تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > ادیان و مذاهب
ثبت نام آموزش کار با هم میهن بازی آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

ادیان و مذاهب بحث هایی در باب دین و مذهب بررسی و تبادل اطلاعات مسائل و موارد موجود

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 11-20-2009   #1 (لینک نوشته)
شمع جمع

play_boy's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض بهاییت چیست؟

بهاییت چیست؟
به نظرشوما بهاییت دین به حق و اسمانیست؟

ويرايش توسط play_boy : 01-24-2010 در ساعت 06:43 PM
play_boy آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند :
قديمي 12-28-2009   #2 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

submission's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : بهاییت چیست؟

به نظر من بهاییت تجلی شیطان پرستی در شیعه است و تلاشی برای تخریب چهره معجزه ریاضی19 از طرف شیطان
submission آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 12-15-2011   #3 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

n268's Avatar

ارسال پیام خصوصی

فرقه بهائيه ، منشعب از فرقه بابيه است . بنيان گذار آيين بهائيت ، ميرزا حسينعلى نورى معروف به بهاءالله است. ميرزا حسينعلى در 1233 در تهران به دنيا آمد و آموزشهاى مقدماتى ادب فارسى و عربى را زير نظر پدر و معلمان و مربيان گذراند. پس ‍از ادعاى بابيت توسط سيد على محمد شيرازى در شمار نخستين گروندگان به باب درامد.
پس از اعدام على محمد باب به دستور امير كبير، ميرزا يحيى ادعاى جانشينى باب را كرد.
من خیلی دوست دارم بیشتر در مورد بهاییت بدونم.هر کس هر چی درموردش میدونه بگه تا بیشتر اشنا بشیم.خصوصا در مورد صحت و سقم حرفایی که در موردشون زده میشه مثل ازدواج با محارم.
n268 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 12-15-2011   #4 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

n268's Avatar

ارسال پیام خصوصی

آيینها و باورهاى بهائيان
كتب باب عموما در دسترس بهائيان قرار نمى گيرد، و دو كتاب اقدس و ايفان ميرزا حسينعلى نورى در نزد آنان از اهميت خاصى برخوردار است . تقويم شمسى بهائى از نوروز آغاز گشته به نوزده ماه ، در هر ماه به نوزده روز تقسيم مى شود و چهار روز (در سالهاى كبيسه پنج روز) باقيمانده ايام شكرگزارى و جشن تعيين شده است . بهائيان موظف به نماز روزانه و روزه به مدت نوزده روز در آخرين ماه سال و زيارت يكى از اماكن مقدسه ايشان ، شامل منزل سيد على محمد باب در شيراز و منزل ميرزا حسينعلى نورى در بغدادند.بهائيان همچنين به حضور در ضيافات موظف اند كه هر نوزده روز يك بار تشكيل مى گردد. در آيين بهايى نوشيدن مشروبات الكلى و مواد مضر به سلامت منع شده و رضايت والدين عروس و داماد در ازدواج ضرورى شمرده شده است .
n268 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 12-15-2011   #5 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

Mr-President's Avatar

ارسال پیام خصوصی

این لینک را بخوانید بانو

و همچنین این لینک ،

در کتاب اقدس با عبارت کوتاه "قد حرمت علیکم ازواج آبائکم " فقط ازدواج با "زن پدر " تحریم شده و از تحریم ازدواج با سایر محارم سخنی گفته نشده است.این موصوع تبدیل به جنجال بزرگی شده است مبنی بر اینکه چون در کتاب اقدس فقط ازدواح با زن پدر تحریم شده پس بهائیان ازدواج با محارم مثل خواهر و مادر و خواهر زاده و برادر زاده و
خاله و عمه و ... را حرام ندانسته و به این کار مبادرت می ورزند ...

بهاییت چیست؟
Mr-President آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند :
قديمي 12-16-2011   #6 (لینک نوشته)
... و خدا همین نزدیکی است

saleh_59's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله submission نمايش نوشته ها
به نظر من بهاییت تجلی شیطان پرستی در شیعه است و تلاشی برای تخریب چهره معجزه ریاضی19 از طرف شیطان

باسمه تعالی

بهتر است در نوشتن کلمات و جملات دقت بیشتری شود. این که بهائیت ساخته و پرداخته شیطان است حرفی است صحیح و شکی در آن نیست ولی بهائیت هیچ ربطی به شیعه ندارد

کسانی که کمترین اطلاع از بهائیت دارند می دانند که بهائیت از فرق شیعه نیست بلکه ادعای دین مستقل دارد و خود را در عرض ادیان آسمانی دیگر یعنی مسیحیت یهودیت و اسلام می داند.
شاهد آن این است که یکی از موضوعات مورد نزاع بین بهائیت و اسلام مسئله خاتمیت است. مسلمانان قائل هستند که ادیان با دین اسلام خاتمه یافت و پیامبر اکرم صلوات الله علیه آخرین فرستاده الهی است ولی بهائیان خاتمیت پیامبر اکرم صلوات الله علیه را نمی پذیرند. و دین خود را ادامه ادیان الهی می دانند و برای خود کتاب مقدس دارند.

پس تعابیر خود را دقیق تر به کار ببریم . با تشکر

بهاییت چیست؟

حدیث روضه نگویم ، گل بهشت نبویم **** جمال حور نجويم، دوان به سوی تو باشم.
می بهشت ننوشم ز دست ساقی رضوان **** مرا به باده چه حاجت که مست روی تو باشم

saleh_59 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
5 نفر نوشته را پسندیده اند :
قديمي 12-16-2011   #7 (لینک نوشته)
... و خدا همین نزدیکی است

saleh_59's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله cargo-cult نمايش نوشته ها
من در مورد ادیان بسیاری مطالعه کرده ام ، و بی هیچ پیش داوری و پیشفرضی به این نتیجه

رسیده ام که آیین بها نسبت به آیین اعراب ، در حقوق بشر و حقوق زنان و آزادی بیان ، بسیار

بسیار مترقی تر و بشردوستانه تر است !

مثلا در آیین بها برده داری وجود ندارد ، تساوی زن و مرد کاملا رعایت شده ، مرتد!؟ را نمی کشند ! و ....

ولی در آیین اعراب و به نص صریح آن کتاب بدترین نوع برده داری و خوار شمردن زن وجود دارد !

.
.
.
.
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بس کنید آقا. تا کی غرض ورزی و توهین , تا کی تکرار شبهات پوچ و بیهوده, کاری نکنید که حوصله مدیران سر آمده و به گونه ای دیگر با شما برخورد کنند.

تکرار این شبهات در پست ها و در موضوعات مختلف چه سودی برای شما به همراه دارد؟ مسئله برداری در 88 صفحه در تالاری دیگر در حال پی گیری است و تمام شبهاتی که شما مطرح کردید در آنجا پاسخ داده شده است . به حضرتعالی توصیه می کنم به خود بیائید و دست از توهین و افتراء و نشر اکاذیب بردارید.

بنده پست بی ربط شما به این موضوع را حذف می کنم. اگه شبهه ای در خصوص برده داری در اسلام دارید به همان تاپیک مراجعه کنید.

ويرايش توسط saleh_59 : 12-16-2011 در ساعت 08:50 AM
saleh_59 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 12-16-2011   #8 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت

Cargo-Cult's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پاسخ : بهاییت چیست؟

نوشته اصلي بوسيله saleh_59 نمايش نوشته ها
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بس کنید آقا. تا کی غرض ورزی و توهین , تا کی تکرار شبهات پوچ و بیهوده, کاری نکنید که حوصله مدیران سر آمده و به گونه ای دیگر با شما برخورد کنند.

تکرار این شبهات در پست ها و در موضوعات مختلف چه سودی برای شما به همراه دارد؟ مسئله برداری در 88 صفحه در تالاری دیگر در حال پی گیری است و تمام شبهاتی که شما مطرح کردید در آنجا پاسخ داده شده است . به حضرتعالی توصیه می کنم به خود بیائید و دست از توهین و افتراء و نشر اکاذیب بردارید.

بنده پست بی ربط شما به این موضوع را حذف می کنم. اگه شبهه ای در خصوص برده داری در اسلام دارید به همان تاپیک مراجعه کنید.
تو کوچکترین اطلاعاتی در مورد باورهای بهاییان نداری ! و تو از سنخ مسلمانان متعصبی( ارثی) هستی که تمام اطلاعاتت از بهاییت از لعن و نفرین های منبری هاست !

مگر دروغ گفتم که در بهاییت برده داری وجود ندارد ولی در اسلام و قرآن ، برده داری به شدت وجود دارد ؟

مگر دروغ گفتم که در اسلام زن ،نصف مرد حساب می شود ولی در بهاییت مساوی محض هستند؟

مگر نه این است که آیین بها مدام به صلح و آرامش و دوستی دعوت می کند ولی در اسلام مدام از کشت و کشتار

و جنگ و جهاد و اقتلوا ... کشتن و سخت گرفتن بر کفار است ؟

یادبگیر یک طرفه به قاضی نروی ، در این تاپیک ، یک طرفه بهاییت را کوبیده اید و تو می خواهی نظر مخالف بروز نیابد ( درست مثل منبری ها عمل می کنی )
Cargo-Cult آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 12-16-2011   #9 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

f-m-7's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله Cargo-Cult نمايش نوشته ها
تو کوچکترین اطلاعاتی در مورد باورهای بهاییان نداری ! و تو از سنخ مسلمانان متعصبی( ارثی) هستی که تمام اطلاعاتت از بهاییت از لعن و نفرین های منبری هاست !

مگر دروغ گفتم که در بهاییت برده داری وجود ندارد ولی در اسلام و قرآن ، برده داری به شدت وجود دارد ؟

مگر دروغ گفتم که در اسلام زن ،نصف مرد حساب می شود ولی در بهاییت مساوی محض هستند؟

مگر نه این است که آیین بها مدام به صلح و آرامش و دوستی دعوت می کند ولی در اسلام مدام از کشت و کشتار

و جنگ و جهاد و اقتلوا ... کشتن و سخت گرفتن بر کفار است ؟

یادبگیر یک طرفه به قاضی نروی ، در این تاپیک ، یک طرفه بهاییت را کوبیده اید و تو می خواهی نظر مخالف بروز نیابد ( درست مثل منبری ها عمل می کنی )
قانون میگه که نباید اینارو بگیم بر خلافش هم میشه . . . وای
قديمي 12-16-2011   #10 (لینک نوشته)
کاربر فعال تالار کتاب

mahtab71's Avatar

ارسال پیام خصوصی

چطور میشه بدون حضور یه بهایی در مورد بهائیت حرف زد؟
حتما اونا هم دلایلی برا دفاع از خودشون دارن.
mahtab71 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 12-16-2011   #11 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

f-m-7's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله mahtab71 نمايش نوشته ها

به نظر من هر کی دستشو بزاره رو کلاه خودش که باد نبره !

موسی به دینش . . . عیسی به دینش
f-m-7 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 12-16-2011   #12 (لینک نوشته)
مدیریت مجموعه تالارهای موضوعی

ya-mohsen's Avatar

ارسال پیام خصوصی

بسم الله الرحمن الرحیم

نوشته اصلي بوسيله cargo-cult نمايش نوشته ها
من در مورد ادیان بسیاری مطالعه کرده ام ، و بی هیچ پیش داوری و پیشفرضی به این نتیجه

رسیده ام که آیین بها نسبت به آیین اعراب ، در حقوق بشر و حقوق زنان و آزادی بیان ، بسیار

بسیار مترقی تر و بشردوستانه تر است !

مثلا در آیین بها ...
ادیانی که این روزها ساخته و پرداخته می شوند غالبا از یک جائی منشاء می گیرند که شناخت آن هم خیلی سخت نیست ...
مثلا در آئین اکنکار که بنیانگذارش پال توئیچل است ، پال در یکی از کتابهایش به نام " نامه هائی به گیل " به همسرش گیل درباره آئین بهائیت می نویسد و آن را نوعی روشنگری در برابر دین اصولی مثل اسلام بر می شمرد ، خود پال توئیچل با تجربیاتی که در هندوستان و نزد استادش " سودار سینگ " داشته ،" اکنکار "را به مردم آمریکا و جهان معرفی می کند ...
بله شما می بینید که حقوق بشر کمتر با این ادیان تعارض پیدا می کنند چون همه این ها توسط یک گروه ویژه طراحی شده اند و هدف خاصی هم از این طراحی دارند ...
در جائی دیگر " وهابیت " ساخته می شود و توسط انگلستان مورد حمایت قرار می گیرد ، وهابیتی که شدیدا با شیعه دشمن است و مشتاق به خون شیعیان است و همزمان یاسر الحبیب را می بینیم که در انگلستان آزادانه شبکه ای دارد و دیدگاهی از شیعه را ارائه می دهد که بسیار صریح و همچنین تا حدودی مرموز و عجیب است و بر ضد وهابیت و " بکری " ها مواضع بسیار شفاف و جنگجویانه ای دارد ...
...............................................
بله نقشه های پنهان بسیاری هست و البته هدف همه آن ها مبارزه با دین اسلام است ...

لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین .

ويرايش توسط ya-mohsen : 12-17-2011 در ساعت 01:53 AM
ya-mohsen آفلاين است   پاسخ با نقل قول
5 نفر نوشته را پسندیده اند :
قديمي 12-16-2011   #13 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

jojo1900's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله mahtab71 نمايش نوشته ها
نوشته اصلي بوسيله f-m-7 نمايش نوشته ها
به نظر من هر کی دستشو بزاره رو کلاه خودش که باد نبره !

موسی به دینش . . . عیسی به دینش

من نمیخوام بگم بهاا..درست میگفت یا غلط ولی به نظر من الان متاسفانه تو جامعه یه نفرتی از بهاییی ها راه انداختن و نمیتونن هم جواب بدن بهایی ها و ابراز عقیده کنن

بهاییت چیست؟
jojo1900 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 12-16-2011   #14 (لینک نوشته)
کاربر فعال تالارهای موضوعی

shahab's Avatar

ارسال پیام خصوصی

با سلام به دوست عزیز
بهاییت با اسیرانی که در جنگ احتمالی با
حکومت فرضی خود می تواند بدست بیاورد
چه عملی را انجام میدهد ؟
می کشند؟ آزاد می کند؟! زندانی ؟!
یا همچون اسراییلی ها نوازش می کنند؟!

نکند چون این بین لال مانده و برنامه ای ارائه نکرده
بهتر از دیگر مکاتب است !!!

از چه نظر زن نصف مرد حساب می شود ؟!
مشخص نکرده اید!یحتمل وزن و قد را هم شامل می شود !!

shahab آفلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند :
قديمي 12-16-2011   #15 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت

Cargo-Cult's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پاسخ : بهاییت چیست؟

نوشته اصلي بوسيله shahab نمايش نوشته ها
با سلام به دوست عزیز

1-بهاییت با اسیرانی که در جنگ احتمالی با
چه عملی را انجام میدهد ؟

2-از چه نظر زن نصف مرد حساب می شود ؟!
مشخص نکرده اید!یحتمل وزن و قد را هم شامل می شود !!
1- اولا در دوران حقوق بشر ، کسی زنان و کودکان و غیرنظامیان شهرهای اشغالی را به اسارت نمی گیرد در حالیکه اسلام زنان و کودکان رابه کنیزی ( استمتاع ج ن س ی) می کشاند ! ثانیا
اسارت در جنگهای مدرن کاملا متفاوت از بردگی است و مثلا اسیرجنگی را خرید و فروش نمی کنند در حالیکه اعراب صدر ... این کار را برطبق کتابشان کرده اند !مثلا یک نفر مسلمان ناب یک کنیزکی را می خریده مدتی از او استمتاع جن سی میبرده و وقتی که از او سیر می شده آن کنیزک را به شخصی دیگر میفروخته و کنیز بدین شکل به صورتی کاملا شرعی ، بارها دست به دست می شده و کوچکترین کار خلافی هم از دید کتاب عربی صورت نگرفته است !

بهاییت با اسیرانی که در جنگ احتمالی با
چه عملی را انجام میدهد ؟
همان کاری که ایران و عراق ، در منازعه و کشت وکشتار فرسایشی شان انجام می دادند ، یعنی کمپهایی درست می کردند و نظامیان اسیرشده ، را درون آن تحت نظارت قرار می دادند !

چه نظر زن نصف مرد حساب می شود ؟!
مشخص نکرده اید!یحتمل وزن و قد را هم شامل می شود
ارث و دیه و اعتبارگواهی و عدم قاضی شدن و صغیر و تحت قیومیت مرد بودن ( الرجال قوامون علی النسا)، مولایت خلیفه 4م نیز در نهج البلاغه گفته است ، زنان ناقص العقل هستند !

.

.

ويرايش توسط Cargo-Cult : 12-16-2011 در ساعت 10:22 AM
Cargo-Cult آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
پاسخ

برچسب ها
ب ن د ح ا

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال