تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > دانشگاه ، فناوری و علوم پزشکی > دانش و فناوری
ثبت نام آموزش کار با هم میهن بازی آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

دانش و فناوری بحث و گفتگو درباره دانش و فن آوری و تبادل اطلاعات با دیگران در این تالار

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 12-17-2011   #1 (لینک نوشته)
مـدیر ارشـد هـم میـهن

Rayan's Avatar

ارسال پیام خصوصی

Question جیوه قرمز گیاهی چیست؟

جیوه قرمز گیاهی چیست؟
حتما اطلاع دارید که در خبر ها ذکر شده بود غرب برای ملک عبدالله عربستان ماده ای به نام جیوه ی قرمز گیاهی آورده است تا بلکه به ادامه ی حیات این پادشاه کمک کند.اما سوالی پیش می آید و آن اینکه چنین ماده ای چه ساختاری دارد و با آنکه جیوه عنصری سمی به حساب می آید و حد زیاد آن باعث مسومیت می شود،چگونه می خواهد باعث طول عمر انسان شود؟!؟!

اگر در متون باستانی ملل قدیم مخصوصا مصر باستان جستجویی انجام دهیم به عناصری بر می خوریم که اکثرا جنبه ی غیر قابل توجیهی دارد؛ این عدم توجیه از نظر سلامتی جسمی و دستورات شرعی مورد قابل توجه است. به عنوان مثال یکی از مواد مرموزی که توسط فراعنه ی مصر خورده می شده پودر طلای سفید یا ORME است .این ماده که در تابوت مومیایی مصری هم بسیار یافت می شود در بین سومریان هم به mfkzt مشهور است و دارای ساختار فیزیکی منحصر به فردی است.تا آنجایی که تحقیقات فیزیکی نشان می دهد این طلا دارای اوربیتال های تک الکترونی است.یعنی با رخ دادن حالت مغناطیسی خاصی تمام جفت الکترون ها آرایش تکی می گیرند. از جمله قابلیت این ماده در برابر جاذبه است؛که می تواند با حرارت دادن در هوا شناور شود.آنچه از نظر پزشکی درباره ی این پودر سفید قابل بیان است اثرات خاص آن است.از جمله اینکه با خوردن این پودر،ماده به درون بدن منتقل شده و با رشته ی های DNA واکنش داده و حالتی مقاوم در آن ها ایجاد می کند که مانع نابودی و به نوعی پیر شدن سلول ها می گردد.

این فرآیند می تواند عاملی برای بالا رفتن طول عمر فراعنه باشد.از دیگر اثرات آن می توان به تاثیر بر روی غده ی صنوبری اشاره کرد.این غده که به چشم سوم مشهور است جایگاهی برای ارتباط با عوالم خیالات در نظر گرفته می شود.بر اساس تحقیق دانشمندان در هنگام شب ترشح هورمون ملاتوئین از همین غده روی عملکرد خواب تاثیر فراوانی دارد.اما نکته ای که برای ما مهم است همانی است که با خوردن ORME حاصل می شود و آن اصطلاح باز شدن چشم سوم است.بنا به تجربیات دیده شده با آغاز به کار این چاکرای مغزی ارتباط با عالم موجودات غیر ارگانیک ممکن می شود.به گفته ی دقیقتر احتمالا فراعنه با خوردن این پودر می توانستند با شیاطین و جنیان ارتباط کاملتری داشته باشند.

جیوه قرمز گیاهی چیست؟

درباره ی جیوه ی قرمز اطلاعات موجوده هنوز به کاملی پودر طلای سفید نیست.جیوه به خودی خود ساختاری سمی دارد اما به نظر با فعل انفعالاتی که کیمیاگران مصری روی آن انجام داده اند قضیه ابعاد دیگری پیدا کرده است.رد پای جیوه ی قرمز در متونی منصوب به توث مصری قابل یافتن است.توث یا هرمس یونانی یا ادریس عربی شخصیتی سوال برانگیز در تاریخ است.بنا به احادیث اسلامی و متن قرآن ادریس(علیه السلام) پیامبری والامقامی است که علوم بزرگی را به مردمان زمینی هدیه داده است.حتی در برخی احادیث که البته احتمالا از اسرائیلیات است، ساخت اهرام مصر را به او نسبت داده اند.تا آنجا که بنده دیده ام در برخی از کتاب های منصوب به جابربن حیان از نوشته های ادریس پیامبر(علیه السلام) سخن به میان آمده است.هرمس نیز در یونان به بزرگی یاد می شود و حتی شیوه ای از حکمت و اندیشه اصیل فکری به او نسبت داده می شود(برای کسب اطلاعات دقیق به نوشته های دکتر حسین نصر مراجعه شود.) به هر حال توث در فرهنگ مصری الهه ماه با سر لک لک است که خداوندگار دانش نام گذاشته شده است.اعتقاد مصریان بر آن است که همو اهرام مصر را مهندسی کرد و نجوم و ریاضیات پیشرفته مصریان از این الهه سرچشمه می گیرد.

جیوه قرمز گیاهی چیست؟

آنچه در حال حاضر از نوشته های منصوب به توث قابل یافتن است الواح تحوت (Emerald Tablet) است.منشاء این نوشته ها به طور دقیق قابل رصد نیست.اما احتمالا از الواح مصری،کتاب های باستانی و حتی گنجینه های فراماسونی نشات گرفته اند.چه آنکه ترجمه برخی از این متون از ماسون های مشهور ذکر گردیده است.اخیرا دانشمندان از خراب های شهری در زیر دریا آتلانتیس که متعلق به تمدن مشهور و قدیمی گمشده ای با همین اسم است نیز چنین نوشته هایی که منسوب به توث است را یافته اند.ترجمه ی انگلیسی برخی از این الواح در اینجا قابل یافتن است(الواح تحوت).آنچه بنده می توانم عرض کنم این است که این متون به شدت جنبه ی شیطانی دارد.بنده شخصا برخی از نوشته ها را مطالعه کرده ام و تجربیات کسانی را که به دستورات موجود در الواح عمل کرده اند را شنیده ام.کاملا با اوضاع توصیف شده در هنگام رسیدن به برخی خلصه های شیطانی مطابقت دارد.البته این فقط یک نسخه از این نوشته ها است.ما نوشته های دیگری هم داریم که جنبه ی دینی و معنوی دارد و اصلا سبکی در حکمت بشری به نام حکمت هرمسی پایه گذاشته شده است.با این حال برای یافتن اطلاعات اندک موجود درباره ی جیوه ی قرمز لاجرم به رجوع به یکی دیگر از این سنخ نوشته ها هستیم که به توث مصری منتسب است.

در این لینکی که در ادامه می آید سخن از هفت ماده ی مهم مورد استفاده کیمیاگرا مصری است(لینک).یکی از این هفت ماده نامش به طور مستقیم جیوه(Mercury) است.اگر به توضیحات این جیوه نگاهی بیندازیم گفته شده است :"جیوه تحت گرما قرار می گیرد و حاصل آن دو ماده است یکی پدر سفید بسیار سمی و دیگری اکسید جیوه ی قرمز رنگ.این اکسید قرمز رنگ در ترکیب با ماده ی دومی یعنی Pulvis Solaris مخلوطی قرمز رنگ را حاصل می کند که خاصیت زد سم دارد.آنطوری که ذکر شده است این مخلوط توسط روحانیون مصری در هنگام مومیایی فراعنه در روده ی آنها یافت گردید و معلوم شد که این ماده از غده ای در نزدیک روده ترشح می شود(احتمالا لوزه المعده) و خاصیتی ضد سمی دارد.همین امر باعث جستجوی آن ها در نقاط دیگر بدن و دست یافتن به غده ای مرموز که همان غده ی کاجی است شد." بعد از یافتن این عنصر به دلیل خاصیت ضد سمی آن احتمالا کیمیاگرام مصری به دنبال آن رفته اند.

در مجموع این جیوه ی قرمز همانطور که از متن پیدا است دارای خاصیت سم زدایی قوی است و باعث می شود هر نوع غذایی که وارد بدن می شود به خوبی تصفیه شده و بعدا وارد سیستم بدن شود.اینکه چگونه مصریان به اثر شگرف این مخلوط دست یافتن بسیار جای بحث دارد اما باید بدانیم که جیوه ی قرمز ذکر شده قطعا با جیوه ی قرمز صنعتی موجود تفاوت دارد.جیوه ی قرمز صنعتی حتی در واکنش های اتمی و هسته ی بکار می رود و به هیچ عنوان قابل مصرف نیست.همانند پودر طلای سفید که مصریان با شیوه ی خاصی آن را در کوره های خود می ساختند(که الانه کوره های آن در صحرای سینا یافت شده است) که هنوز هم برای دانشمندان جای سوال است؛این جیوه ی قرمز و مخلوط آن هم همان رموز و شیوه های راز آلود را در آماده شدن دارد.البته از دیگر خاصیت های جیوه قرمز صنعتی کنونی که در پزشکی هسته ای مدرن قابل یافتن است ویژگی ضد بیماری سفلیس است.این بیماری که حاصل مقاربت جنسی است با جیوه ی قرمز صنعتی قابل کنترل است.

از دیگر منابعی که می توان به حضور جیوه ی قرمز دست یافت کتب هندیان باستان است.در آنجا دارویی به نام آیورودیک(Ayurvedic) وجود داشته است که برای تامین و تضمین سلامتی مفید بوده است.این دارو باعث افزایش قدرت ایمنی بدن و در نتیجه طول عمر بیشتر فرد می شده است.برای اولین بار این دارو توسط آگنویشا و در کتابش توضیح داده شده است.آنطوری که او می گوید دستور تهیه ی آیورودیک توسط برهما یکی از خدایان هندی به او الهام گردیده است.نکته مهم اینکه ترکیب اصلی این دارو مشابه مخلوط مصریان همان جیوه و سولفور است.(منبع)

جیوه قرمز گیاهی چیست؟

در پایان باید ذکر شود که هنوز اطلاعات دقیقی از اثر روحی این دارو قابل بیان نیست.از آنجایی که یکی از ترکیبات این داروPulvis Solaris است و در متون مصری به شدت از رابطه ی این ماده با روح و روان سخن گفته شده است،می توان فهمید که این ماده هم مانند پودر طلای سفید باید اثرات ارتباطی فوق ماده داشته باشد و از آنجایی که این تعالیم ریشه ی الحادی مشترکی دارد غیر از این هم نمی توان از آن ها انتظار داشت.

منبع: bidari-andishe.ir

جیوه قرمز گیاهی چیست؟
جیوه قرمز گیاهی چیست؟
جیوه قرمز گیاهی چیست؟

.
Rayan آفلاين است   پاسخ با نقل قول
8 نفر نوشته را پسندیده اند :
قديمي 12-18-2011   #2 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت

Cargo-Cult's Avatar

ارسال پیام خصوصی

خرافات محض !

1- اولا چنین ماده و ترکیبی مطلقا وجود خارجی ندارد و این حرفها همگی شبه علم( و حتی ضدعلم و خرافی ) است .

منبع: Bidari-andishe.ir
2- منبع تان که از آن نقل قول کردید بسیار خنده دار بود ، این سایت افراد توهم توطئه ای نوجوان

، است که حرفهای خرافی و بیمورد بسیاری میزنند مثلا می گویند ماریو( قارچ خور ) ماسون است

چون دستکش سفید به دست دارد !

.
.
Cargo-Cult آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 12-18-2011   #3 (لینک نوشته)
مـدیر ارشـد هـم میـهن

Rayan's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : جیوه قرمز گیاهی چیست؟

از بیان نظر شخصیتون متشکریم، قضاوت با دیگر دوستان..

ويرايش توسط Rayan : 12-18-2011 در ساعت 02:21 PM
Rayan آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 12-18-2011   #4 (لینک نوشته)
رهگذر

mashregh's Avatar

ارسال پیام خصوصی

Wink پاسخ : رعایت ادب در سخن بسیار زیباست.

نوشته اصلي بوسيله Cargo-Cult نمايش نوشته ها
1- اولا چنین ماده و ترکیبی مطلقا وجود خارجی ندارد و این حرفها همگی شبه علم( و حتی ضدعلم و خرافی ) است .

2- منبع تان که از آن نقل قول کردید بسیار خنده دار بود ، این سایت افراد توهم توطئه ای نوجوان

، است که حرفهای خرافی و بیمورد بسیاری میزنند مثلا می گویند ماریو( قارچ خور ) ماسون است

.
.
سلام خدمت شما Cargo-Cult عزیز

به نظرم این نحوه ی صحبت شما درباره موضوع اصلا قابل توجیه نیست.درباره ی پودر طلای
سفیدمی توانید به این مرجع

ORMUS - RationalWiki

مراجعه کنید.اطلاعات سایت rationalwiki و مراجع این نوشته کاملا قابل استناد علمی
است.فیزیکدانان و محققان ژنتیک درباره ی این ماده مطالب بالا را تایید کرده اند.هر کدامشان را که
مشکل داشتید بنده در خدمت هستم.

درباره ی جیوه سرخ هم بنده مطلب سایت بیداری اندیشه نوشته ام.البته یک نکته ی دیگر به آن افزودم که این جا هم عرض می کنم:

"نکته ی که یکی از دوستان به بنده تذکر دادند و مهم بود، وجود این ماده در مستند ظهور(Arrival)است.در قسمت 29 مستند قطعه ای از حضور در لبنان آمده است که در آنجا سخن از ماده ای به نام زیبای سرخ(Red Ziba) به میان می آید و در آنجا گفته می شود که خدایان باستان(جنیان شیطانی) از آن تناول می کنند.این ماده همین جیوه ی سرخ است که به اسم علمیCinnaber قابل یافت شدن است."

توصیه می کنم این قسمت از مستند ظهور(The Arrival) را ببینید.این ماده در حال حاضر برای اهدافی از قبیل فعال سازی های خیالی مورد استفاده قرار می گیرد.در مقاله عرض کردم که هنوز تحقیقات علمی مانند Orme درباره ی جیوه کامل نیست.به همین خاطر اول طلای سفید را مطرح کردم شاید قانع کننده باشد.

در پایان هم عرض کنم این طرز سخن گفتن شما درباره ی هزاران نفر انسانی که در تالار بیداری
اندیشه فعالیت می کنند و بسیاری شان هم در تالار هم میهن عضوند بسیار نامناسب و توهین
آمیز است.

از جناب Rayan عزیز هم متشکرم که مطلب را در تالار فاخر هم میهن نیز قرار دادند.
mashregh آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند :
قديمي 12-18-2011   #5 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت

Cargo-Cult's Avatar

ارسال پیام خصوصی

واقعیات ناگفته

نوشته اصلي بوسيله mashregh نمايش نوشته ها
سلام خدمت شما Cargo-Cult عزیز

به نظرم این نحوه ی صحبت شما درباره موضوع اصلا قابل توجیه نیست.درباره ی پودر طلای
سفیدمی توانید به این مرجع

ORMUS - RationalWiki

است.فیزیکدانان و محققان ژنتیک درباره ی این ماده مطالب بالا را تایید کرده اند.هر کدامشان را که

درباره ی جیوه سرخ هم بنده مطلب سایت بیداری اندیشه نوشته ام.البته یک نکته ی دیگر به آن افزودم که این جا هم عرض می کنم:

"نکته ی که یکی از دوستان به بنده تذکر دادند و مهم بود، وجود این ماده در مستند ظهور(Arrival)است.در قسمت 29 مستند قطعه ای از حضور در لبنان آمده است که در آنجا سخن از ماده ای به نام زیبای سرخ(Red Ziba) به میان می آید و در آنجا گفته می شود که خدایان باستان(جنیان شیطانی) از آن تناول می کنند.این ماده همین جیوه ی سرخ است که به اسم علمیCinnaber قابل یافت شدن است."

توصیه می کنم این قسمت از مستند ظهور(The Arrival) را ببینید.این ماده در حال حاضر برای اهدافی از قبیل فعال سازی های خیالی مورد استفاده قرار می گیرد.در مقاله عرض کردم که هنوز تحقیقات علمی مانند Orme درباره ی جیوه کامل نیست.به همین خاطر اول طلای سفید را مطرح کردم شاید قانع کننده باشد.

در پایان هم عرض کنم این طرز سخن گفتن شما درباره ی هزاران نفر انسانی که در تالار بیداری
اندیشه فعالیت می کنند و بسیاری شان هم در تالار هم میهن عضوند بسیار نامناسب و توهین
آمیز است.

از جناب Rayan عزیز هم متشکرم که مطلب را در تالار فاخر هم میهن نیز قرار دادند.

می توانید به این مرجع

ORMUS - RationalWiki

این سایت را دیده ام، اکثر مطالب آن شبه علمی محض است !

پس منبع تان مستند ظهور است ! پس دیگر اصلا اصلا نوشته تان سندیت علمی ندارد ، مستند ظهور سراپا خرافه و توهم است !
ببینم مگر ادعا نمی کنید که موجود ادعایی= جن، فیزیکی نیست ! پس چطوری از ماده فیزیکی ادعایی شما به نام جیوه گیاهی سرخ تناول ! می کند !؟

.این ماده همین جیوه ی سرخ است که به اسم علمیCinnaber قابل یافت شدن است."
لطفا ادا در نیاورید ،شما که زبان بیگانه تان ضعیف است و حتی املای آن کلمه را نمی دانید ،
از خط لاتین استفاده نکنید ، املای صحیح آن در انگلیسی Cinnabar و در فرانسوی Cinabre
است . در ضمن این لغت معادل فارسی از قدیم تا به حال داشته است یعنی بدان شنگرف
میگویند ، تا به حال سرخ شنگرفی نشنیده ای ! البته شما نیز به مانند اکثر مردم ایران از
مطالعه چندانی برخوردار نیستید و تمام نگرش و جهان بینی شما نوجوانان وابسته بدان
سایت کذایی
، را مستند ظهور شکل داده است !

در ضمن عنوان کرده اید ( یعنی در نام جستار ) که ؛ جیوه سرخ گیاهی ، اگر کمی مطالعه
داشتید ؛ می دانستید که این ماده ( شنگرف ) گیاهی نیست بلکه کانی است ! هرچند حدس
می زنم لغت ساده کانی را هم ندانی و فکر کنی نوعی از فحش است !

آمیز است.
تا مرد سخن نگفته باشد/ عیب و هنرش نهفته باشد؛ لطفا وقتی که اطلاعات علمی شما فوق العاده ناچیز است
اطلاعات غلط به دیگران ندهید ، کل اطلاعات شما که متکی به مستند ظهور و امثالهم است ، ضدعلمی محض و خرافی
و گمراه کننده است ، شما چیزهایی نوشتی که با علوم شیمی و فیزیک و پزشکی در تعارضی آشکار است و بی اطلاعی
خود را ثابت کردی ! و هر شخص باوجدانی وظیفه خود می داند که از گسترش باورهای ضد- علمی نابخردانه ، با قاطعانه ترین
شکل و لحن ، جلوگیری کند !

موفق باشید و پایدار ،

ويرايش توسط Cargo-Cult : 12-18-2011 در ساعت 03:33 PM
نوشته را پسندیده است :
قديمي 12-18-2011   #6 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت

Folaani's Avatar

ارسال پیام خصوصی

البته هرچیزی ممکنه، اما...
دربارهء طلای سفید قبلا در هممیهن تاپیک زده بودن که بنده هم شخصا خوب مطالعه کردم و منابعی رو خوندم.
باید بگم اول تا آخرش یک سند روشن و محکم ندیدم.
درمورد این ادعا هم که با حرارت دادن روی هوا شناور میشه ارجاع داده بودن به یک مقاله ای در ویکیپدیا دربارهء یک مادهء فوق سبک و عایق حرارتی قوی ساخته شده توسط ناسا و تصویری که در اون مقاله بود که شناور بودنش رو روی شعلهء شمع نشون میداد تاجاییکه یادمه. اما وقتی اون مقاله رو مطالعه کردم هیچ سند و عبارتی در اون مقاله نبود که هیچ ارتباطی با طلا یا چیزی بنام طلای سفید رو نشون بده، درحالیکه ادعای مطرح شده این بود که اون مادهء ناسا با استفاده از طلای سفید ساخته شده. اون مادهء ناسا اصلا یه چیز دیگه بود. یه مبحث کاملا عادی و در مقولهء دیگری بود. و شناور شدن اون ماده روی شعله هم بخاطر سبکی فوق العادهء اون (چگاهی خیلی پایین نزدیک به چگالی هوا) و در عین حال عایق بودنش در برابر حرارت بود.

خلاصه خود این تناقض ها و ادعاهای بی پایه و کاملا سطحی نشانه ای از مطالب شبه علمی و احتمالا سعی در فریب افراد غیرمتخصص، افراد سطحی و کسانی که نمیتونن یا وقت نمیکنن مطالب رو دقیق و کامل بخونن و درک کنن بود.

ممکنه یه چیزایی واقعا در تاریخ وجود داشته. اما اینایی که الان میگن معلوم نیست همون باشه و درست باشه و معوم نیست با چه نیتی هست. من خودم از هر مطلبی هرچقدر هم که عجیب بنظر برسه به سادگی نمیگذرم و اعتقاد به وجود علوم عجیب قدیمی و کم و بیش پنهان دارم. اما آدم نباید ساده و شایعه پراکن باشه و به جعل و کلاهبرداری دیگران کمک کنه.

اون موقع جستجویی هم در گوگل کردم برای این طلای سفید و سایتهایی براش بود. سایت هاش که طراحی خیلی ضعیف و کم هزینه ای کم و بیش مشابه هم داشتن و مطالبشون هم چیزی جز تکرار ادعاها و تبلیغات و ارائه و فروش محصولات بر اساس طلای سفید نبود. این فکر رو کردم که احتمالا این سایتها و مطالب رو یک نفر یا چند نفر برای کلاهبرداری و ایجاد این توهم که واقعا چنین قضیه ای صحت داره ایجاد کردن تا هرکس در گوگل سرچ میکنه کلی نتیجه و مطلب تحت جاها و سایتهای مختلف براش بیاد و طرف فکر کنه واقعا این داستان طلای سفید داستان روز بوده و خیلی غوغا کرده. این سایتها یه محلول های سفید رنگ خوراکی رو با قیمت زیاد میفروختن که ادعا میشد حاوی طلای سفیده (احتمالا انواع دیگری محصول بر همین اساس هم داشتن که یادم نیست).

راستی در یک سایت خاصی هم یه نفر در این باره صحبت کرده بود و گفته بود این طرفی که ادعا میشه طلای سفید و روش ساخت اون رو مجددا کشف کرده خودش از سکتهء قلبی فوت کرده (درحالیکه ادعا میشه طلای سفید معجزه گر از بیماریهای قبلی جلوگیری میکنه).

ضمنا هیچ مقاله ای در این مورد در ویکیپدیا وجود نداره. بنظرم اگر کسی مقاله ای هم ایجاد کرده باشه یا ایجاد کنه، بخاطر عدم وجود مستندات محکم و اعتبار علمی کافی حذف شده/میشه. هرچند داشتن مقاله ای تحت این عنوان در ویکیپدیا بازم دلیل کافی و محکمی برای صحتش نمیشه. هرکس میتونه در ویکیپدیا مقاله ایجاد کنه. اما مقاله های فاقد مستندات محکم و غیرعلمی به زودی توسط مدیران حذف میشن. بهرحال اینکه در ویکیپدیا نتونستن مقاله ای براش داشته باشن خودش نشون میده که فاقد اعتبار علمی بوده. البته یک احتمال هم اینه که هیچکس سعی نکرده این کار رو بکنه؛ ولی این احتمال با توجه به بزرگی این ادعا کمی بعید بنظر میرسه.

ويرايش توسط Folaani : 12-18-2011 در ساعت 06:01 PM
Folaani آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 12-19-2011   #7 (لینک نوشته)
رهگذر

mashregh's Avatar

ارسال پیام خصوصی

Unhappy تعصب +بی سوادی=جهل مرکب

معلوم است تنها ادعا دارید و کمترین مطالعه ای در این زمینه نداشته اید.

این سایت را دیده ام، اکثر مطالب آن شبه علمی محض است !
هدف از شکل گیری سایت RationalWiki مقابله با حرف ها و متون غیر علمی است.جمعی از محققان و پژوهشگران تصمیم به تاسیس این دانشنامه گرفتن تا درباره ی مطالب غیر علمی موجود در فضای اینترنت روشنگری کنند.

Our purpose here at RationalWiki includes:
Analyzing and refuting pseudoscience and the anti-science movement.
Documenting the full range of crank ideas.
Explorations of authoritarianism and fundamentalism.
Analysis and criticism of how these subjects are handled in the media
.

حداقل منابع مطالب را بررسی می کردی.اگر درباره ی اثر این ماده روی DNA مشکل دارید،اگر درباره اثرات شناوری آن نقدی دارید می توانستم مقالات ISI ارائه دهم.البته احتمالا این ها را هم شبه علمی می دانید.

پس منبع تان مستند ظهور است ! پس دیگر اصلا اصلا نوشته تان سندیت علمی ندارد ، مستند ظهور سراپا خرافه و توهم است !
مثل یک طبل توخالی فقط سر و صدا می کنید.یعنی در یک مستند 52 قسمتی که توسط چند جوان آمریکایی ساخته شده تمام مطالب خرافات است.وای بر این تعصب ها.بنده هم به قسمت های مختلف این مستند نقد دارم ؛ اما عقلانی و نه با جنجال و تهمت و تخریب که شیوه ی عهد حجر است.

ببینم مگر ادعا نمی کنید که موجود ادعایی= جن، فیزیکی نیست ! پس چطوری از ماده فیزیکی ادعایی شما به نام جیوه گیاهی سرخ تناول ! می کند !؟
درباره ی خصوصیات جنیان چون شما در همان تنگنای علم تجربی هستید سخن گفتن بیهوده است.اما....

بنده به عنوان فردی که در حال گرفتن درجات بالای در رشته ی مهندسی در یکی از بهترین دانشگاه های کشور هستم خوب می دانم بشر اندکی هم درباره ی پیرامون خودش نمی داند.به قول اینشتین ما هنوز در حال تاس بازی هستیم.فیزیکدانان خوب می دانند که ما کم تر از ده درصد جهان اطرافمان دیده ایم و آنچه را هم که دیده ایم در مقیاس های بزرگتر از آنگستروم است و اصل ذرات مواد را هم نمی توانیم مشاهده کنیم.به عبارت دقیقتر چیزی نمی دانیم جز مجموعه ای از تجربیات و سعی و خطاهای بچه گانه.حتما خبر ذره ای با سرعت بیشتر از نور در شتاب دهنده ی بین المللی را شنیده اید.ماده ی نوترینو یک ذره با خصوصیات مادی اما با سرعتی بالاتر از نور است.این هنوز آغازی بر شروع درک نادانی های بشر از شناخت جهانی است که در آن میلیون ها ذره با ماهیات غیر قابل حس هستند.به شما توصیه می کنم نظریات پیرامون جهان های موازی و ارتباط بین آن ها در فیزیک کوانتوم را مطالعه کنید.جنیان که جای خود را دارند.....

لطفا ادا در نیاورید ،شما که زبان بیگانه تان ضعیف است و حتی املای آن کلمه را نمی دانید ،
از خط لاتین استفاده نکنید ، املای صحیح آن در انگلیسی Cinnabar و در فرانسوی Cinabre
است . در ضمن این لغت معادل فارسی از قدیم تا به حال داشته است یعنی بدان شنگرف
میگویند ، تا به حال سرخ شنگرفی نشنیده ای ! البته شما نیز به مانند اکثر مردم ایران از
مطالعه چندانی برخوردار نیستید و تمام نگرش و جهان بینی شما نوجوانان وابسته بدان
سایت کذایی
، را مستند ظهور شکل داده است !
شما نه ادب اصیل ایرانی را به ارث برده اید و نه احترام کلاسیک غربی را.متاسفانه از اینجا رانده و از آنجا مانده اید.آنقدری مقاله ی علمی نوشته ام که بدانم از زبان های دنیا چیزی نمی دانید.

مثل بچه های دبستان لغت Cinnaber را در google جستجو کرده اید و فهمیده اید املای درستش Cinnabar.عزیزم لا اقل تلفط این لغت را چک می کردید تا ببینید که ar در آن er تلفظ می شود.اصل لغت آلمانی است و به صورت Cinnaber در این زبان نگاشته می شود.از آنجایی که لغت نامه ی شما مترجم گوگل است به اشتباه املای فرانسه ی آن را نوشتیدCinabre در صورتی cenobre که است.(cinnabar - definition of cinnabar by the Free Online Dictionary, Thesaurus and Encyclopedia.)اینقدر پر ادعا نباشید.

در ضمن عنوان کرده اید ( یعنی در نام جستار ) که ؛ جیوه سرخ گیاهی ، اگر کمی مطالعه
داشتید ؛ می دانستید که این ماده ( شنگرف ) گیاهی نیست بلکه کانی است ! هرچند حدس
می زنم لغت ساده کانی را هم ندانی و فکر کنی نوعی از فحش است !
اسم جستار من در سایت بیداری اندیشه "جیوه ی قرمز معجونی باستانی"بود.این عنوان را هم کس دیگری در اینجا آورده است.بنده روی جنبه ی گیاهی آن بحثی نکردم که البته بحث فراوان است.در ضمن آنقدر کوته نظرهستید که فکر می کنید تمام عناصر ترکیبی باید در معادن یافت شوند در صورتی که به احتمال زیاد مصریان باستان با فرآوری گیاهان بومی آن منطقه این ترکیب را استخراج می کردند.گیاهی نیز به همین اسم موجود است(شنگرفی (گیاه) - ویکی‌پدیا) و بومی های ساکن هند از آن برای استخراج سینابر استفاده می کردند و نه از کانیHgS.این ترکیب معدنی به دلیل ساختار هندسی خود خاصیت سمی دارند اما با جذب در گیاه و اضافه شدن گروه های عاملی و تغییرات دیگر شکلی به ماده ای با خواص ذکر شده تغییر کرده اند.

تا مرد سخن نگفته باشد/ عیب و هنرش نهفته باشد؛ لطفا وقتی که اطلاعات علمی شما فوق العاده ناچیز است
اطلاعات غلط به دیگران ندهید ، کل اطلاعات شما که متکی به مستند ظهور و امثالهم است ، ضدعلمی محض و خرافی
و گمراه کننده است ، شما چیزهایی نوشتی که با علوم شیمی و فیزیک و پزشکی در تعارضی آشکار است و بی اطلاعی
خود را ثابت کردی ! و هر شخص باوجدانی وظیفه خود می داند که از گسترش باورهای ضد- علمی نابخردانه ، با قاطعانه ترین
شکل و لحن ، جلوگیری کند !
به قول ارسطو هر چه انسان بیشتر علم می آموزد بهتر می فهمد که چیزی نمی داند.آنقدر پر مدعا و بی اطلاع هستید که جز توهین کردن و ماندن در جهل مرکب چاره ای نمی یابید.برای یک بار هم که شده بگویید شاید من نمی دانم.دوستان کمکم کنید تا بدانم و بفهمم.تعصبات قرون وسطی را کنار بگذارید.علم تجربی یک هزارم قدرت ذهن انسان را هم پوشش نمی دهد.یک الاغ هم با تکرار عمل و آزمایشی می تواند به قانونی تجربی برسد.شیوه ی نگرش به علم در غرب و شرق در حال تجدید بنیان است و شما می خواهید با قاطعترین روش با من برخورد کنید.فکر نمی کنم ادامه بحث نه سرانجامی برای من داشته باشد و نه سودی برای شما.با این فکر جمود و بسته و تعصبهای کلیسایی همان بهتر که در جهل مرکب خود بمانید.

تنها نعمتی را که برای تو در مسیر این راهی که عمر نام دارد ارزو می کنم,تصادف با یکی دو روح خارق العاده,با یکی دو دل بزرگ ,با یکی دو فهم عظیم و خوب و زیباست.چرا نمی گویم بیشتر؟بیشتر نیست.یکی,بیشترین عدد ممکن است.دو را برای وزن کلام اوردم و نیست
چه گران بهایند انسان هایی که بزرگواری ها و عظمت های خوب و دوست داشتنی و زیبایی هایی لطیف و قیمتی انسانی را دارند و خود از ان اگاه نیستند.این از ان مقوله نفهمیدن هایی است که به روح, ارجمندی متعالی و عزیزی می بخشد
ادمی که فقط در مصرف متمدن می شود ,وحشی از او مترقی تر است.
مجهول ماندن,رنج بزرگ ادمی است.یک روح هر چه زیباتر است و هر چه داراتر است ,به اشنا نیازمند تر است.
(دکتر شریعتی)

ويرايش توسط mashregh : 12-19-2011 در ساعت 07:11 AM
نوشته را پسندیده است :
قديمي 12-19-2011   #8 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت

Cargo-Cult's Avatar

ارسال پیام خصوصی

افق دیدت را گسترش بده !

.از آنجایی که لغت نامه ی شما مترجم گوگل است به اشتباه املای فرانسه ی آن را نوشتیدcinabre در صورتی cenobre که است.(cinnabar - definition of cinnabar by the free online dictionary, thesaurus and encyclopedia.)اینقدر پر ادعا نباشید.

1- هم املای انگلیسی و هم به خصوص املای فرانسوی آن را من درست نوشته ام , تویی که

بر اشتباه خود,لجوجانه اصرار داری ! هرگز املای فرانسوی آن بدانگونه که تو می گویی نیست !

2- به مصداق نرود میخ آهنین در سنگ , گفتارهای علمی و مستدل و مستند من را هرگز

نمی پذیری پس ادامه بحث بیفایده است , چون تمام جهانبینی و نگرش تو را مستند(؟!)

ظهور
تشکیل داده است و جوگیر آن شده ای , به شما توصیه می کنم که چند کتاب یا مقاله

درباره فلسفه علم و روش شناسی علمی بخوانیدو خود را درگیر خرافات شبه علمی و

حتی ضدعلمی نکنی ! و افقهای دید خود را افزایش دهی !

3- می خواستم در همان سایتی که این متن را اصالتا در آن نوشتی , مفصلتر و بسیار جزیی تر پاسخگویی کنم , اما

آن سایت و گردانندگانش آن قدر تنگ-نظر هستند که اجازه بروز نوشتارهای متفاوت بامستند(؟!)ظهور

و ... را نمی دهند و نوشتار من در آنجا هرگز تایید نشد.

.
موفق باشی

ويرايش توسط Cargo-Cult : 12-19-2011 در ساعت 07:56 AM
نوشته را پسندیده است :
قديمي 12-19-2011   #9 (لینک نوشته)
مدیریت کل سایت

Admin's Avatar

ارسال پیام خصوصی

مثلا می گویند ماریو( قارچ خور ) ماسون است

دستکش سفيد در واقع پاسخي بر حل مسئله اي در طراحي
آن زمان بود که بخش عظیمی از بازی ها و کارتون ها را
در بر میگرفت.

اگر من هم بودم قطعاً از پوشش کامل لباس
برای طراحی شخصیت های 8-بیت و 16-بیت
استفاده میکردم.
نوشته را پسندیده است :
قديمي 04-05-2012   #10 (لینک نوشته)
رهگذر

mashregh's Avatar

ارسال پیام خصوصی

مطالبی تکمیلی بر مقاله ی جیوه ی قرمز معجونی باستانی

ترکیب جیوه و گوگرد در روایاتی از بحار:

روایت کرده که معاویه از علی علیه السلام پرسید در موضوع عمل کیمیا و اکسیر.فرمود علی (علیه السلام) که در شیشه و زاج(ترکیبات گوگرد دار) و جیوه مصعد و پوست سفیده تخم مرغ وزنگار سبز و زعفران الحدید هر آینه گنجهائیست که بآخر نخواهد رسید. پس معاویه گفت زیاد تر بگو یا امیر المؤمنین فرمود هوائی است ایستاده وآبیست منجمد و زمینی است جاری و آتشی است بی شعله.و فرمود:در سرنج و زاج و جیوه مصعد وزعفران الحدید و زنگار سبز گنجهائیست که بآن نمیرسند یعنی واقف بآن نمی شوند.( جلد نهم بحار الانوار)

مانند این روایت در بحار چندین نمونه ی دیگر نیز به جیوه و گوگرد اشاره داشته است.البته چون این روایات ضعیف می باشند،فقط برای ایراد سخن و اثبات وجود چنین ترکیباتی آن هم در کتابی که یک فقیه بزرگ شیعه می نویسد ذکر گردید.

حجر الفلاسفه(حجر مکرم)

متن زیر قسمتی از مقاله ای است درباب شیمی و کیمیا در تاریخ به ویژه تاریخ اسلام که در توسط سلیم الزمان صدیقی،مدیر شورای علمی و فرهنگی پاکستان تدوین گردیده است و از کتاب تاریخ فلسفه در اسلام جلد سوم صفحه ی 443 نقل می کنم.مقاله طولانی است و بنده تنها قسمتی از آن را عرضه می کنم،البته همین قسمت هم دارای نکاتی بدیل و رموز فرآوانی است. ضعف ها و ادراکات مادی نیز در ایم مقاله وجود دارد اما اصل کلام بلند است.عزیزان اگر در جایی ابهامی بود عرض کنند.خواستم که برخی قسمت ها را تحلیل کنم اما در حال حاضر لازم نمی بینم مگر اینکه دشوار نماید و خواسته شود.

فرآورده ای که نشان دهنده ی غایت قصوای دستاوردهای کیمیایی بود"حجر مکرم" نام داشت،کیمیاگران خود را فیلسوف یا حکیم می خواندند(در برابر طبیب).حجر کیمیاگران را بدرستی حجر الفلاسفه خواندند؛منشاء این اصطلاح از آنجاست.در بررسی تاریخ لی(The chemical Arts of Old china,1948,p.16) در باب صناعات شیمیایی چین چنین می خوانیم که اصطلاح کیمیایی چین تان Chin-tan ،که نخست در کتاب پائوپوتزو(Pa0-p’u tzu)به کار رفته(تالیف در حدود 317-322 م)،سرانجام دلالت بر دارو یا اکسیری کرده که کیمیاگران برای تمدید عمر و تبدیل فلزات تهیه می کردند.این اصطلاح "حجر الفلاسفه" را به یاد ما می آورد ، زیرا حجر الفلاسفه را دارای همان اثر چین تان می دانستند....

جیوه قرمز گیاهی چیست؟

فهم زبان کیمیاگران باستان بسیار دشوار است(این اعتراف ابن خلدون درباره ی زبان جابر را به یاد می آورد).چنین فرض کرده اند که چین تان شاید ترکیبی از جیوه و گوگرد و سرب و غیره بوده که بر مبنای نظریه ی جابر تهیه شده است،زیرا جابر هم چنین می انگاشت که هر فلزی از جیوه و گوگرد است.از گفته ی لی ظاهرا چنین بر می آید که این نظریه که فلزات مرکب از جیوه و گوگرد است، در چین وجود داشته منتهی به شکلی مبهم .نخست نظریه ساده تر،یعنی نظریه جابر را در نظر بگیریم،که همه فلزات از جمله زر مرکب از جیوه و گوگرد ند.دیویس(The chineses beginnings of Alchemy,Vol 2,pp 154-57) می گوید" به نظر کیمیاگران چینی یانگ مثبت(روحی که دارای انرژی مثبت است در زبان چینیان)سرب بوده و نه گوگرد و یین منفی(روح که دارای انرژی منفی است در زبان چینیان) جیوه بود."جابر در حدود 184 /800 وفات یافت.کیمیاگران چینی ،چانگ پوتوان،که در سال373-475/983-1082 می زیست هنوز به نظریه باستانی چینی اعتقاد داشت که "همکاران ما باید بتوانند سرب حقیقی و جیوه را بازشناسند."بنابرین ،روشن است که جابر نظریه ای را که چینیان با آن آشنا بودند اقتباس ولی آن را اصلاح کرده است، یعنی جیوه را همچون یکی از دو عنصر نگه داشته و به جای آن عنصر دومی به نام گوگرد را گذاشته است."
نکته ی شگفت انگیز نظریه گوگرد/جیوه درباره ی اصل و مبداء فلزات این است که آزمایشگران سپسین که فلزات را گداخته و تکلیس کرده و حتی لااقل ترکیبات آرسنیک و جیوه را تصعید کرده اند، در اصالت آن نظریه شک ننموده اند.تاکنون کسی توضیحی برای این مطلب نیافته است که چرا کیمیاگران معتقد بوده اند که آهن و حتی زر مرکب از گوگرد و جیوه است.انسان قدیم خون را یگانه اصل هستی خش می دانست و دیگر اینکه می پنداشت که ماده ی سرخ خون عامل حقیقی آن اصل است.بدینسان سرخی را عاملی فعال و موثر می دانست،چندان که گمان می گرد هر ماده ی سرخی می تواند خون تولید کند. از همه ی مواد سرخ،شنگرف از لحاظ رنگ به خون نزدیکتر بود.وقتی از طریق تجزیه و ترکیب به یقین دانستند که شنگرف از جیوه و گوگرد است،این دو عنصر را عناصر سازنده ی همه ی فلزات پنداشتند.معتقدان به آنیمیسم می انگاشتند که حتی فلزلت هم چیز زنده ای هستند،دارای روح و تنی(جسمی).وقتی که انرژی منفی منجمد می شود ماده می گردد و جسم فلز عبارت از همین ماده است.

جیوه قرمز گیاهی چیست؟

مظهر روح عنصر یا انرژی مثبت است که قابل تصعید است و می تواند در جسم مادی نفوذ کند.سرب فرار نیست اما گوگرد چرا؛از این رو نظریه سرب/جیوه عیبی بنیادی داشت و تغییر آن را به گوگرد/جیوه موجه می ساخت.دیگر اینکه سرب و اجیوه ترکیب سرخی پدید نمی آورند،ولی گوگرد و جیوه چرا.اما اگر نظریه جابر تغییر یا اصطلاحی در یک نظریه پیشین بود،پس چرا در شکل اولیه آن سرب و جیوه همچون عناصر سازنده پذیرفته شدند؟؟؟ محصول پایانی مطلوب سرخی بود و نظریه پردازی هم ناظر به این نتیجه.اگر سرب را گرما دهیم، در هوا اکسید شده به شکل سرب سرخ یا سرنج در می آید.همچنان ، اکسید جیوه هم به صورت گردی سرخ،نارنجی و زرد،متشکل از بلورهای بسیار ریز به دست می آید.بدین سان نظریه چینی درست پرداخته شده بود،ولی چیزی کم داشت و آن عنصری روح آسا و فرار مانند گوگرد بود، که البته سرب این خاصیت را نداشت.
کیمیا به عنوان یک سیستم فلسفی مبتنی بر ثنویت بود،یعنی بر این فرض که هر چیزی عبارت است از روشنایی(به زبان چینی یانگ)و تاریکی(یین).وقتی که طبع یا مزاجی برای فلزات مقرر کردند،گوگرد و جیوه را به ترتیب عنصر مثبت(یانگ) و عنصر منفی(یین) انگاشتندومبنای عینی این نظریه چنانکه توضیح دادیم،ملهم از شناخت اجزای تشکیل دهنده ی شنگرف و خون بود.چون نیروهای کیهانی،یانگ و یین،در حال تعادل کامل باشند،مفهوم آن این است که یین همچون انرژی خلاق منفی وجود دارد و نه همچون ماده ی منجمد، در حالی که یانگ بالطبیعه همیشه روح سا می ماند؛نتیجه اتحاد آن ها مانند اتحاد دو جسم است که ماهیتا یکی باشند ولی دارای بارهای الکتریکی متضاد،مانند الکتریسیته ی منفی و مثبت.منتجه این اتحاد و پایداری ابدی است.
به گمان کیمیاگران ،گوگرد ناب و جیوه ی ناب به گونه ای انرژی وجود دارند و در نتیجه اتحاد آن دو،به نحوه آرمانی(ایده آلی) انجام گیرد یا اگر آن دو در حالت تعادل کامل واقع شوند ،چیزی است همیشه باقی ،یعنی زر.به موجب یکی دیگر از عقاید آنیمیستها،"همانند همانند می گرداند"؛ از این رو زر که فلزی است زوال پذیر اگر به عنوان دارو خورده شود مصرف کننده ی آن را جاوید می گرداند.زری که میلیون ها سال در کان ها بماند این خاصیت بخشندگی را از دست می دهد،یعنی عنصر منفی آن جیوه کمتر روحی و بیشتر مادی می شود؛لذا زر را برای استعمال دارویی باید تازه تازه تهیه کرد و باز هم چه بهتر که زر در مرحله ی پیش از زر شدن باشد.به عبارت دیگر در مرحله ی زایش که هنوز اکسیر زر است یعنی ماده ی مخمر مانند که هر فلزی را مبدل به زر خواهد کرد.این همان حجر فلاسفه است که ماده ی را مبدل به انرژی می سازد و به عنصری مادی یا منفی انرژی می بخشد تا به سطح مثبت یا روحی برسد.......

دستوری در باب اکسیری از جیوه و گوگرد:

در ادامه دستوری که جابر در کتاب خود الریاض الکبیر برای ساخت آب جیوه که آن را بسیار عظیم و شگفت می داند عرض می کنم .به خاطر وجود ترکیب گوگرد وجیوه در آن برای درک موضوع به گمانم مفید باشد:

جیوه قرمز گیاهی چیست؟

امیدوارم عده ای که قائل به وجود اکسیری به نام جیوه ی قرمز نشدند به فضل و رحمت الهی کمی قانع شده باشند.

برای درک روحانیت و دقت این علم الهی کتاب زیر راهگشاست ان شاء الله.

جیوه قرمز گیاهی چیست؟
2 نفر نوشته را پسندیده اند :
قديمي 07-06-2013   #11 (لینک نوشته)
رهگذر

saharrr's Avatar

ارسال پیام خصوصی

لبخند پاسخ : جیوه قرمز گیاهی چیست؟

salam
sepas baraye matalebe zibatoon.

man ketebe ryazo alkabir ro mikhahstam,mitonid linke downloadesho befrestin baram ya inja bezarin?

mamnoonam az mohabbateton

مطالبی تکمیلی بر مقاله ی جیوه ی قرمز معجونی باستانی

ترکیب جیوه و گوگرد در روایاتی از بحار:

روایت کرده که معاویه از علی علیه السلام پرسید در موضوع عمل کیمیا و اکسیر.فرمود علی (علیه السلام) که در شیشه و زاج(ترکیبات گوگرد دار) و جیوه مصعد و پوست سفیده تخم مرغ وزنگار سبز و زعفران الحدید هر آینه گنجهائیست که بآخر نخواهد رسید. پس معاویه گفت زیاد تر بگو یا امیر المؤمنین فرمود هوائی است ایستاده وآبیست منجمد و زمینی است جاری و آتشی است بی شعله.و فرمود:در سرنج و زاج و جیوه مصعد وزعفران الحدید و زنگار سبز گنجهائیست که بآن نمیرسند یعنی واقف بآن نمی شوند.( جلد نهم بحار الانوار)

مانند این روایت در بحار چندین نمونه ی دیگر نیز به جیوه و گوگرد اشاره داشته است.البته چون این روایات ضعیف می باشند،فقط برای ایراد سخن و اثبات وجود چنین ترکیباتی آن هم در کتابی که یک فقیه بزرگ شیعه می نویسد ذکر گردید.

حجر الفلاسفه(حجر مکرم)

متن زیر قسمتی از مقاله ای است درباب شیمی و کیمیا در تاریخ به ویژه تاریخ اسلام که در توسط سلیم الزمان صدیقی،مدیر شورای علمی و فرهنگی پاکستان تدوین گردیده است و از کتاب تاریخ فلسفه در اسلام جلد سوم صفحه ی 443 نقل می کنم.مقاله طولانی است و بنده تنها قسمتی از آن را عرضه می کنم،البته همین قسمت هم دارای نکاتی بدیل و رموز فرآوانی است. ضعف ها و ادراکات مادی نیز در ایم مقاله وجود دارد اما اصل کلام بلند است.عزیزان اگر در جایی ابهامی بود عرض کنند.خواستم که برخی قسمت ها را تحلیل کنم اما در حال حاضر لازم نمی بینم مگر اینکه دشوار نماید و خواسته شود.

فرآورده ای که نشان دهنده ی غایت قصوای دستاوردهای کیمیایی بود"حجر مکرم" نام داشت،کیمیاگران خود را فیلسوف یا حکیم می خواندند(در برابر طبیب).حجر کیمیاگران را بدرستی حجر الفلاسفه خواندند؛منشاء این اصطلاح از آنجاست.در بررسی تاریخ لی(The chemical Arts of Old china,1948,p.16) در باب صناعات شیمیایی چین چنین می خوانیم که اصطلاح کیمیایی چین تان Chin-tan ،که نخست در کتاب پائوپوتزو(Pa0-p’u tzu)به کار رفته(تالیف در حدود 317-322 م)،سرانجام دلالت بر دارو یا اکسیری کرده که کیمیاگران برای تمدید عمر و تبدیل فلزات تهیه می کردند.این اصطلاح "حجر الفلاسفه" را به یاد ما می آورد ، زیرا حجر الفلاسفه را دارای همان اثر چین تان می دانستند....

جیوه قرمز گیاهی چیست؟

فهم زبان کیمیاگران باستان بسیار دشوار است(این اعتراف ابن خلدون درباره ی زبان جابر را به یاد می آورد).چنین فرض کرده اند که چین تان شاید ترکیبی از جیوه و گوگرد و سرب و غیره بوده که بر مبنای نظریه ی جابر تهیه شده است،زیرا جابر هم چنین می انگاشت که هر فلزی از جیوه و گوگرد است.از گفته ی لی ظاهرا چنین بر می آید که این نظریه که فلزات مرکب از جیوه و گوگرد است، در چین وجود داشته منتهی به شکلی مبهم .نخست نظریه ساده تر،یعنی نظریه جابر را در نظر بگیریم،که همه فلزات از جمله زر مرکب از جیوه و گوگرد ند.دیویس(The chineses beginnings of Alchemy,Vol 2,pp 154-57) می گوید" به نظر کیمیاگران چینی یانگ مثبت(روحی که دارای انرژی مثبت است در زبان چینیان)سرب بوده و نه گوگرد و یین منفی(روح که دارای انرژی منفی است در زبان چینیان) جیوه بود."جابر در حدود 184 /800 وفات یافت.کیمیاگران چینی ،چانگ پوتوان،که در سال373-475/983-1082 می زیست هنوز به نظریه باستانی چینی اعتقاد داشت که "همکاران ما باید بتوانند سرب حقیقی و جیوه را بازشناسند."بنابرین ،روشن است که جابر نظریه ای را که چینیان با آن آشنا بودند اقتباس ولی آن را اصلاح کرده است، یعنی جیوه را همچون یکی از دو عنصر نگه داشته و به جای آن عنصر دومی به نام گوگرد را گذاشته است."
نکته ی شگفت انگیز نظریه گوگرد/جیوه درباره ی اصل و مبداء فلزات این است که آزمایشگران سپسین که فلزات را گداخته و تکلیس کرده و حتی لااقل ترکیبات آرسنیک و جیوه را تصعید کرده اند، در اصالت آن نظریه شک ننموده اند.تاکنون کسی توضیحی برای این مطلب نیافته است که چرا کیمیاگران معتقد بوده اند که آهن و حتی زر مرکب از گوگرد و جیوه است.انسان قدیم خون را یگانه اصل هستی خش می دانست و دیگر اینکه می پنداشت که ماده ی سرخ خون عامل حقیقی آن اصل است.بدینسان سرخی را عاملی فعال و موثر می دانست،چندان که گمان می گرد هر ماده ی سرخی می تواند خون تولید کند. از همه ی مواد سرخ،شنگرف از لحاظ رنگ به خون نزدیکتر بود.وقتی از طریق تجزیه و ترکیب به یقین دانستند که شنگرف از جیوه و گوگرد است،این دو عنصر را عناصر سازنده ی همه ی فلزات پنداشتند.معتقدان به آنیمیسم می انگاشتند که حتی فلزلت هم چیز زنده ای هستند،دارای روح و تنی(جسمی).وقتی که انرژی منفی منجمد می شود ماده می گردد و جسم فلز عبارت از همین ماده است.

جیوه قرمز گیاهی چیست؟

مظهر روح عنصر یا انرژی مثبت است که قابل تصعید است و می تواند در جسم مادی نفوذ کند.سرب فرار نیست اما گوگرد چرا؛از این رو نظریه سرب/جیوه عیبی بنیادی داشت و تغییر آن را به گوگرد/جیوه موجه می ساخت.دیگر اینکه سرب و اجیوه ترکیب سرخی پدید نمی آورند،ولی گوگرد و جیوه چرا.اما اگر نظریه جابر تغییر یا اصطلاحی در یک نظریه پیشین بود،پس چرا در شکل اولیه آن سرب و جیوه همچون عناصر سازنده پذیرفته شدند؟؟؟ محصول پایانی مطلوب سرخی بود و نظریه پردازی هم ناظر به این نتیجه.اگر سرب را گرما دهیم، در هوا اکسید شده به شکل سرب سرخ یا سرنج در می آید.همچنان ، اکسید جیوه هم به صورت گردی سرخ،نارنجی و زرد،متشکل از بلورهای بسیار ریز به دست می آید.بدین سان نظریه چینی درست پرداخته شده بود،ولی چیزی کم داشت و آن عنصری روح آسا و فرار مانند گوگرد بود، که البته سرب این خاصیت را نداشت.
کیمیا به عنوان یک سیستم فلسفی مبتنی بر ثنویت بود،یعنی بر این فرض که هر چیزی عبارت است از روشنایی(به زبان چینی یانگ)و تاریکی(یین).وقتی که طبع یا مزاجی برای فلزات مقرر کردند،گوگرد و جیوه را به ترتیب عنصر مثبت(یانگ) و عنصر منفی(یین) انگاشتندومبنای عینی این نظریه چنانکه توضیح دادیم،ملهم از شناخت اجزای تشکیل دهنده ی شنگرف و خون بود.چون نیروهای کیهانی،یانگ و یین،در حال تعادل کامل باشند،مفهوم آن این است که یین همچون انرژی خلاق منفی وجود دارد و نه همچون ماده ی منجمد، در حالی که یانگ بالطبیعه همیشه روح سا می ماند؛نتیجه اتحاد آن ها مانند اتحاد دو جسم است که ماهیتا یکی باشند ولی دارای بارهای الکتریکی متضاد،مانند الکتریسیته ی منفی و مثبت.منتجه این اتحاد و پایداری ابدی است.
به گمان کیمیاگران ،گوگرد ناب و جیوه ی ناب به گونه ای انرژی وجود دارند و در نتیجه اتحاد آن دو،به نحوه آرمانی(ایده آلی) انجام گیرد یا اگر آن دو در حالت تعادل کامل واقع شوند ،چیزی است همیشه باقی ،یعنی زر.به موجب یکی دیگر از عقاید آنیمیستها،"همانند همانند می گرداند"؛ از این رو زر که فلزی است زوال پذیر اگر به عنوان دارو خورده شود مصرف کننده ی آن را جاوید می گرداند.زری که میلیون ها سال در کان ها بماند این خاصیت بخشندگی را از دست می دهد،یعنی عنصر منفی آن جیوه کمتر روحی و بیشتر مادی می شود؛لذا زر را برای استعمال دارویی باید تازه تازه تهیه کرد و باز هم چه بهتر که زر در مرحله ی پیش از زر شدن باشد.به عبارت دیگر در مرحله ی زایش که هنوز اکسیر زر است یعنی ماده ی مخمر مانند که هر فلزی را مبدل به زر خواهد کرد.این همان حجر فلاسفه است که ماده ی را مبدل به انرژی می سازد و به عنصری مادی یا منفی انرژی می بخشد تا به سطح مثبت یا روحی برسد.......

دستوری در باب اکسیری از جیوه و گوگرد:

در ادامه دستوری که جابر در کتاب خود الریاض الکبیر برای ساخت آب جیوه که آن را بسیار عظیم و شگفت می داند عرض می کنم .به خاطر وجود ترکیب گوگرد وجیوه در آن برای درک موضوع به گمانم مفید باشد:

جیوه قرمز گیاهی چیست؟

امیدوارم عده ای که قائل به وجود اکسیری به نام جیوه ی قرمز نشدند به فضل و رحمت الهی کمی قانع شده باشند.

برای درک روحانیت و دقت این علم الهی کتاب زیر راهگشاست ان شاء الله.

جیوه قرمز گیاهی چیست؟
saharrr آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 07-06-2013   #12 (لینک نوشته)
رهگذر

saharrr's Avatar

ارسال پیام خصوصی

لبخند پاسخ : تعصب +بی سوادی=جهل مرکب

salam doste aizam
kheili mamnonam baraye enteshare in matalebe mofid.

man mostanadati ro ke mohkamtar va mostanadtar mikoneh in mamatlab ro mikhastam.
lotf konid maqalate morede nazar va har noa manbae mostanad dar in bab ro baram Email konid.

ba tashakor

هدف از شکل گیری سایت RationalWiki مقابله با حرف ها و متون غیر علمی است.جمعی از محققان و پژوهشگران تصمیم به تاسیس این دانشنامه گرفتن تا درباره ی مطالب غیر علمی موجود در فضای اینترنت روشنگری کنند.

Our purpose here at RationalWiki includes:
Analyzing and refuting pseudoscience and the anti-science movement.
Documenting the full range of crank ideas.
Explorations of authoritarianism and fundamentalism.
Analysis and criticism of how these subjects are handled in the media
.

حداقل منابع مطالب را بررسی می کردی.اگر درباره ی اثر این ماده روی DNA مشکل دارید،اگر درباره اثرات شناوری آن نقدی دارید می توانستم مقالات ISI ارائه دهم.البته احتمالا این ها را هم شبه علمی می دانید.

مثل یک طبل توخالی فقط سر و صدا می کنید.یعنی در یک مستند 52 قسمتی که توسط چند جوان آمریکایی ساخته شده تمام مطالب خرافات است.وای بر این تعصب ها.بنده هم به قسمت های مختلف این مستند نقد دارم ؛ اما عقلانی و نه با جنجال و تهمت و تخریب که شیوه ی عهد حجر است.

درباره ی خصوصیات جنیان چون شما در همان تنگنای علم تجربی هستید سخن گفتن بیهوده است.اما....

بنده به عنوان فردی که در حال گرفتن درجات بالای در رشته ی مهندسی در یکی از بهترین دانشگاه های کشور هستم خوب می دانم بشر اندکی هم درباره ی پیرامون خودش نمی داند.به قول اینشتین ما هنوز در حال تاس بازی هستیم.فیزیکدانان خوب می دانند که ما کم تر از ده درصد جهان اطرافمان دیده ایم و آنچه را هم که دیده ایم در مقیاس های بزرگتر از آنگستروم است و اصل ذرات مواد را هم نمی توانیم مشاهده کنیم.به عبارت دقیقتر چیزی نمی دانیم جز مجموعه ای از تجربیات و سعی و خطاهای بچه گانه.حتما خبر ذره ای با سرعت بیشتر از نور در شتاب دهنده ی بین المللی را شنیده اید.ماده ی نوترینو یک ذره با خصوصیات مادی اما با سرعتی بالاتر از نور است.این هنوز آغازی بر شروع درک نادانی های بشر از شناخت جهانی است که در آن میلیون ها ذره با ماهیات غیر قابل حس هستند.به شما توصیه می کنم نظریات پیرامون جهان های موازی و ارتباط بین آن ها در فیزیک کوانتوم را مطالعه کنید.جنیان که جای خود را دارند.....

شما نه ادب اصیل ایرانی را به ارث برده اید و نه احترام کلاسیک غربی را.متاسفانه از اینجا رانده و از آنجا مانده اید.آنقدری مقاله ی علمی نوشته ام که بدانم از زبان های دنیا چیزی نمی دانید.

مثل بچه های دبستان لغت Cinnaber را در google جستجو کرده اید و فهمیده اید املای درستش Cinnabar.عزیزم لا اقل تلفط این لغت را چک می کردید تا ببینید که ar در آن er تلفظ می شود.اصل لغت آلمانی است و به صورت Cinnaber در این زبان نگاشته می شود.از آنجایی که لغت نامه ی شما مترجم گوگل است به اشتباه املای فرانسه ی آن را نوشتیدCinabre در صورتی cenobre که است.(cinnabar - definition of cinnabar by the Free Online Dictionary, Thesaurus and Encyclopedia.)اینقدر پر ادعا نباشید.

اسم جستار من در سایت بیداری اندیشه "جیوه ی قرمز معجونی باستانی"بود.این عنوان را هم کس دیگری در اینجا آورده است.بنده روی جنبه ی گیاهی آن بحثی نکردم که البته بحث فراوان است.در ضمن آنقدر کوته نظرهستید که فکر می کنید تمام عناصر ترکیبی باید در معادن یافت شوند در صورتی که به احتمال زیاد مصریان باستان با فرآوری گیاهان بومی آن منطقه این ترکیب را استخراج می کردند.گیاهی نیز به همین اسم موجود است(شنگرفی (گیاه) - ویکی‌پدیا) و بومی های ساکن هند از آن برای استخراج سینابر استفاده می کردند و نه از کانیHgS.این ترکیب معدنی به دلیل ساختار هندسی خود خاصیت سمی دارند اما با جذب در گیاه و اضافه شدن گروه های عاملی و تغییرات دیگر شکلی به ماده ای با خواص ذکر شده تغییر کرده اند.

به قول ارسطو هر چه انسان بیشتر علم می آموزد بهتر می فهمد که چیزی نمی داند.آنقدر پر مدعا و بی اطلاع هستید که جز توهین کردن و ماندن در جهل مرکب چاره ای نمی یابید.برای یک بار هم که شده بگویید شاید من نمی دانم.دوستان کمکم کنید تا بدانم و بفهمم.تعصبات قرون وسطی را کنار بگذارید.علم تجربی یک هزارم قدرت ذهن انسان را هم پوشش نمی دهد.یک الاغ هم با تکرار عمل و آزمایشی می تواند به قانونی تجربی برسد.شیوه ی نگرش به علم در غرب و شرق در حال تجدید بنیان است و شما می خواهید با قاطعترین روش با من برخورد کنید.فکر نمی کنم ادامه بحث نه سرانجامی برای من داشته باشد و نه سودی برای شما.با این فکر جمود و بسته و تعصبهای کلیسایی همان بهتر که در جهل مرکب خود بمانید.

تنها نعمتی را که برای تو در مسیر این راهی که عمر نام دارد ارزو می کنم,تصادف با یکی دو روح خارق العاده,با یکی دو دل بزرگ ,با یکی دو فهم عظیم و خوب و زیباست.چرا نمی گویم بیشتر؟بیشتر نیست.یکی,بیشترین عدد ممکن است.دو را برای وزن کلام اوردم و نیست
چه گران بهایند انسان هایی که بزرگواری ها و عظمت های خوب و دوست داشتنی و زیبایی هایی لطیف و قیمتی انسانی را دارند و خود از ان اگاه نیستند.این از ان مقوله نفهمیدن هایی است که به روح, ارجمندی متعالی و عزیزی می بخشد
ادمی که فقط در مصرف متمدن می شود ,وحشی از او مترقی تر است.
مجهول ماندن,رنج بزرگ ادمی است.یک روح هر چه زیباتر است و هر چه داراتر است ,به اشنا نیازمند تر است.
(دکتر شریعتی)
saharrr آفلاين است   پاسخ با نقل قول
پاسخ

برچسب ها
herbal red mercury, چیست؟, گیاهی, جیوه, جیوه قرمز, خرافات ضدعلم, ساخت جیوه قرمز, شبه علم

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال