تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum              

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > هم اندیشی
ثبت نام آموزش کار با هم میهن بازی آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

هم اندیشی هم اندیشی و همفکری

نمايش نتيجه هاي نظرسنجي ها: نظر شما در رابطه با آزادی کامل روابط جنسی در ایران چیست
با آزادی کامل روابط جنسی در ایران موافقم 33 28.95%
با آزادی کامل روابط جنسی در ایران مخالفم 81 71.05%
رای دهنده: 114. شما نمي توانيد در اين نظرسنجي راي دهيد

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 02-09-2013   #1 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

Gole Sorkh's Avatar

ارسال پیام خصوصی

Question آزادی کامل روابط جنسی در ایران

آزادی کامل روابط جنسی در ایران
به نام خدا

ضمن سلام و عرض ادب ؛

شاید شما هم با کسانی مواجه شده باشید که چنین جملاتی بیان می کنند:
"آقا به شما چه که طرف می خواد آزادی جنسی داشته باشه !؟ به شما چه که می خواد در حریم خصوصیش چیکار کنه و ...؛"
احتمالاً در همین فاروم هم هستند کسانی که چنین نگرشی دارند ...

متاسفانه اینطور بیانات ظاهر اغواگرانه و عام پسندی دارد اما با کمی دقت می توان به سادگی متوجه شد که همه ی موارد خصوصی ما
الزاماً جزو حریم صرفاً خصوصی نیستند و چه بسا برخی ارتباطات یا ملزومات شخصی ما بازتابی اجتماعی داشته باشند !!
به عنوان مثال موتور سواری را در نظر بگیرید که در حال جر و بحث کردن با پلیس است و به خاطر جریمه ای که برای نگذاشتن کلاه ایمنی
می شود داد و بیداد می کند که آقا به شما چه ربطی دارد من اگر کلاه سرم نگذارم آسیب می بینم !؟ اصلاً من می خواهم
با سرعت به جدول بکوبم و بمیرم شما چرا در تصمیم خصوصی من دخالت می کنید !؟
یا مثلاً فردی می خواهد مواد مخدر مصرف کند و به هیچ عامل بازدارنده ای پایبند نیست و داد و بیداد که آقا به کسی چه ربطی
دارد که من می خواهم مواد مصرف کنم !؟ اصلاً من می خواهم ایدز بگیرم ! چرا در زندگی خصوصی من دخالت می کنید !؟

به نظر حقیر، کسی که آزادی جنسی را مطالبه می کند یا با آن مخالفت می کند و منتقد مثلاً قانون خاصیست باید این دو جنبه را بررسی کند :

1- آیا آزادی کامل مطلوب است ؟
2- آیا محدودیت کامل مطلوب است ؟

شاید بتوان نگرشی انعطاف پذیرتر هم داشت ؛ به نظر حقیر در یک جامعه ی متمدن هر دوی این موارد با مطالبه جمعی انسانها
مغایر و به هیچ وجه مطلوب فواید عمومی آن اجتماع نیستند ؛ در اجتماع ما نیز هیچکدام از این 2 گزینه وجود ندارد ولی با توجه به فرهنگ و
آداب و رسوم و اقلیم و ایدئولوِی، قوانینی به صورت نوشته یا نانوشته شکل گرفته اند که طبعاً بافتی تقریباً مطابق میل خواسته های بومی
ما دارد که صد البته می تواند مورد نقد هم قرار گیرد !

با همه این احوال افرادی هستند که فکر می کنند ایده ی بهتری برای اداره ی اجتماع دارند مثلاً در همین موردی که عرض کردم
کسانی هستند که آزادی جنسی را تجویز می کنند که انتظار می رود ایده ی مورد نظر را در خانواده ی خود عملی کرده باشند !
یعنی احتمالاً می خواهند این این فرهنگسازی را از مادر،همسر،خواهر و دختر خودشان شروع کنند چراکه معمول است کسی که ایده ای دارد
در ابتدا از خود و در اطرافیان خود آن را ترویج کند و هزینه های مادی و معنوی و روحی و روانی و اجتماعی آن را پرداخت نماید !
حال فرض بفرمایید فردی بیاید و بگوید آقا من اینکار را می کنم ! یعنی چنین آزادی ای را برای خواهر و مادر و همسر خودم هم قائلم !
به نظر شما آیا این فرد از سلامت روحی روانی و عقلی برخوردار است !؟
ببینید وقتی قرار باشد چنین آزادی ای داشته باشیم این آزادی دو طرفه است که یک طرف آن خانم ها هستند !

کسانی که طرفدار سیستم اخلاقی مبنی بر آزادی های جنسی هستند به گمانشان این سلسله مسائل فاقد جنبه ی اجتماعیست و
به عقیده ی آنها آزادی جنسی یک فرد به حقوق دیگران ضربه ای نمیزند ! فقط آنجایی که اطمینان پدر و فرزندی به میان می آید تازه حق شوهر
پیدا می شود و لازم میگردد که زن از باردار شدن از غیر شوهر قانونی خود، خودداری کند !! یعنی با وجود وسائل جلوگیری از بارداری،
زنها می توانند با استفاده از این وسائل ارتباطات نا محدودی را با غیر شوهر خود داشته باشند !!

حال یک سوال اساسی وجود دارد که آیا در غرب، خود مردم به سمت این نوع آزادی رفته اند یا مدیریت سیستم سکولار آنها را
به این سمت سوق داده !؟ به نظر حقیر هر دو مورد قابل فرض است ! اینکه این آزادی داده شده یا افراد خود به سمت آن رفته اند ؛
می توان گفت که تمایل اولیه به علت وجود غریزه جنسی در همه افراد، آنها را به سمت این آزادی می کشاند اما در پشت پرده آزادی جنسی
باید اندیشه غرب را نیز جستجو و بازخوانی کرد ... طبیعتاً انسان دارای ابعاد وجودی متفاوتی است، و هر بعدی قوا و نیازهای
خاص خودش را دارد ؛ شهوت و نیاز جنسی هم در همین دایره می گنجد اما اینکه انسان در این بعد افراط کند مسلما او را از توجه به
دیگر جنبه هایش باز می دارد از جمله کرامت و شرافت انسانی و توجه به جوانب مختلف زندگی بشری. و این مطلب یکی از دلایل
مهم آزادی دادن جنسی در غرب و سیستم سکولار آن به افراد جامعه است؛ به هر حال از این سیستم بیش از این نیز انتظار نمی رود !

کسانی که موافق آزادی جنسی هستند شاید متوجه این اصل نیستند که امیال انسان اشباع ناپذیراست ، اشتباه اینها در این است که
می پندارند تنها راه آرام کردن غرائز ، ارضاء و اشباع بى حد و حصر آنهاست. اینها فقط متوجه محدودیتها و ممنوعیتها و
عواقب سوء آنها شده اند و مدعى هستند که ممنوعیت , غریزه را منحرف و سرکش و نا آرام مى سازد .طرحشان این است که
براى ایجاد آرامش این غریزه , باید به آن آزادی مطلق داد، اینها توجه نکرده اند ، همانطور که محدودیت و ممنوعیت ، غریزه را
سرکوب و تولید عقده مى کند ، رها کردن و تسلیم شدن و در معرض تحریکات و تهییجات در آوردن، آنرا دیوانه مى سازد ، و چون
این امکان وجود ندارد که هر خواسته اى براى هر فردى برآورده شود ، بلکه امکان ندارد همه خواسته هاى بى پایان یک فرد برآورده شود،
غریزه بدتر سرکوب مى شود . اینکه امروزه اجتماع با وسائل مختلف سمعى و بصرى و لمسى، موجبات هیجان غریزه را
فراهم کند و آنگاه بخواهد با ارضاء ، غریزه دیوانه شده را آرام کند میسر نخواهد شد . هرگز بدین وسیله نمى توان آرامش و
رضایت ایجاد کرد ، بلکه بر اضطراب و تلاطم و نارضائى غریزه با هزاران عوارض روانى و جنایات ناشى از آن ، افزوده مى شود .
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 02-09-2013   #2 (لینک نوشته)
بانـــوی جهـــنمی

Miss.SheydA's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : آزادی کامل روابط جنسی در ایران

هرچیزی باید با قوانین خاص خودش باشه
منظور از آزادی کامل چیه؟ آزادی بدون محدودیت سنی؟ بدون توجه به تاهل و تجرد؟ بدون توجه به محرم یا نامحرم بودن؟ بدون درنظر گرفتنِ شرایط!
خیر اینها در کشورِ ما نمیگنجه وقتی که هرساله تعداد زیادی از دختر بچه های زیر سن قانونی به طور نامشروع و ناخواسته باردار میشن! اونم با این همه حساسیت و کنترل.
حالا اگه این حساسیتها و کنترلها کاملا برداشته بشه که مصیبتِ !
اما به نظرِ من این آزادی بطورِ نسبی با شرایط و ضوابطِ خاص میتونه خیلی خوب باشه.
و یه جورایی لازم هم هست!
So, let this heart be still
...

ويرايش توسط Miss.SheydA : 02-09-2013 در ساعت 03:38 PM
Miss.SheydA آفلاين است   پاسخ با نقل قول
10 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-09-2013   #3 (لینک نوشته)
سنگ صبور

ariobetis's Avatar

ارسال پیام خصوصی

هر چيزي در حد خودش مطلوب است...
4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-09-2013   #4 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

saze96's Avatar

ارسال پیام خصوصی

اگه آزادی کامل خوب بود خدا از همون اول آزادش میکرد.

هر چقدر هم که عاقل باشیم از خداوند عاقلتر نیستیم.
saze96 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 02-09-2013   #5 (لینک نوشته)
شمع جمع

sheeda's Avatar

ارسال پیام خصوصی

به نظر من هر چیزی به اندازه خوبه
اگر شل بگیریم بده اگرم خیلی سخت بگیریم بده
sheeda آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-09-2013   #6 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

Regent's Avatar

ارسال پیام خصوصی

آزادی با بی بند و باری فرق داره ...

من موافق آزادی هستم ولیکن از بی بند و باری بدم میاد
Regent آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 02-09-2013   #7 (لینک نوشته)
عسل بهشتی

Baranmehr's Avatar

ارسال پیام خصوصی

هر چیزی از حدش خارج شه شورش در میاد ... الان با این همه حساسیت چرا باید از فاضلاب یه دبیرستان بالای 150 تا جنین پیدا شه .... اینا واقعا جای تامل داره ...

Baranmehr آفلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-09-2013   #8 (لینک نوشته)
فرشـــته کوچـــک

fershte's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ازادی بیشتر بی بندوباری میاره ایمان سست میشه ازیاد خداغافل
قديمي 02-09-2013   #9 (لینک نوشته)
فامیل دور

sonny's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ازادیش الان بدرد نمیخوره و گرسنگی جنسی جوانان امروز رو هیچی درمان نمیکنه ولی باز میشه به نسل آینده که کمی چشم پاک بشن امیدوار شد...
2 نفر نوشته را پسندیده اند
2 نفر نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 02-09-2013   #10 (لینک نوشته)
کاربر فعال هم میهن

kavoush's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ابتدا ميخواهم خود استارتر اين موضوع را مورد خطاب قرار دهم
با توجه به استدلال هي اوليه اش كه سعي مينمايد آزادي فردي را به سخره بگيرد بنابراين به شيوه ديگري ازشما سوال ميكنم :
اگر فرض كنيم حكومت ضد ديني بنابه مصلحت عموم وبا راي گيري اكثريت دركشوري حاكم باشد وبنايه مصلحت عمومي قانوني وضع كند كه هيچ كس حق ندارد نماز بخواند ونير حجاب برسركند وبه داخل خانه ها سرك بكشد وهركسي به اين امر مبادرت ورزيد مجازات كند ودراين ميان شخصي بخواهد برخلاف جريان به اين كار اهتمام ورزد تكليف چيست ؟
آيا اين شخص اختيار دارد به تشخيص خود نماز بخواند ويا حتي از هم فكرانش دعوت كند درخانه وي جمع شده وبه جماعت نماز برگزار كند ؟
يا رضاشاه نامي هويدا شود وحجاب رابنا به تشخيص خود ممنوع اعلام كند وحجاب را از سرزنان بدرد وبراي اينكار خانه هاي مردم را نيز تفتيش كند آيا كسي اين حق را دارد بگويد من ميخواهم بخاطر خودم و خداي خودم حجاب برسر كند يا تابع اكثريت وقانون دولتي باشد
قديمي 02-09-2013   #11 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

life67's Avatar

ارسال پیام خصوصی

من که اصلا با اين نوع آزادي موافق نيستم
قديمي 02-09-2013   #12 (لینک نوشته)
کاربر فعال هم میهن

kavoush's Avatar

ارسال پیام خصوصی

آزادي معنا وگستره ومفهوم خاص خودش رادارد
اما اينجا منظور محدود كردن آزادي اجتماعي از طرف حكومت است كه اين امر به ندرت در تاريخ اتفاق افتاده است حكومتها معمولا در تلاشند آزادي سياسي مخالفان خود را محدود كنند ولي در حكومتهاي ايدئولوژيك اين محدويتها به مسائل اجتماعي ومحدوده هاي فردي وحريم اشخاص را شامل ميشود دراين شكل حكومت وآئين اعتقادي خويش را برهمه تفكرات جامعه غالب تصور ميكند بنابراين همه را مجبور ميكند بنابه ايدئولوژي وي رفتار كنند وبراي متخلفين مجازات تعيين ميكند
بنابراين اينطور سوال بايد طرح ميشد كه آيا با آزاديهاي فردي مخالفيد يا موافق ويا اينطور بگوئيم :
حكومت ميتواند آزادي هاي فردي واجتماعي من را به صلاحديد خود محدود كند ؟ تا چه حد ؟
kavoush هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
6 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-09-2013   #13 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت

mroam777's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ببینین چند جور آزادی داریم :

1 . اینکه همه تو خیایبون مثل اروپا همه کار بکنند .
2 . مثل ترکیه طبیعی ولی بازم همه کار انجام بشه.
3 . کلا آزاد مثل ایتالیا

من با حرف شیدا خانوم موافقم .
آزادی اگر زیر نظر باشه مشکلی نداره .
ولی امان از روزی که بخواد به ... تبدیل بشه .
البته اینا همش پایه ریز همین بحث دیگه .
هدف از آزادی چیه؟
میخوان مرز بین محرم و نا محرم رو بشکنند ، همین که مهمترین بحث در دین ما یعنی اسلام هست ، میخوان ما رو به حیوون تبدیل کنند . خودمونم میگیم حتما باعث خوشحالیه .
ولی این بزرگترین اشتباهه.
تو دنیا تنها گروهی از موجودات که آزادی جنسی دارند فقط حیوانات هستند.
mroam777 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
5 نفر نوشته را پسندیده اند
2 نفر نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 02-09-2013   #14 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت

mroam777's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله saze96 نمايش نوشته ها
اگه آزادی کامل خوب بود خدا از همون اول آزادش میکرد.

هر چقدر هم که عاقل باشیم از خداوند عاقلتر نیستیم.

آفــــــــــــــــــــرین
باهات موافقم ...
7 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-09-2013   #15 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت

mroam777's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله sonny نمايش نوشته ها
ازادیش الان بدرد نمیخوره و گرسنگی جنسی جوانان امروز رو هیچی درمان نمیکنه ولی باز میشه به نسل آینده که کمی چشم پاک بشن امیدوار شد...
خوب عزیز شما گشنه جنسی هستی برو داروخونه بگو من گشنمه غذاتو میدن بخوری تا سیر شی عزیز.
اینجا جای بحثه نه اعلام گرسنگی
3 نفر نوشته را پسندیده اند
4 نفر نوشته را نپسندیده اند :
پاسخ

برچسب ها
کامل, آزادی, ایران, جنسی, روابط

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال