تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > تاریخ و فرهنگ > تاریخ ایران
ثبت نام آموزش کار با هم میهن بازی آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 08-23-2007  
*شــــاهزاده ATi*

AtriN's Avatar

ارسال پیام خصوصی

Thumbs up همه چیز درباره داریوش کبیر شاهنشاه هخامنشی

متن کتيبه داريوش بزرگ شاهنشاه هخامنشي
همه چیز درباره داریوش کبیر شاهنشاه هخامنشی
مشخصات ظاهري کتيبه بيستون :
اين کتيبه يکي از معتبرترين و مشهورترين سندهاي تاريخي جهان است . زيرا مهمترين نوشته ميخي زمان هخامنشي است . مجموعاً سطحي که اين کتيبه در برگرفته به طول 5/20 ( بيست متر و پنجاه سانتيمتر ) و عرض 80/7 ( هفت متر و هشتاد سانتيمتر ) مي باشد .
متن کتيبه داريوش بزرگ شاهنشاه هخامنشي
چون براي احراز شاهي در زمان قديم شاهزاده بودن امتياز بزرگي محسوب مي شود ، داريوش کتيبه اش را با معرفي خود آغاز مي کند و اصالت نژاديش و اينکه شايستگي شاهي را دارد اثبات مي کند و مي گويد :
ستون 1
بند 1 – من داريوش ، شاه بزرگ ، شاه شاهان ، شاه در پارس ، شاه کشورها ، پسر ويشتاسب ، نوه ارشام هخامنشي .
بند 2 - داريوش شاه گويد : پدر من ويشتاسب ، پدر ويشتاسب ارشام ، پدر ارشام آريامن ، پدر آريامن چيش پيش ، پدر چيش پيش هخامنش .
بند 3 - داريوش شاه گويد : بدين جهت ما هخامنشي خوانده مي شويم [ که ] از ديرگاهان اصيل هستيم . از ديرگاهان تخمه ما شاهان بودند .
بند 4 – داريوش شاه گويد: 8 [ تن ] از تخمه من شاه بودند . من نهمين [ هستم ] ما 9 [ تن ] پشت اندر پشت ( در دو شاخه ) شاه هستيم .
بند 5 – داريوش شاه گويد : به خواست اهورا مزدا من شاه هستم . اهورا مزدا شاهي را به من داد

همه چیز درباره داریوش کبیر شاهنشاه هخامنشی

از خود عالمی بخواه و از عالم هیچ ...
AtriN آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 08-30-2007   #61 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

kayvan's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : متن کتيبه داريوش بزرگ شاهنشاه هخامنشي

نوشته اصلي بوسيله Farshiid نمايش نوشته ها
vala chizi ke man mitonam begam ke shoma ye ham chin bahsi ro dar bareye katibiye koroshe kabir rah andakhtyd va khob dostan komak kardan va shoma harfetono pas gereftyd o khob ye modat madidi napadid shodid hala elate in ke ba ye hamchin topice jadidi bargashtyd chiye khoda midone
behar hal soale man az shoma ine ke agha age har kasi jang mikarde aya sadism dashte?
shoma chon kheyli be islam alaghe darid khastam bedonam aya arab ham sadism dashtan ke inghadr jang mikardan ?
bebin pesare khob shoma hame chizet ro az iran o irano bodan dari
man eftekhar mkonam ke begam iraniyam va bahasho ham dar in mamlekate ghorbat bareha dadam vali baz saramo bala negah midaram migam iraniam
va age kasi ham dar bareye khake man bad bege sare jash mishonamesh
vali bayad begam aksare oghat ke migam irani hastam mardomi ke savadeshon mirese az azamet va farhange iraniye man taghdir mikonan vali khob motoasefane az mast ke bar mast va khanjar hamishe dar daste khodi hast o na dar daste doshman shoma hadafeton az in chiza chiye nemidonam vali bedon ba in harfaton zareii shak dar dele hich irani nakhahi andakht va nemitoni azemate irne bastan o zire soal bebari

نه جناب فرشید هیچ چیز زیره سوال نمیره.
یک فرده دیوانه هیچ گاه نمیتواند ان نظم و ترتیب و قوانین و مقرراتی را در 2500 سال پیش به وجود بیاورد. پس حتما علمی بوده ، مردمانه با فرهنگی بودن.
هر چند که بی عیب و نقص نبوده و اشکالاتی هم داشته.
قديمي 08-30-2007   #62 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

kayvan's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله Farshiid نمايش نوشته ها
akhe moshikele in shahab ineke nemifahme ke iraniha dine islamo pazira shodan vali ejaze nadadan ke esalateshono azashon begire va in kheyli be in mosalmona feshar miyare
in joze eftekhare mast hata mesri ha ham natonestan davam biyaran va arab shodan hata zabane khodeshono az dast dadan vali ma be lotfe shaerane bozorg hamchon ferdosi zabane khodemono negah dashtym
Payande bad irano irani
به قول یک نویسنده خارجی:(اسمش یادم نیست)

اسپانیا: عرب نه، اسلام نه
ایران: عرب نه، اسلام اری
ادم هم وطنشو میتونه دوست داشته باشه هم دینشو .

بعضی مواقع محکوم به نژاد پرستی میکنن که چرا میگین عرب!!
ولی همین عرب بیاد بگه ابن سینا عرب بوده هیچ کس صداش در نمیاد.
kayvan آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 08-30-2007   #63 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

kayvan's Avatar

ارسال پیام خصوصی

اینها نوشته هایه شهاب است در گذشته:

من اگر کوروش را بزرگترین پادشاه ایران ندانم یکی از بزرگترین ها بود.

اما اشتباه کار کجاست؟ که عده ای او را اینچنین توصیف میکنند؟
اشتباه کار این است که برای تحقیق درباره یک شخصیت و یا یک تمدن باید آن شخص یا تمدن را با تمدنهای هم دوره با آن مقایسه کرد.
مقایسه تمدن آن زمان ایران با فرض الان غرب مقایسه صحیحی نیست.
اما اگر تمدن آن زمان را با تمدن های همدوره مقایسه کنید . تفاوت فاحش را می بینید.
که ما چه کشور متمدنی بودیم.
شاید همین مقایسه درباره کوروش با دیگر حاکمان در زمان حال ظلم به او باشد.
او را اگر با پادشاهان همان زمان در تمدنهای مصر و یونان و... مقایسه کنید حتی تا صدها سال پس از آن نمیتوان رقیبی برای او تراشید.

متاسفانه این برداشت اشتباهی از تاریخ است .که درباره تاریخ اسلام نیز رخ میدهید و بسیاری ناعادلانه آن حکومتها را با حکومتهای حال مقایسه میکنند . درحالی که برای یک قضاوت عادلانه باید با حکومتها و شخصیتهای همزمان مقایسه شوند.

با دانستن این شرایط بهتر میتوانید قضاوت عادلانه ای داشته باشید

================================================== ==============

چه شد همچین فردی که هم تاریخ خود را ستایش میکرد هم دین خود را حال بر تاریخ خود اینگونه میتازد؟؟!!
قديمي 08-30-2007   #64 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

kayvan's Avatar

ارسال پیام خصوصی

دیگر نوشته هایه شهاب:

کوروش کبیر ( ۵۷۶-۵۲۹ پیش از میلاد ) شاه پارسی ، به*خاطر بخشندگی*، بنیان گذاشتن حقوق بشر ، پایه گذاری نخستین امپراطوری چند ملیتی و بزرگ جهان، آزاد کردن برده ها و اسرا، احترام به عقاید و مذاهب مختلف، گسترش تمدن و... شناخته شده*است.
کوروش نخستین شاه ایران و بنیان*گذار دوره*ی شاهنشاهی ایرانیان می باشد.

واژه کوروش یعنی "خورشیدوار". کور یعنی "خورشید" و وش یعنی "مانند".

ایرانیان کوروش را پدر و یونانیان ، که وی ممالک ایشان را تسخیر کرده بود ، *او را سرور و قانونگذار می نامیدند . یهود یان این پادشاه را به منزله ممسوح پروردگار محسوب می داشتند ،*ضمن آنکه بابلیان او را مورد تأیید مردوک می دانستند . درباره شخصیت ذوالقرنین که در کتابهای آسمانی یهودیان، مسیحیان و مسلمانان از آن سخن به میان آمده ، چند گانگی وجود دارد و این که به واقع ذوالقرنین چه کسی است به طور قطعی مشخص نشده . کوروش سرسلسله هخامنشی ، داریوش بزرگ ، خشایارشا ، اسکندر مقدونی گزینه هایی هستند که جهت پیدا شدن ذوالقرنین واقعی درباره آنها تحقیقاتی صورت گرفته ، اما با توجه به اسناد و مدارک تاریخی و تطبیق آن با آیات قرآن ، تورات ، و انجیل تنها کوروش بزرگ است که موجه ترین دلایل را برای احراز این لقب دارا می باشد.

ویل دورانت
تاریخ نویس نامدار آمریکایی . کوروش از افرادی بوده که برای فرمانروایی آفریده شده بود
به گفته امرسون همه از وجود او شاد بودند . روش او در کشور گشایی حیرت انگیز بود . او با شکست خوردگان با جوانمردی و بزرگواری برخورد می نمود.
به همین دلیل یونانیان درباره او داستهای بیشماری نوشته اند و او را بزرگترین جهان قهرمان پیش از اسکندرمی نامند او کرزوس را پس از شکست از سوختن در میان هیزمهای آتش نجات داد و بزرگش داشت و او را مشاور خود ساخت و یهودیان در بند را آزاد نمود.

================================================== ==================

چه شد همچین فردی که هم تاریخ خود را ستایش میکرد هم دین خود را حال بر تاریخ خود اینگونه میتازد؟؟!!
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 08-30-2007   #65 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

Heydar's Avatar

ارسال پیام خصوصی

motasefane bar akse zaher aghaie shahab niate khairi az in gone bahs ha nadarand

agar 50 daneshmand va movarekh began darush ya kurosh mardane bozorgi bodan va yek ,,,, bege jenaiat kar va jani bodan ishon harfe on yek nafar ro migirand va az baghie adele mikhan baraie nafi kardane harfe ishon ro

to hich dadgahi nemian yek farde dorost ro begiran began bia sabet kon ke to dorost migi balke motaham ro migiran va sabet mikonan ke sahih nist !!!

man khaili sai kardam ba shoma sahih va manteghi va ba ehteram bahs konam montaha shoma ta jai ke emkanesh bashe dar javabhaton safsate konid pasokh midid

ama jai ke charei joz taiid nadarid be rahati sokot mikonid ta chand safhei az post begzare va az no daghali no bar pa konid

faghat mitonam begam motasefam

من نگويم سمندر باش يا كه پروانه باش
گر به فكر سوختن افتاده اي مردانه باش

ويرايش توسط Heydar : 08-30-2007 در ساعت 10:16 AM
Heydar آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 08-30-2007   #66 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

IRANSHAHR's Avatar

ارسال پیام خصوصی

تمام حرف من اینه که حتما هنوز دلیلی مونده که دانشمندا دارن روش بحث می کنن همین.فکر نکنم درک این جمله اینقدر مشکل باشه.
IRANSHAHR آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 08-30-2007   #67 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

IRANSHAHR's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله شهاب نمايش نوشته ها
همین ؟!
یک نگاه بکنید به نوشته تان در مورد یونان و پاسخ من ...
بعد این سخن را بگویید...
خب حتما نگاه کردم که میگم ربطی نداشته
قديمي 08-30-2007   #68 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

IRANSHAHR's Avatar

ارسال پیام خصوصی

عوام ؟
در بین کاربران چه کسی میتواند اثبات کند ، عوام نیست ؟!

ما هم بی خود بحث نمیکنیم ...
یک باستان شناس گفته چنین وصیتنامه ای وجود ندارد ...
ما هم دنبالش گشتیم و نیافتیم ...

برخی ایرانیان با نهایت تاسف به گونه ای در مورد شرق شناسان
سخن میگویند که گویی این غربی ها همانقدر که در علوم طبیعی و
فیزیک و ریاضیات و شیمی و... پیشرفت کرده اند
الزاما در مورد شرق شناسی هم پیشرفت کرده اند!!!
من گفتم فرض میکنم شما درست میگویید ، پس دلیل ارائه کنید...

این سخن گفتن در مورد نظریه هم بسیار جالب است ...
گویی دارید در مورد ماده تاریک یا آغاز هستی یا ... نظریه میدهید !!!
این بحث بسیار ساده ایست
همانطور که میگوییم گل نبشته بابلی فلان مشخصات و
فلان متن را دارد و در فلان نقطه نگهداری میشود
انتظار داریم که این اثر هم همینگونه باشد ...

در ضمن نکته اصلی اینست که در صورت وجود یا عدم وجود این
کسی که ادعای وجود میکند باید اثبات کند ...
نه بالعکس ..
من فقط از یک دانشمند و باستان شناس شهیر غربی که مطمئنا تعصب ندارد نقل قول کردم.حالا چه جوری حنای غباث آبادی رنگ داره مال این نه شما بگید.
قديمي 08-30-2007   #69 (لینک نوشته)
کاربر فعال تالارهای موضوعی

shahab's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله کیوان نمايش نوشته ها
اینها نوشته هایه شهاب است در گذشته:

من اگر کوروش را بزرگترین پادشاه ایران ندانم یکی از بزرگترین ها بود.

اما اشتباه کار کجاست؟ که عده ای او را اینچنین توصیف میکنند؟
اشتباه کار این است که برای تحقیق درباره یک شخصیت و یا یک تمدن باید آن شخص یا تمدن را با تمدنهای هم دوره با آن مقایسه کرد.
مقایسه تمدن آن زمان ایران با فرض الان غرب مقایسه صحیحی نیست.
اما اگر تمدن آن زمان را با تمدن های همدوره مقایسه کنید . تفاوت فاحش را می بینید.
که ما چه کشور متمدنی بودیم.
شاید همین مقایسه درباره کوروش با دیگر حاکمان در زمان حال ظلم به او باشد.
او را اگر با پادشاهان همان زمان در تمدنهای مصر و یونان و... مقایسه کنید حتی تا صدها سال پس از آن نمیتوان رقیبی برای او تراشید.

متاسفانه این برداشت اشتباهی از تاریخ است .که درباره تاریخ اسلام نیز رخ میدهید و بسیاری ناعادلانه آن حکومتها را با حکومتهای حال مقایسه میکنند . درحالی که برای یک قضاوت عادلانه باید با حکومتها و شخصیتهای همزمان مقایسه شوند.

با دانستن این شرایط بهتر میتوانید قضاوت عادلانه ای داشته باشید

================================================== ==============

دقیقا ...
شما خود نوشته های پیشین خود را کاملا زیر سوال بردید ...
من در پستهای بالایی هم نوشتم که
کوروش در بین پادشاهان پیش از اسلام بهترین بوده ...
ولی این کاملا نسبی است ...
عمل او در آزاد سازی یهودیان مثبت و در قساوتهایش منفی بوده ...

این نوشته هم در پاسخ به نوشته های منفی در مقابل کوروش بوده ...

در ضمن من در مورد داریوش مطلب نوشتم
سادیسم هم ربطی به مقایسه ندارد
ما رفتار او را از نظر روانی بررسی کردیم
نه از نظر حقوق بشر
اینجا هم کسانی که سواد تاریخی ندارند دستشان رو میشود ...

من این بحث را در اندیشه ها هم مطرح کردم
گنده تر از شما ها هم نتوانستند جز توهین کاری کنند ...
این مطلب کاملا علمی و منطقی است ...

در ضمن فرد سادیسمی هم میتواند دستور به ساختن پل و کاخ و .. بدهد
ربطی به هم ندارد....اینکه گفتید پادشاه دیوانه نمیتواند دستور به ساخت ... بدهد ...
نشان از نا آگاهیتان در این زمینه دارد ...چون سادیسم با دیوانگی متفاوت است...
فرد سادیسمی هم میتواند چنین اعمالی انجام دهد ...
از اینگونه افراد هم در تاریخ کم نداشتیم
پیش از هخامنشیان هم زیاد بودند ...

shahab آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 08-30-2007   #70 (لینک نوشته)

shahab's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله IRANSHAHR نمايش نوشته ها
من فقط از یک دانشمند و باستان شناس شهیر غربی که مطمئنا تعصب ندارد نقل قول کردم.حالا چه جوری حنای غباث آبادی رنگ داره مال این نه شما بگید.
تعصب نداشتن کافی نیست ...
دلیلش چه بود ؟؟
آیا ننوشته است ؟!

اصل بر عدم وجود است ...
جریان ملا نیست که بگوید اینجا مرکز زمین است
اگر قبول ندارید اثبات کنید !!!
کسی که ادعای وجود میکند بی گمان دلیلی دارد ...
غیاث آبادی هم یک باستانشناس است که تحقیقاتش به روز است و
مطالبش کاملا نو است ...
قديمي 08-30-2007   #71 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

Heydar's Avatar

ارسال پیام خصوصی

همه چیز درباره داریوش کبیر شاهنشاه هخامنشی پاسخ : متن کتيبه داريوش بزرگ شاهنشاه هخامنشي
نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله شهاب همه چیز درباره داریوش کبیر شاهنشاه هخامنشی

[/left]

برهان ؟؟!!
من که ندیدم ...
سادیسم هم ربطی به مقایسه ندارد ...
هر زمان کسی به عنوان مجازات مجبور کند هزار نفر
بر نوک تیز تیر بنشینند، بیگمان سادیسم دارد !!!
این هم ربطی به زمان ندارد....
بیماری ثابت است ...

shoma borhan nadidid ?! lol shahab jan in harfe shoma mano yade ranandegie khanoma mindaze , ke mogheie ranandegi tire cheraghe bargh ro nemibinan ama yek tare moie meshkie khanom ro az 6 ghadami roie kote meshkie agha mibinan

ama dar har sorat masalei nist mojadad baian mikonam :

shoma karhai ke Darushe ba doshmananesh karde ro mishomarid va natije migirid Darush sadism dashte ,,,, man ham be tore vazeh be shoma goftam khair in sadism nabode balke vagheiate dardnaki bode ke tanha motealegh be yek doreie khase hokomatie iran nemishe .

dar 2500 sale pish iran sarzamine besiar pahnavari bod nemidonam daghighan chand barabare alaane iran lol ama hade aghal feekr mikonam 10 barabar bod na ?? ba ghomiathaie motefaveti khaili bish az hal ,,, Darush ba doshmananesh chenin mikard ke shoma migid baraie controle sarzaminesh dar moghabel be shoma goftam khaili bad tar az karhai ke on moghe darush ba doshmananesh mikard alan ke ba ham vatananeshon mikonan !!! che beresad be doshmanan

dar 2500 sale pish sarzamine be on vosat ro baz be shekli edare kardand ke baiz az doshmanan hata be niki yad kardan yek soale sade : aya dar hale hazer bad az 2500 sal va pishrafte anchenani dar elm o farhang mishe jamei ro ke vosatesh hata ba on moghe ghabele moghaiese nist tanha ba akhlaghiat control kard ?

hamintor baraie shoma mesale digei zadam agar khodai nakarde pas farda doshmani taarozi be khake iran kone man be shakhse har kodomeshon ke be changam biofte ba kard be arami saresh ro miboram be jorat mitonam begam ba nefrat aya man sadism daram ?

bahse keshvar goshai va niate az jang ro ham lotfan be vasat naiar chon fekr mikonam khaili az zamani ke jange be elate keshvar goshai mahkom shode va daresh harfi nist dar hali ke dar emroze donya ham ghodratha baz be donbale keshvar goshai ba jang hastand

ama jang jange adam koshte shodane ham ghatarash ro mibine va moteghabel ehsas dar delesh mishine bahse niate jang lotfan sava

ببینید
اگر واقعا بدون منظور میپرسید
باز هم پاسخ من همان بود که گفتم ...
چون اگر فرض من بگویم این بازه زمانی در کشورم
بسیار درخشان بوده
باید تا انتهای بحثهایم تا هر زمان
متعصبانه از آن دفاع کنم ...
آیا نظرتان غیر از اینست ؟؟؟

khair nazare man ham gheir az in nist be hich vajh hich mokhalefati ba naghde hich dore az tarikhe vatanam nadaram

ama naghde monsefaneh naghde ke tanha niatesh mahkomiate motlagh nabashe

naghdi ke ba hale emroz sanjide beshe ke hade aghal bedonim ki bodim va chi shodim

har chand ke tarikh sabet karde ta hokomati be kenar nare tarikhe sahihi azash be sabt nemirese

ama khob shavahedie ghabele roiat

این را میتوانید از کاربرانی که عقیده دارند در دوران هخامنشیان
ما بهترین دوران را داشتیم ببینید...
حتی کوچکترین نقد را هم حاضر نیستند بپذیرند ...

فکر کنم همه چیز را در بخشهای بالا توضیح دادم ...
موفق باشید

fekr mikonam man ham javabe shoma ro dadam

movafagh bashid
Heydar آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 08-30-2007   #72 (لینک نوشته)

shahab's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله کیوان نمايش نوشته ها
این طرز سخن گفتن خوب نیست.بحث میکنی یا جدل پسر جان!!

شما میگویید امیر حسین خنجی افسانه سرا است ، شجاع الدین شفا نزاد پرسته،میری تو کتاب ویل دورانت تنها بدی هاشو نسبت به ایران میگی!...

بعد یک ادمی پیدا میشه یک چیزی میگه چون با افکاره شما در یک راستاست میشه تاریخ دان (تاریخ رخ یار نیست که یه نگاه عاشقق شد) ان هم تنها در مورده تاریخ ایران باستان نه تاریخی که خودتون عاشقه رخش شدید.

2.این بحث ها نصفه نصفه است یعنی نصف ناصر پورپیرار ، نصف غیاث ابادی، و.... بعد یک جا گفته میشه

3.انگ زدن را تعریف کنید؟(بنده با شما بودم ؟ )

4.مواردی که نشان دهد من خلاف قوانین عمل کردم را بیان کنید؟

5. شما چه پاسخ بدی چه ندی!! برایه من هیچ ارزشی نداره !! چون نه شما تاریخ دانی!! نه کتیبه شناسی!! نه کتابی چاپ کردی!! بگم حالا اینشتین پاسخ نداده !
بنده هم بحث با شما را بی فایده میدانم چون مثل نوار باید این حرف ها را تکرار کنی تو یک تاپیک دیگه.

(خودتم میدونی،بحثم با من داشتی، بنده تنها کسی بودم و هستم و خواهم بود که تلاش میکنم منطقی بحث کنم (تعصبو راه نمیدم) اگر جایی کوروش هم اشتباه داشته باشه میگم اشتباه بوده (ولی نمیکوبمش ،نابودش نمیکنم، جلویه یک خارجی بسیار هم ارزششو میبرم بالا و همش هم از خوبی هاش میگم ) ، با دلیل و مدرک سخن میگم ، ارام هم بحث میکنم، سعی میکنم بحث هایم یک نتیجه داشته باشه ، مثل نوار هی تکرار نمیکنم)

(( یک سخنم در اخر میگم (اینم انگ نیست یک چیزه کاملا روشنیه) مثل اینکه به انگلیس بگی تو استعمارگری بعد بهش بر خوره !!))

اونم اینه که این فکر اشتباه است که شما بگی من تاریخ ایران باستان را میکوبم که دینم ارزش بیشتری پیدا کنه (یعنی تاریختو در رویارویی دینت ببینی) مثل اینکه کسی بگه من تاریخمو بالا میبرم که دینو نابود کنم (که بازم اشتباه است) این اشتباهه نتیجم نمیده.
ببین که مقالات پورپیرار را چه افرادی چاپ میکنن؟ غیر از پان ترک و پان عرب هاست؟کسانی که قصد تجزیه ایران را دارند؟
مثل گذشته باش که حداقل در این زمینه بی تعصب بودی.

تو بحثم جوش نیار
1- بچه جان! مگر شما بحث کردن هم بلد هستید ؟
نوشته شما کوچکترین نشانی از یک بحث منطقی یا یک استدلال داشت ؟؟!!
یا در اوج خوشبینی یک پارازیت بود ؟!

امیر حسین خنجی زیاد خالی بندی دارد
یک شوونیست است .. اینرا حتی لامذهبان منصف هم
میدانند ... شفا هم که تکلیفش روشن است ...
نیازی به توضیح ندارد ...

از کتاب ویل دورانت هم تا فقط بدی هایش را نقل نکردم
همانطور که خودتان هم در نوشته های بالا چند مورد را آوردید
در مقابل قضاوت غیر عادلانه نسبت به کوروش خوبی هایش را برشمردم
و در مقابل تقدیس او توسط امثال شما تذکر دادم که او
چنین شخصیت کاملا مثبتی هم ندارد ...
در حقیقت شخصیتهای تاریخی چنین هستند ..

3 -2-اگر نویسنده مطلب خود شیطان هم باشد باید
نوشته های او با استدلال منطقی رد یا تایید شود
هر گونه سخن در رابطه با شخص سخنگو و انگیزه های او سفسطه انگ است ...
این هم تعریف انگ و کلاس مجانی برای شما !!

4- همین سفسطه ها و انگ زدن ها و همچنین
پارازیت انداختن وسط بحث
که حتی اگر از سوی یک کاربر هم باشد باید تذکر داده شود ..
هر چه بگندد نمکش میزنند ، وای به روزی که بگنند نمک !!!!!!!
از همین روست که بحث کردن در فاروم لامذهبان را
که لااقل دو زار انصاف دارند به بحث کردن در این فارومها
ترجیح میدهم ...

5- اینجا همه بیسوادند ، جز اینکه خلاف آن ثابت شود ...
شما اصلا فرض کنید ما بیسواد و اسممان را هم نمیتوانیم بنویسیم
شما که اینقدر سواد دارید یا به یک تاریخ پژوه و باستانشناس دسترسی دارید
بروید پرسشها ما را پاسخ دهید...
شما که ادعای وجود میکنید باید اثبات میکنید...

من نه تنها جلوی خارجی بل که در مقابل داخلی که جیره خوار
خارجیست و برای تجزیه تلاش میکند از اینها دفاع میکنم ...
اما اینجا فقط ایرانی ها هستند ...
حق داریم که جعلها و دروغها را پیش از آنکه غربیها و پان ها برای ما چماق نکرده اند
خودمان بررسی کنیم اگر جعل است دور بریزیم ...
نه اینکه از آنها دفاع کنیم ...

من هم تاریخ ایران باستان را نمیکوبم
تاپیک دیگری که در زمینه تمدنهای پیش از هخامنشی در این
فاروم زدم هنوز پابرجاست ...
این امثال شما هستید که تاریخ ایران را برابر با کوروش و داریوش میدانید
و تاریخ هفت هزار ساله ایران را به چند پادشاه میفروشید ...

در گذشته هم گفتم که این پانترک ها و پانعربها هم موجوداتی کثیفند مانند شوونیستها که جز آشوب هدف دیگری ندارند ...
نوشته را پسندیده است :
قديمي 08-30-2007   #73 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

IRANSHAHR's Avatar

ارسال پیام خصوصی

تعصب نداشتن کافی نیست ...
دلیلش چه بود ؟؟
آیا ننوشته است ؟!

اصل بر عدم وجود است ...
جریان ملا نیست که بگوید اینجا مرکز زمین است
اگر قبول ندارید اثبات کنید !!!
کسی که ادعای وجود میکند بی گمان دلیلی دارد ...
غیاث آبادی هم یک باستانشناس است که تحقیقاتش به روز است و
مطالبش کاملا نو است ...
پیشنهاد می کنم کتاب یافته های جدید ایران باستان اثر پروفسور شویتس با ترجمه پرویز رجبی رو بخونید تا متوجه همه چیز شوید.کتیبه آرامگاه داریوش جدیدا ترجمه شده.این ترجمه پاسخی به تمام توهمات شما درباره ی سادیسم وغیره می باشد.
قديمي 08-30-2007   #74 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

IRANSHAHR's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض سنگ نبشته ی سه زبانه ی آرامگاه داریوش کبیر.

این سنگ نبشته در آرامگاه داریوش کبیر در نقش رستم به سه زبان اکدی-فارسی باستان وعیلامی است.که جدیدا توسط پروفسور ریکله برگر وشویتس ترجمه شده است.
خدای بزرگ است اهورامزدا که این شگفتی را آفرید که چشم هاست که شادی را آفرید برای مردم که خرد را و جدیت را برای داریوش شاه فرستاد.
به خواست اهورا مزدا من چنینم که راستی را دوست هستم و بدی را دوست نیستم.
آن چه راست است خواست من است مرا میل نیست که توانا نا توان را بدی کند.
چیزی را که کسی علیه کس دیگر می گوید باور نمیکنم تا هنگامی که سوگند هردو را بشنوم.
و...
حتما به کتاب مراجعه کنید و از هوش و جوانمردی داریوش کبیر لذت ببرید.
نوشته را پسندیده است :
قديمي 08-30-2007   #75 (لینک نوشته)

shahab's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله Heydar نمايش نوشته ها
shoma borhan nadidid ?! lol shahab jan in harfe shoma mano yade ranandegie khanoma mindaze , ke mogheie ranandegi tire cheraghe bargh ro nemibinan ama yek tare moie meshkie khanom ro az 6 ghadami roie kote meshkie agha mibinan

ama dar har sorat masalei nist mojadad baian mikonam :

shoma karhai ke Darushe ba doshmananesh karde ro mishomarid va natije migirid Darush sadism dashte ,,,, man ham be tore vazeh be shoma goftam khair in sadism nabode balke vagheiate dardnaki bode ke tanha motealegh be yek doreie khase hokomatie iran nemishe .

dar 2500 sale pish iran sarzamine besiar pahnavari bod nemidonam daghighan chand barabare alaane iran lol ama hade aghal feekr mikonam 10 barabar bod na ?? ba ghomiathaie motefaveti khaili bish az hal ,,, Darush ba doshmananesh chenin mikard ke shoma migid baraie controle sarzaminesh dar moghabel be shoma goftam khaili bad tar az karhai ke on moghe darush ba doshmananesh mikard alan ke ba ham vatananeshon mikonan !!! che beresad be doshmanan

dar 2500 sale pish sarzamine be on vosat ro baz be shekli edare kardand ke baiz az doshmanan hata be niki yad kardan yek soale sade : aya dar hale hazer bad az 2500 sal va pishrafte anchenani dar elm o farhang mishe jamei ro ke vosatesh hata ba on moghe ghabele moghaiese nist tanha ba akhlaghiat control kard ?

hamintor baraie shoma mesale digei zadam agar khodai nakarde pas farda doshmani taarozi be khake iran kone man be shakhse har kodomeshon ke be changam biofte ba kard be arami saresh ro miboram be jorat mitonam begam ba nefrat aya man sadism daram ?

bahse keshvar goshai va niate az jang ro ham lotfan be vasat naiar chon fekr mikonam khaili az zamani ke jange be elate keshvar goshai mahkom shode va daresh harfi nist dar hali ke dar emroze donya ham ghodratha baz be donbale keshvar goshai ba jang hastand

ama jang jange adam koshte shodane ham ghatarash ro mibine va moteghabel ehsas dar delesh mishine bahse niate jang lotfan sava

khair nazare man ham gheir az in nist be hich vajh hich mokhalefati ba naghde hich dore az tarikhe vatanam nadaram

ama naghde monsefaneh naghde ke tanha niatesh mahkomiate motlagh nabashe

naghdi ke ba hale emroz sanjide beshe ke hade aghal bedonim ki bodim va chi shodim

har chand ke tarikh sabet karde ta hokomati be kenar nare tarikhe sahihi azash be sabt nemirese

ama khob shavahedie ghabele roiat

fekr mikonam man ham javabe shoma ro dadam

movafagh bashid

جناب حیدر
من پاسخ اینها را در همان پست پیشین داده بودم ... اگر کمی دقت میکردید ...

اگر من میگفتم که عمل داریوش خلاف حقوق بشر بوده
میبایست با مقایسه با پادشاهان هم دوره اش سخنم را اثبات میکردم !
ولی بیماری سادیسم را نباید مقایسه کرد ...
همه گیر شدن آن نیز ربطی به عدم آن ندارد...
در ضمن فردی با سادیسم هم میتواند حاکم باشد و
کاخ بسازد و فرمانروایی کند و...
این هم یک بعد قضیه است ، ما هم نگفتیم کسی که سادیسم دارد
صد در صد بد است ...
اینها هم نوشته های خود داریوش است ، او میتوانست
این مطالب را ننویسد ..

این از بحث سادیسم ...

اینکه بگویید پادشاهان دیگر هم میکردند ، توجیهی برای این بیماری نیست
شاید در ظاهر از نظر حقوق بشر نتوان در آنزمان نتوان هیچ ایرادی به
داریوش گرفت ...
اما زمانی که کوروش منشور حقوق بشر را نوشت
انتظار میرود از آن به بعد همانها رعایت شود....
یعنی کلا قوانین تغییر کرد ...
دیگر نمیتوانیم داریوش را با پادشاهان پیش از هخامنشی بسنجیم
باید با کوروش بسنجیم ...
نشان دادیم که نه تنها داریوش و دیگران بل که خود کوروش هم
انها را رعایت نکرده ...
نوشته را پسندیده است :
پاسخ

برچسب ها
چیز, هخامنشی, کبیر, داریوش, شاهنشاه

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش