تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            
آخرین موضوعات فعال نقد های علامه طباطبائی بر علامه مجلسی    اگر حجاب واجب نباشه،حجاب و رعایت میکنی؟؟؟!!    رویس خواستار از سرگیری تحقیق درباره مبادله زندانیان ایران و آمریکا شد    زیبایی این دختر روس، همه را شگفت زده کرده است! +تصاویر    مشاور روحانی: کاندیداها باید مثل سگ از مجری بترسن!    قطع تماس صوتی تلگرام به خاطر منافع ملی    کنسرت محمد معتمدی در بیرجند لغو شد    واردات لباس خارجی ممنوع شد    جمله های یادگاری    چرا غرب پیشرفته تر است؟    موسس ویکی‌پدیا سایت جدیدی برای مبارزه با خبرهای دروغ راه اندازی کرد    نگاهی به آینده تکنولوژی در سال ۲۱۱۷    دانستنی هایی درباره سرقفلی و انواع آن    آیا به ویکی پدیا به عنوان منبعی بی طرف اعتماد دارید؟    خودشناسی چیست؟    جاش در هم میهن خالیه....    موج درخواست های مردمی در فضای مجازی برای صدور حکم حکومتی توسط رهبری    وعدهای پوپولیستی کاندیدهای انتخابات ایران    سفره انقلاب ، این بار در حوزه قم    شرف وشرافت ازنظرعقلی چیست؟    * دوربین عکاسی شما چیه ؟    طب سنتی و اسلامی    چه مدرک عقلانی ای برای اثبات یکتایی خالق میتوانید ارائه دهید؟    تو رو خدا کمک دارم دیوونه میشم    ... پــیکــ ــُ ـغــزل ...   

رد پایی در مه
قديمي 02-04-2009   #11 (لینک نوشته)
bollywood
مدیر مجموعه تالارهای هنری
 
bollywood's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : رد پایی در مه

و تو ای انسان شاید هیچ آگاه نباشی که به رسم و آیین خویش ابلیس را هم از خانه راندی.
هم خود آواره شدی و هم او را چنین کردی. حال در نظر گیریم که بر تو سجده نکرد و فرمان خدای عزوجل را حرمت ننهاد. تو خود آیا چنین نیستی؟
تو آیا خلیفه خداوندی بر روی زمین یا که خلافش؟ که سه حرف از دو کلمه تکرار شده : خ ل ف
خلیفه یا خلاف؟!
ابلیس عبادت کرد و رانده شد. تو که عبادت نکرده ایی چه؟
چه قدر خوب می شد که با هم در همین عالم، در همین جا رودر و می شدید. او از انسان هایی سخن می گفت بتر از خودش و سوزننده تر از وجودش و تو از شیطنت های انسان گونه ات.
راستی چه خوب می شد که مجلسی گرد هم می آمدند این هر دو با هم، تا شاید مخلوقات شاهد باشند که چه کسی رو دست می خورد و که وردست که می شود.
شیطان غصه خودش را خورد و سجده نکرد ، اما آدم غصه خودش را هم نمی خورد.
آدم اختیار پیدا کرد که هر چه می خواهد انجام دهد. آزاد آزاد. ولی شیطان این گونه نبود.او ساخته شده بود برای عبادت و تکریم وتسبیح. اما بااین وجود حتی خلاف وجود خویش گام برداشت. نه تنها فرمان آفریدگار دادار را اجرا نکرد، بل خط ونشان هم برای او کشید. آتشی را جان خرید با این قول و عمل ، انتحار خویش را پذیرا شد تا حد اقل به خود دروغ نگوید.
اما انسان به خود هم دروغ می گوید.
__________________

bollywood آفلاين است   پاسخ با نقل قول
17 نفر نوشته را پسندیده اند
نوشته را نپسندیده اند :