رد پایی در مه - پای درد دل شما - هم میهن
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            
آخرین موضوعات فعال عکس های شخصی اعضا (عکس های موقت)    احترام به والدین؛ رمز توفیقات رهبر معظم انقلاب    ⭐️تبریک به برگزیدگان مسابقه "هایکوکتاب"⭐️    بررسی شایعات پیرامون سلاح هارپ در فضای مجازی    پیوند”وهابیت”و”صهیونیست? ??برای قتل عام از طریق واکسیناسیون کشورها    ۱۷۰ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﻩ ﻣﺠﻠﺲ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺧﻮﺍﺳﺘﺎﺭ ﻣﻘﺎﺑﻠﻪ ﻓﻮﺭﯼ ﺑﺎ ﻓﯿﻠﺘﺮﺷﮑﻦﻫﺎ ﺷﺪﻧﺪ    معنویت درمانی    فرهنگی که به "یغما" می‌رود، دیده‌بانی که خواب است    ماجرای اعتراض شهید رجایی به غذاهای اعیانی هاشمی    مذهبی بودن مذهبی نبودن!    مجموعه اشعار یغما گلرویی    تاثیر عجیب احترام به پدر و مادر    به همراه واکسن ها چه عناصری وارد بدن کودک می کنیم؟    ﺍﻧﺘﻘﺎﺩ ﺷﺪﯾﺪﺍﻟﺤﻦ ﻣﺼﺒﺎﺡ ﯾﺰﺩﯼ ﺍﺯ ﺭﻭﺣﺎﻧﯽ    همه بخوابید وزارت بهداشت بیدار است!!    مروجین بی حجابی و سگ بازی    ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل تهران    دهباشی:اگر به جای این سی جوان بی پناه آقازاده ای کمک میخواست    چهار نشانه مهم برای مراجعه به روانشناس    وقتی فاصله واجب می‌شود!    ارتباط میان بلایای طبیعی و افعال انسان    پاداش پایان خدمت و اذعان به حقوق ۲۵ میلیونی مدیران دولت حسن روحانی    بوی لباس همسرت رو دوست داری؟    ناوشکن دماوند آسیب جدی دیده و نیاز به تعمیر و بازسازی اساسی دارد    شهرداری تهران به دنبال اخذ عوارض از خودروها در بزرگراه‌های جدید   

رد پایی در مه
قديمي 02-04-2009   #11 (لینک نوشته)
bollywood
مدیر مجموعه تالارهای هنری
 
bollywood's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : رد پایی در مه

و تو ای انسان شاید هیچ آگاه نباشی که به رسم و آیین خویش ابلیس را هم از خانه راندی.
هم خود آواره شدی و هم او را چنین کردی. حال در نظر گیریم که بر تو سجده نکرد و فرمان خدای عزوجل را حرمت ننهاد. تو خود آیا چنین نیستی؟
تو آیا خلیفه خداوندی بر روی زمین یا که خلافش؟ که سه حرف از دو کلمه تکرار شده : خ ل ف
خلیفه یا خلاف؟!
ابلیس عبادت کرد و رانده شد. تو که عبادت نکرده ایی چه؟
چه قدر خوب می شد که با هم در همین عالم، در همین جا رودر و می شدید. او از انسان هایی سخن می گفت بتر از خودش و سوزننده تر از وجودش و تو از شیطنت های انسان گونه ات.
راستی چه خوب می شد که مجلسی گرد هم می آمدند این هر دو با هم، تا شاید مخلوقات شاهد باشند که چه کسی رو دست می خورد و که وردست که می شود.
شیطان غصه خودش را خورد و سجده نکرد ، اما آدم غصه خودش را هم نمی خورد.
آدم اختیار پیدا کرد که هر چه می خواهد انجام دهد. آزاد آزاد. ولی شیطان این گونه نبود.او ساخته شده بود برای عبادت و تکریم وتسبیح. اما بااین وجود حتی خلاف وجود خویش گام برداشت. نه تنها فرمان آفریدگار دادار را اجرا نکرد، بل خط ونشان هم برای او کشید. آتشی را جان خرید با این قول و عمل ، انتحار خویش را پذیرا شد تا حد اقل به خود دروغ نگوید.
اما انسان به خود هم دروغ می گوید.
__________________

bollywood آفلاين است   پاسخ با نقل قول
17 نفر نوشته را پسندیده اند
نوشته را نپسندیده اند :