تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            
آخرین موضوعات فعال سامانه موشکی «اس-300» از حمایت از آسمان تهران بازماند!    رزمایش خنجر دریا با هدف تهدید ایران است    تبریک به برندگان مسابقات هم میهن    با مرد متاهلی که به من پیشنهاد ازدواج داده چه کنم؟    روئیت یک مریخی مسلح    اظهارات تند ترامپ/ از ابلهانه خواندن برجام تا بی‌مصرف خواندن ناتو و حمله به مرکل!    بهترین تجربه در درمان ریزش مو    آماده اعزام 80هزار حاجی باشید    این صدای ما تدبیریم مایه خرابی شد    صلوات و دعا برای پیروزی و سلامتی مدافعان حرم حضرت زینب سلام الله علیها    طرح جدید آمریکا برای توقف فروش هواپیما به ایران    دانلود آهنگ های جدید ایرانی    ابهام در تامین قسط هواپیمای جدید    تولد بهـترین bollywood دنیـا مبارک    حقوق نجومی با اعتدالی ها خور    ۱۰ روش از دست رفتن مشتری    کلید گمشده سلیمان، آلیستر کرولی    گزارشی دردناک از "کلیومترها زیر خط فقر"    خداوند پنج چیز را در پنج چیز دیگر نهاده است    فروش پرچم جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان پادری در سایت آمازون+عکس    طراحی سایت و تغییرات آن در سال 2017    زاینده‌رود جمعه در اصفهان جاری می‌شود    دوستان ازمزایای بیکاری بگن ....    پیاده‌روی فضایی این شکلی است!    شهدا را ياد كنيد با ذكر يك صلوات   

رد پایی در مه
قديمي 02-04-2009   #11 (لینک نوشته)
bollywood
مدیر مجموعه تالارهای هنری
 
bollywood's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : رد پایی در مه

و تو ای انسان شاید هیچ آگاه نباشی که به رسم و آیین خویش ابلیس را هم از خانه راندی.
هم خود آواره شدی و هم او را چنین کردی. حال در نظر گیریم که بر تو سجده نکرد و فرمان خدای عزوجل را حرمت ننهاد. تو خود آیا چنین نیستی؟
تو آیا خلیفه خداوندی بر روی زمین یا که خلافش؟ که سه حرف از دو کلمه تکرار شده : خ ل ف
خلیفه یا خلاف؟!
ابلیس عبادت کرد و رانده شد. تو که عبادت نکرده ایی چه؟
چه قدر خوب می شد که با هم در همین عالم، در همین جا رودر و می شدید. او از انسان هایی سخن می گفت بتر از خودش و سوزننده تر از وجودش و تو از شیطنت های انسان گونه ات.
راستی چه خوب می شد که مجلسی گرد هم می آمدند این هر دو با هم، تا شاید مخلوقات شاهد باشند که چه کسی رو دست می خورد و که وردست که می شود.
شیطان غصه خودش را خورد و سجده نکرد ، اما آدم غصه خودش را هم نمی خورد.
آدم اختیار پیدا کرد که هر چه می خواهد انجام دهد. آزاد آزاد. ولی شیطان این گونه نبود.او ساخته شده بود برای عبادت و تکریم وتسبیح. اما بااین وجود حتی خلاف وجود خویش گام برداشت. نه تنها فرمان آفریدگار دادار را اجرا نکرد، بل خط ونشان هم برای او کشید. آتشی را جان خرید با این قول و عمل ، انتحار خویش را پذیرا شد تا حد اقل به خود دروغ نگوید.
اما انسان به خود هم دروغ می گوید.
__________________

bollywood آفلاين است   پاسخ با نقل قول
17 نفر نوشته را پسندیده اند
نوشته را نپسندیده اند :