رد پایی در مه - پای درد دل شما - هم میهن
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            
آخرین موضوعات فعال تیتر رسانه های اصلاح طلب بعد از تصویب برجام    آیا زنان باهوش‌ هستن؟    آقای حمید بقایی را هرچه سریعتر اعدام کنید! / او خیال می‌كند در دستگاه قضایی عدل علوی    بقایی در بیمارستان بستری شد    انواع اهداف را بشناسیم    بلوند يا محجبه؟    شکایت دولت از سازنده مستند انتخاباتی روحانی    اسم دختر ٨ ماهه، بنیتا یعنی چی؟    ایران به پرداخت 209 میلیون دلار غرامت به آمریکا محکوم شد    بت کده و میکده هم میهن ;-*    میثم مطیعی:نکند مومنان حراج کنند عاقبت آبروی ایمان را    چرا برجامو آتیش نمیزنند؟!    حال میرحسین خوب است    بقایی جسورتر از قبل/از فردای امروز تمامی اتهاماتی که زدند را منتشر میکنم    میرسلیم : تصمیمات قالیباف نه فقط برای تهران که برای کشور بد است    صومعه سولما «Sumela» معبدی در دل کوه    راه اندازی سایت وردپرسی در لوکال هاست    جدیدترین مدل کفش عروس    پیـش بینـی لیگ هفدهم (هفتـه اول)    گارانتی تعویض صفحه نمایش گلکسی نوت 8 با این شرایط    بقایی علیه داستان عمومی و انقلاب تهران طرح شکایت کرد/واکنش به کذب خواندن سخنان    آسیب شناسی تشیع    مهندس مشایی: زمانه ترس تما شده/نه از پرونده می ترسیم و نه از مجازات    بستنی تریاک میهن :|    زن را باحجاب یا بی‌حجاب میدانید؟   

رد پایی در مه
قديمي 02-04-2009   #11 (لینک نوشته)
bollywood
مدیر مجموعه تالارهای هنری
 
bollywood's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : رد پایی در مه

و تو ای انسان شاید هیچ آگاه نباشی که به رسم و آیین خویش ابلیس را هم از خانه راندی.
هم خود آواره شدی و هم او را چنین کردی. حال در نظر گیریم که بر تو سجده نکرد و فرمان خدای عزوجل را حرمت ننهاد. تو خود آیا چنین نیستی؟
تو آیا خلیفه خداوندی بر روی زمین یا که خلافش؟ که سه حرف از دو کلمه تکرار شده : خ ل ف
خلیفه یا خلاف؟!
ابلیس عبادت کرد و رانده شد. تو که عبادت نکرده ایی چه؟
چه قدر خوب می شد که با هم در همین عالم، در همین جا رودر و می شدید. او از انسان هایی سخن می گفت بتر از خودش و سوزننده تر از وجودش و تو از شیطنت های انسان گونه ات.
راستی چه خوب می شد که مجلسی گرد هم می آمدند این هر دو با هم، تا شاید مخلوقات شاهد باشند که چه کسی رو دست می خورد و که وردست که می شود.
شیطان غصه خودش را خورد و سجده نکرد ، اما آدم غصه خودش را هم نمی خورد.
آدم اختیار پیدا کرد که هر چه می خواهد انجام دهد. آزاد آزاد. ولی شیطان این گونه نبود.او ساخته شده بود برای عبادت و تکریم وتسبیح. اما بااین وجود حتی خلاف وجود خویش گام برداشت. نه تنها فرمان آفریدگار دادار را اجرا نکرد، بل خط ونشان هم برای او کشید. آتشی را جان خرید با این قول و عمل ، انتحار خویش را پذیرا شد تا حد اقل به خود دروغ نگوید.
اما انسان به خود هم دروغ می گوید.
__________________

bollywood آفلاين است   پاسخ با نقل قول
17 نفر نوشته را پسندیده اند
نوشته را نپسندیده اند :