غذا نویسی کله پاچه - آشپزی ِ مدرن و سنتی - هم میهن
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            
آخرین موضوعات فعال رهبر انقلاب:برخی خودشان را برای نمایندگی مجلس می کشند    صفحه ی رسمی من...    آیا دیگر اقوام منطقه به فرهنگ و تمدن ایرانیان حسادت می کنند؟    ایا از چادریا بدت میاد؟    حقایقی درباره کمک های مالی ایران به جریان مقاومت    نماينده مجلس: تو...ميخوري از من دستور نميگيري!    علی رضایی فرزند محسن رضایی کجا مشغول کار است؟    فاکس نیوز ناو های آمریکا در حال عبور از تمگه هرمز    پاسخ منفی روحانی به پیشنهاد مناظره، پیروزی بزرگ سیاسی برای احمدی نژاد است    عکس/ مهتاب کرامتی و دخترش    اسامی ۱۵ کارگر بازداشتی گروه ملی فولاد اهواز    چرا داروی کابرگولین تجویز می شود؟    بچه های پایگاه بسیج خیابان شانزه لیزه!!    (✿◕ ‿ ◕)مشاعره با حروف انتخابی(◕ ‿ ◕✿)    خواص رازیانه    (✿◕ ‿ ◕)مشاعره سنتی(✿◕ ‿ ◕)    لوراتادین و دیفن هیدرامین و عوارض ان    عوارض زردچوبه زیادی!    اثبات امامت با آیات قرآن (استدلال اول)    بیوگرافی فرهاد جم    ناصر عبداللهی    آموزش مصاحبه استخدامی    بیوگرافی یونس دلفی    هرشعرو متنی که دوست داری اینجا بنویس    قرص لیورگل   

غذا نویسی کله پاچه
قديمي 07-26-2016   #13 (لینک نوشته)
taksis
سرپرست تالار دانش و فناوری

taksis's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : غذا نویسی کله پاچه

هشت نه سالم بود یه بار با آقام رفتیم قهوه خونه کله پاچه بخوریم.
قهوه خونه ها هم تو اون دوران دهه شصت و اینا اصلا جریان و محیطش با الان فرق میکرد!!!وضعیتی بود.
دوست بابامم بود از این سیبیل کلفتای شش سیلندر هم بودا،هفته ای یه بار معرکه میگرفت خیلی هیکلی بود.سه تایی نشستیم یه جا
کله پاچه رو آوردن.بشقاب گوشتو گذاشت جلوش یه نون درسته برداشت اورد بالا محکم کوبید تو بشقاب چرخوند همه گوشته رو لقمه گرفت دهنشو عین تمساح باز کرد نونه درسته با اونهمه گوشتو یه جا کرد توش!!یه خورده جوید پیازو درسته برداشت نصفشو عین سیب گاز زد وایساد خوردن.
بعد آبشم سر کشید که لقمه هه بره پایین.
بعد بلند شد یکی زد پس گردن من و با بابام دست داد و رفت.
کل این پروسه کلا دو دقیقه طول کشید.
از اونموقع به بعد من هرجا اسم کله پاچه میبینم یا بوش به مشامم میرسه یاد اونروز میوفتم
taksis آفلاين است   پاسخ با نقل قول
5 نفر نوشته را پسندیده اند