نقش شورای نگهبان در تایید صلاحیت ها دقیقا چیست؟ - ویژه انتخابات ریاست جمهوری 96 - هم میهن
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            
آخرین موضوعات فعال مناطق بکر در انگلستان    (✿◕ ‿ ◕)مشاعره سنتی(✿◕ ‿ ◕)    هر ايراني در روز يك ليتر بنزين!!!    نام چیشپیش، کمبوجیه و کوروش در شاهنامه و منابع ایرانی    زبان سکاها و آذربایجان مطابق جغرافیای استرابو غیر ایرانی بوده است    دلایل سقوط اخلاقی گلشیفته فراهاني چه بود؟    میرم تا بیشتر از این خونریزی نشه !    مایکل جکسون 50 سال بر جهان حکومت کرد !    پادشاه فصل ها ، پاييز....    حرف دل آدم های معـمولی    رابطه جنسی دختر با مردی هم سن پدرش    وصف حالتو با شعر بگو......    حرف دل    بهش بگو.............!    هشـتگ بزن : " شـعر "    خوانـدنشـان می چـسبد ! (ادبی)    [ نقل قول .. / ]    یه شعر یا متن تقدیم نفر بالاییت کن ...!!    دانلود آهنگ های جدید ایرانی    سفر به استرالیا | معرفی 5 تا از جاذبه های طبیعی استرالیا    سر اهنی فیش شکسته رو چطور در بیارم ؟    دفن شبانه حبیبه خدا    $ معرفی سهام بورس $    یک زندگی معمولی:)    شکل گیری گسترده‌ترین تعارض میان ایران و اسرائیل در حمله شب گذشته   

نقش شورای نگهبان در تایید صلاحیت ها دقیقا چیست؟
قديمي يك هفته پيش   #1 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
iran84's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض نقش شورای نگهبان در تایید صلاحیت ها دقیقا چیست؟

نقش شورای نگهبان در تایید صلاحیت ها دقیقا چیست؟
قضایای بهت آور اخیر در مجلس شورای اسلامی،‌ ما را با این سوال مهم مواجه می کند که به راستی نقش شورای نگهبان در بررسی صلاحیت های نمایندگان چیست؟

وقتی متجاوز، جاعل مدارک دانشگاهی و مقالات علمی، هتاک و بدزبان، قاتل،‌ کارچاق کن و دلال و اشراف و متمکنین هم تایید صلاحیت می شوند، به راستی معیار و میزان و شاقول این نهاد مهم برای بررسی چیست؟ چگونه است که چنین نهاد و تشکیلاتی حتی نمی تواند با استخدام دو دانشجو تنها و تنها صحت و سقم مدارک داوطلبان را بررسی کند که چنین رسوایی شگفتی رخ ندهد؟ یا وقتی کسی این چنین آشکار در مظان اتهام تجاوز است چرا و بر اساس کدام مصلحت صلاحیت او تایید می شود که ماحصل آن هیچ نباشد جز بدنامی برای ارکان نظام؟

وقتی امام بارها به صراحت و تاکید می گوید اشراف و اغنیا در راس امور مردم نباشند چگونه است که آنها که شهره به اشرافی گری و زندگی تجملاتی هستند بی هیچ مانعی به مصادر قانون گذاری و زمامداری مردم راه می یابند؟


🔸واضح است که نمی توان به مردم به خاطر انتخاب چنین افرادی خرده گرفت که حق انتخاب مردم در نظام جمهوری اسلامی، ابدا منجر به رفع مسوولیت از نهادهای حاکمیتی نمی شود. مردم به دلایل مختلف، به دلیل افتادن در دام دو قطبی های ناصواب،‌ به دلیل نبود حتی یک گزینه عدالت خواه فسادستیز و عدم وجود گزینه های کافی، به دلیل مسائل قومیتی، به دلیل تبلیغات ناصحیح و مردم به دلیل عدم شناخت کافی و یا حتی به دلیل عدم شرکت حداکثری گزینه ای را انتخاب می کنند که نتیجه اش آن می شود که می بینیم..

این سوال اساسی اما باقی است که نقش شورای نگهبان در تایید صلاحیت ها چیست؟ آیا شورای نگهبان تاسیس شده تا تنها جلوی مینو خالقی ها و زرتشتی ها و به اصطلاح انحرافی ها و ملی مذهبی ها و ... را بگیرد؟ آیا شاقول شورای نگهبان تنها رویی ترین و ساده ترین و محافظه کارانه ترین معیارهای سیاسی است؟


هاتف خالدی عضو سابق جنبش عدالتخواه دانشجویی
iran84 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
نوشته را نپسندیده اند :