​اهل بیت هم مذاکره ‌می‌کردند؟ - صفحه 2
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > سیاست و روابط بین الملل
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

سیاست و روابط بین الملل گفتگو پیرامون "علوم سیاسی" و "روابط بین الملل "

پاسخ
 
LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 11-17-2013  
إلی بیت المقدس
 
khorshidha's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض ​اهل بیت هم مذاکره ‌می‌کردند؟

میلاد عچرش
مبارزه حق و باطل در تاریخ بشری و در مکتب‌های الهی، سابقه‌ای طولانی دارد. باطل چه در زمینه افکار و عقاید، چه در بُعد رفتاری و اخلاقی و چه در محور اجتماعی و حکومتی، غده‌ای بوده که همه انبیاء و اوصیاء و امامان با آن مبارزه کرده‌اند. سنت الهی نیز بر این بوده که با نیروی حق، باطل را نابود می‌ساخته است؛ «بَلْ نَقْذِفُ بِالحَقِّ عَلَی الْباطِلِ فَیَدْمَغُهُ فَإِذا هُوَ زاهِقٌ»[1] خدا حق است و شرک و شرکاء باطل، اسلام حق است و کفر و نفاق باطل، حضرت رسول (ع) و امامان حق‌اند و مخالفانشان باطل، عدالت و صدق حق است و جور و فریب، باطل و در نهایت حکومت اسلامی حق است و سلطه‌های طاغوتی باطل.
​​مذاکرات پیشوایان دین به گواهی تاریخ

امام حسین(ع) بعنوان محور قیام عاشورا و پرچمدار ندای «هیهات من الذله» [2] در مقاطعی از جریان کربلا با جبهه باطل پای میز مذاکره نشست، این امر تنها در زمان امامت حسین بن علی(ع) اتفاق نیافتاد، بلکه ائمه دیگر نیز-که به تفصیل خواهد آمد-با نمایندگان جبهه باطل به گفت وگو و مذاکره نشستند تا جایی که امام حسن(ع)زمامت حاکم جور را پذیرفت و حکومت را به او تسلیم کرد (البته با شرائطی).

سؤال اینجاست که ملاک و مبنای مذاکره با معاندین اسلام چیست؟و آیا مذاکره با آنها گزینه‌ای همچون بقیه گزینه‌ها، قابلیت اجرا در هر زمان و وضعیتی را دارد؟ در ادامه نمونه‌هایی از مذاکرات پیشوایان دینی ذکر می‌کنیم.

1- مذاکره‌ای که نتیجه آن «صلح حدیبیه» شد

در سال ششم هجرت، پیامبر اسلام تصمیم گرفت برای انجام «عمره» عازم مکه شود. مسلمانان از هنگام هجرت تا آن روز موفق به انجام دادن حج یا عمره نشده بودند. این سفر مذهبی علاوه بر جنبه‌های معنوی، نوعی نمایش مذهبی بود که آثار تبلیغی داشت؛ زیرا هم توجه زائران و حاضران در مکه را به خود جلب می‌کرد و هم فزونی یاران پیامبر را نشان می داد. پیامبر اسلام در ماه ذی‌القعده همراه مسلمانان روانه مکه شد. قریش از حرکت پیامبر اسلام آگاه شدند و تصمیم گرفتند از ورود آنان به مکه جلوگیری کنند و بدنبال آن با نیروی نظامی از مکه بیرون آمدند. پیامبر هم ناگزیر در سرزمین «حدیبیه» متوقف شد.[3] سرانجام سهیل بن عمرو به نمایندگی از طرف قریش نزد پیامبر آمد و با آن حضرت به مذاکره و به نتایجی هم رسیدند که تحت عنوان صلح حدیبیه مشهور شد.[4]

2- مذاکره‌ای که در آن «امیرالمومنین» تغییر کرد!

معاویه مدت‌ها قبل از خلافت علی(ع) مقدمات خلافت را در شام برپا کرده بود. وقتی امیرالمومنین(ع) به خلافت رسید، فرمان عزل او را صادر کرد و یک لحظه نیز با ابقای او بر حکومت شام موافقت نکرد. نتیجه این عزل و اختلاف آن شد که سپاه عراق و شام در صفین به نبرد پرداختند و می‌رفت که سپاه علی(ع) پیروز و سربلند شوند اما پس از اصرار زیاد از جانب اکثر یاران بی بصیرت علی(ع)، امام ناچار تن به مذاکره بامعاویه و آن هم به نمایندگی ابوموسی اشعری داد. فشار بر امیرالمومنین (ع) جهت پذیرفتن مسأله مذاکره و حکمیّت به مرحله‌ای رسید که اگر نمی‌پذیرفت شاید رشته حیات او گسسته می‌شد و مسلمانان با بحران شدیدی روبرو می‌شدند.[5]

و این چنین شد که بار دیگر پیشوایان صداقت و راستی، از دست یاران سست اراده و مکّاران روزگار، جام زهر نوشیدند. علی (ع) شمشیر در غلاف نمود و با اندوه فراوان سوی خیمه‌اش رفت! و جنگی که می‌رفت بنیان حیله و نفاق را از دامان امت اسلام بزداید.با اقدام‌های خواص عافیت طلب سپاه اسلام، شکست را به دامان جبهه حق کشاند و معاویه را از چند قدمی مرگ، با عنوان «امیرالمومنین»! راهی دارالحکومه کرد و بنی امیه را برای 90 سال بر سرنوشت مسلمانان و میراث رسول خدا(ص) مسلط کرد.[6]

3- مذاکره‌ای که در آن «معاویه» زمامدار حکومت شد

امام حسن(ع) پس از بر حذر داشتن معاویه از توطئه بر علیه حکومت اسلامی در نامه‌ای او را به بیعت فراخواند اما معاویه پاسخ منفی داد[7] وقتی معاویه طبل جنگ را به صدا درآورد. امام حسن(ع) تصمیم نهائی برای جنگ گرفت، مردم را در میدان شهر جمع کرد و خطبه‌ای خواند و همگی را به جهاد فراخواند.[8] سستی یاران حضرت از روزهای آغازین جنگ با معاویه به به خوبی احساس می‌شد.[9]

امام حسن(ع) «عبیدالله بن عباس »را بعنوان فرمانده خود اعزام کرد امّا عبیدالله به معاویه پیوست.[10] با توجه به خیانت فرماندهان و اشراف و جهاد گریزی مردم کوفه و از طرفی شایعات و تبلیغات طرفداران معاویه و تطمیع یاران امام حسن(ع) با زر و سکه و وعده حکومت به افراد تأثیرگذار، امام مجتبی جهت حفظ خاندان پیامبر و ارزش‌های اسلامی و پاسداری از خون و مال و ناموس شیعیان، رضایت به مذاکره و مصالحه با معاویه داد.[11]

کدام مذاکره

پیشوایان دین اسلام در نزاع با جبهه باطل به جهت اعتلاء کلمه حق در تمام مراحل از موضع عزت و قدرت صحبت می‌کردند و نه از جهت ضعف و تسلیم اوامر جبهه باطل شدن. اگر جایی هم با اصرار و تهدید اصحاب و خواص بی‌بصیرت خویش پای میز مذاکره می‌آمدند؛ در واقع «نرمشی قهرمانانه» از خود به جای می‌گذاشتند و مصلحت اسلام و جبهه حق را در نظر گرفته و از آن قدمی عقب نشینی نکردند. با تأمل در نقش بی بدیل معصومین در سه شاهد تاریخی که قبلاً ذکر کردیم، این امر واضح خواهد شد که آنها در مذاکرات ذره‌ای از حقوق جامعه اسلامی کوتاه نیامدند و آنچنان با صلابت و قدرت به بیان شرائط خود می‌پرداختند که گویی در مذاکره تصمیم گیرنده اصلی آنها بودند.

شاهد اول: متن پیمان صلح حدیبیه

برخی موارد که در مذاکره پیامبر و قریش تعیین شد و همگی از جانب علو و بزرگی اسلام به تأیید طرفین رسیده است:

-قریش و مسلمانان متعهد مى‏شوند که مدت ده سال جنگ و تجاوز را بر ضد یکدیگر ترک کنند، تا امنیت اجتماعى و صلح عمومى در نقاط عربستان مستقر گردد.

-مسلمانان و قریش مى‏توانند با هر قبیله‏اى که خواستند پیمان برقرار کنند.

- محمد (ص) و یاران او امسال از همین نقطه به مدینه باز مى‏گردند، ولى در سال‌هاى آینده مى‏توانند آزادانه، آهنگ مکه نموده و خانه خدا را زیارت کنند، مشروط بر اینکه سه روز بیشتر در مکه توقف ننمایند و سلاحى جز سلاح مسافر، که همان شمشیر است همراه نداشته باشند.

- مسلمانان مقیم مکه، به موجب این پیمان مى‏توانند آزادانه شعائر مذهبى خود را انجام دهند و قریش حق ندارد آنها را آزار دهد و یا مجبور کند که از آئین خود برگردند و یا آئین آنها را مسخره نماید.

- امضاءکنندگان متعهد مى‏شوند که اموال یکدیگر را محترم بشمارند، و حیله و خدعه را ترک کرده و قلوب آنها نسبت به یکدیگر خالى از هرگونه کینه باشد.

- مسلمانانى که از مدینه وارد مکه مى‏شوند، مال و جان آنها محترم است.

شاهد دوم: تعیین حدود مذاکرات توسط علی بن ابیطالب (ع)

امیرالمومنین (ع) وقتی در حلقه محاصره اصحاب خویش مجبور به قبول حکمیت و معرفی ابوموسی اشعری به نمایندگی خود، از او می‌خواهد که طبق موازین قرآن و عدالت مذاکره و عمل کند.[12]

حضرت علی (ع)در سال 38 هجری از پیش شرط‌های خود در مذاکره با معاویه سخن به میان آورد؛ «از آن دو پیمان گرفتیم که در برابر قرآن تسلیم باشند، و از آن تجاوز نکنند و زبان آن دو با قرآن و قلب‏هایشان پیرو کتاب خدا باشد ... با آنها شرط کرده بودیم که به عدل حکم کرده و به حق عمل کنند. ما به حقّانیت خود ایمان داریم در حالى که آن دو از راه حق بیرون رفتند و حکمى بر خلاف حکم خدا صادر کردند.»[13]

شاهد سوم: با شکوه ترین نرمش قهرمانانه[14]

امام مجتبی(ع) هم چنان که گذشت با توجه به غربت و نبود یاران مؤمن و با وفا هنگامی که پای میز مذاکره می‌رود ذره ای از مواضع خویش کوتاه نمی‌آید، به نحویکه اگر بنای ایشان بر جهاد بود-با توجه به فضای موجود- همان مواردی را مطالبه می‌کرد که در مذاکره آورد. امام مجتبی(ع) تنها با به فکر نجات اسلام و مسلمین و برگزیدن مؤثرترین شیوه و مشی مبارزه بود.

با یک نظر کوتاه به موضوعاتى که امام (ع) در قرارداد قید نموده و براى تحقق آنها پافشارى مى‏کرد، مى‏توان به تدبیر فوق‌العاده‏اى که حضرت در مقام مبارزه سیاسى براى گرفتن امتیاز از دشمن به کار برده، پى برد.

ماده اول: حسن بن علی (ع) حکومت و زمامداری را به معاویه واگذار می‌کند، مشروط به آنکه معاویه طبق دستور قرآن مجید و روش پیامر (ص) رفتار کند.

ماده دوم: بعد از معاویه، خلافت از آن حسن بن علی (،) خواهد بود و اگر برای او حادثه‌ای پیش آید، حسین بن علی (ع) زمام امور مسلمانان را در دست می‌گیرد. نیز معاویه حق ندارد کسی را به جانشینی خود انتخاب کند.

ماده سوم: بدعت ناسزاگویی و اهانت نسبت به امیرمؤمنان(ع) و لعن آن حضرت در حال نماز باید متوقف شود و از علی (ع) جز به نیکی نباید یاد شود.

ماده چهارم: مبلغ پنج میلیون درهم که در بیت‌المال کوفه موجود است از موضوع تسلیم حکومت به معاویه مستثنا است و باید زیر نظر امام مجتبی (ع) مصرف شود. معاویه باید در تعیین مقرری و بذل مال، بنی هاشم را بر بنی امیه ترجیح دهد. همچنین باید معاویه از خراج «دارابگرد» مبلغ یک میلیون درهم درمیان بازماندگان شهدای جنگ جمل و صفین که در رکاب امیر مؤمنان (ع) کشته شدند، تقسیم کند.

ماده پنجم: معاویه تعهد می‌کند که تمام مردم، اعم از سکنه شام و عراق و حجاز، از هر نژادی که باشند، از تعقیب و آزار وی در امان باشند و از گذشته آنها صرف نظر کند و احدی از آنها را به سبب فعالیت‌های گذشته‌شان بر ضد حکومت معاویه تحت تعقیب قرار ندهد، و مخصوصاً اهل عراق را به خاطر کینه‌های گذشته آزار نکند.[15]

امامی که پای میز مذاکره نیامد

در دوران ده ساله امامت حسین بن علی(ع) که در صحنه سیاسی با معاویه روبرو بود. نامه‌های متعددی بین او و معاویه ردوبدل شده است که نشان از موضع گیری سخت و انقلابی امام حسین (ع) در برابر معاویه است.

امام به دنبال هر جنایت و اقدام ضد اسلامی معاویه، او را به شدت مورد انتقاد و اعتراض قرار می‌داد که از مهمترین این موارد موضوع ولیعهدی یزید بود[16] بالاخره معاویه تاب مقاومت در برابر روحیه جهادی امام حسین(ع) را نیاورد و پس از آنکه بارها از حسین بن علی با بهانه‌های مختلف دعوت به مذاکره و سازش می‌کرد، در سال 61 هجری مقابل سپاه اندک امام حسین(ع) صف آرایی کرد.

در شب عاشورا، امام حسین (ع)، ابن سعد را برای مذاکره فرا خواند. امام حسین به همراه20تن از یارانشان و عمربن سعد نیز به همین مقدار به میانه اردوگاه دو لشکر آمدند. آنگاه امام حسین(ع) از یارانش خواست تا از محل مذاکره دور شوند و عمربن سعد نیز با یاران خود چنین کرد[17]. امام حسین(ع) در این مذاکره حجت را بر عمربن سعد تمام کرد، فرمود بیا این کار را انجام نده، او هم گفت: خانه‌ام را خراب می‌کنند، حضرت فرمود: من به تو خانه می‌دهم، گفت: قرار است به من فلان چیز را بدهند؛ حضرت فرمود: من به تو اینها را می‌دهم. تمام بهانه‌ها را از او گرفتند. این یعنی خلاء سلاح دشمن و اتمام حجت کردن. ترجمان اهل بیت از «مذاکره»، خلاء سلاحِ دشمن و آگاهی دادن به مردم دنیا است.

سازش بله؛ اما مذاکره نه؛ سازش عقب نشینی است، ارتجاء است، لکن لذا با این بیان «مذاکره» با مقاومت تنافی‌ای ندارد. مذاکره برای عقب نشینی دشمن و تنویر فضای عمومی، نه تنها مذموم نیست بلکه مورد تحسین قرار گرفته به شرطی که در آن سازش با جبهه باطل صورت نگیرد و ذره ای از مواضع برحق خویش کوتاه نیامد.

تاریخ تکرار شدنی است

بنا به فرموده امام خمینی«ما می‌گوییم تا شرک و کفر هست، مبارزه هست. و تا مبارزه هست، ما هستیم. ما تصمیم داریم پرچم «لااله الا الله» را بر قلل رفیع کرامت و بزرگواری به اهتزاز درآوریم» یادمان باشد که به گواهی تاریخ یاران بی‌بصیرتی که ولیّ خدا را مجبور به مذاکره کردند، پس از چند صباحی امام خود را «مُذل‌المومنین» خواندند!پس ضرورتی در مذاکره با مستکبر نیست و در فرض ضرورت اگر در چارچوب مبانی اهل بیت(ع) و ولیّ فقیه نباشد قطعاً محل تضییع حقوق جبهه حق و مستضعفین عالم خواهد بود.

در عصر امام خمینی (ره) لازم است به ندای رهبر آزادگان جهان گوش فرا دهیم که: «حتی اگر در تمام امریکا مسجد بسازند و بالای گلدسته‌ها شعار الله اکبر قرار بدهند هیچ وقت شعار مرگ بر امریکا را فراموش نکنید چون آمریکا شیطان بزرگ است. از خدا می‏خواهیم که این قدرت را به ما ارزانی دارد که نه تنها از کعبه مسلمین، که از کلیساهای جهان نیز ناقوس مرگ امریکا و شوروی را به صدا درآوریم.(18)


پی‌نوشت‌ها:

[1] سوره انبیا آیه 18

[2] «أَلا إِنَّ الدَّعِىَّ بْنَ الدَّعِىَّ قَدْ رَکَزَ بَیْنَ اثْنَتَیْنِ بَیْنَ السِّلَّةِ وَ الذِّلَّةِ وَ هَیْهاتَ مِنَّا الذِّلَّةُ یَأْبَى اللّهُ لَنا ذلِکَ وَ رَسُولُهُ وَ الْمُؤمِنُونَ وَ حُجُورٌ طابَتْ وَ طَهُرَتْ وَ أُنـُوفٌ حَمِیَّةٌ وَ نُفُوسٌ آبِیَـةٌ مِنْ أَنْ نُؤْثِرَ طاعَةَ اللِّئامِ عَلى مَصارِعِ الْکِرامِ» آگاه باشید که فرومایه، فرزند فرومایه، مرا در بین دو راهىِ شمشیر و ذلّت قرار داده است و هیهات که ما زیر بار ذلّت برویم، زیرا خدا و پیامبرش و مؤمنان از این که ما ذلّت را بپذیریم دریغ دارند، دامنهاى پاک مادران و مغزهاى با غیرت و نفوس با شرافت پدران، روا نمى‌دارند که اطاعت افراد لئیم و پست را بر قتلگاه کریمان و نیک منشان مقدّم بداریم. کتاب سخنان حسین بن علی /از مدینه تاکربلا / محمد صادق نجمی/ ص 196.

[3] پیشوایی/مهدی/تاریخ اسلام ص262-263

[4] طبری/ص78

[5] پیشوائی/مهدی/سیره پیشوایان/ص98

[6] خامنه‌ای /سید علی /خواص و لحظه‌های تاریخ ساز ج1 ص112

[7] ابن ابی الحدید/شرح نهج البلاغه/ج16ص24

[8] اصفهانی/ابوالفرج/مقاتل الطالبین/ص16

[9] ابن ابی الحدید/شرح نهج البلاغه/ج16ص38

[10] مجلسی/محمد باقر/بحارالانوار/ج44 ص61

[11] مجلسی/محمد باقر/بحارالانوار/ج44 ص147

[12] هرچند ابوموسی اشعری در امور محوله از سوی مولای متقیان کوتاهی کرد

[13] امام علی (ع)/ نهج‌البلاغه /خطبه 177/ و من کلام له عفی معنى الحکمین فَأَجْمَعَ رَأْیُ مَلَئِکُمْ عَلَى أَنِ اِخْتَارُوا رَجُلَیْنِ فَأَخَذْنَا عَلَیْهِمَا أَنْ یُجَعْجِعَا عِنْدَ اَلْقُرْآنِ وَ لاَ یُجَاوِزَاهُ وَ تَکُونُ أَلْسِنَتُهُمَا مَعَهُ وَ قُلُوبُهُمَا تَبَعَهُ فَتَاهَا عَنْهُ وَ تَرَکَا اَلْحَقَّ وَ هُمَا یُبْصِرَانِهِ وَ کَانَ اَلْجَوْرُ هَوَاهُمَا وَ اَلاِعْوِجَاجُ رَأْیَهُمَا وَ قَدْ سَبَقَ اِسْتِثْنَاؤُنَا عَلَیْهِمَا فِی اَلْحُکْمِ بِالْعَدْلِ وَ اَلْعَمَلِ بِالْحَقِّ سُوءَ رَأْیِهِمَا وَ جَوْرَ حُکْمِهِمَا وَ اَلثِّقَةُ فِی أَیْدِینَا لِأَنْفُسِنَا حِینَ خَالَفَا سَبِیلَ اَلْحَقِّ وَ أَتَیَا بِمَا لاَ یُعْرَفُ مِنْ مَعْکُوسِ اَلْحُکْمِ

[14] حسن از بذل جان خود دریغ نداشت، و حسین در راه خدا جانبازتر از حسن نبود. چیزى که هست، امام حسن(ع) جان خود را در یک جهاد خاموش و آرام فدا کرد و چون وقت شکستن سکوت رسید، شهادت کربلا واقع شد؛ شهادتى که پیش از آنکه حسینى باشد. حسنى بود! آل یاسین/شیخ راضی/صلح امام حسن با شکوه‌ترین نرمش قهرمانانه تاریخ ص20-21 ترجمه امام خامنه‌ای

[15] مجلسى، بحارالانوار، ، ج 44، ص 10

[16] پیشوایی/مهدی/سیره پیشوایان/ص177

[17] قمی/شیخ عباس/منتهی الامال/فصل پنجم

[18] صحیفه امام خمینی/جلد 21/ سالگرد کشتار خونین مکه و قبول قطعنامه 598​
khorshidha آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 11-17-2013   #16 (لینک نوشته)
إلی بیت المقدس
 
khorshidha's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : ​اهل بیت هم مذاکره ‌می‌کردند؟

نوشته اصلي بوسيله saeedhashemee نمايش نوشته ها
خب امام حسین به غیر از یاد دادن درس شهادت چه چیز عایدشون شد؟


سر مبارک امام عشق بر بالای نی، رمزی است بین خدا و عشاق،
یعنی این است بهای دیدار...


-------------------------------------------------------------------


هر شهید کربلایی دارد که خاک آن کربلا تشنه خون اوست ، و زمان انتظار می کشد تا پای آن شهید بدان کربلا رسد و آنگاه خون شهید جاذبه ی خاک را خواهد شکست و ظلمت را خواهد درید و معبری از نور خواهد گشود و روحش را از آن ، به سفری خواهد برد که برای پیمودن آن هیچ راهی جز شهادت وجود ندارد...


-------------------------------------------------------------------------------

گردش خون در رگهای حیات شیرین است اما ریختن آن در پای محبوب شیرین تر است
و نگو شیرین تر است، بگو بسیار بسیار شیرین تر.


------------------------------------------------------------

می خواهم در رثای شما ای کبوتران خونین بال دل حرم أمن مرثیه ای بسرایم اما کلام زمین گیر است و کبوتر شکسته بال دل من نیز آسمان را تنها در خیال می پرورد. کلام اسیر قفس ماهیات است و عقل اسیر دام کلام و آن جا که شما بال کشیدید پر جبرائیل عقل می سوزد آن جا جزء نبی عشق را بار نمی دهند و جز او و اوصیائش یعنی آنان که ضمیر نسبیت را به آسمان اطلاق پیوند می دهند دیگر کیست که بتواند بر معراج انقطاع کامل پای نهد و چشم دلش به ضیاء نظر به غیبت الغیوب ذات نور یابد و این چنین از صدر المنتهی اسماء و صفات در گذرد و به معادن پنهان عظمت اتصال یابد و روحش به ذات عزیز قدوس تعلیق پیدا کند. نه تنها آن کس از رثای شما ای کبوتران خونین بال حرم امن بر می آید که بتواند کلام را بر بال عشق بنشاند و به معراج برد و اگر این چنین است بگذارآن یار غائب مرثیه خوان شما باشد که جز او هیچ تلاونده ایی راهای آسمان را نمی شناسد.

---------------------------------------------------------------------------------
بسیجی عاشق کربلاست وکربلا را تومپندار که شهری است در میان شهرها و نامی است در میان نامها،نه؛ کربلا حرم حق است وهیچ­ کس را جز یاران امام حسین علیه السلام راهی به سوی حقیقت نیست. کربلا ما را نیز در خیل کربلاییان بپذیر....

سید شهیدان اهل قلم، سید مرتضی آوینی
-------------------------------------------------------------------------------

khorshidha آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
2 نفر نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 11-17-2013   #17 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
mohammad12's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : ​اهل بیت هم مذاکره ‌می‌کردند؟

نوشته اصلي بوسيله north نمايش نوشته ها
درود امام حسین اینقدر شجاعت و مردانگی داشت که شب قبل از نبرد از همه یاران درخواست کرد هر کسی که نمیخواهد بجنگد اردو را ترک کند

ولی ملت ما چع از کسی پرسیده اند که ایا حاضر هستی تحریم و فلاکت را تحمل کنید
حداقل کسی از من یکی سول نکرده
پس امام حسین را خرج اهداف پلیدتان نکنید!!!
شما که معلومه از گشنگی نمییری از قطر گردن برخی اقایان مشخصه!!!
اگر هم میخواهد قله های افتخار را فتح کنید حداقل از خودتان مایه بزارید نه از جان و مال مردم وسلامت بیماران
------------------------
دوما هیچ تفاوتی میان اقایان نیست روحانی خاتمی موسوی و کروبی و احمدی نژاد
فرمان وافسار جای دیگر است اینها نهایت تدارکاتچی هستند
-----------------
قرار بود صد روز مشگلات رو حل کنند اما میبینم اش همان وکاسه همان

امیدوارم همه مشگلات کشور حل بشه


به شما اخطار می کنم از طرف ملت سخن نگویید.
از ملت پرسیدند و ملت نظر خود را دادند. 70 در صد آمدند و 50 در صد آقای روحانی را برگزیدند و 50 در صد دیگر ، به کاندیدا های دیگر رای دادند.
شما یک رای داری و یک نظر نه بیش و نه کم. این کشور 70 میلیون جمعیت دارد. پس اگر حرف داری مرد باش و بگو این حرف من است. نمی شود که من خود را ملت بدانم و شما خود را ملت.
من از طرف خود می گویم فقر را تحمل می کنم ، مرگ را تحمل می کنم ولی تن به ذلت نمی دهم. حاضر نیستم که اوباما بیاید با لبخند خاص خودش جلو دوربین بگوید که بله تحریم ها جواب داد. خوش حال باشید.
من از طرف خود سخن می گویم ، شما هم از طرف خودتان سخن بگویید.
__________________


mohammad12 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
5 نفر نوشته را پسندیده اند
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 11-18-2013   #18 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
saeedhashemee's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : ​اهل بیت هم مذاکره ‌می‌کردند؟

نوشته اصلي بوسيله khorshidha نمايش نوشته هاسر مبارک امام عشق بر بالای نی، رمزی است بین خدا و عشاق،
یعنی این است بهای دیدار...


-------------------------------------------------------------------هر شهید کربلایی دارد که خاک آن کربلا تشنه خون اوست ، و زمان انتظار می کشد تا پای آن شهید بدان کربلا رسد و آنگاه خون شهید جاذبه ی خاک را خواهد شکست و ظلمت را خواهد درید و معبری از نور خواهد گشود و روحش را از آن ، به سفری خواهد برد که برای پیمودن آن هیچ راهی جز شهادت وجود ندارد...


-------------------------------------------------------------------------------

گردش خون در رگهای حیات شیرین است اما ریختن آن در پای محبوب شیرین تر است
و نگو شیرین تر است، بگو بسیار بسیار شیرین تر.------------------------------------------------------------

می خواهم در رثای شما ای کبوتران خونین بال دل حرم أمن مرثیه ای بسرایم اما کلام زمین گیر است و کبوتر شکسته بال دل من نیز آسمان را تنها در خیال می پرورد. کلام اسیر قفس ماهیات است و عقل اسیر دام کلام و آن جا که شما بال کشیدید پر جبرائیل عقل می سوزد آن جا جزء نبی عشق را بار نمی دهند و جز او و اوصیائش یعنی آنان که ضمیر نسبیت را به آسمان اطلاق پیوند می دهند دیگر کیست که بتواند بر معراج انقطاع کامل پای نهد و چشم دلش به ضیاء نظر به غیبت الغیوب ذات نور یابد و این چنین از صدر المنتهی اسماء و صفات در گذرد و به معادن پنهان عظمت اتصال یابد و روحش به ذات عزیز قدوس تعلیق پیدا کند. نه تنها آن کس از رثای شما ای کبوتران خونین بال حرم امن بر می آید که بتواند کلام را بر بال عشق بنشاند و به معراج برد و اگر این چنین است بگذارآن یار غائب مرثیه خوان شما باشد که جز او هیچ تلاونده ایی راهای آسمان را نمی شناسد.

---------------------------------------------------------------------------------
بسیجی عاشق کربلاست وکربلا را تومپندار که شهری است در میان شهرها و نامی است در میان نامها،نه؛ کربلا حرم حق است وهیچ­ کس را جز یاران امام حسین علیه السلام راهی به سوی حقیقت نیست. کربلا ما را نیز در خیل کربلاییان بپذیر....

سید شهیدان اهل قلم، سید مرتضی آوینی
-------------------------------------------------------------------------------

خب حالا اینهمه توضیح دادی جه بسیجی اینجور و انجور
منظور اصلی شما پس شهادت در راه خداست ؟ و انگاه هم بهشت
درست این چیزی هست که از امام حسین یاد میگیرد؟
توضیح بدید سوال بعدی رو بپرسم
saeedhashemee آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-18-2013   #19 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
saeedhashemee's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : ​اهل بیت هم مذاکره ‌می‌کردند؟

نوشته اصلي بوسيله mohammad12 نمايش نوشته ها
به شما اخطار می کنم از طرف ملت سخن نگویید.
از ملت پرسیدند و ملت نظر خود را دادند. 70 در صد آمدند و 50 در صد آقای روحانی را برگزیدند و 50 در صد دیگر ، به کاندیدا های دیگر رای دادند.
شما یک رای داری و یک نظر نه بیش و نه کم. این کشور 70 میلیون جمعیت دارد. پس اگر حرف داری مرد باش و بگو این حرف من است. نمی شود که من خود را ملت بدانم و شما خود را ملت.
من از طرف خود می گویم فقر را تحمل می کنم ، مرگ را تحمل می کنم ولی تن به ذلت نمی دهم. حاضر نیستم که اوباما بیاید با لبخند خاص خودش جلو دوربین بگوید که بله تحریم ها جواب داد. خوش حال باشید.
من از طرف خود سخن می گویم ، شما هم از طرف خودتان سخن بگویید.
وقتی ملت ایران حق داشتند کاندید مورد نظرشون رو راسا رای بدهند و شواری نگهبانی وجود نداشت اول انتخاب کند و به رای بگذارد بعد بیا بگو نظر ملت ایران چیست
با این وجود همین انتخابات درپییتی هم که حکومت برگذار کرد بعد از صدتا دستپیچن کردن
51 درصد روحانی دادند(حامیش خاتمی و هاشمی)
30 درصد هم رای نداند(پشت کردن به نظر حکومت)
میمونه 20 درصد که شما ازشون حرف زدید
saeedhashemee آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
3 نفر نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 11-18-2013   #20 (لینک نوشته)
إلی بیت المقدس
 
khorshidha's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : ​اهل بیت هم مذاکره ‌می‌کردند؟

نوشته اصلي بوسيله saeedhashemee نمايش نوشته ها
وقتی ملت ایران حق داشتند کاندید مورد نظرشون رو راسا رای بدهند و شواری نگهبانی وجود نداشت اول انتخاب کند و به رای بگذارد بعد بیا بگو نظر ملت ایران چیست
با این وجود همین انتخابات درپییتی هم که حکومت برگذار کرد بعد از صدتا دستپیچن کردن
51 درصد روحانی دادند(حامیش خاتمی و هاشمی)
30 درصد هم رای نداند(پشت کردن به نظر حکومت)
میمونه 20 درصد که شما ازشون حرف زدید
1- شما که انقدر مطلع هستید بفرمایید ببینم در کدام کشور نهادی شبیه به شورای نگهبان وجود ندارد؟
نکند انتظار داشتید که عبدالمالک ریگی هم بتواند کاندید ریاست جمهوری شود؟!!!!
2- 70 درصد رای دادند یعنی هفتاد درصد حکومت رو قبول دارند،30 درصد دیگر هم مطمئنا باشید که عده زیادی از آنها نظام را قبول دارند ولی به دلایل متفاوتی نتوانسته یا نخواسته اند رای دهند. حالا این 20 درصد را از کجا در آوردید من نمی دانم!!!
3-یه چیز جالب: هم شما انتخابات را قبول ندارید، هم عبدالمالک ریگی،هم دولتمردان امریکایی و اسرائیلی!!!
و شماها چقدر به هم میایید!
khorshidha آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-18-2013   #21 (لینک نوشته)
إلی بیت المقدس
 
khorshidha's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : ​اهل بیت هم مذاکره ‌می‌کردند؟

نوشته اصلي بوسيله north نمايش نوشته ها
عزیزم همین ملت به صلح رای دادن و گرنه برای چه رقص وپایکوبی کردن
اما الان هیچ خبری از صلح نیست

مرگ مبارک شما باشه و لی بقیه دوس دارن زندگی کنن نه فقط زنده بمانند
----------------------
با چین کومنیست وروسیه رابطه دارید با امریکا چرا نداشته باشیم
حداقل در امریکا اکثریت مسیحی هستند
---------------------------------------------------

ایران شده سرزمین ارزوهای مرده
یک جوان بدخت باید حسرت مسکن و زندگی حداقلی را به گور ببرد
مسکن متری سه میلیون میدونی یعنی چه!!!
یعنی یک رویای غیر قابل تحقق


شما 13 آبان و... توی راهپیمایی ها شرکت می کنید؟
اگه شرکت نمی کنید لااقل در کنار نی نی سی!!! و صدای امریکا، تلوزیون ایران را هم ببینید!
شما اگر گرانی را نداشتید می خواستید به چه تمسک بجویید؟!
پس دعا کنید که ارزانی نشود چون مجبور می شوید سکوت اختیار کنید!!!
khorshidha آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-18-2013   #22 (لینک نوشته)
هم میهن دوست
 
revenge's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : ​اهل بیت هم مذاکره ‌می‌کردند؟

نوشته اصلي بوسيله mohammad12 نمايش نوشته ها
حداقل از این ماه یاد گرفته ایم که امام حسین علیه السلام حاضر شد خود و اصحابش کشته شوند. ولی در مقابل ظلم سر خم نکرد. ما دانش آموزان این مکتب روزه می گیریم و گشنگی می کشیم و تن به ذلت نمی دهیم. این از ما. شما هم از طرف خودت حرف بزن. نه از طرف ملت.
این آقازاده هایی هم که می گین. دیدیم که چطور آقای هاشمی که یه موقع ایشون رو آقای آقا زاده ها می دونستن دوباره قبل انتخابات محبوب شدن. پس الکی و روی شکم حرف نزنین که شاید بدرد تاکسی بخورد. (که بعید می دونم چون امروز تاکسی های ما هم علمی تر بحث می شه توش)
نوشته اصلي بوسيله mohammad12 نمايش نوشته ها
به شما اخطار می کنم از طرف ملت سخن نگویید.
از ملت پرسیدند و ملت نظر خود را دادند. 70 در صد آمدند و 50 در صد آقای روحانی را برگزیدند و 50 در صد دیگر ، به کاندیدا های دیگر رای دادند.
شما یک رای داری و یک نظر نه بیش و نه کم. این کشور 70 میلیون جمعیت دارد. پس اگر حرف داری مرد باش و بگو این حرف من است. نمی شود که من خود را ملت بدانم و شما خود را ملت.
من از طرف خود می گویم فقر را تحمل می کنم ، مرگ را تحمل می کنم ولی تن به ذلت نمی دهم. حاضر نیستم که اوباما بیاید با لبخند خاص خودش جلو دوربین بگوید که بله تحریم ها جواب داد. خوش حال باشید.
من از طرف خود سخن می گویم ، شما هم از طرف خودتان سخن بگویید.
چطور ما یک دفعه تبدیل شد به من ؟
revenge آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 11-18-2013   #23 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
saeedhashemee's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : ​اهل بیت هم مذاکره ‌می‌کردند؟

نوشته اصلي بوسيله khorshidha نمايش نوشته ها
1- شما که انقدر مطلع هستید بفرمایید ببینم در کدام کشور نهادی شبیه به شورای نگهبان وجود ندارد؟
نکند انتظار داشتید که عبدالمالک ریگی هم بتواند کاندید ریاست جمهوری شود؟!!!!
2- 70 درصد رای دادند یعنی هفتاد درصد حکومت رو قبول دارند،30 درصد دیگر هم مطمئنا باشید که عده زیادی از آنها نظام را قبول دارند ولی به دلایل متفاوتی نتوانسته یا نخواسته اند رای دهند. حالا این 20 درصد را از کجا در آوردید من نمی دانم!!!
3-یه چیز جالب: هم شما انتخابات را قبول ندارید، هم عبدالمالک ریگی،هم دولتمردان امریکایی و اسرائیلی!!!
و شماها چقدر به هم میایید!
داداش من اول یکم مطالعه بکنید بعد اینجا جواب دهید تا خدای نخواسته سوتی ندهید
در تمام کشورهایی که دمکراسی هستند یعنی رهبر مادام العمر یا شخصی که مادام العمر بر قدرت باشد و فصل الخطاب نباشد ندارند شورایی مانند نگهبان و امثالهم وجود ندارد
در تمام این کشورها برای کاندید شدن در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری ان کشورها چند شرط هست که برای همه مساوی هست که بسته به قوانین ان کشورها تفاوتهایی میکنند
در بیشتر این کشور ها اعم شرایط احراز صلاحیت کاندید عبارت از:
جرم قضایی نداشتن(مثلا ریگی و امثالهم هیچ زمان نمیتوانند کاندید شوند)
سن مشخص
تحصیلات مشخص
در بعضی از این کشورها مثلا کاندید باید بتواند امضای ده هزار نفر حالا بسته به قانون ان کشور کمتر یا بیشتر امضا از مردم حوزه خودش جمع کند
در بعضی دیگر سپردن مبلغی مثلا حدود 10 هزار دلار حالا بسته به قانون ان کشور کمتر یا بیشتر به صندوق دولت
کاندیدها باید این شرایط رو داشته باشند تا بتواننند کاندید شوند
این شرایط برای همه مساوی هست

در ضمن این نظر شما و حکومت هست که هر کسی رای داد اول رای به حکومت داده و از انتخابات ریاست جمهوری برای خودش کسب مشروعیت کنه
saeedhashemee آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-18-2013   #24 (لینک نوشته)
إلی بیت المقدس
 
khorshidha's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : ​اهل بیت هم مذاکره ‌می‌کردند؟

نوشته اصلي بوسيله saeedhashemee نمايش نوشته ها
داداش من اول یکم مطالعه بکنید بعد اینجا جواب دهید تا خدای نخواسته سوتی ندهید
در تمام کشورهایی که دمکراسی هستند یعنی رهبر مادام العمر یا شخصی که مادام العمر بر قدرت باشد و فصل الخطاب نباشد ندارند شورایی مانند نگهبان و امثالهم وجود ندارد
در تمام این کشورها برای کاندید شدن در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری ان کشورها چند شرط هست که برای همه مساوی هست که بسته به قوانین ان کشورها تفاوتهایی میکنند
در بیشتر این کشور ها اعم شرایط احراز صلاحیت کاندید عبارت از:
جرم قضایی نداشتن(مثلا ریگی و امثالهم هیچ زمان نمیتوانند کاندید شوند)
سن مشخص
تحصیلات مشخص
در بعضی از این کشورها مثلا کاندید باید بتواند امضای ده هزار نفر حالا بسته به قانون ان کشور کمتر یا بیشتر امضا از مردم حوزه خودش جمع کند
در بعضی دیگر سپردن مبلغی مثلا حدود 10 هزار دلار حالا بسته به قانون ان کشور کمتر یا بیشتر به صندوق دولت
کاندیدها باید این شرایط رو داشته باشند تا بتواننند کاندید شوند
این شرایط برای همه مساوی هست

در ضمن این نظر شما و حکومت هست که هر کسی رای داد اول رای به حکومت داده و از انتخابات ریاست جمهوری برای خودش کسب مشروعیت کنه
مرحبا بناصرا

پس طبق قوانین هر کشوری ، هر کس شرایط طرح شده را داشت می تواند کاندید شود،
در ایران هم همینطور است، هرکس شرایط را داشت می تواند کاندید شود به طور مساوی،
حالا شرایط چیست؟ این است:
ايراني‌الاصل،
داراي تابعيت ايران،
مدير و مدبر،
داراي حسن سابقه و امانت و تقوي،
مؤمن و معتقد به مباني جمهوري اسلامي ايران و مذهب رسمي كشور.
و این شرایط هم برای همه مساوی است که متصدی تشخیص این موارد شورای نگهبان است. در کشورهایی که دموکراسی دارند چه کسی متصدی احراز این شرایط است؟ حتما نهادی، سازمانی، شورایی، چیزی وجود دارد!
راستی این دموکراسی که شما می فرمایید توی امریکایی که انتخاباتشون با واسطه الکترال ها انجام میشه (نه رای مستقیم مردم!) هم هست یا نه؟!!!!
در ضمن این نظر من و حکومت نیست که هر کسی رای داد به حکومت رای داده، بلکه نظر مخالفین جمهوری اسلامی هم هست که خودشان را از وسط دو شقه می کنند که مردم در انتخابات شرکت نکنند.


آها راستی! اصلا شما اطلاعاتت از من بیشتر، برو حالشو ببر!!!

برات آرزوی موفقیت می کنم
یا علی

ويرايش توسط khorshidha : 11-18-2013 در ساعت 12:49 PM
khorshidha آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 11-18-2013   #25 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
saeedhashemee's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : ​اهل بیت هم مذاکره ‌می‌کردند؟

مرحبا بناصرا

پس طبق قوانین هر کشوری ، هر کس شرایط طرح شده را داشت می تواند کاندید شود،
در ایران هم همینطور است، هرکس شرایط را داشت می تواند کاندید شود به طور مساوی،
حالا شرایط چیست؟ این است:
ايراني‌الاصل،
داراي تابعيت ايران،
مدير و مدبر،
داراي حسن سابقه و امانت و تقوي،
مؤمن و
معتقد به مباني جمهوري اسلامي ايران و مذهب رسمي كشور
.
در کشورهای دمکراسی این قسمت قرمز وجود ندارد
یعنی کسی نباد حتما تابع ولایت کسی باشد تا بتواند کاندید شود یا حتما شیعه مسلمان باشد
این مانند اینکه شاهی سیستم ریاست جمهوری راه بندازد و بیایید بگوید هر کسی میخواهند کاندید شود اول باید تابع من باشد و من رو قبول داشته باشد تا بعد بتواند کاندید شود
معلوم هست هر کاندیدی که هم چنین چیزی رو قبول کند باید هر انچه ان شاه گفت رو اطاعت محض کند
این یعنی حتی بالاتر از دیکتاتوری عربستان
و این شرایط هم برای همه مساوی است که متصدی تشخیص این موارد شورای نگهبان است. در کشورهایی که دموکراسی دارند چه کسی متصدی احراز این شرایط است؟ حتما نهادی، سازمانی، شورایی، چیزی وجود دارد!
همان شورای نگهبانی که منصوب رهبر مادام العمر فصل اخطاب هستند تایید میکنند چه کسی تابع و مطیع رهبری هست تا اجازه دهند به رای مردم گذاشته شود
در کشوری های دمکراسی هر کسی بخواهد و ان چند شرطی که عرض کردم داشته باشد و جرمی مرتکب نشده باشد به وزارت کشور مراجعه و کاندید میشود
کسی هم نیست بگوید اول باید تابع و مطیع فلان شخص باشی و حتما دین و کیشت این باشد تا بتوانی کاندید شودی
راستی این دموکراسی که شما می فرمایید توی امریکایی که انتخاباتشون با واسطه الکترال ها انجام میشه (نه رای مستقیم مردم!) هم هست یا نه؟!!!!
بخاطر همین میگم اول مطالعه کنید تا سوتی ندهید
امریکا بخاطر همین سیستم الکترال بهترین دمکراسی جهان هست
متاسفانه بدون مطالعه این جا سوتی میدهی
در ضمن این نظر من و حکومت نیست که هر کسی رای داد به حکومت رای داده، بلکه نظر مخالفین جمهوری اسلامی هم هست که خودشان را از وسط دو شقه می کنند که مردم در انتخابات شرکت نکنند.
در این شرایط نابهنجار کشور ایا مردم بهتره در همین انتخابات درپیتی شرکت کنند تا حداقل شخصی مانند خاتمی و روحانی سر کار بیایند یا اینکه اصلا شرکت نکنند تا جلیلی راحت احمدی نژاد دیگری شود؟
بغیر از سلطنت طلبها هیچ اپوزیسونی نمیگوید در انتخابات شرکت نکنید


آها راستی! اصلا شما اطلاعاتت از من بیشتر، برو حالشو ببر!!!
البته در این دو مورد از شما بیشتر هست
چون که واقعا مسئله به این سادگی راجب شورای نگهبان و دیگر کشورها و الکترال امریکا رو نمیدونی
و اینچنین سوتی میدهید
موفق باشید
saeedhashemee آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-18-2013   #26 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
saeedhashemee's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : ​اهل بیت هم مذاکره ‌می‌کردند؟

دوستان البته اکثرا میدانید سیستم الکترال امریکا چیست و چگونه عمل میکند معهذا مختصری توضیح دهم برای کسانی که شاید مطالعه کافی ندارند

زمانی که جورج واشنگتن بنیان گذار امریکا ایلات متحده رو تاسیس کرد قانون گذارن ان دوران امریکا دیدند که بعضی از ایالتها بسیار پرچمعیت و برخی بسیار کم جمعیت هستند
و متوجه شدند که تنها چند ایالت شرقی پرجمعیت سرنوشت ریاست جمهوری رو تعیین میکنه و ایالتهای غربی و کم جمعیت نقش خیلی کمی خواهند داشت
بخاطر همین موضوع قانون گذاران ان زمان امریکا سیستمی رو طراحی کردند تا کاندیدهای ریاست جمهوری با اقصی نقاط امریکا مجبور شوند مسافرت کنند تا ببیند مردم ان ایالتها چه میخواهند و فقط کارزار انتخاباتی خود رو در چند ایالات پرجمعیت دایر نکنند

بخاطر این موضوع تصویب کردند که هر ایالت بسته به جمعیت و وسعتش چقدر سهم در انتخاب شدن کاندید خواهد داشت
و سیستم الکترال رو پایه ریزی کردند
بدین گونه که برای هر ایالت ارایی رو در نظر گرفتن
در چنین حالتی ارا چند تا ایالت کم جمعیت میتونست از یک ایالت پرجمعیت ارزشش بیشتر باشه
بدین گونه انها هم در سرنوشت کشور سهیم میشدند و کاندیدها مجبور بودند خواسته های این ایالتها هم مورد توجه قرار دهند
البته مفصل تر از اینی هست که بیان کردم ولی اصل قضیه اینچنین هست
saeedhashemee آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-18-2013   #27 (لینک نوشته)
فــــــــــانی
 
dilak's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : ​اهل بیت هم مذاکره ‌می‌کردند؟

نوشته اصلي بوسيله mohammad12 نمايش نوشته ها
من از طرف خود می گویم فقر را تحمل می کنم ، مرگ را تحمل می کنم ولی تن به ذلت نمی دهم. حاضر نیستم که اوباما بیاید با لبخند خاص خودش جلو دوربین بگوید که بله تحریم ها جواب داد. خوش حال باشید.
من از طرف خود سخن می گویم ، شما هم از طرف خودتان سخن بگویید.
درود
من هم از طرف خودم عرض مي كنم كه خير بنده طرفدار فقر و بدبختي نيستم
و از بيچارگي خودم دفاع نمي كنم و از سلطه هيچ كشوري از جمله چين و
روسيه و آمريكا و كشورهاي عربي و....هم خوشحال نيستم
معتقدم به اينكه خيلي از بدبختي ها را مي توان با راه حل هاي مسالمت آميز
و روشهاي غير دشمن تراشانه حل نمود و براي هر گره ناچيزي متوسل به
دندان نشد
بدبختي ، بدبختي است كه چه از جانب چينيها به ارمغان آمده باشد چه آمريكا
چه امارات چه عراق ، هيچ فرقي در مفهومش ايجاد نمي شود.
__________________
دو چیز نهایت ندارد :وقاحت و جهالت

****
نشریه هم میهن منتشر شد
قسمت چهلم
dilak آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-18-2013   #28 (لینک نوشته)
إلی بیت المقدس
 
khorshidha's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : ​اهل بیت هم مذاکره ‌می‌کردند؟

نوشته اصلي بوسيله saeedhashemee نمايش نوشته ها
در کشورهای دمکراسی این قسمت قرمز وجود ندارد
یعنی کسی نباد حتما تابع ولایت کسی باشد تا بتواند کاندید شود یا حتما شیعه مسلمان باشد
این مانند اینکه شاهی سیستم ریاست جمهوری راه بندازد و بیایید بگوید هر کسی میخواهند کاندید شود اول باید تابع من باشد و من رو قبول داشته باشد تا بعد بتواند کاندید شود
معلوم هست هر کاندیدی که هم چنین چیزی رو قبول کند باید هر انچه ان شاه گفت رو اطاعت محض کند
این یعنی حتی بالاتر از دیکتاتوری عربستان

همان شورای نگهبانی که منصوب رهبر مادام العمر فصل اخطاب هستند تایید میکنند چه کسی تابع و مطیع رهبری هست تا اجازه دهند به رای مردم گذاشته شود
در کشوری های دمکراسی هر کسی بخواهد و ان چند شرطی که عرض کردم داشته باشد و جرمی مرتکب نشده باشد به وزارت کشور مراجعه و کاندید میشود
کسی هم نیست بگوید اول باید تابع و مطیع فلان شخص باشی و حتما دین و کیشت این باشد تا بتوانی کاندید شودی

بخاطر همین میگم اول مطالعه کنید تا سوتی ندهید
امریکا بخاطر همین سیستم الکترال بهترین دمکراسی جهان هست
متاسفانه بدون مطالعه این جا سوتی میدهی

در این شرایط نابهنجار کشور ایا مردم بهتره در همین انتخابات درپیتی شرکت کنند تا حداقل شخصی مانند خاتمی و روحانی سر کار بیایند یا اینکه اصلا شرکت نکنند تا جلیلی راحت احمدی نژاد دیگری شود؟
بغیر از سلطنت طلبها هیچ اپوزیسونی نمیگوید در انتخابات شرکت نکنیدالبته در این دو مورد از شما بیشتر هست
چون که واقعا مسئله به این سادگی راجب شورای نگهبان و دیگر کشورها و الکترال امریکا رو نمیدونی
و اینچنین سوتی میدهید
موفق باشید
1- مذهب رسمی کشور مذهب شیعه اثنی عشری است، و نظریه ولایت فقیه برگرفته از تعالیم مذهب شیعه می باشد.لذا اینکه شعیه بخواهد تعالیم مذهبی خود را کنار بگذارد و از دمکراسی به معانی غربی آن پیروی کند چندان برای شیعه معقول نیست. نظریه ولایت فقیه برای غربی ها نیامده بلکه برای معتقدین به مذهب شیعه است.
2-شورای نگهابان 6 عضو هم دارد که با معرفی رییس قوه قضاییه و البته بعد از رای نمایندگان مستقیم مردم در مجلس شورای اسلامی منصوب می شوند، لذا از این جهت نیز در قانون اساسی برای مهارقدرت تدابیری اندیشیده شده است.
3-شما می فرمایید که مردم برای رهایی از شرایط ناهنجار در انتخابات شرکت می کنند و به امثال روحانی وخاتمی رای می دهند! خب اگر روحانی و خاتمی مجبورند که از ولی فقیه به مثابه یک شاه! تبعیت کنند پس مردم به چه امیدی به آنها رای میدهند؟ این یعنی تناقض آشکار... یا رییس جمهور تابع ولی فقیه است و بی اختیار(که در این صورت رای دادن دردی را دوا نمی کند) و یا دارای اختیار است(که در این صورت نظام ایران مانند نظام های سلطنتی نیست)...

یا علی
khorshidha آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 11-18-2013   #29 (لینک نوشته)
کاربر فعال تالار ورزش
 
mohammad_reza's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : ​اهل بیت هم مذاکره ‌می‌کردند؟

نوشته اصلي بوسيله saeedhashemee نمايش نوشته ها
در کشورهای دمکراسی این قسمت قرمز وجود ندارد
یعنی کسی نباد حتما تابع ولایت کسی باشد تا بتواند کاندید شود یا حتما شیعه مسلمان باشد
این مانند اینکه شاهی سیستم ریاست جمهوری راه بندازد و بیایید بگوید هر کسی میخواهند کاندید شود اول باید تابع من باشد و من رو قبول داشته باشد تا بعد بتواند کاندید شود
معلوم هست هر کاندیدی که هم چنین چیزی رو قبول کند باید هر انچه ان شاه گفت رو اطاعت محض کند
این یعنی حتی بالاتر از دیکتاتوری عربستان
در همین کشور آمریکا که به کشورهای دیگر تجاوز میکند بعد ادعای حقوق بشر و دموکراسی دارد!!!!!!!!

کسیکه کاندیدای ریاست جمهوری میشود و مواضع ضد صهیونیستی داشته باشد

آیا میتواند به عنوان کاندیدا شرکت کند؟
آیا تایید صلاحیت میشود؟

کسیکه کاندیدا میشه باید اسرائیل رو قبول داشته باشه

پس آمریکا هم خط قرمز دارد

آنهم رژیم نامشروع اسرائیل است
mohammad_reza آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-18-2013   #30 (لینک نوشته)
إلی بیت المقدس
 
khorshidha's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : ​اهل بیت هم مذاکره ‌می‌کردند؟

نوشته اصلي بوسيله saeedhashemee نمايش نوشته ها
دوستان البته اکثرا میدانید سیستم الکترال امریکا چیست و چگونه عمل میکند معهذا مختصری توضیح دهم برای کسانی که شاید مطالعه کافی ندارند

زمانی که جورج واشنگتن بنیان گذار امریکا ایلات متحده رو تاسیس کرد قانون گذارن ان دوران امریکا دیدند که بعضی از ایالتها بسیار پرچمعیت و برخی بسیار کم جمعیت هستند
و متوجه شدند که تنها چند ایالت شرقی پرجمعیت سرنوشت ریاست جمهوری رو تعیین میکنه و ایالتهای غربی و کم جمعیت نقش خیلی کمی خواهند داشت
بخاطر همین موضوع قانون گذاران ان زمان امریکا سیستمی رو طراحی کردند تا کاندیدهای ریاست جمهوری با اقصی نقاط امریکا مجبور شوند مسافرت کنند تا ببیند مردم ان ایالتها چه میخواهند و فقط کارزار انتخاباتی خود رو در چند ایالات پرجمعیت دایر نکنند

بخاطر این موضوع تصویب کردند که هر ایالت بسته به جمعیت و وسعتش چقدر سهم در انتخاب شدن کاندید خواهد داشت
و سیستم الکترال رو پایه ریزی کردند
بدین گونه که برای هر ایالت ارایی رو در نظر گرفتن
در چنین حالتی ارا چند تا ایالت کم جمعیت میتونست از یک ایالت پرجمعیت ارزشش بیشتر باشه
بدین گونه انها هم در سرنوشت کشور سهیم میشدند و کاندیدها مجبور بودند خواسته های این ایالتها هم مورد توجه قرار دهند
البته مفصل تر از اینی هست که بیان کردم ولی اصل قضیه اینچنین هست
انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا و دموکراسی الکترال در آن، محصول انقلاب آمریکا در اواخر قرن 16 – 1776- و موارد مندرج در قانون اساسی این کشور است.

برای انتخاب رئیس جمهور، هر ایالت بر اساس تعداد آرای آن ایالت در مجلس نمایندگان و تعداد آرای هر ایالت در مجلس سنا ارزش گذاری می شود.

به عنوان مثال ایالت کالیفورنیا با تقریبا 38 میلیون نفر جمعیت دارای 53 نماینده در مجلس نمایندگان آمریکا است و ایالت فلوریدا با 19 میلیون نفر جمعیت، دارای 27 نماینده در مجلس نمایندگان است. و البته هر دو ایالت، 2 نماینده در مجلس سنا دارند. به این ترتیب آرای الکترال کالیفرنیا برابر با 55 و آرای الکترال فلوریدا برابر با 29 رای است. ایالت هایی هم که جمعیت آنها خیلی کم است، حداقل 1 نماینده در مجلس نمایندگان و (البته 2 نماینده در مجلس سنا) دارند. به عنوان مثال ایالت مونتانا با تقریبن 1 میلیون جمعیت، تنها 1 نماینده در مجلس نمایندگان دارد.

تعداد نمایندگان هر ایالت در مجلس نمایندگان به اضافه تعداد نمایندگان هر ایالت در مجلس سنا، بیانگر ارزش آن ایالت برای تعیین رئیس جمهور است که به آن آرای الکترال گفته می شود.

در انتخابات ریاست جمهوری، هر رئیس جمهوری که در هر ایالت، رای اکثریت را به دست آورد، تمام آرای الکترال آن ایالت به نام وی خوانده می شود. در انتخابات ریاست جمهوری سال 2012، باراک اوباما به صورت 100% در ایالت کالیفرنیا اکثریت را به دست می آورد، بنابراین تمام 55 رای الکترال در فلوریدا (53 + 2)، برای اوباما خواهد بود. در ایالت کم جمعیتی مانند مونتانا هم، میت رامنی دارای 3 رای الکترال است.

تعداد نمایندگان در مجلس نمایندگان که اصطلاحا به آن House می گویند بر اساس ترکیب جمعیتی هر ایالت، کلن به میزان 438 عدد و تعداد سناتورهای آمریکایی 100 نفر است که جمع آنها 538 نفر می شود.

بر این اساس کل آرای الکترال در آمریکا 538 عدد است (برای انتخابات سال 2012 ميلادي) و اگر کسی بتواند 270 رأی الکترال به دست بیاورد، رئیس جمهور آمریکا خواهد بود.

فلسفه رای الکترال در این است که در اصل یک شهروند آمریکایی در انتخابات به صورت مستقیم به یک کاندیدا رای نمی دهد، بلکه به کسانی رای می دهد که به نام Elector خوانده می شوند و آنها در یک روند فرمالیته، رئیس جمهور را از میان خود انتخاب می کنند.

فرایند انتخاب رئیس جمهور توسط Elector ها امروز کاملا فرمالیته است، یعنی در حالات نرمال یک Elector که در یک ایالت توسط حزب یا کاندیدای ریاست جمهوری انتخاب شده است، به کاندیدای حزب رقیب رای نمی دهد.

الکتوری که چنین کاری بکند به Faithlessness (وفادار نبودن) متهم می شود و در 24 ایالت این کار جرم است. در انتخابات سال 2000، Barbara Lett-Simmons که در واشنگتن دی سی به عنوان Elector از طرف دموکرات ها انتخاب شده بود، در اعتراض به نقش کم واشنگتن دی سی، در تصمیم گیری های کنگره، در روز تعیین رای حاضر نشد و به همین دلیل تعداد آرای الکترال ال گور 266 عدد (و آرای کل 537، به جای رقم 538) بود. در رقابت های ریاست جمهوری سال 2004 هم، جان ادواردز که به عنوان معاون جان کری در حزب دموکرات انتخاب شده بود، یک رای الکترال به دست آورد. دلیل این امر اشتباه یکی از Elector ها عنوان شده است که در برگه خود به جای جان کری، اسم جان ادوارزد، معاون او را نوشته بود.

​اهل بیت هم مذاکره ‌می‌کردند؟در تاریخ انتخابات آمریکا تا کنون چهار بار یک کاندیدا، رای بالاتری از دیگران به دست آورده اما آرای الکترال را باخته و در نتیجه رئیس جمهور نشده است. نزدیک ترین آن از لحاظ زمانی به ما، انتخابات سال 2000 است. در آن انتخابات ال گور، کاندیدای حزب دموکرات تقریبن 500 هزار رای بیشتر از جرج بوش به دست آورد، اما به دلیل آنکه جرج بوش موفق شده بود آرای الکترال بیشتری به دست بیاورد (271 به 266 و یک رای غایب)، جرج بوش به عنوان 43 مین رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد.​اهل بیت هم مذاکره ‌می‌کردند؟به صورت خلاصه اگر بخواهیم دلیل اینکه یک کاندیدا، آرای الکترال بیشتری به دست می آورد اما رای کمتری دارد را توضیح دهیم، می توانیم به صورت مثال 4 ایالت سرنوشت ساز را انتخاب کنیم. فلوریدا (29 رای الکترال، 19 میلیون جمعیت)، اوهایو (18 رای اکترال، 11 میلیون جمعیت)، ویرجینیا (13 رای اکترال، 8 میلیون جمعیت) و نیوهمشایر (4 رای اکترال، 1.3 میلیون رای). با فرض اینکه در ایالت های دیگر آرای کاندیداها به صورت مساوی تقسیم شده است و در این 4 ایالت (که 3 ایالت اول مهمترین ایالت های انتخابات هستند)، آرا به صورت زیر تقسیم بندی شوند:
فلوریدا: اوباما 6 میلون، رامنی 5 میلیون، آرای الکترال 29، همه برای اوباما
اوهایو: اوباما 3 میلیون، رامنی 5 میلیون، آرای الکترال 18، همه برای رامنی
ویرجینیا: اوباما 2 میلیون، رامنی 4 میلیون؛ آرای الکترال 13 همه برای رامنی
نیوهمشایر: اوباما 300 هزار رای، رامنی 200 هزار رای؛ آرای الکترال 4 همه برای اوباما
​اهل بیت هم مذاکره ‌می‌کردند؟
مجموعا اوباما در این 4 ایالت 11.3 میلیون رای به دست آورده است و آرای رامنی هم 14.2 میلیون است. اما آرای الکترال اوباما 33 رای (اوهایو + نیوهمشایر) و آرای الکترال رامنی 31 رای (ویرجینیا + اوهایو) است. بنابراین کسی که آرای بیشتری به دست آورده، لزوما رای الکترال بیشتری به دست نخواهد آورد.
khorshidha آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
پاسخ

برچسب ها
​اهل, ‌می‌کردند؟, مذاکره, بیت

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is فعال
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهاي HTML غير فعال است
Trackbacks are غير فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


ساعت جاري 12:14 PM با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.