موفقیت
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > دانشگاه ، فناوری و علوم پزشکی > روانشناسی و مشاوره
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

روانشناسی و مشاوره روانشناسی و مشاوره ؛ شامل پرسش و پاسخ ، مقالات ، تحقیقات و پژوهش های روانشناسی

پاسخ
 
LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 02-21-2014   #1 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
askary29's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض موفقیت

موفقیت
آسانسوری که بتونه شما رو به بالاترین طبقه موفقیت برسونه
از کار افتاده و شما مجبورید راهروی موفقیت رو پله پله بالا برید.
آدرس کلبه طلایی موفقیت :
بزرگراه توکل
بلوار آرامش
میدان عمل
خیابان اراده
فرعی امید
مجتمع نشاط
واحد پشتکار
طبقه سلامتی پلاک 20
کلبه کلیدهای طلایی موفقیت

----------------------------------------
هر کسی دوست داشت بیاد و راجع به کلید های موفقیتش مطلب بگذارد

----------------------------------------
askary29 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 02-21-2014   #2 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
askary29's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : موفقیت

موفقیت و خوشبختی زمانی است که چیزی که فکر می‌کنید، چیزی که می‌گویید و
چیزی که انجام می‌دهید با هم هماهنگ باشد.
مهاتما گاندی (Mahatma Gandhi) موفقیت
askary29 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
6 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-21-2014   #3 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
askary29's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : موفقیت

عوامل موفقیت:
چگونه مهارت هدف گذاری خوب را در خود تقویت کنیم؟
● اهمیت و ضرورت هدف گذاری
مهمترین عامل ، در کسب هر موفقیتی ، تدوین و مشخص کردن دقیق اهداف می باشد. هدفگذاری مهمترین عامل حرکت و خلق آینده است ، هدفها هستند که مقصد و مسیر زندگی فردی و سازمانی را روشن می کنند.هدف گذاری به مثابه ترسیم جاده ای برای آینده است . تلاشی ارزشمند است که معطوف به هدف باشد، تلاش بی هدف پرتاب تیر در تاریکی است یکی از موانع بسیار مهم موفقیت و کامیابی ، ناتوانی افراد و سازمانها در تدوین اهداف می باشد . آنهایی که رویایی در ذهن و هدفی بر روی کاغذ نداشته باشند مقصدشان ناکجا آباد خواهد بود .
یکی از مهارتهایی که مدیران و کارکنان باید در خود تقویت نمایند ، مهارت هدف گذاری است.اهداف کلی ، کیفی و مبهم قابلیت اندازه گیری و اثر بخشی نخواهد داشت .
askary29 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-21-2014   #4 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
askary29's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : موفقیت

▪● فرایند هدف گذاری :
اهداف از ماموریتها و چشم اندازها نشئت می گیرند و بستگی به جواب سه سئوال ذیل دارد :
در حال حاضر ،کجا هستیم ؟
به کجا می خواهیم برویم ؟
برای رسیدن به هدف چه باید بکنیم؟
برای هدفگذاری اطلاع ازماموریت ها چشم انداز و وظایف سازمانها لازم و ضروری است . اهداف باید در تحقق ماموریت و وظایف سازمانی باشد .
وقتی که اهداف مشخص شدند برای چگونگی رسیدن به اهداف باید طرح ها و برنامه هایی تدوین گردیده ولیست کلیه فعالیتهایی که منجر به تحقق اهداف می شوند را مشخص نمود و پس از اجرای برنامه ها و فعالیتها باید نتایج و دستاوردها با اهداف مقایسه شوند تا اصلاحات لازم در اهداف ، برنامه ها و فعالیت ها به عمل آید .
askary29 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-21-2014   #5 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
askary29's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : موفقیت

موفقیت
askary29 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-21-2014   #6 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
askary29's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : موفقیت

موفقیت
askary29 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-21-2014   #7 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
askary29's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : موفقیت

اعتماد به نفس از عوامل

موفقیت

موفقیت
askary29 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-22-2014   #8 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
askary29's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : موفقیت

راهکار استثنایی کسب موفقیت در زندگی


بیشتر مردم بر این باورند که کسب موفقیت در زندگی، سخت و دشوار است، اما در حقیقت برای دست یافتن به موفقیت در زندگی، به تلاش و کوشش و جدیت نیاز است. فقط کافی است بخواهیم و اراده کنیم.


موفقیت
بیشتر مردم فقط می‌خواهند زندگی خوب و خوشی داشته باشند و همواره در زندگی، شاد و موفق باشند، اما آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید که چگونه می‌توانید ابعاد تازه‌ای را وارد زندگی خود سازید؟ منظور از ابعاد تازه در زندگی، افق‌های تازه‌ای است که برای خود به وجود می‌آوریم و معنا و وضع تازه و عمیق‌تری به زندگی خویش می‌دهیم. بعضی وقت‌ها پیش آمده که به خودمان قول می‌دهیم از فردا زندگی بهتری را آغاز کنیم، اما متأسفانه بعد از مدتی زیر قول خود می‌زنیم. بیشتر مردم بر این باورند که کسب موفقیت در زندگی، سخت و دشوار است، اما در حقیقت برای دست یافتن به موفقیت در زندگی، به تلاش و کوشش و جدیت نیاز است. فقط کافی است بخواهیم و اراده کنیم.
اگر می‌خواهید در زندگی فردی موفق باشید، به نکاتی که در زیر اشاره می‌شود توجه کنید:

1ـ کنترل استرس
یکی از مهم‌ترین راه‌های استثنایی برای کسب موفقیت در زندگی، کنترل استرس است. درصد قابل توجهی از مردم، دچار استرس و اضطراب هستند. به عبارت دیگر، هیچ‌کس در دنیا نیست که بتواند استرس و اضطراب را به طور کامل کنترل کند. البته استرس و اضطراب، تا حدودی طبیعی است و همراه ما. هنگامی که دچار استرس می‌شوید، یک نفس آرام و عمیق بکشید به صورت دم و بازدم، بعد بدنتان را شل کنید و اندام‌ها را بکشید و سپس کلمات آرامش‌بخش را با خود تکرار کنید، به عنوان مثال با خود بگویید، من آرام هستم یا من استرس و اضطراب ندارم و از محیطی که باعث ایجاد استرس در شما شده است، خارج شوید. سعی کنید استرس خود را کنترل کنید. زمانی که بتوانید با این روش یا هر روش دیگری که خودتان می‌دانید استرستان را کنترل کنید، آن وقت می‌توانید با آرامش بیشتری مشکلات زندگی را بررسی و سپس حل و فصل کنید؛ زیرا توانسته‌اید در زندگی به آرامش نسبی دست یابید. در نتیجه، یک گام در جهت موفقیت در زندگی برداشته‌اید.
یکی از راه‌های موفقیت در زندگی، توجه داشتن به تغذیه سالم است. شما با داشتن یک رژیم غذایی مناسب و استفاده بیشتر از سبزی‌ها، مواد معدنی، انواع ویتامین‌ها و ثابت نگه داشتن قند خون، می‌توانید فشارهای روانی را کم کنید.


2ـ تغذیه مناسب یکی دیگر از راه‌های موفقیت در زندگی، توجه داشتن به تغذیه سالم است. شما با داشتن یک رژیم غذایی مناسب و استفاده بیشتر از سبزی‌ها، مواد معدنی، انواع ویتامین‌ها و ثابت نگه داشتن قند خون، می‌توانید فشارهای روانی را کم کنید. تلاش کنید به جای استفاده از مواد غذایی کنسرو شده و نیز پرچرب، بیشتر از غذاهای خانگی و طبیعی استفاده کنید، زیرا غذاهای کنسرو شده، بیشتر شامل مواد افزودنی است و فقط باعث اضافه‌وزن می‌شود. پس از رژیم غذایی خود غافل نشوید، که سلامت بدن را تضمین می‌کند. زمانی که به لحاظ روحی و جسمی سالم باشید، می‌توانید به موفقیت‌های زیادی در زندگی خود دست یابید.

3ـ ورزش کردن
ورزش کردن هم روی موفقیت شما در زندگی تأثیر می‌گذارد. پس هر روز ورزش کنید، زیرا بدن به ورزش روزانه نیاز دارد. در واقع سعی کنید ورزش را در برنامه‌های روزانه خود بگنجانید. بد نیست بدانید که ورزش، فقط برای سلامت جسم نیست، بلکه در روحیه ما نیز خیلی موثر است. پس از چند دقیقه ورزش، روحیه پس از ورزش و قبل از ورزش را مقایسه کنید. ورزش سموم بدن را دفع می‌کند و باعث شادابی می‌شود، کالری‌های اضافه در بدن را می‌سوزاند، ضریب هوشی را بالا می‌برد و خستگی ناشی از کارهای روزانه را از بدن ما از میان می‌برد. در نتیجه زمانی که ورزش می‌کنید، سالم‌تر و سرحال‌تر می‌شوید، آن وقت بهتر می‌توانید با مشکلات خود کنار بیایید.

موفقیت
4ـ افکار مثبت
برای رسیدن به موفقیت در زندگی، باید افکار مثبت را جایگزین افکار منفی کنید، زیرا افکار مثبت، یکی از عوامل موثر بر موفقیت در زندگی محسوب می‌شود. وقتی افکار منفی به سراغتان آمد و ذهنتان را درگیر خود کرد، یک نفس عمیق بکشید و سپس با آرامش به موضوعات خوب و امیدبخش فکر کنید، زیرا افکار منفی، مانع رسیدن شما به اهدافتان می‌شود. اگر بتوانید بر افکارتان مسلط شوید، آن وقت می‌توانید با روحیه‌ای مناسب و خوب به هدفتان در زندگی دست یابید. موفقیت ما در زندگی به نوع تفکر و نیز نگرش ما بستگی دارد. پس همیشه مثبت فکر کنید و شاد باشید، زیرا لحظه‌ها در گذرند.

5ـ روحیه خوب
یکی دیگر از مهم‌ترین راهکارهای موفقیت در زندگی، داشتن روحیه مثبت و بالاست. ما می‌توانیم با انقلاب درونی، تغییرات مثبتی در روحیه خود و اطرافیان ایجاد کنیم. اگر روحیه مثبتی داشته باشیم، چهره و نگاه ما بشاش می‌شود و روحیه اطرافیان ما نیز بهتر می‌شود؛ و اگر روحیه منفی داشته باشیم، هم حال خودمان را خراب کرده‌ایم و هم حال اطرافیان را. شما با داشتن روحیه بالا می‌توانید افکار منفی را از ذهنتان پاک کنید و با آرامش خاطر، به دنبال کسب موفقیت در زندگی بروید. پس مراقب روحیه خود باشید.
و در پایان، موفقیت در زندگی به نحوه تفکر و نیز نگرش ما بستگی دارد. پس استرس خود را کنترل کنید، به تغذیه خود توجه داشته باشید، ورزش کنید و افکار منفی را از ذهنتان بزدایید و در نهایت، روحیه‌ای بالا داشته باشید.
جام جم
askary29 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-22-2014   #9 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
askary29's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : موفقیت

مهارتهای چون هوا ضروریموفقیت
مهارت‌های زندگی مهارت‌هایی هستند که توانایی اجتماعی و روحی فرد را افزایش می‌دهند و موجب می‌شوند تا او بتواند به نحوی بهتر و موثر‌تر با مشکلات و دشواری‌های زندگی مواجه شود. هر قدر مهارت‌های زندگی فردی بالا‌تر باشد، او بهتر می‌تواند سلامت روان و رفتار خود را حفظ کند و به شیوه‌ای منطقی و کارآمد مشکلات پیش آمده را برطرف کند.

مهارت‌های زندگی قدرت سازگاری افراد را بالا می‌برد، شخص می‌توان مسئولیت‌های اجتماعی و شخصی زندگی را بهتر بپذیرد و توانمندی‌هایش را بروز دهدو از آسیب‌های ناشی از ناتوانی در حل مشکلات در امان بماند.

سازمان بهداشت جهانی مهارت‌های دهگانه‌ای را معرفی کرده است که هر کس باید این توانایی‌ها را برای داشتن زندگی فردی و اجتماعی موفق کسب کند:

مهارت خودآگاهی
خودآگاهی ، توانایی شناخت و آگاهی از خصوصیات ، نقاط ضعف و قوت ، خواسته ها ، ترس و انزجار است. رشد خودآگاهی به فرد کمک می کند تا دریابد تحت استرس قرار دارد یا نه و این معمولا پیش شرط ضروری روابط اجتماعی و روابط بین فردی مۆثر و همدلانه است. اگر هر فرد بتواند تصویری واقع بینانه از خود کسب کند و نیاز‌ها و تمایلاتش را به خوبی بشناسد، می‌تواند با حقوق فردی، اجتماعی و مسئولیت‌های فردی و اجتماعی‌اش آشنا شود.

اجزای مهارت خودآگاهی
* آگاهی از نقاط قوت
* آگاهی از نقاط ضعف
* تصویر خود واقع بینانه
* آگاهی از حقوق و مسئولیت ها
* توضیح ارزشها
* انگیزش برای شناخت

مهارت همدلی
همدلی یعنی اینکه فرد بتواند زندگی دیگران را حتی زمانی که در آن شرایط قرار ندارد درک کند. همدلی به فرد کمک می کند تا بتوانند انسانهای دیگر را حتی وقتی با آنها متفاوت است بپذیرد و به آنها احترام گذارد. همدلی روابط اجتماعی را بهبود می بخشد و به ایجاد رفتارهای حمایت کننده و پذیرنده ، نسبت به انسان های دیگر منجر می شود.

اجزای مهارت همدلی
* علاقه داشتن به دیگران
* تحمل افراد مختلف
* رفتار بین فردی همراه با پرخاشگری کمتر
* دوست داشتنی تر شدن (دوستیابی)
* احترام قائل شدن برای دیگران

مهارت روابط بین فردی
این توانایی به ایجاد روابط بین فردی مثبت و مۆثر فرد با انسانهای دیگر کمک می کند. این مهارت، مشارکت و اعتماد واقع بینانه و همکاری با دیگران را مشخص می‌کند و موجب می‌شود تا روابط دوستانه‌ای را با دیگران ایجاد کند و دوستی‌های ناسالم را خاتمه دهد تا کسی از چنین روابطی آسیب نبیند.

اجزای مهارت روابط بین فردی
* همکاری و مشارکت
* اعتماد به گروه
* تشخیص مرزهای بین فردی مناسب
* دوستیابی
* شروع و خاتمه ارتباطات

مهارت ارتباط موثر
این توانایی به فرد کمک می کند تا بتواند کلامی و غیر کلامی و مناسب با فرهنگ ، جامعه و موقعیت، خود را بیان کند بدین معنی که فرد بتواندنظرها ، عقاید ، خواسته ها ، نیازها و هیجان های خود را ابراز و به هنگام نیاز بتواند از دیگران درخواست کمک و راهنمایی نماید. از سوی دیگر، با کسب این مهارت، افراد می‌آموزند برای درک بهتر دیگران، به شیوه‌ای درست، به صحبت‌های آن‌ها گوش دهند. بدین طریق هم نیازهای دیگران و هم نیازهای فرد برآورده می شود و در نتیجه ارتباطی رضایتبخش شکل می گیرد.

اجزای مهارت ارتباط مۆثر
* ارتباط کلامی و غیرکلامی موثر
* ابراز وجود
* مذاکره
* امتناع
* غلبه بر خجالت
* گوش دادن

مهارت مقابله با استرس
این توانایی شامل شناخت استرس های مختلف زندگی و تأثیر آنها بر فرد است . شناسایی منابع استرس و نحوه تأثیر آن بر انسان ، فرد را قادر می سازد تا با اعمال و موضع گیری های خود فشار و استرس را کاهش دهد.

اجزای مهارت مقابله با استرس
* مقابله با موقعیتهایی که قابل تغییر نیستند
* استراتژی های مقابله ای برای موقعیت های دشوار ( فقدان ، طرد ، انتقاد)
* مقابله با مشکلات بدون توسل به سوء مصرف مواد
* آرام ماندن در شرایط فشار
* تنظیم وقت
موفقیت
مهارت مدیریت هیجان
هر انسانی که در زندگی خود با هیجانات گوناگونی از جمله غم، خشم، ترس، خوشحالی، لذت و موارد دیگر مواجه است که همه این هیجانات بر زندگی او تاثیر می‌گذارد. شناخت و مهار این هیجانات،‌‌ همان مدیریت هیجان است. برای کسب این مهارت فرد به طور کامل باید بتواند احساسات و هیجانات دیگران را نیز درک و به نوعی این هیجانات را مهار کند.

اجزای مهارت مقابله با هیجانات
* شناخت هیجان های خود و دیگران
* ارتباط هیجان ها با احساسات ، تفکر و رفتار
* مقابله با ناکامی ، خشم ، بی حوصلگی ، ترس و اضطراب
* مقابله با هیجان های شدید دیگران

مهارت حل مسئله
این توانایی فرد را قادر می سازد تا به طور مۆثرتری مسائل زندگی را حل نماید . مسائل مهم زندگی چنانچه حل نشده باقی بمانند ، استرس روانی ایجاد می کنند که به فشار جسمی منجر می شود.

اجزای مهارت حل مسأله
* تشخیص مشکلات علل و ارزیابی دقیق
* درخواست کمک
* مصالحه (برای حل تعارض)
* آشنایی با مراکزی برای حل مشکلات
* تشخیص راه حل های مشترک برای جامعه

مهارت تصمیم گیری
برای برداشتن هر قدمی در زندگی باید تصمیم گیری کنیم، مسیر زندگی انسان را تصمیم گیری‌های او مشخص می‌کند. با آموختن این مهارت اهداف خود را واقع بینانه تعیین ، جوانب مختلف انتخاب را بررسی و پیامد هر انتخاب را ارزیابی کرده ، و از میان راه حل‌های موجود بهترین را انتخاب می‌کنیم و مسئولیت عواقب آن را نیز به عهده می‌گیریم.

اجزای مهارت تصمیم گیری
* تصمیم گیری فعالانه بر مبنای آگاهی از حقایق کارهایی که می توان انجام داد که انتخاب را تحت تأثیر قرار دهد.
* تصمیم گیری بر مبنای ارزیابی دقیق موقعیت ها
* تعیین اهداف واقع بینانه
* برنامه ریزی و پذیرش مسئولیت اعمال خود
* آمادگی برای تغییر دادن تصمیم ها برای انطباق با موقعیت های جدید
موفقیت
مهارت تفکر خلاق
این نوع تفکر هم به مسأله و هم به تصمیم گیری های مناسب کمک می کند . مهارت تفکر خلاق،‌‌ همان قدرت کشف، نوآوری و خلق ایده‌ای جدید است تا در موارد گوناگون بتوانیم راهی جدید و موثر بیابیم. با آموختن تفکر خلاق، هنگام مواجهه با مشکلات و دشواری‌ها احساسات منفی را به احساسات مثبت تبدیل می‌کنیم.

هنگامی که تفکر خلاق را می‌آموزیم دیگر مشکلات زندگی مزاحم ما نیستند، بلکه هر کدام فرصتی هستند تا راه حل‌های جدید بیابیم و مشکلات را به گونه‌ای حل کنیم که کسی تاکنون این کار را نکرده باشد.

اجزای مهارت تفکر خلاق
* فکر مثبت
* یادگیری فعال ( جستجوی اطلاعات جدید )
* ابراز خود
* تشخیص حق انتخاب های دیگر ( برای تصمیم گیری )
* تشخیص راه حل های جدید برای مشکلات

مهارت تفکر نقادانه
مهارت تفکر نقادانه موجب می‌شود هر چیزی را به سادگی قبول یا رد نکنیم و پیش از آن، موضوع مورد نظر را به خوبی مورد بررسی قرار دهیم و پس از آن، در مورد رد یا پذیرش آن تصمیم گیری کنیم. با آموختن تفکر نقادانه فریب دیگران را نمی‌خوریم و به عاقبت امور به خوبی فکر می‌کنیم و دقیق و درست تصمیم می‌گیریم و ارتباطات درستی برقرار می‌کنیم.

اجزای مهارت تفکر انتقادی
* ادراک تأثیرات اجتماعی و فرهنگی بر ارزشها ، نگرشها و رفتار
* آگاهی از نابرابری ، پیشداوری ها و بی عدالتی ها
* واقف شدن به این مسئله که دیگران همیشه درست نمی گویند
* آگاهی از نقش یک شهروند مسئول
منابع: : بیتوته
askary29 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-22-2014   #10 (لینک نوشته)
سرپرست تالار کتاب
 
hengameh1's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : موفقیت

واحد اندازه گیری فاصله ، متر نیست ....
بلکه اشتیاق است ....
مشتاق که باشی .....
هیچ مقصدی دور نیست ! ....


موفقیت
__________________


موفقیت
hengameh1 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-22-2014   #11 (لینک نوشته)
سرپرست تالار کتاب
 
hengameh1's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : موفقیت

خوشبخت کسی است که امروز را روز خود می نامد ......
و در انتهای روز ....
با آسودگی می گوید :
ای فردا !
هر چه توانی کن که امروز را به تمامی زیسته ام ! .....


موفقیت
hengameh1 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-22-2014   #12 (لینک نوشته)
سرپرست تالار کتاب
 
hengameh1's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : موفقیت

در بن بست هم راه آسمان باز است .....
تو فقط پرواز را بیاموز ! ......

موفقیت
hengameh1 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-23-2014   #13 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
askary29's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : موفقیت

خصوصيات افراد با اعتماد به نفس بالا
ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــ
* برخوردار از مركز كنترل دروني: غم و شادي آنان وابسته به عوامل خارجي نيست.
* از لحاظ جسماني، احساسي، ذهني و معنوي از خود مراقبت ميكنند.
* ميانه روي را در افكار، احساسات و رفتارهاي خويش حفظ ميكنند.
* قادر به پذيرش و پند گيري از اشتباهات خود ميباشند. قادر به بيان جمله "من اشتباه كردم" ميباشند.
* توانايي بخشش اشتباهات خود و ديگران را دارند.
* مسئوليت اداره زندگي خود را بعهده ميگيرند.
* تفاوتهاي فردي ميان افراد را ارج مينهند.
* به نقطه نظرات ديگران گوش ميدهند.
* همواره مسئوليت ادراكات، احساسات و واكنشهاي خود را بعهده گرفته و هيچگاه آنها را فرافكني نميكنند.
* از نقاط ضعف و قوت خود آگاهي دارند.
* همواره در حال پيشرفت و ترقي بوده و از ريسكهاي مثبت در زندگي بيم ندارند.
* داراي اعتماد بنفس و خود باوري بوده و به خود ارج ميدهند.
* اعتماد بنفس آنان بدور از خودبيني و غرور ميباشد.
* از آنكه مورد انتقاد قرار گيرند نمي هراسند.
* هنگامي كه از آنان پرسشي ميگردد حالت تدافعي بخود نميگيرند.
* در برابر موانع و مشكلات به آساني تسليم نميگردند.
* نيازي به تحقير و تمسخر ديگران ندارند.
* از آنكه در كاري شكست بخورند ويا در حضور ديگران نادان بنظر برسند ابايي ندارند.
* هيچگاه خود را مورد انتقاد و سرزنش مخرب و شديد قرار نميدهد.
* توانايي خنديدن به خود و زياد جدي نگرفتن خود را دارند.
* به خويشتن و توانايي خودشان ايمان و اعتماد دارند.
askary29 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 02-23-2014   #14 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
askary29's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : موفقیت

چگونه اعتماد بنفس خود را افزايش دهيد


ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــ


* آگاه باشيد كه ارزش شما به عنوان يك انسان بستگي به داشتن وزن ايده آل، زيركترين و باهوشتر بودن، مشهوربودن، محبوب تر بودن، سريع تر بودن، بالاترين نمره و يا رتبه را داشتن، شوخ طبع تر بودن، خوش لباس تر بودن، بهترين خانه و ماشين را داشتن و بهترين دوستها را داشتن نبوده و تنها به خودتان بستگي دارد.


* توانايي ها، استعدادها و موفقيتهاي خود را جشن بگيريد.


* خود را به خاطر اشتباهاتي كه مرتكب گشته ايد عفو كنيد.


* برروي نقاط ضعف خود تمركز نكنيد. هر انساني نقاط ضعف خاص خود را دارد.


* با حقوق فردي خود آشنا شده و از آنها پيروي كنيد.


* از تحقير و سرزنش خود دوري كرده و مثبت انديشي را فرا گيريد.


* خود را بر اساس يك سري استانداردهاي منطقي و دور از دسترس مورد قضاوت قرار ندهيد.


* ياد بگيريد كه شما يك انسان منحصر بفرد بوده و تنها خود شما مسئول تصميم گيريهاي زندگيتان مي باشيد.


* بياموزيد كه با پشتكار و سماجت قادر خواهيد بود به موفقيت دست يابيد.


* بياموزيد كه شما نيازي به تلاش بي وقفه براي كامل گشتن نداريد.


* خودتان تعيين كننده مفهوم موفقيت باشيد.
askary29 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 02-23-2014   #15 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
askary29's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : موفقیت

موفقیت
askary29 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
پاسخ

برچسب ها
موفقیت

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is فعال
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهاي HTML غير فعال است
Trackbacks are غير فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


ساعت جاري 08:59 AM با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.