» زیارت ائمه ی معصومین (ع) در روزهای هفته ..
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > گنجینه معنوی > ادعیه و مناجات
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 10-12-2013   #1 (لینک نوشته)
پرستوی مهاجر

m64am53d's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض » زیارت ائمه ی معصومین (ع) در روزهای هفته ..

زیارت پیامبر(صلى الله علیه و آله) در روز شنبه

اَشْهَدُ اَنْ لا اِلهَ اِلاَّ اللهُ، وَحْدَهُ لا شَریکَ لَهُ، وَاَشْهَدُ اَنَّکَ رَسُولُهُ، وَاَنَّکَ
گواهى دهم که معبودى جز خداى یکتا نیست که شریکى ندارد و گواهى دهم که تو پیامبر او هستى و تویى

مُحَمَّدُ بْنُ عَبْدِاللهِ، وَاَشْهَدُ اَنَّکَ قَدْ بَلَّغْتَ رِسالاتِ رَبِّکَ، وَنَصَحْتَ
محمّد بن عبدالله و گواهى دهم که تو رسالتهاى پروردگارت را ابلاغ کردى و براى امتت خیرخواهى

لاُِمَّتِکَ، وَجاهَدْتَ فى سَبیلِ اللهِ بِالْحِکْمَةِ وَالْمَوْعِظَةِ الْحَسَنَةِ، وَاَدَّیْتَ

نمودى و در راه خدا از راه حکمت واندرز نیکو، جهاد (وکوشش) کردى و آنچه را که

الَّذى عَلَیْکَ مِنَ الْحَقِّ، وَاَنَّکَ قَدْ رَؤُفْتَ بِالْمُؤْمِنینَ، وَغَلُظْتَ عَلَى
از حق بر عهده تو بود ادا کردى و براستى تو نسبت به مؤمنان مهربانى کردى و بر کافران

الْکافِرینَ، وَعَبَدْتَ اللهَ مُخْلِصاً حَتّى اَتیکَ الْیَقینُ، فَبَلَغَ اللهُ بِکَ أَشْرَفَ

سخت گرفتى و خدا را با اخلاص پرستش کردى تا یقین (یعنى مرگ) بسراغت آمد پس خداوند تو را به شریف ترین

مَحَلِّ الْمُکَرَّمینَ، اَلْحَمْدُ للهِِ الَّذِى اسْتَنْقَذَنا بِکَ مِنَ الشِّرْکِ وَالضَّلالِ،

مقام گرامیان رسانید ستایش خاص خدایى است که ما را بوسیله تو از شرک و گمراهى نجات داد

اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَآلِهِ، وَاجْعَلْ صَلَواتِکَ وَصَلَواتِ مَـلائِـکَتِـکَ،
خدایا درود فرست بر محمّد و آلش و قرار ده درودهاى خود و درودهاى فرشتگانت

وَ اَنْبِیآئِکَ وَالْمُرْسَلینَ، وَ عِبادِکَ الصّالِحینَ، وَ اَهْلِ السَّمواتِ وَالاَْرَضینَ،
و پیمبران و رسولانت و بندگان شایسته ات و اهل آسمانها و زمینها

وَ مَنْ سَبَّحَ لَکَ یا رَبَّ الْعالَمینَ مِنَ الاَْوَّلینَ وَالاْخِرینَ، عَلى مُحَمَّد

و هرکه براى تو تسبیح کند اى پروردگار جهانیان از پیشینیان و پسینیان همه را براى محمّد

عَبْدِکَ وَ رَسُولِکَ، وَ نَبِیِّکَ وَ اَمینِکَ، وَ نَجِیبِکَ وَ حَبیبِکَ، وَ صَفِیِّکَ

بنده ات و فرستاده و پیامبرت و امین وحیت و برگزیده و حبیبت و صفى

وَصَفْوَتِکَ، وَخآصَّتِکَ وَخالِصَتِکَ، وَخِیَرَتِکَ مِنْ خَلْقِکَ، وَاَعْطِهِ الْفَضْلَ
و پاکیزه و خاص درگاه و خالصت و انتخاب شده از خلقت و به او عطا کن برترى

وَ الْفَضیلَةَ، وَالْوَسیلَةَ وَالدَّرَجَةَ الرَّفیعَةَ، وَابْعَثْهُ مَقاماً مَحْمُوداً یَغْبِطُهُ
و فضیلت و وسیله و درجه بلند و برآور او را به مقام پسندیده اى که

بِهِ الاَْوَّلُونَ وَالاْخِرُونَ، اَللّهُمَّ اِنَّکَ قُلْتَ: وَلَوْ اَنَّهُمْ اِذْ ظَلَمُوا اَنْفُسَهُمْ
اوّلین و آخرین به مقامش غبطه خورند خدایا خودت (در قرآن) گفتى «و اگر ایشان در آن دم که بر خویش ستم کردند

جآؤُکَ، فَاسْتَغْفَرُوا اللهَ وَاسْتَغْفَرَ لَهُمُ الرَّسُولُ، لَوَجَدُوا اللهَ تَوّاباً رَحیماً.

پیش تو آمده و از خدا آمرزش خواسته و پیغمبر براى آنها آمرزش خواسته بود حتماً خدا را توبه پذیر و مهربان مى یافتند».

اِلـهى فَقَدْ اَتَیْتُ نَبِیَّکَ مُسْتَغْفِراً تآئِباً مِنْ ذُنُوبى، فَصَلِّ عَلى مُحَمَّد وَآلِهِ،

خدایا من اکنون به نزد پیغمبرت آمده و آمرزش خواه و توبه کننده از گناهانم هستم پس درود فرست بر محمّد وآلش

وَ اغْفِرها لى، یا سَیِّدَنا اَتَوَجَّهُ بِکَ وَبِاَهْلِ بَیْتِکَ اِلَى اللهِ تَعالى رَبِّکَ وَرَبّى

و گناهانم را بیامرز اى آقاى ما (اى رسول خدا) بوسیله تو و اهل بیتت بسوى خداى تعالى پروردگار تو و پروردگار خودم

لِیَغْفِرَ لى
رو مى آورم تا مرا بیامرزد

سپس سه بار بگو:
اِنّا للهِِ وَاِنّا اِلَیْهِ راجِعُونَ
ما از آن خداییم و مسلّماً بسویش باز مى گردیم

سپس بگو:
اُصِبْنا بِکَ یا حَبیبَ قُلُوبِنا، فَما اَعْظَمَ الْمُصیبَةَ بِکَ حَیْثُ انْقَطَعَ عَنَّا الْوَحْىُ، وَ حَیْثُ
محبوب دلهاى ما و ما به واسطه شما مصیبت زده ایم اى راستى چه اندازه بزرگ است مصیبت تو که بدان جهت وحى از ما منقطع گشته ومبتلا

فَقَدْ ناکَ، فَاِنّا للهِِ وَاِنّا اِلَیْهِ راجِعُونَ، یا سَیِّدَنا یا رَسُولَ اللهِ، صَلَواتُ

به فقدان تو شدیم پس ماهم از آن خداییم و مسلّماً بسویش باز مى گردیم اى آقاى ما اى رسول خدا درود

اللهِ عَلَیْکَ وَعَلى آلِ بَیْتِکَ الطّاهِرینَ، هذا یَوْمُ السَّبْتِ وَهُوَ یَوْمُکَ، وَاَنـَا
خدا بر تو و بر خاندان طاهرینت باد امروز روز شنبه است و آن روز توست و من

فیهِ ضَیْفُکَ وَجارُکَ، فَاَضِفْنى وَاَجِرْنى، فَاِنَّکَ کَریمٌ تُحِبُّ الضِّیافَةَ،
در این روز مهمان تو و پناهنده به توام پس مرا پذیرایى کن و پناهم ده که همانا تو بزرگوارى و مهمان نوازى را دوست دارى

وَمَأْمُورٌ بِالاِْجارَةِ، فَاَضِفْنى وَاَحْسِنْ ضِیافَتى، وَاَجِرْنا وَاَحْسِنْ

و مأمور به پناه دادن هستى پس پذیراییم کن و نیکو پذیراییم کن و پناهم ده و نیکو

اِجارَتَنا، بِمَنْزِلَةِ اللهِ عِنْدَکَ وَعِنْدَ آلِ بَیْتِکَ، وَبِمَنْزِلَتِهِمْ عِنْدَهُ، وَبِمَا
پناهم ده به حق مقام و منزلت خدا در نزد تو و نزد خاندانت و به حق مقام و منزلت ایشان در پیش خدا و به حق آن علمى که

اسْتَوْدَعَکُمْ مِنْ عِلْمِهِ، فَاِنَّهُ اَکْرَمُ الاَْکْرَمیـنَ.

خدا به ودیعت در نزد شما نهاده که همانا او کریمترین کریمان است.

m64am53d آفلاين است   پاسخ با نقل قول
7 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 10-12-2013   #2 (لینک نوشته)
پرستوی مهاجر

m64am53d's Avatar

ارسال پیام خصوصی

زیارت پیامبر(صلى الله علیه و آله) در روز شنبه

اَشْهَدُ اَنْ لا اِلهَ اِلاَّ اللهُ، وَحْدَهُ لا شَریکَ لَهُ، وَاَشْهَدُ اَنَّکَ رَسُولُهُ، وَاَنَّکَ
گواهى دهم که معبودى جز خداى یکتا نیست که شریکى ندارد و گواهى دهم که تو پیامبر او هستى و تویى

مُحَمَّدُ بْنُ عَبْدِاللهِ، وَاَشْهَدُ اَنَّکَ قَدْ بَلَّغْتَ رِسالاتِ رَبِّکَ، وَنَصَحْتَ
محمّد بن عبدالله و گواهى دهم که تو رسالتهاى پروردگارت را ابلاغ کردى و براى امتت خیرخواهى

لاُِمَّتِکَ، وَجاهَدْتَ فى سَبیلِ اللهِ بِالْحِکْمَةِ وَالْمَوْعِظَةِ الْحَسَنَةِ، وَاَدَّیْتَ

نمودى و در راه خدا از راه حکمت واندرز نیکو، جهاد (وکوشش) کردى و آنچه را که

الَّذى عَلَیْکَ مِنَ الْحَقِّ، وَاَنَّکَ قَدْ رَؤُفْتَ بِالْمُؤْمِنینَ، وَغَلُظْتَ عَلَى
از حق بر عهده تو بود ادا کردى و براستى تو نسبت به مؤمنان مهربانى کردى و بر کافران

الْکافِرینَ، وَعَبَدْتَ اللهَ مُخْلِصاً حَتّى اَتیکَ الْیَقینُ، فَبَلَغَ اللهُ بِکَ أَشْرَفَ

سخت گرفتى و خدا را با اخلاص پرستش کردى تا یقین (یعنى مرگ) بسراغت آمد پس خداوند تو را به شریف ترین

مَحَلِّ الْمُکَرَّمینَ، اَلْحَمْدُ للهِِ الَّذِى اسْتَنْقَذَنا بِکَ مِنَ الشِّرْکِ وَالضَّلالِ،

مقام گرامیان رسانید ستایش خاص خدایى است که ما را بوسیله تو از شرک و گمراهى نجات داد

اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَآلِهِ، وَاجْعَلْ صَلَواتِکَ وَصَلَواتِ مَـلائِـکَتِـکَ،
خدایا درود فرست بر محمّد و آلش و قرار ده درودهاى خود و درودهاى فرشتگانت

وَ اَنْبِیآئِکَ وَالْمُرْسَلینَ، وَ عِبادِکَ الصّالِحینَ، وَ اَهْلِ السَّمواتِ وَالاَْرَضینَ،
و پیمبران و رسولانت و بندگان شایسته ات و اهل آسمانها و زمینها

وَ مَنْ سَبَّحَ لَکَ یا رَبَّ الْعالَمینَ مِنَ الاَْوَّلینَ وَالاْخِرینَ، عَلى مُحَمَّد

و هرکه براى تو تسبیح کند اى پروردگار جهانیان از پیشینیان و پسینیان همه را براى محمّد

عَبْدِکَ وَ رَسُولِکَ، وَ نَبِیِّکَ وَ اَمینِکَ، وَ نَجِیبِکَ وَ حَبیبِکَ، وَ صَفِیِّکَ

بنده ات و فرستاده و پیامبرت و امین وحیت و برگزیده و حبیبت و صفى

وَصَفْوَتِکَ، وَخآصَّتِکَ وَخالِصَتِکَ، وَخِیَرَتِکَ مِنْ خَلْقِکَ، وَاَعْطِهِ الْفَضْلَ
و پاکیزه و خاص درگاه و خالصت و انتخاب شده از خلقت و به او عطا کن برترى

وَ الْفَضیلَةَ، وَالْوَسیلَةَ وَالدَّرَجَةَ الرَّفیعَةَ، وَابْعَثْهُ مَقاماً مَحْمُوداً یَغْبِطُهُ
و فضیلت و وسیله و درجه بلند و برآور او را به مقام پسندیده اى که

بِهِ الاَْوَّلُونَ وَالاْخِرُونَ، اَللّهُمَّ اِنَّکَ قُلْتَ: وَلَوْ اَنَّهُمْ اِذْ ظَلَمُوا اَنْفُسَهُمْ
اوّلین و آخرین به مقامش غبطه خورند خدایا خودت (در قرآن) گفتى «و اگر ایشان در آن دم که بر خویش ستم کردند

جآؤُکَ، فَاسْتَغْفَرُوا اللهَ وَاسْتَغْفَرَ لَهُمُ الرَّسُولُ، لَوَجَدُوا اللهَ تَوّاباً رَحیماً.

پیش تو آمده و از خدا آمرزش خواسته و پیغمبر براى آنها آمرزش خواسته بود حتماً خدا را توبه پذیر و مهربان مى یافتند».

اِلـهى فَقَدْ اَتَیْتُ نَبِیَّکَ مُسْتَغْفِراً تآئِباً مِنْ ذُنُوبى، فَصَلِّ عَلى مُحَمَّد وَآلِهِ،

خدایا من اکنون به نزد پیغمبرت آمده و آمرزش خواه و توبه کننده از گناهانم هستم پس درود فرست بر محمّد وآلش

وَ اغْفِرها لى، یا سَیِّدَنا اَتَوَجَّهُ بِکَ وَبِاَهْلِ بَیْتِکَ اِلَى اللهِ تَعالى رَبِّکَ وَرَبّى

و گناهانم را بیامرز اى آقاى ما (اى رسول خدا) بوسیله تو و اهل بیتت بسوى خداى تعالى پروردگار تو و پروردگار خودم

لِیَغْفِرَ لى
رو مى آورم تا مرا بیامرزد

سپس سه بار بگو:
اِنّا للهِِ وَاِنّا اِلَیْهِ راجِعُونَ
ما از آن خداییم و مسلّماً بسویش باز مى گردیم

سپس بگو:
اُصِبْنا بِکَ یا حَبیبَ قُلُوبِنا، فَما اَعْظَمَ الْمُصیبَةَ بِکَ حَیْثُ انْقَطَعَ عَنَّا الْوَحْىُ، وَ حَیْثُ
محبوب دلهاى ما و ما به واسطه شما مصیبت زده ایم اى راستى چه اندازه بزرگ است مصیبت تو که بدان جهت وحى از ما منقطع گشته ومبتلا

فَقَدْ ناکَ، فَاِنّا للهِِ وَاِنّا اِلَیْهِ راجِعُونَ، یا سَیِّدَنا یا رَسُولَ اللهِ، صَلَواتُ

به فقدان تو شدیم پس ماهم از آن خداییم و مسلّماً بسویش باز مى گردیم اى آقاى ما اى رسول خدا درود

اللهِ عَلَیْکَ وَعَلى آلِ بَیْتِکَ الطّاهِرینَ، هذا یَوْمُ السَّبْتِ وَهُوَ یَوْمُکَ، وَاَنـَا
خدا بر تو و بر خاندان طاهرینت باد امروز روز شنبه است و آن روز توست و من

فیهِ ضَیْفُکَ وَجارُکَ، فَاَضِفْنى وَاَجِرْنى، فَاِنَّکَ کَریمٌ تُحِبُّ الضِّیافَةَ،
در این روز مهمان تو و پناهنده به توام پس مرا پذیرایى کن و پناهم ده که همانا تو بزرگوارى و مهمان نوازى را دوست دارى

وَمَأْمُورٌ بِالاِْجارَةِ، فَاَضِفْنى وَاَحْسِنْ ضِیافَتى، وَاَجِرْنا وَاَحْسِنْ

و مأمور به پناه دادن هستى پس پذیراییم کن و نیکو پذیراییم کن و پناهم ده و نیکو

اِجارَتَنا، بِمَنْزِلَةِ اللهِ عِنْدَکَ وَعِنْدَ آلِ بَیْتِکَ، وَبِمَنْزِلَتِهِمْ عِنْدَهُ، وَبِمَا
پناهم ده به حق مقام و منزلت خدا در نزد تو و نزد خاندانت و به حق مقام و منزلت ایشان در پیش خدا و به حق آن علمى که

اسْتَوْدَعَکُمْ مِنْ عِلْمِهِ، فَاِنَّهُ اَکْرَمُ الاَْکْرَمیـنَ.

خدا به ودیعت در نزد شما نهاده که همانا او کریمترین کریمان است.
قديمي 10-12-2013   #3 (لینک نوشته)
پرستوی مهاجر

m64am53d's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض دانلود صوتي زيارت پيامبر اكرم در روز شنبه

دانلود صوتي زيارت پيامبر اكرم در روز شنبه

4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 10-12-2013   #4 (لینک نوشته)
پرستوی مهاجر

m64am53d's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض دانلود صوتي زيارت پيامبر اكرم در روز شنبه

دانلود صوتي زيارت پيامبر اكرم در روز شنبه

8 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 10-13-2013   #5 (لینک نوشته)
پرستوی مهاجر

m64am53d's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض زيارت امير مومنان علي عليه السلام در روز يكشنبه

اَلسَّلامُ عَلَى الشَّجَرَةِ النَّبَوِیَّةِ، وَالدَّوْحَةِ الْهاشِمِیَّةِ الْمُضیئَةِ، اَلْمُثْمِرَةِ

سلام بر درخت طیّبه نبوّت و کهن درخت تنومند هاشمى که درختى است تابان و بارور

بِالنُّبُوَّةِ، اَلْمُونِقَةِ بِالاِْمامَةِ، وَ عَلى ضَجیعَیْکَ آدَمَ وَ نُوح عَلَیْهِمَا السَّلامُ،

به نبوت و سرسبز و خرم به امامت و بر دو آرمیده در کنارت آدم و نوح علیهما السلام

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ وَعَلى اَهْلِ بَیْتِکَ الطَّیِّبینَ الطّاهِرینَ، اَلسَّلامُ عَلَیْکَ وَ عَلَى
سلام بر تو و بر خاندان پاک و پاکیزه ات سلام بر تو و بر

الْمَلائِکَةِ الْمُحْدِقینَ بِکَ، وَالْحآفّینَ بِقَبْرِکَ، یا مَوْلاىَ یا اَمیرَالْمُوْمِنینَ،
فرشتگانى که تو را در برگرفته و اطراف قبرت را گرفته اند اى مولاى من اى امیرمؤمنان

هذا یَوْمُ الاَْحَدِ وَهُوَ یَوْمُکَ وَبِاسْمِکَ، وَاَ نَا ضَیْفُکَ فیهِ وَجارُکَ، فَاَضِفْنى
امروز روز یکشنبه است و آن روز تو و بنام توست و من در این روز مهمان تو و در پناه توام پس اى

یا مَوْلاىَ وَ اَجِرْنى، فَاِنَّکَ کَریمٌ تُحِبُّ الضِّیافَةَ، وَ مَأْمُورٌ بِالاِْجارَةِ،
مولاى من پذیراییم کن و پناهم ده که براستى تو کریمى و مهمان نوازى را دوست دارى و مأمور به پناه دادنى

فَافْعَلْ ما رَغِبْتُ اِلَیْکَ فیهِ، وَرَجَوْتُهُ مِنْکَ، بِمَنْزِلَتِکَ وَ آلِ بَیْتِکَ عِنْدَاللهِ،

پس انجام ده آنچه را که من میل بدان دارم و از تو امیدوارم به حق مقام و منزلت تو و خاندانت نزد خدا

وَمَنْزِلَتِهِ عِنْدَکُمْ، وَ بِحَقِّ ابْنِ عَمِّکَ رَسُولِ اللهِ صَلَّى اللهُ عَلَیْهِ وَآلِهِ وَسَلَّمَ،
و منزلت او در نزد شما و به حق پسر عمویت رسول خدا درود و سلام خدا بر او و آلش

وَعَلَیْهِم اَجْمَعینَ.
و بر همه آنها باد.
9 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 10-13-2013   #6 (لینک نوشته)
پرستوی مهاجر

m64am53d's Avatar

ارسال پیام خصوصی

اَلسَّلامُ عَلَى الشَّجَرَةِ النَّبَوِیَّةِ، وَالدَّوْحَةِ الْهاشِمِیَّةِ الْمُضیئَةِ، اَلْمُثْمِرَةِ

سلام بر درخت طیّبه نبوّت و کهن درخت تنومند هاشمى که درختى است تابان و بارور

بِالنُّبُوَّةِ، اَلْمُونِقَةِ بِالاِْمامَةِ، وَ عَلى ضَجیعَیْکَ آدَمَ وَ نُوح عَلَیْهِمَا السَّلامُ،

به نبوت و سرسبز و خرم به امامت و بر دو آرمیده در کنارت آدم و نوح علیهما السلام

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ وَعَلى اَهْلِ بَیْتِکَ الطَّیِّبینَ الطّاهِرینَ، اَلسَّلامُ عَلَیْکَ وَ عَلَى
سلام بر تو و بر خاندان پاک و پاکیزه ات سلام بر تو و بر

الْمَلائِکَةِ الْمُحْدِقینَ بِکَ، وَالْحآفّینَ بِقَبْرِکَ، یا مَوْلاىَ یا اَمیرَالْمُوْمِنینَ،
فرشتگانى که تو را در برگرفته و اطراف قبرت را گرفته اند اى مولاى من اى امیرمؤمنان

هذا یَوْمُ الاَْحَدِ وَهُوَ یَوْمُکَ وَبِاسْمِکَ، وَاَ نَا ضَیْفُکَ فیهِ وَجارُکَ، فَاَضِفْنى
امروز روز یکشنبه است و آن روز تو و بنام توست و من در این روز مهمان تو و در پناه توام پس اى

یا مَوْلاىَ وَ اَجِرْنى، فَاِنَّکَ کَریمٌ تُحِبُّ الضِّیافَةَ، وَ مَأْمُورٌ بِالاِْجارَةِ،
مولاى من پذیراییم کن و پناهم ده که براستى تو کریمى و مهمان نوازى را دوست دارى و مأمور به پناه دادنى

فَافْعَلْ ما رَغِبْتُ اِلَیْکَ فیهِ، وَرَجَوْتُهُ مِنْکَ، بِمَنْزِلَتِکَ وَ آلِ بَیْتِکَ عِنْدَاللهِ،

پس انجام ده آنچه را که من میل بدان دارم و از تو امیدوارم به حق مقام و منزلت تو و خاندانت نزد خدا

وَمَنْزِلَتِهِ عِنْدَکُمْ، وَ بِحَقِّ ابْنِ عَمِّکَ رَسُولِ اللهِ صَلَّى اللهُ عَلَیْهِ وَآلِهِ وَسَلَّمَ،
و منزلت او در نزد شما و به حق پسر عمویت رسول خدا درود و سلام خدا بر او و آلش

وَعَلَیْهِم اَجْمَعینَ.
و بر همه آنها باد.
قديمي 10-13-2013   #7 (لینک نوشته)
پرستوی مهاجر

m64am53d's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : زيارت امير مومنان علي عليه السلام در روز يكشنبه

6 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 10-13-2013   #8 (لینک نوشته)
پرستوی مهاجر

m64am53d's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : زيارت امير مومنان علي عليه السلام در روز يكشنبه

قديمي 10-14-2013   #9 (لینک نوشته)
پرستوی مهاجر

m64am53d's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض زيارت امام حسن وامام حسين عليه السلام در روز دوشنبه

زیارت امام حسین(علیه السلام) در روز دوشنبه
اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یَا بْنَ رَسُولِ اللهِ، اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یَا بْنَ اَمیرِ الْمُؤْمِنینَ،
سلام بر تو اى فرزند رسول خدا سلام بر تو اى فرزند امیر مؤمنان

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یَا بْنَ سَیِّدَةِ نِسآءِ الْعالَمینَ، اَشْهَدُ اَنـَّکَ اَقَمْتَ الصَّلاةَ،
سلام بر تو اى فرزند بانوى زنان جهانیان گواهى دهم که تو براستى نماز را برپا داشتى

وَآتَیْتَ الزَّکاةَ، وَاَمَرْتَ بِالْمَعْرُوفِ، وَنَهَیْتَ عَنِ الْمُنْکَرِ، وَعَبَدْتَ اللهَ
و زکات دادى و امر به معروف کردى و نهى کردى از منکر (و کارهاى زشت) و خداى را از روى اخلاص

مُخْلِصاً، وَجاهَدْتَ فِى اللهِ حَقَّ جِهادِهِ حَتّى اَتیکَ الْیَقینُ، فَعَلَیْکَ السَّلامُ
پرستش کردى و در راه خدا آن طور که باید و شاید جهاد کردى تا یقین (یعنى مرگ) به سراغت آمد پس بر تو باد سلام

مِنّى ما بَقیتُ وَبَقِىَ اللَّیْلُ وَالنَّهارُ، وَعَلى آلِ بَیْتِکَ الطَّیِّبینَ الطّاهِرینَ، اَ نَا
من تا من زنده ام و شب روز بر پاست و بر خاندان پاکیزه و پاکت باد و من

یا مَوْلاىَ مَوْلىً لَکَ وَلاِلِ بَیْتِکَ، سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَکُمْ، وَحَرْبٌ لِمَنْ
اى مولایم دوستدار تو و خاندانت هستم صلحم با هرکس که با شما در صلح است و در جنگم با هر کس که

حارَبَکُمْ، مُؤْمِنٌ بِسِرِّکُمْ وَجَهْرِکُمْ، وَظاهِرِکُمْ وَباطِنِکُمْ، لَعَنَ اللهُ
با شما در جنگ است ایمان دارم به راز پنهان و به امر آشکار شما و ظاهر و باطن شما خدا لعنت کند

اَعْدآئَکُمْ مِنَ الاَْوَّلینَ وَالاْخِرینَ، وَاَنـَا اَبْرَءُ اِلَى اللهِ تَعالى مِنْهُمْ
دشمنانتان را از اوّلین و آخرین و من بیزارى مى جویم به سوى خداى تعالى از ایشان

آنگاه هر دو بزرگوار(امام حسن و امام حسین()علیهماالسلام) را مخاطب ساخته، بگوید:

یا مَوْلاىَ یا اَبا مُحَمَّد، یا مَوْلاىَ یا اَبا عَبْدِاللهِ،
اى مولاى من اى ابامحمد، اى مولاى من اى ابا عبدالله

هذا یَوْمُ الاِْثْنَیْنِ وَهُوَ یَوْمُکُما وَبِاسْمِکُما، وَاَنـَا فیهِ ضَیْفُکُما
امروز روز دوشنبه است و این روز شماست و به نام شماست و من در این روز مهمان شمایم

فَاَضیفانى، وَاَحْسِنا ضِیافَتى، فَنِعْمَ مَنِ اسْتُضیفَ بِهِ اَنْتُما، وَاَنـَا فیهِ مِنْ
پس مرا بنوازید و نیکو مهمان نوازى کنید که چه خوب مهمان نوازانید شما براى مهمان و من در این روز در

جِوارِکُما فَاَجیرانى، فَاِنَّکُما مَأْمُورانِ بِالضِّیافَةِ وَالاِْجارَةِ، فَصَلَّى اللهُ
پناه شمایم پس مرا پناه دهید که همانا شما به مهمان نوازى و پناه دادن مأمورید درود خدا

عَلَیْکُما وَآلِکُمَا الطَّیِّبینَ.

بر شما و بر خاندان پاکتان باد.
قديمي 10-14-2013   #10 (لینک نوشته)
پرستوی مهاجر

m64am53d's Avatar

ارسال پیام خصوصی

زیارت امام حسین(علیه السلام) در روز دوشنبه
اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یَا بْنَ رَسُولِ اللهِ، اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یَا بْنَ اَمیرِ الْمُؤْمِنینَ،
سلام بر تو اى فرزند رسول خدا سلام بر تو اى فرزند امیر مؤمنان

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یَا بْنَ سَیِّدَةِ نِسآءِ الْعالَمینَ، اَشْهَدُ اَنـَّکَ اَقَمْتَ الصَّلاةَ،
سلام بر تو اى فرزند بانوى زنان جهانیان گواهى دهم که تو براستى نماز را برپا داشتى

وَآتَیْتَ الزَّکاةَ، وَاَمَرْتَ بِالْمَعْرُوفِ، وَنَهَیْتَ عَنِ الْمُنْکَرِ، وَعَبَدْتَ اللهَ
و زکات دادى و امر به معروف کردى و نهى کردى از منکر (و کارهاى زشت) و خداى را از روى اخلاص

مُخْلِصاً، وَجاهَدْتَ فِى اللهِ حَقَّ جِهادِهِ حَتّى اَتیکَ الْیَقینُ، فَعَلَیْکَ السَّلامُ
پرستش کردى و در راه خدا آن طور که باید و شاید جهاد کردى تا یقین (یعنى مرگ) به سراغت آمد پس بر تو باد سلام

مِنّى ما بَقیتُ وَبَقِىَ اللَّیْلُ وَالنَّهارُ، وَعَلى آلِ بَیْتِکَ الطَّیِّبینَ الطّاهِرینَ، اَ نَا
من تا من زنده ام و شب روز بر پاست و بر خاندان پاکیزه و پاکت باد و من

یا مَوْلاىَ مَوْلىً لَکَ وَلاِلِ بَیْتِکَ، سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَکُمْ، وَحَرْبٌ لِمَنْ
اى مولایم دوستدار تو و خاندانت هستم صلحم با هرکس که با شما در صلح است و در جنگم با هر کس که

حارَبَکُمْ، مُؤْمِنٌ بِسِرِّکُمْ وَجَهْرِکُمْ، وَظاهِرِکُمْ وَباطِنِکُمْ، لَعَنَ اللهُ
با شما در جنگ است ایمان دارم به راز پنهان و به امر آشکار شما و ظاهر و باطن شما خدا لعنت کند

اَعْدآئَکُمْ مِنَ الاَْوَّلینَ وَالاْخِرینَ، وَاَنـَا اَبْرَءُ اِلَى اللهِ تَعالى مِنْهُمْ
دشمنانتان را از اوّلین و آخرین و من بیزارى مى جویم به سوى خداى تعالى از ایشان

آنگاه هر دو بزرگوار(امام حسن و امام حسین()علیهماالسلام) را مخاطب ساخته، بگوید:

یا مَوْلاىَ یا اَبا مُحَمَّد، یا مَوْلاىَ یا اَبا عَبْدِاللهِ،
اى مولاى من اى ابامحمد، اى مولاى من اى ابا عبدالله

هذا یَوْمُ الاِْثْنَیْنِ وَهُوَ یَوْمُکُما وَبِاسْمِکُما، وَاَنـَا فیهِ ضَیْفُکُما
امروز روز دوشنبه است و این روز شماست و به نام شماست و من در این روز مهمان شمایم

فَاَضیفانى، وَاَحْسِنا ضِیافَتى، فَنِعْمَ مَنِ اسْتُضیفَ بِهِ اَنْتُما، وَاَنـَا فیهِ مِنْ
پس مرا بنوازید و نیکو مهمان نوازى کنید که چه خوب مهمان نوازانید شما براى مهمان و من در این روز در

جِوارِکُما فَاَجیرانى، فَاِنَّکُما مَأْمُورانِ بِالضِّیافَةِ وَالاِْجارَةِ، فَصَلَّى اللهُ
پناه شمایم پس مرا پناه دهید که همانا شما به مهمان نوازى و پناه دادن مأمورید درود خدا

عَلَیْکُما وَآلِکُمَا الطَّیِّبینَ.

بر شما و بر خاندان پاکتان باد.
قديمي 10-14-2013   #11 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

heaven's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : زيارت امام حسن وامام حسين عليه السلام در روز دوشنبه

باشد که انشالله از رهروان حضرتانشان باشیم باشد که به قول سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) اگر دیندار نیتسیم لا اقل آزاده باشیم
باشد که شعار حسین حسین در عمل باشه و باش که دستگیرمان شود که هموست سفینه نجات
heaven آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 10-14-2013   #12 (لینک نوشته)
پرستوی مهاجر

m64am53d's Avatar

ارسال پیام خصوصی

زيارت امام حسن عليه السلام در روز دوشنبه

السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَابْنَ رَسُولِ رَبِّ الْعَالَمِینَ، السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَابْنَ أَمِیرِالْمُؤْمِنِینَ‏

سلام بر تو باد اى فرزند رسول پروردگار عالم، سلام بر تو اى فرزند امیرالمؤمنین(علیه السلام)
السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَابْنَ فَاطِمَةَ الزَّهْرَاءِ
سلام بر تو اى فرزند فاطمه زهراء (علیهاالسلام)
السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَا حَبِیبَ اللّهِ، السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَا صِفْوَةَ اللّهِ‏
سلام بر تو اى دوست خدا، سلام بر تو اى بنده خاص خدا
السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَا أَمِینَ اللّهِ السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَا حُجَّةَ اللَّهِ‏
سلام بر تو اى امین سرّ خدا، سلام بر تو اى حجت خدا بر خلق
السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَا نُورَ اللَّهِ، السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَا صِرَاطَ اللَّهِ، السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَا بَیَانَ حُكْمِ اللَّهِ‏
سلام بر تو اى نور خدا، سلام بر تو اى راه راست خدا، سلام بر تو اى مبین حكم خدا
السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَا نَاصِرَ دِینِ اللَّهِ‏
سلام بر تو اى یارى كننده دین خدا
السَّلاَمُ عَلَیْكَ أَیُّهَا السَّیِّدُ الزَّكِیُّ، السَّلاَمُ عَلَیْكَ أَیُّهَا الْبَرُّ الْوَفِیُ‏
سلام بر تو اى سید منزه نیكوكار، سلام بر تو اى بزرگوار وفادار
السَّلاَمُ عَلَیْكَ أَیُّهَا الْقَائِمُ الْأَمِینُ، السَّلاَمُ عَلَیْكَ أَیُّهَا الْعَالِمُ بِالتَّأْوِیلِ‏
سلام بر تو اى استوار و امین در دین خدا، سلام بر تو اى داناى به تأویل قرآن
السَّلاَمُ عَلَیْكَ أَیُّهَا الْهَادِی الْمَهْدِیُ‏
سلام بر تو اى هدایت كننده هدایت یافته
السَّلاَمُ عَلَیْكَ أَیُّهَا الطَّاهِرُ الزَّكِیُ‏
سلام بر تو اى پاك و منزه از هر عیب
السَّلاَمُ عَلَیْكَ أَیُّهَا التَّقِیُّ النَّقِیُّ، السَّلاَمُ عَلَیْكَ أَیُّهَا الْحَقُّ الْحَقِیقُ‏
سلام بر تو اى پرهیزكار پاكیزه‌رفتار، سلام بر تو اى مقام حق و حقیقت
السَّلاَمُ عَلَیْكَ أَیُّهَا الشَّهِیدُ الصِّدِّیقُ، السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَا أَبَا مُحَمَّدٍ الْحَسَنَ بْنَ عَلِیٍّ وَ رَحْمَةُ اللَّهِ وَ بَرَكَاتُهُ .‏
سلام بر تو اى شهید با رتبه كامل ایمان، سلام بر تو اى ابامحمد حسن بن على و رحمت و بركات خدا بر تو باد.
قديمي 10-14-2013   #13 (لینک نوشته)
پرستوی مهاجر

m64am53d's Avatar

ارسال پیام خصوصی

زيارت امام حسن عليه السلام در روز دوشنبه

السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَابْنَ رَسُولِ رَبِّ الْعَالَمِینَ، السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَابْنَ أَمِیرِالْمُؤْمِنِینَ‏

سلام بر تو باد اى فرزند رسول پروردگار عالم، سلام بر تو اى فرزند امیرالمؤمنین(علیه السلام)
السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَابْنَ فَاطِمَةَ الزَّهْرَاءِ
سلام بر تو اى فرزند فاطمه زهراء (علیهاالسلام)
السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَا حَبِیبَ اللّهِ، السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَا صِفْوَةَ اللّهِ‏
سلام بر تو اى دوست خدا، سلام بر تو اى بنده خاص خدا
السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَا أَمِینَ اللّهِ السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَا حُجَّةَ اللَّهِ‏
سلام بر تو اى امین سرّ خدا، سلام بر تو اى حجت خدا بر خلق
السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَا نُورَ اللَّهِ، السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَا صِرَاطَ اللَّهِ، السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَا بَیَانَ حُكْمِ اللَّهِ‏
سلام بر تو اى نور خدا، سلام بر تو اى راه راست خدا، سلام بر تو اى مبین حكم خدا
السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَا نَاصِرَ دِینِ اللَّهِ‏
سلام بر تو اى یارى كننده دین خدا
السَّلاَمُ عَلَیْكَ أَیُّهَا السَّیِّدُ الزَّكِیُّ، السَّلاَمُ عَلَیْكَ أَیُّهَا الْبَرُّ الْوَفِیُ‏
سلام بر تو اى سید منزه نیكوكار، سلام بر تو اى بزرگوار وفادار
السَّلاَمُ عَلَیْكَ أَیُّهَا الْقَائِمُ الْأَمِینُ، السَّلاَمُ عَلَیْكَ أَیُّهَا الْعَالِمُ بِالتَّأْوِیلِ‏
سلام بر تو اى استوار و امین در دین خدا، سلام بر تو اى داناى به تأویل قرآن
السَّلاَمُ عَلَیْكَ أَیُّهَا الْهَادِی الْمَهْدِیُ‏
سلام بر تو اى هدایت كننده هدایت یافته
السَّلاَمُ عَلَیْكَ أَیُّهَا الطَّاهِرُ الزَّكِیُ‏
سلام بر تو اى پاك و منزه از هر عیب
السَّلاَمُ عَلَیْكَ أَیُّهَا التَّقِیُّ النَّقِیُّ، السَّلاَمُ عَلَیْكَ أَیُّهَا الْحَقُّ الْحَقِیقُ‏
سلام بر تو اى پرهیزكار پاكیزه‌رفتار، سلام بر تو اى مقام حق و حقیقت
السَّلاَمُ عَلَیْكَ أَیُّهَا الشَّهِیدُ الصِّدِّیقُ، السَّلاَمُ عَلَیْكَ یَا أَبَا مُحَمَّدٍ الْحَسَنَ بْنَ عَلِیٍّ وَ رَحْمَةُ اللَّهِ وَ بَرَكَاتُهُ .‏
سلام بر تو اى شهید با رتبه كامل ایمان، سلام بر تو اى ابامحمد حسن بن على و رحمت و بركات خدا بر تو باد.
قديمي 10-14-2013   #14 (لینک نوشته)
پرستوی مهاجر

m64am53d's Avatar

ارسال پیام خصوصی

5 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 10-14-2013   #15 (لینک نوشته)
پرستوی مهاجر

m64am53d's Avatar