آیا دین سبب عقب افتادگی کشورهای اسلامی است؟!
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > ادیان و مذاهب > گفتمان دینداران و منتقدین
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

گفتمان دینداران و منتقدین بحث و گفتگو درخصوص اصول و بنيان هاي اديان از ديدگاه منتقدين و معتقدين

پاسخ
 
LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 04-26-2014   #1 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
ss8248's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض آیا دین سبب عقب افتادگی کشورهای اسلامی است؟!

آیا دین سبب عقب افتادگی کشورهای اسلامی است؟!
دلیل عقب ماندگی جوامع اسلامی در علم صنعت نسبت به کشورهای غربی چیست؟ آیا «دین» مانع پیشرفت بوده؟

ایکس – شبهه: برای روشن‌ شدن موضوع، ابتدا باید نگاه و برداشت از واژه‌ی «دین» که ابزار ضد تبلیغ دشمنان دین الهی گردیده است، تصحیح شود.

دین، یعنی آیین و روش و برنامه‌ی زندگی در تمامی شئون آن که به تناسب هدف نهایی [مقصد] تعریف و تبیین می‌گردد. لذا «دین» الزاماً اسلام یا مسیحیت نیست، بلکه هر مکتبی یا هر نوع ایدئولوژی که مبتی بر نوعی جهان‌بینی است، دین نامیده می‌شود. از ادیان الهی گرفته تا بودائیسم، مارکسیسم، کاپیتالیسم، لیبرالیسم، فمینسم و ... . از این روست که در جهان هیچ انسان یا جامعه‌ی بی‌دینی وجود ندارد، منتهی ادیان آنها با یک دیگر متفاوت است.

با توجه به نکته‌ی مهم فوق، توجه به نکات ذیل می‌تواند پاسخ سؤال را تبیین نماید:

الف – آیا علت رشد علمی و صنعتی کشورهای پیشرفته در این زمینه، دین یا مکتب آنها بوده است؟ آیا «ایسم»‌های گوناگون – به ویژه مکاتبی که در دو قرن اخیر ظهور یافته‌اند – هیچ نقشی در پیشرفت علمی یا صنعتی جهان غرب یا خاوردور داشته‌اند؟! ظاهراً دین آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها مسیحی است و مدعی بی‌دینی نیز هستند، اما دین ژاپنی‌ها و چینی‌ها غالباً بودائیسم یا هندوئیسم است و هیچ ادعای بی‌دینی نیز ندارند، اما هر دو در علم تجربی و صنعت پیشرفته هستند.

اگر به اصطلاح بی‌دینی «علت» و «رشد علمی و صنعت» معلول آن باشد، باید همه جا یک نتیجه دهد. آیا تمامی ملت‌های بی‌دین از رشد عملی و صنعتی برخوردار می‌باشند؟

ب- آیا جهان اسلام که در علم و صنعت دچار عقب‌ماندگی شده‌ است، دیندار بوده و دین اسلام آنها را از توجه به علم و صنعت بازداشته است، یا فقط اسم «اسلام» را به یدک می‌کشیدند؟! آیا به کسب معارف اسلامی در تمامی شئون همت گمارده بودند؟ با به خرافه‌ها سرگرم و درگیر قومیت‌گرایی و اختلافات مذهبی و تشنه‌ی تقلید از غرب بوده‌اند؟

ج – نه تنها قرآن کریم، احادیث، روایات و آموزه‌های اسلامی سراسر علم (اعم از علوم تجربی یا علوم غیر تجربی) است، بلکه تجربه‌ی تاریخی تثبیت کرده است که هر گاه ملت مسلمانی واقعاً به دین گرایش داشته‌اند و به آموزهای دین اسلام بیشتر توجه نموده و تقید نشان داده‌اند، به لحاظ علم تجربی و صنعت نیز پیشرفت چشم‌گیری داشته‌اند. چنان چه در تاریخ معاصر نیز شاهدیم (و حتی برای دشمنان نیز قابل تکذیب یا کتمان نیست) که ملت ایران پس از کنار گذاشتن دوره‌های نخوت و غربزدگی و روی‌آوردن نظری و عملی به اسلام ناب، از پیشرفت‌های خیره‌ کننده‌ی علمی و صنعتی نیز برخوردار شده‌اند، تا آنجا که در همین مدت کوتاه و به رغم فشارهای نظامی، سیاسی، اقتصادی و تهاجمات فرهنگی و تبلیغاتی و محاصره‌های و محدودیت‌های شدید ارتباطی و تجارتی، در بسیاری از علوم و صنایع در بین 5 کشور، 8 کشور و یا 10 کشور دنیا قرار گرفتند.

د – انسان (جامعه) به هر مقوله‌ای توجه کند، در همان راستا تلاش کرده و در آن از تبحر برخوردار می‌گردد. در آن دورانی که غربی‌ها و برخی از ملل خاور دور به دنیا، حیات دنیوی، ابزارشناسی و ... توجه کردند، ملل کشورهای اسلامی که نام «اسلام» را بر دوش می‌کشیدند، نه به دین توجه کردند و نه به علم تجربی و صنعت – نه به دنیای خود توجه کردند و نه به آخرت. به همین علت آنها در صنعت رشد کردند و اینها عقب افتادند.

بدیهی است جامعه‌ای که از یک سو در پی تحصیل و کار و تلاش نباشد و از سوی دیگر قرآن و کتاب آسمانی‌اش فقط بر سر سفره‌ی عقد یا بر سر قبر کاربرد داشته باشد، هیچ پیشرفتی نخواهد کرد.

ملاحظه:

حکومت‌ها و نظام‌های سیاسی نه تنها نقش مهم، بلکه بیشترین تأثیر را در پیشرفت و یا عقب‌افتادگی ملت و کشور خود دارند. بدیهی است که وقتی اداره‌ی یک جامعه‌ی مسلمان [مثل ایران، سعودی، مصر، اردن، ترکیه و ...] به دست سلسله‌هایی چون قاجار، پهلوی، بعث، آل سعود، ملک فلان و ملک فلان بیافتد و خودفروختگانی چون: احمد شاه، رضا شاه، محمدرضا شاه، آتاتورک، دمیرل، چیللر، اوزال، فهد، ملک عبدالله، ملک حسین اردنی، ملک حسن مراکشی، علی عبدالله صالح یمنی، انور سادات و حسنی مبارک مصری و ... بیافتد و آنها همه جیره خوار امریکا، انگلیس، روسیه و اسرائیل باشند، هیچ رشد و پیشرفتی برای ملت‌ها و کشورهایشان نیز متصور نخواهد بود.

بدیهی است که طاغوت،‌ انسان و جامعه را از «نور» به سوی «ظلمت» هدایت می‌کند. [وَ الَّذينَ كَفَرُوا أَوْلِياؤُهُمُ الطَّاغُوتُ يُخْرِجُونَهُمْ مِنَ النُّورِ إِلَى الظُّلُمات‏


همچنین بنگرید به :
اگر اسلام دین حق و قرآن کتاب کاملی است، پس چرا مسلمانان در همه جای دنیا بدبخت و گرفتار و کفار (به ویژه در اروپا و آمریکا) بسیار پیشرفته تر و متمدن تر از مسلمانان هستند؟!

ويرايش توسط ss8248 : 05-08-2014 در ساعت 03:59 PM
ss8248 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 04-27-2014   #2 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
ss8248's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : آیا دین سبب عقب افتادگی کشورهای اسلامی است؟!

اگر اسلام دین حق و قرآن کتاب کاملی است، پس چرا مسلمانان در همه جای دنیا بدبخت و گرفتار و کفار (به ویژه در اروپا و آمریکا) بسیار پیشرفته تر و متمدن تر از مسلمانان هستند؟!

ایکس شبهه: ابتدا دقت فرمایید که اصلاً چنین نیست که کفار به ویژه در اروپا و آمریکا پیشرفته تر و متمدن تر از مسلمانان باشند. بلکه آنان در تکنولوژی و برخی از قوانین اجتماعی جلوتر از بسیاری از کشورها و ملت ها و از جمله جوامع اسلامی هستند. چنان چه نه تنها بر کسی پوشیده نیست، بلکه خود نیز اقرار دارند که هنوز نژاد پرستی که در تمامی ادیان و به ویژه اسلام بسیار نکوهیده است، در آن جوامع بیداد می کند. جنگ جهانی اول و دوم و کشتار میلیون ها انسان بی گناه و استفاده از بمب های اتمی، نوترونی، شیمیایی، فسفری و سایر سلاح های کشتار جمعی توسط همین جوامع به اصطلاح متمدن و پیشرفته ساخته و استفاده شده و می شود.
در همین نیم قرن اخیر کشتارهای بی رحمانه در جنگ ویتنام و هم چنین در فلسطین – لبنان – بوسنی هرزگوین – ایران – عراق – افغانستان و تمامی کشورهایی (اعم از مسلمان یا غیر مسلمان) که به نوعی درگیر جنگ و خونریزی شده اند، توسط همین ها به راه افتاده است و مافیاهای سیاسی و اقتصادی – لژهای فراماسیونی – سازمان های صهیونیستی – گروه های تروریستی رسمی و غیر رسمی – سازمان های جاسوسی ... و جنایات هولناکی که در سرتاسر گیتی انجام می دهند، متعلق به همین به اصطلاح متمدنین پیشرفته است. و نهایت آن که در آمریکا و اروپا بیش از هر جای دیگری هنوز برده داری و برده کشی زنان در قالب های مدرن و سنّتی رایج است و خرید و فروش کودکان و حتی اعضای آنان از افتخارات این قوم است!
اما در عین حال نه پیشرفت تکنولوژی در آن ممالک و میان آن ملت ها قابل انکار است و نه برخی از قوانین اجتماعی و فرهنگ اجرای آن را می توان تکذیب نمود. چنان چه عقب افتادگی بسیاری از کشورها و ملل اسلامی نیز مشهود است.
علت اصلی پیشرفت آنان در امور مذکور این است که اگر چه آنان ایمان به خدا، باور دین، قیامت و ... را به هر علتی (که از جمله خرافات و آموزه های تحریفی مسیحیت و یهودیت از یک سو و عملکرد نادرست حکومت کلیسا از سوی دیگر است) کنار گذاشتند، اما به دنیای خود توجه نمودند و سعی کردند با علم، درایت و پشت کار، نیازها و راه های مرتفع نمودن آنها در زندگی دنیوی بشناسند.
اما ملل مسلمان (به ویژه در چند قرن اخیر و تحت سلطه ی فرهنگ های سلطنت به نام دین)، به بهانه ی آخرت به دنیای خود بی توجهی نمودند و برای آخرت نیز کاری نکردند!
این که عده ای بگویند ما مسلمان هستیم و کتاب ما قرآن است و قرآن کامل ترین کتاب الهی است و ...، هیچ مشکلی را حلّ نمی کند. بلکه باید به آموزه های قرآن و دین علم پیدا کنند و به علم خود عمل کنند.
کدام قانون اجتماعی درستی در غرب وجود دارد و اعمال می شود که اسلام و قرآن به صورت کلّی یا حتی با ذکر جزئیات به آن اشاره ننموده باشد؟! خداوند در قرآن کریم فرمود: برای بر پایی قسط و عدل قیام کنید - عدالت فردی و اجتماعی را حاکم کنید – کسب علم کنید – برای معاش خود از راه درست تلاش کنید – از افراط و تفریط بپرهیزید – بین خود تعاون و برادری بر قرار کنید – حقوق فردی و اجتماعی یک دیگر را رعایت کنید – سرمایه های اقتصادی را درست به کار بندید و عادلانه توزیع کنید – به امر به معروف و نهی از منکر که ستون حفظ و تداوم نظم و رشد اجتماعی است اهتمام ورزید – وحدت داشته باشید ... و حتی جزئیات حقوق و قوانین آن چه فرمود و همه ی باید ها و نبایدها را از ساده ترین مسائل روزمره ی فردی (مثل چگونگی خوردن و جویدن غذا)، تا جزئی ترین احکام و ضروریات روابط خانوادگی و زناشویی، تا کلی ترین مباحث فرهنگی – سیاسی – اقتصادی – اجتماعی – نظامی – حقوقی و ... بیان نمود و برای تحقق آنها نیز امام جامع الشرایط، عالم، عادل، توانمند و معصوم قرار داد، اما متأسفانه مسلمانان بی توجهی کردند.
مقابل سلاطین و خلفای جور سکوت کرده و تسلیم شدند! در کشتن امامان و بزرگان خود شرکت جستند و در هیچ عرصه ی علمی، نظریه و عملی برای تحقق این آموزه ها اهتمام نورزیدند، به خواب غفلت فرو رفتند، برای ظواهر و خرافات و به قول معروف «اسرائیلیات» ارزش بیشتری قائل شدند، به استعمار و استثمار شدن و غرب و شرق زدگی خود افتخار هم کردند و فقط گفتند ما مسلمان هستیم و کتاب ما قرآن است! کدام ملتی با شعار بدون شعور و با اظهار بدون علم و عمل پیشرفت کرده است؟!
مگر نه این است قرآن کریم مکرر و با تأکید می فرماید: آیا تفکر نمی کنید؟ آیا تعقل نمی کنید؟ آیا شعور خود را به کار نمی اندازید؟ ... و مگر نه این است که مکرر می فرماید: « امنوا و عمل الصالحات» یعنی ایمان با عمل صالح (یعنی بهترین عمل و نه فقط عمل خوب) باید توأم باشد؟ آیا مسلمانان به آن چه که در دست دارند توجه کردند و عقب افتادند؟!
پس اگر مسلمین عمل نکردند، ایراد به آنها وارد است و نه به اسلام یا قرآن کریم.
ss8248 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 05-04-2014   #3 (لینک نوشته)
غریبه ای آشنا
 
sepid-black's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : آیا دین سبب عقب افتادگی کشورهای اسلامی است؟!

اسلام به ذات خود ندارد عیبی
هر عیب که هست از مسلمانی ماست
sepid-black آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 05-05-2014   #4 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
ice_girl's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : آیا دین سبب عقب افتادگی کشورهای اسلامی است؟!

دین [ در مـورد ِ اسلام حـرف میزنم ؛ شناختـی از سایر ِ ادیـان نـدارم ] هیچ وقت موجـب ِ عقب افـتادگـی نمیشه ..

این نگـرش ِ غلـط ِ ما از دین هست ک ِ مـوجـب ِ عقب افتادگـیمـون میشه .
یِ سری تبلیغات ِ غلط هم هست ک ِ دامن میزنه بِ این مسئـله .

مثلا نوع ِ عـزاداری هـای ِ غلـطـی ک ِ جمعـی از اقلیت ِ مسلمون ها انجـام میدن » نگرش ِ غلـط .
هجـو و بزرگ نمـایی کار ِ اون اقلیت و معـرفی ِ اسلام با تصـاویری از اون نـوع عزاداری » تبلیغ ِ غلط .
__________________

ice_girl آفلاين است   پاسخ با نقل قول
12 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 05-05-2014   #5 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت
 
leylajvjv's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : آیا دین سبب عقب افتادگی کشورهای اسلامی است؟!

نه عزیز دین در جای خودش در حد خودش قشنگه وقتی قاطی سیاست که میشه ارزش خودشو از دست میده
leylajvjv آفلاين است   پاسخ با نقل قول
7 نفر نوشته را پسندیده اند
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 05-06-2014   #6 (لینک نوشته)
غریبه ای آشنا
 
sepid-black's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

Icon17 پاسخ : آیا دین سبب عقب افتادگی کشورهای اسلامی است؟!

نوشته اصلي بوسيله leylajvjv نمايش نوشته ها
نه عزیز دین در جای خودش در حد خودش قشنگه وقتی قاطی سیاست که میشه ارزش خودشو از دست میده
دین یک برنامه جامع سیاسی و اقتصادی و ... است پس دین از سیاست جدا نیست بلکه سیاست جزئی از دین است
sepid-black آفلاين است   پاسخ با نقل قول
10 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 05-06-2014   #7 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
MAMAD1's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : آیا دین سبب عقب افتادگی کشورهای اسلامی است؟!

نوشته اصلي بوسيله ice_girl نمايش نوشته ها
دین [ در مـورد ِ اسلام حـرف میزنم ؛ شناختـی از سایر ِ ادیـان نـدارم ] هیچ وقت موجـب ِ عقب افـتادگـی نمیشه ..

این نگـرش ِ غلـط ِ ما از دین هست ک ِ مـوجـب ِ عقب افتادگـیمـون میشه .
یِ سری تبلیغات ِ غلط هم هست ک ِ دامن میزنه بِ این مسئـله .

مثلا نوع ِ عـزاداری هـای ِ غلـطـی ک ِ جمعـی از اقلیت ِ مسلمون ها انجـام میدن » نگرش ِ غلـط .
هجـو و بزرگ نمـایی کار ِ اون اقلیت و معـرفی ِ اسلام با تصـاویری از اون نـوع عزاداری » تبلیغ ِ غلط .

سود دین چیه؟
MAMAD1 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 05-06-2014   #8 (لینک نوشته)
هم میهن دوست
 
learn-station's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : آیا دین سبب عقب افتادگی کشورهای اسلامی است؟!

چیزی که باعث عقب ماندگی کشور های اسلامی شده است این است که دین در سیاست آنها دخیل شده.

در هر جامعه ای که دین با سیاست قاطی شود نتیجه ای جز عقب ماندگی دین زدگی و ... ندارد!
learn-station آفلاين است   پاسخ با نقل قول
7 نفر نوشته را پسندیده اند
5 نفر نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 05-06-2014   #9 (لینک نوشته)
غریبه ای آشنا
 
sepid-black's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

Smile پاسخ : آیا دین سبب عقب افتادگی کشورهای اسلامی است؟!

نوشته اصلي بوسيله mamad1 نمايش نوشته ها
سود دین چیه؟
شما بگید ضرر دین چیه؟؟؟

دین ما برنامه ماست ؛؛؛؛؛؛؛بالاخره انسان از یک قانونی پیروی میکنه حتی قانون بی قانونی
اما انسان باید به دنبال بهترین قانون و برنامه برای زندگیش بگرده و به اون عمل کنه تا سودشو متوجه بشه
sepid-black آفلاين است   پاسخ با نقل قول
7 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 05-06-2014   #10 (لینک نوشته)
حساب بسته شده
 
prince_vip's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : آیا دین سبب عقب افتادگی کشورهای اسلامی است؟!

دین برای کسایی خوبه که بهش ایمان داشته باشن

بسیاری از دانشمندن - فلاسفه- و ادیبان و شاعران بزرگ ایران مسلمان و شیعه بودن

و بیشتر جامعه مسلمان فرهیخته و هنر اسلامی که هنوز باعث فخر ایران زمین بوده

حتی کسایی که مسلمان نبودند هم از همین آبشخور آب نوشیدن/ میشه هنر کاشی کاری و معماری اسلامی

رو مثال زد همینطور از دانشمندان میشه زکریای راضی - فارابی - بو علی سینا و بسیاری رو مثال زد

از شاعران هم میشه سعدی - حافظ - مولانا - نظامی و بسیاری دیگر رو نام برد

که همه این بزرگواران مسلمان و شیعه بودند و هنوزم باعث فخر ایرانیان در سراسر جهان هستند

و به نظرم لازمه دین که با سیاست ارتباط داشته باشه / اون حکومتی که خودش رو مسلمان بنامه

در ظاهر و مثل بعضی کشورهای اسلامی زنان عریان در کنار ساحل بگردند که دیگه جامعه اسلامی

حساب نمیشه

ويرايش توسط prince_vip : 05-08-2014 در ساعت 12:41 PM
prince_vip آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 05-06-2014   #11 (لینک نوشته)
Wolf
 
yohan's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : آیا دین سبب عقب افتادگی کشورهای اسلامی است؟!

به نظر من رسم و رسوم و عقاید خرافی و افراط و تفریط در دین باعث عقب افتادگی شده
و همینطور چندگانگی حرف و عقیده بعضی ها که به خاطرش مردم همینطور بلاتکلیف موندن و نمیدونن به حرف کی گوش بدن و کی راست میگه و کی دروغ!
__________________
تنها خداست که گذرا نیست ... .

ويرايش توسط yohan : 05-06-2014 در ساعت 12:53 PM
yohan آفلاين است   پاسخ با نقل قول
5 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 05-07-2014   #12 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
MAMAD1's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : آیا دین سبب عقب افتادگی کشورهای اسلامی است؟!

نوشته اصلي بوسيله sepid-black نمايش نوشته ها
شما بگید ضرر دین چیه؟؟؟

دین ما برنامه ماست ؛؛؛؛؛؛؛بالاخره انسان از یک قانونی پیروی میکنه حتی قانون بی قانونی
اما انسان باید به دنبال بهترین قانون و برنامه برای زندگیش بگرده و به اون عمل کنه تا سودشو متوجه بشه
یک مثال تاریخی بیارید که یک ملت به خاطر استفاده از این قانون زندگی بهتری داشتند
MAMAD1 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
7 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 05-07-2014   #13 (لینک نوشته)
شکارچی معرفت
 
samir20's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : آیا دین سبب عقب افتادگی کشورهای اسلامی است؟!

این دینهای 1000 میلیاردی بلههههههههههههههههههههههه ههههههههههههههههههههههههه ههههه
__________________

سرشک گوشه گیران را چو دریابند در یابند

رخ مهر از سحرخیزان نگردانند اگر دانند
samir20 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 05-08-2014   #14 (لینک نوشته)
غریبه ای آشنا
 
sepid-black's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

Smile پاسخ : آیا دین سبب عقب افتادگی کشورهای اسلامی است؟!

نوشته اصلي بوسيله mamad1 نمايش نوشته ها
یک مثال تاریخی بیارید که یک ملت به خاطر استفاده از این قانون زندگی بهتری داشتند
سلام...
منظورتون کدوم قانونه؟
2)اگر منظورتون دین اسلامه ؛من اسم دین و قانون خاصی و نیاوردم فقط گفتم انسان نیاز به قانون داره و هیچ انسانی نیست که توی زندگیش برنامه نداشته باشه حتی برنامه ای که خودش تنظیم کرده باشه؛؛؛دوم اینکه وظیفه هر انسان این است که ادیان های مختلف و جستجو کنه و از نظر عقلی و فطری مقایسه کنه و بهترینشو انتخاب کنه اما هوی و هوس و خواسته های خودشو برای انتخاب دین مدنظر قرار نده بلکه باید بتونه دینی جامعی رو انتخاب کنه که برای او مفید باشه و برنامه ای باشه که انسان و به مقصود اصلیش برسونه...
سوم اینکه سوالی که شمامطرح کردید یک سوال کلیه چون توی هر جامعه ای و ملتی هم انسان دیندار وجود داره و هم دین ندار پس نمیشه ملتی رو مثال زد ؛اگر تمام مردم یک ملت دین دار و به دینشون ایمان داشتند و مومن بودند مطمئنا ملتی بودند که دائم سود میبردند ؛؛؛؛پس باید مثال و بیاریم تو خانواده ها؛؛شاید دیده باشی خانواده های مذهبی اعتدال رو که از نظر وجه و سیما و رفتار زندگی خوبی دارند و انسان هایی هستند واقعا سلامت و خانوداه هایی رو هم باید دیده باشی که دینشون فقط شناسنامه ایه و هیچ کاری با دینشون ندارند و همیشه ادم های مظطرب و وسواسی و عصبیاند ؛؛؛؛
پس انسان نیاز به برنامه داره،،پس انسان عاقل یک برنامه ای رو انتخاب میکنه که برای او مفید و پیشرفت داشته باشه ......

ويرايش توسط sepid-black : 05-08-2014 در ساعت 01:51 PM
sepid-black آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 05-08-2014   #15 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
amuslim's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : آیا دین سبب عقب افتادگی کشورهای اسلامی است؟!

نوشته اصلي بوسيله zahra-j نمايش نوشته ها
انیشتین به صراحت میگه که به یک خدای شخص وار اعتقادی نداره.
و همچنین بعضی ها توی ویکی هم گفتند که انیشتین میگه: نفرت انگیز ترین آدم های دنیا،بی علمان و فقرا و بهترین آنها،ثروت مندان هستند!

چطوره شما هم از ثروتمندان خوشتون بیاد و از فقرا متنفر شید تا شاید به یه جایی برسید!

IQ دیگه :)

نوشته اصلي بوسيله zahra-j نمايش نوشته ها
خیلی دیگر از دانشمندان دیگر (بخصوص دانشمندان عصر مدرن) هم یا به خدا اعتقاد ندارن یا به خدای شخصی یا خدایی که ادیان ادعا میکنن اعتقاد ندارن یا در این باب ندانم گرا هستند.
و خیلی دیگه هم هستند که خدا رو قبول دارند و بهش اعتقاد دارن

البته با تفکر شما اونا دانشمند نیستند ها!!!! یه سری IQ پایینند که اشتباهی دانشمند لقب گرفتن!

نوشته اصلي بوسيله zahra-j نمايش نوشته ها
در کل شباهت و ارتباط میان دین و علم بیشتر ظاهری/سطحی هست تا واقعی/عمیق.
و در این زمینه تبلیغات و تحریف ها و مغلطه های زیادی صورت گرفته تاحالا توسط مذهبیون که سعی میکنن بگن میان علم و عقل و خرد و وجدان بشری و مذهب تضادی وجود نداره.
توصیه میکنم کتاب پندار خدا از ریچارد داوکینز رو بخونید.
این مغلطه و سفسطه را شما دارید رقم میزنید که معتقدید تضاد وجود داره!
و دینداران رو IQ پایین میدونید! و بی دینان رو به صرف اینکه دین رو قبول ندارند IQ بالا!

نوشته اصلي بوسيله zahra-j نمايش نوشته ها
همچنین تحقیقات علمی تاکنون نشون میدن که افراد مذهبی در کل (میانگین آماری) از هوش کمتری نسبت به افراد غیرمذهبی برخوردار هستند. درواقع بالاترین میانگین آماری ضریب هوشی به آگنوستیک ها (ندانم گراها) و آتئیست ها (کسانی که میگن خدا وجود نداره) تعلق داره! منبعش هم میتونید در گوگل با کلیدواژه های مناسب سرچ کنید و خودتون بخونید. تاحالا تحقیقات متعددی انجام شدن که مجموع اونا این نتیجه رو نشون میده.
همین تحقیقات علمی هم نشون داده که آیه هایی در قرآن اومده که با هوش سرشارتان باهاش ماندید، که چطوری تونسته کروی بودن زمین و چرخش زمین رو توی اون سال بیان کنه!

آدم باهوش و IQ دار! خلقت شما نتیجه تصادفه آیا؟ و آیا حالا که DNA کشف شد یعنی همه چی تصادفی به وجود اومده و هیچ علم و دانشی برای خلقتش به کار نرفته؟؟؟؟؟ واقعا هوشتون اینه؟

الحق و الانصاف به خاطر این حرفتون باید از 10 نمره 1000 بدن به هوشتون
نهایت بحث منطقی شما اینه که مخالفانتون رو احمق فرض کنید، حال آنکه خودتون هم بهره هوشی وافری ندارید!
__________________
بسم الله الرحمن الرحیم
اوست خدايى كه جز او هيچ معبودى نيست، همان فرمانرواى پاك، سالم از هر عيب ونقص، ايمنى بخش، چيره ومسلط، شكست ناپذير، جبران كننده، شايسته بزرگى وعظمت است. خدا از آنچه شريك او قرار مي دهند، منزّه است.(23)
سوره حشر

ويرايش توسط amuslim : 05-08-2014 در ساعت 12:36 PM
amuslim آفلاين است   پاسخ با نقل قول
5 نفر نوشته را پسندیده اند
پاسخ

برچسب ها
کشورهای, افتادگی, اسلامی, است؟, دین, سبب

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is فعال
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهاي HTML غير فعال است
Trackbacks are غير فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


ساعت جاري 06:52 PM با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.