تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > فلسفه و منطق > متافیزیک و علوم ماوراء
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 06-17-2014  
مدیریت مجموعه تالارهای موضوعی

ya-mohsen's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض

بسم الله الرحمن الرحیم

سوال : میزان و معیار در تشخیص نوع بیگانگان ( جن، شیطان، فرشته، و ...) چیست؟
.........................
ما در این موضوع با گروهی که منکر وجود چنین موجوداتی هستند بحثی نداریم و بیشتر قصد داریم ببینیم که معتقدین به این نوع موجودات چه طور تشخیص می دهند که فلان موجودی که با آن ها ارتباط پیدا کرده مثلا فرشته است و جن نیست یا جن است و فرشته نیست.
با کدام معیار ؟
بگذارید منظورم را روشن کنم:
ما می گوئیم جن ها موجوداتی نامرئی هستند، قابلیت تغییر شکل دارند ( حداقل گروهی از آنان اگر نگوئیم همه آنان )، قابلیت دروغگویی دارند، قابلیت هنرپیشگی و فریب دادن دارند. آنان می توانند خودشان را به هر نامی معرفی کنند ( راحت تر از ایجاد یک آواتار جدید در این انجمن ) و می توانند با دانش گسترده ای ( که بر اثر طول عمر و ریاضت خود به دست آورده اند ) معارف بالائی ارائه کنند که حتی به عقل دیگر جن ها هم خطور نکند.
حال وقتی که ما آدمیان میزان و معیار تشخیص نداشته باشیم چگونه می توانیم از تشخیص خود مطمئن باشیم و مثلا بگوئیم فلان تجربه، تجربه ای شیطانی است یا تجربه ای ملکوتی است یا مربوط به موجودات فضایی است و ... ؟
....................................
این مسئله را ساده تلقی نکنید. بسیاری از فرقه ها از همینجا شکل می گیرند...

ya-mohsen هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 06-27-2014   #76 (لینک نوشته)
فعال هم میهن

asad110's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : میزان و معیار در تشخیص نوع بیگانگان ( جن، شیطان، فرشته، و ...) چیست؟

نوشته اصلي بوسيله ya-mohsen نمايش نوشته ها
بسم الله الرحمن الرحیم

نفس در مرحله " لوامه " فرد را برای کارهای بدش مورد ملامت قرار می دهد اما به صورت وسواس نیست چون با عقل فرد در ارتباط است. یعنی فرد با ندای درونی می فهمد که کارش اشتباه بوده و بلافاصله الهام به استغفار، توبه و اصلاح کارش می شود اما ملامت وسواس گونه اینطور نیست و فقط ایجاد گرفتاری و نومیدی می کند.
اصرار وسواس گونه در کار مستحبی هم آن است که آنقدر اصرار به انجام ذکر و دعا و نماز و می کند که فرد از زندگی اش و واجباتش و حق الناس و ... بازمی ماند ...
با مقداری تجربه و دقت و مراقبه می توان تفاوت این دو را "تاکید به جا" و "اصرار وسواس گونه" را از هم تشخیص داد.
با سلام
پرسشی که پیش می اید تفاوت نفس لوامه با الهام فرشتگان و یا نفس عماره با وسوسه شیاطین و جنیان است!؟
ایا می توان گفت نفس عماره همان الهام شیطان است؟ که در دراین صورت پرسشهای فراوانی بی پاسخ می ماند و اگر متفاوت است که اینگونه است چگونه می توان این دو را تمیز داد؟
asad110 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 06-27-2014   #77 (لینک نوشته)
مدیر تالار فلسفه

salmaan's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : میزان و معیار در تشخیص نوع بیگانگان ( جن، شیطان، فرشته، و ...) چیست؟

بسم الله الرحمن الرحیم

بنده سعی میکنم منظورم خودم رو از اینکه چه نیازی به تشخیص این موجودات داریم رو با یه مثال نشون بدم

فرض کنید شما خواب هستید و موقع نماز صبح یه صدا شما رو بیدار میکنه:
مثلاً: «یامحسن، یامحسن، پاشو موقع نماز است»

خب یه کار اینکه که بشینید، صبح تا به شب را به این فکر کنیم که این صدای چه یا که بود:
ساخته ذهن بود، صدای شیطان بود، صدای رحمان بود؟!!!

یه کار دیگه اینه که دقیقاً عین یه گزاره معمولی باهاش برخورد بشه:
«الان وقت نمازه، اِه، عجب خدارو شکر بیدار شدم و خواب نماندم»
قديمي 06-28-2014   #78 (لینک نوشته)

ya-mohsen's Avatar

ارسال پیام خصوصی

بسم الله الرحمن الرحیم

نوشته اصلي بوسيله asad110 نمايش نوشته ها
با سلام
پرسشی که پیش می اید تفاوت نفس لوامه با الهام فرشتگان و یا نفس عماره با وسوسه شیاطین و جنیان است!؟ایا می توان گفت نفس عماره همان الهام شیطان است؟ که در دراین صورت پرسشهای فراوانی بی پاسخ می ماند و اگر متفاوت است که اینگونه است چگونه می توان این دو را تمیز داد؟
" نفس " همان خود ماست. یکی هم بیشتر نیست اما چون متغیر است مراتبی دارد.
هر کدام از ما هم بدون استثناء دو شیطان اختصاصی و دو فرشته اختصاصی با خودمان داریم. یک شیطان و یک فرشته همزاد ماهستند و دو تای دیگر خارج ازما فعالیت می کنند و در حال رفت و آمد و گزارش وضعیت امان به مافوق ها هستند.
وقتی که نفس در مرتبه " اماره" ( امر کننده به بدی ها ) باشد شیطان ( همزادی که با خود ماست )، نقش "فرمانده" را دارد و بر " نفس" تسلط دارد.
حال اگر نفس به هر دلیلی تغییر کند و تلاشش را صرفا به خورد و خوراک و رابطه جنسی و نظایر این ها معطوف کند، در این وضعیت او در حالت " بهیمیه " ( حیوانی ) واقع می شود. شیطان در این وضعیت در نقش " وزیر " ظاهر می شود و راهکار ارائه می کند. برایش امکاناتی فراهم می آورد که بتواند فعالیت داشته باشد.
" نفس سبوعیه "( درنده )، " نفس مکاره " ( حیله گر ) ، " نفس سحاره " ( سحرکننده )، "نفس مسوله" ( توجیه گر ) و ... همه این ها مراتب منفی نفس هستند و شیطان هم دراین مراتب حالت "مشاور "، " مطیع"، " خادم" و " کنترل کننده " دارد.
به طور کلی "نفس " هر طور باشد، "شیطان درون" هم وضعیتش متناسب با وضعیت "نفس "تغییر خواهد کرد. شیاطین می توانند برای اجرای خواسته های فرد تلاش کنند. مثلا ممکن است فردی فکر گناه در ذهن داشته باشد و روز بعد مشاهده کند که نشانه هایی ظاهر شده اند که در حال تحقق خواسته او هستند. در واقع شیاطین به دنبال خواسته اش روانه می شوند تا آن را برایش فراهم کنند و با نوعی واسطه گری کارها را برایش فراهم کنند. نفس از درون خواهش دارد و شیطان از بیرون کار را فراهم می کند.
" نفس ملهمه " نفسی است که متوجه الهام فرشتگان هست و الهامات را گوش می کند و این موضوعی است که برای شیاطین خطرناک است. به همین دلیل شیاطین برای او " نقشه " می کشند. شیطان در این وضعیت دیگر نمی تواند به راحتی به او فرمان بدهد یا با او همیاری داشته باشد بلکه باید نقشه بریزد و گام به گام طرحش را اجراء کند ...
درمرحله "نفس لوامه" چون نفس در حال آگاه شدن است، هرگاه کار بدی انجام بدهد خودش، خودش را ملامت می کند. در این مرحله، شیطان " جنگنده " است یعنی شروع به جنگ با نفس می کند چون وضعیت برایش بحرانی شده است. حال اگر ما با شیطان جنگیدیم و پیروز شدیم به مرتبه " نفس مطمئنه " می رسیم ( که کمیاب است ) و شیطان ضعیف می شود. با این وجود او باز هم از میدان خارج نمی شود. در مرتبه " نفس مطمئنه"، "شیطان" با التماس و خواهش وارد می شود تا بلکه کاری از پیش ببرد. آن چنان مودبانه وارد گفتگو با شما می شود که شما واقعا فکر کنید دلسوز و خیرخواه شماست، در صورتی که چنین نیست.
مراتب بالاتر نفس هم هست ...
تا نفس " قدسیه " ( که به روح القدس مربوط است ) و بالاتر.
.........................................
به طور کلی شیاطین و فرشتگان در تمام اوقات زندگی علی الدوام ( پیوسته )در حال الهام کردن یا وسوسه کردن ما هستند.
شیاطین، سیستم فوق العاده دقیق و سازماندهی شده دارند و به شدت هم سعی در پنهان بودن دارند. من دقیقا اطلاع دارم که آن ها حتی می توانند وارد اتاق خواب فرد بشوند و حتی نوشته های او را با خود ببرند یعنی در مراحل خیلی بحرانی و حساس به طور کاملا فیزیکی می توانند وارد عمل شوند، مگر اینکه ما بتوانیم جلوی آن ها سد و حصار نفوذناپذیری بسازیم ( که آن هم تخصص خودش را لازم دارد ) ...
"نفس "در مراتب منفی مثل نفس اماره با شیطان همدست است و ما بدون دخالت فرشتگان و نیروهای متعالی نمی توانیم به نفس لوامه و ... برسیم. وقتی از طریقتی که در شریعت برای ما مقرر شده جلو رفتیم (نه از طریقت های دیگر ) و در این مسیر ثابت و استوار باشیم، به طور تخصصی می توان به شناخت و تفکیک رسید ...
...

ويرايش توسط ya-mohsen : 06-28-2014 در ساعت 07:00 PM
قديمي 06-28-2014   #79 (لینک نوشته)
فعال هم میهن

asad110's Avatar

ارسال پیام خصوصی

بسم الله الرحمن الرحیم

" نفس " همان خود ماست. یکی هم بیشتر نیست اما چون متغیر است مراتبی دارد.
هر کدام از ما هم بدون استثناء دو شیطان اختصاصی و دو فرشته اختصاصی با خودمان داریم. یک شیطان و یک فرشته همزاد ماهستند و دو تای دیگر خارج ازما فعالیت می کنند و در حال رفت و آمد و گزارش وضعیت امان به مافوق ها هستند.
وقتی که نفس در مرتبه " اماره" ( امر کننده به بدی ها ) باشد شیطان ( همزادی که با خود ماست )، نقش "فرمانده" را دارد و بر " نفس" تسلط دارد.
حال اگر نفس به هر دلیلی تغییر کند و تلاشش را صرفا به خورد و خوراک و رابطه جنسی و نظایر این ها معطوف کند، در این وضعیت او در حالت " بهیمیه " ( حیوانی ) واقع می شود. شیطان در این وضعیت در نقش " وزیر " ظاهر می شود و راهکار ارائه می کند. برایش امکاناتی فراهم می آورد که بتواند فعالیت داشته باشد.
" نفس سبوعیه "( درنده )، " نفس مکاره " ( حیله گر ) ، " نفس سحاره " ( سحرکننده )، "نفس مسوله" ( توجیه گر ) و ... همه این ها مراتب منفی نفس هستند و شیطان هم دراین مراتب حالت "مشاور "، " مطیع"، " خادم" و " کنترل کننده " دارد.
به طور کلی "نفس " هر طور باشد، "شیطان درون" هم وضعیتش متناسب با وضعیت "نفس "تغییر خواهد کرد. شیاطین می توانند برای اجرای خواسته های فرد تلاش کنند. مثلا ممکن است فردی فکر گناه در ذهن داشته باشد و روز بعد مشاهده کند که نشانه هایی ظاهر شده اند که در حال تحقق خواسته او هستند. در واقع شیاطین به دنبال خواسته اش روانه می شوند تا آن را برایش فراهم کنند و با نوعی واسطه گری کارها را برایش فراهم کنند. نفس از درون خواهش دارد و شیطان از بیرون کار را فراهم می کند.
" نفس ملهمه " نفسی است که متوجه الهام فرشتگان هست و الهامات را گوش می کند و این موضوعی است که برای شیاطین خطرناک است. به همین دلیل شیاطین برای او " نقشه " می کشند. شیطان در این وضعیت دیگر نمی تواند به راحتی او را مدیریت کند یا با او همیاری داشته باشد بلکه باید نقشه بریزد و گام به گام طرحش را اجراء کند ...
درمرحله "نفس لوامه" چون نفس در حال آگاه شدن است، هرگاه کار بدی انجام بدهد خودش، خودش را ملامت می کند. در این مرحله، شیطان " جنگنده " است یعنی شروع به جنگ با نفس می کند چون وضعیت برایش بحرانی شده است. حال اگر ما با شیطان جنگیدیم و پیروز شدیم به مرتبه " نفس مطمئنه " می رسیم ( که کمیاب است ) و شیطان ضعیف می شود. با این وجود او باز هم از میدان خارج نمی شود. در مرتبه " نفس مطمئنه"، "شیطان" با التماس و خواهش وارد می شود تا بلکه کاری از پیش ببرد. آن چنان مودبانه وارد گفتگو با شما می شود که شما واقعا فکر کنید دلسوز و خیرخواه شماست، در صورتی که چنین نیست.
مراتب بالاتر نفس هم هست ...
تا نفس " قدسیه " ( که به روح القدس مربوط است ) و ... بالاتر.
.........................................
به طور کلی شیاطین و فرشتگان در تمام اوقات زندگی علی الدوام ( پیوسته )در حال الهام کردن یا وسوسه کردن ما هستند.
شیاطین، سیستم فوق العاده دقیق و سازماندهی شده دارند و به شدت هم سعی در پنهان بودن دارند. من دقیقا اطلاع دارم که آن ها حتی می توانند وارد اتاق خواب فرد بشوند و حتی نوشته های او را با خود ببرند یعنی در مراحل خیلی بحرانی و حساس به طور کاملا فیزیکی می توانند وارد عمل شوند، مگر اینکه ما بتوانیم جلوی آن ها سد و حصار نفوذناپذیری بسازیم ( که آن هم تخصص خودش را لازم دارد ) ...
"نفس "در مراتب منفی مثل نفس اماره با شیطان همدست است و ما بدون دخالت فرشتگان و نیروهای متعالی نمی توانیم به نفس لوامه و ... برسیم. وقتی از طریقتی که در شریعت برای ما مقرر شده جلو رفتیم (نه از طریقت های دیگر ) و در این مسیر ثابت و استوار باشیم، به طور تخصصی می توان به شناخت و تفکیک رسید ...
...
باتشکر از پاسخ کامل شما
قران هم در داستان حضرت ابراهیم به حضور شیطان برای منصرف کردن حضرت از قربانی نمودن فرزندش سخن گفته شده و فلسفه رمی جمرات هم بر این اساس بوجود امده...
در مورد حضور فیزیکی سئوالات فراوانی دارم .
  • در واقعه هابیل و قابیل دو کلاغی که پنهان کردن جنازه را به قابیل یاد دادند ملک بودند یا شیطان؟
  • ایا یاد دادن نحوه ساخت منجنیق توسط شیطان به نمرودیان هم صحت دارد؟
  • با این تفاصیل مقدار توانایی شیاطین برای دخالت در امور انسانها به چه مقدار است؟ چگونه می توان به دخالت انها در امور پی برد و دچار خرافات و...نشد؟
  • راهای مسدود کردن دخالت شیاطین در زندگی چیست؟
asad110 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 07-01-2014   #80 (لینک نوشته)

ya-mohsen's Avatar

ارسال پیام خصوصی

بسم الله الرحمن الرحیم

در واقعه هابیل و قابیل دو کلاغی که پنهان کردن جنازه را به قابیل یاد دادند ملک بودند یا شیطان؟
"فَبَعَثَ اللَّـهُ غُرَ‌ابًا يَبْحَثُ فِي الْأَرْ‌ضِ" : پس برانگیخت خدا کلاغی که می‌کاوید در زمین.
..........................................
در قرآن فقط همین عبارت ذکر شده و هیچ سخن دیگری در مورد شیطان یا فرشته و یا جنگ کلاغ ها و دفن کردن کلاغ مرده و ... نیامده است.
بعثت و برانگیختن هم فقط برای پیامبران نیست. خدا می تواند هر موجودی را مبعوث کند و او را برانگیزاند ( خواه یک انسان باشد یا یک حیوان یا یک فرشته ) تا موضوعی را به دیگران بیاموزاند و یا ابلاغ کند. حضرت محمد (ص) هم قبل از مبعوث شدن، " نبوت " داشت اما در یک زمان خاص " مبعوث " و برانگیخته شد تا پیام را ابلاغ کند...
  • ایا یاد دادن نحوه ساخت منجنیق توسط شیطان به نمرودیان هم صحت دارد؟
  • با این تفاصیل مقدار توانایی شیاطین برای دخالت در امور انسانها به چه مقدار است؟ چگونه می توان به دخالت انها در امور پی برد و دچار خرافات و...نشد؟
  • راهای مسدود کردن دخالت شیاطین در زندگی چیست؟
در ماجرای نابودی قوم لوط در قرآن به صراحت ذکر شده که فرستادگان ( فرشتگان ) در هیئت آدمیان ظاهر شده بودند و علاوه بر ابراهیم (ع) همسرش هم می توانست آن ها را ببیند. بنابراین حیطه فعالیت فرشتگان فقط دعوت به خدا و الهامات ... محدود نمی شود بلکه آنان درشرایط خاص می توانند وارد عمل شوند یا به صورت سپاهیانی که دیده نمی شوند در جنگ ها حضور یابند.
در مورد شیاطین هم در روایات زیادی به حضور در واقعیت بیداری آنان اشاره شده است و در قرآن هم فقط اشارات کوتاهی شده است.

وَاسْتَفْزِزْ مَنِ اسْتَطَعْتَ مِنْهُم بِصَوْتِكَ وَأَجْلِبْ عَلَيْهِم بِخَيْلِكَ وَرَ‌جِلِكَ وَشَارِ‌كْهُمْ فِي الْأَمْوَالِ وَالْأَوْلَادِ وَعِدْهُمْ ۚ وَمَا يَعِدُهُمُ الشَّيْطَانُ إِلَّا غُرُ‌ورً‌ا( اسری-64)
و بلغزان هر که را توانستی از ایشان به آواز خود و تاخت آور بر ایشان با سواره و پیاده خویش و شرکت کن با ایشان در مال ها و فرزندان و وعده بده ایشان را و وعده نمی‌دهد ایشان را شیطان مگر فریب‌.
.......................
مشارکت بین انسان ها و جن ها و همینطور بین انسان ها و شیاطین از گذشته تا به حال قطعا وجود دارد و آن ها می توانند الهاماتی در زمینه سازه های خاص یا جنگ ها و سایر مسائل داشته باشند.
در مورد راه های مسدود کردنش اگر فرصتی شد در تالار ادیان در این زمینه باید گفتگو کرد.
...

ويرايش توسط ya-mohsen : 07-29-2014 در ساعت 06:58 PM
قديمي 07-21-2014   #81 (لینک نوشته)
مدیر تالار فلسفه

salmaan's Avatar

ارسال پیام خصوصی

4- فرشتگان هیچگاه به صورت وسواس گونه شما را به امری وادار نمی کنند. بنابراین اگر متوجه شدید که ندایی به صورت مستمر و وسواس گونه از شما می خواهد که کاری را انجام بدهید و شما نمی توانید این ندا و فکرها را از ذهنتان خارج کنید بدانید که با یک فرشته روبرو نیستید ( حتی اگر از شما بخواهد که عبادت و ذکر و دعا و ... انجام بدهید). فرشتگان با مدارای زیاد با فرد روبرو می شوند ولی شیاطین سماجت فوق العاده ای دارند و دیوانه وار عمل می کنند. اگر در بیرونشان کنید از پنجره سعی می کنند وارد شوند. اگر خودتان را حصار کنید سعی می کنند راهی برای نفوذ از حصار پیدا کنند ...
آیا این معیار رو میتونیم برای انسانها هم بکار ببریم؟

مثلاً یه سوال میکنه(یا یه مغالطه میکنه) پاسخش رو میدیم

دوباره همان حرف رو با مثال دیگری میگه، باز جوابش رو میدیم

و ....
همین طوری ادامه پیدا میکنه
به هر شکلی که شده میخواد بگه حرفم درسته(درصورتی نادرسته)

یعنی میتونیم چنین انسانهایی رو جزو شیاطین بدانیم؟

salmaan آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 07-21-2014   #82 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

narvan20's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله salmaan نمايش نوشته ها
بسم الله الرحمن الرحیم

بنده سعی میکنم منظورم خودم رو از اینکه چه نیازی به تشخیص این موجودات داریم رو با یه مثال نشون بدم

فرض کنید شما خواب هستید و موقع نماز صبح یه صدا شما رو بیدار میکنه:
مثلاً: «یامحسن، یامحسن، پاشو موقع نماز است»

خب یه کار اینکه که بشینید، صبح تا به شب را به این فکر کنیم که این صدای چه یا که بود:
ساخته ذهن بود، صدای شیطان بود، صدای رحمان بود؟!!!

یه کار دیگه اینه که دقیقاً عین یه گزاره معمولی باهاش برخورد بشه:
«الان وقت نمازه، اِه، عجب خدارو شکر بیدار شدم و خواب نماندم»
وقتی آدم همچین اتفاقاتی براش می افته نمی تونه نسبت بهش بی تفاوت باشه و همیشه بیادش می افتی.
narvan20 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 07-21-2014   #83 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mstschp's Avatar

ارسال پیام خصوصی

در مورد دیدن پیامبر و نیکان گفته شده که جنیان امکان اینکه به شکل پیامبران و اولیا خدا دربیان وجود نداره البته باید اینجا توجه داشت طرفم از این حرف استفاده نکنه
اما جنیان معمولا با انسان ها کاری ندارن اونم جنس خوبش مگه اینکه اون فرد از علما باشه و بخوان باهاش یک گفتگو هایی داشته باشن
جن های بد یا همون شیاطین معمولا به سراغ همه میرن اونم که هدفشون معلومه
فرشته ها هم که هیچگاه بر انسان های عادی نمایان نمیشن مگر اینکه خدا بخواد
در اینجا فقط میخوام بگم فقط اجنه رو ما می بینیم نه فرشته ها رو
قديمي 07-21-2014   #84 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

narvan20's Avatar

ارسال پیام خصوصی

من دوسال پیش یه چیزی به چشمم آمد و با او همکلام هم شدم ولی هیچ وقت نفهمیدم چی بود. کی بود. از یک نفر توی امام زاده صالح (روحانیون) پرسیدم فقط گفت خوشبحالت که بچشمت آمده!!!
یه شب که توی خونه تنها بودم ماشین لباسشویی رو روشن کردم و شروع کردم به مرتب کردن خونه یک آن دیدم گوشه سالن پشت به پنجره یک مرد کاملا درشت اندام با صورتی زمخت نشسته نوع نشستن عین نشستن توی نماز بود. وسط سرش از جلو تا عقب کچل بود و بالای گوشهاش (دور سرش مو داشت) مو داشت.
اصلا نترسیده بودم. خودمو بی توجه نشون دادم و کارهامو انجام دادم. دیدم نمی ره!! قرآنی که همیشه از اون قران می خوندم دستم گرفتم و رفتم جلوش نشستم و بهش گفتم هرکی که هستی زود برو چون شوهر من خیلی بد دله و اگر شما رو اینجا ببینه قیامت میشه!! در ضمن خیلی دوستانه ضمن حرف زدن دست روی رونش گذاشتم و بهش گفتم بره. بعد قرآن رو باز کردم و شروع به قرآن خوندن کردم. بلند شد و رفت. اون شب نترسیدم اما بعدها می ترسیدم.
در ضمن خونه ما قدیمی نیست و توی جردن تهرانه!! منم آدم خرافاتی نیستم اما این چیزیه که دیدم. بعد از آن زمان موقع کار کردن سایه هایی می بینم که راه می رن. یا رد میشن. تا چند وقت پیش دخترم گریه می کرد و می گفت ماما می ترسم. بهش گفتم از چی می ترسی می رفت و در ورودی رو نشون میداد و می گفت از این می ترسم. در صورتی که من چیزی نمی دیدم. یه شب هم توی خواب گریه می کرد و می گفت ماما در منو داره اذیت می کنه ( 2سالشه) تا اینکه از توی مفاتیح یکسری دعا نوشتم و از در آویزون کردم دیگه از اون روز نمی گه!!
شما فکر میکنید چیزی که من دیدم چی بوده یا کی بوده.
narvan20 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 4 روز پيش   #85 (لینک نوشته)

ya-mohsen's Avatar

ارسال پیام خصوصی

بسم الله الرحمن الرحیم
تاریکی یا روشنایی
یکی دیگر از میزان های تشخیص، مسئله نور و تاریکی محیط است.
اگر گروهی از شما بخواهند که در تاریکی کامل فلان فعالیت مثل احضار روح و ... را انجام بدهید این یک نشانه منفی است. هیچ روح درگذشته ای یا هیچ فرشته ای از شما نمی خواهد که در تاریکی فعالیت کنید یا شرایط را تاریک کنید تا او بتواند ظاهر شود یا فعالیت کند. روح یا فرشته ای که در روشنایی از شما فرار می کند همان بهتر که فرار کند ...
حتی اگر در مسجدی بودید و گفتند چراغ ها را خاموش کنید تا حال دعا پیدا شود و از اینجور حرف ها ... اینجا هم باید مراقب باشید که نشانه خوبی نیست. البته منظورم این نیست که همه فعالیت ها در تاریکی، شیطانی باشد، خیر، فقط باید بیشتر مراقب بود چون شیاطین بیشتر در تاریکی فعال می شوند. به همین خاطر روایات بر روشنایی منزل تاکید دارند هنگام غروب.
در تاریکی مطلق هم نخوابید ...

قديمي 3 روز پيش   #86 (لینک نوشته)
شمع جمع

mbartar's Avatar

ارسال پیام خصوصی

من خيلي از تاريكي ميترسم اونم به جن و روح است.
قديمي 3 روز پيش   #87 (لینک نوشته)
آغازگر برتر گفتگو

nasr12's Avatar

ارسال پیام خصوصی

سلام
خوب این موجودات وجود دارند ولی جن ازنظرمعنا به معنای مخفی وپوشیده بودن است!
مثلا نیروی جاذبه واکسیژن ونیرووانرژی الکتریسته همگی ازچشم ما مخفی هستند!
کسی که ادعامیکنه جن زده شده است یاواقعا توسط موجودی به نام جن تسخیرشده است یا اینکه توسط انرژی ها ی فیزیکی زمین تحت تاثیرقرارگرفته باشد.
امواج مغناطیسی که وارد بدن شخصی می شوند نوع جن زدگی است مثله زمانی که برق 3فازشمارامی گیرد!
nasr12 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 2 روز پيش   #88 (لینک نوشته)
شمع جمع

smm.'s Avatar

ارسال پیام خصوصی

آیت الله شجاعی در کتاب مقالاتش می نویسه
مادامی که ابواب مکاشفات به روی سالک الی الله باز نشده باید مراقب این باشد که دنیا و متاع دنیا و خواسته های دنیوی و هواهای نفسانی قلب او را بصوت های مختلف و در جلوه های متنوع به خود مشغول نکند. و وقتی ابواب مکاشفات به روی او باز شد باید مراقب این باشد که قلب او به انچه در مقام کشف می بیند بگذرد و از آنچه می شنود بگذرد و بالاخره از آنچه می یابد و با ان مواجه می گردد عبور کند و مشغول به آنها و مجذوب به سوی آنها نباشد. و چه بسا آنچه می بیند بسیار دیدنی باشد و آنچه می شنود بسیار شنیدنی
در این مقام یعنی در مقام کشف سماعی چه بسا اصوات و مسموعاتی بشنود که به هیچ وجه ربطی به مقصد سالک نداشته و مربوط به مسائل عادی و امور دنیوی و یا امور عالم بالا باشد. پیداست باید به آنها توجه نکند و خود را به آنها مشغول نگرداند و باید هیچگونه ترتیب اثر بدانها ندهد و بگذرد و به کار خود ادامه بدهد و از ذکر و طلب غفلت نکند. حتی باید از قبیل مکشوفات سخنی نگوید و به طور کلی نادیده بگیرد .بعضیها که احیانا به این حقیقت توجه ندارند روی این قبیل کشف ها حساب باز می کنند و مشغول آنها می شوند و از طریق باز می مانند
smm. آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي يك روز پيش   #89 (لینک نوشته)
مدیر تالار فلسفه

salmaan's Avatar

ارسال پیام خصوصی

بسم الله الرحمن الرحیم

یکی از توصیه های کتاب «جامع السعاده» که از کتب اخلاقی مورد سفارش بزرگان هست

این هست که فرد به مرور خودش را عادت دهد که در جاهای تاریک بخوابد
salmaan آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي يك روز پيش   #90 (لینک نوشته)

ya-mohsen's Avatar

ارسال پیام خصوصی

بسم الله الرحمن الرحیم
نوشته اصلي بوسيله salmaan نمايش نوشته ها
بسم الله الرحمن الرحیم

یکی از توصیه های کتاب «جامع السعاده» که از کتب اخلاقی مورد سفارش بزرگان هست

این هست که فرد به مرور خودش را عادت دهد که در جاهای تاریک بخوابد
کتاب را معرفی کنید و مشخص کنید کدام بزرگان (؟) چنین توصیه ای کرده اند.
نوشته را پسندیده است :
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال