تناسب اندام:اضافه کردن وزن(رژیم غذائی و ورزش مناسب)
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > دانشگاه ، فناوری و علوم پزشکی > پزشکی و سلامت > آرشیو تالار پزشکی
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

پاسخ
 
LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 03-24-2008   #1 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
dr_satar's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

Wink تناسب اندام:اضافه کردن وزن(رژیم غذائی و ورزش مناسب)

تناسب اندام:اضافه کردن وزن(رژیم غذائی و ورزش مناسب)
1ـ لاغري يك مكانيسم مزمن است و درمان آن مثل هر پروسة مزمن ديگري نياز به زمان دارد.
2ـ هرگز در درمان لاغري خود از دارو استفاده نكنيد، چرا كه دارو غذا نيست و در هر حال داراي عوارضي مي‌باشد. (به استثناي داروهاي اشتهاآور و تقويتي كه توسط پزشك تجويز مي‌شود)
3ـ در درمان لاغري خود هيچگاه عجله نداشته باشيد، يادتان باشد كه رژيم غذايي با افزايش وزن تدريجي علاوه بر اينكه قابل تحملتر است، عوارضي نداشته، تقريباً غير قابل بازگشت مي‌باشد.


4ـ علل لاغري :
الف) فشارهاي دروني، استرسها و افسردگيها
ب) ثانويه به بيماريهايي ازقبيل : هيپرتيروئيديسم (پر‌كاري تيروئيد)، ديابت (بيماري قند خون بالا)، بيماري‌هاي انگلي،
بيماري‌هاي گوارشي و …
ج) اختلال تغذيه‌اي (دريافت كم كالري و زيادي فعاليت)
د) ژنتيك


5ـ درمان‌هاي لاغري به دو دستة دارويي و رژيم‌درماني تقسيم مي‌شوند.
الف) درمان دارويي:
ـ داروهاي اشتهاآور: اين داروها با افزايش اشتها سبب بيشتر خوردن شده، دريافت انرژي توسط بدن را افزايش مي‌دهند. سردستة اين داروها كه در ايران بسيار استفاده مي‌شود، سيپروهپتادين مي‌باشد. علاوه بر اين داروهاي تقويتي مثل ويتامين‌ها همچنين عناصر كمياب مثل روي نيز كاربرد دارند. تمامي اين داروها زماني مؤثرند كه شخص از هر نظر سالم باشد.
ـ داروهايي كه با احتباس نمك و بدنبال آن آب باعث افزايش وزن مي‌شوند: از اين گروه دارو مي‌توان از كورتون‌ها نام برد. اين داروها با احتباس آب و نمك باعث عوارض زيادي براي بدن شده علاوه بر اين عوارض گوارشي، استخواني و … ديگري نيز دارند.
ـ داروهايي كه با كاهش متابوليسم بدن باعث افزايش وزن مي‌شوند: اين داروها به صورت كاذب كم‌كاري تيروييد ايجاد كرده، با كاهش متابوليسم بدن سبب افزايش وزن مي‌شوند. اين گروه نيز با توجه به برهم‌زدن نظم طبيعي بدن باعث ايجاد عوارض مي‌شوند.
ب) رژيم‌درماني :
ـ ارائة برنامة كامل و علمي از نظر علم تغذيه: اگر شخص كاملاً از نظر بيماري‌هاي عامل لاغري بررسي شده و در حال سلامت باشد، با استفاده از يك رژيم استاندارد كه تمام مسائل تغذيه‌اي در آن رعايت شده باشد قادر به افزايش وزن خواهد بود.
6ـ با توجه به موارد فوق بهترين و سالمترين راه حل ارائه‌شده در مورد درمان لاغري اين موارد مي‌باشد:
الف) رژيم غذايي صحيح
ب) ورزش مناسب و كافي

7ـ در هر رژيم غذايي صحيح بايد اين گروههاي غذايي وجود داشته باشد:
شير و لبنيات، حبوبات و غلات، ميوه و سبزيجات، گوشت

12ـ رژيم غذايي بايد:
ـ تأمين كنندة انرژي مورد نياز روزانه باشد.
ـ تأمين كنندة ريزمغزيها باشد (موادي كه به مقدار بسيار كم بايد در غذا وجود داشته باشد)
ـ بر اساس فرهنگ غذايي ايراني باشد.
ـ تنوع لازم را داشته باشد.

13ـ در يك رژيم غذايي اصولي افزايش وزن تدريجي است. بطوريكه حداكثر يك كيلوگرم در ماه مي‌توانيد افزايش وزن داشته باشيد. به همين دليل بايد حوصله داشته و با دقت برنامة خود را اجرا كنيد. ضمناً اگر قبل از رژيم عكسي از خود داشته باشيد بهتر خواهد بود.
dr_satar آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 03-24-2008   #2 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
ruya's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

Question چگونه وزن خود را اضافه کنیم

چگونه وزن خود را اضافه کنیم

فکر می کنید که همه چیزهای چاق کننده مثل چربیها و شیرینی زیاد، گالن گالن شیر، خامه و هر چه که فکر میکنید وزنتان را بالا میبرد میخورید اما هیچ اتفاق تازه ای برایتان رخ نمی دهد!؟ و هنوز هم مثل چوب هاکی باریک و لاغر هستید!؟ خب بهتر است که ناامید نباشید. اضافه شدن وزن شما اصلا غیر ممکن نیست! اما به خاطر داشته باشید باید برای این کار هدفمند و با انگیزه باشید و فقط به اضافه شدن چربی بدنتان فکر نکنید بلکه به سلامتی خودتان نیز بیاندیشید. برای این کار باید نکاتی را در مورد فیزیک بدنتان بدانید!
عوامل وراثتی شما

ژنتیک و وراثت نقش مهمی را در قالب و شکل بدن شما ایفا می کند و این مساله هم کاملا" ارثی است. به این معنی که اگر والدینتان لاغر باشند بدن شما هم اصولا" به همین ترتیب قالبی مشابه آنها خواهد داشت و باید برای اینکه از این وضعیت خارج شوید تلاش زیادی بکنید!

مرحله بعدی شیوه زندگی شما است که نقش مهمی در فرم بدنی شما خواهد داشت. اگر زندگیتان مرتب در تنش و جنب و جوش می گذرد هرگز نباید به طور مرتب از بلغور یا خوراکی های از این قبیل استفاده کنید چرا که متاسفانه نا خواسته وزن خود را از دست میدهید! اگر فرد بی قرار و البته پر تحرکی هستید و برایتان ریلکس و آرام بودن غیر ممکن است با مشکلات زیادی در این را ه روبرو خواهید شد. مردمی که بی قرار و پر جنب و جوشند بالغ بر 700 کالری در روز می سوزانند و این به اندازه دو بسته شکلات است!

رژیم شما


مهمترین مساله در رابطه با اضافه کردن وزن این است که شما به طریق مناسب و اصولی این کار را انجام دهید! ماهیچه بهتر از چربی به درد شما می خورد. اگر می خواهید وزنتان بالا برود نیاز به این دارید که بیش از آنچه کالری میسوزانید، کالری دریافت کنید. بهترین منبع کالری کربو هیدراتها هستند که باید سعی کنید حداقل 70 درصد کالری جذب شده از کربوهیدراتها مانند سیب زمینی، برنج و ماکارانی را ذخیره کنید. 15 درصد کالری مورد نیاز بدنتان باید از پروتیئنها و باقی از چربیها تامین شود.

نکات مفید


• دفترچه ای روزانه برای سیستم غذاییتان تهیه کنید و در طول هفته ها برنامه غذایی روزانه تان را یادداشت کنید.
• تلاش کنید به جای آنکه هر روز 3 وعده مفصل غذا بخورید دفعات غذا خوردنتان را افزایش دهید.
• وعده های غذاییتان را کالری دار تر کنید به عنوان مثال یک برش تست پر کالری برای صبحانه بخورید، به جای آب پرتغال آب انگور بنوشید. شیر قهوه را با هم مخلوط کنید و بخورید. برنج و ماکارانی را در برنامه غذاییتان قرار دهید. سالاد با سسهای مختلف بخورید و دسر را به خاطر بسپارید!
• در وعده ها ی غذایتان از خشکبار، دانه های روغنی و کشمش، پودینگهای برنج، انواع ماستهای چرب، غلات مختلف با شیر، شیرهای پر چرب، بیسکوییتهای کالری دار ،پنیر میوه و بسته های کوچک شکلات استفده کنید!
• خوردن نوشیدنی های بدون کالری را متوقف کنید. چیزهایی شامل سوداهای رژیمی، قهوه و چایی. به جای آن از شیر خامه یا شیر چرب (که دارای کالری هستند نه چربی اضافه) استفاده کنید.
• عادت کنید تا در غذاهایتان از موادی با کالری بالا استفاده کنید. هر وعده غذاییتان باید شامل سیب زمینی، برنج، ماکارانی نان و حبوبات باشد، میوه، سبزی و منابع پروتئینی مانند مرغ، گوشت قرمز، ماهی، کره بادام زمینی، تخم مرغ و پنیر را نیز فراموش نکنید!

تمرینات هر روزه


ورزشهای هر روزه و فعالیتهای بدنی مرتب به شما کمک خواهد کرد تا ماهیچه هایتان تقویت شود و چربی اضافه نداشته باشد. به دست آوردن اضافه وزن از طرق مناسب باید به شما کمک کند تا استخوانهایتان نیز قوی و محکم بشود. فعالیتهای هر روزه به مدت 30 دقیقه و 5 روز در هفته برایتان مفید و ضروری است. می توانید در این برنامه ورزشی پیاده روی، شنا، دوچرخه سواری و ژیمناستیک را نیز بگنجانید.

اما به یاد داده باشید که نباید بیش از حد فعالیت کنید. اگر کسی هستید که همیشه تناسب اندام دارید هر روز زمانی را نیز به استراحت مطلق اختصاص دهید. به خاطر داشته باشید که شما باید کالری به دست بیاورد، بیش از آن چیزی که در طول انجام فعالیتهای روزانه می سوزانید! بنابراین نباید بیش از حد مجاز تمرین و ورزش کنید!

توجه: این دستورات و نکات مختص کسانی است که از سلامتی کافی برخوردارند و میخواهند وزنشان را افزایش دهند. اگر به دلایل نا معلوم و نا مشخصی وزنتان کاهش پیدا میکند باید حتما با پزشک مخصوص تغذیه مشورت کنید و تحت نظر ازمایشات پزشکی قرار بگیرید. در چنین شرایطی این اطلاعات و نکات مناسب شما نیست!
ruya آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 12-12-2008   #3 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
ruya's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : چگونه وزن خود را اضافه کنیم

نکته‌هایی برای افزایش وزن

- برای خودتان اضافه وزنی را به عنوان هدف انتخاب کرده و سعی کنید به تدریج آن را به دست آورید.

- یادداشت کردن آنچه در طول روز می‌‌خورید و ساعات آن، در طی یک هفته به شما کمک می‌کند تا به عادات غذایی خود آشنا شوید و بفهمید کجای کار ایراد دارد.

- برای طول روز یک برنامه غذایی در سه وعده ترتیب بدهید. به علاوه ساعت 10 صبح و ساعت 4 بعدازظهر یک میان وعده بخورید.

- مقدار غذای هر وعده را نسبت به قبل از رژیم بیشتر کنید و از منابع چربی البته با توجه به چربی اشباع و ترانس آن، به خصوص در وعده صبحانه بیشتر استفاده کنید.

- از نوشیدنی‌های پرکالری مثل شیر و موز با شکر بیشتر استفاده کنید. استفاده از غذاهای پرکالری برای شما مجاز است.

- به همراه وعده غذایی، از دسرهایی مثل کرم کارامل و... استفاده کنید.

- با اینکه شما قصد دارید وزن خود را افزایش دهید اما هنوز تمرینات ورزشی برای شما مهم هستند. آنها را فراموش نکنید.
- با ادامه رژیم غذایی، با کالری بیشتر از نیاز روزانه می‌توانید وزن به دست آمده را حفظ کنید تا به موقعیت ثابتی برسید.
ruya آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 10-11-2009   #4 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
ruya's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : چگونه وزن خود را اضافه کنیم

توصيه هايي براي لاغرها
۳ گروه از افراد هستند كه بسيار لاغرند:
۱- آنهايي كه خوب مي خورند و لاغر مي مانند.۲- آنهايي كه نمي توانند هر آنچه را كه مي خورند هضم كنند و بر اثر وجود بيماري و نارسايي لاغر مانده اند.۳- آنهايي كه كم مي خورند و فعال و تحرك زيادي دارند.
گروه اول
الف- در رابطه با گروه اول مي توان عوامل زير را در نظر گرفت:
۱- كلمه «زياد مي خوريم» يك عبارت نسبي است كه در نظر افرادي كه لاغر هستند، زياد به نظر مي آيد ولي در اصل ممكن است خيلي كم باشد.۲- ممكن است غذاهاي مصرفي اين افراد از غذاهاي پرحجم و كم كالري (سبزيجات خام و پخته، مواد حاوي فيبر و...) باشد.۳- احتمال دارد به دلايلي مثل پركاري غده تيروئيد (هايپرتيروئيديسم) باشد كه خود به خود متابوليسم افزايش مي يابد.۴- اين افراد فقط در وعده هاي سه گانه غذا مي خورند و يا قبل از غذا مواد بي ارزش تغذيه اي خورده و وعده غذايي اصلي را رها مي كنند.
ب- در رابطه با نوع دوم اين گروه:
قسمتي از اين موضوع به خصوصيات ژنتيك مربوط مي گردد كه بالا بودن متابوليسم (سوخت و ساز) را در بدن آنها منجر مي گردد.اگر كودكي اشتهاي خوبي داشته باشد، فعال و پرتحرك بوده و با وجود پرخوري سالم و لاغر بماند، در اين حالت هر چه صرف كنند به انرژي تبديل مي شود، اين به دليل فعاليت بيش از حد آنهاست. اين گروه از كودكان لاغر، اما سالم مي مانند، بنابراين جاي هيچ گونه نگراني براي اين گروه نيست. بسيار ديده شده كه دختران و پسران با وجود قد كشيدن، وزن شان ثابت بوده است.
گروه دوم
گاهي اوقات كمبودهاي شديد ويتاميني مثل كمبود ويتامين D يا ويتامين هاي B-complex وجود دارد. آنها گاهي اوقات به دليل برخي بيماريهاي پيش رونده جسمي و رواني، دائماً بستري مي شوند و مدام وزن كم مي كنند و هيچ داروي تقويتي يا غذايي، وزن آنها را ترميم نمي كند.مقاومت پايين بدن، باعث بيماري، لاغري و رنجوري مي شود. بعضي از افراد براثر ابتلا به بيماري هاي مزمن و يا پيش رونده، علي رغم داشتن استراحت كافي و تغذيه مناسب، لاغر مي شوند.

در بزرگسالان، انگل هاي خاصي مثل كرم قلابدار فرد را دچار كم خوني شديد و لاغري مي كند و در چنين شرايطي بدون دفع انگل ها، هر تلاشي براي افزايش وزن، بيهوده خواهد بود.در مورد كودكان انگل دار هم وضع به همين صورت است. تغيير رژيم غذايي به روش هاي طبيعي، موجب درمان و بهبود شرايط عمومي بيمار مي شود و وزن به طور تدريجي و آهسته افزايش مي يابد.در بعضي افراد نيز به دليل استفاده هاي مكرر و هر روزه از غذاهاي آماده مصرف (مثل پيتزا، ساندويچ ها و...) سيستم گوارشي اين افراد تنبل مي شود و دچار كمبود انرژي خواهند شد.
گروه سوم
كم خوردن يا خوردن غذاهاي بي خاصيت، به همراه فعاليت شديدي كه خارج از توان فرد است، موجب لاغري مي شود.اين نوع لاغري در ميان مردمان فقير و كارگراني كه مدت هاي طولاني، كار طاقت فرسا مي كنند، ديده مي شود. اين افراد به طور طبيعي، سرپرستان خانواده هاي پرجمعيت اند، اما در مقابل مخارج شان درآمد مختصري دارند. چنانچه افراد لاغر بر اثر بيماري وزن كم كنند و سلامتي شان آسيب ببيند، دچار ضعف و خستگي مي شوند و اشتهايشان كم مي شود. دلشان مي خواهد دراز بكشند يا بخوابند. اين افراد ممكن است دچار بي خوابي، سردرد، سرگيجه و... شوند
ruya آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 03-05-2010   #5 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
ruya's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : تناسب اندام:اضافه کردن وزن(رژیم غذائی و ورزش مناسب)

قبل از مطالعه توصیه های موجود در این تاپیک، توجه کنید که اگر به کمبود وزن جدی دچار هستید یا به دنبال یک برنامه غذایی صحیح هستید، باید به پزشک متخصص تغذیه مراجعه کنید. آنچه در اینجا خواهید خواند، تنها توصیه هایی مفید و بی ضرر برای تغییر برنامه تغذیه و فعالیت شما است نه یک دستور غذا یا رژیم. عمل کردن به نکات زیر موجب میشود به تدریج وزنتان اضافه شود، اما فراموش نکنید که اضافه شدن وزن با چاقی (انباشته شدن چربی) متفاوت است، پس داشتن یک برنامه ورزشی مناسب، به قوی شدن و شکل گیری ماهیچه ها کمک میکند و برای شما اندامی متناسب به ارمغان می آورد.همانطور که میدانید، اضافه کردن وزن کار آسانی نیست، به خصوص اگر شما صاحب بدنی باشید که به طور ژنتیک لاغر است.در چنین افرادی، هضم سریع غذا موجب میشود که افزایش وزن به کندی صورت بگیرد. کلید حل مشکل، در تغییر برنامه غذایی و فعالیت بدنی است. در اینجا به 5 نکته مهم اشاره میکنیم:
ruya آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 03-05-2010   #6 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
ruya's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : تناسب اندام:اضافه کردن وزن(رژیم غذائی و ورزش مناسب)

مقدار کالری مصرفی خود را در یک روز عادی اندازه بگیرید. هیچ یک از برنامه های غذایی خود را تغییر ندهید و مانند هر روز غذا میل کنید و کالری آن را محاسبه کنید. این کار، مهمترین قدم در افزایش وزن است. در ساعت مشخصی از روز(صبح یا شب) خود را وزن کنید.در روز بعد از اندازه گیری، 500 کالری به مقدار کالری مصرفی خود اضافه کنید. برای مثال اگر شما در روز 2000 کالری مصرف میکردید، از این روز تا آخر هفته، روزی 2500 کالری مصرف کنید. به جای خوردن سه وعده غذای مفصل یا خرده خوری در طی روز، این میزان کالری را بین 5 تا 6 وعده غذا تقسیم کنید و هر 2 تا 3 ساعت یک بار غذا میل کنید.ورزشهای وزنه برداری (از دمبلهای کوچک گرفته تا کار با دستگاههای وزنه برداری) انجام دهید. این هم یکی از مهمترین مراحل افزودن صحیح وزن است و باید به طور صحیح انجام شود. اگر فرصت ندارید که هر روز به باشگاه بروید، چند جلسه حرکات ساده و قابل انجام دادن در خانه را با مربی تمرین کنید و سپس در خانه به ورزش ادامه دهید.در پایان هفته، خود را وزن کنید. خواهید دید که در طی یک هفته در حدود یک تا یک و نیم کیلوگرم به وزن شما اضافه شده است. به این ترتیب شما در طول یک ماه بین 4 تا 6 کیلو سنگین تر خواهید شد.


نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که در بعضی مواقع، وزنه شما افزایش وزنی را نشان نخواهد داد، در چنین مواقعی باید به مقدار غذای خود بیافزایید، در نتیجه، اگر پس از دو هفته، افزایش وزن شما متوقف شد، 250 کالری دیگر به میزان غذای روزانه خود بیافزایید. این کار را هر بار که دچار وقفه دو هفته ای شدید انجام دهید.


ruya آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 09-11-2010   #7 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
ruya's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : تناسب اندام:اضافه کردن وزن(رژیم غذائی و ورزش مناسب)

اگر می خواهید چاق شوید و اضافه وزن پیدا کنید حتما توصیه می کنیم این مطلب را بخوانید .
همین حالا قلم و كاغذ را بردارید ، یك خط كسری بكشید، بالای این خط وزنتان را به كیلوگرم و زیر آن قدتان را بر حسب متر به توان 2 بنویسید ، حاصل كسر را كه به دست آوردید اگر 18 یا كمتر از آن بود، این گزارش را بخوانید، چون گزارش ما درباره شیوه‌های چاق شدن لاغرهاست ؛ همان‌ها كه حاصل كسرشان 18 یا كمتر از آن شده است.


نام آزمایشی كه درباره آن صحبت كردیم bmi است كه از شیوه‌های علمی تعیین چاقی یا لاغری افراد محسوب می‌شود. بر اساس این آزمایش كسانی كه حاصل كسرشان بین 20 تا 25 باشد وزن طبیعی و كسانی كه كسرشان 25 به بالا باشد اضافه وزن دارند.اما اگر حوصله حساب و كتاب‌های پیچیده را ندارید، راهی برای محاسبه سرانگشتی این كه لاغر یا چاق هستید هم وجود دارد.
اگر مرد هستید قدتان را به سانتی‌متر بنویسید و از 100 كم كنید حاصل این تفریق وزن تقریبی ایده‌آل شما را نشان می‌دهد، اما اگر زن هستید باید قدتان را به سانتی‌متر بنویسید و به جای 100 از 105 كم كنید البته این كه جثه و سن شما چقدر باشد هم در وزن ایده‌آل‌تان دخیل است، اما به هر حال این محاسبه، رقمی تقریبی از وزنی كه باید داشته باشید را به شما ارائه می‌دهد.


گام اول برای چاق شدن، دلیل لاغری را بفهمید

نخستین قدم برای چاق شدن پیدا كردن دلیل آن است چرا كه بسته به نوع لاغری راه درمان آن هم متفاوت است.
یكی از دلایل لاغری، پركاری غده تیروئید است كه باعث افزایش سوخت و ساز در بدن می‌شود. در این صورت هر چقدر هم غذا بخورید به دلیل سوخت و ساز بالای بدن، لاغر می‌مانید.


عامل دیگر لاغری بیماری بی‌اشتهایی عصبی است و بیمارانی كه بی‌اشتهایی عصبی دارند برای چاق شدن باید ابتدا، عوامل استرس‌زا را در ‌اطراف خود كاهش دهند.از سویی دیگر برخی افراد، لاغری را از خانواده‌های‌شان به ارث می‌برند معمولا پس از طی دوران نوجوانی و جوانی، چاق می‌شوند.
لاغری وقتی ایجاد می‌شود كه دریافت انرژی از طریق مواد غذایی كمتر از مصرف آن در بدن باشد.


لاغر‌ها به 2 گروه سالم و بیمار تبدیل می‌شوند. لاغرهای سالم، معمولا در طول زمان اضافه وزن پیدا می‌كنند، اما لاغر‌های بیمار، كم غذا هستند و مواد مغذی لازم به آنها نمی‌رسد و به همین دلیل باید به پزشك مراجعه كنند.


گام دوم، رژیم خوشمزه

اگر شما از آن دست لاغر‌های رنجور باشید كه دلیل اصلی لاغریتان فقط رژیم بد غذایی است خیلی آسان می‌توانید با تغییر این رژیم، به مرور زمان وزنتان را به حد مطلوب برسانید.

در رژیم غذایی برای چاق شدن‌ از غذاهای كم‌حجم و پركالری مانند كره، عسل، خرما و مغز دانه‌ها استفاده كنید.

برخی لاغر‌ها برای چاق شدن سراغ مواد غذایی پرخطر می‌روند مثلا میزان روغن غذایشان را زیاد می‌كنند یا شكر و شیرینی را در رژیم غذایی‌شان افزایش می‌دهند؛ در حالی كه مشاور تغذیه چنین روشی را بشدت رد می‌كند و معتقد است این نوع روش‌ها به سلامت لاغر‌ها آسیب می‌رساند و حتی احتمال دارد باعث بیماری‌های قلبی و عروقی شود!ruya آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 09-11-2010   #8 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
ruya's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : تناسب اندام:اضافه کردن وزن(رژیم غذائی و ورزش مناسب)

گام سوم، چطور غذا بخوریم؟
محیطی كه لاغر‌ها در آن غذا می‌خورند باید دلچسب و مطلوب باشد. فرد لاغری كه می‌خواهد با غذا‌خوردن چاق شود، باید غذایش را در محیطی به دور از استرس بخورد.

اگر
لاغرید سفره‌تان را رنگین كنید حتی اگر شده با شاخه گلی. غذایتان باید خوش طعم و خوشبو باشد و به هیچ وجه ‌ با اصرار دیگران، زیادتر از حد توان‌تان غذا نخورید چون در این صورت از غذا دلزده می‌شوید و در دفعات بعدی حوصله خوردن نخواهید داشت.

زیاد كردن وعده‌های غذایی یكی از راه‌های چاق شدن است، حتی اگر در هر وعده میزان غذای مصرفی‌تان كم باشد. بنا بر گفته‌های این مشاور تغذیه، خوردن آب با فاصله كمی از آغاز یا پایان وعده‌های غذایی، برای لاغر‌ها ضرر دارد، چون شیره‌های گوارشی را رقیق می‌كند و غذا به درستی هضم نمی‌شود.


گام ‌چهارم ، لاغر, شكم قلنبه نشوید!

شما هم شنیده‌اید برخی لاغر‌ها می‌گویند اگر ورزش كنند آب می‌شوند و به همین دلیل در طول رژیم غذایی‌شان برای چاق شدن، از جایشان تكان نمی‌خورند، می‌دانید نتیجه‌اش چه می‌شود؟ یك شكم قلنبه !


ورزش نكردن در لاغر‌ها باعث چاقی موضعی می‌شود و برای جلوگیری از چنین اتفاقی، آنها باید ورزش و پیاده‌روی را در برنامه‌های روزانه خود بگنجانند.

بی‌تحركی عضلات لاغر‌ها را ضعیف می‌كند در حالی كه ورزش عضلات آنها را قوی و بزرگ می‌كند و حتی بر اشتهای‌شان اثر می‌گذارد. بزرگمهر البته تاكید می‌كند كه پیاده‌روی نباید با فاصله‌ای نزدیك از آغاز غذا خوردن انجام شود چون احتمال دارد، اشتها را كور كند و به همین دلیل باید میان ورزش و غذا خوردن فاصله بیندازید.
ruya آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
پاسخ

برچسب ها
مناسب, ورزش, وزنرژیم, کردن, انداماضافه, تناسب, غذائی

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is فعال
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهاي HTML غير فعال است
Trackbacks are غير فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


ساعت جاري 11:23 PM با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.