تنها صداست که می ماند؛ يادياران رفته ! (فرهنگ شریـف) - صفحه 8
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > هنر و سینما > ترانه و موسیقی > اخبار دنیای موسیقی
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

پاسخ
 
LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 11-15-2014  
"ه"مثل"هانا"يعني ﻧﻔﺲ
 
Hanna's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض تنها صداست که می ماند؛ يادياران رفته ! (فرهنگ شریـف)


سلام خدمت همه کاربران هم میهن
با اجازه ایی که از جناب
bollywood گرفتم میخوام یه تاپیک جدید داشته باشیم
واسه اون خوانندگانی که دیگه الان در بین ما نیستند روحشون شاد

زنده یاد غلامرضا رستمی شاعر معاصر کشورمان می گوید :
سایه ام می گوید ....عزم رفتن دارد
لیک این قصه چه گفتن دارد
سایه بودن ها ....رفتنهاست
رفت هر آنچه که بود
می رود آنچه که هست
می توان بود و نرفت ....می توان رفت و نبود
می توان در جهت رفتن بود ....

تنها صداست که می ماند؛ يادياران رفته ! (فرهنگ شریـف)

سلام ای غروب غریبانه دل
سلام ای طلوع سحرگاه رفتن
سلام ای غم لحظه های جدایی
خداحافظ ای شعر شبهای روشن
خداحافظ ای شعر شبهای روشن
خداحافظ ای قصه عاشقانه
خدا حافظ ای آبی روشن عشق
خداحافظ ای عطر شعر شبانه
خداحافظ ای همنشین همیشه
خداحافظ ای داغ بر دل نشسته
تو تنها نمی مانی ای مانده بی من
تو را می سپارم به دلهای خسته
تو را میسپارم به مینای مهتاب
تو را میسپارم به دامان دریا
اگر شب نشینم اگر شب شکسته
تو را میسپارم به رویای فردا
به شب میسپارم تو را تا نسوزد
به دل میسپارم تو را تا نمیرد
اگر چشمه واژه از غم نخشکد
اگر روزگار این صدا را نگیرد
خداحافظ ای برگ و بار دل من
خدا حافظ ای سایه سار همیشه
اگر سبز رفتی اگر زرد ماندم
خداحافظ ای نوبهار همیشه

تنها صداست که می ماند؛ يادياران رفته ! (فرهنگ شریـف)


__________________
تنها صداست که می ماند؛ يادياران رفته ! (فرهنگ شریـف)

قشنگی زندگی یکیش مو های توست ...گل من!در بهشت پرتقال و نارنج

ويرايش توسط Hanna : 11-17-2014 در ساعت 09:15 PM
Hanna آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 12-22-2014   #106 (لینک نوشته)
"ه"مثل"هانا"يعني ﻧﻔﺲ
 
Hanna's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : تنها صداست که می ماند؛ يادياران رفته ! (مرتضی پاشایی)

اخبار فرهنگی و هنری - مراسم چهلم مرتضی پاشایی بدون سخنران
ساعت 11 صبح جمعه 29 دی ماه امسال سنگ قبر اصلی «مرتضی پاشایی» در محل مزار او در بهشت زهرا نصب شد.
تنها صداست که می ماند؛ يادياران رفته ! (فرهنگ شریـف)

این مراسم به صورت خصوصی و تنها با حضور افراد خانواده و تعدادی از دوستان و آشنایان او برگزار شد. بر اساس اعلام خانواده «مرتضی پاشایی»، مراسم چهلم این خواننده پنجشنبه چهارم دی ماه ساعت 14 در بهشت زهرا و قطعه هنرمندان برگزار خواهد شد.

مراسم چهلم مرتضی پاشایی بدون سخنران
در همين حال، خبرگزاري فارس به نقل از عموي مرحوم مرتضی پاشایی نوشت: مراسم چهلم مرتضی پاشایی در بهشت‌زهرا برگزار می‌شود، گفت: با توجه به اینکه هوا سرد است سعی می‌شود این مراسم پاشایی کوتاه برگزار گردد و پیش از یک ساعت به طول نیانجامد. منصور پاشایی عموی مرتضی پاشایی اظهار داشت: مراسم چهلم این خواننده پنجشنبه چهارم دی ماه ساعت 14 در بهشت زهرا و قطعه هنرمندان برگزار خواهد شد. در این مراسم سخنرانی نداریم فقط قرائت قرآن و مداحی انجام می‌شود. البته مداح هنوز مشخص نشده است.

وی ضمن تکذیب جدی برخی شایعات مبنی بر اینکه نهاد‌های مسئول اجازه برگزاری مراسم چهلم این خواننده را در بهشت‌زهرا نداده‌اند،‌ گفت: عده‌ای می‌خواهند جو و موج ایجاد کرده و مراسم را سیاسی کنند، قطعاً به علت اینکه پیش‌بینی می‌شود علاقمندان مرتضی، از این مراسم استقبال کنند با نهادهای مسئول هماهنگ کردیم. پاشایی در پایان خاطرنشان کرد: چون باید امنیت و نظم مراسم برقرار شود. ما با نهاد‌های مسئول هماهنگ کردیم تا این لحظه که من با شما صحبت می‌کنم هیچ مخالفتی از سوی هیچ نهادی صورت نگرفته است. ما امیدواریم این مراسم با رعایت شئون اسلامی و انقلابی و به دور از جنجال‌های فرصت‌طلبان برگزار گردد تا باعث شادی روح آن مرحوم گردد.
اخبار فرهنگی و هنری - فارس
Hanna آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 12-22-2014   #107 (لینک نوشته)
"ه"مثل"هانا"يعني ﻧﻔﺲ
 
Hanna's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : تنها صداست که می ماند؛ يادياران رفته ! (مرتضی پاشایی)

تنها صداست که می ماند؛ يادياران رفته ! (فرهنگ شریـف)
اخبار فرهنگی و هنری - پاسخ عموی پاشایی به آقای جامعه شناس
شاید اندیشیده شود که ایشان از باب تلنگر به اجتماع خویش و در جهت اصلاح آن، این نوع ادبیات را بکار برده اند. در حالیکه هیچ کس نمی تواند و نباید حتی با دیدگاه و نیت مصلحانه به گروهی از مردم توهین و بی احترامی نموده و مع الاسف به آن افتخار نماید.
عموی مرحوم مرتضی پاشایی در یادداشتی به اظهارات یوسف اباذری در نشستی با عنوان «پدیدارشناسی فرهنگی یک مرگ» که با حضور استادان و جامعه شناسانی در تالار ابن خلدون دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد، واکنش نشان داد.

منصور پاشایی گفت: درگذشت مرتضی پاشایی خواننده محبوب و مردمی پاپ و تشییع با شکوه و البته غیر قابل توصیف و انتظار وی چندی است که بازتاب وسیعی در جامعه داشته و منشا نقدها و تحلیل های جامعه شناسان و اهالی نظر گردیده است.
اساسا نقد یک پدیده اجتماعی نفیا و اثباتا امری مبارک است و باید از آن استقبال کرد و آن را منشا خیر و برکات آتی دانست. لذا اینجانب به نمایندگی از خانواده پاشایی و به عنوان عضوی از جامعه دانشگاهی کشور از هرگونه نقد منصفانه استقبال نموده و هرگز به دنبال تقدیس و بزرگنمایی آن مرحوم نیستم.

لکن اخیرا نقدی در یک جمع دانشگاهی مطرح شده که چه از نظر شکلی و ادبیات و چه از نظر ماهوی محل تامل و تاسف است و به ویژه آن که صاحب این نقد، جامعه شناس و دانشگاهی است. بنابراین لازم می دانم از باب تنویر افکار عمومی مطالبی را به اختصار عرضه نمایم.
منتقد مذکور در ابتدای سخنان خویش موسیقی پاپ را کلا و اساسا مبتذل معرفی می کند و در جای دیگری از سخنان خویش مدعی می گردد که این نوع موسیقی هیچ نسبتی با آرمانهای اول انقلاب ندارد.

مبتذل دانستن و زیر سوال بردن یک سبک موسیقی و هنر و یا تایید و تکریم آن مستلزم داشتن تخصص و دانش در خصوص موضوع است. ایشان خود اذعان می کند تخصصی در هنر و موسیقی ندارد و بر اساس نظرات دیگران گزاره های خویش را بنا نهاده است.
پس آیا بهتر نیست که نقد سطح هنری و اصالت و یا ابتذال موسیقی را به اهلش واگذاریم چنانکه فرموده اند: إِنَّ اللّهَ یَأْمُرُکُمْ أَن تُؤدُّواْ الأَمَانَاتِ إِلَی أَهْلِهَا وَإِذَا حَکَمْتُم بَیْنَ النَّاسِ أَن تَحْکُمُواْ بِالْعَدْلِ... یعنی خدا به شما فرمان می‏دهد که سپرده ‏ها را به صاحبان آنها ردّ کنید و چون میان مردم داوری می‏کنید، به عدالت داوری کنید.

در باب ادبیات مطرح شده نکته قابل طرح این است که به فرض صحت ودرستی محتوای کلام، به قول ظریفی کلام حق، مشروط است به ادبیات و زمان مناسب. یعنی اگر کلامی با ادبیات نامناسب بیان گردید دیگر به حق نیز دانسته نمی شود.
شاید اندیشیده شود که ایشان از باب تلنگر به اجتماع خویش و در جهت اصلاح آن، این نوع ادبیات را بکار برده اند. در حالیکه هیچ کس نمی تواند و نباید حتی با دیدگاه و نیت مصلحانه به گروهی از مردم توهین و بی احترامی نموده و مع الاسف به آن افتخار نماید.

چنانکه نگارنده و خانواده آن مرحوم نیز علی رغم بی احترامی به عزیزمان، همچنین تازه شدن داغ دلمان، حتی با نیت مصلحانه و از باب نهی از منکر، بی احترامی و توهین به ایشان را حق خود نداسته و در شان خود و آن مرحوم نمی دانیم. آیا شایسته تر نیست که نقد خود را همراه با متانت و ادب مطرح کنیم؟
اما این اظهارات موجب شد که نقدی بر اینگونه اظهارات در جامعه از جمله منتقد محترم داشته باشیم، تا شاید اشاره ای باشد بر توقف این پدیده نابهنجار، یعنی شکستن حرمت دیگران در جامعه، و از سوی دیگر ترویجی برای باز کردن راه گفتگوی مشفقانه باشد.
به راستی چرا فکر می کنیم که همه باید همانند ما فکر کنند؟ چرا فکر می کنیم که همه باید با سلیقه ما هم رای باشند؟ چرا فکر می کنیم که اگر کسی مثل ما فکر نمی کند پس از ما نیست؟ چرا در برابر هر پدیده ای اینقدر خشن برخورد می شود؟ چرا اینقدر نسبت به هم بی مهر شده ایم؟ چرا عواطف و سبک ارتباطات انسانی یک جامعه شرقی یعنی جمع گرایی (Collectivism) را با سبک ارتباطات انسانی غربی فردگرایانه (Individualism) عوض کرده ایم؟

و سوال اساسی تر اینکه چرا به یک جوان تازه گذشته که به قول معروف هنوز آب کفنش خشک نشده اینگونه بی رحمانه تاخته و با بدترین و سخیف ترین کلمات از وی یاد می کنیم؟ آیا در هیچ جامعه ای سراغ داریم که به یک فردی که مورد استقبال میلیونها نفر از جوانان کشور است اینگونه توهین شود؟ چرا این همه خشونت و توهین؟ چرا این همه ناسزا گویی به ملت؟
اگر سیره پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) و خوی و خلق مهربان آن حضرت در برخورد با افراد جامعه آن زمان در جزیره العرب را معیار خود قرار دهیم و اگر فرمان خداوند متعال به آن حضرت را ملاک ارزیابی رفتار خود در جامعه بدانیم که فرمود: فَبِما رَحْمَةٍ مِنَ اللَّهِ لِنْتَ لَهُمْ وَلَوْ کُنْتَ فَظّاً غَلِیظَ القَلْبِ لَانْفَضُّوا مِنْ حَوْلِکَ؛ یعنی: 'خداوند با رحمت خویش تو را با مردم مهربان و خوشخو گرداند و اگر تندخو و سخت دل بودی، مردم از پیرامون تو پراکنده می ‏شدند'، پس چگونه بپذیریم که اینگونه نقد ها در مواجهه با مسائل اجتماعی صحیح است؟

اشکال دیگری که در شیوه نقد جامعه شناختی منتقد محترم مشاهده می شود این است که ایشان علیرغم اصول و مبانی پذیرفته شده علمی در حوزه نقد و تحلیل، همانند یک فرد غیر علمی برخورد نموده اند.
همه افراد فرهیخته علمی می دانند که نقد و تحلیل یک پدیده یا می بایست بصورت قیاسی و از روی تئوری های پذیرفته شده در یک پارادایم علمی بوده، و یا به روش استقرایی و مشاهده، با روش های کمی و یا با روش های کیفی و مستند به شواهد و قرائن پژوهشی باشد.

یک محقق فرضیه ای را ساخته و تلاش می کند تا با استفاده از تئوری های موجود و یا شواهد و دلائل کافی آن فرضیه را اثبات کند. در واقع یک فرضیه علمی حدس هوشمندانه محقق است، اما ایشان فرضیه ای را ساخته که آن فرضیه اولا به جای اینکه یک حدس هوشمندانه باشد، یک ظن و گمان شکاکانه است. ثانیا این فرضیه مستند به هیچ یک از شواهد و قرائن پژوهشی نمی باشد و آن فرضیه تبدیل به یک قضاوت بی اساس شده است.

حدس و گمان ایشان از اینجا ناشی می شود که تصور می کنند حاکمیت می خواهد تا با بزرگ جلوه دادن بعضی از هنرمندان و ورزشکاران از جامعه سیاست زدایی کند. اولا باید عرض کنم که بنده در مقامی نیستم که بخواهم از سوی دولتمردان به ایشان پاسخ دهم، و این به عهده خود متولیان امور است.
اما بنده از مرتضی پاشایی دفاع می کنم و باید عرض کنم که وی در طول حیات کوتاه خود به هیچ وجه وارد عرصه سیاست نشد و ابزار دست هیچ کس و هیچ گروهی قرار نگرفت.

فقط به عنوان یک مصداق عرض می کنم که وقتی مرتضی هنوز به شهرت این چنین نرسیده بود، بعضی از دوستانش به وی پیشنهاد کردند که با توجه به صبغه مذهبی جامعه، اگر ترانه ای در وصف برخی مقدسات بخواند، ممکن است به سرعت پیشرفت نماید، اما آن مرحوم در پاسخ گفت که به هیچ وجه نمی خواهد از مقدسات به عنوان ابزار و نردبان ترقی استفاده کند.
آیا ما می توانیم با عنوان نقد علمی، اخلاق و اعتقادات مان را فراموش کنیم؟ خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید: یا أَیهَا الَّذینَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا کَثیراً مِنَ الظَّنِّ إِنَّ بَعْضَ الظَّنِّ إِثْمٌ... (سوره حجرات آیه 12) یعنی: ای کسانی که ایمان آورده‏اید از بسیاری از گمانها بپرهیزید، چرا که بعضی از گمانها گناه است....

امیدوارم که خداوند متعال همه ما را به نور هدایت رهنمون فرماید، و بنده با توجه به شناختی که از مرتضای عزیزم دارم، مطمئن هستم که روح بزرگ ایشان برای همه مردم ایران آرزوی توفیق و سعادت داشته و برای منتقد محترم نیز طلب مغفرت خواهد نمود.
اخبار فرهنگی و هنری - جام جم
Hanna آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 02-10-2015   #108 (لینک نوشته)
"ه"مثل"هانا"يعني ﻧﻔﺲ
 
Hanna's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : تنها صداست که می ماند؛ يادياران رفته ! (مرتضی پاشایی)

این روزها
سهم ما از تمام با تو بودن ها
"دریغ" ست و "ای کاش"..
درد که به جسمِ نازنینت افتاد،
همه همدرد شدیم و دردمند...
دعا کردیم و نشد...
نذر کردیم و نخواست
و تو
که از پیش ترها
نت های ملودی پرواز را نوشته بودی،
از ما که در حصار استیصال و اضطراب پرپر می زدیم،
خواستی تا بندهای اسارت زمینی را
از پاهایت بگشاییم
و تن دهیم به پیشانی نوشتت...
راهِ گریزی نبود
و ما
-"خانواده ی خاصّ"-
چشم بر آرزوهایمان بستیم
و گردن نهادیم به خواستِ معبود...
اینگونه شد که تو
در دلگیرترین صبح پاییزی
رو به آسمان پر کشیدی...
سفرت تا اوج
آغاز شکوفایی ات
در سبزترین فصلِ آغوش خدا بود...
بهاری جاودانه و بی خزان!
دست که تکان دادی و دور شدی،
دست های بی رمقِ ما در هم گره خورد،
برای زنده نگه داشتنِ احساسِ نابِ ملکوتی ات
و دل خوش کردیم
به مُرور خاطراتِ تلخ و شیرین مان
زیرِ سایه بان گسترده ی صدایت...
کسی فکرش را هم نمی کرد
که رفتنت
-نه این شهر و دیار-
دنیا را زیر و رو کند!
حالا که پس از آن همه رنج و صبوری
به مقصد رسیده ای،
عمیق و آرام بخواب
-بزرگمرد!-
تا صبحی دیگر
که با بوسه ی مهربان خدا
بر پیشانی ات بیدار خواهی شد...
خوب می دانم
بر فرازِ ابرها نیز
نغمه ی هماهنگ دل های ما را می شنوی
که با هر تپش فریاد می زنند:
"دوستت داریم تا ابد"...
روحت شاد و جایت همیشه سبز...
(غزل )


ويرايش توسط Hanna : 02-10-2015 در ساعت 02:10 PM
Hanna آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 04-29-2015   #109 (لینک نوشته)
"ه"مثل"هانا"يعني ﻧﻔﺲ
 
Hanna's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : تنها صداست که می ماند؛ يادياران رفته ! (مرتضی پاشایی)

تنها صداست که می ماند؛ يادياران رفته ! (فرهنگ شریـف)
در نیمه اول اردیبهشت ماه دو آلبوم مهم و پرطرفدار زنده یاد مرتضی پاشایی و محسن یگانه منتشر می‌شود.
با پایان فروردین ماه و تعطیلات نوروز و با ورود به ماه اردیبهشت و نزدیک شدن به ایام ماه مبارک رمضان تب انتشار آلبوم‌های موسیقی پاپ بالا گرفته و خواننده‌های ستاره موسیقی با انتشار آلبوم خود را برای کنسرت‌های پیش رو آماده می‌کنند.
اما بد نیست تعداد از این آلبوم‌هایی که دست انتشار است را معرفی کنیم.

*۸ اردیبهشت و آلبوم محسن یگانه

متاسفانه اطلاعات چندانی از آلبوم یگانه در دسترس نیست اما همکاری یگانه با شرکت آوای فروهر نشان دهنده این است که این آلبوم توسط این شرکت و پخش دنیای هنر به تهیه کنندگی رامین بصیرت‌نیا، منتشر خواهد شد.

گفته‌ها حاکی از این است که این آلبوم ۸ اردیبهشت ماه منتشر می‌شود.

محسن یگانه در این آلبوم نیز به مانند سه آلبوم قبلی خود تمامی ترانه‌ها را سروده و در تنظیم قطعات نیز دستی داشته است. در کنار یگانه اشکان آبدون، علی ثابت، مهران عباسی و گروه پازل وظیفه تنظیم قطعات را بر عهده دارد.

*آخرین آلبوم مرتضی پاشایی

مرتضی پاشایی خواننده جوانی که چند ماه پیش دارفانی را وداع گفت و موسیقی پاپ را در شوک فرو برد.

از پاشایی تنها آلبوم “یکی هست” به یادگار مانده است.

اما این روزها خانواده پاشایی خصوصا برادر وی “مصطفی پاشایی” آلبومی را با نام “اسمش عشقه” جمع آوری کرده که تا اواسط اردیبهشت ماه منتشر شده است.
در این آلبوم ۱۱ قطعه از پاشایی به یادگار مانده است که مهرزاد امیر خانی ترانه‌های آن را سروده و حضور معین راهبر و گروه پازل به عنوان تنظیم کننده صد درصد است.
اما حمید عسکری و سینا حجازی نیز تا انتهای این ماه آلبوم‌های خود را منتشر خواهند کرد.
آلبوم عسکری طی اعلام وی در راستای آلبوم خوشبختی است و علی ایلیا در کنار عسکری ترانه‌های آن را سروده و شهاب اکبری، پوریا حیدری و کوشان حداد تنظیم‌های این قطعات را انجام داده است.
سینا حجازی نیز اولین حضور جدی خود را در تلویزیون تجربه کرد و پس از آن برای اولین بار در آلبوم گروهی من و ما درکنار خوانندگان مطرح موسیقی پاپ حضور به هم رساند.
اما گویا سینا حجازی در سکوت خبری تدارک انتشار آلبوم خود را تا انتهای اردیبهشت ماه فراهم می‌کند.
این سکوت خبری تا آنجا پیش رفته که حتی عوامل آلبوم، تهیه کننده و شرکت پخش آن مشخص نیست.
Hanna آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 06-05-2015   #110 (لینک نوشته)
"ه"مثل"هانا"يعني ﻧﻔﺲ
 
Hanna's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : تنها صداست که می ماند؛ يادياران رفته ! (مرتضی پاشایی)

مهران دوستی یا (تنها صداست که می ماند، هفته)

تنها صداست که می ماند؛ يادياران رفته ! (فرهنگ شریـف)

بخشی از یادداشت فرزاد حسنی، دوست و همکار مرحوم مهران دوستی. گرم‌ ترین صدای رادیو ایران بر روی تختش خاموش شد! مهران ترجیح داد چشمش را باز نکند مهران مرگ مغزی شد، مهران رفت! هر کسی را دوست داشتم بهار از من گرفت رفیق! استاد! خداحافظ ...
مهران دوستی، خداحافظ همین حالا
Hanna آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 09-07-2016   #111 (لینک نوشته)
مدیر مجموعه تالارهای هنری
 
bollywood's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : تنها صداست که می ماند؛ يادياران رفته ! (فرهنگ شریـف)

استاد فرهنگ شریف نوازنده تار درگذشت

تنها صداست که می ماند؛ يادياران رفته ! (فرهنگ شریـف)استاد فرهنگ شریف از نوازندگان سرشناس و برجسته و صاحب سبک‌ تار در سن ۸۵ سالگی درگذشت.

منصوره رضایی همسر استاد شریف در گفتگو با خبرنگار مهر این خبر را تایید کرد.

وی اواسط مرداد ماه گذشته بود که برای بار چندم به دلیل جراحی و عارضه ریوی در یکی از بیمارستان های تهران بستری شد و در این فاصله نیز حال جسمانی وی نامساعد بود.

فرهنگ شریف از نوازندگان سرشناس و برجسته و صاحب سبک‌ تار است که سال ۱۳۱۰ در شهر آمل به دنیا آمد و از نوازندگان برتر نیم قرن اخیر ایران محسوب می‌شود. وی تار را نزد استادان عبدالحسین شهنازی و مرتضی نی‌داوود، تارنوازان بزرگ اواخر دوره قاجار و اوایل پهلوی آموخت اما شیوه نوازندگی وی به اساتیدش شباهتی ندارد و مخصوص خود اوست. وی به عنوان یکی از تکنوازان و بداهه‌نوازان سرشناس موسیقی ایرانی هم شناخته می‌شود.

فرهنگ شریف در کارنامه هنری خود با خوانندگانی چون اکبر گلپایگانی، حسین خواجه امیری، تاج اصفهانی، غلامحسین بنان، محمدرضا شجریان همنوازی داشته‌است و در چند فستیوال بین‌المللی از جمله فستیوال موسیقی برلین توانسته‌است ساز تار را به خوبی به جهانیان بشناساند. فرهنگ شریف چند سالی را در دانشگاه‌های مطرح آمریکا به امر آموزش موسیقی مشغول بود.
__________________

bollywood آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 10-08-2017   #112 (لینک نوشته)
"ه"مثل"هانا"يعني ﻧﻔﺲ
 
Hanna's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : تنها صداست که می ماند؛ يادياران رفته ! (فرهنگ شریـف)


بیوگرافی و علت مرگ حامد هاکان خواننده محبوب ۳۴ ساله

حامد هاکان جوان هنرمند از پیش ما رفت
تاباور کنیم که ایران جوان های مستعد را دوست ندارد و باید بروند
حامد هاکان خواننده و آهنگساز امروز دار فانى را وداع گفت.
این خبر از آنجایى شکل رسمى به خود پیدا کرد که فرزاد فرزین ؛ یکى از دوستان و همکاران حامد هاکان در صفحه اش با انتشار تسلیت آن را اعلام کرد.

تنها صداست که می ماند؛ يادياران رفته ! (فرهنگ شریـف)

بیوگرافی و علت مرگ حامد هاکان خواننده محبوب ۳۴ ساله
برخی از منابع خبری علت مرگ حامد هاکان خواننده را ایست قلبی گفتند. اما هنوز به قطعیت نرسیده است.
حامد هاکان یکی از هنرمندان مستعد دهه هشتاد بود که مسیر پر فراز و نشیبی را در زندگی هنری خود طی کرد
خیلی‌ ها اعتقاد داشتند که حامد هاکان می‌ توانست از جمله ستاره‌ های بازار باشد اما چنین اتفاقی رخ نداد و با مسائل مختلفی در عرصه فعالیت حرفه‌ ای خود مواجه شد.
بیوگرافی حامد هاکان

زاده ۱۷ مرداد ۱۳۶۲ در شهر ری
خواننده
آهنگساز
ترانه سرا
و تنظیم‌کننده سبک پاپ
حامد هاکان بعد از سالها فعالیت در عرصه موسیقی سرانجام در سال ۱۳۹۳ موفق به اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد.
حامد هاکان یکی از خواننده های موسیقی پاپ است که از اوایل دهه هشتاد نسبت به انتشار آثار خود اقدام کرد.
همکاری حامد هاکان این چهره پرطرفدار آن روزهای پاپ با «محسن چاوشی» و «محسن یگانه» به انتشار چند تک قطعه منجر شد که جنجال های زیادی را به دنبال داشت.
رفته رفته فعالیت های حامد هاکان کمتر شد و او طی چند سال اخیر صرفا به انتشار چند تک قطعه در فضای مجازی بسنده کرد
جزئیات بیشتر از زندگی حامد هاکان

حامد هاکان در یک خانواده مذهبی به دنیا آمده است
از دوران کودکی به خواندن علاقه زیادی داشته است و از سن ۶ سالگی خواندن را با اشعار مذهبی شروع کرد و بیشتر سنتی کار میکرد
حامد هاکان در ۱۶یا ۱۷ سالگی روحیاتش تغییر کرد و به سمت موسیقی پاپ کشیده شد و به خاطر موقعیت خانوادگیش نمیتوانست هیچ سازی را به خانه ببرد و به همین خاطر آهنگ سازی را با کامپیوتر و با نرم افزارهای موسیقی آغاز کرد
آشناییش با کامپیوتر خیلی سریع باعث پیشرفت او شد و رشته تحصیلی او کامپیوتر است
مشوق حامد هاکان

حامد هاکان مشوق اصلی خود را در زمینه موسیقی دایی مهربانش میداند که در این راه خیلی به او کمک کرده است
نام خانوادگیش را از ذاکری نسب به هاکان تغییر داد که این نام ؛ نامی ترکی است و انتخاب آن داستان جالبی دارد.
حامد هاکان در ۱۳۸۳

حامد هاکان در تابستان سال ۱۳۸۳ اولین آلبوم خود را با نام (قاتل حرفه ای) با ۱۲ تراک بصورت اینترنتی منتشر کرد که از جمله آهنگ های آن میتوان به (قاتل حرفه ای ؛ غم دریا ؛ نپیچون مارودیگه ؛ ندای من ؛ خدای من ؛ دنیا ؛ سپیده و……) اشاره کرد.
با این آلبوم به عنوان یکی از سیاه خوانان موسیقی پاپ معرفی شد
بعد از آن به دنبال موسیقی الکترونیکی و سازهای مربوط به آن رفت و یکی از اولین کسانی بود که از Dj در موسیقی اش استفاده کرد که از جمله آنها میتوان به قطعه زیبای (سگ محلی) اشاره کرد.
بعد از آلبوم قاتل حرفه ای حامداز طریق یکی از دوستان با محسن چاوشی آشنا شد و در آلبوم محسن چاوشی (خودکشی ممنوع) به عنوان خواننده میهمان حضور داشت که از جمله در همین تراک خودکشی ممنوع اوست که با محسن چاوشی مصاحبه کوتاهی انجام میدهد و نیز در تراک آهای خبر نداری و تراک آخر این آلبوم حظور دارد.
حامد هاکان در ۱۳۸۴

حامد هاکان در تابستان ۱۳۸۴ (آلبوم قاتل حرفه ای ۲) را با همکاری محسن چاوشی آماده و روانه بازار کرد و انتشار این آلبوم شهرت آن را دو چندان کرد.
سبکی که حامد هاکان به موسیقی پاپ ایران آورد سبک جدیدی بود ، بله سبک سیاه که تا آن زمان کسی با این سبک زیبا آشنا نبود.
حامد هاکان در ۱۳۸۵

بعد از (آلبوم قاتل حرفه ای ۲) حامد در سال ۱۳۸۵ آلبوم مشترکی با آقای علی ایرج به نام (لوتی دست خوش) را آماده کرد ؛ ولی متاسفانه به دلیل بعضی مسائل این آلبوم روانه بازار نشد و بعضی تراک های این آلبوم بدون اجازه حامد منتشر شد.
مدتی بعد اعلام کرد آلبومی آماده پخش دارد با نام (خود فروش) که اشعار آن را خود او و مریم حیدر زاده سروده اند که بنا به دلایلی آن آلبوم هم منتشر نشد.
حامد هاکان موسیقی ترکی استانبولی را بسیار دوست دارد و در تنظیم قطعاتش از آن استفاده میکند و ترانه اکثر کارهایش را خودش سروده ولی از ترانه سراهای دیگر هم شعر میگیرد که ازجمله آنها میتوان به استاد داریوش ایزدپور و خانم مریم حیدر زاده اشاره کرد
در کل حامد هاکان دوست داشت کاری را بخواند که موضوع داستانش واقعی باشد و برای خودش اتفاق افتاده باشد.
در سال ۱۳۸۵ برای مدت کوتاهی به کشور امارات رفت و در شهر دبی زندگی کرد
حامد هاکان در دبی چند قطعه زیبا با آهنگ سازی استاد حسن شماعیزاده را آماده پخش کرد و خودش از سفرهایی که به کشور امارات داشته بسیار راضی است و اعتقاد دارد در زمینه موسیقی نیز کمک زیادی به او شده است.
ساخت و انتشار آهنگ بسیار زیبای (من کشتمش) از اشعار خانوم ترانه مکرم توسط او دردسرهای زیادی برایش بوجود آورد که جریان مفصلی دارد
اما همین آهنگ را بعد از حامد هاکان آقایان حمید عسکری و مهدی مقدریان و حسام یار یار این آهنگ را بازخوانی کردند که بعد آقای مهدی مقدریان با مصاحبه بسیار زیبایشان از حامد هاکان قدردانی کردند.
ویژگی های شخصیتی حامد هاکان

از ویژگی های اخلاقی زنده یاد حامد هاکان میتوان به انتقاد پذیری ، راستگویی ، خوش اخلاقی ، شوخ طبعی و……اشاره کرد.
همچنین وی ورزش را دوست داشت و به شطرنج بسیار علاقه مند بود.
خدایش رحمت کناد
منبع : العالم – حیات خلوت
Hanna آفلاين است   پاسخ با نقل قول
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is فعال
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهاي HTML غير فعال است
Trackbacks are غير فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


ساعت جاري 07:16 PM با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.