تنها صداست که می ماند؛ يادياران رفته ! (فرهنگ شریـف)
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > هنر و سینما > ترانه و موسیقی > اخبار دنیای موسیقی
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 11-15-2014   #1 (لینک نوشته)
"ه"مثل"هانا"يعني ﻧﻔﺲ

Hanna's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض تنها صداست که می ماند؛ يادياران رفته ! (فرهنگ شریـف)

سلام خدمت همه کاربران هم میهن
با اجازه ایی که از جناب
bollywood گرفتم میخوام یه تاپیک جدید داشته باشیم
واسه اون خوانندگانی که دیگه الان در بین ما نیستند روحشون شاد

زنده یاد غلامرضا رستمی شاعر معاصر کشورمان می گوید :
سایه ام می گوید ....عزم رفتن دارد
لیک این قصه چه گفتن دارد
سایه بودن ها ....رفتنهاست
رفت هر آنچه که بود
می رود آنچه که هست
می توان بود و نرفت ....می توان رفت و نبود
می توان در جهت رفتن بود ....

سلام ای غروب غریبانه دل
سلام ای طلوع سحرگاه رفتن
سلام ای غم لحظه های جدایی
خداحافظ ای شعر شبهای روشن
خداحافظ ای شعر شبهای روشن
خداحافظ ای قصه عاشقانه
خدا حافظ ای آبی روشن عشق
خداحافظ ای عطر شعر شبانه
خداحافظ ای همنشین همیشه
خداحافظ ای داغ بر دل نشسته
تو تنها نمی مانی ای مانده بی من
تو را می سپارم به دلهای خسته
تو را میسپارم به مینای مهتاب
تو را میسپارم به دامان دریا
اگر شب نشینم اگر شب شکسته
تو را میسپارم به رویای فردا
به شب میسپارم تو را تا نسوزد
به دل میسپارم تو را تا نمیرد
اگر چشمه واژه از غم نخشکد
اگر روزگار این صدا را نگیرد
خداحافظ ای برگ و بار دل من
خدا حافظ ای سایه سار همیشه
اگر سبز رفتی اگر زرد ماندم
خداحافظ ای نوبهار همیشه

ويرايش توسط Hanna : 11-17-2014 در ساعت 10:15 PM
Hanna آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 11-15-2014   #2 (لینک نوشته)
إلی بیت المقدس

khorshidha's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : تنها صداست که می ماند؛ يادياران رفته ! (مرتضی پاشایی)

خدا رحمتشون کنه.
خدا به خانواده شون صبر بده.
خدا همه هنرمندان خوب کشورمون که به دیار باقی رفته اند رحمت کنه و به اون عزیزانی هم که درگیر بیماری هستند شفا عنایت کنه.

+
تنها خداست که می ماند
كُلُّ مَنْ عَلَيْهَا فَانٍ وَيَبْقَى وَجْهُ رَبِّكَ ذُو الْجَلَالِ وَالْإِكْرَامِ
khorshidha آفلاين است   پاسخ با نقل قول
10 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 11-16-2014   #3 (لینک نوشته)
"ه"مثل"هانا"يعني ﻧﻔﺲ

Hanna's Avatar

ارسال پیام خصوصی

بیوگرافی مرتضی پاشایی از زبان خودش

مجموعه: هنر و هنرمند
بیوگرافی مرتضی پاشایی+تصاویر مرتضی پاشایی
بیوگرافی مرتضی پاشایی از زبان خودش

مرتضی پاشایی هستم متولد ۱۳۶۳/۵/۲۰ ساکن غرب تهران (آریا شهر) و در حال حاضر دانشجوی رشته گرافیک هستم از دوران کودکی همیشه نسبت به موسیقی یه حس خاص و مبهمی داشتم و میدونستم که یک روز باید همین راه رو دنبال کنم.در سن ۱۴ سالگی موسیقی رو با زدن گیتار شروع کردم ولی درحین کار با مخالفت خانواده مواجه شدم.

بیوگرافی مرتضی پاشایی+تصاویر مرتضی پاشایی

ولی بازم با پای فشاری های خودم وعلاقه ای که به موسیقی داشتم سر از کار باز نزدم و هرگز پشیمون از ادامه راه نشدم. وبه این کار ادامه دادم. و خوب الان چند سالی هست که دیگه این کارو به صورت حرفه ای دنبال میکنم و اصولا تمام وقتم رو صرف این کار میکنم تا بتونم بهترین کار با کیفیت عالی بیرون بدم و به هیچ عنوان کارم رو سطحی دنبال نمیکنم.

بیشتر موزیک های خارجی گوش میدیم علاقه زیادی هم به مصاحبه کردن ندارم. دوست آروم و بی سرو صدا بیام بالا برخلاف دیگران خصوصیات اخلاقی من یا همیشه خیلی آروم هستم یا خیلی شوخی میکنم. با هرکسی نمی تونم بسازم خیلی حساس هستم.

آلبوم‌های مرتضی پاشایی
یکی هست: نخستین آلبوم مرتضی پاشایی که در سال ۱۳۹۱ منتشر شد. این آلبوم دارای ۱۲ قطعه است. ترانه سراهای این آلبوم، مهرزاد امیر خانی و علی بحرینی هستند. آهنگسازی این آلبوم را خود مرتضی پاشایی انجام داده و کار تنظیم را نیز مرتضی پاشایی و میلاد ترابی انجام داده‌اند.

تک آهنگ‌های مرتضی پاشایی
-بغض (تقدیم به بنیامین بهادری) - روز برفی (همراه با محمدرضا گلزار) -ادعای عشق (نسخه غیر رسمی) - عصر پاییزی - جاده یک طرفه - نفس - به گوشت میرسه - بزار بگم - چند روز - چشمای من - چطور دلت اومد - دل من دل تو - دروغ دوست داشتنی - عشق من - گریه کن - ماه من - من و ببخش - مثل شیشه - میخوام بگم - می‌میرم - تقصیر - تو فکرتم - تو راست میگی - یادته - یکی هست - زیادی - شاید بپرسی -ستایش -گل بیتا -روتو برگردون -حالا اومدی -تورفتی -گل اطلسی -بزار بگم -ماه من -قسم -آدم کش -ادم آهنی

غم موجود در آهنگ‌ها
به نظرم فضای کاری من، غمگین نیست، بلکه عاشقانه و احساسی است و من این فضا را دوست دارم. غم و شادی، حسی است که در همه آدم‌ها وجود دارد و همه آن را تجربه می‌کنند. همه آنهایی که به ظاهر خوشحال و شاد هستند، در خلوت‌شان جایی برای فضای احساسی دارند. آن خلوت برای من مهم بود و دوست داشتم به آن راه پیدا کنم.

خودم هم بیشتر آهنگ‌های آرام و احساسی را دوست دارم. اما همه نوع موسیقی گوش می‌دهم. چون به تنظیم و آهنگسازی علاقه داشتم، همه نوع موسیقی که خوب بود را گوش می‌کردم تا فضای ذهنی‌ام باز باشد و حتی الهام بگیرم و جلوی بروز خلاقیت من گرفته نشود.

همه چیز راجع به بیماری مرتضی پاشایی از زبان خودش

* مرتضی! در ماه‌های گذشته به قدری در مورد تو صحبت و روایت‌های مختلفی منتشر شده که همه دچار یک سردرگمی پیچیده در مورد احوالات جسمی تو شده‌اند. لطفاً یک بار برای همیشه درباره این صحبت‌ها و بیماری و مشکلات جسمی‌ات شفاف و صریح حرف بزن؟
همه آدم‌ها در زندگی‌شان دچار برخی اتفاقات و مشکلات می‌شوند. خبر بیماری‌ام به یک‌باره به من داده شد، ولی این موضوع آنقدرها هم تلخ و مهم نبود که خیلی‌ها حتی ماجرای فوت من را هم پیش کشیدند!

* خُب این بیماری تا چه حد جدی و خطرناک بود؟
من آدمی هستم که در هر شرایطی سعی می‌کنم از زندگی لذت ببرم. هر مشکلی هر چقدر هم که بزرگ و سخت باشد، حل شدن‌اش دست خود آدم‌هاست.

* خُب بعد از اینکه فهمیدی مشکل جسمی‌ات جدی است، چه تغییری در زندگی‌ات رخ داد؟ نگاهت به دنیا و زندگی تغییر کرد؟ هدف‌گذاری‌ات برای آینده‌ات چطور؟
ببین من دچار یک بیماری شده بودم که باید دوران نقاهت‌اش را پشت سر می‌گذراندم. تحت نظر بودم و هیچ تغییری در زندگی من رخ نداد. زندگی من طوری است که همیشه سعی دارم آن را به بهترین شکل بگذرانم. انرژی‌ای که در این مدت از طرف هوادارانم به سمت‌ام آمد، باعث شد خیلی روحیه بگیرم. اگر آنها نبودند، باور کنید خودم را می‌باختم. فقط به عشق هوادارانم مبارزه می‌کنم. همه‌چیز هم تحت کنترل است. خدا را شکر می‌کنم بابت این اتفاق و تغییر که باعث شد از این به بعد حواسم به خودم و و ضعیت سلامتی‌ام باشد.

* این ماجرا تغییری در رویه کاری‌ات به‌وجود آورد؟
نه. من تور کنسرت‌هایم را داشتم و مراحل درمانی‌ام را در این مدت طی کردم. دکترها هم وقتی می‌دیدند که تا این حد انرژی دارم، کارشان را بهتر پیش می‌بردند. همزمان روی آلبوم هم زوم کرده بودم. قرار بود تابستان منتشر شود که حتماً این اتفاق خواهد افتاد. منظورم این است که بیماری اصلاً باعث نشده از کارهایم عقب بیفتم.

* در مورد آینده چه فکری داری؟ در هر شرایطی باز هم قرار است از زندگی‌ات لذت ببری و در پی آرزوهایت باشی؟
ما ایرانی‌ها عادت داریم به شایعات دامن بزنیم. من کنسرت‌هایم را دارم و آلبومم را هم با قدرت منتشر می‌کنم. عمر دست خداست. من همه‌چیزم را از خدا دارم و باقی را هم به خودش سپرده‌ام. ولی باز هم تأکید می‌کنم. لطف طرفدارانم را در این اوضاع مساعد روحی و جسمی‌ام هرگز از یاد نمی‌برم. آنها باعث شدند که بتوانم سرپا بایستم.

ويرايش توسط Hanna : 11-16-2014 در ساعت 12:29 AM
9 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 11-16-2014   #4 (لینک نوشته)
"ه"مثل"هانا"يعني ﻧﻔﺲ

Hanna's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله khorshidha نمايش نوشته ها
خدا رحمتشون کنه.
خدا به خانواده شون صبر بده.
خدا همه هنرمندان خوب کشورمون که به دیار باقی رفته اند رحمت کنه و به اون عزیزانی هم که درگیر بیماری هستند شفا عنایت کنه.

+
تنها خداست که می ماند
كُلُّ مَنْ عَلَيْهَا فَانٍ وَيَبْقَى وَجْهُ رَبِّكَ ذُو الْجَلَالِ وَالْإِكْرَامِ
سلام
ممنونم که همدردی کردید با خانواده آقای پاشایی و هواداران
در این که تنها خداست که می ماند شکی نیست
من اگه عنوان تاپیک رو اینطوری زدم فقط بخاطر این هست
که خوانندگان احساسشون حرفشون رو درد دلاشون رو
با صداشون فریاد میزنند
خوشبحالشون که صداشون جاودانه باقی میماند برای نسلهای آتی
5 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 11-16-2014   #5 (لینک نوشته)
"ه"مثل"هانا"يعني ﻧﻔﺲ

Hanna's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پدر و مادر از ویژگی‌های مرتضی می‌‌گویند
پدر: ازبچگی یک حالت فرماندهی نسبت به بچه‌های دیگر داشت، اما همه بچه‌ها را دوست داشت و هیچوقت هیچ کسی را نمی‌رنجاند. شیطنت داشت اما مردم آزار نبود.
من همیشه مرتضی را با چهار ویژگی یاد می‌کنم: «مهربان» و «ساده»، در عین حال «با شکوه» و «خارق‌العاده».
مادر: مرتضی از کودکی دو ویژگی مهم داشت. یکی همان صبوری‌اش بود و دیگری عاقل بودنش. هیچ وقت، کاری را بی‌‌دلیل انجام نمی‌داد. الان هم همینطور است.

مادر: مرتضی همیشه برای کمک به نیازمندان پیش قدم می‌شود و هر وقت من پیشنهادی در این زمینه می‌دهم، استقبال می‌کند. من به عنوان مادر افتخار می‌کنم که فرزندم در مسیری درست گام برداشته، و در این مسیر سالم زندگی می‌کند و من از این بابت بسیار خوشحالم.

پدر: وقتی این کسالت برای مرتضی پیش آمد، از صمیم قلب برایش نوشتم: پسرم؛ من به وجودت افتخار می‌کنم، نه فقط برای هنرمند بودنت، که به خاطر شرافت، انسانیت، محبت و وفای تو.

پدر: در ابتدا من و مادرش شوکه شده و بسیار ناراحت شدیم، چرا که وابستگی ما به بچه‌ها خیلی زیاد است و شاید این وابستگی شدید، یکی از نقطه ضعف‌های ما باشد. این ماجرا خیلی ما را آزار داد، اما با روحیه‌ای که از مرتضی دیدیم، انگار نه انگار که بیماری وجود داشته، کمی دل گرم شدیم. من هیچ بیماری را ندیدم که اینقدر روحیه داشته باشد که اصلا گویی اتفاقی نیفتاده است. حتی گاهی مرتضی مرا را دلداری می‌داد.

مادر: مسلما ماجرای بیماری خیلی ناراحت‌کننده بود و فقط یاد خدا دلم را آرام می‌کرد.

«مرتضی پاشایی» درگذشت
«مرتضی پاشایی» خواننده جوان موسیقی پاپ کشورمان پس از مدت‌ها مبارزه با بیماری مهلک سرطان در تاریخ بیست و سوم آبان 1393 دارفانی را وداع گفت. / ( روحش شاد)
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 11-16-2014   #6 (لینک نوشته)
"ه"مثل"هانا"يعني ﻧﻔﺲ

Hanna's Avatar

ارسال پیام خصوصی

اخبار فرهنگی - بغض بنیامین و احسان خواجه‌امیری به یاد مرتضی پاشایی
دوستان و همراهان مرتضی پاشایی جمعه بیست و سوم آبان ماه با خبر غم‌انگیز از دست دادن این هنرمند موسیقی پاپ غافلگیر شدند.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پاشایی از چندی پیش به دلیل درگیری با سرطان معده روزهای سختی را سپری می‌کرد؛ روزهایی که با همراهی دوستانش تلاش می‌شد تا قابل تحمل‌تر باشد. روزهایی که دوستداران این خواننده موسیقی پاپ منتظر دریافت خبرهایی از بهبود اوضاع جسمانی او بودند، فقط تعداد کمی از دوستانش امکان آن را می‌یافتند که به عیادت پاشایی در بیمارستان بهمن بروند.

در همین روزها بود که خبر حضور علی دایی، محمدرضا گلزار، مهناز افشار، علی لهراسبی، روزبه نعمت‌الهی، فرزاد فرزین و برخی دیگر از هنرمندان در کنار پاشایی منتشر شد. پاشایی قطعه «روز برفی» را با محمدرضا گلزار اجرا کرده بود و این همراهی‌های قدیمی تا روزهای پایانی حیات پاشایی ادامه یافته بود.

مرتضی پاشایی در مراسم ختم همسر بنیامین بهادری
«بغض» قطعه‌ای است که دوستداران پاشایی آن را به خوبی به خاطر دارند، ترانه‌ای که مرتضی آن را به بنیامین بهادری تقدیم کرده بود و حالا بعد از رفتن پاشایی، این صدای «بغض‌»آلود بنیامین است که از پشت گوشی تلفن شنیده می‌شود، او به واسطه جدایی از دوست خود چنان غمگین است که نمی‌تواند احساس خود را در جمله‌ای بیان کند، غم او در پس بغضش جا گرفته است.

احسان خواجه‌امیری هم از دوستان پاشایی است، او که تا چندی پیش در کنسرت‌های مرتضی کنارش حاضر می‌شد، حالا در روزی که خبر از دست دادن این هنرمند منتشر شده، با صدای بغض‌آلود اندوه خود را پنهان نمی‌کند؛اندوهی که در جمله‌ای جای نمی‌گیرد.

مرتضی پاشایی بیستم مردادماه سال 1363 متولد شد. نخستین آلبوم موسیقی او در سال 1391 با نام «یکی هست» منتشر شد و محبوبیت زیادی برای او به همراه آورد، اما درگیری این هنرمند با بیماری اجازه نداد تا مسیر خود را در دنیای هنر ادامه دهد.

مراسم خاکسپاری این هنرمند یکشنبه 25 آبان ماه از مقابل تالار وحدت برگزار می‌شود.
اخبار فرهنگی - خبرآنلاین
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 11-16-2014   #7 (لینک نوشته)
"ه"مثل"هانا"يعني ﻧﻔﺲ

Hanna's Avatar

ارسال پیام خصوصی

اخبار فرهنگی - مجری مراسم تشییع مرتضی پاشایی مشخص شد
مراسم تشییع مرتضی پاشایی فردا(یکشنبه) از مقابل تالار وحدت به سمت قطعه‌ی هنرمندان بهشت زهرا (س) برگزار می‌شود. قرار است احسان علیخانی مجری مراسم تشییع این هنرمند باشد.
"احسان علیخانی" تهیه کننده و مجری برنامه ماه عسل در ارتباط تلفنی با برنامه گلخانه در خصوص "مرتضی پاشایی" گفت: در ابتدا به خانواده محترم و صبور پاشایی تسلیت میگم، چراکه در تمام روزهای سخت فرزندشان صبور بودند و تکلیف ما این است که شرایط آرامی را برای خانوادش فراهم کنیم.

من از سال ۹۲ با او دوست شدم و او تیتراژهای برنامه سه ستاره و ماه عسل را خواند. شب تاسوعا تا دیر وقت پیشش بودیم و او هم هنوز هوشیار بود، مرتضی یک حسرت بزرگ داشت آن هم رفتن به کربلا و نجف بود و حتی ویزایش هم آماده بود.

اخبار فرهنگی - مشرق
قديمي 11-16-2014   #8 (لینک نوشته)
"ه"مثل"هانا"يعني ﻧﻔﺲ

Hanna's Avatar

ارسال پیام خصوصی

اخبار فرهنگی - انتقال مرتضی پاشایی از بیمارستان بهمن

تصاویری از انتقال مرتضی پاشایی از بیمارستان و ازدحام جمعیت برای ادای احترام بر پیکر او

اخبار فرهنگی - مهر
قديمي 11-16-2014   #9 (لینک نوشته)
"ه"مثل"هانا"يعني ﻧﻔﺲ

Hanna's Avatar

ارسال پیام خصوصی

اخبار فرهنگی - مجری شبکه 3 درباره درگذشت پاشایی: طبق دستور صداوسیما پخش آیتم به این مناسبت ممنوع شد
نحوه اجرای شاهین جمشیدی مجری برنامه گلخانه جمعه شب شبکه سه سیما با واکنش مردم مواجه شد.
در شبکه اجتماعی اینستاگرام برخی به صفحه این مجری شبکه سوم سیما حمله کردند و ادعا کردند که خنده های بیش از حد و پوشش نامناسب مجری برنامه گلخانه با فوت مرتضی پاشایی همخوانی نداشته است.

شاهین جمشیدی نیز بلافاصله در اینستاگرام پاسخ منتقدان اش را این چنین داد:
بیان چند مورد ضروری است: 1- از زمانی که خبر فوت خواننده محبوب مرتضی پاشایی را شنیدم تا الان جدای از ناراحتی و اشک ها و گریه ها در تدارک ساخت آیتم های مناسب برای مرتضی بودیم و قرار بود احسان علیخانی و محمد علیزاده را حضوری به برنامه دعوت کنیم که متاسفانه به دلیل انبوه تجمعات طبق دستور مدیران صداوسیما پخش هرگونه آیتم به این مناسبت ممنوع شد و حتی به اصرار من بیست دقیقه اول برنامه ارتباط تلفنی گرفتیم و صحبت کردیم، حتی صحبت کردن راجع به این موضوع هم ممنوع بود.

2- بدونید که انتخاب مهمون و روش برنامه دست من نیست و دست تهیه کننده است و حتی برای ابراز تاثر و تاسف هم دچار محدودیت بودم.جزو اولین کسانی بودم که صبح غم خودم را از این فاجعه به اشتراک گذاشتم.

3- واقعا آفرین به این همه حرمتی که گذاشتین نمی دونم واقعا بعضی ها جو گیر شدند و با این حرفا که ناراحتن یه جوری ژست می گیرند.

4- اینکه چرا ممنوع بود رو من هم نمی دونم به من ربطی نداره. من به حرمت فوت مرتضی تیتره پوشیدم.کدوم مجری دیگه تیتره پوشید؟همه شاد پوشیدن.اینکه لبخند زدم و اینا هم احترام به مهمون حضوری ام بود. ای کاش شما خیلی چیزا رو می دونستین و اینجوری قضاوت نمی کردین.ممنونم واقعا آفرین، فقط توروخدا مواظب جوسازی ها باشین اینا همون هایی هستن که فیلم جون کندن مرتضی رو پخش کردند.

اخبار فرهنگی -عصرایران
قديمي 11-16-2014   #10 (لینک نوشته)
"ه"مثل"هانا"يعني ﻧﻔﺲ

Hanna's Avatar

ارسال پیام خصوصی

اخبار فرهنگی - زمان نمایش فیلم‌های پخش‌نشده مرتضی پاشایی در تلویزیون
تاک‌شو جدید شبکه سه با اجرای سیدعلی ضیاء ساعت 22 و 30 دقیقه یکشنبه 25 آبان‌ماه به مدت 70 دقیقه از شبکه سه سیما روی آنتن می‌رود.
«بعضیا» با اجرای سیدعلی ضیاء این هفته با دو آیتم ویژه درباره زنده‌یاد مرتضی پاشایی روی آنتن می‌رود.

به گزارش ایسنا‌، برنامه تلویزیونی «بعضیا» با آیتم‌های ویژه درباره‌ی زنده‌یاد مرتضی پاشایی روی آنتن می‌رود. آیتم اول مجموعه‌ای از فیلم‌های دیده نشده مرتضی پاشایی است که مربوط به حضور این هنرمند فقید در استادیوم آزادی در جریان بازی‌های لیگ جهانی والیبال و گفت‌وگو با این هنرمند است.

آیتم دیگر نیز شامل گفت‌وگو با هنرمندان و خانواده مرتضی پاشایی است که ضبط و پخش خواهد شد.

بخش‌های دیگر برنامه «بعضیا» مطابق روال معمول پخش می‌شود. این برنامه با اجرای سید علی ضیاء این هفته میزبان مهرداد بذرپاش، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی است. بذرپاش در سال 88 به عنوان معاون رییس جمهور و رییس سازمان ملی جوانان در دولت وقت منصوب شد و البته یک سال و چند ماه بعد از این سمت برکنار شد.

ضیاء در برنامه فردا - یکشنبه 25 آبان - در گفت‌وگو با بذرپاش به عنوان کسی که در دوره‌ای جریان‌ساز بود، «بعضیا» را روی آنتن می‌برد.

تاک شو شبانه «بعضیا» در هر قسمت می‌کوشد زوایای دیگری از زندگی شخصی و شغلی افراد جریان‌ساز را کشف کند. ضیاء پیش از این، در قسمت‌های قبلی، میزبان علی کفاشیان (رییس فدراسیون فوتبال)، حمید سوریان (کشتی‌گیر ملی)، داریوش فرضیایی (عمو پورنگ)، مسعود ده‌نمکی (کارگردان)، محمد موسوی (والیبالیست) و سردار طلایی (نایب رییس شورای شهر) بود.

تاک‌شو جدید شبکه سه با اجرای سیدعلی ضیاء ساعت 22 و 30 دقیقه یکشنبه 25 آبان‌ماه به مدت 70 دقیقه از شبکه سه سیما روی آنتن می‌رود.
اخبار فرهنگی - ایسنا
قديمي 11-16-2014   #11 (لینک نوشته)
"ه"مثل"هانا"يعني ﻧﻔﺲ

Hanna's Avatar

ارسال پیام خصوصی

اخبار فرهنگی - تجمع هواداران پاشایی در سراسر کشور (+عکس)
در تهران علاوه بر بیمارستان بهمن محل بستری شدن پاشایی قبل از فوت وی، هوادارانش در پارک های آب و آتش، لاله و خیابان آفریقا (جردن) هزاران نفر تجمع کردند و ترانه هایش را همخوانی کردند. هماهنگی برگزاری این تجمع ها در شهرهای مختلف به وسیله شبکه های اجتماعی صورت گرفت.
درگذشت یک خواننده جوان پاپ در ایران باعث شد هواداران وی در تهران و بسیاری از شهرهای کشور تجمع هایی را به یاد این خواننده برگزار کنند.
حضور جوانان در این تجمع ها بسیار پررنگ بود. در بسیاری از این تجمع ها، شرکت کنندگان با روشن کردن شمع، همصدا با یکدیگر، ترانه هایی از این خواننده پاپ را خوانند.

در تهران علاوه بر بیمارستان بهمن محل بستری شدن پاشایی قبل از فوت وی، هوادارانش در پارک های آب و آتش، لاله و خیابان آفریقا (جردن) هزاران نفر تجمع کردند و ترانه هایش را همخوانی کردند.
هماهنگی برگزاری این تجمع ها در شهرهای مختلف به وسیله شبکه های اجتماعی صورت گرفت.

خیابان های منتهی به بیمارستان بهمن تهران
مرتضی پاشایی خواننده 30 ساله پاپ پس از یک دوره بیماری، روز جمعه درگذشت.
در شهرهای مختلف کوچک و بزرگ ایران هم هواداران این خواننده پاپ، جمعه شب تجمع هایی را برای گرامیداشت یاد وی برگزار کردند و به یاد او، شمع روشن کردند و ترانه هایش را خواندند.

تجمع هواداران پاشایی مقابل بیمارستان بهمن

همدان
ایرنا نوشت: تعداد زیادی از هنرمندان و جوانان شهر همدان امشب در سوگ درگذشت مرتضی پاشایی خواننده پاپ کشورمان که در خانواده ای همدانی متولد شده بود، در آرامگاه بوعلی سینای این شهر تجمع کردند.

در این تجمع که با حضور طرفداران مرحوم مرتضی پاشایی در آرامگاه بوعلی سینا و تالار فرهنگی هنری فجر همدان برگزار شد، حاضران با در دست داشتن شمع، در سوگ وی ترانه هایش را زمزمه کردند.

در تجمع هنرمندان همدانی، شماری زیادی از آنان در سوگ مرتضی می گریستند و برخی نیز خاطرات حضور مرحوم پاشایی در کنسرت موسیقی در شهر همدان را مرور می کردند.

برخی از حاضرین در این مراسم نیز پوسترهایی با تصاویر مرحوم مرتضی پاشایی و عناوین آلبوم ها و ترانه هایش در دست داشتند.
تجمع پرشمار هنرمندان و دوستداران مرحوم مرتضی پاشایی در آرامگاه بوعلی سینا باعث ترافیک سنگین خودروهای عبوری در آن منطقه از شهر شده بود.

آبادان
جمعی از مردم هنردوست آبادان جمعه شب با تجمع در پارک و خیابان شهید منتظری(شاپور) این شهر در سوگ مرتضی پاشایی خواننده مردمی گریستند.

به گزارش ایرنا بیش از 300 نفر از مردم آبادان بویژه جوانان و هنردوستان این شهر در تجمعی خودجوش آهنگ های مرحوم پاشایی از جمله 'نگران منی' (ماه عسل) را زمزمه کردند و برای شادی روح این هنرمند مردمی فاتحه خواندند.

این تجمع که از ساعت 21 تا 22 ادامه داشت، باعث ترافیک شدید در خیابان منتظری شد و نیروهای انتظامی برای نظم دادن به این خیابان در محل حاضر شدند.
قديمي 11-16-2014   #12 (لینک نوشته)
"ه"مثل"هانا"يعني ﻧﻔﺲ

Hanna's Avatar

ارسال پیام خصوصی

دزفول
سایت خبری روناش گزارش داد: به گزارش خبرنگار ، صدها نفر از شهروندان هنردوست و هوادار مرحوم "مرتضی پاشایی” ، ساعت ۲۱ امشب جمعه در محل بقعه متبرکه امامزاده رودبند (ع) دزفول گردهم آمده و با یکدیگر آهنگ های خاطره انگیز و ماندگار این هنرمند فقید را پخش و همخوانی نمودند .

این برنامه که دقایقی پیش به پایان رسید ، منجر به بوجود آمدن ترافیک سنگینی در آن منطقه شد که جا دارد از زحمات پرسنل ناجا و پلس راهور این شهرستان هم تقدیر و تشکر بعمل آید .

حضور برخی مسئولین محلی مِن جمله "حبیب الله آصفی” معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه دزفول ، برخی کارمندان این فرمانداری ، "عظیم سرافراز” و "فرهاد جاموسی” از اعضای شورای شهر دزفول هم جالب توجه بود.

تجمع گرامیداشت مرحوم مرتضی پاشایی در دزفول

شیراز
ساعاتی پس از اعلام خبر درگذشت مرتضی پاشایی، خواننده پاپ کشورمان تعداد زیادی از علاقمندان و طرفداران وی در بلوار چمران شیراز تجمع کردند.
این تجمع که از طریق یک فراخوان عمومی از طریق شبکه های اجتماعی ترتیب داده شد بود موجب کندی تردد خودروها در این مسیر شد که تا ساعتی ادامه داشت.

بنابر این گزارش مردم با پخش اهنگ های این خواننده، همخوانی دسته جمعی و ذکر صلوات ارادت خود را به این خواننده نشان دادند.
برخی از رانندگان شیرازی نیز با بستن روبان مشکی و نصب عکس هایی از این خواننده بر روی خودروهای خود با خانواده زنده یاد مرتضی پاشایی ابراز همدردی کردند.

تجمع گرامیداشت مرحوم مرتضی پاشایی در شیراز

قديمي 11-16-2014   #13 (لینک نوشته)
"ه"مثل"هانا"يعني ﻧﻔﺲ

Hanna's Avatar

ارسال پیام خصوصی

مشهد
در شهر مشهد شماری زیادی از طرفداران 'مرتضی پاشایی' جمعه شب در خیابان هاشمیه گردهم آمدند و برای ساعاتی به عزاداری و خواندن ترانه های وی پرداختند.
به گزارش ایرنا، در این گردهمایی طرفداران مرتضی پاشایی خواننده و موسیقیدان پاپ ایرانی که چند هزار نفر حضور داشتند و اکثر آنان را جوانان تشکیل می دادند، با در دست داشتن شمع و خواندن ترانه هایش یاد و خاطره این هنرمند را گرامی داشتند.

آهنگ 'یکی هست' از ترانه های معروف مرتضی پاشایی بارها در این مراسم از سوی طرفداران این خواننده همخوانی شد.
ماموران نیروی انتظامی نیز در محل برگزاری این تجمع حضور داشتند و برخی گزارش ها به نقل از شاهدان عینی حکایت از این دارد که درگیری های پراکنده ای میان تعدادی از جوانان حاضر در خیابان هاشمیه با ماموران پلیس روی داد و چند نفر نیز دستگیر شدند.

قم
همزمان با درگذشت مرتضی پاشایی از خوانندگان پاپ کشورمان، صدها نفر از حامیان وی جمعه شب در بوستان علوی قم تجمع کرده و به صورت گروهی فریاد 'مرتضی، مرتضی' سردادند.

به گزارش ایرنا، این افراد که به گفته یکی از آنان از طریق فراخوان در شبکه های اجتماعی فیس بوک و تلفن همراه دور هم جمع شده بودند، ابتدا با حدود 100خودرو با پخش آهنگ های مرتضی پاشایی مسیر شهرک پردیسان تا بوستان علوی قم را پیموده و سپس در این مکان با توزیع خرما و چای یاد آن خواننده جوان را گرامی داشتند.

تعدادی از این جوانان تصاویری از مرتضی پاشایی را در دست داشتند و زیر این تصاویر جمله' یکی بود که دیگه نیست' نوشته شده بود.

در پایان این تجمع برخی از جوانان اقدام به کف زدن و هورا کشیدن کردند.
همچنین ترافیک سنگینی در مسیرهای منتهی به بوستان علوی قم حاکم شده بود و نیروهای پلیس برای کنترل خودروها حضور داشتند.

گنبد - استان گلستان
سایت خبری "سلام گنبد" نوشت: هواداران گنبدی پاشایی، شب گذشته با برپایی تجمعی در دریاچه مصنوعی گنبد، یاد او را گرامی داشتند و برای آرامش روح او به درگاه حق دعا کردند. پاشایی ۱۸ و ۱۹ مهرماه سال گذشته در گنبدکاووس برای هوادارانش کنسرت اجرا کرده بود.

تجمع گرامیداشت مرحوم مرتضی پاشایی در شهر گنبد - استان گلستان

کرمانشاه
جمعی از مردم کرمانشاه نیز جمعه شب به مناسبت درگذشت مرتضی پاشایی خواننده جوان پاپ کشورمان در منطقه 22 بهمن این شهر تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، تجمع کنندگان که حدود 500 نفر بودند در بوستان کودک منطقه 22 در حالی که شمع هایی در دست داشتند برخی آهنگ های مرتضی پاشایی را با هم زمزمه می کردند.

ماموران نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی برای نظم بخشیدن به این تجمع که موجب کندی رفت و آمد خودروها و ایجاد ترافیک سنگین در بلوار نوبهار کرمانشاه شده بود، حضور یافتند.
تجمع گرامیداشت مرتضی پاشایی در کرمانشاه

قديمي 11-16-2014   #14 (لینک نوشته)
"ه"مثل"هانا"يعني ﻧﻔﺲ

Hanna's Avatar

ارسال پیام خصوصی

بوشهر
براساس مطالب وعکس های منتشر شده در شبکه های اجتماعی، شمار زیادی از جوانان هوادار پاشایی، جمعه شب با تجمع در پارک ساحلی ریشهر بوشهر با روشن کردن شمع یاد این هنرمند را گرامی داشتند.

تجمع گرامیداشت مرحوم مرتضی پاشایی در ساحل دریای بوشهر

قزوین
هواداران قزوینی 'مرتضی پاشایی' خواننده جوان پاپ کشور که روز جمعه بدلیل بیماری سرطان درگذشت، گردهم جمع شدند و با روشن کردن شمع و خواندن ترانه های وی یاد این هنرمند موسیقی کشورمان را گرامی داشتند.

به گزارش ایرنا، این تجمع به دعوت دوستداران این هنرمندان و از طریق شبکه های اجتماعی صورت گرفته بود.
تجمع کنندگان که تعداد آنان حدودا 300 نفر بود، با حضور در قسمتی از زمین ورزشی شقایق قزوین اقدام به روشن کردن شمع و همخوانی برخی ترانه های وی کردند.

جمعی از ماموران پلیس ساعتی پس از گردهمایی هواداران این هنرمند با لحنی آرام از آنان می خواستند تا متفرق شوند و محل را ترک کنند.
این تجمع موجب کندی عبور و مرور خودروها در بلوار آیت الله مدرس (بلوار شمالی) قزوین که زمین ورزشی شقایق در کنار آن قرار گرفته است، شده بود.

اهواز
ایرنا نوشت: تعدادی از هواداران مرتضی پاشایی خواننده محبوب ایرانی جمعه شب در پارک دولت شهر اهواز شهرستان تجمع کردند.

این افراد که اغلب شمع روشن کرده و تصاویر پاشایی را در دست داشتند در سوگ این خواننده ایرانی اشک ریختند و برای گرامی داشت یاد و خاطره وی ترانه های او را زمزمه می کردند.
تجمع این افراد که حدود دو ساعت طول کشید در پارک دولت اهواز و در ساحل غربی رودخانه کارون انجام شد که به دلیل تجمع زیاد افراد باعث ترافیک سنگین و بی نظمی در تردد خودروهای این مسیر شد.

ماموران انتظامی هم که برای کنترل نظم و امنیت در کنار تجمع کنندگان قرار گرفته بودند هیچگونه دخالتی نکردند و تنها به برقراری نظم و انضباط اجتماعی و ترافیکی مبادرت کردند.

این تجمع در ساعت حدود 22 و 30 دقیقه پایان یافت.
سایت خبری روناش هم نوشت: جمعیت بسیار زیادی از شهروندان هنردوست و هوادار مرحوم "مرتضی پاشایی” ، دقایقی پیش در جاده ساحلی اهواز روبروی کتابخانه مرکزی استان خوزستان و همچنین منطقه کیانپارس این شهر گردهم آمده و با یکدیگر آهنگ های خاطره انگیز این هنرمند فقید را همخوانی کردند.

تجمع گرامیداشت مرحوم مرتضی پاشایی در اهواز

زنجان
شماری از هواداران مرتضی پاشایی، خواننده پاپ ایرانی جمعه شب در یکی از میادین شهر زنجان تجمع کردند.
تجمع کنندگان در میدان قایم زنجان، با خواندن گروهی آهنگ هایی از آثار پاشایی یاد این خواننده را گرامی داشتند.

نیروی انتظامی استان زنجان دقایقی پس از آغاز این تجمع که اکثریت قریب به اتفاق شرکت کنندگان در آن را دختران و پسران جوان تشکیل می دادند، تمامی مسیرهای منتهی به محل تجمع را مسدود کرد.

شماری از تجمع کنندگان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، از نبود ویژه برنامه ای برای اعلام درگذشت و گرامیداشت یاد این خواننده ابراز نارضایتی می کردند.
این افراد نحوه اطلاع از برگزاری تجمع در میدان قائم را فراخوان اعلام شده از طریق شبکه های اجتماعی در فضای مجازی اعلام کردند.

این تجمع که از حدود ساعت 20و 30 دقیقه آغاز شده بود و با حضور پررنگ پلیس رصد می شد، کم کم با متفرق شدن دسته دسته افراد حاضر که شمار آنان به حدود 250نفر می رسید، حدود ساعت 22 پایان یافت و این در حالی است که تا ساعاتی پس از پایان این تجمع حضور پررنگ ماموران نیروی انتظامی در خیابانهای منتهی به میدان قایم کاملا مشهود بود.
قديمي 11-16-2014   #15 (لینک نوشته)
"ه"مثل"هانا"يعني ﻧﻔﺲ

Hanna's Avatar

ارسال پیام خصوصی

یزد
جمعی از دوستداران مرتضی پاشایی در سوگ این خواننده پاپ از ساعت 20 جمعه شب در میدان فرهنگ (نعل اسبی) یزد تجمع کردند.
حاکی است، این عده که شمارشان به حدود 500 نفر می رسید در فضایی آرام با روشن کردن شمع یاد و خاطره این خواننده کشورمان را گرامی داشتند.

تجمع گرامیداشت مرحوم مرتضی پاشایی در یزد

سرهنگ 'محمدحسن باقری'معاون اجتماعی فرمانده نیروی انتظامی استان یزد در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: ماموران نیروی انتظامی با حضور در محل و برقراری نظم و امنیت این تجمع را مدیریت کردند و به آرامی و بدون هیچ گونه برخوردی تجمع کنندگان به کار خود پایان دادند.

بر اساس این گزارش تجمع کنندگان با هدایت نیروی انتظامی ساعت 22 و 45 دقیقه میدان را ترک کردند و تردد وسایط نفلیه به حالت عادی در آمد.

سمنان
جوانان و دوستداران مرحوم 'مرتضی پاشایی' خواننده پاپ ایران جمعه شب یاد و خاطره این هنرمند جوان را در بلوار قائم سمنان گرامی داشتند.

این جوانان از ساعت 20 امشب در پی دعوت هایی که در فضای مجازی انجام شده بود، به بلوار قائم سمنان آمدند و با روشن کردن شمع و خواندن اشعار و آهنگ های وی، یاد و خاطره این هنرمند جوان را که مدتها با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می کرد، گرامی داشتند.

با برگزاری این تجمع که حدود دو هزار و 500 نفر از جوانان سمنانی در آن حضور داشتند، ترافیک سنگینی در بلوار قائم حدفاصل میدانهای سعدی تا کوثر به وجود آمد و نیروی انتظامی با حضور در صحنه این ترافیک را کنترل کرد.

مرحوم پاشایی دوم خرداد امسال کنسرتی را با حضور گسترده جوانان سمنانی در سالن ورزشی غدیر سمنان برگزار کرده بود.

اصفهان
همچنین در پی فراخوان های انجام شده در شبکه های اجتماعی، تجمع مشابهی در شهر اصفهان و برخی دیگر از شهرهای کشور برگزار شد.
تجمع گرامیداشت مرحوم مرتضی پاشایی در کنار پل خواجو - اصفهان
تجمع گرامیداشت مرحوم مرتضی پاشایی در ائل گولی تبریز
تجمع گرامیداشت مرتضی پاشایی در بندرعباس

اخبار فرهنگی - ایرنا
4 نفر نوشته را پسندیده اند
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال