آمریکا، ایران و پاکستان/ کدام یک باعث ویران شدن و عقب ماندگی افغانستان است؟ - صفحه 2
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > عمومی و اجتماعی > اقوام و گردشگری > انجمن افغانستان
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

انجمن افغانستان تالار گفتگو افغانیان و کشور افغانستان - تالار افغانستان

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 03-20-2015  
هم میهن دوست

rabbi's Avatar

ارسال پیام خصوصی

Question آمریکا، ایران و پاکستان/ کدام یک باعث ویران شدن و عقب ماندگی افغانستان است؟

آمریکا زمانی ایران را در قدرت و مدیریت جهان شریک میکند که بتوان بر روی مقامات ایرانی حساب باز کرد! ایرانیها به هیچ کشور و ملتی وفادار نبودن، داکتر نجیب‌الله بارها میگفت ایران اگر نمیخواهد در مبارزه با امپریالیسم به جمهوری دموکراتیک افغانستان کمک کند دیگر سنگ پیش پای ملت ما نیاندازد و تلاش نکند در امور داخلی ما دخالت کند.

آمریکا، ایران و پاکستان/ کدام یک باعث ویران شدن و عقب ماندگی افغانستان است؟

نمونه ایرانی داکتر نجیب‌الله را میتوان مثال زد: داکتر پزشکپور، محسن پزشکپور ناسیونالیست بود و نجیب‌الله کمونیست ولی هردو صادقانه و بدون رودرواسی از ملت خود دفاع کردند، هر دو بی یار و یاور بدون حتی در سرزمین مادری خود غریب بودن.

مجاهدین افغان یک توطئه مشترک آمریکا و ایران بود برای ویران کردن افغانستان پیشرفته و مدرن! کشوری که داشت پا به پای ایران پیشرفت میکرد و آباد و آبادتر میشد:
مجاهدین افغان نام عمومی گروه‌های متعدد جهادگرای افغان مخالف حکومت جمهوری دمکراتیک افغانستان بود که از زمان روی کار آمدن این حکومت در اواخر دهه ۱۹۷۰ وارد جنگ علیه آن و نیروهای شوروی شدند.
حکومت کمونیستی افغانستان خطر بزرگی برای آمریکا و ایران بود و آن زمان آمریکا و ایران هر کاری میکردن تا کمونیسم در منطقه گسترش پیدا نکند؛
در آنطرف مرزها در پاکستان و ایران روحانیوین ایرانی، مردم را به قیام علیه حکومت کمونیستی تشویق می‌کردند. رفته رفته احزاب جهادی از بطن همین روحانی‌ها و منورین و مهاجرین بوجود آمد. در پاکستان ۷ گروه که بعدها به ائتلاف هفتگانه مشهور شد محور فعالیتهای مهاجرین و مجاهدین شد و در ایران شورای احزاب هشتگانه که مهم‌ترین شان حزب حرکت اسلامی افغانستان بود و سازمان نصر که شدیدن به ایران وابسته بود.

مجاهدین افغان از حمایت گسترده ایران و آمریکا برخوردار بودند.
نبردهای گروه‌های تروریستی منجر به خروج ارتش شوروی از افغانستان در سال ۱۹۸۹ و سرنگونی حکومت مردمی افغانستان در سال ۱۹۹۲ شد. پس از سلاخی کردن کبوتر آزادی و دموکراسی در افغانستان، بعضی ها طرفدار جمهوری اسلامی ایران شدن و بعضی ها گرایش به آمریکا پیدا کردن، به دلیل به توافق نرسیدن گروه‌های مجاهدین بر سر تقسیم قدرت جنگ داخلی افغانستان میان آنها آغاز شد، دیگر زمان ویران کردن افغانستان فرا رسیده بود، در پایان جنگ‌ها گروهی از آنها به‌نام طالبان به قدرت رسید.
توجه کنید که ایران و آمریکا هم به طالبان کمک میکردن و هم به احمدشاه مسعود و هر فرد یا گروهی که بتوانند افغانستان را به گلوله ای از آتش تبدیل کنند، ایران لازم داشت همسایه خود را در جنگ داخلی نگهدارد و توانست خیلی سریع تر آمریکا را در این دام بیاندازد، با اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره با آمریکا مشترک المنافع بوده ولی در بعضی موارد به متحد غیررسمی اش بی وفایی کرده است.
ایران در سرنگونی طالبان (جمع طلبه، یعنی طلبه ها) نقش پر رنگی داشت و به ارتش شیطان بزرگ (آمریکا) کمک زیادی کرد، بعدها تا اینکه افغانشتان خواست قدرت و شکوه زمان گذشته را داشته باشد، باز هم ایران در امور داخلی افغانستان مداخله کرد، مقام‌های افغانستان، ایران را به کمک های جدید به گروهک تروریستی طالبان متهم کردند اما این اتهام بارها از سوی ایران رد شده.
در اوکتبر ۲۰۱۰ یک کانتینر ۱۲ متری با ۱۹ تن مواد منفجره در ولایت نیمروز کشف شد که به گفتهٔ پولیس افغانستان، از ایران می‌آمده‌است تا طالبان بتوانند امنیت ملی افغانستان را ضربه بزنند.
آمریکا هم که دید نمیتون روی ایران حساب باز کرد و ایرانیها هرلحظه تغییر جبهه میدهند تلاش کرد با سیاستهای جدید جلوی امپراتوری جمهوری اسلامی را بگیرد، ایران کشوری است که مقاماتش بحرین و افغانستان و عراق را بخضی از خاک خود میدانند و خواستار اشغال این کشورهای مستقل هستند، مهدی کروبی بحرین را برای ایران دانست و علی یونسی عراق را بخشی از ایران دانست، سیاستمداران ملی مذهبی هم میگویند افغانستان چون فارسی زبان است پس ایرانی است!

آمریکا به ایران ضربه میزند:
روزنام آمریکایی وال استریت ژورنال در گزارشی (منتشره در ۱ اوت ۲۰۱۲) به نقل از منابع ناشناس افغان و غربی مدعی شد که یکی از اعضای رهبری طالبان در شورای کویته در اواخر ماه مه همان سال، اقدام به ایجاد و تاسیس دفتری در مرکز استان سیستان و بلوچستان و در شهر زاهدان کرده‌ است.
عجیب است؟ برای افغانها عجیب نیست و ما میدانیم طالبان همیشه بازیچه ایران و پاکستان و امریکا بوده اند هرکسی پول بیشتر بدهد طالبان همان طرفی هستند.
روزنامه وال استریت ژورنال در ادامه گزارش خود مدعی شده، در شنودهای مکالمات تلفنی اطلاعاتی بدست آمده که نشان می‌دهد، اعضای سپاه قدس ایران در اوایل ماه ژوئیه ۲۰۱۲ در مورد ارسال و تجهیز نیروهای طالبان در افغانستان با موشک‌های زمین به هوا گفتگو انجام داده‌اند.
ایران بازهم طالبان را تقویت میکنند تا نفوذ آمریکا در منطقه کم بشود و برای ایرانیان وضعیت و امنیت افغانها و استقلال افغانستان هیچ اهمیتی ندارد!
اینکه میگویند «ایران امپریالیستی» پرچمدار مبارزه با امپریالیسم آمریکا است دروغ میباشد حداقل در مورد منطقه که ایران سیاستهایی مشابه آمریکا دارد و در آرزوی سلطه بر همه مستضعفین و کشورها است.

آمریکا، جمهوری اسلامی پاکستان و جمهوری اسلامی ایران باعث مشکلات و آزار مردم افغانستان هستند و سالها قتل عام افغانها به گردن اینها است؛ این مثلث شوم افغانستان را در خود گرفتار و اسیر کرده است.
ما هرچه میکشیم از ائتلاف هشتگانه تهران و ائتلاف هفتگانه پیشاور میکشیم، تعدادی از ترس آمریکا در دام اینها گرفتار هستند و تعدادی از ترس جهادی ها، بازیچه آمریکا میشوند.

ائتلاف هفتگانه پیشاور:

• جمعیت اسلامی افغانستان به رهبری برهان‌الدین ربانی و احمدشاه مسعود
  • حزب اسلامی - شاخه حکمتیار به رهبری گلبدین حکمتیار
  • حزب اسلامی - شاخه خالص به رهبری یونس خالص
  • اتحاد اسلامی افغانستان به رهبری رسول سیاف با گرایش وهابی گری
  • محاذ ملی اسلامی افغانستان به رهبری پیر احمد گیلانی با گرایش صوفی
  • جبهه ملی نجات افغانستان به رهبری صبغت‌الله مجددی
  • حرکت انقلاب اسلامی افغانستان به رهبری محمدنبی محمدی
ائتلاف هشتگانه تهران:

• حزب‌الله افغان
  • سازمان نصر به رهبری محمدحسین صدیقی و عبدالعلی مزاری
  • سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افغانستان به رهبری شیخ اکبری
  • شورای انقلابی اتفاق اسلامی به رهبری سید علی بهشتی
  • جنبش انقلاب اسلامی بخ هربری نصرالله نصور
  • حرکت اسلامی افغانستان به رهبری آصف محسنی و شیخ صادق هاشمی
  • اتحاد مبارزان اسلامی به رهبری مصباح ساده
  • حزب رعد افغانستان عبدالجعفر نادری و اسماعیل بلخی
اگر همه این احزاب اسلام گرا محدود و بخصوص خلع سلاح شوند، اگر در افغانستان دین از سیاست جدا شوند افغانستان میتواند آینده ای درخشان داشته باشد.
rabbi آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 10-15-2016   #16 (لینک نوشته)
شمع جمع

raima's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض Re: پاسخ : Re: آمریکا، ایران و پاکستان/ کدام یک باعث ویران شدن و عقب ماندگی افغانستان

نوشته اصلي بوسيله archimonde نمايش نوشته ها

جالب است، ظاهرا کتاب های تاریخی را در مدارس افغانستان تحریف کرده اند.
اطلاعی ندارم چون نشریات افغانستان را دسترسی نداشته ام. شاید هم مثل ایران سراسر تحریف باشد. خدا میداند.

جواب ابلهان خاموشیست
آمریکا، ایران و پاکستان/ کدام یک باعث ویران شدن و عقب ماندگی افغانستان است؟

raima آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 10-15-2016   #17 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

paarss's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : Re: آمریکا، ایران و پاکستان/ کدام یک باعث ویران شدن و عقب ماندگی افغانستان است

نوشته اصلي بوسيله raima نمايش نوشته ها
بحرین را مطلع نمیباشم لیکن مدعی مالکیت بر افغانستان نباشید لطفا که هیچوقت از ایران نبوده و انشاالله که نخواهد بود.

شما نگران جنگ با طالبان و داعش و غیره نباشید که در حال حاضر آنها هم ساخته مشترک ایران و باقی مداخلین مسایل افغانستان میباشن. فقط در این میان افغانستان بعلت غریبی و بیکسی شده است میدان جنگ ایران با دیگران. اطلاعات خبری شما ظاهرا به اخبار تحریف شده و غلط ایران محدود میگردد.

لطفا ادعاهای خنده آور ننمایید که موضوع تاپیک از جدیت برآمده و فکاهی گونه خواهد گشت.
سلام.

واقعا توی افغانستان میگن ما هیچوقت جزو ایران نبودیم !!؟؟

خیالت راحت باشد دوست من ، هیچکس در ایران چشم داشتی به افغانستان ندارد. خودمان به اندازه کافی مشکلات داریم.

از متن شما هم پیداست که بدجور تحت تاثیر تبلیغات برعلیه ایران هستید!
ایران موسس داعش !!!

ما رو باش که چطور به گردان فاطمیون بعنواش هم کیشانی که همزبان و هم نژاد ما هستن و شانه به شانه رزمندان ما مقابل داعش میجنگند افتخار میکردیم!!
قديمي 10-15-2016   #18 (لینک نوشته)
شمع جمع

raima's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض Re: پاسخ : Re: آمریکا، ایران و پاکستان/ کدام یک باعث ویران شدن و عقب ماندگی افغانستان

نوشته اصلي بوسيله paarss نمايش نوشته ها
سلام.

واقعا توی افغانستان میگن ما هیچوقت جزو ایران نبودیم !!؟؟

خیالت راحت باشد دوست من ، هیچکس در ایران چشم داشتی به افغانستان ندارد. خودمان به اندازه کافی مشکلات داریم.

از متن شما هم پیداست که بدجور تحت تاثیر تبلیغات برعلیه ایران هستید!
ایران موسس داعش !!!

ما رو باش که چطور به گردان فاطمیون بعنواش هم کیشانی که همزبان و هم نژاد ما هستن و شانه به شانه رزمندان ما مقابل داعش میجنگند افتخار میکردیم!!
و علیکم السلام،
دوست عزیز، من اطلاعی از توی افغانستان در حال حاضر ندارم که به شما جواب صحیح بدهم لیکن تاریخ اینطور تطبیق میشود که قبل از اینکه ایران یا افغانستانی وجود داشته همه باختر یا آریانا بودیمّ حتی خاندان غزنویان که برخاسته از افغانستان بودن و بر ایران حکمرانی کردند نمیشود که افغانستان مدعی مالکیت ایران شود. فقط کافیست همینقدر بدانید که نه ایرانی وجود داشته و نه افغانستانی.

و اتفاقا علیه ایران هم نیستم بلکه ایران و هندوستان همیشه برایم دلکشی خاص خود را داشته با وجودیکه تا قبل از چند ماه پیش هیچکدام را ندیده بودم. اتفاقا دوستان ایرانی هم زیاد داشتم که اکثر آنها هم از شاکیان علیه دولت بودن.

تاسیس داعش را هم به ایران نسبت ندادم بلکه گفتم بطور کلی در مسایل طالبان و داعش و اینها ایران دخیل است و بارها نیز سلاحهای مصادره شده از طالبان از ایران بوده هر چند موسس شاید آمریکا بوده... من ادعای بی اطلاعی میکنم در این زمینهء موسس و این مسایل این گروهها. لطفا مرا به بحثهای سیاسی خود داخل نکنید که دلچسپی خاص سر این مسایل ندارم. اما دلیل نیست که به من و یا سرزمینم توهین کنید و یا ادعاهای غلط نمایید.

من همینقدر میدانم که افغانستان هیچگاهی به زیر پرچم ایران نبوده ، و شما شاید چشمی به طرفش نداشته باشی اما به منطق ببینید که بسیاری از هموطنان شما مانند همین آقا یا خانم شدیییییید به آن چشم دارند و من به شخصه قصد اشتراک وطنم با خودبرتربینهای غیر منطقی را ندارم.

اگر خبر داشته باشید زمانی تجزیهء افغانستان به دو قسمت پشتون و آریایی خبر روز بود. که البته این مسایل فعلا خوابیده است لیکن اگر انتخابی بین اتحاد با ایران با این وضعیت خودبرتربینی و یا تجزیه از پشتونها داشته باشم دومی را انتخاب میکنم. یعنی انتخاب ما بین بد و بدتر است.

به هر حال اشتراک اولیهء من در این تاپیک قصد ابراز تاسفم برای از دست دادن داکتر نجیب الله بود و لا غیر. پس لطفا با بحثهای سیاسی مرا به مسایل خارج از اطلاعم نکشانید.

ويرايش توسط raima : 10-15-2016 در ساعت 04:29 AM
raima آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 10-15-2016   #19 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

paarss's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : Re: پاسخ : Re: آمریکا، ایران و پاکستان/ کدام یک باعث ویران شدن و عقب ماندگی اف

نوشته اصلي بوسيله raima نمايش نوشته ها
و علیکم السلام،
دوست عزیز، من اطلاعی از توی افغانستان در حال حاضر ندارم که به شما جواب صحیح بدهم لیکن تاریخ اینطور تطبیق میشود که قبل از اینکه ایران یا افغانستانی وجود داشته همه باختر یا آریانا بودیمّ حتی خاندان غزنویان که برخاسته از افغانستان بودن و بر ایران حکمرانی کردند نمیشود که افغانستان مدعی مالکیت ایران شود. فقط کافیست همینقدر بدانید که نه ایرانی وجود داشته و نه افغانستانی.

و اتفاقا علیه ایران هم نیستم بلکه ایران و هندوستان همیشه برایم دلکشی خاص خود را داشته با وجودیکه تا قبل از چند ماه پیش هیچکدام را ندیده بودم. اتفاقا دوستان ایرانی هم زیاد داشتم که اکثر آنها هم از شاکیان علیه دولت بودن.

تاسیس داعش را هم به ایران نسبت ندادم بلکه گفتم بطور کلی در مسایل طالبان و داعش و اینها ایران دخیل است و بارها نیز سلاحهای مصادره شده از طالبان از ایران بوده هر چند موسس شاید آمریکا بوده... من ادعای بی اطلاعی میکنم در این زمینهء موسس و این مسایل این گروهها. لطفا مرا به بحثهای سیاسی خود داخل نکنید که دلچسپی خاص سر این مسایل ندارم. اما دلیل نیست که به من و یا سرزمینم توهین کنید و یا ادعاهای غلط نمایید.

من همینقدر میدانم که افغانستان هیچگاهی به زیر پرچم ایران نبوده ، و شما شاید چشمی به طرفش نداشته باشی اما به منطق ببینید که بسیاری از هموطنان شما مانند همین آقا یا خانم شدیییییید به آن چشم دارند و من به شخصه قصد اشتراک وطنم با خودبرتربینهای غیر منطقی را ندارم.

اگر خبر داشته باشید زمانی تجزیهء افغانستان به دو قسمت پشتون و آریایی خبر روز بود. که البته این مسایل فعلا خوابیده است لیکن اگر انتخابی بین اتحاد با ایران با این وضعیت خودبرتربینی و یا تجزیه از پشتونها داشته باشم دومی را انتخاب میکنم. یعنی انتخاب ما بین بد و بدتر است.

به هر حال اشتراک اولیهء من در این تاپیک قصد ابراز تاسفم برای از دست دادن داکتر نجیب الله بود و لا غیر. پس لطفا با بحثهای سیاسی مرا به مسایل خارج از اطلاعم نکشانید.

ابتدا اینکه بنده جایی توهین به میهن شما نکردم. برعکس بنده از افتخار کردن به فاطمیون سخن گفتم.

درمورد تاریخ هم قصد بحث کردن ندارم که واقعیت به چه صورت بوده . فقط در این حد بگویم اینکه میگویند افغانستان با ایران یک کشور بوده توهین یا خود برتر بینی نیست ، یا اگر شخصی از روی نااگاهی صحبت از یکی شدن ایران و افغانستان میکنه(که اصلا شدنی نیست کسی هم بدنبال ان نیست) منظور برتر دیدن نیست ، وقتی دو کشور یکی باشد که برتر بودن یکی بر دیگری معنا ندارد !
همانطور که اکنون کرمانشاه برتر از فارس نیست.
بعضی هم اگر متاسفانه به اشتباه سخن از یکی شدن میزنن از روی تعصب هم نژادی و همزبانی و یک بودن دوکشور در سراسر تاریخ است.
این حس خود برتر بینی به اشتباه در شما بوجود امده.

بنده هرانچه که مردم افغانستان میخوان رو براشون ارزو میکنم. انشالله که موفق باشید

راستی در ایران اکثریت مخالف دولت نیستند. مشارکت ۸۵ درصدی در انتخابات خلاف این رو نشان میده.

paarss آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال