قانون نوشت: خوب هاي طالبان در تهران
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > سیاست و روابط بین الملل > اخبار سیاسی
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

پاسخ
 
LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 06-07-2015   #1 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
leo-unique's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

Wink قانون نوشت: خوب هاي طالبان در تهران

قانون نوشت: خوب هاي طالبان در تهران
دوسال گذشته روز هاي سختي براي دولت بود؛ وزراي روحاني با تهديد مجلس و گاه انتقاد افکار عمومي مواجه شدند. اما در اين ميان يک وزير و وزارتخانه اش همواره مورد حمايت حداکثري جامعه و نيز همراهي رهبري نظام بود.
دستگاه ديپلماسي ايران همه را پاي ميز مذاکرات مي‌آورد، از سران جهان گرفته تا گروهک‌هاي تروريستي. کم‌کم دنيا باور مي‌کند دستگاه ديپلماسي ايران، يکي از بهترين تيم‌هاي سياست خارجي را گرد آورده است که مي‌تواند هم با آمريکا که خود را ابر قدرت مي‌داند به مذاکره بنشيند و هم گروه تروريستي طالبان را که امنيت ايران و افغانستان را زير سوال برده بود براي مذاکره فرا بخواند. باراک اوباما، رئيس جمهور آمريکا بارها به اين توانايي محمد جواد ظريف و وزارت امور خارجه ايران اعتراف کرده است که با ايران بايد مذاکره کرد. البته اينکه رياست جمهوري آمريکا چنين اعترافي مي‌کند دليل بر عقب نشيني و ادامه دادن مذاکرات بدون حاشيه نيست، با اين حال پالس‌هايي که از صحبت‌هاي طرفين مذاکرات هسته‌اي مخابره ‌مي‌شود به دنيا ثابت مي‌کند چهره سياهي که از ايران ساخته شده بود، دروغي بيش نيست و اين روزها خبر سفر هيات سياسي طالباني به تهران نيز مهر تاييد توانايي ايران براي مذاکره با هر گروه و جرياني است.

اين طالبان قاتل نيست
دو هفته پيش بود که خبر سفر هيات سياسي طالباني به ايران توسط يکي از خبرگزاري‌هاي داخلي منتشر شد. اما هيچ‌کدام از مسئولان اين خبر را نه تاييد کردند و نه تکذيب. برخي نمايندگان مجلس تاکيد داشتند از سفر مطلع هستند اما نمي‌توانند اطلاعاتي را در اين زمينه دهند. سرانجام بعد از گذشت دو هفته، رئيس کميته دفاعي مجلس ضمن تاييد سفر اخير هيات سياسي طالبان به ايران گفت: نمي‌توانم جزييات را اعلام کنم اما آنها اعلام آمادگي کرده و آمده اند تا صحبت کنند. به گزارش باشگاه خبرنگاران اسماعيل کوثري گفت: اين هياتي که به ايران سفر کرد، از آن شاخه‌هاي طالبان نيستند که بخواهند «تُند» باشند، بلکه مذاکره را قبول دارند. نماينده تهران اظهار داشت: آن شاخه‌اي از طالبان که برخورد ناشايست با مردم مي‌کنند به هيچ وجه نمي‌تواند مورد قبول ما باشد. عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس تاکيد کرد: نمي‌توانم جزييات را اعلام کنم اما آن چيزي که هست اينکه آنها اعلام آمادگي کرده و آمدند صحبت کردند. وي افزود: کساني که بخواهند از راه مذاکره و گفت‌وگو مسائل را حل و فصل کنند ما مي‌پذيريم و با آنها براي حل مشکلات منطقه صحبت و مذاکره مي‌کنيم.

حضور طالبان براي سومين بار درايران
البته به نظر مي‌رسد اين اولين باري نيست که هيات طالباني براي مذاکرات به تهران سفر مي‌کند. هيات سياسي طالبان افغانستان پيش از اين دو مرتبه به‌منظور ديدار با مقامات امنيتي جمهوري اسلامي ايران و همچنين شرکت در کنفرانس بين‌المللي بيداري اسلامي به ايران سفر کرده بودند. 28 ارديبهشت سال جاري هيات سياسي طالبان افغانستان به‌رهبري طيب آغا به ايران سفر کرد. اين هيات متشکل از اعضاي دفتر سياسي طالبان افغانستان در قطر، وارد تهران شد. رهبري هيات سياسي طالبان افغانستان در اين سفر به‌عهده «طيب آغا» مسئول دفتر سياسي طالبان در قطر بود. طالبان افغانستان پيش از اين اعلام کرده بودند که هدف آنها از ايجاد دفتر سياسي در قطر ارتباط با ساير کشورهاي جهان است، به همين منظور از زمان ايجاد اين دفتر اعضاي آن سفرهاي متعددي به ساير کشورها از جمله چين، استراليا، آلمان، ژاپن و برخي ديگر از کشورها داشته‌اند. اين بار هيات سياسي طالبان افغانستان در سفر به تهران با مقامات امنيتي جمهوري اسلامي ايران ديدار و پيرامون مسائل منطقه‌اي به ‌ويژه مسائل جهان اسلام و همچنين مسائل مربوط به مهاجران به بحث و تبادل نظر پرداختند.

ترس داعش از نزديکي طالبان به تهران
از سوي‌ديگر نزديکي طالبان به ايران و نشستن پاي ميز مذاکرات براي حل مشکلات منطقه‌اي، گروهک تروريستي داعش را دلواپس کرده است. اين گروهک تروريستي که قصد تسلط بر تمام کشورهاي اسلامي را دارد، از اينکه طالبان با ايران مذاکره کرده به وحشت افتاده و به دنبال آن طي روزهاي گذشته درگيري بين افراد طالبان و داعش در استان ننگرهار در شرق و استان فراه در غرب افغانستان شدت گرفته و ده‌ها نفر از دو طرف کشته يا زخمي شده‌اند. به گزارش ايرنا، خبرگزاري طلوع نيوز افغانستان اعلام کرد که «عبدالرحيم مسلم دوست» که خود را فرمانده داعش در افغانستان مي‌داند، گفته است که طالبان نماينده «آي اس آي» بوده و جهاد عليه اين گروه واجب است. از يک سال گذشته به اين طرف ادعاهاي ضدو نقيض در رابطه با حضور گروه داعش در افغانستان صورت گرفته است و تا بهار امسال اکثريت مقامات دولتي افغانستان حضور داعش در اين کشور را تبليغات اطلاعاتي مي‌خواندند اما پس از گروگانگيري مسافران هزاره در زابل و حمله انتحاري در جلال آباد در شرق افغانستان که بيش از 50 کشته و زخمي برجاي گذاشت، نمي‌بينيم مقامات حضور داعش را در اين کشور تاييد کردند. «محمد حنيف اتمر» مشاور امنيت ملي رياست جمهوري افغانستان يک ماه پيش با حضور در مجلس سناي افغانستان، داعش را خطري بزرگ براي افغانستان و منطقه دانست وگفت: داعش قصد دارد از شمال افغانستان وارد کشورهاي آسياي مرکزي شود.

ديپلماسي الگوي سياست داخلي شود
هر چند دولت يازدهم در سياست خارجي و مذاکره با گروه‌هاي مختلف خارجي موفق عمل‌کرد و اين نتيجه ديپلماسي ظريف است، در سياست داخلي موفقيت لازم را نداشت. دستگاه ديپلماسي دولت روحاني در دوسال اخير نگاه دنيا به ايران را تغيير داد اما متاسفانه در سياست داخلي و تغيير نگاه جريان‌هاي سياسي به يکديگر موفق نبود و هر روز شاهد شکاف بين جناح‌هاي سياسي و اشخاص تاثير گذار در انقلاب و کشور هستيم. لازم است موفقيت ديپلماسي، الگويي براي سياست داخلي شود تا اميد را داخل نيز احساس کنيم و گروه‌هاي مختلف سياسي که حتي رويکردهاي يکديگر را نيز قبول ندارند براي پايان منازعات خود به پاي ميزمذاکره بيايند و مشکلات را حل کنند.
__________________
بر من بشوريد ای غزل ها، ای غزل های شبانه
دورم کنيد از اين زمين، از اين زمانه
leo-unique آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 06-07-2015   #2 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
s-zeus's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : قانون نوشت: خوب هاي طالبان در تهران

مگه تا همین دیروز مقامات این گفترو 10 بار تکرار نکردند غربیها تروریستها رو به بد و خوب تقسیم میکنند
چه شد ؟ هنوز یک سال از اون گفته ها نگذشته
__________________
دانه فلفل سیاه و خال مه رویان سیاه//هردو جانسوزند اما این کجا و آن کجا
قانون نوشت: خوب هاي طالبان در تهران
قانون نوشت: خوب هاي طالبان در تهران
s-zeus آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 06-08-2015   #3 (لینک نوشته)
فعال هم میهن
 
amir_dj's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : قانون نوشت: خوب هاي طالبان در تهران

خب سواد رسانه ای مردم بالا رفته به طور مشخص
میدونن که در مرزهای شرقی میهن باید از نظر امنیت
نسبت به رفتار داعش کارهایی کرد یکی از این کارها
صددرصد ورود از در مذاکراتی با القاعده هست تا حدود
و رفتارها مشخص بشه.

تروریست تروریسته خوب و بد نداره این رو همه میدونند
amir_dj آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is فعال
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهاي HTML غير فعال است
Trackbacks are غير فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


ساعت جاري 06:47 AM با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.