یا حسین - صفحه 3
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > گنجینه معنوی
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 01-20-2016  
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض یا حسین

بسم الله الرحمن الرحیم
الحمد لله رب العالمین
وصلی الله علی سیدنا محمد واله الطیبین الطا هرین
لاسیما بقیة الله
ولعنة الله علی اعدائهم اعداء الله
لاسیما الجبت والطاغوت واللات والعزی وابنتهما ومحبیهما
یا علی : وهوالعلی العظیم
سلام :
کسانی که از نعمت عظمی طیب المولد برخوردارند و دوستدار خدا ومحمد وال محمد صلی الله علیه واله وسلم هستند در صورت تمایل می توانند آیه و روایت وشعری غزلی رباعی و.......را برای ابراز ارادت به ساحت قدس ولی الله الأعظم سید الکونین اباعبدالله الحسین سید الشهدائ حسین بن امیرالمومنین علیهما السلام بنویسند .
این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست
این چه شمعی است که جانها همه پروانه اوست :
:
یاحسین
5 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-27-2016   #31 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : یا حسین

لَيْسَ نَبِيٌّ فِي السَّمَاوَاتِ وَ الْأَرْضِ إِلَّا وَ يَسْأَلُونَ اللَّهَ تَبَارَكَ وَ تَعَالَى أَنْ يُؤْذَنَ لَهُمْ فِي زِيَارَةِ الْحُسَيْنِ (عليه السلام) فَفَوْجٌ يَنْزِلُ وَ فَوْجٌ يَعْرُجُ.

هيچ پيامبرى در آسمانها و زمين نيست مگر اين كه مى‏ خواهند خداوند متعال به آنان رخصت دهد تا به زيارت امام حسين (عليه السلام) مشرف شوند، چنين است كه گروهى به كربلا فرود آيند و گروهى از آنجا عروج كنند.

مستدرك الوسائل ج 10، ص 244 ، ح 11938 - بحارالانوار(ط-بیروت) ج 98 ، ص 59
mahdi128 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 03-18-2016   #32 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

لَبيْكَ يٰا عَليْ
شب جمعه شب زيارتي ارباب بي كفن

السلام عليكٓ يا اباعبدالله الحسين

مرحوم علامه ي اميني در عالم برزخ، درباره ي زيارت و عزاداري امام حسين سلام الله عليه سخن مي‌گويند

فرزند آيت الله اميني قدس سره آقاي دكتر محمد هادي اميني مي‌نويسد:

پس از گذشت چهار سال از فوت مرحوم آيت الله العظمي علامه اميني نجفي، پدر بزرگوارم و مؤلف كتاب الغدير، يعني در سال 1394 هجري قمري، شب جمعه اي قبل از اذان فجر، وي را در خواب ديدم. او را شاد و خرسند يافتم جلو رفتم و پس از سلام و دست بوسي عرض كردم: پدر جان در آنجا چه عملي باعث سعادت و نجات [ صفحه 582] شما گرديد؟ گفتند: چه مي‌گويي؟ مجددا عرض كردم: آقا جان در آنجا كه اقامت داريد، كدام عمل موجب نجات شما شد؟

تاب الغدير يا ساير تأليفات يا تأسيس و بنياد كتابخانه ي اميرالمؤمنين عليه السلام؟ پاسخ دادند: نمي دانم چه مي‌گويي؟ قدري واضح تر و روشن تر بگو گفتم: آقا جان شما اكنون از ميان ما رخت بربسته ايد و به جهان ديگر منتقل شده ايد: در آنجا كه هستيد، كدامين عمل باعث نجات شما گرديد؟ كدام عمل از ميان صدها خدمات و كارهاي بزرگ علمي و ديني و مذهبي؟ مرحوم علامه اميني درنگ و تأملي نمودند و سپس فرمودند:

فقط زيارت اباعبدالله الحسين عليه السلام

عرض كردم: شما مي‌دانيد كه اكنون روابط بين ايران و عراق تيره و تار است و راه كربلا بسته شده است. چه كنم؟ فرمود: در مجالس و محافلي كه جهت عزاداري امام حسين عليه السلام برپا مي‌شود، شركت كن كه ثواب زيارت امام حسين عليه السلام را به تو مي‌دهند. سپس فرمودند: پسر جان در گذشته بارها تو را يادآور ساختم و اكنون نيز به تو توصيه مي‌كنم كه زيارت عاشورا را هيچ وقت و به هيچ عنوان ترك و فراموش مكن. مرتبا زيارت عاشورا را بخوان و بر خودت وظيفه بدان.

اين زيارت داراي آثار و بركات و فوايد بسياري است كه موجب نجات و سعادت در دنيا و آخرت تو مي‌باشد و اميد دعا دارم فرزندم
فرزند مرحوم آيت الله اميني مي‌نويسد: علامه اميني قدس سره با كثرت مشاغل و تأليف و مطالعه و تنظيم و رسيدگي به ساختمان كتابخانه ي اميرالمؤمنين عليه السلام در نجف اشرف، مواظبت كامل بر خواندن زيارت عاشورا داشتند و سفارش به زيارت عاشورا مي‌نمودند و بدين جهت من خودم نيز حدود سي سال است كه مواظب بر خواندن زيارت عاشورا مي‌باشم.

اثار و برکات حضرت امام حسین علیه السلام

لَبيْكَ يٰا عَليْ
همه ي اعمال مربوط به امام حسين سلام الله عليه پذيرفته شد
مرحوم سيد حسين شاهرودي قدس سره فرمود: با مرحوم شيخ علي زاهد قدس سره پياده از مسجد سهله برمي گشتيم، مرد عربي از ايشان پرسيد:

چرا براي شب زيارتي امام حسين عليه السلام به كربلا مي‌رويد و به اين ترتيب موفق به درك چهل شب در مسجد سهله نمي شويد؟ مرحوم شيخ علي زاهد فرمودند:
برايت قضيه اي نقل مي‌كنم تا بداني كه حق دارم زيارت امام حسين عليه السلام را ترك نكنم قضيه آن است كه شخص متدين و محترمي ساكن نجف اشرف بود. وي در اواخر عمر، همه ي املاك خود را فروخت و به كربلا آمد و در آنجا مسكن گزيد. مردم به او گفتند: همه دوست دارند در نجف اشرف بميرند، اما تو به كربلا آمده اي؟! او جواب داد: دستگاه اميرالمؤمنين عليه السلام فقط مرد قبول مي‌كند (يعني افراد پاك و صالح به بارگاه حضرت علي عليه السلام راه دارند. ) ولي در دستگاه امام حسين عليه السلام، همه را مي‌پذيرند متقي و فاسق و حتي يهود و نصاري نيز در اين باب اوسع الهي راه دارند.

خلاصه، آن مرد در كربلا فوت كرد و در همان جا مدفون شد. در شب دفن او، عده اي او را به خواب ديدند و او گفته بود: چون مرا در قبر گذاشتند، نكيرين براي سؤال آمدند، سپس يكي از آنها اعمال مرا به ديگري عرضه مي‌كرد. ابتدا نمازها را شروع كردند، ملك ديگر به نمازها اشكال كرد و نپذيرفت و خودم مي‌فهميدم كه راست مي‌گويند و آن نمازها براي خدا نبوده است هنگامي كه نمازهايم رد شد، مأيوس شدم. بعد به همين صورت تمام اعمالم را خدشه دار كردند و نپذيرفتند تا اينكه نوبت به اعمالي رسيد كه مربوط به امام حسين عليه السلام بود.

آن ملك گفت: به زيارت كربلا رفته است، و هر دو قبول كردن! در مجلس روضه شركت كرده است، هر دو قبول كردن! در فلان مجلس خدمتي به عزاداران كرده است، قبول كردن! و همينطور... من در قبر عصباني شدم و گفتم: اي ملائكه ي خدا، اين اعمال و آن اعمال همه براي من است، چطور از بقيه ي اعمال من چيزي قبول نشد؛ ولي در اين اعمال، هيچ چيز رد نشد؟! به من گفتند:

خاموش باش زيرا ما در دستگاه امام حسين عليه السلام، وظيفه تحقيق نداريم و مأمور به ظاهر هستيم سپس شيخ علي زاهد از آن مرد عرب پرسيد:
حالا آيا من حق دارم كه زيارت امام حسين عليه السلام را ترك نكنم؟! آن عرب پاسخ داد: بلي، حق با شما است.

https://telegram.me/yaaliyaaliyaaliyaali

ثار و برکات حضرت امام حسین علیه السلام
قديمي 05-18-2016   #33 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

السلام علیک ایهاالصراط المستقیم
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

لعن الله قاتلیک وظالمیک یا فاطمة الزهراء سلام الله

کلامکم نور

ثواب زیارت سیّدالشّهدا علیه السلام در شب و روز نیمه شعبان

1) عَنْ أَحْمَدَ بْنِ مُحَمَّدِ بْنِ أَبِي نَصْرٍ الْبَزَنْطِيِّ قَالَ: سَأَلْتُ أَبَا الْحَسَنِ الرِّضَا علیه السلام عَنْ فَضْلِ زِيَارَةِ النِّصْفِ مِنْ رَجَبٍ وَ شَعْبَانَ، فَأَوْرَدَ مِنَ الثَّوَابِ وَ الْأَجْرِ مَا لَا نِهَايَةَ لَهُ وَ لَا حَدَّ. (مستدرك‏الوسائل، ج10، ص287-288 به نقل از زوائدالفوائد)
بزنطی گفت: از حضرت رضا علیه السلام از فضل زیارت حسین بن علی علیه السلام در نیمه رجب و نیمه شعبان پرسیدم، پس ثواب و اجری بیان نمود که نهایت و حدّی برای آن نیست.
2) عَنْ أَحْمَدَ بْنِ مُحَمَّدِ بْنِ أَبِي نَصْرٍ الْبَزَنْطِيِّ قَالَ: سَأَلْتُ أَبَا الْحَسَنِ الرِّضَا علیه السلام: فِي أَيِّ شَهْرٍ تَزُورُ الْحُسَيْنَ علیه السلام؟ قَالَ: فِي النِّصْفِ مِنْ رَجَبٍ وَ النِّصْفِ مِنْ شَعْبَانَ. (بحارالأنوار، ج101، ص96 به نقل از کامل الزیارات/ اقبال الاعمال، ص158)
بزنطی از حضرت رضا علیه السلام سؤال کرد: شما در کدام ماه حسین بن علی علیه السلام را زیارت می کنید؟ فرمود: در نیمه رجب و نیمه شعبان.
3) عَنِ الْبَزَنْطِيِّ قَالَ: سَأَلْتُ أَبَا الْحَسَنِ الرِّضَا علیه السلام: أَيُّ الْأَوْقَاتِ أَفْضَلُ أَنْ نََزُورَ فِيهِ الْحُسَيْنَ علیه السلام؟ قَالَ: النِّصْفَ مِنْ رَجَبٍ وَ النِّصْفَ مِنْ شَعْبَانَ. (اقبال الاعمال، ص158/بحارالأنوار، ج101، ص97 به نقل از اقبال الاعمال)
بزنطی گفت: از حضرت رضا علیه السلام پرسیدم: چه وقت، افضل است که حسین بن علی علیه السلام را زیارت کنیم؟ فرمود: نیمه رجب و نیمه شعبان.
4) عَنِ الْبَزَنْطِيِّ قَالَ: سَأَلْتُ أَبَا الْحَسَنِ الرِّضَا عَلَیهِ السَّلامُ: فِي أَيِّ شَهْرِ نَزُورُ الْحُسَيْنَ عَلَیهِ السَّلامُ؟ قَالَ: فِي النِّصْفِ مِنْ رَجَبٍ وَ النِّصْفِ مِنْ شَعْبَانَ. (تهذیب الاحکام، ج6، ص 48)
بزنطی از حضرت رضا علیه السلام سؤال کرد: در کدام ماه حسین بن علی علیه السلام را زیارت کنیم؟ فرمود: در نیمه رجب و نیمه شعبان.

https://telegram.me/yaaliyaaliyaaliyaali

لبيْكَ يٰا عَليْ
يا اميرالمومنين...

مدد ز غير تو ننگ است يا علي مددي

لَبيْكَ يٰا عَليْ
ثواب زیارت سیّدالشّهدا علیه السلام در شب و روز نیمه شعبان

عَنْ م.ُعَاوِيَةَ بْنِ وَهْبٍ عَنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ عَلَیهِ السَّلامُ قَالَ: إِذَا كَانَ أَوَّلُ يَوْمٍ مِنْ شَعْبَانَ نَادَى مُنَادٍ مِنْ تَحْتِ الْعَرْشِ: يَا وَفْدَ الْحُسَيْنِ! لَا تَخْلُوا لَيْلَةَ النِّصْفِ مِنْ شَعْبَانَ مِنْ زِيَارَةِ الْحُسَيْنِ، فَلَوْ تَعْلَمُونَ مَا فِيهَا لَطَالَتْ عَلَيْكُمُ السَّنَةُ حَتَّى يَجِي‏ءَ النِّصْفُ. (اقبال الاعمال، ص225/ بحارالأنوار، ج101، ص98 به نقل از اقبال الاعمال)
حضرت صادق علیه السلام فرمود: هنگامی که اولین روز ماه شعبان می شود، منادی از عرش ندا می کند: ای کسانی که به زیارت حسین بن علی علیه السلام آمده اید! مبادا شب نیمه شعبان، زیارت حسین بن علی علیه السلام را رها کرده و بروید، زیرا اگر می دانستید که این زیارت چه فضیلتی دارد، به مدّت یک سال در کنار آن حضرت می ماندید تا شب نیمه شعبان سال آینده فرا رسد.

صراط مستقیم عَلی
- «عَلی وَ شیعَتُهُ هُمُ الفائِزونَ یومَ القِیامَةِ»؛ «علی(عليه السلام) و شیعیانش در روز قیامت رستگارند»
قديمي 06-25-2016   #34 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
وعلی هو صراط المستقیم

لَبيْكَ يٰا عَليْ

زيارت امام حسين عليه السلام در شب قدر

اَلسَّلامُ عَلَیک یا بْنَ رَسُولِ اللَّهِ اَلسَّلامُ عَلَیک یا بْنَ اَمیرِ الْمُؤْمِنینَ
سلام بر تو اى فرزند رسول خدا سلام بر تو اى فرزند امیرمؤ منان

اَلسَّلامُ عَلَیک یا بْنَ الصِّدیقَةِ الطّاهِرَةِ فاطِمَةَ سَیدَةِ نِسآءِ الْعالَمینَ
سلام بر تو اى فرزند صدیقه طاهره حضرت فاطمه بانوى زنان جهانیان

اَلسَّلامُ عَلَیک یا مَوْلاىَ یا اَبا عَبْدِ اللَّهِ وَرَحْمَةُ اللَّهِ وَبَرَکاتُهُ اَشْهَدُ اَنَّک
سلام بر تو اى مولاى من اى اباعبدالله و رحمت خدا و برکاتش گواهى دهم که تو

قَدْ اَقَمْتَ الصَّلوةَ وَآتَیتَ الزَّکو ةَ وَاَمَرْتَ بِالْمَعْروُفِ وَنَهَیتَ عَنِ
برپاداشتى نماز را و بدادى زکوة را و امر کردى به معروف (کار نیک ) و نهى کردى از

الْمُنْکرِ وَتَلَوْتَ الْکتابَ حَقَّ تِلاوَتِهِ وَجاهَدْتَ فِى اللَّهِ حَقَّ جِهادِهِ
منکر (کار زشت ) و خواندى قرآن را آنطور که باید و جهاد کردى در راه خدا چنانچه شاید

وَصَبَرْتَ عَلَى الاَْذى فى جَنْبِهِ مُحْتَسِباً حَتّى اَتیک الْیقینُ اَشْهَدُ اَنَّ
و شکیبایى کردى بر آزار (دشمنانت ) درباره خدا پاداش جویانه تا مرگ بسراغت آمد گواهى دهم که براستى

الَّذینَ خالَفُوک وَحارَبُوک وَالَّذینَ خَذَلُوک وَالَّذینَ قَتَلُوک مَلْعُونُونَ
آنان که که با تو مخالفت کرده و جنگ کردند و آنان که دست از یاریت کشیدند و نیز کسانى که تو را کشتند ملعونند

عَلى لِسانِ النَّبِىِّ الاُْمِّىِ وَقَدْ خابَ مَنِ افْتَرى لَعَنَ اللَّهُ الظّالِمینَ لَکمْ
بر زبان پیامبر امى (درس نخوانده ) و زیانکار است کسى که دروغ بندد، خدا لعنت کند ستم کنندگان شما را

مِنَ الاَْوَّلینَ وَالاْ خِرینَ وَضاعَفَ عَلَیهِمُ الْعَذابَ الاَْلیمَ اَتَیتُک یا
از اولین و آخرین و چند برابر کند بر ایشان عذاب دردناکش را آمده ام بدربارت اى

مَوْلاىَ یا بْنَ رَسُولِ اللَّهِ زائِراً عارِفاً بِحَقِّک مُوالِیاً لاَِوْلِیآئِک مُعادِیاً
مولاى من اى فرزند رسول خدا براى زیارت ، شناساى به حق تو و دوستدار دوستانت و دشمن

لاَعْدآئِک مُسْتَبْصِراً بِالْهُدَى الَّذى اَنْتَ عَلَیهِ عارِفاً بِضَلالَةِ مَنْ
دشمنانت و بینا بر آن هدایتى که تو بر آن بودى و شناساى به گمراهى آن کس که با تو

خالَفَک فَاشْفَعْ لى عِنْدَ رَبِّک
مخالفت کرد پس شفاعت کن براى من نزد پروردگارت

پس بچسبان خود را بر قبر و روى خود را بر آن گذار پس مى روى به جانب سَرِ مقدّس و مى گوئى :
اَلسَّلامُ عَلَیک یا حُجَّةَ اللَّهِ فى
سلام بر تو اى حجت خدا در روى

اَرْضِهِ وَسَمآئِهِ صَلَّى اللَّهُ عَلى روُحِک الطَّیبِ وَجَسَدِک الطّاهِرِ
زمین و آسمان او درود خدا بر روان پاک و پیکر پاکیزه ات

وَعَلَیک السَّلامُ یا مَوْلاىَ وَرَحْمَةُ اللَّهِ وَبَرَکاتُهُ
و بر تو باد سلام اى مولاى من و رحمت خدا و برکاتش

پس بچسبان خود را به قبر و ببوس آنرا و بگذار صورت خود را بر آن و بگرد به جانب سر پس دو رکعت نماز زیارت گذار و نماز کن بعد از آن دو رکعت آنچه میسّر شود تو را پس از آن برو بسمت پا و زیارت کن علىّ بن الحسین علیه السلام را و بگو:
اَلسَّلامُ عَلَیک یا مَوْلاىَ وَابْنَ مَوْلاىَ وَرَحْمَةُ اللَّهِ
سلام بر تو اى مولاى من و اى فرزند مولاى من ، و رحمت خدا

وَبَرَکاتُهُ لَعَنَ اللَّهُ مَنْ ظَلَمَک وَلَعَنَ اللَّهُ مَنْ قَتَلَک وَضاعَفَ عَلَیهِمُ
و برکاتش بر تو باد خدا لعنت کند کسى که به تو ستم کرد و خدا لعنت کند کسى که تو را کشت و چند برابر کند بر ایشان

الْعَذابَ الاَْلیمَ
عذاب دردناکش را

و دعا کن به آنچه مى خواهى پس زیارت کن شهدا را در حالیکه میل کنى از سمت پا بطرف قبله پس بگو:
اَلسَّلامُ عَلَیکمْ اَیهَا الصِّدّیقُونَ اَلسَّلامُ
سلام بر شما اى راستگویان راستى پیشه سلام

عَلَیکمْ اَیهَا الشُّهَدآءُ الصّابِرُونَ اَشْهَدُ اَنَّکمْ جاهَدْتُمْ فى سَبیلِ اللَّهِ
بر شما اى شهیدان شکیبا گواهى دهم که براستى شما جهاد کردید در راه خدا

وَصَبَرْتُمْ عَلَى الاَْذى فى جَنْبِ اللَّهِ وَنَصَحْتُمْ لِلَّهِ وَلِرَسُولِهِ حَتّى
و شکیبایى کردید در برابر آزارها درباره خدا وخیرخواهى کردید براى خدا و رسولش تا اینکه

اَتیکمُ الْیقینُ اَشْهَدُ اَنَّکمْ اَحْیآءٌ عِنْدَ رَبِّکمْ تُرْزَقُونَ فَجَزاکمُ اللَّهُ عَنِ
مرگ به سراغتان آمد گواهى دهم که براستى شما زنده اید که در نزد پروردگارتان روزى مى خورید پس پاداشتان دهد خداوند

الاِسْلامِ وَاَهْلِهِ اَفْضَلَ جَزآءِ الْمُحْسِنینَ وَجَمَعَ بَینَنا وَبَینَکمْ فى
از طرف اسلام و مسلمانان بهترین پاداشى که دهد به نیکوکاران و گردآورد خدا میان ما و شما در

مَحَلِّ النَّعیمِ
جایگاه نعمت ابدى
قديمي 08-21-2016   #35 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
وعلی علیه السلام هو صراط المستقیم
السلام عليك يا اول مظلوم يااميرالمومنين ياعلي بن ابيطالب
امیرالمومنین علیه السلام
لَبيْكَ يٰا عَليْ
السلام عليك يا اول مظلوم يااميرالمومنين

نصرانى مهمان

حاجى طبرسى نورى رضوان اللّه عليه در دارالسلام نقل مى كند:

در بصره يك تاجر نصرانى بود كه سرمايه زيادى داشت كه از نظر معاملات تجارتى بصره گنجايش سرمايه او را نداشت شريكهايش از بغداد نوشتند سزاوار نيست با اين سرمايه شما در بصره باشيد خوبست وسيله حركت خود را به بغداد فراهم كنيد زيرا بغداد توسعه معاملاتش خيلى بيشتر است.
مرد نصرانى مطالبات خود را نقد كرده و با كليه سرمايه اش به طرف بغداد حركت نمود.
در بين راه دزدان به او بر خورد كردند و تمام موجوديش را گرفتند چون خجالت مى كشيد با آن وضع وارد بغداد شود ناچار پناه به اعراب باديه نشين بُرد و به عنوان مهمانى در مهمانسراى اعراب كه در هر قبيله اى يك خيمه مخصوص مهمانان بود به سر بُرد.
بالاخره به يك دسته از اعراب رسيد كه در ميان آنها جوانانى بودند بر اثر تناسب اخلاقى كم كم با آنها انس گرفت چندى هم در مهمانسراى آن دسته ماند.
يك روز جوانان قبيله او را افسرده ديدند علت افسردگى اش را سئوال نمودند؟ گفت: مدتى است كه من در خوراك تحميل بر شما هستم از اين جهت غمگينم.
باديه نشينان گفتند: اين مهمانسرا مخارج معينى دارد كه با بودن و نبودن تو اضافه و كم نمى گردد و بر فرض رفتنت اين مقدار جزء مصرف هميشگى ميهمانان خانه ماست.
تاجر وقتى فهميد توقف آن در آنجا موجب مخارج زيادتر و تشريفات فوق العاده اى نيست شادمان گشت و بر اقامت خود در آنجا افزود روزى عده اى از قبائل اطراف به عنوان زيارت كربلا با پاى برهنه وارد بر اين قبيله شدند.

جوانهاى آنها نيز با شوق تمام به ايشان پيوسته و مرد نصرانى هم به همراهى آنها حركت كرد و در بين راه تاجر نگهبانى اسباب آنها را مى كرد و از خوراكشان مى خورد.
آنها ابتداء به نجف آمدند پس از انجام مراسم زيارت مولااميرالمؤ منين عليه السلام شب عاشوراء وارد كربلا شدند اسباب و اثاثيه خود را داخل صحن گذاشتند و به نصرانى گفتند: تو روى اسباب و اثاثيه ما بنشين، ما تا فردا بعد از ظهر نمى آئيم و براى زيارت به طرف حرم مطهر رفتند.
تاجر وضع عجيبى مشاهده كرد ديد همراهانش با اشكهاى جارى چنان ناله مى زدند كه در و ديوار گوئى با آنها هم آهنگ است.
مرد نصرانى بواسطه خستگى راه روى اسباب و اثاثيه خوابش برد پاسى از شب گذشت در خواب ديد شخص بسيار جليل و بزرگوارى از حرم خارج شد در دو طرف او دو نفر ايستاده اند به هر يك از آن دو نفر دفترى داده يكى را ماءمور كرد اطراف خارجى صحن را بررسى كند هر چه زائر و مهمان امشب وارد شده يادداشت نمايد ديگرى را براى داخل صحن ماءموريت داد.
آنها رفتند پس از مختصر زمانى باز گشته و صورت اسامى را عرضه داشتند آقا نگاه كرده فرمود:

هنوز هستند كه شما نامشان را ننوشته ايد براى مرتبه دوم به جستجو شدند برگشته اسامى را به عرض رساندند باز هم آن جناب فرمود: كاملاً تفحص كنيد غير از اينها من هنوز زائر دارم.
پس از گردش در مرتبه سوم عرض كردند ما كسى را نيافتيم مگر همين مرد نصرانى كه بر روى اسباب و اثاثيه به خواب رفته و چون نصرانى بود اسم او را ننوشتيم.
حضرت فرمود: چرا ننوشتيد (اما حل بساحتنا) آيا به در خانه مانيامده نصرانى باشد وارد بر ما است.
تاجر از مشاهده اين خواب چنان شيفته توجه مخصوص اباعبداللّه الحسين عليه السلام گرديد كه پس از بيدار شدن اشك از ديده گانش ريخت و اسلام اختيار نمود سرمايه مادى خود را اگر از دست داد سرمايه اى بس گرانبها بدست آورد.

کرامات حسینیه : معجزات حضرت سیدالشهداء ( علیه السلام ) بعد از شهادت

قديمي 09-07-2016   #36 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
امیرالمومنین علیه السلام
پاداش خواندن سوره فجر در شب های دهه اول ماه ذی الحجّه

دوستان و عزیزان وسروران گرامی!
سوره فجر را از شب اوّل ماه ذی الحجّه قرائت کنیم و ثواب آن را به مولایمان حضرت صاحب الامر علیه السلام تقدیم کنیم. البته اگر این سوره را در یکی از رکعات نمازهای مغرب و عشای خود بخوانیم، از پاداشی بسیار بالاتر بهره مند می شویم.
1)عَنْ رَسُولِ اللهِ صَلَّی اللهُ عَلَیهِ وَ آلِهِ قَالَ:‏ مَنْ قَرَأَ سورة الفجر فِي لَيَالٍ‏ عَشْرٍ غَفَرَ اللَّهُ لَهُ وَ مَنْ قَرَأَهَا فِي سَائِرِ الْأَيَّامِ كَانَتْ لَهُ نُوراً فِي الْقِيَامَةِ. (المصباح للكفعمي، ص450)
رسول خدا صلّی الله علیه و آله فرمود: هرکس سوره فجر را در شب های دهه(اوّل ذی الحجّه) قرائت کند، خداوند او را می آمرزد و کسی که در ایّام دیگر بخواند، برای او در قیامت، نوری خواهد بود.
2)عَنِ الصَّادِقِ علیه السلام قالَ: مَنْ قَرَأَ سُورَةَ الفَجرِ فِي فَرَائِضِهِ وَ نَوَافِلِهِ كَانَ مَعَ الْحُسَيْنِ علیه السلام فِي دَرَجَتِهِ فِي الْجَنَّةِ، فَإِنَّهَا سُورَةُ الْحُسَيْنِ‏ علیه السلام.(المصباح للكفعمي، ص450)
حضرت صادق علیه السلام فرمود: هرکس سوره فجر را در نمازهای واجب و نافله های خود بخواند، در بهشت با حسین بن علیّ علیه السلام و در درجه او خواهد بود، زیرا این سوره، سورة الحسین علیه السلام است.
بسم الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام
در زیارت امیرالمؤمنین علیه السلام عبارت "یا صریع الدمعه الساکبه " وارد شده، و در زیارت روز عرفه امام حسین علیه السلام عبارت "یا صریع العبره الساکبه "، لطفا معنای لفظی عبارتین، مخصوصا ترجمه دقیق و صحیح صریع رو بفرمایید و ملتمسا اشاره ای به معانی باطنی و وجوه قابل استفاده بفرمایید
2.آیا مراد فقط اشک بر سیدالشهدا علیه السلام است یا مطلق اشکهای حقه مثل خوفا من النار و....هم مد نظر است؟
باتشکر فراوان سلام علیکم

۱- صریع، فعیل به معنای مفعول است، یعنی بر زمین افتاده، و در بین معصومین علیهم السلام، دو نفر از ضرب شمشیر و سلاح اشقيي الاولین و الآخرین، بر زمین افتادند، امیر المؤمنین در محراب مسجد کوفه، و حضرت سید الشهداء در نزدیک مقتل، لعن الله قاتلیهم و الراضین بفعلهم الی یوم القیامة.

و اما اضافه صریع (بر زمین افتاده) به اشک چشم (دمعة یا عبرة) پس از لطائف معانی است، و میتواند اضافه لامیه به معنای (برای) باشد، خواه لام اختصاص یا به معنای لاجله باشد، یعنی بر زمین افتاده برای اینکه برای او اشک بریزند و توسط بکاء، اتصال روحی به او پیدا کنند، و میتواند اضافه به فاعل باشد، که از الطف معانی است، یعنی اشک چشم گریه کننده برای ایشان که تبلور وجود مبارک حضرت است، با افتادن خودش از چشم و گونه او، گویا همراه خود، حضرت را هم بر زمین میاندازد، یعنی ای بر زمین افتاده توسط اشک چشم، و با این توضیح معلوم میشود احتمال دیگری که صریع به معنای فاعل باشد، یعنی ای اندازنده اشک بر زمین، یعنی آنقدر مصیبت شما بزرگ است که شما تبلور صارع اشکها هستید، بر زمین اندازنده اشک ریزان. و الله العالم.

۲- با توضیحی که عرض کردم، این تعبیر مختص دو امام است، هر چند با وجوه دیگر عبارت که تاویل آن حساب میشود، میتواند تمام اشکهای بر حق را شامل شود، و هذا مما نردّ علمه الی اهله.
قديمي 10-21-2016   #37 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
امیرالمومنین علیه السلام

...............گریه سیری بکنم
آقازاده علامه امینی، می­گوید: پدرم که در تهران مریض و روی تخت خوابیده بودند، روزی فرمودند: رضا! من این داغ و عقده دلم را از کربلا نگشوده ام. من برای سیدالشهداء گریه سیری در عمرم نکرده ام، با خدا پیمان بسته ام که اگر خوب شدم، پنج سال در کربلا ساکن شوم، شاید گریه سیری بکنم و این عقده دلم را به پایان ببرم.
.
. حضرت آیت الله سید مرتضی نجومی در مورد حالات مرحوم علامه امینی رحمه الله در روز عاشورا می نویسد:در روز عاشورا با پای برهنه به مجالس عزای حسینی در حسینیه های بوشهریهای نجف اشرف می آمد و فرش را به کناری زده و روی زمین می نشست و به مجرد نشستن ،نهیب و گریه اش بلند می شد.
.
.
دکتر محمد هادی امینی (فرزند علامه امینی) می‌نویسد: پس از گذشت چهارسال از فوت پدرم در شب جمعه‌ای قبل از اذان صبح، پدرم را در خواب دیدم.
او بسیار شاداب و خرسند بود، جلو رفتم و پس از سلام و دست بوسی گفتم:
پدر جان! در آنجا چه عملی باعث سعادت و نجات شما گردید؟ پدرم گفت: چه می‌گویی؟
دوباره عرض کردم: آقا جان! در آنجا که اقامت دارید کدام یک از اعمال‌تان موجب نجات شما شد؟ کتاب الغدیر یا سایر تألیفات شما یا تأسیس بنیاد و کتابخانه امیرالمؤمنین (علیه السلام)؟
پدرم پاسخ داد: نمی‌دانم چه می‌گویی؟ قدری روشن‌تر بگو.
گفتم: آقا جان! شما اکنون از میان ما رخت بربسته‌ای و به جهان دیگر منتقل شده‌اید، آنجا کدامین عمل باعث نجات شما گردید؟
مرحوم علامه امینی تأملی نمود، سپس فرمود: فقط زیارت ابا عبدالحسین علیه السلام.
عرض کردم: شما می‌دانید اکنون روابط ایران و عراق تیره شده و راه کربلا بسته است، برای زیارت چه کنیم؟
فرمود: در مجالس و محافلی که جهت عزاداری امام حسین علیه السلام بر پا می‌شود شرکت کنید تا ثواب زیارت امام حسین علیه السلام را به شما بدهند.
سپس فرمود: پسر جان! در گذشته بارها به تو یادآور شدم و اکنون نیز توصیه می‌کنم که زیارت عاشورا به هیچ عنوان ترک مکن.
زیارت عاشورا بخوان و آن را وظیفه خودت بدان. این زیارت دارای آثار، برکات و فواید بسیاری است که موجب نجات و سعادتمندی تو در دنیا و آخرت می‌شود.
فرزند مرحوم علامه امینی ادامه می‌دهد: علامه امینی با کثرت مشاغل و تألیفات و مطالعات، بر این کار مواظبت کامل داشت و به خواندن زیارت عاشورا سفارش می‌نمود، به همین دلیل خود من سی سال است که توفیق خواندن زیارت عاشورا را دارم.
قديمي 11-05-2016   #38 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

maryam634's Avatar

ارسال پیام خصوصی

کربلایی شدنم دست شماست آقا جان...

پاس و ویزا و گذر، بازی بین المللی ست....

یا حسین
و وارداتش«مخدر»!؛
«قبرهایش» خریده شوند!،
و «مغزهایش»فروخته!؛
گورستان تاریخ ست،نه سرزمین زندگان...!!
maryam634 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-05-2016   #39 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

gorbat's Avatar

ارسال پیام خصوصی

امام حسین علیه السلام ی قهرمانہ
چه برده و چه باخته از این قمار خسته ام
gorbat آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 11-19-2016   #40 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
امیرالمومنین علیه السلام

دعای بسیار زیبا از امام صادق علیه السلام برای زائرین سیدالشهدا علیه‌السّلام

معاویه بن وهب می‏گوید وارد منزل حضرت صادق علیه‌السلام شدم
در نمازخانه منزلش، به نماز ایستاده بود
صبر کردم تا نمازش تمام شد
دیدم پس از نماز، .... دست به دعا برداشت
و برای زائران قبر حسین بن علی دعا کرد
آنانکه با انفاق مال و تلاش بدنی به زیارت حسین می‏روند، برای پیوند با ائمه و شادکردن رسول خدا و پاسخگویی به فرمان امامان و خشمگین ساختن دشمنان و راضی کردن خداوند
و چنین دعا کرد:
خدایا، از آنان‏ راضی باش
و خود و خانواده ‏شان را، شب و روز، نگهدار
و همراهی‏ شان کن و از شر هر جبار سرکشی و ستمگر
و از گزند شیاطین نهان‏ و آشکار در امانشان بدار
و نیازهایشان را برآور
...خدایا به آنان، بخاطر اینکه از وطن، دور ماندند و ما را بر فرزندان و بستگان خود برگزیدند، بهترین پاداشها را عطا کن
...خدایا! آن چهره‏ها را که آفتاب در این راه تغییر داد، رحمت کن
آن صورت‌هایی را که بر تربت حسین، قرار گرفت، مورد لطف قرار بده
آن چشمهایی را که در راه ما اشک ریخت، آن دلهایی‏که برای ما و تشنگی ما سوخت، آن ناله‏ هایی که برای ما سرداده شد، رحمت کن.

خدایا! من آن بدنها و جانها را تا قیامت، تا هنگام ورود به کوثر در آن روز تشنگی بزرگ، به تو امانت می‏سپارم...

امام، همچنان دعا می‏خواند و سجده می‏کرد.
پس از فراغت ‏از نماز، گفتم: این دعاهایی را که از شما شنیدم، ... به خدا قسم، آرزو کردم که ای کاش به حج نرفته بودم و حسین را زیارت می‏کردم.

امام علیه السلام فرمود:
تو به او بسیار نزدیکی. پس چه چیز مانع از آن می‏ شود که به زیارتش بروی؟
ای معاویه بن وهب! مبادا که این کار را ترک کنی؟
گفتم: نمی‏ پنداشتم ‏که کار، به این ارزش و عظمت می‏رسد.

الكافی جلد‏4، صفحه 582

چگونه برای دیگران زیارت نیابتی انجام دهیم؟

زیارت کردن به نیابت از دیگران (چه آنان که از دنیا رفته اند و چه کسانی که در قید حیات هستند) مستحب است و «نائب» و «منوبٌ عنه» هر دو از ثواب آن بهره مند خواهند شد.

در حدیث است که داود صرمی به امام حسن عسکری علیه السلام عرض کرد: من پدر شما را زیارت کردم و ثوابش را برای شما نیّت کردم. امام فرمود: برای شما از جانب خداوند اجر و ثواب عظیم است و از جانب ما حمد و ثنا.

شیخ طوسی در تهذیب می گوید: نائب در زیارتش این سلام را نیز بگوید: «السَّلَامُ عَلَيْكَ يَا مَوْلَايَ مِنْ فُلَانِ بْنِ فُلَانٍ أَتَيْتُكَ زَائِراً عَنْهُ فَاشْفَعْ لَهُ عِنْدَ رَبِّكَ» و به جای فلان بن فلان، اسم شخص مورد نظر و پدرش را بیاورد.

کسی که بخواهد از سوی همه برادران ایمانی و یا گروه خاصی به نیابت زیارت کند، پس آن ها را به زبان یا در قلب خود نیّت می کند و زیارت را به نیابت از سوی آن ها می خواند؛ سپس دو رکعت نماز زیارت را به جای آورده و می گوید:
«اللَّهُمَّ إِنِّي زُرْتُ هَذِهِ الزِّيَارَةَ وَ صَلَّيْتُ هَذِهِ الصَّلَاةَ وَ هَاتَيْنِ الرَّكْعَتَيْنِ‏ وَ جَعَلْتُ ثَوَابَهُمَا هَدِيَّةً مِنِّي إِلَى مَوْلَايَ فُلَانِ بْنِ فُلَانٍ (نام امامی را که زیارت می کند بگوید) عَنْ جَمِيعِ إِخْوَانِيَ الْمُؤْمِنِينَ وَ الْمُؤْمِنَاتِ وَ عَنْ جَمِيعِ مَنْ أَوْصَانِي بِالزِّيَارَةِ وَ الدُّعَاءِ لَهُ- اللَّهُمَّ تَقَبَّلْ ذَلِكَ مِنِّي وَ مِنْهُمْ بِرَحْمَتِكَ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِين»‏

همانا اگر بعد از مراجعت به هر کدام از برادران ایمانی خود بگویی؛ من از جانب تو نماز خواندم و زیارت کردم و بر امام سلام دادم؛ تو در گفتارت صادق هستی.

فضائل اربعین از نگاه معصومین(۱)
زائران امام حسین علیه السلام زیر پرچم رسول خداصلی الله علیه واله وسلم

امر به زیارت

عَنْ أَبِي جَعْفَرٍ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِيٍّ ع قَالَ مُرُوا شِيعَتَنَا بِزِيَارَةِ الْحُسَيْنِ بْنِ عَلِيٍّ (ع).

امام محمد باقر علیه السلام فرمود:
شیعیان ما را به زیارت امام حسین علیه السلام امر کنید. (1)

زیر پرچم رسول خدا (ص)

عَنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ: إِذَا كَانَ يَوْمُ الْقِيَامَةِ نَادَى مُنَادٍ أَيْنَ زُوَّارُ الْحُسَيْنِ بْنِ عَلِيٍّ .... الْحَقُوا بِلِوَاءِ رَسُولِ اللَّهِ فَيَنْطَلِقُونَ إِلَى لِوَاءِ رَسُولِ اللَّهِ فَيَكُونُونَ فِي ظِلِّهِ- وَ اللِّوَاءُ فِي يَدِ عَلِيٍّ (ع). (2)

امام صادق علیه السلام فرمود:
وقتی روز قیامت می شود، منادی ندا می دهد؛ زائران حسین بن علی (ع) کجایند؟ ....
منادی به آن ها می گوید:
به پرچم رسول خدا صلی الله علیه وآله ملحق شوید.
آنان زیر سایۀ آن پرچم خواهند بود که در دست امیرالمؤمنین علیه السلام است.

زیارت ماهیانه امام حسین (ع)

عَنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ: .... يَا عَلِيُّ (عَلِيِّ بْنِ مَيْمُونٍ الصَّائِغِ) إِنْ قَدَرْتَ أَنْ تَزُورَهُ فِي كُلِّ شَهْرٍ فَافْعَلْ. (3)

امام صادق علیه السلام به علی بن میمون صائغ فرمود:
یا علی! اگر توانستی ماهی یکبار به زیارت امام حسین علیه‌السلام بروی، انجام بده.

هزار حسنه برای هر قدم

عَنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ: مَنْ زَارَ الْحُسَيْنَ ع مِنْ شِيعَتِنَا .... يُكْتَبَ لَهُ بِكُلِّ خُطْوَةٍ خَطَاهَا .... أَلْفُ حَسَنَةٍ وَ مُحِيَ عَنْهُ أَلْفُ سَيِّئَةٍ- وَ تُرْفَعُ لَهُ أَلْفُ دَرَجَةٍ. (4)

امام صادق علیه السلام فرمود:
کسی از شیعیان ما که امام حسین علیه السلام را زیارت کند....
به هر قدمی که برمی دارد.....
هزار حسنه برایش نوشته می شود و هزار گناه از او پاک می گردد و هزار درجه برایش بالا برده می شود.

پاورقی:
(1)- من لا يحضره الفقيه، ج‏2، ص: 582.
(2)- كامل الزيارات، النص، ص: 141.
(3)- كامل الزيارات، النص، ص: 295.
(4)- كامل الزيارات، النص، ص: 134.

منافقین زمان پیامبر (ص) چگونه شناخته می شدند؟

عَنِ الْحُسَيْنِ بْنِ عَلِيٍّ (ع) قَالَ: مَا كُنَّا نَعْرِفُ الْمُنَافِقِينَ عَلَى عَهْدِ رَسُولِ اللَّهِ (ص) إِلَّا بِبُغْضِهِمْ عَلِيّاً وَ وُلْدَهُ (ع).

امام حسين عليه‌السّلام فرمود:
ما زمان رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌وآله‌،
منافقين را فقط با دشمنى با على عليه‌السّلام و فرزندان او می‌شناختيم.

عيون أخبار الرضا عليه السلام، ج‏2، ص: 67.

قديمي 04-30-2017   #41 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
امیرالمومنین علیه السلام
السلام علیک ایهاالصراط المستقیم,
کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت

كامل الزيارات ؛ النص ؛ ص142
باب55
3- حَدَّثَنِي أَبِي رَحِمَهُ اللَّهُ عَنْ سَعْدِ بْنِ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ أَبِي خَلَفٍ الْقُمِّيِّ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ عِيسَى الْيَقْطِينِيِّ عَنْ رَجُلٍ عَنْ فُضَيْلِ بْنِ عُثْمَانَ الصَّيْرَفِيِّ عَمَّنْ حَدَّثَهُ عَنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ: مَنْ أَرَادَ اللَّهُ بِهِ الْخَيْرَ قَذَفَ فِي قَلْبِهِ حُبَّ الْحُسَيْنِ علیه السلام وَ حُبَّ زِيَارَتِهِ وَ مَنْ أَرَادَ اللَّهُ بِهِ السُّوءَ قَذَفَ فِي قَلْبِهِ بُغْضَ الْحُسَيْنِ علیه السلام وَ بُغْضَ زِيَارَتِهِ.
ابن قولويه، جعفر بن محمد، كامل الزيارات، 1جلد، دار المرتضوية - نجف اشرف، چاپ: اول، 1356ش.
كامل الزيارات / ترجمه ذهنى تهرانى ؛ ؛ ص464

حديث سوّم ترجمه:
(1) پدرم رحمة اللَّه عليه از سعد بن عبد اللَّه بن ابى خلف قمى، از محمّد بن عيسى يقطينى، از شخصى، از فضيل بن عثمان صيرفى، از كسى كه براى او حديث گفته، از حضرت ابى عبد اللَّه عليه السّلام، حضرت فرمودند:
كسى كه خداوند خير را براى او اراده كرده باشد در قلبش محبّت امام حسين عليه السّلام را قرار داده و در دلش محبت زيارت آن جناب را مى‏اندازد و كسى كه خداوند سوء و بدى را برايش بخواهد در قلبش بغض امام حسين عليه السّلام قرار داده و در دلش بغض زيارت آن حضرت را مى‏اندازد.
كامل الزيارات / ترجمه ذهنى تهرانى، ص: 465
ابن قولويه، جعفر بن محمد - ذهنى تهرانى، محمد جواد، كامل الزيارات / ترجمه ذهنى تهرانى، 1جلد، انتشارات پيام حق - تهران، چاپ: اول، 1377 ش.
یا حسین - صفحه 24 - باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان
قديمي يك هفته پيش   #42 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

smm.'s Avatar

ارسال پیام خصوصی

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ
اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یَابْنَ رَسُولِ اللَّهِ
اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا خِیَرَةَ اللَّهِ و َابْنَ خِیَرَتِهِ
اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یَابْنَ اَمیرِالْمُؤْمِنینَ و َابْنَ سَیِّدِ الْوَصِیّینَ
اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یَابْنَ فاطِمَةَ سَیِّدَةِ نِساَّءِ الْعالَمینَ
اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا ثارَ اللَّهِ وَ ابْنَ ثارِهِ وَ الْوِتْرَ الْمَوْتُورَ

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ وَعَلَى الاَْرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ
عَلَيْكَ مِنِّي سَلاَمُ اللَّهِ أَبَداً مَا بَقِيتُ وَ بَقِيَ اللَّيْلُ وَ النَّهَارُ وَ لاَ جَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنِّي لِزِيَارَتِكُمْ
السَّلاَمُ عَلَى الْحُسَيْنِ
وَ عَلَى عَلِيِّ بْنِ الْحُسَيْنِ
وَ عَلَى أَوْلاَدِ الْحُسَيْنِ
وَ عَلَى أَصْحَابِ الْحُسَيْنِ
smm. آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي يك هفته پيش   #43 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

smm.'s Avatar

ارسال پیام خصوصی

حسین جان ای آبروی دو عالم
نگین سلیمان به حلقه ی خاتم