یا حسین
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > گنجینه معنوی
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 01-20-2016   #1 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض یا حسین

یا حسین
بسم الله الرحمن الرحیم
الحمد لله رب العالمین
وصلی الله علی سیدنا محمد واله الطیبین الطا هرین
لاسیما بقیة الله
ولعنة الله علی اعدائهم اعداء الله
لاسیما الجبت والطاغوت واللات والعزی وابنتهما ومحبیهما
یا علی : وهوالعلی العظیم
سلام :
کسانی که از نعمت عظمی طیب المولد برخوردارند و دوستدار خدا ومحمد وال محمد صلی الله علیه واله وسلم هستند در صورت تمایل می توانند آیه و روایت وشعری غزلی رباعی و.......را برای ابراز ارادت به ساحت قدس ولی الله الأعظم سید الکونین اباعبدالله الحسین سید الشهدائ حسین بن امیرالمومنین علیهما السلام بنویسند .
این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست
این چه شمعی است که جانها همه پروانه اوست :
:
یاحسین
5 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 01-20-2016   #2 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : یا حسین

جنةالماوی وفردوس اعلی پرتوی از خاک کربلای توست یا حسین **

بسم الله الرحمن الرحیم

الـحمدلله رب العالمین وصلی الله علی سیدنا محمد وآله الطیبن الطاهرین لاسیما بقیةالله الأعظم حجةبن الحسن المهدي عجل الله تعالي فرجه الشریف ولعنةالله علی اعدائهم اجمعین لا سیما الجبت والطاغوت واللات والعزی و ابنتیهماومحبيهما
السلام علیک یا رحمةالله الواسعة علي خلقه
درشب معراج هنگامیکه رسول اکرم صلی الله علیه وآله وسلم ازهمه آسمانها گذشت، ازلوح ،قلم، کرسي واز هفتادهزار قائمه عرش که گذشت وقتی به منتهي المطالب ومنتهي المقاصد که مرتبه ای از مراتبش بود رسید دید آنجا نوشته
انّ الحسین مصباح الهدی وسفینة النجاة.
حسین علیه السلام چراغ هدایت وکشتي نجات است.
حسین کیست ؟
مظهر احسان ورحمت الهی ؟ یا خود رحمت واحسان الهی
یا نه صحیحتر آن است که :
رحمت واسعه الهی که در بر گرفته تمامی عوالم امکانیه وجود را ،جلوه ای از جلوات وشأنی از شئونات اوست.
یعنی :برحمتک التی وسعت کل شي، گوشه چشمی است که حسین علیه السلام به هستی هست نمود.
او ابا عبدالله است ، عبدالله اسم جنس است واو پدر است برای همه بندگان خدا .
ان کل من فی السموات والارض الا اتی الرحمن عبدا کریمه شریفه93 سوره مبارکه مریم
یا نه ؛اینچنین است :عبد اطلاق به همه ماسوي می شود واو پدر است برای همه ماسوي الله.

لذا خداوند تبارک وتعالی در زیارت عاشورا که کلام حق است وحدیث قدسي خطاب می فرمایند به حسین عزیزش :
السلام علیک یا ابا عبدالله .
او حکم پدری دارد حتی برای جدش رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم ،لذا فرمود :
أنامن حسین وحسین منّي أحب الله من أحبّ حسیناً....... من ازحسین وحسین از من است ؛ محبوب خداست هرکس حسین محبوب اوست..........(مناقب ابن شهر آشوب 4/ 71 ازسنن ابن ماجه والفائق زمخشری).
یا دراکثرروایات فرمود : حسین منّي وأنامن حسین .
که روشن می کند این معنا را وجوهي که نازلترین وجهش وفدیناه بذبح عظیم است .(رجوع شود به روایات شریفه ذیل آیه مبارکه).
خطیب بغدادی در تاریخ بغدادج2ص54-52که از عامه واهل تسنن است می گوید ،وقتی امام حسین علیه السلام را وجود مقدس پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم می دید می فرمود
فدیت من فدیته بأبني ابراهیم .
بمیرم من برای حسینی که فرزندم ابراهیم را فدای او کردم .
وقتی خاتم صلی الله علیه وآله وسلم می فرمایند من فدای حسین؛ تمامی ماسوي الله می گویند ما فدایت شویم حسین ،لوح وقلم ،عرش وکرسي،
آسمانها وزمین،بهشت وطوبي وسدرة المنتهي .
هر قطره باران که از اسمان می آید به رویش نوشته شده من فدایت حسین. به هر برگ گُلی نوشته شده من فدایت حسین .
زمزمه هر شبنمی آهنگ هر جویباری آوای هر پرنده ای نفس نفس زدن هر جنبنده ای من برات بمیرم یاحسین است.
خاتم صلی الله علیه وآله وسلم فرمود :انّ لقتل الحسین حرارة فی قلوب المؤمنین لا تبرد ابدا (مستدرک وسائل10/318ب49ح12084 ).
داغ شهادت ابی عبدالله علیه السلام در قلوب مؤمنین هرگز سرد نمی شود .
حسین وکربلای حسین بالاتر از آن است که ممکن بخواهد از او حرف بزند .

تنها وتنها به اندازه فهم ما چند کلمه ای از ثواب زیارتش برایمان فرمودند.
دردعاهای ماه مبارک رمضان بعد ازهر نماز ودعاهای روز،شب،آمده است اللهم الرزقنی حج بیتک الحرام فی عامی هذا وفی کل عام .
حجةالاسلامی که آنقدر مهم است که در روایات فرمودندکسی که مستطیع باشد وعمداً ترک حج نماید؛مات یهودیاً اونصرانیاً(با کفر از دنیا می رود).
اما برای خواص فرمودند:هرقدم بطرف زیارت قبر حسین علیه السلام مطابق یک حج وعمره مقبول است .
دربعض روایات دیگر فرمودند: هر قدم مطابق صد حج وعمره مقبول است .
خاتم صلی الله علیه وآله وسلم فرمدند:هرکس بزیارت حسین برود ثوابش مطابق نود حج وعمره من است .
امام صادق علیه السلام فرمود :هنگامیکه زائر تصمیم می گیرد به زیارت کربلا برود خداوند تبارک وتعالی به ملائکه امر می فرمایند که ازآن لحظه تا روز قیامت در نامه اعمال این شخص حسنه بنویسند.
صادق آل محمد صلی الله علیه وآله وسلم فرمود:هنگامیکه زائر از منزل خود خارج می شود به طرف کربلا هفتادهزار ملک دربعضی روایات دیگر میلونها ملک از جهات ششگانه بالا پائین جلو پشت سر وچپ وراست او را مشایعت می نمایند نا کربلا وقتی زیارت کرد وخواست به وطن خود بر گردد همان ملائکه همراه میکائیل واسرافیل وجبرائیل اورا تا منزلش بدرقه می کنند.
عرض می نمایند خدایا چه کنیم ؟ خداوند تبارک وتعالی می فرمایند همانجا باشید وتسبیح من کنید به نیابت از این شخص تا زنده است .
ووقتی که این فرد از دنیا می رود ملائکه او را تا کنار قبرش مشایعت نموده ؛عرض می نمایند بار الها چه کنیم ؟خداوند تبارک وتعالی می فرمایند:همانجا باشید وتا روز قیامت بجای این شخص عبادت مرا انجام دهید.در بعضی روایات آخر می فرماید حق تعالی به ملائکه :بر گردید کربلا وتا روز قیامت به جای این شخص زیارت حسین علیه السلام را انجام دهید.
امام علیه السلام فرمودند:هرکس که به زیارت حسین علیه السلام برود ودر آن روز ،ماه ،سال از دنیا برود ذات اقدس الهی اورا مستقیماً بدون واسطه عزائیل وسایر ملائکه قبض روح می فرمایند.
وآنچه فرمودند به اندازه فهم ما فرمودند ؛لذا حضرت صادق آل محمد صلی الله علیه وآله وسلم فرمودند :والله لو انی حدثکم بفضل زیارته لترکتم الحج راساً وما حجّ منکم احد .بخدا قسم اگر فضلیت زیارت حسین علیه السلام را برای شما بگویم شماها بطور کلی حج را ترک می نمائید ودیگر احدی از شماها حج نمی رود.
در روایات متعددفرمودند ائمه ما صلوات الله علیهم اجمعین :من زار الحسین بکربلا فکأنما زار الله فی عرشه (در بعض روایت )فوق عرشه.
هرکس بزیارت حسین علیه السلام در کربلا برود مثل این است که خدا را در عرش وبالاتر از عرش زیارت کرده.
ودر بعض روایات دیگر فکأنما محدث الله فی عرشه یا فوق عرشه دارد .
خواستند بفرمایند کربلا عرش وبالاتر از عرش است.
عرش چیست؟
نهایت هرچیزي عرش اوست .هر صفتی از اوصاف الهی عرشی داردجداگانه ونهایت هر صفتی عرش آن صفت است.
محل سلطنت سلطان وجود عرش اوست .
تمامی دستورات الهی از عرش صادر می شودوعرش کربلاست؛

لذا در زیارت مطلقه سیّد الشهداءحسین بن علي صلوات الله علیهما از امام صادق علیه السلام این عبارت است خطاب به امام حسین علیه السلام:
ارادةالرب في مقادیر اموره تهبط الیکم وتصدُرمن بیوتکم اراده وفعل خدا به قلوب نازنین شما فرود می آید واز خانهای شما خارج می شود.
(کافی4/575ب229ح2،تهذیب6/54ب18ح1و6/103ب47ح2،من لایحضره الفقیه2/358ب217ح3،مرآت18/297ح2ومفاتیح)

تمامی مخلوقات محل بروز سلطنت الهی است ،لذا در روایت فرمود امام علیه السلام : العرش في وجه جملة الخلق.
در کل نظام عالم مادی وجسمانی مرکزی است که از لحاظ جاذبه قویترین است که عالم بدور او می چرخدواین عرش عالم جسمانی است .
مرکز ثقل تمامی عوالم مادی ووراءمادی کربلا است وهستی هست به گرد او می چرخند.
در روایات آمده از ائمه معصومین صلوات الله علیهم اجمعین که هنگامیکه نفخ صور می شود تمامی زمین خراب می شود جززمین کربلا که صافیاً بالا می رود ووارد بهشت شده مثل کوکب درّي که از شدت نورش اهل بهشت چشمانشان خیره می شود .تا اعلی ترین درجه بهشت بالا می رود ومنزل انبیاءالولعزم از زمین کربلاست.

امام صادق علیه السلام فرمود :روز عرفه اول خداوند تعالي نگاه لطف ورحمتش را به زوّار امام حسین علیه السلام می نماید وسپس به اهل عرفات، بعد فرمودند بخاطر اینکه در عرفات اولاد زنا هم هست اما در کربلا ولد الزنا نیست.
از این روایت شریفه استفاده می شود که ولد ...به مسجد می رود وامام جماعت می شود اما حرامزاده نمی تواند به حسینیه بیاید وبرای حسین علیه السلام عزاداری نماید وپیراهن سیاه بپوشد .
لذا غیر شیعه هرچند در ظاهر از ترس دم از محبت علي وفاطمه واهل البیت علیهم السلام بزند اما چون اكثرا.... یامنافق می باشند نمی توانندقلباًعلي علیه السلام را دوست بدارند.

دلیلش واضح است اینها هرکس که دشمن عمر وابابکر وعثمان باشد اورا دشمن می دارند.اما هرکس دشمن علي علیه السلام باشد با او دشمنی ندارند.
لذا اینها کسانی را که دشنام ولعن به امیرالمؤمنین علي علیه السلام می دهند ثقه می دانند واز آنها روایت نقل می کنند.رجوع به ج5الغدیرومقدمه احقاق الحق ودلائل الصدق ومقدمه مرآت عسگری ومعالم المدرستین و..........شود.
اینها عمرسعد قاتل سیدالشهداءرا ثقه می دانند.تهذیب التهذیب ابن حجر عسقلانی می گوید :عمربن سعد تابعی ثقة وهو الذی قتل الحسین.
یعنی عمر سعد تابعی است (دراصطلاح تابعی به کسی گفته می شود که از صحابه نیست اما صحابه را درک کرده)ثقة ومورد اعتماد است واو کسی است که حسین علیه السلام را کشت؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ابن ملجم را مجتهد وبی گناه میدانندالمحلی از ابن حزم اندلسی ج10ص484. یزیدبن معاویه لعنةالله علیهمارا مجتهد وبی گناه می دانندتاریخ ابن کثیر شامی ج13ص9 .
البته ما ابن کثیر را بی تقصیر می دانیم چون هر کس در این عالم از غیر علي علیه السلام حرف بزند او ابن کثیر است لذا فرمود امیرالمؤمنین علي بن ابی طالب علیه السلام فقط فردای قیامت شیعه ما باسم پدر خوانده می شود وبقیه مردم باسم مادر .کافی8/285،وسایل16/37ح20910،بشارة المصطفي162اعلام الوري160،تأویل الآیات199،ارشاد1/44بحار7/241و24/311و27/156و38/189وامالی مفید311مجلس37ح3 اعلی الله مقامه الشریف وامالي طوسي مجلس3ح118/27و.......واز غیرشیعه مروج الذهب مسعودی ج2ص51والغدیرج4ص322ببعدروایات بسیارجالب از تسنن آورده تحت عنوان لایُبغض علیاً الا دعي و........
انشاءالله متعرض این بحث خواهیم شد که اهمیت وعظمت ومحبویت افراددر نزد اهل تسنن از همسران پیامبراکرم صلی الله علیه واله وسلم تا صحابه ومورخ ومفسر به اندازه مقدار بغضشان با علي علیه السلام است.

در روایات زیادی امام صادق علیه السلام فرمودند:هرکس حسین علیه السلام را زیارت کند به کربلا خدا وندمتعال گناهان گذشته وآینده اورا می بخشد.
که نازلترین معنای روایت این است که اورا موفق به توبه وانجام اعمال صالح می کند ومعنای دیگراینکه او در مقابل گناه واکسینه می شود وگناه انجام نمی دهد ومعانی دیگر....
در روایات پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم وائمه علیهم السلام فرمودند:من بکي أو أبکي أو تباکي وجبت له الجنة
هرکس در مصیبت حسین علیه السلام بگرید یا بگریاند یا خود را بحالت گریه در آورد بهشت بر او واجب است.
امام صادق علیه السلام فرمود:برای هر عبادتی ثوابی هست الا گریه برای ما .
یعنی ثواب هر عمل عبادی قابل احصاءاست جز ثواب گریه برای ما که فقط خداوند تبارک وتعالي می داند.
آدرس روایات واحادیثی که سند آنها ذکر نشد رجوع فرمائید به کتاب شریف کامل الزیارات ابن قولویه اعلی الله مقامه الشریف.
برای مطالعه در این باب کتاب کامل الزیارات ،تظلم الزهراء که شرح لهوف است ،اسرار الشهادة،خصائص الحسنیه ،نفس المهموم ،بحار44و45، عوالم17مقتل خوارزمی ودر کربلا چه گذشت ؟ ترجمه نفس المهموم ،منتهی الآمال ،سحاب رحمت و...........رجوع فرمائید.
یا عليیا حسین
1001[/color]
[/center]

ويرايش توسط mahdi128 : 01-20-2016 در ساعت 05:23 PM
mahdi128 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 01-20-2016   #3 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

السلام علیک یا باب حکمة رب العالمین
اقبال سید
بلد الامین ومصباح کفعمی
مزار شهیداول
زادالمعاد
مفاتیح الجنان
زیارت اول رجب ونیمه شعبان
قديمي 01-20-2016   #4 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

امام صادق علیه السلام فرمودند:

هر وقت به یاد سید الشهدا افتادید سه مرتبه بگویید:

صلی الله علیک یا أبا عبدالله

تا خداوند ثواب زیارت امام حسین علیه السلام را به شما بدهد!

صلی الله علیک یا أبا عبدالله ...

برخلاف آنچه که تصور می شود:
یاد امام حسین علیه السلام فقط مخصوص یک روز ، یک دهه و یک ماه نیست ...
یک زندگی، او را در قلب و ذهنت داشته باش ؛
بگذار پیام و عطر گل سرخی بی نظیر ، یک عمر معطرت کند ...

مولای من !
جانم به فدایتان که تشنه لب به شهادت رسیدی ولی مشتاقان نور را سیراب عشق نمودی ...

کاش این کلمات امام عشق؛ حسین(علیه السلام) را همه عالم می شنید:

لَیْسَ الْمَوْتُ فِی‌ سَبِیلِ الْعِزِّ؛ إلاَّ حَیَوه خَالِدَه؛
وَلَیْسَتِ الْحَیَوه مَعَ الذُّلِّ؛ إلاَّ الْمَوْتَ الَّذِی‌ لاَ حَیَوه مَعَهُ.

مرگ‌ در راه‌ عزّت‌، چیزی نیست؛ مگر زندگانی‌ جاویدان‌!
و زندگانی‌ با ذلّت‌؛ چیزی نیست؛ مگر مرگی‌ که‌ هیچ نشانی از زندگی در آن نیست!
قديمي 01-20-2016   #5 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

مرحوم علامه امینی در کتاب گرانقدر سیرتنا وسنتنا مواردی نقل می فرماید از عزداری نبی اکرم صلی الله علیه واله وسلم برای امام حسین علیه السلام قبل از شهادت ان حضرت به نقل از اهل تسنن (نه وهابیها )
نوشته را پسندیده است :
قديمي 01-20-2016   #6 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

قال الصادق علیه السلام
من ارادالله به الخیر قذف فی قلبه حب الحسین وحب زیارته
ومن ارادالله به السوء قذف الحسین فی قلبه بغض الحسین وبغض زیارته
کامل الزیارات باب 55 ح3
قال الصادق علیه السلام
اذا احب الله عبدا قذف فی قلبه حب الحسین وحب زیارته
البکائ علی الحسین مرحوم میرجهانی شیخ بهای عصر خود به تعبیر ایت الله شهاب الدین مرعشی نجفی اعلی الله مقامهما الشریف و سایر جوامع روائی
نوشته را پسندیده است :
قديمي 01-21-2016   #7 (لینک نوشته)
فعال هم میهن

blueeagleone's Avatar

ارسال پیام خصوصی

لبَّیک یا حسین، یعنی در معرکه
تا پای جان بمان، بگذر از سر لبَّیک یا حسین
یعنی نعش پسر، یعنی در این وداع
صبر مادر یعنی باور کنی کربلا را
یعنی تاب آوری طعنه ها را
یعنی بیعت کنی با شهادت
یعنی صبر جمیل بر مصیبت
بشنو ای دلهل من معین
می آید از، کرب و بلا
لک لبَّیک یابن الزهرا، عاشورایی ست لبَّیک ما
لبَّیک یا حسین یا ثارالله
.
.
یا حسین (ع)
.
.
یا لیتنا کنا معک ...
blueeagleone آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 01-21-2016   #8 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

واشهد انک والائمه من اهل بیتک کلمه التقوی وباب الهدی والعروه الوثقی والحجه علی اهل الدنیا
المزار الکبیر
نوشته را پسندیده است :
قديمي 01-22-2016   #9 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

قال الصادق علیه السلام
اراده الرب فی مقادیر اموره تهبط الیکم وتصدور من بیوتکم
فعل حق تعالی در مقدرات امور هبوط می کند بسوی شما وخارج میشود از بیوت شما
کافی .فقیه .تهذیب و بحارومفاتیح اولین زیارت مطلقه و.............عنهم
نوشته را پسندیده است :
قديمي 01-22-2016   #10 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

البكاء على الحسين عليه السلام سنة من سنن الأنبياء

أول من أقام مأتم سيد الشهداء عليه السلام
هو نبي الله آدم عليه السلام
وذلك حين نظر إلى ساق العرش ، ورأى أسماء أصحاب الكساء عليهم السلام ولقنه جبرائيل عليه السلام أن يقول : يا حميد بحق محمد ، يا عالي بحق علي ، يا فاطر بحق فاطمة ، يا محسن بحق الحسن والحسين ، ومنك الإحسان
فلما ذكر الحسين عليه السلام سالت دموعه وخشع قلبه ، وقال : يا أخي جبرائيل في ذكر الخامس ينكسر قلبي وتسيل عبرتي ! قال جبرائيل : ولدك هذا يصاب بمصابة تصغر عندها المصائب
فقال يا أخي وما هي ؟ قال : يقتل عطشانا غريبا وحيدا فريدا ليس له ناصر ولا معين ، ولو تراه يا آدم وهو يقول : وأعطشاه ، واقلة ناصره ، حتى يحول العطش بينه وبين السماء كالدخان ، فلم يجبه أحد إلا بالسيوف وشرر الحتوف ،
فيذبح ذبح الشاة من قفاه ، وينهب رحله أعداؤه ، وتشهر رؤوسهم هو وأنصاره في البلدان ومعهم النسوان ، كذلك سبق في علم الواحد المنان . فبكى آدم وجبرائيل بكاء الثكلى

بحار : ج44 ص 225
عوالم الحسين عليه السلام : ص 104 ،
لخصائص الحسينية تستری : ص 190
قديمي 01-23-2016   #11 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ج: **جنةالماوی وفردوس اعلی پرتوی از خاک کربلای توست یا حسین **
يكبار يكي از حضرت امام صادق پرسيد :
يا امام ، چگونه است كه بنا بر گفتار شما و پدران پاكتان خداوند اين همه كارگشايي و راه يافتن به درگاهش را از طريق جدتان امام حسين بر مردم ميسر كرده است ؟
امام صادق فرمودند ايا نشنيده اي داستان آن پيرزني را كه پادشاهي به ميهماني او آمد در حالي كه آن پيرزن نمي دانست اين مرد پادشاه است . چون ميهمان را ديد كه گرسنه است تنها داراييش كه يك گوسفند بود كشت و براي ميهمان آورد . چون پادشاه از خيمه پيرزن خارج شد ديد كه تنها دارايي خود ار براي او از دست داده گفت كه من پادشاه اين ديارم اگر روزي گذرت به شهر افتاد سري به من بزن تا به تو كرمي نماييم - روزي پيرزن به قصر پادشاه رفت و پادشاه مانده بود كه چه جيزي را به او بدهد و مشاوره كرد با وزيرانش و هر كدام چيزي و مقداري از ثروت پادشاه را براي اهدا ذكر مي كردند - پادشاه وزير دانايي داشت آن وزير به پادشاه گفت كه اگر قصد داري عادلانه رفتار كني بايد درست مثل او رفتار كني - او همه چيزش را به تو بخشيد و تو هم بايد تمام دارايي و ملكت را به او ببخشي - حال جريان جدم حسين و خدا هم مثل همين است - جدم حسين در روز عاشورا همه چيزش را در راه خدا داد و خدا هم همه هستي را براي او قرار داده است .
اي وهابيهاي ب........
آيا اين را هم نمي فهميد
نوشته را پسندیده است :
قديمي 01-23-2016   #12 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نام من را بنویسید به طومار حسین
نشد از نام سگ کهف کتاب آلوده

بحار ج71
یا حسین
قديمي 01-23-2016   #13 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

البكاء على الحسين عليه السلام سنة من سنن الأنبياء

أول من أقام مأتم سيد الشهداء عليه السلام
هو نبي الله آدم عليه السلام
وذلك حين نظر إلى ساق العرش ، ورأى أسماء أصحاب الكساء عليهم السلام ولقنه جبرائيل عليه السلام أن يقول : يا حميد بحق محمد ، يا عالي بحق علي ، يا فاطر بحق فاطمة ، يا محسن بحق الحسن والحسين ، ومنك الإحسان
فلما ذكر الحسين عليه السلام سالت دموعه وخشع قلبه ، وقال : يا أخي جبرائيل في ذكر الخامس ينكسر قلبي وتسيل عبرتي ! قال جبرائيل : ولدك هذا يصاب بمصابة تصغر عندها المصائب
فقال يا أخي وما هي ؟ قال : يقتل عطشانا غريبا وحيدا فريدا ليس له ناصر ولا معين ، ولو تراه يا آدم وهو يقول : وأعطشاه ، واقلة ناصره ، حتى يحول العطش بينه وبين السماء كالدخان ، فلم يجبه أحد إلا بالسيوف وشرر الحتوف ،
فيذبح ذبح الشاة من قفاه ، وينهب رحله أعداؤه ، وتشهر رؤوسهم هو وأنصاره في البلدان ومعهم النسوان ، كذلك سبق في علم الواحد المنان . فبكى آدم وجبرائيل بكاء الثكلى

بحار : ج44 ص 225
عوالم الحسين عليه السلام : ص 104 ،
لخصائص الحسينية تستری : ص 190
بحار ج71
قديمي 01-23-2016   #14 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

السلام علیک یا رحمه الله الواسعه
یا حسین