*لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > ادیان و مذاهب > قرآن و عترت
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 06-23-2016   #1 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*

ج: ***لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة***
مدتی پیش یکی از آقایان در مباحثه بعد از ظهر گفتند یکی کتاب نوشته علیه شیعه مفصل. که الان دارند بررسی می کنند جوابش را بدهند.
من کتاب را دیده بودم که اهل سنت به هم حواله می دهند.
یکی پرسید که بهترین کتاب در رد شیعه چیست؟
یکی گفت: مع الشیعۀ الاثنی عشریۀ فی الاصول و الفروع مال دکتر سالوس
رفتم کتاب را دیدم حدود یک سال یا بیشتر قبل
آقایی گفتند این فرق می کند مال دکتر ناصر القفاری به نام اصول المذهب الاثنی عشریه
این را من ندیده بودم
پیدا کردم دیدم قلمش مثل سالوس نیست و سعی کرده خیلی متین و بی طرفانه بنویسد و تاثیری که این کتاب داشته بیشتر بوده از کتاب سالوس.
این که مربوط به بحث ماست این است:
سه جلد مفصل است.
یکی راجع به این است که شیعه قائل به تحریف قران است.
بسیار با آب و تاب.
به خیال خودش همه را له و لورده کرده است.
شروعش اینگونه است: (در قرن 15 کتاب نوشته است خیلی جالبه اینگونه نوشتن)
شیعه قائل به تحریف قران است.
از کجا؟
تاریخ که مراجعه کنید، یک کتاب در تاریخ نوشته شده است، اولین کسی که اینها را رو کرده است روافض بوده اند که قرائات دروغ را باب کرده اند. و قبلش هم نبوده است.
اول شیعه ای که پیدا شد و علنی کرد، در قرن چهارم بوده است.
کتابی دارد ابوبکر ابن الانباری متوفای 303 زمان غیبت صغرا بوده است و کمی بعد از غیبت صغری وفات کرده معاصر کلینی
کتاب این است: الرد علی من خالف مصحف عثمان
اصل کتاب نیست.
ولی خوشبختانه از چیزهایی که بسیار عالی است در فضای بحث ما، تفسیر قرطبی است.
تفسیر قرطبی از تفاسیر معتبر است که خیلی هم چاپ کردند.
تفسیر قرطبی بخش های زیادی از این کتاب ابن الانباری را نقل کرده است.
فقط ابن الانباری اسم نمی اورد.
می گوید: تا حالا همه مسلمانها متفق بودند و قرائت مختلف نبود. حتی نبأ فی زماننا ... بی حیایی پیدا شده و قرائات شاذه می خواند و من کتاب را در رد آن می نویسم.
این دکترقفاری این را علیه شیعه می نویسد و می گوید: خود کتاب که نیست. قرطبی که نیست. قرطبی از او نقل می کند که کسی اول قرائات مختلف را بیان می کند. این فرد قطعا رافضی است.

باید به او گفت: اگر رافظی بود قطعا ابن الانباری باید نامش را می برد یا بیان می کرد رافضی بوده است.
ابن الانباری می گوید: این آقا در نماز جماعت قرائات شاذ می آورد. حتی در نماز جماعت در بغداد گفت: لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی و انتم اذله
یا می گوید: هذا صراط علی مستقیم.
بعد می گوید: پس معلوم است که شیعه بوده است.

خب
او می گوید رافضی بوده است.
حالا ما چطور به دست بیاوریم که کی بوده است؟ مخصوصا با این سیف علی و صراط علی و ...؟

خطیب بغدادی فاصله کمی با ابن الانباری دارد شاید حدود 100 سال وفاتش فرق دارد. خیلی نزدیکند به هم. صاحب کتاب تاریخ بغداد. یکی از معتبرترین کتابهای اهل سنت.
خطیب بغدادی می گوید:
یک قاری سنی امام قرائت زمان خودش، در بغداد پیدا شده بود که در نماز قرائت شواذ هم می خواند.
اسمش ابن شنبوذ بود.
ولقد صنف ابوبکر ابن الانباری کتابا علی رده.
حالا فهمیدید چرا ابن الانباری اسم نبرده؟
چون از خودشان بوده است.
اگر شیعه بود که داد و فریاد می کردند.
بعدا تاریخ بغداد که گفت، بقیه هم گفتند.
طولی نکشید که در سال 352 عید غدیر رسما جشن عمومی گرفتند و بغداد چراغانی شد - ببینید در البدایه ابن کثیر - لذا اینها احساس خطر کردند و از همان جا ابن شنبوز را گرفتند و توبه نامه نوشتند و بعدش شروع کردند و نسبت دادن این مسئله به شیعه.

ذهبی در کتاب سیر اعلام النبلاء اسم این بنده خدا را می آورد و می گوید: آن بنده خدا قاری قرآن بود و مظلوم واقع شده است. - معلوم است نوشته قرطبی را ندیده و فقط تاریخ بغداد را دیده ذهبی - او قاری قرآن بوده و احترام دارد. حالا یک اشتباهی کرده نباید کتکش می زدند.

حالا در قرآن 15 کتاب علیه شیعه می نویسد و می خواهد شیعه را بکوبد که شیعه قائل به تحریف است از مهمترین کتابهای خودشان که مربوط به خودشان بوده است، همه را به شیعه ربط می دهد، آن هم به این دلیل که غیر شیعه نمی آید بگوید بسیف علی و صراط علی.

آنها در فضای قرائت استاد دارند و شاگرد دارند.
آن وقتی هم که می خواند می گویند ابن مجاهد که قراء سبعه را پایه ریزی کرده است در زمان همین ابن شنبوز.
می گوید: اوردش و شروع کردند بحث کردن.
شیعه وقتی سنی ها را ببیند تقیه می کند.
خود اینها نوشتند: وقتی آوردند ابن شنبوز را به شدت دفاع کرد.
گفت: ابن مجاهد تو درس نخواندی قاری نبودی. ولی من رفتم مصر، مکه، بصره، این هم اساتید من و این هم اجازات من.
دیدند حریفش نمی شوند، شروع کردن به زدنش. و قیل توفی فی محبس ...
بله، بعد از اینکه کتک خورد، تاب نیاورد و گفتند: توبه کن، قبول کرد و پذیرفت.
=-=
ابن شنبوذ احتمال اینکه باطنا رافضی باشد نبود.
جالب این است، که الان هم از سلسله ائمه قراء که سند را به آن می رسانند، ابن شنبوذ یکی از آنها است. می گویند فقط بد سلیقه بود و قرائت شواذ را می خواند. ولی الان هم در کتابهای جدیدشان او را جزء اساتید قرائت می دانند.

__________________کتاب رسم الخط مصحف
غانم خدوری
همون کسی که مچ غفاری را باز کرده است.
در صفحه 607نقل می کند که زمینه ای فراهم شده بود که قرائاتی غیر از قرائات سبع را تدوین کنند.
او می گوید: دوست داشتند او را به خاطر تالیف این کتاب کتک بزنند. (البته کتک هم زدند.)
بعد می گوید: ابن مجاهد می گوید: یگانه عصر خود و شخصیتی بلامنازع بود. و علاوه بر علم و فضل و دیانت و آشنایی با علوم قرآن، حسن ادب و ظرافت خلق و زیرکی هم داشت. این عبارت مال ابن ندیم است.
این عبارات را کنار هم بگذارید، ابن ندیم هم می گوید او زیرک است. مثل تعبیر دیروز که می گفت: عقلش بیشتر است.

یکی آمد به ابن مجاهد گفت: تو خودت مثل نافع هستی، تو خودت در این شان هستی که صاحب قرائت باشی.
گفت: من دیدم همان را که قبلی ها گفته اند، حفظ کنیم، واجب تر است.
=-=-=-
مسئله تواتر سبع، چیزی بود که علما با آن مقابله نمی کردند. این حرفی بود که علما اجماع داشتند واز قرن 12 فرق کرد.
اما آن چیزی که آنها میگفتند فرق داشت.
آنها می گفتند: شما این مصحف را که هفت قرائتش را متواتر می دانید، قبول ندارد. می گویید یک مصحف دیگری هست و چیزهایی دارد که در این مصحف ما نیست.
سید بن طاووس می گویند به اهل سنت: شما ها به ما می گویید که قائل به تحریف هستیم، ولی ببینید خودتان در چه وضعیتی هستید؟ در واقع می خواهد جلوگیری کند از تهمت اهل تسنن.

ما باید ببینیم از چه زمانی علمای اهل سنت می گفتند روافض قائل به تحریف قرآن هستند.
من یکی دو تا پیدا کرده ام.
عصر ابن مجاهد اجماع قوی می شود.
مواردی پیدا کرده ام که قبل از ابن مجاهد هم این اجماع را می گفته اند. اما آنهایی که زیرکی ابن مجاهد را نداشتند و صرفا دنبال کسب علم بودند، این اجماع را رد می کردند.

این خیلی مهم است که بفهمیم از چه زمانی شروع شد.
من عرضم این است که قبل از ابن مجاهد و قبل از قاسم بن سلام، را ببینیم که فضا چه فضایی بوده است.
جواب این است که اصلا فضا، این فضا نبود.
تفسیر سوره مبارکه قاف (شبهه تحریف )از جلسه 423به بعد - باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

http://www.iranclubs.org/forums/show....php?p=2174308

تفسیر سوره مبارکه قاف ازجلسه 399ببعد - باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

بعضی چیزها را دوباره تکرار می کنم.
دوتا مطلب یادداشت کردم از فهرست ابن ندیم.
ابن ندیم، سنی ها می گویند شیعی است. ولی او سنی است. اما سنی حرّی است و خیلی تضییقات وتنگ نظری آنها را ندارد.
چون بعضی حقایق را گفته است، به او گفته اند شیعی است.
ابن ندیم، اطلاعات وسیعی داشته است و رفتارش هم باز بوده است.
در فهرست ابن ندیم ص 50 جمله جالبی دارد.
این یکی از جاهایی است که فی الجمله دلالت بر عرض ما دارد.
می گوید:
تعریفهایی برای ابن مجاهد می آورد:
ثاقب الفطنه یعنی زیرکی نافذی داشته است.
درباره ابن شنبوذ می گوید: کان دیّنا، فیه سلامۀ و حمق، توفی فی محبسه بدار السلطنه
می گوید: ابن شنبوذ در حبس خودش در دارالسلطنه وفات کرد.
ذهبی درباره ابن شنبوذ می گوید: حقش نبود با یک قاری قرآن اینگونه برخورد کنند.
بعد ابن ندیم می گوید: فدعا علیه بقطع الید (آن وزیر را نفرینش کرد که خدا دستت را قطع کند) بعد در نتیجه دستش در اثر این نفرین، چند صباحی قطع شد. و این خیلی اتفاق عجیبی بوده است.
این نشان دهنده این است که اینها برنامه ای داشتند که چاره ای نداشتند الا اینکه به او ظلم کنند.

خیلی جالب است.
یک چیزهایی در تاریخ بماند که آیندگان بگویند ابن شنبوذ نفرین کرد و دست آن وزیر قطع شد.

=--
اعمش از قراء و بزرگان اهل تسنن است.
دو تا
کتاب السبعه فی القرائات مال ابن مجاهد است.
او که خودش مسبع السبع است، کتاب دارد هم در شواذ که از بین رفته است. اما یک کتاب در اصل توضیح قرائات دارد به نام السبعه فی القرائات.
ص 67 وقتی درباره کوفه صحبت می کند چیزهای جالبی می گوید:
با بحثهایی که درباره ابن مسعود داشتیم کنار هم بگذارید جالب است.
می گوید:
قرائت اهل کوفه، عامه شان طبق قرائت ابن مسعود بود.
بعد از اعمش نقل می کند: ادرکت قرائت اهل کوفه ... ما یقری بها الا الرجل او رجلان. من وقتی رفتم کوفه، همانطوری که امروز قرائت عثمان در اختیار شماست (قرائت زیدبن ثابت) و قرائت ابن مسعود در اختیارتان نیست، در کوفه برعکس بود، قرائت همه طبق ابن مسعود بود و فقط یک نفر یا دو نفر قرائت عثمان را اختیار کرده بودند.

قبلش این را می گوید.
می گوید میدانید چرا قرائت ابن مسعود رایج بود؟
چون خیلفه دوم، ابن مسعود را فرستاد کوفه برای تعلیم قرآن.
یعنی نماینده عمر بود.
حالا اینکه چطور رفته بود، آیا مثل سلمان با اذن امیرالمومنین بوده یا خیر؟ ما نمی دانیم.
حالا
وقتی به عنوان نماینده عمر رفته، یعنی همینجوری نرفته است.
کل کوفه تحت سیطره او بود، زمان عثمان هم همینجوری.
=-=-
من از اینجا یاد حرف عثمان افتادم که:
وقتی عثمان زید را آورد و مصحف را نوشت، همه جلویش مقابله نکردند. امیرالمومنین یه مقدار مختصری از کلمات حضرت در اینخصوص به ما رسیده است.
همه اهل بیت بلاریب دستور دادند که کاری نکنید به قرآن بی احترامی نشود.
حتی زمان قدرت امیرالمومنین علیه السلام، باز هم اجازه ندادند و فرمودند: ان القرآن لا یحاج ... الیوم.
با اینکه حضرت تذکر دادند طلح المنضود، طلح نیست و طلع است.
اما اجازه ندادند کسی بخواهد با این حرفها برود میدان و با اینها قرآن را تخطئه کند.
حالا حرف عثمان
وقتی که عثمان مصحف زید را خواست و نوشت و پخش کرد، تنها کسی که جلوی او ایستاد، ابن مسعود بود.
ابی نایستاد، امیرالمومنین نایستاد و صاحب صحابه نایستاد.
هر شش نفری که شورای خلیفه نبودند با اینکه 5 نفرشان مصحف داشتند ولی اعتراض نکردند.
الستۀ ... فی الشورا لهم مصحف.
ابن مسعود رئیس و قاری کوفه بود. وقتی خواست عثمان، مصحف زید را بیاورد بیرون، داد می زد، مصاحفتان را قایم کنید.
میگفت: این زید بن ثابتی که عثمان، مصحفش را آورده است، در پشت پدرش بود و من همراه پیامبر بودم.
عثمان چه جواب داد:
گفت: همان روزی که عمر و ابوبکر هم مصحف ها را جمع کردند و تدوین کردند و پیش حفصه بود، آن ها هم زید را صدا کردند. و چطور تو آن روز اعتراض نکردی که جوان بود؟
جواب چیست؟
ابن مسعود می فهمید که اگر زمان عمر حرفی می زد نابود می شد.
برای فهمیدن این مسئله، کلام ابن ابی الحدید را ببینید درباره برخورد مولا علیه السلام با عایشه
در جلد 17 ابن ابی الحدید می گوید:
اگر این کاری که عایشه با امیرالمومنین و برعلیه حضرت خروج کرد، با خلیفه دوم عمر کرده بود و عمر بر او پیروز شده بود، لقتلها و مزقها اربابا اربابا و لکن علیا حلیما کریما.
تفسیر سوره مبارکه قاف (شبهه تحریف )از جلسه 423به بعد - باشگاه جوانان ایرانی / تالار گفتمان ایرانیان

یا مرتضی علی مددی" وهوالعلی العظیم "1001 ,اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وآل محمد وآخر تابع له علی ذلک اللهم العنهم جمیعا بعدد ما احاط به علمک وبعدد فضائل امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام وبعدد رذائل اعدائه
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهراء
سالروز جنگ بدر و........مبارک
قديمي 06-23-2016   #2 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*

17 ماه مبارک رمضان سالروز جنگ بدر اولین نبرد بین اسلام وکفر وشرک وپیروزی مسلمین بواسطه شمشیر امیرالمومنین علیه السلام گرامی باد
یا علی
بحار الأنوار (ط - بيروت) ؛ ج27 ؛ ص128
119
كِتَابُ الْمُحْتَضَرِ، لِلْحَسَنِ بْنِ سُلَيْمَانَ مِمَّا رَوَاهُ مِنَ الْأَرْبَعِينَ رِوَايَةُ سَعْدٍ الْإِرْبِلِيِّ يَرْفَعُهُ إِلَى سَلْمَانَ الْفَارِسِيِّ رَضِيَ اللَّهِ عَنْهُ قَالَ:كُنَّا عِنْدَ رَسُولِ اللَّهِ ص إِذْ جَاءَ أَعْرَابِيٌ «3»مِنْ بَنِي عَامِرٍ فَوَقَفَ وَ سَلَّمَ فَقَالَ يَا رَسُولَ اللَّهِ جَاءَ مِنْكَ رَسُولٌ يَدْعُونَّا إِلَى الْإِسْلَامِ فَأَسْلَمْنَا ثُمَّ إِلَى الصَّلَاةِ وَ الصِّيَامِ وَ الْجِهَادِ فَرَأَيْنَاهُ حَسَناً «4»ثُمَّ نَهَيْتَنَا عَنِ الزِّنَا وَ السَّرِقَةِ وَ الْغَيْبَةِ وَ الْمُنْكَرِ فَانْتَهَيْنَا «5»فَقَالَ لَنَا رَسُولُكَ عَلَيْنَا أَنْ نُحِبَّ صِهْرَكَ عَلِيَّ بْنَ أَبِي طَالِبٍ ع فَمَا السِّرُّ فِي ذَلِكَ وَ مَا نَرَاهُ عِبَادَةً قَالَ رَسُولُ اللَّهِ ص لِخَمْسِ خِصَالٍ أَوَّلُهَا أَنِّي كُنْتُ يَوْمَ بَدْرٍ جَالِساً بَعْدَ أَنْ غَزَوْنَا إِذْ هَبَطَ «6»جَبْرَئِيلُ ع وَ قَالَ إِنَّ اللَّهَ يُقْرِئُكَ السَّلَامَ وَ يَقُولُ بَاهَيْتُ الْيَوْمَ بِعَلِيٍّ مَلَائِكَتِي وَ هُوَ يَجُولُ بَيْنَ الصُّفُوفِ وَ يَقُولُ اللَّهُ أَكْبَرُ وَ الْمَلَائِكَةُ تُكَبِّرُ مَعَهُ وَ عِزَّتِي وَ جَلَالِي لَا أُلْهِمُ حُبَّهُ إِلَّا مَنْ أُحِبُّهُ وَ لَا أُلْهِمُ بُغْضَهُ إِلَّا مَنْ أُبْغِضُهُ وَ الثَّانِيَةُ أَنِّي كُنْتُ يَوْمَ أُحُدٍ جَالِساً وَ قَدْ فَرَغْنَا مِنْ جِهَازِ عَمِّي حَمْزَةَ إِذْ أَتَانِي «7»جَبْرَئِيلُ ع وَ قَالَ يَا مُحَمَّدُ إِنَّ اللَّهَ يَقُولُ فَرَضْتُ الصَّلَاةَ وَ وَضَعْتُهَا عَنِ الْمَرِيضِ وَ فَرَضْت الصَّوْمَ وَ وَضَعْتُهُ عَنِ الْمَرِيضِ وَ الْمُسَافِرِ وَ فَرَضْتُ الْحَجَّ وَ وَضَعْتُهُ عَنِ الْمُقِلِّ الْمُدْقِعِ «1»وَ فَرَضْتُ الزَّكَاةَ وَ وَضَعْتُهَا عَمَّنْ لَا يَمْلِكُ النِّصَابَ وَ جَعَلْتُ حُبَّ عَلِيِّ بْنِ أَبِي طَالِبٍ لَيْسَ فِيهِ رُخْصَةٌ الثَّالِثَةُ «2»أَنَّهُ مَا أَنْزَلَ اللَّهُ كِتَاباً وَ لَا خَلَقَ خَلْقاً إِلَّا جَعَلَ لَهُ سَيِّداً فَالْقُرْآنُ سَيِّدُ الْكُتُبِ الْمُنْزَلَةِ وَ جَبْرَئِيلُ سَيِّدُ الْمَلَائِكَةِ أَوْ قَالَ إِسْرَافِيلُ وَ أَنَا سَيِّدُ الْأَنْبِيَاءِ وَ عَلِيٌّ سَيِّدُ الْأَوْصِيَاءِ وَ لِكُلِّ أَمْرٍ سَيِّدٌ «3»وَ حُبِّي وَ حُبُّ عَلِيٍّ سَيِّدُ مَا تَقَرَّبَ بِهِ الْمُتَقَرِّبُونَ مِنْ طَاعَةِ رَبِّهِمْ الرَّابِعَةُ «4»أَنَّ اللَّهَ تَعَالَى أَلْقَى فِي رُوعِي أَنَّ حُبَّهُ «5»شَجَرَةُ طُوبَى الَّتِي غَرَسَهَا اللَّهُ تَعَالَى بِيَدِهِ الْخَامِسَةُ أَنَّ جَبْرَئِيلَ ع قَالَ إِذَا كَانَ يَوْمُ الْقِيَامَةِ نُصِبَ لَكَ «6»مِنْبَرٌ عَنْ يَمِينِ الْعَرْشِ وَ النَّبِيُّونَ كُلُّهُمْ عَنْ يَسَارِ الْعَرْشِ وَ بَيْنَ يَدَيْهِ «7»وَ نُصِبَ لِعَلِيٍّ ع كُرْسِيٌّ إِلَى جَانِبِكَ «8»إِكْرَاماً لَهُ فَمَنْ هَذِهِ خَصَائِصُهُ يَجِبُ عَلَيْكُمْ أَنْ تُحِبُّوهُ فَقَالَ الْأَعْرَابِيُّ سَمْعاً وَ طَاعَةً «9».مجلسى، محمد باقر بن محمد تقى، بحار الأنوارالجامعة لدرر أخبار الأئمة الأطهار (ط - بيروت)، 111جلد، دار إحياء التراث العربي - بيروت، چاپ: دوم، 1403
mahdi128 هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 06-10-2017   #3 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

17 ماه مبارک رمضان سالروز جنگ بدر اولین نبرد بین اسلام وکفر وشرک وپیروزی مسلمین بواسطه شمشیر امیرالمومنین علیه السلام گرامی باد
یا علی
نوشته را پسندیده است :
قديمي 06-11-2017   #4 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

بسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيم،
السلام علیک ایهاالصراط المستقیم
السلام عليك يا قسيم الجنه والنار يا اميرالمومنين
اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم
لعن الله قاتلیک وظالمیک یا فاطمة الزهراء سلام الله
لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
وعلی علیه السلام هو صراط المستقیم
السلام عليك يا اول مظلوم يااميرالمومنين ياعلي بن ابيطالب
کرکس دون پنجه زد بر روی طاووس ازل
عالمی از حسرت آن جلوه مستانه سوخت
‏اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُم‏ وَ لِعَن أعدائهم أَجْمعين
السلام عليك يا اسم الله الرضي يا اميرالمومنين يا علي
السلام عليك يا سامع السرّ والنجوي
السلام عليك يا والي الولي يا مرتضي علي
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيم

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُم‏ وَ لِعَن أعدائهم أَجْمعين،

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُم‏ وَ لِعَن أعدائهم أَجْمعين،

اللّهُمَّ الــْعَنِ الجّــِبْت وَالطــَّاغوُت وَ ابْنَتَيْهِمٰا...

سلام صبح همه عزیزان بخیر.مولاامیرلمؤمنین(علیه السلام) فرزند آدم! غم روزی را که نیامده بر روزی که در آن هستی بارمکن،اگر روزنیامده از عمرت باشد خداوند روزیت را می رساند. (حکمت ۲۷۷ )

شخصی از امام حسن (علیه السلام) پرسید چرا به هیچ نیازمندی که درخواست کمک می کند جواب رد نمی دهی؟
امام فرمود من گدای خدایم و چشم به او دوخته ام.
من شرم دارم که خود سائل باشم و سائلی را رد کنم.

خدای بزرگ، مرا به برنامه ای عادت داده است که همواره نعمت هایش را بر من فرو می ریزد و من هم او را چنان عادت داده ام که نعمت هایش را بر مردم فرو می ریزم.
می ترسم اگر برنامه ام را ترک کنم، او نیز برنامه اش را واگذارد.

منبع: فرهنگ سخنان امام حسن مجتبی (علیه السلام )

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيم

الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ عَلیِّ بنِ أَبِی طالِب وَ الْأَئِمَّةِ الْمَعصومیٖن عَلَیْهِمُ السَّلاَم، ُ

امام حسن مجتبي عليه السلام می فرمایند:

عجِبْتُ لِمَنْ يُفَكِّرُ في مَأكُولِهِ كَيْفَ لايُفَكِّرُ في مَعْقُولِهِ، فَيَجْنِبُ بَطْنَهُ ما يُؤْذيهِ، وَيُوَدِّعُ صَدْرَهُ ما يُرْديهِ.

در شگفتم‌ از کسی‌ که‌ درباره خوراک‌ شکمش‌ اندیشه‌ و وارسی‌ می‌کند و از خوردنی‌های‌ مضر اجتناب‌ می‌ورزد اما در مورد غذای‌ عقل‌ و روحش‌ وارسی‌ نکرده‌ و قلبش‌ را از اندیشه‌های‌ پست ‌پر می‌کند.

بحارالأنوار،ج 1ص218

لعن الله قاتلیک وظالمیک یا فاطمة الزهراء سلام الله،

امـام باقر علیه السلام می فرمایند:

هر كس پس از نماز واجب قبل از آنكه پاى خود را حركت دهد، اين استغفار را سه بار بگويد، خدا گناهان او را بيامرزد هر چند در كثرت، مانند كف دريا باشد.

« اَسْتَغْفِرُ اللّه َ الَّذى لا اِلهَ اِلاّ هُوَ الْحَىُّ الْقَيُّومُ، ذُو الْجَلالِ وَ الاِْكْرامِ وَ اَتُوبُ اِلَيْه» ← سه مرتبه

(الكافى: ۲/۵۲۱ ـ الباقيات الصالحات، تعقيبات مشتركه، سوّم/۴۷)

حضرت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم:
هر که بر حضرت زهرا صلوات الله علیها صلوات بفرستد خداوند او را می آمرزد و در هر جای بهشت که باشم او را به من ملحق می نماید.

بحارالانوار ج43ص55

قديمي 06-11-2017   #5 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mbk1's Avatar

ارسال پیام خصوصی

"بسم الله الرحمن الرحيم
.. ﺇﺫ ﻫﻤّﺖ ﻃﺎﺋﻔﺘﺎﻥ ﻣﻨﻜﻢ ﺃﻥ ﺗﻔﺸﻼ ﻭ ﺍﻟﻠﻪ ﻭﻟﯿُّﻬﻤﺎ ﻭ ﻋﻠﯽ ﺍﻟﻠﻪ ﻓﻠﯿﺘﻮﻛّﻞ ﺍﻟﻤﺆﻣﻨﻮﻥ ‏ 122
ﻭﻟﻘﺪ ﻧﺼﺮﻛﻢ ﺍﻟﻠﻪ ﺑﺒﺪﺭ ﻭﺃﻧﺘﻢ ﺃﺫﻟﺔ ﻓﺎﺗﻘﻮﺍ ﺍﻟﻠﻪ ﻟﻌﻠﻜﻢ ﺗﺸﻜﺮﻭﻥ ‏ 123
‏ ﺇﺫ ﺗﻘﻮﻝ ﻟﻠﻤﺆﻣﻨﻴﻦ ﺃﻟﻦ ﻳﻜﻔﻴﻜﻢ ﺃﻥ ﻳﻤﺪﻛﻢ ﺭﺑﻜﻢ ﺑﺜﻼﺛﺔ ﺁﻻﻑ ﻣﻦ ﺍﻟﻤﻼﺋﻜﺔ ﻣﻨﺰﻟﻴﻦ ‏ 124..”
“به شناسه خداوند پرمهرگسترانندهء بسیار مهربان
..آنگه کشانیده شد ، چرخنده دوگروهی ازِتان، که تنبلی میکنندُ خداوند آغازینهاشانُ بر خداوند باربایست میگمارند دلارام شونده ها ۱۲۲
هم تاپیش یاری کردتان خداوند به تندیُ
{”..و لا تاکلوها اسرافا و بدارا..”“.. هم نه میخوریدش {داراییِ بی سرپرستها را}گزافکاریُ تندی“برای همین”. بدر.”را “.تندی.“برگردان کردم}
شما سرشکسته تری، بار باک دارید خداوندُ ، تاانگیختتان ، شیرین بجامیآورید ۱۲۳
آنگه میگویی برا دلارامشونده ها، آیانه ترازمیسازدتان؟ که بالامیکشاندتان پرورنده تان، به سه هزاری از داراشده ها
{ملک جورِ داراشده فرشته}
فرودآورده شده هایی ؟ ۱۲۴..“
بینید خداوند را خوش میآید که نشانه آیه های قشنگ قرآن را دستکاری کنید؟
نشانه آیه ۱۲۲ تا ۱۲۴ خداوند میگوید که در جنگی شماری میخواستند تنبلی کنند ، که میبایست به خداوند کار میگمارند ، هر چند کم توانتر هستند ، که دلارامها بایست بر او کار گمارندُ ، خداوند هم به تندی کمکشان کرد ، برای همین بایستی از خداوند باک داشته باشندُ ، خوشُ شیرین ارزش بخششهای خداوند را به جای آورند، آنگه که پیامبرنده آشتیِ خداوند برش باد به سپاهیهای دلارامها میگوید: آیا خداوند به ترازِ بالا نمیکشاندتان که با سه هزاری از داراشده ها یاری کُندتان فرودآینده هایی؟..
خداوندا مرا بیگانه ات دوستدارنده مساز که سودی نرسانندُ آسیبی دارا نیستند ،شبُ بر روز میپیچانیُ روزُ بر شب، آسمان زمینِ پاکیزه همراهِ دمِ پاکیزه گذاشتی ،ما دلارامها را به یادت برپادارندهء پیوست نماز دار نه تنبلی کننده
بسم الله الرحمن الرحیم " وَ مِنَ النَّاسِ مَن يَتَّخِذُ مِن دُونِ اللّهِ أَندَاداً يُحِبُّونَهُمْ كَحُبِّ اللّهِ وَالَّذِينَ آمَنُواْ أَشَدُّ حُبًّا لِّلّهِ وَلَوْ يَرَى الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِذْ يَرَوْنَ الْعَذَابَ أَنَّ الْقُوَّةَ لِلّهِ جَمِيعاً وَأَنَّ اللّهَ شَدِيدُ الْعَذَابِ165 البقره"
خداوندا مرا دوست داشته تر به خودت کن نه دیگری که ناگواراییت از همه سخت تر است هم توانایت از همه بیشتر
mbk1 هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 06-12-2017   #6 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

بسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيم،
السلام علیک ایهاالصراط المستقیم
لعن الله قاتلیک وظالمیک یا فاطمة الزهراء سلام الله
لَبيْكَ يٰا عَليْ
ان ربی علی صراط مستقیم
وعلی علیه السلام هو صراط المستقیم
السلام عليك يا اول مظلوم يااميرالمومنين ياعلي بن ابيطالب
‏اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُم‏ وَ لِعَن أعدائهم أَجْمعين
السلام عليك يا اسم الله الرضي يا اميرالمومنين يا علي
السلام عليك يا سامع السرّ والنجوي
السلام عليك يا والي الولي يا مرتضي علي

اللّهُمَّ الــْعَنِ الجّــِبْت وَالطــَّاغوُت وَ ابْنَتَيْهِمٰا...

هفدهم ماه مبارک رمضان سال 373 هجری قمری تأسیس مسجد مقدس #جمکران»

شیخ عفیف صالح حسن بن مثله جمکرانی می‌گوید: شب سه‌شنبه 17 ماه مبارک رمضان 373 هجری در سراى خود خفته بودم که جماعتى به درِ سراى من آمدند. نصفى از شب گذشته بود، مرا بیدار کردند و گفتند: «برخیز و امر امام محمد مهدى صاحب الزمان(عج) را اجابت کن که تو را مى‌خواند».
حسن بن مثله مى‌گوید: من، برخاستم و آماده شدم، چون به در سرا رسیدم، جماعتى از بزرگان را دیدم. سلام کردم. جواب دادند و خوش آمد گفتند و مرا به آن جایگاه که اکنون مسجد (مقدس جمکران) است، آوردند.
چون نیک نگاه کردم، دیدم تختى نهاده و فرشى نیکو بر آن تخت گسترده و بالش‌هاى نیکو نهاده و جوانى سى ساله بر روى تخت بر چهار بالش تکیه کرده، پیرمردى در مقابل او نشسته، کتابى در دست گرفته، بر آن جوان مى‌خواند.
بیش از ۶۰ مرد که برخى جامه سفید و برخى جامه سبز بر تن داشتند، برگرد او روى زمین نماز مى‌خواندند، آن پیرمرد -که حضرت خضر(ع) بود- مرا نشاند و حضرت امام (عج) مرا به اسم خواند و فرمود: «برو به حسن بن مسلم بگو: تو، چند سال است که این زمین را عمارت مى‌کنى و ما خراب مى‌کنیم. پنج سال زراعت کردى و امسال دیگر باره شروع کردی، عمارت می‌کنی، رخصت نیست که تو دیگر در این زمین زراعت کنی، باید هر چه از این زمین منفعت برده‌ای، برگردانی تا در این موضع مسجد بنا کنند. به حسن بن مسلم بگو: اینجا، زمین شریفی است و حق تعالی این زمین را از زمین‌های دیگر برگزیده و شریف کرده است، تو آن را گرفته به زمین خود ملحق کرده‌ای! خداوند، دو پسر جوان از تو گرفت و هنوز هم متنبّه نشده‌ای! اگر از این کار بر حذر نشوی، نقمت خداوند، از ناحیه‌ای که گمان نمی‌بری بر تو فرو می‌ریزد.»
حسن بن مثله عرض کرد: سید و مولای من! مرا در این باره، نشانی لازم است؛ زیرا مردم سخن مرا بدون نشانه و دلیل نمی‌پذیرند.
امام (عج) فرمود: تو برو رسالت خود را انجام بده، ما در اینجا علامتی می‌گذاریم که گواه گفتار تو باشد. برو به نزد سیدابوالحسن و بگو تا برخیزد و بیاید و آن مرد را بیاورد و منفعت چند ساله را از او بگیرد و به دیگران دهد تا بنای مسجد بنهند و باقی وجوه را از رهق به ناحیه اردهال که ملک ما است، بیاورد و مسجد را تمام کند و نصفِ رهق را بر این مسجد وقف کردیم که هر ساله وجوه آن را بیاورند و صرف عمارت مسجد کنند.
مردم را بگو تا به این موضع #رغبت کنند و عزیز بدارند و چهار رکعت نماز در اینجا بگذارند: دو رکعت تحیّت مسجد، در هر رکعتی، یک بار «سوره حمد» و هفت بار سوره «قل هو الله احد» (بخوانند) و تسبیح رکوع و سجود را، هفت بار بگویند.
و دو رکعت نماز صاحب الزمان بگذارند، بر این نسق که در (هنگام خواندن سوره) حمد چون به «ایاک نعبد و ایاک نستعین» برسند، آن را 100 بار بگویند و بعد از آن، فاتحه را تا آخر بخوانند. رکعت دوم را نیز به همین طریق انجام دهند. تسبیح رکوع و سجود را نیز هفت بار بگویند. هنگامی که نماز تمام شد، تهلیل -لاإله‌الاّ الله- بگویند و تسبیح فاطمه زهرا(س) را بگویند. آنگاه سر بر سجده نهاده، 100 بار صلوات بر پیغمبر و آلش بفرستند.
و این نقل، از لفظ مبارک امام(عج) است که فرمود: «فَمَنْ صلاّهما، فکأنّما صلّی فی البیت العتیق»؛ هرکس، این دو رکعت (یا این دو نماز) را بخواند، گویی در خانه کعبه آن را خوانده است.
حسن بن مثله می‌گوید: در دل خود گفتم که تو اینجا را یک زمین عادی خیال می‌کنی، اینجا مسجد حضرت صاحب الزمان(عج) است، پس آن حضرت به من اشاره کردند که برو! چون مقداری راه پیمودم، بار دیگر مرا صدا کردند و فرمودند: «در گله جعفر کاشانی چوپان بزی است، باید آن بز را بخری. اگر مردم پولش را دادند، با پول آن خریداری کن و گرنه پولش را خودت پرداخت کن. فردا شب آن بز را بیاور و در این موضع ذبح کن،آنگاه روز چهارشنبه 18 ماه مبارک رمضان، گوشت آن بز را بر بیماران و کسانی که مرض صعب‌العلاج دارند، انفاق کن که حق تعالی همه را شفا دهد، آن بز، ابلق است، موهای بسیار دارد. هفت نشان سفید و سیاه، هر یکی به اندازه یک درهم، در دو طرف آن است که سه نشان در یک طرف و چهار نشان در طرف دیگر آن است
بنابراین این واقعه یک واقعه تاریخی است و در تاریخ ثبت شده و در اسناد قدیمی، در تاریخ قم و در کتاب شیخ صدوق از علمای بزرگ قم و در کتاب مونس‌الحزین این روایت آمده است و بعد از آن نیز در کتاب‌های علمای دیگر این واقعه آمده و سند معتبری دارد، علاوه بر این مسجد مقدس جمکران همواره مورد توجه علما و مراجع قدیم و معاصر بوده است، مرحوم شیخ بهایی از علمای قرن 11، مرحوم فیض کاشانی و پسرش علم‌الهدی و تعداد زیادی از علمای گذشته به این مکان مشرف شده‌اند.
علمای معاصر هم به روایت این واقعه پرداخته‌اند: وقتی از آیت‌‌الله العظمی بروجردی سؤال کردند که نمازهای مسجد مقدس جمکران را می‌توانیم به قصد ورود بخوانیم؟ فرمودند بله.

@rendane14
قديمي 12-16-2017   #7 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن واخذل واهلک من عاداهم
قال امیرالمومنبن *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*"
أَنَا بَابُ اللَّهِ‏ الَّذِي يُؤْتَى مِنْهُ "
مولای انبیاء والمرسلین *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة* ومولی عوالم وجودی از ازل تا ابد زمانی ورتبی *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*فرمود "
منم باب الله هی که از او وبواسطه او توجه به حق می شود وسلوک الی الله تعالی "
*لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*یا علی *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*
*لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*یا الیا *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*یا حیدر *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*
فضائل شاذان بن جبرئیل

قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام
قديمي 12-18-2017   #8 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

اللهم صل علی محمد وآ ل محمد وعجل فرجهم والعن من عاداهم

نقل_فضایل_از_کتب_مخالفین

روایتی ناب ، به اعتراف اهل تسنن در فضیلت امیرالمومنین علیه السلام

36491- عن علي قال: طلبني رسول الله صلى الله عليه وسلم فوجدني في جدول نائما فقال: قم ما ألوم الناس يسمونك
أبا تراب، قال فرآني كأني وجدت في نفسي من ذلك: قم والله لأرضينك! أنت أخي وأبو ولدي، تقاتل عن سنتي وتبرئ ذمتي، من مات في عهدي فهو كنز الله، ومن مات في عهدك فقد قضى نحبه، ومن مات بحبك بعد موتك ختم الله له بالأمن والإيمانما طلعت شمس أو غربت،
و من مات يبغضك مات ميتة جاهلية وحوسب بما عمل في الإسلام. "ع، قال البوصيري:
رواته ثقات".

از سید المسلمین امیرالمومنین علیه السلام فرمودند:

رسول خدا صلی الله علیه [و آله] و سلم مرا درحالی یافتند که خواب بودم.
پس فرمودند:بلند شو مردم شما را بشناسند با تسمیهء اباتراب.

... پس مرا نگاه کرد گویا آن مطلب (اباترابی)را در من می بینند.

آنگاه فرمودند:بلند شو که به خدا قسم من از تو راضی شدم ؛
تو برادر من و پدر فرزندان من هستی ؛
و می‌جنگی بر سنت من ،
و بیزاری از دشمنان من و هر کس که در عهد (در زمان من به سنت و سیره من) بمیرد پس او جواهر گرانبهای خداوند است ؛

و هر کس که در عهد تو بمیرد ، ما او را دوست داریم (بر صراط شما و در زمان شما)
و هر کس در حب و دوستی تو بمیرد ،
خدا آخر عاقبتش را ختم به خیر و امنیت و ایمان می گرداند ؛
مانند اینکه خورشید برای او فقط طلوع و غروب کرده است.

و هر کس که در بغض و دشمنی تو از دنیا برود به مرگ جاهلیت مُرده است و (این بغض دشمنی) در اسلام او حساب خواهد شد.

البوصیری میگوید : روات این روایت ثقات هستند.

کنزالعمال ج۱۳/ص۱۵۹

http://shamela.ws/browse.php/book-2677/page-8999#page-9050

آتشی آ تش پرستی در جهان افروخته
خرمن اسلام ودین را تا قیامت سوخته

لعن الله ظالمیک وقاتلیک یا فاطمه
نوشته را پسندیده است :
قديمي 12-20-2017   #9 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

قال امیرالمومنبن *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*"أَنَا عِلْمُ اللَّهِ عَلَى الصِّرَاطِ
مولای انبیاء والمرسلین *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة* ومولی عوالم وجودی از ازل تا ابد زمانی ورتبی *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*فرمود " منم علم خدا بر صراط "
*لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*یا علی *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*یا الیا *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*یا حیدر *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*
فضائل شاذان بن جبرئیل
اللهم صل علی فاطمة وابیها وبعلها وبنیها والسر المستودع فیها ان تصلی علی محمد وآل محمد
قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم :عنوان صحیفة المؤمن حب علی بن ابی طالب علیه السلام

قديمي 12-22-2017   #10 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

قال امیرالمومنبن *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*"
أَنَا بَيْتُ اللَّهِ‏ مَنْ دَخَلَهُ كانَ آمِناً"
مولای انبیاء والمرسلین *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة* ومولی عوالم وجودی از ازل تا ابد زمانی ورتبی *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*فرمود "
منم بیت الله ی که هر که وارد او شود در امان است "
*لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*یا علی *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*
*لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*یا الیا *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*یا حیدر *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*
فضائل شاذان بن جبرئیل

قديمي 12-24-2017   #11 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

قال امیرالمومنبن *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*"أَنَا أَبُو الْيَتَامَى أَنَا كَهْفُ الْأَرَامِلِ "
مولای انبیاء والمرسلین *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة* ومولی عوالم وجودی از ازل تا ابد زمانی ورتبی *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*فرمود " منم پدر یتیم ها وپناه زنان همسر از دست داده "
*لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*یا علی *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*یا الیا *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*یا حیدر *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*
فضائل شاذان بن جبرئیل
اللهم صل علی فاطمة وابیها وبعلها وبنیها والسر المستودع فیها ان تصلی علی محمد وآل محمد
قديمي 01-02-2018   #12 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

مولای انبیاء والمرسلین *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة* ومولی عوالم وجودی از ازل تا ابد زمانی ورتبی *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*فرمود
اى مردم هيچ گنجى سودمندتر از دانش نيست، و هيچ عزتى برتر از بردبارى نيست، و هيچ حسبى بهتر از ادب نيست، و هيچ نسبى پست‏تر از خشم و غضب نيست، و هيچ زيبائى آراسته‏تر از عقل و خرد نيست، و هيچ زشتى بدتر از دروغ نيست، و هيچ نگهبانى بهتر از خاموشى نيست، و هيچ غائبى نزديكتر از مرگ نيست.

اى مردم براستى هر كه در عيب خويش بنگرد از (ديدن) عيب ديگران سرگرم شود، و هر كه به روزى خدا راضى و خوشنود باشد به (نداشتن) آنچه در دست ديگران است افسوس نخورد، و هر كه شمشير ستم بروى ديگران كشد خود بدان كشته شود، و هر كه سر راه برادران چاهى بكند خود در آن افتد، و هر كه پرده ديگران را بدرد عيوب خانه‏اش از پرده بيرون افتد، و هر كه لغزشهاى خود را فراموش كند لغزشهاى ديگران را بزرگ شمارد، و هر كه رأى (و دلخواه) خودش را بپسندد بگمراهى افتد، و هر كه بعقل و

الروضة من الكافي / ترجمه رسولى محلاتى، ج‏1، ص: 28
خرد خود (از فكر ديگران) بى‏نيازى جويد بلغزش دچار گردد، و هر كه بر مردم بزرگى كند خوار شود، و هر كه مردم را سبك كند، (يا بنفهمى نسبت دهد) دشنام شنود، و هر كه با مردم پست و سبك مغز آميزش كند كوچك و سبك شود، و هر كه چيزى را كه توانائى آن را ندارد بر دوش گيرد، درماند.
*لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*یا علی *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*یا الیا *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*یا حیدر *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*

قديمي 01-06-2018   #13 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

مولای انبیاء والمرسلین *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة* ومولی عوالم وجودی از ازل تا ابد زمانی ورتبی *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*فرمود

اى مردم براستى كه مال و ثروتى سودمندتر از عقل نيست، و فقر و ندارى سخت‏تر از بى‏خردى نيست، و پندآموزى رساتر از خيرخواهى و نصيحت نيست، و عقلى چون تدبير نيست و عبادتى چون تفكر و انديشه كردن نيست، و كمك‏گيرى بهتر از مشورت نباشد، و هراس و وحشتى سخت‏تر از خودپسندى نيست، و پارسائى و ورعى چون خوددارى از گناهان نباشد و هيچ عقل و خردورزى چون شكيبائى و خموشى نيست.

للهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم والعن واخذل واهلک من عاداهم

قديمي 01-17-2018   #14 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahdi128's Avatar

ارسال پیام خصوصی

اشْهَدُ أَنَّ عَلِیً وَلِیُّ اللّٰه گفتن سلمان وابوذر دراذان از کتب عامه‼️

أنَّ رَجُلاً دَخَلَ عَلَىٰ رَسُولِ اللهِ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَ آلِهِ وَ سَلَّم وَ قَالَ؛ يَا رَسُولَ الله، إِنَّ أَبَاذَر وَ سَلْمَانٌ يَذْكُرُ فِي الأذَانِ بَعْدَ الشَّهَادَةِ بِالرِّسَالَةِ، الشَّهَادَةَ بِالْوِلايَةِ لِعَلِىٍ عَلَيْهِ السَّلام.
قالَ رَسِولُ اللّٰهِ ‏صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَ آلِهِ وَ سَلَّم كَذَلِكَ. أَوْ نَسِيتُمْ قَولِي فِي غَدِيرِ خُمٍ؟ مَنْ كُنْتُ مَولاهُ فَعَلِيٍ عَلَيْهِ السَّلامْ مَولاهُ‼️؟

شخصی نزد رسول الله صلی الله عليه و آله و سلم آمد و گله کرد؛
یا رسول الله؛ ابوذر و سلمان در اذان، بعد از شهادت به نبوّت، شهادت به ولايت علی می‌دهد‼️

آقا رسول الله صلی الله علیه و آله فرمودند؛عمل صحیحی ست. مگر خطبه و کلام من را در روز غدير خم، فراموش کرديد؟‼️
که ‌هرکس که من مولای او هستم، پس علی مولای او ست‼️؟

السلافة في أمر الخلافة، ص ۳۲.

الأمالي( للصدوق) ؛ مجلس33ح6و7
6- حَدَّثَنَا مُحَمَّدُ بْنُ مُوسَى بْنِ الْمُتَوَكِّلِ رَحِمَهُ اللَّهُ قَالَ حَدَّثَنَا عَلِيُّ بْنُ إِبْرَاهِيمَ بْنِ هَاشِمٍ عَنْ أَبِيهِ عَنِ الرَّيَّانِ بْنِ الصَّلْتِ عَنِ الرِّضَا عَلِيِّ بْنِ مُوسَى عَنْ أَبِيهِ مُوسَى بْنِ جَعْفَرٍ عَنْ أَبِيهِ جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ عَنْ أَبِيهِ مُحَمَّدِ بْنِ عَلِيٍّ عَنْ أَبِيهِ عَلِيِّ بْنِ الْحُسَيْنِ عَنْ أَبِيهِ الْحُسَيْنِ بْنِ عَلِيٍّ علیهم صلوات الله قَالَ: رَأَى أَمِيرُ الْمُؤْمِنِينَ *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة* رَجُلًا مِنْ شِيعَتِهِ بَعْدَ عَهْدٍ طَوِيلٍ وَ قَدْ أَثَّرَ السِّنُّ فِيهِ وَ كَانَ يَتَجَلَّدُ فِي مِشْيَتِهِ فَقَالَ *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة* كَبِرَ سِنُّكَ يَا رَجُلُ قَالَ‏
الأمالي( للصدوق)، النص، ص: 178
فِي طَاعَتِكَ يَا أَمِيرَ الْمُؤْمِنِينَ فَقَالَ *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة* إِنَّكَ لَتَتَجَلَّدُ قَالَ عَلَى أَعْدَائِكَ يَا أَمِيرَ الْمُؤْمِنِينَ فَقَالَ *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة* أَجِدُ فِيكَ بَقِيَّةً قَالَ هِيَ لَكَ يَا أَمِيرَ الْمُؤْمِنِينَ
قَالَ الرَّيَّانُ بْنُ الصَّلْتِ وَ أَنْشَدَنِي الرِّضَا لِعَبْدِ الْمُطَّلِبِ‏

يَعِيبُ النَّاسُ كُلُّهُمْ زَمَاناً وَ مَا لِزَمَانِنَا عَيْبٌ سِوَانَا
نَعِيبُ زَمَانَنَا وَ الْعَيْبُ فِينَا وَ لَوْ نَطَقَ الزَّمَانُ بِنَا هَجَانَا
وَ إِنَّ الذِّئْبَ يَتْرُكُ لَحْمَ ذِئْبٍ‏ وَ يَأْكُلُ بَعْضُنَا بَعْضاً عِيَاناً

.
7- حَدَّثَنَا جَعْفَرُ بْنُ مُحَمَّدِ بْنِ مَسْرُورٍ قَالَ حَدَّثَنَا الْحُسَيْنُ بْنُ مُحَمَّدِ بْنِ عَامِرٍ عَنْ عَمِّهِ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ عَامِرٍ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ أَبِي عُمَرَ عَنْ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ الْقَاسِمِ عَنِ الصَّادِقِ جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ عَنْ أَبِيهِ عَنْ جَدِّهِ عَنْ عَلِيٍّ *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة* قَالَ: كُنْ لِمَا لَا تَرْجُو أَرْجَى مِنْكَ لِمَا تَرْجُو فَإِنَّ مُوسَى بْنَ عِمْرَانَ ع خَرَجَ يَقْتَبِسُ لِأَهْلِهِ نَاراً فَكَلَّمَهُ اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ فَرَجَعَ نَبِيّاً وَ خَرَجَتْ مَلِكَةُ سَبَإٍ فَأَسْلَمَتْ مَعَ سُلَيْمَانَ وَ خَرَجَ سَحَرَةُ فِرْعَوْنَ يَطْلُبُونَ الْعِزَّةَ لِفِرْعَوْنَ فَرَجَعُوا مُؤْمِنِينَ.ابن بابويه، محمد بن على، الأمالي (للصدوق)، 1جلد، كتابچى - تهران، چاپ: ششم، 1376ش.
الأمالي (للصدوق) / ترجمه كمره‏اى ؛ متن ؛ ص177

(3) 6- امير المؤمنين *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة* يكى از شيعيانش را پس از دير زمانها ديدار كرد سن او گذشته بود و چابك راه ميرفت باو فرمود پير شدى اى مرد گفت در طاعت تو اى امير المؤمنين فرمود چابك ميروى‏
الأمالي (للصدوق) / ترجمه كمره‏اى، متن، ص: 178
گفت بقصد دشمنانت اى امير المؤمنين فرمود هنوز در تو توانى مانده عرض كرد تقديم آستانت يا امير المؤمنين، ريان بن صلت راوى اين حديث از امام رضا *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة* گويد آن حضرت از عبد المطلب اين اشعار را برايم خواند:

مردم همه از زمان خود عيب كنند عيبى نبود زمانه را جز خود ما
ما عيب زمان كنيم و عيب از خود ماست‏ گر نطق كند زمانه هجوش بر ما است‏
از گوشت گرگ، گرگ پرهيزد و ما از گوشت هم خوريم عيان و بس بى‏پروا

(1) 7- على *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة* فرمود در نااميدى اميد بيشتريست موسى بن عمران *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة* رفت براى خاندانش آتش آرد خداى عز و جل با او سخن گفت و با مقام نبوت برگشت، ملكه سبا از كشور خود بيرون رفت و بشرف اسلام و همسرى سليمان *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة* رسيد، جادوگران مصر رفتند عزتى از فرعون بدست آرند و بشرف ايمان رسيدند.
ابن بابويه، محمد بن على - كمره اى، محمد باقر، الأمالي (للصدوق) / ترجمه كمره‏اى، 1جلد، كتابچى - تهران، چاپ: ششم، 1376ش.

*لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*یا علی *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*یا الیا *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*یا حیدر *لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة**لقد نصرکم الله ببدر بسیف علی وانتم اذلة*

پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش