3 انتقاد از رهبر عزیزم امام خامنه‌ای - صفحه 3
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > سیاست و روابط بین الملل
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

سیاست و روابط بین الملل گفتگو پیرامون "علوم سیاسی" و "روابط بین الملل "

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 07-16-2016  
شهروند هم میهن

bisavad's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض 3 انتقاد از رهبر عزیزم امام خامنه‌ای

من برخلاف برخی دوستان که هنگام انتقاد همیشه یک طرفه به قاضی رفته و نیمه دیگر لیوان را نمی بینند نمی خواهم با سیاه نمایی همه چیز را منفی جلوه دهم.فلذا قبلا در دو تاپیک زیر از امام خامنه‌ای دفاعیاتی کرده ام.
http://forum.hammihan.com/thread201687.html
http://forum.hammihan.com/thread217512.html
ما خب با توجه به اینکه ایشان را معصوم از خطا و اشتباه نمی دانم وظیفه خود می دانم که از باب النصیحه لائمه المسلمین انتقاداتی را در کمال ادب و احترام از ایشان بکنم.پس ضمن ادای احترام به رهبر عزیزم امام خامنه‌ای سوالاتم را مطرح می کنم تا اگر اشتباه کرده ام از اشتباه در بیایم.
1.از دو حالت خارج نیست یا مردم ایران بصیرت و آگاهی دارند یا فاقد بصیرت لازمند.اگر بصیرت ندارند پس چرا امام خامنه‌ای مدام از آنها تعریف و تمجید میکنند و اگر بصیرت لازم را دارند چرا هنگام انتخابات به بصیرت آنان اعتماد نکرده و بوسیله شورای نگهبان حق انتخاب را از آنها سلب می کنند.
2.میگویند ایشان بدین دلیل با مفسدان اقتصادی برخورد عملی نمی کنند که در صورت برخورد ایشان را متهم به دیکتاتوری و تلاش برای حذف یک جناح خاص از عرصه حاکمیت می کنند.پرسش من این است که کسی که می خواهد برای خدا کار کند نباید از تهمت ها بترسد.و دیگر اینکه ایشان می توانند برای آنکه متهم به تلاش برای حذف یک جناح نشوند مبارزه با فساد را از کسانی شروع کنند که سنگ طرفداری از ایشان را بیشتر از بقیه به سینه می زنند.در آن صورت دهان دشمنانشان بسته‌ میشود.
3.نمی خواهم بگویم ایشان مجتهد نیستند اما درباره مرجعیت ایشان پرسشی ذهنم را به خود مشغول کرده و آن اینکه با توجه به اینکه ایشان چه قبل و چه بعد از انقلاب گرفتاریها و مشغله‌های بسیاری داشته اند چگونه فرصت مطالعه و تحصیل تا آن حد را داشته اند که به مقام مرجعیت نایل شوند.
اینها پرسش های من هستند که امیدوارم با کمک دوستان پاسخ این پرسش ها را بیابم.

مدیریت تاپیک بنده را حذف و پست اول را داخل این تاپیک که قبلا زده بودم قرار داد.اونایی که میتونن بیان تو اینجا و جوابمو بدن
https://forum.hammihan.com/thread296699.html
bisavad هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 07-17-2016   #31 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

m_abraham's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : 3انتقاد از رهبر عزیزم امام خامنه‌ای

نوشته اصلي بوسيله tertullian نمايش نوشته ها
درود بر شما

من کار زرتشتی و غیر زرتشتی در توهین به مسلمانان را تایید نمی کنم . ولی آیا خود زرتشتیان شهید ندادن ؟

این مسئله برای خود من زیاد پیش اومده ، بارها دوستان زرتشتی مسخره ام کرده اند و به تحقیر ، " ابراهیمی " ام خوانده اند ، یا " پولسي " خوانده اند مرا یا بدتر از آن ، به توهین علنی مرا خوانده اند ... ولی جواب ندادم ، بذار هر چی میخوان بگن .

ولی کارهایی که سایت هایی مثل ادیان نت ، راه راستی و ... از کار آن شخص زرتشتی متعصب ، دست کمی نداره .

زرتشتیان خیلی متعصب هستند ، نسبت به دینشان . وقتی یک مسلمان بیاد به اعتقاداتشون توهین کنه ، اونها هم توهین می کنن .

حالا آخر عاقبت این ماجرا به کجا ختم میشه ، خدا میدونه .
گفتن واقعیات یک دین کجایش اشکال دارد ؟؟
آیا اشکال دارد بگوییم که کفاره گناه در دین زرتشت کشتن حیوانات است ؟؟
خب دقیقا این سایت ها با منابع دقیق از کتب زرتشتی میاورند.
حالا اینکه زرتشتیان فقط 2 شهید داوطلب دادن هم واقعیته .
بیان واقعیت هیچ اشکالی ندارد بلکه پوشاندن آن اشکال دارد .
زرتشتیان هم فقط ادعای وطن پرستی میکردن و مارو تازی پرست و میخواندند
ولی بازهم میگویم خوشبختانه در 8 سال دفاع مقدس معلوم شد کی وطن فروشه و کی وطن دوست .
به آنان سختی ها و آسیب هایی رسید وچنان متزلزل و مضطرب شدند تا جایی که پیامبر و کسانی که با او ایمان آورده بودند،می گفتند:بار خدایا، کی ما را یاری کنی؟ [به آنان گفتیم:] آگاه باشید! یقیناً یاری خدا نزدیک است.
m_abraham آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 07-17-2016   #32 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

adibdan's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله bisavad نمايش نوشته ها
من برخلاف برخی دوستان که هنگام انتقاد همیشه یک طرفه به قاضی رفته و نیمه دیگر لیوان را نمی بینند نمی خواهم با سیاه نمایی همه چیز را منفی جلوه دهم.فلذا قبلا در دو تاپیک زیر از امام خامنه‌ای دفاعیاتی کرده ام.
http://forum.hammihan.com/thread201687.html
http://forum.hammihan.com/thread217512.html
ما خب با توجه به اینکه ایشان را معصوم از خطا و اشتباه نمی دانم وظیفه خود می دانم که از باب النصیحه لائمه المسلمین انتقاداتی را در کمال ادب و احترام از ایشان بکنم.پس ضمن ادای احترام به رهبر عزیزم امام خامنه‌ای سوالاتم را مطرح می کنم تا اگر اشتباه کرده ام از اشتباه در بیایم.
1.از دو حالت خارج نیست یا مردم ایران بصیرت و آگاهی دارند یا فاقد بصیرت لازمند.اگر بصیرت ندارند پس چرا امام خامنه‌ای مدام از آنها تعریف و تمجید میکنند و اگر بصیرت لازم را دارند چرا هنگام انتخابات به بصیرت آنان اعتماد نکرده و بوسیله شورای نگهبان حق انتخاب را از آنها سلب می کنند.
2.میگویند ایشان بدین دلیل با مفسدان اقتصادی برخورد عملی نمی کنند که در صورت برخورد ایشان را متهم به دیکتاتوری و تلاش برای حذف یک جناح خاص از عرصه حاکمیت می کنند.پرسش من این است که کسی که می خواهد برای خدا کار کند نباید از تهمت ها بترسد.و دیگر اینکه ایشان می توانند برای آنکه متهم به تلاش برای حذف یک جناح نشوند مبارزه با فساد را از کسانی شروع کنند که سنگ طرفداری از ایشان را بیشتر از بقیه به سینه می زنند.در آن صورت دهان دشمنانشان بسته‌ میشود.
3.نمی خواهم بگویم ایشان مجتهد نیستند اما درباره مرجعیت ایشان پرسشی ذهنم را به خود مشغول کرده و آن اینکه با توجه به اینکه ایشان چه قبل و چه بعد از انقلاب گرفتاریها و مشغله‌های بسیاری داشته اند چگونه فرصت مطالعه و تحصیل تا آن حد را داشته اند که به مقام مرجعیت نایل شوند.
اینها پرسش های من هستند که امیدوارم با کمک دوستان پاسخ این پرسش ها را بیابم.
در مورد بند یکم . حالا بشوخی هم که شده تصور نمیره رهبری از ملت و بصیرتشونتعریف نکنه .و ارتباط این موضوع شورای نگهبان با بصیرت ملت و ارتباط شورای نگهبان فارغ از قانون اساسی با رهبری هم بیربطه .
شورای نگهبان جزیی از قانون اساسی کشوره و رهبری بخشی از پروسه انتخابی اونه و عقلا این تصور که رهبری قادر باشه قانون اساسی را متوقف کنه از ذهن یک بیسواد تراوش میکنه .
ضمن اینکه عملکرد شورای نگهبان تنها تایید و رد صلاحییت نیست و بد نیست یک بار وظایف شورای نگهبان مرور بشه .
اسمش روشه . شورای نگهبان قانون اساسی .منطقا این شورا و وظایف رد صلاحیتیش در مقابل اشخاص و جریان هایی که حالا یا همه و یا بخشی و یا نسبتی منافقانه با قانون اساسی کشور دارن و قوانین زیر مجموعه اون در جهت عدم مشروعییت بخشی به اونهاست و ربطی به بصیرت ملت و رهبری نداره . که حالا یه عده مخالف قانون اساسی تایید صلاحییت بشن و مردم با بصیرت اونها را کنار بزارن ؟
البته پذیرفتنیه که مثل هر مجموعه انسانی دیگه این شورا هم اشتباهاتی داشته باشه. که نمیتونه دلیل تعطیلیش باشه .
یک مثال . فردی بعنوان یک نامزد انتخاباتیبا ام ای 6 ارتباطاتی داره . سیستم اطلاعاتی کشور هم گزارش نسبی اونو تهیه کرده . شورای نگهبان هم نیست . مردم از کجا بفهمن این بابا نفوذیه که بهش رای ندن ؟
بفرض گزارش اطلاعاتی این بابا هم منتشر شد.
یا باید از نامزدی این شخص جلوگیری بشه که با قبول مخاطرات رسانه ای شدن این موضوع و هرج و مرج و فراافکنی ها نتیجه همون کار شورای نگهبان میشه
یا اینکه اجازه نامزدی بدن که با عقل جور در نمیاد .

بنا بر این خلاصه موضوع یک چالش تناقض از درون ذهنیه که اصلا احاطه ای روی قانون اساسی نداره و درون جوی از مخالفت با شورای نگهبان اسیره
قديمي 07-17-2016   #33 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

adibdan's Avatar

ارسال پیام خصوصی

در مورد بند دو هم. حالا ببینیم استارتر چقدر در بحث مشارکت میکنه .هر چند بالاخره پاسخش را میگیره

در مورد بند سوم. استارتر یک سووال را پاسخ بده . ایا ایشون میدونه مجتهد و رسیدن بدرجه اجتهاد چطوریه ؟
چی میشه که یکی میشه مجتهد ؟
adibdan آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 07-17-2016   #34 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت

tertullian's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله taksis نمايش نوشته ها
چقدر قشنگ تاپیکو منحرف میکنید واقعا
انتقاد از رهبری رسید به تعداد زرتشتیانه جبهه در هشت سال دفاع مقدس!!
کلا تو هم میهن تاپیک باز میشه باید پست ششم هفتم به بعد رو جدا کنن بکننش یه تاپیکه جدید
کار از انتقاد گذشته .

میترسم انتقاد کنم ، سرنوشت آیت الله منتظری دچار شم ...
tertullian آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 07-17-2016   #35 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

ss8248's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله tertullian نمايش نوشته ها
کار از انتقاد گذشته .

میترسم انتقاد کنم ، سرنوشت آیت الله منتظری دچار شم ...
سلام. به سرنوشت منتظری دچار نمیشوید...چون در سطحش نیستید...هر چه دل تنگت میخواهد بگویید ...اینجا فضای مجازیست...خدا و پیغمبر را هم زیرسوال میبرند...رهبر دیگه حسابش جداست!
ss8248 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 07-17-2016   #36 (لینک نوشته)
کاربر عضو

mehdi.sh99's Avatar

ارسال پیام خصوصی

سلام دوست عزیز. در مورد سوال اول میخواستم بگم حق انتخاب از مردم سلب نمیشه وتو هرکشوری(حتی امریکا) نهاد هایی هستن که کاندیداها باید ازفیلتر اونا رد بشن حتی خیلی سخت تر وباید به مبانی نظام اعتقاد داشته باشن مثلا تو امریکا به هولوکاست و.. درمورد سوال دوم اولا مفاسد اقتصادی مربوط به کل کشور است و مربوط به یک بحث جناحی نیست ثانیا طبق قانون اساسی رهبری فقط در مباحث کلی دخالت میکنه واین وظیفه دولت هاست که مفاسد رو به طور جدی پیگیری کنن البته ایشون درمواقع حساس وبحرانی وارد اگه لازم باشه دخالت میکنن ولی اخه یه نفر به تنهایی چیکار میتونه بکنه واما سوال سوم اصلا شما میدونید معنی اجتهاد چیه ؟ مجتهد به کی میگن؟به نظر من این سوال شما مغرضانه است چون بر همه (حتی مخالفان ایشون) واضحه که ایشون چه شخصیت وعلمی داره
mehdi.sh99 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 07-17-2016   #37 (لینک نوشته)
فعال هم میهن

nader1368's Avatar

ارسال پیام خصوصی

این که مجتهد نیستند و یا هستند و ....بیراهه چه دردی دوا میکنه!؟
رهبری یا هر که سر نظام است و مسول است باید مسول باشد برای این که مسول باشد باید هم از جانب ما به مسولیت رسیده باشد!! وگرنه می شود حالی که هست.

nader1368 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 07-17-2016   #38 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

nightowl's Avatar

ارسال پیام خصوصی

البته قابل درک است که وحشت از برخورد به تیغ سانسور و سرکوب، بسیاری از مردم را به تملق و چاپلوسی بیش از حد وادار کند.
اما اگر انتقادی از آقای خامنه ای دارید، بهتر است صریح و بی پرده بیان کنید و از آمیختن پرسش های خود به تملق شدیدا خود داری کنید.
nightowl هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 07-17-2016   #39 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

bisavad's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله khamosh نمايش نوشته ها
مگه ماعربیم شمابه عربی دعا میکنی
شما با اصل دعای بنده مشکل دارید یا با زبان آن؟!!! مثلا این دعا رو فارسی می نوشتم دیگه باهاش مشکل نداشتی؟ !!!
نوشته اصلي بوسيله ss8248 نمايش نوشته ها
سلام.
درباره بند سوم؛ فکر کنم این لینکها بی ارتباط نباشه:
http://www.x-shobhe.com/print/675.html

http://www.x-shobhe.com/shobhe/6003.html
لینک های شما را خواندم اما قانع نشدم.حال من چند پرسش می پرسم و انتظار دارم بدون گذاشتن لینک خودتان پاسخم را بنویسید.
1.درباره نحوه اعطای مدرک اجتهاد باید بگم اونقدر بی در و پیکر و بی قاعده است که فقهای شورای نگهبان برای آن ارزشی قایل نیست و در صورت درخواست دوباره باید امتحان بدهی اما جالب اینجاست که شورای نگهبان مدارک فارق التحصیلی دانشکاه آزاد ناکجاآباد را نیز قبول می کند.شاید باور نکنی اما گرفتن اجتهاد آنقدر راحت است که حتی کسی مثل شما می توانی خیلی راحت با تایید یک مجتهد به عنوان مجتهد در حوزه شناخته شوید.مثلا کافیست همین حسن کلید دار بنویسد که شما مجتهد هستید پس شما طبق قانون جوزه مجتهد شناخته میشوید.به همین راحتی
2.فرض کنیم ثابت شد کسی مجتهد است آیا هر کس مدرک اجتهاد گرفت و تعیلم و تعلم داخل جو حوزه را رها کرد و مشغول کاری دیگر شد صلاحیت مرجعیت و افتا را دارد.مراجع بزرگ در تاریخ شیعه پس از آنکه حکم اجتهاد می گرفتند سالها تعلیم و تعلم می کردند تا جامعه ایشان را به عنوان یک مرجع دینی قبول می کرد.آیا در تاریخ شیعه مرجعی را سراغ دارید که از فردای روزی که مدرک اجتهاد گرفته سریع مرجع تقلید شود؟ باید طلاب سالها پای درس خارج یک مجتهد بنشینند تا برایشان مسلم شود که ایشان صلاحیت افتا دارند.
3.در لینکی که داده بودید صحبت از درس خارج فقه امام خامنه‌ای شده بود.آیا میتوان ویدیو های این دروس را پیدا کرد؟ من که نیافتم.شاید اگر فیلم درس خارج فقه ایشان را مشاهده میکردم بهتر می توانستم نتیجه بگیرم.
نوشته اصلي بوسيله moony نمايش نوشته ها
در مورد انتقاد شماره 1
هر چند ارتباطی به شخص نداره و این سیستم انتخاباتی است که شورای قانون اساسی در سال 58 تصویب کرده
من منکر لزوم وجود نهادی برای نظارت بر انتخابات نیستم اما هیچ کس نمی تواند منکر این شود که حتی در صورت رای آوردن تمام اصلاح طلبان اکثریت خبرگان اصولگرا میشد.به نظرت چرا؟!!!
bisavad هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 07-17-2016   #40 (لینک نوشته)
کاربر عضو

mostafasalari514's Avatar

ارسال پیام خصوصی

سلام دوست عزیز شما با این سولات که کردی نشان دادی که منظورت انتقاد نیست اگه انتقاد بود اینجا مطرح نمی کردی این گونه سولات باید جایی مطرح بشه که بتونه بهت جواب بده ما که توان جواب را نداریم چرا جواب بدیم عین این که یه ادمی که اصلا از پزشکی چیزی نمی داند از پزشک ایراد بگیره و.....
mostafasalari514 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 07-17-2016   #41 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

moony's Avatar

ارسال پیام خصوصی

من منکر لزوم وجود نهادی برای نظارت بر انتخابات نیستم اما هیچ کس نمی تواند منکر این شود که حتی در صورت رای آوردن تمام اصلاح طلبان اکثریت خبرگان اصولگرا میشد.به نظرت چرا؟!!!
خوب همون رای آوردن اکثریت اصلاح طلب در انتخاباتی که نظارتش با شورای نگهبان اصول گرا بوده بهترین مهر تایید است که این دو منافاتی با هم ندارند
سوال را واضح تر بپرس

انسانى ترىن کتاب در مورد امام حسين

3 انتقاد از رهبر عزیزم امام خامنه‌ای
moony آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 07-17-2016   #42 (لینک نوشته)
آغازگر برتر گفتگو

ali-yo's Avatar

ارسال پیام خصوصی

اول دو نکته و بعد پاسخ به سوالات

اولا ؛ شما اگر قصدتون فقط سوال پرسیدن هست بهتره این سوال رو در سایت هایی بپرسید که طرفداران حضرت اقا اونجا بیشتر هستند ... مثلا سوال از اصولگرایان رو که نباید در تاپیک اصلاح طلبان پرسید هم انجمن هایی مختلفی هستند که به سوالات شما پاسخ بدن و همه سایت های مختلفی از جمله سایت پرسمان دانشجویی

دوما ؛ بنده هم متاسفانه کمتر وقت بحث دارم و اگر بیام هم میهن معمولا پستی میذارم و میرم ، امیدوارم اگر به جواب های بنده نقدی داشتید دوستان دیگه پاسخ بدن یا اینکه خودم وقت کنم باز بیام و حتما اگر جوابی نوشتید به شخصی بنده هم بفرستید چون ممکنه تاپیک رو نخونم

سوما ؛ پیشنهاد می کنم این لینک رو بشنوید:

پناهیان ، رهبری | مبارز کلیپ

از دو حالت خارج نیست یا مردم ایران بصیرت و آگاهی دارند یا فاقد بصیرت لازمند.اگر بصیرت ندارند پس چرا امام خامنه‌ای مدام از آنها تعریف و تمجید میکنند و اگر بصیرت لازم را دارند چرا هنگام انتخابات به بصیرت آنان اعتماد نکرده و بوسیله شورای نگهبان حق انتخاب را از آنها سلب می کنند.
مردم ایران در موارد مختلفی ثابت کردند که بصیرت دارند مثل نهم دی و ... اما این بصیرت یک چیز مطلق نیست ، اونها گاهی اوقات هم اشتباهاتی داشتند ... ما دیدیم کسانی رو که قبل از انتخابات از ولایت و قانون و دموکراسی حرف می زدند اما فردای انتخابات همه چیز رو نادیده گرفتند ... حالا فرض کنید اگر نبود شوری نگهبان تعداد اینها چند برابر بود؟!

نکته ای که مهم هست اینکه این سوال ها واقعا برای دوستان سوال نیست ، بحث اصلی بر سر بود و نبود شوری نگهبان هست جدای از بصیرت و این چیزا ... اما خوبه که دقت بفرمایید که نهاد هایی نظیر شوری نگهبان همه جا وجود داره ... شیوه تائید صلاحیت در کشور های مختلف رو می تونید بخونید ... البته یک بحثی رو بنده قبول دارم و اون اینه که باید قوانین مشخص تر بشه ... مثلا وقتی میگیم رجل سیاسی باید مشخص باشه که بازه سیاسی بودن چقدر هست

میگویند ایشان بدین دلیل با مفسدان اقتصادی برخورد عملی نمی کنند که در صورت برخورد ایشان را متهم به دیکتاتوری و
بنده نمی دونم چه کسی این رو به شما گفته ... وظایف رهبری دخالت مدام در کارهای اجرایی نیست ، ایشون سیاست های کلی رو انتخاب می کنند ... اما دوستان توجهی ندارند ... فرمان هشت ماده ای ایشون چقدر مورد توجه قرار گرفت؟! ... تا جایی که در نامه سال قبلشون بعد از 14 سال باز مجبور شدن به اون شکل به مسئولین عتاب کنند که چرا برخورد جدی رخ نمیده؟!

وظیفه دیگه ایشون انتخاب رئیس قوه قضائیه هست ... که انصافا شاهدید هرجا تخلفی اثبات بشه و نوبت به این قوه برسه با جدیت تمام برخورد می کنه

نمی خواهم بگویم ایشان مجتهد نیستند اما درباره مرجعیت ایشان پرسشی ذهنم را به خود مشغول کرده و آن اینکه با توجه به اینکه ایشان چه قبل و چه بعد از انقلاب گرفتاریها و مشغله‌های بسیاری داشته اند چگونه فرصت مطالعه و تحصیل تا آن حد را داشته اند که به مقام مرجعیت نایل شوند.
3 انتقاد از رهبر عزیزم امام خامنه‌ای تحصیل در مشهد
سیدعلی خامنه‌ای تحصیل را در چهار سالگی از مکتب‌خانه و با فراگیری قرآن کریم شروع کرد. دوره‌ی دبستان را در نخستین مدرسه‌ی اسلامی مشهد، دارالتعلیم دیانتی، گذراند. در همین ایام، یادگیری قرائت و تجوید قرآن را نزد برخی قاریان قرآن مشهد آغاز کرد
هم‌زمان با تحصیل در کلاس پنجم دبستان، تحصیلات مقدماتی حوزوی را نیز آغاز کرد. شوق وافر او به تحصیلات حوزوی و تشویق والدین سبب شد که وی پس از اتمام دوره‌ی دبستان، وارد دنیای طلبگی شود و تحصیل علوم دینی را در مدرسه‌ی سلیمان‌خان ادامه دهد. وی بخشی از مقدمات را نیز نزد پدر طی کرد. سپس به مدرسه‌ی نواب رفت و دوره‌ی سطح را در آن به پایان برد. هم‌زمان با تحصیلات حوزوی دوره‌ی دبیرستان را تا سال دوم متوسطه ادامه داد.
وی معالم‌الاصول را نزد آیت‌الله سیدجلیل حسینی سیستانی و شرح لمعه را نزد پدر و میرزا احمد مدرس یزدی فرا گرفت. رسائل، مکاسب و کفایه را نیز نزد پدر و آیت‌الله حاج شیخ هاشم قزوینی آموخت. در سال ۱۳۳۴ش، در درس خارج فقه آیت‌الله سید محمدهادی میلانی حاضر شد.

3 انتقاد از رهبر عزیزم امام خامنه‌ای حوزه نجف
وی در ۱۳۳۶ش طی سفر کوتاهی همراه خانواده به نجف اشرف مشرف شد و در دروس مدرسان بنام حوزه‌ی علمیه‌ی نجف، از جمله آیات سید محسن حکیم، سید ابوالقاسم خویی، سید محمود شاهرودی، میرزا باقر زنجانی و میرزا حسن بجنوردی حضور یافت، ولی به دلیل عدم تمایل پدر برای اقامت در آن شهر به مشهد بازگشت و به مدت یک سال دیگر در درس آیت‌الله میلانی حاضر شد. سپس در سال ۱۳۳۷ش به شوق ادامه تحصیل عازم حوزه‌ی علمیه‌ی قم شد. در همین سال و پیش از عزیمت به قم، آیت‌الله محمدهادی میلانی به وی اجازه‌ی روایت داده بود

3 انتقاد از رهبر عزیزم امام خامنه‌ای حوزه قم
سید علی خامنه‌ای، در قم نزد بزرگانی چون آیات حاج‌آقا حسین بروجردی، ‌امام خمینی، حاج شیخ‌مرتضی حائری یزدی، سیدمحمد محقق داماد و علامه طباطبایی تلمذ نمود. در مدت اقامت در قم اکثر وقت خود را به تحقیق، مطالعه و تدریس می‌گذراند.

3 انتقاد از رهبر عزیزم امام خامنه‌ای بازگشت به مشهد
آیت‌الله خامنه‌ای در ۱۳۴۳ش به دلیل عارضه‌ی بینایی پدر و کمک به وی به ضرورت از قم به مشهد بازگشت و بار دیگر در جلسات درس آیت‌الله میلانی حضور یافت که تا سال ۱۳۴۹ ادامه داشت. او از ابتدای حضور در مشهد، به تدریس سطوح عالی فقه و اصول (رسائل، مکاسب و کفایه) و برگزاری جلسات تفسیر برای عموم همت گماشت. در این جلسات جمعیت کثیری از قشر جوان به ویژه دانشجویان حضور پیدا می‌کردند. در جلسات تفسیر خود، مهمترین پایه‌های فکری اسلام و اندیشه اسلامی را از خلال آیات قرآن استخراج و بیان می‌نمود و به تعمیق بنیان‌های اندیشه مبارزه و براندازی حکومت طاغوت می‌‌پرداخت به صورتی که شرکت‌کننده در درس تفسیر او به این نتیجه ضروری و طبیعی می‌رسید که حکومتی بر پایه اسلام و معارف دین باید در کشور تحقق یابد. یکی از اهداف اصلی او از تفسیر، انتقال مبانی انقلاب اسلامی به جامعه بود از سال ۱۳۴۷ درس تخصصی تفسیر را نیز برای طلاب علوم دینی شروع کرد که این دروس و جلسات تفسیر تا سال ۱۳۵۶ و قبل از دستگیری و تبعید به ایرانشهر ادامه داشت. جلسات تفسیر در سالیانی از دوره ریاست جمهوری و پس از آن ادامه داشت.

3 انتقاد از رهبر عزیزم امام خامنه‌ای تدریس درس خارج
ایشان از سال ۱۳۶۹ش تدریس خارج فقه را آغاز کرد و تاکنون به تدریس ابواب جهاد، قصاص، مکاسب محرمه و صلاة مسافر پرداخته اند.
قديمي 07-17-2016   #43 (لینک نوشته)
" هـمــــای "

sepantman's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله saharsahar75 نمايش نوشته ها
بنده فکر میکنم تمجید بود با اسانس انتقاد :|

البته تا حدودی حق دارن ، محتاطانه رفتار کردن :)
مشکل اینجاست که شما تنها می توانید در در سطح مشخصی انتقاد وارد کنید.

البته بنده مخالف آن نوع انتقاد خصمانه و یک جانبه نگری هستم .

نوشته اصلي بوسيله psychology-reza نمايش نوشته ها
صریح ترین و تندترین انتقاد با لحنی ملایم .
و این باعث افتخاره . و نشانه ازادی بیان .
آزادی بیان تمسخر پیامبران نیست بلکه امکان نقد محترمانه و (حتی سفسطه ) در باره رهبران حکومتی جامعه است که خدا رو شکر ما داریم .
رهبر در دوران درگیریها گفته بودند اگر کسی حتی عکس مرا هم پاره کرد حق درگیری و مقابله با او را ندارید. الگوی ایشان علی(ع) است بدون اغراق.
کاش بقیه مسولین هم بیاموزند.
شلوغش نکنید ؛ کسی پیامبران ( علیهم السلام ) را نعوذ بالله به تمسخر نگرفته است .
از نظر بنده این موضوع حتی در حد مثال زدن هم اشتباه است چه برسد به زبان راندش
حال آنکه شما به راحتی به خود اجازه می دهید برای به کرسی نشاندن حرفتان هر مثالی
بزنید.

نقد محترمانه یعنی چه دلیلی برای باقی ماندن ایشان در مقام رهبری بصورت مادام العمر
وجود دارد ؟

وظیفه ی رهبر جامعه تنها سخنرانی و اقامه ی نماز و عزل و نصب نیست ، این را قبول کنیم .

الی ماشاءالله ...

اللَّهُ وَلِيُّ الَّذِينَ آمَنُوا يُخْرِجُهُمْ مِنَ الظُّلُماتِ إِلَى النُّورِ

3 انتقاد از رهبر عزیزم امام خامنه‌ای

sepantman آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 07-17-2016   #44 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

ss8248's Avatar

ارسال پیام خصوصی

شما با اصل دعای بنده مشکل دارید یا با زبان آن؟!!! مثلا این دعا رو فارسی می نوشتم دیگه باهاش مشکل نداشتی؟ !!!

لینک های شما را خواندم اما قانع نشدم.حال من چند پرسش می پرسم و انتظار دارم بدون گذاشتن لینک خودتان پاسخم را بنویسید.
1.درباره نحوه اعطای مدرک اجتهاد باید بگم اونقدر بی در و پیکر و بی قاعده است که فقهای شورای نگهبان برای آن ارزشی قایل نیست و در صورت درخواست دوباره باید امتحان بدهی اما جالب اینجاست که شورای نگهبان مدارک فارق التحصیلی دانشکاه آزاد ناکجاآباد را نیز قبول می کند.شاید باور نکنی اما گرفتن اجتهاد آنقدر راحت است که حتی کسی مثل شما می توانی خیلی راحت با تایید یک مجتهد به عنوان مجتهد در حوزه شناخته شوید.مثلا کافیست همین حسن کلید دار بنویسد که شما مجتهد هستید پس شما طبق قانون جوزه مجتهد شناخته میشوید.به همین راحتی
2.فرض کنیم ثابت شد کسی مجتهد است آیا هر کس مدرک اجتهاد گرفت و تعیلم و تعلم داخل جو حوزه را رها کرد و مشغول کاری دیگر شد صلاحیت مرجعیت و افتا را دارد.مراجع بزرگ در تاریخ شیعه پس از آنکه حکم اجتهاد می گرفتند سالها تعلیم و تعلم می کردند تا جامعه ایشان را به عنوان یک مرجع دینی قبول می کرد.آیا در تاریخ شیعه مرجعی را سراغ دارید که از فردای روزی که مدرک اجتهاد گرفته سریع مرجع تقلید شود؟ باید طلاب سالها پای درس خارج یک مجتهد بنشینند تا برایشان مسلم شود که ایشان صلاحیت افتا دارند.
3.در لینکی که داده بودید صحبت از درس خارج فقه امام خامنه‌ای شده بود.آیا میتوان ویدیو های این دروس را پیدا کرد؟ من که نیافتم.شاید اگر فیلم درس خارج فقه ایشان را مشاهده میکردم بهتر می توانستم نتیجه بگیرم.
!
سلام.
شما اینجا یک ایراد سطحی وارد کردید درباره اعطای مدرک اجتهاد توسط حوزه ها. این ایراد شما اگر وارد باشد ربطی به اقای خامنه ای ندارد.ایراد به کل جامعه حوزوی وارد است و می شود با این ایراد اجتهاد همه فقها را زیر سوال برد!
برای گرفتن اجتهاد تایید دونفر(اگر درست گفته باشم) نیاز است به همراه آزمونهای این دوره. و البته بستگی دارد به سطح استعداد و زحمت مجتهد. مثلا شهید صدر یا امام خمینی موقعی که بسیار جوان بودند درجه اجتهاد را گرفتند.
پس اگر ایردی باشد به سیستم حوزه وارد است و ایضا به سایر مراجع که نباید دراین باره سکوت کنند و بگذارند هرکسی که خواست مجتهد شود. اما شاهدیم که اکثر مراجع و علمای حوزه اجتهاد و مرجعیت ایت الله خامنه ای را تایید کرده اند.بعضی مخالفت ها هم جنبه سیاسی دارد تا دغدغه دینی.

اما مرجع شدن ، همان اعلام آمادگی مجتهد است برای رجوع سایر افراد به ایشان .همانطور که در ان لینکها توضیح داده شد.

درباره درس خارج بنده شنیده ام که ایشان نمی گذارند که کسی فیلم بگیرد یا از رادیو پخش بشود. در قضیه اعدام شیخ شهید نمر ، ایشان در جلسه درس خارج دراین باره اعلان موضع کردند. (همانطور ک در اخبار سیما هم گفته شد)
تصاویری از جلسه درس خارج فقه آ‌یت‌الله خامنه‌ای

درس خارج آیت الله خامنه‌ای
ss8248 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 07-17-2016   #45 (لینک نوشته)
همیار تالار بانوان

asemoni's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله taksis نمايش نوشته ها
چقدر قشنگ تاپیکو منحرف میکنید واقعا
انتقاد از رهبری رسید به تعداد زرتشتیانه جبهه در هشت سال دفاع مقدس!!
کلا تو هم میهن تاپیک باز میشه باید پست ششم هفتم به بعد رو جدا کنن بکننش یه تاپیکه جدید
البته برا من جای تعجبه چرا از پست ۵ به بعد به احمدی نژاد و روحانی کشیده نشد:))
هیچ حِسابش مَگیر

مولانا: )
asemoni آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال