مقایسه ایران و آمریکا در جنگ با داعش
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > سیاست و روابط بین الملل
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

سیاست و روابط بین الملل گفتگو پیرامون "علوم سیاسی" و "روابط بین الملل "

پاسخ
 
LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 07-23-2016   #1 (لینک نوشته)
هم میهن دوست
 
arman1939's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض مقایسه ایران و آمریکا در جنگ با داعش

مقایسه ایران و آمریکا در جنگ با داعش
خب هم ایران و هم آمریکا هر دو لااقل در ظاهر با داعش مبارزه نظامی و جنگ می کنند. در این یکی دو سال اخیر خیییلی زیاد شنیدیم و می شنویم که امروز n تعداد مدافع حرم در سوریه کشته شدند و روز قبل هم تعدادی دیگر و هر روز می شنویم. یا در محله هایمان چند مدافع حرم که هم محله ای مان هم بودند را جنازه هایشان را تشییع می کنند. در کل تلفات نیروهای کشورمان در سوریه واقعا بالاست. اما هیچ گاه نشنیدیم که به طور دقیق و موثق اعلام کنند که فلان شهر سوریه توسط یا حداقل با کمک نیروهای ایرانی از دست نیروهای داعش آزاد شده. یا اینکه فلان شخصیت داعش توسط نیروهای ایرانی کشته شده.
اما اون روی سکه، بارها و بارها شنیدیم که نیروهای آمریکایی فلان ستون داعش را نابود کردند یا فلان فرمانده داعش را به قتل رساندند. از جمله بن لادن، یا جدید ترین نمونه اش که چندی قبل فرمانده نظامی داعش در افغانستان توسط پهبادهای بی سرنشین آمریکایی کشته شد. منبع و متن کامل خبر
این است فرق دو کشور در جنگیدن!!! آمریکایی ها حتی حاضر نیستند جان یک سربازشون در کشوری خارجی به خطر بیندازند و حملات نظامی شان را با پهباد های بدون سرنشین انجام میدن. تازه بسیار هم موفق تر هستند و هر موقع اراده کننده شخصیتهای ارشد دشمن شان را به قتل می رسانند.
جدی چقدر تفاوت در نحوه جنگیدن هست؟ ما با این همه تلفات و شهید در سوریه اما دست آورد موثقی نداریم (ادعاهای و سخنرانی های سران کشورمون رو کاری نداریم و می دانیم پوچ و برای تبلیغات هستند) ، اما آمریکایی ها بدون تلفات چندانی این چنین بیشتر از ما در جنگ سوریه و مبارزه با داعش تاثیر گذار هستند …
__________________
مقایسه ایران و آمریکا در جنگ با داعش
تو مفسر محبت ، تو طلایه دار صبحی
فاتح تاریخی من ، توخود سردارصبحی
اسم تو اسم شب من ، به شکوه اسم اعظم
متبرک و عزیزی
، مث سجدگاه آدم
arman1939 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
7 نفر نوشته را پسندیده اند
6 نفر نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 07-23-2016   #2 (لینک نوشته)
هم میهن دوست
 
arman1939's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مقایسه ایران و آمریکا در جنگ با داعش

- جنایت‌های وحشیانه و بی سابقه گروه «داعِش» بدون تردید و صد در صد محکوم است. ادامه موجودیت این گروه نه تنها برای تمامیت ارضی کشورهای منطقه و صلح خاورمیانه بلکه صلح تمام جهان خطرناک است. قطعاً باید شریان‌های گوناگون حیات این گروه قطع شود تا آن‌ها از صفحه روزگار ناپدید شوند.
2- اما! اما اگر خلیفه داعش «ابوبکر بغدادی» که خود را مسلمان ناب و مجری شریعت اسلام می‌نامد از فقیهان رسمی جهان اسلام بپرسد: فرق مبنایی و تئوریک شما با من در بیان شریعت اسلامی در کجاست که این همه مرا لعن و نفرین می‌کنند؟ این فقیهان چه پاسخی به او خواهند داد؟!

3- هیچ کس به اندازه «ابن تیمیه» (661 تا 728 قمری) در بیان عقائد و فتواهای فقهی سلفیه که گروه «داعش» و مانند آن، خود را دنبالۀ آنان می‌دانند موفق نبوده است. او در مجموعه‌ای از پرسش‌ها و پاسخ‌ها که تحت عنوان «مجموع فتاوی» از وی در دست است مو را از ماست بیرون کشیده و تار و پود تفکر اعتقادی و فقهی سلفیه و مخالفان آنها را مفصلاً به نمایش گذاشته است. ابن تیمیه در آن مجموعه نشان داده که اختلاف بنیادین سلفیه با سایر مسلمانان در این است که آنها تفسیر متون نخستین اسلامی را چه در حوزه اعتقادات و چه در حوزه شریعت به هیچ وجه جایز نمی‌دانند و معتقدند که مسلمانان در همه عصرها همان گونه باید زندگی کنند که صحابه پیامبر آن گونه زندگی می کردند، در حالی که سایر گروه‌های مسلمان، به گونه‌ای تفسیر را جایز می‌شمارند و تا حدودی تحولات زندگی را می پذیرند.

4- حال اگر ابوبکر بغدادی به فقیهان رسمی بگوید شما هم در حوزۀ شریعت اسلامی مثل ابن تیمیه و من عمل می‌کنید و می‌گوئید هیچ کدام از متن‌های مربوط به احکام شریعت را که در قرآن و حدیث آمده نباید تفسیر کرد و آنها را باید همان طور که در این متون بیان شده بدون هیچ تغییری صد در صد اجرا کرد، آنها چه پاسخی می‌دهند؟

5- آیا تفاوت مبنایی و تئوریک فقیهان رسمی با «داعش» تنها در حوزۀ اعتقادات اسلامی است؟ یا این که تفاوت دیگری هم وجود دارد و آن این که فقیهان می‌گویند آقای بغدادی! شریعت الهی همان است که شما می‌گوئید ولی در عصر حاضر همۀ آن را نمی‌توان اجرا کرد؟!، یا این که می‌گویند آقای بغدادی! شما خیلی وحشیانه اجرای شریعت می‌کنید و این درست نیست؟!

6- موشکافی های دانش هرمنوتیک در سه قرن اخیر نشان داده که بر خلاف مدعای ابن تیمیه، احتراز از تفسیر متون، خود، گونه ای تفسیر است و مبنای تئوریک دارد. خطر عظیم داعش ها، القاعده ها، النصرة ها، طالبان ها در جهان حاضر از مبنای تئوریک تفسیر آنها برمی خیزد و نه از تفسیر نکردن آنها. آن مبنای تئوریک مشترک میان آنان و فقیهان رسمی این است که متون قرآن و حدیث حاوی یک سلسله نظام های ثابت و ابدی معرفتی، اخلاقی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی برای همۀ انسان ها در همۀ عصرها می باشد که آن را «شریعت الهی» می نامند. این یک «پیش فهم» باطل در مقام تفسیر متون اسلامی است که همۀ خطرها و خشونت های شدید و یا غیر شدید در جهان اسلام از آن بر می خیزد. صاحب این قلم از 20 سال پیش در نوشته ها و سخنرانی های خود این پیش فهم باطل را با روش های علمی نقد کرده است. من اکنون می پرسم آیا پیدایش القاعده ها، طالبان ها، النصرة ها، داعش ها و ... در جهان اسلام کافی نیست که چرت ما مسلمانان را پاره کند تا فقیهان را وادار سازیم آن پیش فهم باطل و خطر ساز را کنار بگذارند؟!

7- من به همۀ فقیهان محترم که در حوزۀ علمیه قم و نجف نشسته اند پیشنهاد می کنم (علاوه بر محکوم کردن سیاسی آن گروه ها که انجام داده اند) یک نشست جهانی از فقیهان اسلام در حوزۀ قم یا نجف فرا بخوانند و یکبار برای همیشه آن پیش فهم مشترک باطل و خطر ساز را به وسیلۀ موافقان و مخالفان آن به بحث و نقد جدی بگذارند و در این مقطع تاریخی حساس که حق موجودیت و حیات مسلمانان در جهان حاضر زیر سؤال رفته با تجدید نظر در مبانی خود اسلام و مسلمانان را نجات دهند. این یک خدمت تاریخی بسیار بزرگ به اسلام خواهد بود.این جانب به آنان یادآور می شوم که اگر کلیسای رسمی کاتولیک در دهۀ 1960 واتیکان 2 را تشکیل نمی داد و در پاره ای از مبانی خود تجدید نظر نمی کرد امروز بسیار نادم بود و این ندامت هیچ سودی نداشت.
arman1939 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 07-23-2016   #3 (لینک نوشته)
هم میهن دوست
 
arman1939's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مقایسه ایران و آمریکا در جنگ با داعش

مبناهای تئوریک داعِش

تاریخ نشر اینترنتی: دوشنبه 30 تير 1393 دسته بندی: مقالات


محمد مجتهد شبستری
اگر از داعش بپرسیم مبناهای تئوریک شما چیست؟ در پاسخ ما حداقل مبناهای کلامی و فقهی زیرا برخواهند شمرد:
1- خداوند از طریق قرآن و حدیث، اوامر و نواهی ثابت و ابدی خود را به همۀ انسان‌ها ابلاغ نموده و بر آنان واجب کرده در همه عصرها و در همه قلمرو زندگی فردی و اجتماعی بدون استثنا آنها را به کار بندند.
2- در عصر حاضر ما مسلمانان از سوی خدا مکلف هستیم تا حکومت (خلافت اسلامی) تشکیل دهیم و احکام خداوند را که در ابواب مختلف فقه اسلامی مسطور است و از کتاب و سنت استنباط شده در روی زمین اجرا کنیم.
3- ما در تشخیص این وظیفه شرعی و تکلیف الهی «مجتهد» هستیم، این تشخیص برای ما «حجت» است و بر مجتهد جایز نیست از تشخیص شرعی خود تخلف کند. اگر همه جهانیان هم با ما مخالفت کنند ما مجاز نیستیم از این حکم شرعی سرپیچی کنیم.
4- هرکس و هر گروه و هر دولت در برابر ما بایستد ما شرعاً مکلفیم تا حد جنگیدن، با آنان مقابله کنیم تا همه موانع را که سد راه اجرای احکام الهی شده اند از میان برداریم.
5- ما با تکیه بر این مبناهای تئوریک، عملاً به تأسیس حکومت و اجرای احکام الهی پرداخته‌ایم. همه اقدامات ما از تأسیس خلافت تا خانه‌نشین کردن زنان تا جزیه گرفتن از مسیحیان و تا کشتن اسیران جنگی و ... توجیهات فقهی مسلم دارد.
***
آنچه در جهان حاضر همۀ عقلای عالم را دچار وحشت و اضطراب و تأسف می‌کند خطر مقبول افتادن و شیوع همین مدعاهای تئوریک است. این مدعاها اجازه می‌دهند هرچند وقت یکبار، اینجا و آنجای جهان افراد و گروه‌هایی سربلند کنند و بنام خدا یا هر عنوان دیگر صلح جهانی و همه تنظیمات بین المللی را نابود کنند و همۀ نهادهای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جامعه‌ها را منهدم سازند، همه جا را به خاک و خون بکشند و خشونت کور و ظلمت سیاسی محض را جانشین همه محاسبات عقلانی و عقلائی در باب سیاست کنند.
حال پادزهر تئوریک این مبناهای تئوریک خطرناک چیست؟ در چهارچوب کلام‌ها و فقه‌های رسمی اسلامی این مبناها پادزهر تئوریک ندارد چون همه آنها در چهارچوب همان کلام و فقه مطرح شده‌اند و قابل توجیه هستند. پادزهر تئوریک در این باب فقط و فقط به رسمیت شناختن «حقوق بشر» است. به رسمیت شناختن این مبنا که در جهان حاضر هیچ انسانی و هیچ گروهی حق ندارد به نام خدا و یا هر عنوان دیگر با قهر و غلبه قیام کند و نظم سیاسی جامعه‌ها و حکومت آنها را در دست بگیرد و یا بر خلاف رأی اکثریت با استبداد و اختناق آن را در دست خود نگاه دارد. تأسیس نظم سیاسی و تعیین قواعد آن و اعمال قدرت سیاسی و حفظ آن، حقوق فرد فرد انسان‌های هرجامعه است و لاغیر. اینها حقوق بشر است از آن نظر که بشر است و در همه جهان و همه جامعه ها باید به رسمیت شناخته شوند.
«حقانیت» حقوق بشر در جهان حاضر ناشی از همین پادزهر بودن تئوریک آن است. اما کلام و فقه رسمی اسلام برای مقابله با آن مبناهای خطرناک نه تنها فقیر است، بلکه بستر ساز پیدایش داعِش‌ها و داعشیان است. همین «حقوق بشر» است که الهی دانان و فقیهان اسلام باید آن را به رسمیت بشناسند و فرهنگ اسلام و مسلمانی را با این اقدام تاریخ ساز توان زیستن و بالیدن در جهان حاضر ببخشند. این است رسالت انسانی و دینی تاریخی ما مسلمانان در عصر حاضر.
arman1939 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 07-23-2016   #4 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
moony's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مقایسه ایران و آمریکا در جنگ با داعش

نوشته اصلي بوسيله arman1939 نمايش نوشته ها
خب سال اخیر خیییلی زیاد شنیدیم

نشنیدیم
که به طور دقیق و موثق اعلام کنند که فلان شهر سوریه توسط یا حداقل با کمک نیروهای ایرانی از دست نیروهای داعش آزاد شده. یا اینکه فلان شخصیت داعش توسط نیروهای ایرانی کشته شده.
اما اون روی سکه، بارها و بارها شنیدیم که نیروهای آمریکایی فلان ستون داعش را نابود کردند یا فلان فرمانده داعش را به قتل رساندند. از جمله بن لادن، یا جدید ترین نمونه اش که چندی قبل فرمانده نظامی داعش در افغانستان توسط پهبادهای بی سرنشین آمریکایی کشته شد.
رسانه قدرت است
شما یه کم در مورد منابع شنیده هاتون تنوع بدید دید بهتری خواهید داشت
+
علت تفاوت در روش به علت تفاوت در بودجه نظامی این دو کشور است ، فهمیدنش خیلی سخت نیست
__________________
می گویند حکومت ایران از قدرت امریکا هراس دارد؛ در پاسخ می گوییم اگر ما از شما هراس داشتیم، چگونه در دهه پنجاه شما را از ایران بیرون ریختیم و در دهه نود نیز شما را از کل منطقه بیرون راندیم.انسانى ترىن کتاب در مورد امام حسين

مقایسه ایران و آمریکا در جنگ با داعش
moony آفلاين است   پاسخ با نقل قول
7 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 07-23-2016   #5 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
alivw71's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مقایسه ایران و آمریکا در جنگ با داعش

نوشته اصلي بوسيله arman1939 نمايش نوشته ها
خب هم ایران و هم آمریکا هر دو لااقل در ظاهر با داعش مبارزه نظامی و جنگ می کنند. در این یکی دو سال اخیر خیییلی زیاد شنیدیم و می شنویم که امروز n تعداد مدافع حرم در سوریه کشته شدند و روز قبل هم تعدادی دیگر و هر روز می شنویم. یا در محله هایمان چند مدافع حرم که هم محله ای مان هم بودند را جنازه هایشان را تشییع می کنند. در کل تلفات نیروهای کشورمان در سوریه واقعا بالاست. اما هیچ گاه نشنیدیم که به طور دقیق و موثق اعلام کنند که فلان شهر سوریه توسط یا حداقل با کمک نیروهای ایرانی از دست نیروهای داعش آزاد شده. یا اینکه فلان شخصیت داعش توسط نیروهای ایرانی کشته شده.
اما اون روی سکه، بارها و بارها شنیدیم که نیروهای آمریکایی فلان ستون داعش را نابود کردند یا فلان فرمانده داعش را به قتل رساندند. از جمله بن لادن، یا جدید ترین نمونه اش که چندی قبل فرمانده نظامی داعش در افغانستان توسط پهبادهای بی سرنشین آمریکایی کشته شد. منبع و متن کامل خبر
این است فرق دو کشور در جنگیدن!!! آمریکایی ها حتی حاضر نیستند جان یک سربازشون در کشوری خارجی به خطر بیندازند و حملات نظامی شان را با پهباد های بدون سرنشین انجام میدن. تازه بسیار هم موفق تر هستند و هر موقع اراده کننده شخصیتهای ارشد دشمن شان را به قتل می رسانند.
جدی چقدر تفاوت در نحوه جنگیدن هست؟ ما با این همه تلفات و شهید در سوریه اما دست آورد موثقی نداریم (ادعاهای و سخنرانی های سران کشورمون رو کاری نداریم و می دانیم پوچ و برای تبلیغات هستند) ، اما آمریکایی ها بدون تلفات چندانی این چنین بیشتر از ما در جنگ سوریه و مبارزه با داعش تاثیر گذار هستند …
بهتر بود مقایسه بین دو نیروی هوایی روسیه و امریکا را انجام میدادید ، چون امریکا نیروری زمینی نداره برا جنگ با داعش ! توانایی جنگ چریکی روی زمین نداره!
ایران فقط به صورت چریکی و جنگ نامنظم روی زمین با داعش و چند گروه تروریستی انجام میدهد از قبیل ( داعش ، النصره ، جیش الاسلام ، احرار الشام ، و... )
وروسیه خیلی بهتر از امریکا عمل کرده و سرکرده جیش الاسلام رو به هلاکت رسوند. ونفتکش های داعش را هدف قرار داد که با عث خشم ترکیه که در نهایت از این خشم جنگنده روسیه را در خاک سوریه زدند!!
__________________
ويرايش توسط alivw71 : 07-23-2016 در ساعت 03:53 PM
alivw71 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
5 نفر نوشته را پسندیده اند
3 نفر نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 07-23-2016   #6 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت
 
djmahmod's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مقایسه ایران و آمریکا در جنگ با داعش

نوشته اصلي بوسيله alivw71 نمايش نوشته ها
بهتر بود مقایسه بین دو نیروی هوایی روسیه و امریکا را انجام میدادید ، چون امریکا نیروری زمینی نداره برا جنگ با داعش ! توانایی جنگ چریکی روی زمین نداره!
ایران فقط به صورت چریکی و جنگ نامنظم روی زمین با داعش و چند گروه تروریستی انجام میدهد از قبیل ( داعش ، النصره ، جیش الاسلام ، احرار الشام ، و... )
وروسیه خیلی بهتر از امریکا عمل کرده و سرکرده جیش الاسلام رو به هلاکت رسوند. ونفتکش های داعش را هدف قرار داد که با عث خشم ترکیه که در نهایت از این خشم جنگنده روسیه را در خاک سوریه زدند!!
امریکا تون جنگ چریکی نداره ؟
تو ویتنام رو خوندی ببینی چه کرد

چنگ چریکی برای شما مفهوم تازه ای داره و برای شما گنده شده
وگرنه امریکا با بمب ناپالم و عامل نارنجی اینقدر ویتنامی کشت که سربازاش روانی شدن

جنگ روی زمین بدون پشتیبانی هوایی فایده نداره
همین پیشروی های ارتش عراق و ارتش سوریه مدیون بمباران ۱ ساله امریکا هست که توان لجستیک داعش رو گرفت
فلذا مشاهده میکنی که تا روسیه دست از بمباران مناطق خط مقدم حلب برداشت امار عقب نشینی سپاه و حزب الله افزایش یافته

روسیه هم کار خاصی نکر جر بمباران فسفری مردم سوریه
djmahmod آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 07-23-2016   #7 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
alivw71's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مقایسه ایران و آمریکا در جنگ با داعش

نوشته اصلي بوسيله djmahmod نمايش نوشته ها
امریکا تون جنگ چریکی نداره ؟
تو ویتنام رو خوندی ببینی چه کرد

چنگ چریکی برای شما مفهوم تازه ای داره و برای شما گنده شده
وگرنه امریکا با بمب ناپالم و عامل نارنجی اینقدر ویتنامی کشت که سربازاش روانی شدن

جنگ روی زمین بدون پشتیبانی هوایی فایده نداره
همین پیشروی های ارتش عراق و ارتش سوریه مدیون بمباران ۱ ساله امریکا هست که توان لجستیک داعش رو گرفت
فلذا مشاهده میکنی که تا روسیه دست از بمباران مناطق خط مقدم حلب برداشت امار عقب نشینی سپاه و حزب الله افزایش یافته

روسیه هم کار خاصی نکر جر بمباران فسفری مردم سوریه
زحمت کشید امریکا ، با عامل نارنجی که هم نتونست ویتنام رو شکست بده
اگه دست نیروی های ایرانی هم شیمیایی بدن هم که حدود 3 هفته کل سوریه رو ازاد میکنند!
alivw71 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
5 نفر نوشته را پسندیده اند
3 نفر نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 07-23-2016   #8 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
alivw71's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مقایسه ایران و آمریکا در جنگ با داعش

نوشته اصلي بوسيله djmahmod نمايش نوشته ها
امریکا تون جنگ چریکی نداره ؟
تو ویتنام رو خوندی ببینی چه کرد

چنگ چریکی برای شما مفهوم تازه ای داره و برای شما گنده شده
وگرنه امریکا با بمب ناپالم و عامل نارنجی اینقدر ویتنامی کشت که سربازاش روانی شدن

جنگ روی زمین بدون پشتیبانی هوایی فایده نداره
همین پیشروی های ارتش عراق و ارتش سوریه مدیون بمباران ۱ ساله امریکا هست که توان لجستیک داعش رو گرفت
فلذا مشاهده میکنی که تا روسیه دست از بمباران مناطق خط مقدم حلب برداشت امار عقب نشینی سپاه و حزب الله افزایش یافته

روسیه هم کار خاصی نکر جر بمباران فسفری مردم سوریه
تازه یه چیزی در مورد عراق هم بگم .
امریکا فقط نیرو پیاده کرد تو بغداد و جنگی که دهنگیر باشه نکرد با خیانت فرماندهان صدام.
وگرنه اگه با ارتش کامل صدام میخواستند بجنگند. اگر صدام یه سیبیل میچرخوند ارتش و زره ای امریکا و کماندوهای امریکا را تار و مار میکرد.
alivw71 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند
4 نفر نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 07-23-2016   #9 (لینک نوشته)
کاربر فعال
 
inspector's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مقایسه ایران و آمریکا در جنگ با داعش

در مورد سلاح ها و تویوتاهای امریکایی مدیا داعشی اینستا فیسبوک پلاس گوگل مپ توضیحی داده نشده بود :/
__________________
مقایسه ایران و آمریکا در جنگ با داعش کی این کارت پستالا یادشه
inspector آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 07-23-2016   #10 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت
 
ninimoon's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مقایسه ایران و آمریکا در جنگ با داعش

نوشته اصلي بوسيله alivw71 نمايش نوشته ها
وگرنه اگه با ارتش کامل صدام میخواستند بجنگند. اگر صدام یه سیبیل میچرخوند ارتش و زره ای امریکا و کماندوهای امریکا را تار و مار میکرد.
بعید میدونم
ninimoon آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 07-24-2016   #11 (لینک نوشته)
هم میهن دوست
 
sabzavar's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مقایسه ایران و آمریکا در جنگ با داعش

نوشته اصلي بوسيله ninimoon نمايش نوشته ها
بعید میدونم
یه چیزهایی میشنویم چشمامون گرد میشه!
یعنی ارتش صدام به عراق رحم کرد و علت شکست صدام خیانت فرماندهاش بود.
اکثر کاربرهای هممیهن بچه سال و زیر ۳۰ سال هستن و حرفهای هیجانی و احساسی میزنن حرفهایی که من رو یاد تعریفهای سرکلاس دوره دبیرستان میندازه.
sabzavar آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 07-24-2016   #12 (لینک نوشته)
شمع جمع
 
man_va_khoda67's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مقایسه ایران و آمریکا در جنگ با داعش

آمریکا مال این حرفا نیست...مبارزه با تروریستشون هم عین دموکراسیشون کشکه
man_va_khoda67 هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 07-24-2016   #13 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت
 
djmahmod's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مقایسه ایران و آمریکا در جنگ با داعش

نوشته اصلي بوسيله inspector نمايش نوشته ها
در مورد سلاح ها و تویوتاهای امریکایی مدیا داعشی اینستا فیسبوک پلاس گوگل مپ توضیحی داده نشده بود :/
تویوتا برای امریکاست ؟

کلاشینکف و ار پی جی برای امریکایت ؟

خخخخخ
djmahmod آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 07-24-2016   #14 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
moony's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مقایسه ایران و آمریکا در جنگ با داعش

نوشته اصلي بوسيله djmahmod نمايش نوشته ها
امریکا تون جنگ چریکی نداره ؟
تو ویتنام رو خوندی ببینی چه کرد

چنگ چریکی برای شما مفهوم تازه ای داره و برای شما گنده شده
وگرنه امریکا با بمب ناپالم و عامل نارنجی اینقدر ویتنامی کشت که سربازاش روانی شدن

جنگ روی زمین بدون پشتیبانی هوایی فایده نداره
همین پیشروی های ارتش عراق و ارتش سوریه مدیون بمباران ۱ ساله امریکا هست که توان لجستیک داعش رو گرفت
فلذا مشاهده میکنی که تا روسیه دست از بمباران مناطق خط مقدم حلب برداشت امار عقب نشینی سپاه و حزب الله افزایش یافته

روسیه هم کار خاصی نکر جر بمباران فسفری مردم سوریه
اگه توان جنگ چریکی داشت که دیگه به اعتراف خودت نیاز به عامل نارنجی و ناپالم نداشت
در ضمن استفاده از عامل نارنجی علاوه بر جنایت جنگی بودن بزدلانه ترین نوع جنگیدن در طول تاریخ بوده و خود سربازان آمریکایی هم میتلا به سرطان شدن

http://parsijoo.ir/url?uurl=https%3a...b%8c&pos=0&pq=
moony آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 07-24-2016   #15 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت
 
djmahmod's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : مقایسه ایران و آمریکا در جنگ با داعش

نوشته اصلي بوسيله moony نمايش نوشته ها
اگه توان جنگ چریکی داشت که دیگه به اعتراف خودت نیاز به عامل نارنجی و ناپالم نداشت
در ضمن استفاده از عامل نارنجی علاوه بر جنایت جنگی بودن بزدلانه ترین نوع جنگیدن در طول تاریخ بوده و خود سربازان آمریکایی هم میتلا به سرطان شدن

http://parsijoo.ir/url?uurl=https%3a...b%8c&pos=0&pq=
دیگه با ورود روبات ها جنگ چریکی معنا نداره

امریکل خودش استاد جنگ چریکیه
همین عراق یک نمونه واضح هست
امد چند روز حسابی کوبوندش
بعد هم با چتر باز و هلی برن کل کشور رو ۲ روزه گرفت
djmahmod آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را نپسندیده اند :
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is فعال
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهاي HTML غير فعال است
Trackbacks are غير فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


ساعت جاري 09:03 PM با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.