زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا - صفحه 2
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > خانواده و زندگی > بانوان > مطالب مفید ویژه خانم ها
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

پاسخ
 
LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 11-25-2009  
شهروند هم میهن
 
losss's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

Talking زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا

گابریل کوکو شانل

هیچ نام فرانسوی به اندازه "کوکو شانل" با مد پیوند نخورده است. صد سال از زمان ورود گابریل شانل که بعدها به "کوکو" شانل معروف شد، به دنیای مد می‌گذرد

گابریل بونه معروف به COCO در 19 آگوست 1883 دیده به جهان گشود و اویکی از بزرگترین طراحان لباس و مد زمانه خود شد.این خانم دنیای مد را با تلفیقی از هنر و مدرنیته به جهان معرفی کرد و در فهرست 100 انسان برتر سده قرار گرفت.زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
کوکو شانل با طراحی منحصر به فرد لباسهایش زن دیروز را از قید و بند های مرسوم آزاد ساخت و با مرواریدهای طراحی شده دنیای جواهرات را نیز دگرگون ساخت.او لباسهای مشکی کوچک یا بلند را مرسوم ساخت که هم در شب و هم در روز قابل استفاده بود.این لباسها اکثرا بدون پشت یا بسیار باز و کوتاه بودند.تولید لباسها ادامه داشت و جواهرات با زنجیرها و مرواریدها و کیفهایی با طرحهای بی نظیر ولی آنچه از او یک میلیونر ساخت،تولید عطر NO 5 بود که در سال 1921 تولید شد.او درباره این عطر می گفت: (( این عطری زنانه است با سیمایی زنانه))این عطر در موزه هنرهای نیویورک نگهداری می شود وکوکو می گفت:(( این تنها یک عطر شیرین و زیبا نیست بلکه خون من ومیلیونها رویای شکسته در آن نهفته))شانل می گفت سادگی همیشه عین بی نظیری است.بعد از مرگ کوکو شانل، کارل لیگرفیلد از طراحان هنری وی ، راهش و نام بزرگش را ادامه داد.

دوران کودکی و سال‌های اولیه‌ی جوانی زنی که سرشناس‌ترین نام را در دنیای مد دارد، به هیچ‌روی شباهتی به آنچه که در سال‌های بعد به آن تبدیل شد، ندارد. شانل دوران نوجوانی‌اش را در یک پرورشگاه گذراند و در جوانی به همراه خواهرش در کاباره‌ها آوازه‌خوانی کرد.در سال ۱۹۱۰ با کمک مالی مردی که بزرگترین عشق زندگی او بود، خیاط خانه‌ی کوچکی را راه می‌اندازد که در آن برای مشتریانش کلاه طراحی می‌کرد. کلاه‌های پردار و بزرگ به جامانده از قرن گذشته در خیاط خانه‌ی شانل تبدیل به کلاه‌هایی ساده و شیک می‌شدند که هیچ نشانی از زرق و برق پیشین روی آنها دیده نمی‌شد.زمانی‌که در پرورشگاه خبری از درس و کار نیست، شانل زمان را در کارگاه‌های خیاطی آنجا به دوختن و بافتن سپری می‌کند و عشق و علاقه به دوختن را می‌توان مدیون همین ساعات سپری شده دانست: «من ۱۸ ساله بودم که برای اولین بار وارد دنیای مد شدم. در آن زمان هنوز شاگرد راهبه‌های پرورشگاه بودم و هیچ چیزی به جز لباسی که خودم برای خودم دوخته بودم نداشتم. درست همان چیزی که موفقیت به حساب می‌آمد. همه سرشان را به طرف من بر می‌گرداندند. به خودم گفتم، اگر طرح‌های من این‌طور به مذاق مردم خوش می‌آید، پس می‌توانم آنها را تولید کنم و بفروشم.»انقلابی در سبک


شانل برای فرانسوی‌ها یک چهره‌ی ملی است؛ چهره‌ای که تا کنون فیلم‌های زیادی به افتخارش ساخته‌اند و کتاب‌های متنوعی را درباره‌اش چاپ کرده‌اند. در سال گذشته‌ی میلادی، شبکه‌ی دوم تلویزیون فرانسه سریال دو قسمتی را از زندگی کوکو شانل پخش کرد.به تازگی دو فیلم جدید از زندگی شانل ساخته‌شده‌اند که هر کدام تصویرگر بخشی از دوران زندگی او هستند. فیلم "Coco avant Chanel" (کوکو پیش از شانل) از آنه فونتین در ماه مه بر پرده‌ی سینماهای فرانسه راه یافت و به تازگی در اروپا، از جمله آلمان به نمایش در آمده است. آدری تاتو (آملی و راز داوینچی) در این فیلم در نقش شانل ظاهر شده است.

زنی که با شلوار میانه‌ای نداشتزندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
تصویری از شانل متعلق به سال 1935

او هرگز ازدواج نکرد و تا آخر عمرش اطاقی در هتل ریتس پاریس داشت.


زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
__________________
در راه حقیقت سعادت واقعی رسیدن به سر منزل ازلیست
losss آفلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 11-26-2009   #16 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
losss's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا

زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
losss آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-26-2009   #17 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
losss's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا

زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
losss آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-26-2009   #18 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
losss's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا

زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
losss آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-26-2009   #19 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
losss's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا

کریستین دیور(1905-1957)


شهرت کریستین دیور به عنوان یکی از مهمترین طراحان لباس زنانه در قرن بیستم زمانی آغاز شد که او اولین مجموعه خود را در سال 1947 ارائه کرد. او دراین مجموعه " نگاه جدید" New Lookرا معرفی کرد. ترکیب شانه های گرد شده و منحنی، یک کمربند تنگ که محکم بسته می شد و دامن حجیم و پف دار، نگاه جدیدی بود که از ماورای ظرافت، زنانگی و توانگری به مد و پوشاک زنان نگاه می کرد. پس از سالهای بسیاری که از استفاده اونیفورمهای نظامی، کمبودها و محدودیتهای مربوط به لباسهای مردانه می گذشت، دیور نه تنها یک نگاه جدید را ارائه کرد، بلکه یک چشم انداز و نظریه جدید را نیز معرفی کرد.دیور پس از تولد تا سن ده سالگی در نورماندی فرانسه ماند و در ده سالگی به همراه والدین خود به پاریس رفت. او پس از تحصیل در علوم سیاسی، در ارتش خدمت کرد. او طراحی لباس را تا سال 1935 شروع نکرده بود، در این سال او به پاریس بازگشت و شروع به فروش طرحهای اولیه خود کرد. رابرت پیگرت، طراح لباس، او را در سال 1938 استخدام کرد. در طول جنگ جهانی دوم، دیور در جنوب فرانسه خدمت می کرد، سپس در سال 1941 دوباره به پاریس بازگشت و در سالن طراحی بزرگتری برای لوسین للونگ مشغول به کار شد. دیور در سال 1946 با پشتیبانی مارشال بوساک، صاحب کارخانه منسوجات، سالن مد خود را افتتاح کرد.

زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
دیور کمک کرد تا پاریس محاصره شده پس از جنگ، مجددا به پایتخت و مرکز مد تبدیل شود. هر کدام از مجموعه های او در سراسر این دوره دارای موضوعی خاص بودند. در بهار سال 1947، مانکنی با نام پیشنهادی " کارول " یا "شکل 8" ارائه کرد که مدل جدیدی بود با شانه های برجسته، رانهای مشخص و برجسته و کمری باریک. درمجموعه بهار سال 1953، با نام لاله ، تعداد زیادی تصویرهای پرگل و نقشدار را به نمایش گذاشت. مدل " خط A " بهار سال 1955، با کمری نامشخص و نیمرخی صاف که بر روی رانها و پاها پهن و عریض می شد، به حرف A بزرگ شباهت داشت. بعضی از طرحهای دیور به زمان امپراطوری دوم و سایر سبکهای تاریخی شباهت داشت و از روی آنها شبیه سازی شده بود، البته او لباسهای مردانه را نیز طراحی می کرد و آنها را در بخشی از مدلهای قفسه مدرن قرار می داد. دیور در آخرین مجموعه خود احساس کرد که به مدلی ملایم تر نیاز دارد و لباسهای خواب زنانه، پیراهنهای آستین کوتاه (تونیکهای) تنگ و پوششی شبیه لباس ساری زنان هندی را طراحی کرد.

دیور به همرا شریک خود جکووس رووت، درایجاد قراردادهای کاری در تجارت فشن پیشگام شد. در سال 1948 ، او قراردادهای پر سودی در معامله برای لباسهای خز دار، جورابهای زنانه ساق بلند و عطر ترتیب داد که نه تنها برای او ایجاد در آمد می کرد، بلکه او را به یک نام خانوادگی آشنا بدل کرد. در حالی که سالن مد دیور امروزه هنوز در حال پیشرفت است، مرگ نا بهنگام دیور در سال 1957 دنیای مد را از یک رهبر بزرگ صاحب سبک محروم کرد. کریستین دیور تنها یک دهه تحت نام تجاری خود طراحی کرد، اما تاثیر او در مد تا سالهای بسیاری پس از آن باقی خواهد ماند.


مدل " بار" کریستین دیور با شانه های شیب دار ، نیم تنه منحنی و برش دار ، کمر باریک و فشرده و رانهای باد کرده و حجیم، نمونه ای از مجموعه " نگاه جدید" اوست. این مدل انکاری بر سبکهای دهه های 20 و 30 قرن بیستم بود، همچنین به طور آشکاری مرهون سبکها و مانکن های اواخر قرن نوزدهم بود. اگرچه به نظر می رسید که این مانکن ساخته شده دردهه 1950، تا حدودی به راحتی و استراحت قسمت پایینی بدن کمک می کند، اما مجلات مد کنترل و رژیم غذایی سختی را تحمیل کردند. در سال 1949، مجله آمریکایی وگو رژیم غذایی ایکس را معرفی کرد، یک رژیم 750 کالری در روز که باید ده روز ادامه می یافت و چندین نسخه از آن در دهه 1959 منتشر شد. یک سرمقاله در سال 1953 در " بازار چنگ نواز" بیان کرد:« افرادی که در حفظ شکل و ظاهر مناسب خود موفق نیستند، به اندازه کافی در مورد اینکه بخواهند در بهترین حالت ظاهری ممکن خود دیده بشوند، نظری ندارند". این تاکید و اهمیت دادن به کنترل داخلی و حفظ شکل ظاهری مناسب، شاید موجب شد تا لباسهای زیر بزرگ و حجیم قرن نوزدهم، در مانکن ها و مدلها زیاد استفاده نشود. کمربندهای تنگی که به عنوان لباس زیر در دهه 1950 معرفی شد، تنها چهار اینچ عرض داشت. بیشتر لباسهای ورزشی در این دهه، روش دیور را دنبال می کردند.

زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیایکی از بی عیبترین نمونه های مدل دیور در سال 1955، این لباس مشکی ساده است که با تقابل و کنتراست اطلس و مخمل مشکی، مدلی برای لباس شب است که تا به امروز هم استفاده می شود. استواری و شکل ثابت یقه که شانه ها خارج از آن قرار گرفته اند، با فرم آستینها که بدون استفاده از آستر زیر، سخت و انعطاف ناپذیر هستند، کامل شده است.

زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا

ويرايش توسط losss : 11-26-2009 در ساعت 12:59 AM
losss آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-26-2009   #20 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
losss's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا

دیور فرصتی یافت تا برای تئاتر مدلی از یک زن با نیم تنه مردانه، در حال کشیدن سیگار خلق کند. به جای برگردان یقه اطلسی، او از یک نوار اطلسی مشکی استفاده کرد. دیور عالی طراحی میکرد، از جمله نخستین تغییر شکلهایی که او در لباسهای فلانل (نوعی پارچه ابریشمی) خاکستری در لباسهای زنانه ایجاد کرد. این لباس در اصل با یک کت اطلسی بلند پوشیده می شد.زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
در مجموعه بهار سال 1953 دیور، چگونگی انتخاب پارچه ها، رنگها و همچنین انتخاب نام مجموعه (لاله) و طرحهای شخصی و جداگانه، علاقه او به باغبانی را منعکس نمود. تازگی، طراوت و معصومیتی که در مجموعه سال1952 وجود داشت، در مجموعه سال 1953 به طور کامل نمایان شد. پس از سخت گیری های دیور در بسیاری از مجموعه های اولیه خود، او به روشی مانند نقاشی کردن رو آورد.

زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا

مدل a پیش از همه، لباس جشن عروسی اولیویا هاویلند را به خاطر می آورد. این لباس با پشمی خاکستری رنگ، تغییر شکلی از لباس مردانه به شکل ظاهری زنانه می باشد. مهمتر از همه اینکه، این لباس نماینگر علاقه زیاد دیور به دوزندگی و پارچه های مردانه است. مدل خطی a در دهه 1960 از این نمونه الهام گرفته است.


زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا

ويرايش توسط losss : 11-26-2009 در ساعت 01:02 AM
losss آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-26-2009   #21 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
losss's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا

زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا

زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
losss آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-26-2009   #22 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
losss's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا

سودآوری هنگفت کریستین دیور در بحران اقتصادی جهان


زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا

کریستین دیور در چهارماه نخست سال 2009، علی رغم بحران اقتصادی جهان درآمد 4.2 میلیارد یورو داشته است.

به گزارش «دوخت» و به نقل از فایبرتوفشن، هرچند سود کسب شده این برند معروف حدود در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته 7 درصد کاهش داشته است، اما به هرحال این گروه صنعتی تلاش برای بدست آوردن سهم بیشتری در بازار انجام می دهد.

گروهLVMH با کسب درآمد 4018 یورو، 0.4 درصد افزایش با وجود تغییر نرخ ها داشته است ، البته این گروه هم نسبت به مدت مشابه در سال 2008 کاهش 7 درصدی در درآمد خود داشته اند.درآمد لوئیس ویتن در همه زمینه های کاری دارای رشد چشمگیری بوده به خصوص در کشورهای اروپا، آسیا و ایالات متحده کاملاُ ملموس بوده است.


طبق این گزارش، بخش فروش زنانه کریستین دیور درآمدی 162 میلیون یورویی در چهار ماه نخست 2009 داشته است، که نسبت به سال گذشته 8 درصد با نرخ تغییر یافته و 18 درصد با نرخ ثابت کاهش داشته است. این موضوع در کشورهای آمریکا و ژاپن به دلیل بحران اقتصادی پیش آمده بیشتر مشهود است.


در کشور چین و کشورهای خاورمیانه که در سالهای اخیراین مارک شناخته شده است، فروش بسیار خوب بوده و برندهای مرتبط با کریستین دیور توانسته اند درآمد خوبی کسب کنند و برند جدیدی که تازه با کریستین دیور در زمینه تولید وسایل چرمی همکاری می کند بسیار موفق بوده است.


در انتها این گزارش می افزاید که کریستین دیور با پیش آمدن اولین نشانه های بحران اقتصادی در جهان در اواخر سال گذشته توانست با مدیریت صحیح و استفاده از منابع استراتژیک خود به فروش خوب خود در سال جاری امیدوار شود که این امر محقق شده است. اکنون کریستین دیور و برندهای مرتبط با آن توانسته اند درصنعت کالاهای لوکس نقش رهبری را به عهده بگیرند.

losss آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-26-2009   #23 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
losss's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا

نگاهی به مجموعه پاییز 2007 سالن کریستین دیور


زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا

مجموعه آماده- پوشیدن پاییز2007 گالیانو برای سالن دیور در حقیقت یک نمایش و منظره باورنکردنی و دیدنی از کمپ افسانه ای هالیوود بود- مانند بازسازی از فیلم « زنان» برای سال 2007 (فیلم «زنان» به کارگردانی جورج کوکر، محصول 1939، محبوب همیشگی فشن). اما او این بار در نمایش خود به جای استفاده از رنگ سفید و مشکی، رنگ های ارغوانی مجلل و باشکوه، پسته ای، آبی کهربایی و قرمز مایل به آبی را به نمایش گذاشت.

زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا

به عنوان بازگشتی از مجموعه نسبتا صامت و ملایم فصل گذشته، دراین فصل گالیانو رنگ های پر رنگ، درخشان و براق به کار برده بود و پنجاه و هشت دختر که مدل های او را به تن داشتند، به روی صحنه نمایش فرستاد. این مجموعه تا حدودی بیعت و تجلیلی از دیور بود؛ راهروی خاکستری-آبی، گل های کنار سکوی راهرو و پلکان نرده ای.

زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا

اودر اوج انرژی و هنر، مدل های عالی را برای دیور ارائه کرد؛ جزئیات عالی لباس( به جیب کت ها نگاه کنید)، لباس های چین خورده مانند بادبزن های ژاپنی، پیراهن های چند لایه و طبقه طبقه، و انواع دامن های کوتاه موج دار لایه لایه و چین خورده را به نمایش گذاشت.


زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا

در این مجموعه مدل های باشکوه، مجلل، زیبا و شیکی دیده می شد. ژاکت هایی از پوست مار و کت هایی از پوست شترمرغ با یقه و آستین هایی از خز و پوست روباه در این نمایش به چشم می خورد، که البته کاملا دارای جنبه های زنانه بود.

زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا


کت و دامن ارغوانی رنگی که هنرمندانه با پارچه تزئین شده بود و به دور رانها پیچیده شده بود؛ یک پیراهن روز زرد متمایل به سبز، یا پیراهن های دنباله دار به شکلی نامتقارن با یک شانه که مناسب شب و میهمانی بود؛ انواع مدل ها و طرح هایی را نشان می داد که به نظر می رسید مربوط به سال 2007 یا 1947 باشد.

زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا

losss آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-26-2009   #24 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
losss's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا

زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
losss آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 11-26-2009   #25 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
losss's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا

زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
losss آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 11-26-2009   #26 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
losss's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا

آلبوم مجموعه رنگارنگ کریستین دیور در نیویورک

زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا

زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا

زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا


losss آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 11-26-2009   #27 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
losss's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا

زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
losss آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-26-2009   #28 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
losss's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا

آلبوم مجموعه پاییز و زمستان 10-2009 دیور

زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
losss آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-26-2009   #29 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
losss's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا

زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
losss آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 11-26-2009   #30 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
losss's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا

آلبوم مجموعه کریستین دیور در هفته فشن سطح عالی لباس زنانه پاریس 2009-2008

زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا


زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا

زندگینامه طراحان مد بزرگ دنیا
losss آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
پاسخ

برچسب ها
مد, بزرگ, دنیا, زندگینامه, طراحان

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is فعال
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهاي HTML غير فعال است
Trackbacks are غير فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


ساعت جاري 12:20 AM با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.