تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > سیاست و روابط بین الملل
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

سیاست و روابط بین الملل گفتگو پیرامون "علوم سیاسی" و "روابط بین الملل "

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 01-12-2017   #1 (لینک نوشته)
آغازگر برتر گفتگو

persian.ir's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض راز اشرافیت این کاخ چیست؟ انتقاد علیرضا قزوه از وضعیت حرم مطهر امام خمینی(ره)

راز اشرافیت این کاخ چیست؟ انتقاد علیرضا قزوه از وضعیت حرم مطهر امام خمینی(ره)
کد خبر: ۴۰۸۶۳۷
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۴

علیرضا قزوه شاعر نام آور کشوروان با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود به انتقاد از پروژه اشرافی سازی حرم مطهر حضرت امام (ره) پرداخت و نوشت: امام ساده زيستي كه آن همه سال در اوج قدرت در دو اتاق استيجاري زيست و ديوارهاي حسينيه اش كاهگلي بود چه سنخيتي با اين اشرافيت دارد؟

راز اشرافیت این کاخ چیست؟ انتقاد علیرضا قزوه از وضعیت حرم مطهر امام خمینی(ره)به گزارش سرویس سیاسی پایگاه 598، علیرضا قزوه شاعر نام آور کشورمان با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود به انتقاد از پروژه اشرافی سازی حرم مطهر حضرت امام (ره) پرداخت و نوشت: امام ساده زيستي كه آن همه سال در اوج قدرت در دو اتاق استيجاري زيست و ديوارهاي حسينيه اش كاهگلي بود چه سنخيتي با اين اشرافيت دارد؟

بخشهای مهم نوشته قزوه به شرح زیر است:

راز اشرافیت این کاخ چیست؟ (مرقد امام)

با خودم هميشه مي گفتم چرا بنای مرقد امام شبيه كاخ هاي اشرافي شده؟

امام ساده زيستي كه آن همه سال در اوج قدرت در دو اتاق استيجاري زيست و ديوارهاي حسينيه اش كاهگلي بود چه سنخيتي با اين اشرافيت دارد؟

امسال كه به مرقد امام رفتم و مزار همسر حضرت امام را در بيرون ضريح امام! ديدم كمي يكه خوردم و سوال ديگري برايم ايجاد شد.

امروز هم كه آقاي هاشمي را در داخل ضريح امام دفن كردند ديگر يقين پيدا كردم كه راز اشرافيت اين كاخ چه بود و از كجا آب مي خورد.

خدا همه را بيامرزد. بيش از همه امام را و خدا همه ما را هدايت كند؛بيش از همه خود مرا.

حالا هم نشسته ام و شش ساعت متوالي از شبكه يك دارم فيلم از تولد تا فوت هاشمي را نگاه مي كنم. مرا باش كه فكر مي كردم هميشه شاعران احساساتي اند، نگو كه توليت آستان حضرت دوست و توليت آستان صدا و سيما از شاعران هم احساسي ترند.

اين هم بداهه اي كه همين حالا آمد:

بايد از دست سياست خون گريست
با امام اين ظلم ها انصاف نيست
تازه بعد از سال ها معلوم شد
راز اشرافيت اين كاخ چيست
persian.ir آفلاين است   پاسخ با نقل قول
10 نفر نوشته را پسندیده اند
3 نفر نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 01-12-2017   #2 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

pixel's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : راز اشرافیت این کاخ چیست؟ انتقاد علیرضا قزوه از وضعیت حرم مطهر امام خمینی(ره)

کاری که ما با حرم امامان و امام خمینی انجام میدیم دقیقا مشابه کاریس که پسر زبیر در سریال مختار میخواست با خانه کعبه کنه و کعبه رو طلا بگیره و مختار باطن و ظاهر سنگی کعبه رو بیشتر درک کرد و مخالف حرف و نیت زبیر بود
با توجه به حدیث ثقلین کجا در قران یا نهج البلاغه یا احادیث امامان اشاره به مقبره های پر زرق و برق شده

پ ن : کاری به سیاست ندارم واقعیت مسئله برام مهمه که آیا زرق وبرق حرم ها انحرافه از سیره و روش امامان هست یا در خوش بین ترین حالت عرف و فرهنگ نادرست؟

ويرايش توسط pixel : 01-12-2017 در ساعت 01:02 AM دليل: غلط املایی
pixel آفلاين است   پاسخ با نقل قول
8 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 01-12-2017   #3 (لینک نوشته)
سیاچومه

lidaaa's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : راز اشرافیت این کاخ چیست؟ انتقاد علیرضا قزوه از وضعیت حرم مطهر امام خمینی(ره)

منم بارها این برام سوال شده
آیا هزینه ای که بابت طلا گرفتن حرم ها استفاده میشه
به فقرای واقعی داده باشه بهتر نیست؟
امامان از غذای خودشون از راحتی خودشون میزدن
و به فقرا کمک میکردن، جنوب ایران، روستاهای دور افتاده
وضعیت معیشتی سختی دارن، آیا خودِ امامان راضی هستن؟

I'm Happy, Because I DESERVED to be Happy
https://t.me/plaza_mag
lidaaa آفلاين است   پاسخ با نقل قول
5 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 01-12-2017   #4 (لینک نوشته)
آغازگر برتر گفتگو

persian.ir's Avatar

ارسال پیام خصوصی

دیشب مردم ازورودبه قسمتی ازحرم امام منع میشدند وخادم حرم میگفت،قرار است خانواده آقای هاشمی بیایند

مصادره خانوادگی حرم امام کار بدی ست اما مصادره خانوادگی #اندیشه_امام کار کثیفی است

🔴 @Roshangari_ir

نوشته را پسندیده است :
قديمي 01-12-2017   #5 (لینک نوشته)
کاربر فعال

tmma2020's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله lidaaa نمايش نوشته ها
منم بارها این برام سوال شده
آیا هزینه ای که بابت طلا گرفتن حرم ها استفاده میشه
به فقرای واقعی داده باشه بهتر نیست؟
امامان از غذای خودشون از راحتی خودشون میزدن
و به فقرا کمک میکردن، جنوب ایران، روستاهای دور افتاده
وضعیت معیشتی سختی دارن، آیا خودِ امامان راضی هستن؟
سلام
اول باید بگم بحث حرم امام خمینی با حرم ائمه فرق میکنه
عمده ترین فرقش اینکه حرم ائمه اکثرا با پول مردم و نذورات مردمی ساخته میشه و در مورد حرم امام رضا هم باید بگم تولیت آستان در کنار هزینه هایی که میکنه در آمد هم داره شرکت رضوی در صنایع مختلف حضور داره هم ایجاد اشتغال هست و هم درامد زایی و هم در کنار خدمات به زوار میدن یکی از این خدمات ایجادزائر سراهای زیادی در طول مسیر به مشهد هست
مورد دوم که به ذهنم میرسه اینکه اتفاقا اکثر کسانی که برا ساخت حرم ائمه پول خرج میکنن خودشون از قشر متوسط یا شایدم متوسط به پایین هستن
من خودم باهار شاهد این موضوع بودم
این عشق مردم به ائمه هست حتی بعضیها از برخی مخارج خودشون میزنن و پسانداز میکنن و بعد اهدا میکنن به حرم ائمه
نموش در ساخت ضریح مطهر امام حسین مقدار فراوانی طلا خود مردم پیش کش آستان امام حسین کردن
حرف در مجموع حرف خوبیه ولی فراموش نکنیم خیلی از کسانی که این حرفها رو میزنن هدفشون دلسوزی برا مردم نیست هدف ضعیف کردن اعتقادات مردمی هست
اگر این حضرات به فکر مردم هستند چرا از خرج سفرهای انچنانی خودشون به اروپا یا شرق آسیا که متاسفانه داریم میبینیم تو فضای مجازی برای چه کارهایی میرن
اگر واقعا دلسوز مردم هستند لطف کنند و دست تو جیبشون کنن و به نیازمندان کمک کنن

tmma2020 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
6 نفر نوشته را پسندیده اند
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 01-12-2017   #6 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mr.cloudy's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ساخت این حرم از زمان دولت هاشمی کلید خورد (تقریبا 2 سال بعد رحلت امام ) . هم خاتمی ، هم احمدی نژاد به ساخت حرم کمک کردند و
گاه و بی گاه سری به روند ساخت این حرم می زدند تا اینکه در دولت روحانی تقریبا بیشتر کارای حرم تمام شد .
خودم سال 87 که رفتم درحال ساخت بودن و کارگران مشغول کار . 7-8 ماه پیش که رفتم کلا دنیایی شده بود
برای خودش !!!!

همان دهه 70 یکی از روزنامه های انگلیسی به این مسئله اشاره کرد که قراره حرمی به ارزش 2میلیارد دلار
برای بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی بسازند .

پی نوشت :
اگه امام خمینی بودند فرمان تخریب چنین بنایی رو صادر می کردند و پول ان را "برای فقیران ایران" اختصاص
می دادند تا باشد مرهمی کوچک بر هزاران زخم مستضعفین در سرزمین اسلامی ایران .

mr.cloudy آفلاين است   پاسخ با نقل قول
9 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 01-12-2017   #7 (لینک نوشته)
فعال هم میهن

mokhzan's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ما که نرفتیم و ندیدیم
به قول یکی از دوستان وقتی نماز خوندم و موقه قنوت چنان بحر سقف و خوشکلی حرم امام رفتم که نماز به کلی یادم رفت
گر تو بازیچه این دست نگردی مردی... .
mokhzan آفلاين است   پاسخ با نقل قول
5 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 01-12-2017   #8 (لینک نوشته)
شمع جمع

mr.malekian's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله mokhzan نمايش نوشته ها
ما که نرفتیم و ندیدیم
به قول یکی از دوستان وقتی نماز خوندم و موقه قنوت چنان بحر سقف و خوشکلی حرم امام رفتم که نماز به کلی یادم رفت

گر به دولت برسی، مست نگردی مردی،
گر به ذلت برسی، پست نگردی مردی،
اهل عالم همه بازیچه دست هوسند،
گر تو بازیچه این دست نگردی مردی...
قديمي 01-12-2017   #9 (لینک نوشته)
آغازگر برتر گفتگو

persian.ir's Avatar

ارسال پیام خصوصی

قبر همسر گرامی امام خمینی (ره) در جوار ضریح امام (ره)

قبر همسر گرامی امام خمینی (ره) در جوار ضریح امام (ره)
قديمي 01-12-2017   #10 (لینک نوشته)
آغازگر برتر گفتگو

afsaneh61's Avatar

ارسال پیام خصوصی

کلا هرجایی که مردم رو مشغول کنه رو خوب ساختن مثل جماران .. حالاحرم امام بماند...
قديمي 01-12-2017   #11 (لینک نوشته)
کاربر فعال

tmma2020's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله afsaneh61 نمايش نوشته ها
کلا هرجایی که مردم رو مشغول کنه رو خوب ساختن مثل جماران .. حالاحرم امام بماند...
سلام
من مطمئم تا حالا جماران نرفتید که این حرف رو میزنید
یک بار بردید قطعا متوجه اشتباه بودن حرفتون میشید
اما در مورد حرم امام انتقادهای زیاد هست به تولیت آستان و جناب حسن مصطفوی
نوشته را پسندیده است :
قديمي 01-12-2017   #12 (لینک نوشته)
شمع جمع

moshool's Avatar

ارسال پیام خصوصی

Thumb Down پاسخ : راز اشرافیت این کاخ چیست؟ انتقاد علیرضا قزوه از وضعیت حرم مطهر امام خمینی(ره)

نوشته اصلي بوسيله tmma2020 نمايش نوشته ها
حرف در مجموع حرف خوبیه ولی فراموش نکنیم خیلی از کسانی که این حرفها رو میزنن هدفشون دلسوزی برا مردم نیست هدف ضعیف کردن اعتقادات مردمی هست
اگر این حضرات به فکر مردم هستند چرا از خرج سفرهای انچنانی خودشون به اروپا یا شرق آسیا که متاسفانه داریم میبینیم تو فضای مجازی برای چه کارهایی میرن
اگر واقعا دلسوز مردم هستند لطف کنند و دست تو جیبشون کنن و به نیازمندان کمک کنن
این قسمت از سخنان شما مورد قبول نیست !!
انگار مدیر بودجه ی مدرسه را صرف مرمت کردن اتاق مدیریت خود بکند و هنگامی که دانش آموزان از وضعیت بد کلاس ها به ستوه آمدند در طی سخنانی ایراد بفرماید که اگر این دانش آموزان واقعا به فکر هستند از هزینه ی رفاهی خودشان بکاهند و کلاس را تعمیر کنند !"""!
همانطور که نمیشود ایرادی بر کمک های داوطلبانه ی مردم برای ساخت ضریح امام حسین (ع) گرفت ؛ نمی شود ایرادی هم بر استفاده ی مردم از درآمدشان برای ایجاد رفاه برای خود و خانوادیشان گرفت !"""!
!!
moshool آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 01-12-2017   #13 (لینک نوشته)
آغازگر برتر گفتگو

afsaneh61's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله tmma2020 نمايش نوشته ها
سلام
من مطمئم تا حالا جماران نرفتید که این حرف رو میزنید
یک بار بردید قطعا متوجه اشتباه بودن حرفتون میشید
اما در مورد حرم امام انتقادهای زیاد هست به تولیت آستان و جناب حسن مصطفوی
علیک سلام
چرا جماران هم رفتم کلن ازجو اونجا خوشم نیومد .

اهان من اعتراض شمارودرک میکنم شما به مدیریت نوه امام اعتراض دارید اینکه انجا هزینه مالی شده برای مرقد امام.

راه دور که نرفته برای مرقد امامو رهبرایران خرج شده اگه شخص دیگه ای غیرازایشان تولیت رابرعهده داشتند شما ازنحوه مدیریت ان معترض بودید
afsaneh61 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 01-12-2017   #14 (لینک نوشته)
کاربر فعال

tmma2020's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله moshool نمايش نوشته ها
این قسمت از سخنان شما مورد قبول نیست !!
انگار مدیر بودجه ی مدرسه را صرف مرمت کردن اتاق مدیریت خود بکند و هنگامی که دانش آموزان از وضعیت بد کلاس ها به ستوه آمدند در طی سخنانی ایراد بفرماید که اگر این دانش آموزان واقعا به فکر هستند از هزینه ی رفاهی خودشان بکاهند و کلاس را تعمیر کنند !"""!
همانطور که نمیشود ایرادی بر کمک های داوطلبانه ی مردم برای ساخت ضریح امام حسین (ع) گرفت ؛ نمی شود ایرادی هم بر استفاده ی مردم از درآمدشان برای ایجاد رفاه برای خود و خانوادیشان گرفت !"""!
سلام
خدا خیرت بده
نمیشه به مردم ایراد گرفت که چرا پولتون خرج ساخت حرم ائمه میکنید این یک کار از روی عشق و علاقه هست
اما وقتی یک عده به این موضوع ایراد میگیرند و فراوان هم میگیرند این سوال پیش میاد چرا این تناقض در رفتار وجود داره
اصل قضیه اینکه با ایراد چنین مطالبی قصد در تخریب ذهنیت مردم و ایجاد شبه در مسایل دینی و عقیدتی هست
حالا که بر این موضوع ایراد میگیرن ما هم سوالی مطرح کردیم که چرا این افراد دلسوز مردم و فقرا از خرجهای سنگین سفرهای خارجی و خوشگذارانی خود کمی صرف کمک به فقرا نمیکنن
اگر این سوال و طرح آن بد است پس انها هم لطف کنند در چارچوب حدود خود رفتار و عمل و سخن بگن
قديمي 01-12-2017   #15 (لینک نوشته)
کاربر فعال

tmma2020's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله afsaneh61 نمايش نوشته ها
علیک سلام
چرا جماران هم رفتم کلن ازجو اونجا خوشم نیومد .

اهان من اعتراض شمارودرک میکنم شما به مدیریت نوه امام اعتراض دارید اینکه انجا هزینه مالی شده برای مرقد امام.

راه دور که نرفته برای مرقد امامو رهبرایران خرج شده اگه شخص دیگه ای غیرازایشان تولیت رابرعهده داشتند شما ازنحوه مدیریت ان معترض بودید
مجددا سلام
من رفتم
یکی از چیزهایی که تو جماران خیلی آدم رو تحت تاثیر قرار میده سادگی منزل امام بوده
و اما در مورد حرم امام من خودم شاید اولین نفری بودم که تو سایت به این موضع اعتراض کردم
و فرقی نمیکنه چه کسی تولیت آستان رو بر عهده داره کار غلط غلط هستاز هر کسی سر بزنه
اما از ایشون که نوه امام هستن توقع بیشتری هست
که حداقل به راه و روش و منش امام پایبند باشن
اگر کس دیگری هم بود اعتراض میکردم اما در مورد ایشون این اعتراض شدیدتر هست
هر عملی از ایشون منتسب به امام خواهد بود قبح اون بیشتر
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال