اولین مصاحبه مطبوعاتی دونالد ترامپ برگزار شد
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > سیاست و روابط بین الملل
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

سیاست و روابط بین الملل گفتگو پیرامون "علوم سیاسی" و "روابط بین الملل "

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 01-12-2017   #1 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mr.cloudy's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض اولین مصاحبه مطبوعاتی دونالد ترامپ برگزار شد

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در نخستین کنفرانس خبری خود پس از پیروزی در انتخابات به موضوعات مختلف پرداخت، از نقش روسیه در هک انتخاباتی تا هزینه‌های ساخت هواپیماهای جنگنده و سیاست‌های شرکت‌های خودروسازی.

روز چهارشنبه (۱۱ ژانویه / ۲۲ دی ماه) دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا، نخستین کنفرانس خبری رسمی خود پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری را برگزار کرد تا به پرسش‌های رسانه‌ها پاسخ دهد. او طی این نشست خبری از موضوعات گوناگون سخن گفت، اما در اکثر موارد به طور کلی به مسائل پرداخت و اظهارات دقیقی بیان نکرد.
ترامپ در آغاز کنفرانس مطبوعاتی‌اش به اتهام‌هایی اثبات نشده پرداخت که گفته می‌شود، سازمان‌های امنیتی روسیه منبع آن بوده‌اند.
طبق گزارش رسانه‌های آمریکا که روز سه‌شنبه (۱۰ ژانویه/ ۲۱ دی) منتشر شد، نهادهای امنیتی ایالات متحده اطلاعاتی در اختیار دونالد ترامپ گذاشته‌اند که طبق آن سازمان‌های امنیتی روسیه در مورد زندگی شخصی و حساب‌های مالی ترامپ اطلاعاتی حساس در اختیار دارند؛ اطلاعاتی که روسیه می‌تواند با بهره‌برداری از آن‌ها رئیس‌جمهور جدید آمریکا را تحت فشار قرار دهد.
پس از انتشار این گزار‌ش‌ها دونالد ترامپ بلافاصله واکنش نشان داد. او با انتشار پیامی در شبکه توییتر اخبار جدید منتشره را "جعلی" خواند و آن را یک "بازی کاملا سیاسی" دانست. رئیس کارزار انتخاباتی ترامپ نیز در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی اظهار داشت که هیچ‌کدام از اخبار منتشره در این زمینه تأیید نشده‌اند.
مقامات روسیه نیز امروز چهارشنبه (۱۱ ژانویه) گزارش رسانه‌های آمریکایی و طرح اتهامات جدید علیه روسیه را رد کردند. سخنگوی پوتین تصریح کرد که کرملین "هیچ سند رسوا‌گری در رابطه با ترامپ در اختیار ندارد."
رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در نخستین نشست خبری خود به مسئله هک انتخاباتی نیز پرداخت، اما این بار به نقش روسیه در این ماجرا اذعان کرد. او گفت: «فکر می‌کنم که این، کار روسیه بوده است.» او اما در عین حال خاطرنشان کرد که دیگر کشورها نیز می‌کوشند سیستم‌های رایانه‌ای آمریکا را هک کنند.

وعده‌های انتخاباتی و آینده‌ی شرکت‌های شخصی
ترامپ در بخشی از نشست خبری خود به وضعیت اقتصادی آمریکا پرداخت. او از برنامه شرکت‌های خودروسازی آمریکا در جهت حفظ کارخانه‌ها و ایجاد فرصت‌های شغلی بیشتر در این کشور استقبال کرد.
او پیشتر از شرکت‌هایی چون تویوتا و جنرال موتورز به خاطر فعالیت‌های تولیدی‌شان در کشور‌هایی کم‌هزینه مانند مکزیک انتقاد کرده و آنها را به پرداخت مجازات‌های گمرکی تهدید کرده بود.
رئیس‌جمهور منتختب آمریکا شرکت‌های داروسازی این کشور را مورد انتقاد قرار داد و گفت که این شرکت‌ها محصولات خود را در خارج از خاک ایالات متحده تولید می‌کنند و افزون بر این، کالاهای خود را به بهایی گران عرضه می‌کنند.
ترامپ در این نشست خبری وعده انتخاباتی خود در مورد مبارزه با بیکاری و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید تکرار کرد و گفت که با سختکوشی در راه تحقق این وعده عمل خواهد کرد.
مسئله ساخت حصار در مرز مکزیک نیز از دیگر وعده‌های انتخاباتی ترامپ بود. او در نشست خبری روز چهارشنبه به این موضوع اشاره‌ای کرد و بار دیگر گفت که خود مکزیکی‌ها هزینه‌ی ساخت آن را پرداخت خواهند کرد. او البته از ذکر جزییات اینکه این پرداخت به چه صورت خواهد بود، خودداری کرد.

او سپس در عرض تنها چند دقیقه به چندین مسئله و موضوع پرداخت، اما تنها به صورت گذرا و کلی، از جمله "هزینه‌ی هنگفت" تولید هواپیماهای جنگنده‌ی اف ۳۵ و همچنین وضعیت درمان و پزشکی کهنه‌سربازان آمریکایی.
دونالد ترامپ در نشست مطبوعاتی خود همچنین گفت که دو پسرش اداره‌ی شرکت‌های او را بر عهده خواهند گرفت. او تصریح کرد که از توان اداره‌ی همزمان کشور و امور تجاری‌اش برمی‌آید، اما "نمی‌خواهد این کار را انجام دهد".

حاشیه :
دونالد ترامپ به سوال خبرنگار سی ان ان پاسخ نداد و از او خواست ساکت شود و بی ادبی نکند !
رئیس جمهور منتخب آمریکا گفت: «بازفید (سایتی که ادعاهایی علیه او مطرح کرده) آشغال است. شما (خبرنگار سی‌ان‌ان) حق سوال ندارید. بی‌ادب نباشید. شما خبر جعل می‌کنید.»

mr.cloudy آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 01-12-2017   #2 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

canary's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : اولین مصاحبه مطبوعاتی دونالد ترامپ برگزار شد

والا من به رئیس جمهوری که پاشو تو رینگ کشتی کج (wwe) گذاشته اعتمادی ندارم.
canary آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 01-12-2017   #3 (لینک نوشته)
فعال هم میهن

haghnegar's Avatar

ارسال پیام خصوصی

فقط 8 روز مانده که ترامپ را همه دنیا بشناسند و معلوم شود که برنامه هایش چیست.....
haghnegar آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 01-12-2017   #4 (لینک نوشته)
آغازگر برتر گفتگو

afsaneh61's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ترامپ یاهمون سنگ پا

مردم امریکا هم عقل درست حسابی ندارند فردی بی لیاقت درامور بین الملل که هیچی ازمنطقه خاورمیانه نمیدونه
afsaneh61 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 01-12-2017   #5 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

bad_goyim's Avatar

ارسال پیام خصوصی

این خبرنگاران هنوز فکر میکنند که میتونند مثل گاو (البته بلانسبت گاو) رفتار کنند و این کولی بازی‌ها طبیعی است. ترامپ خیلی لطف کرد نصف بیشتر این‌ها را راه داد به مصاحبه.

دوستان حتما ببینند مصاحبه رو خودشون، قسمت مورد علاقه‌یِ من:

خبرنگار: من از بی‌بی‌سی هستم.
ترامپ: یه خوشگل دیگه lol

In short, we find in them only an ignorant and barbarous people, who have long united the most sordid avarice with the most detestable superstition and the most invincible hatred for every people by whom they are tolerated and enriched. Still, we ought not to burn them. -Voltaire
bad_goyim آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 01-12-2017   #6 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

Narges_Banoo's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله bad_goyim نمايش نوشته ها
خبرنگار: من از بی‌بی‌سی هستم.
ترامپ: یه خوشگل دیگه lol

می‌خواهم دست‌کم یک نفر باشد
که من با او از همه چیز