تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > کتاب و ادبیات > کتاب و کتابخوانی > معرفی و نقد کتاب
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 02-09-2017   #1 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mamankhanum's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض کتب پیشنهادی مقام معظم رهبری

کتب پیشنهادی مقام معظم رهبری

کتب پیشنهادی مقام معظم رهبری
«باید خرید کتاب، یکی از مخارج اصلی خانواده محسوب شود. مردم باید بیش از خریدن بعضی از وسایل تزییناتی و تجملاتی ... به کتاب اهمیت بدهند؛ کتاب را مثل نان و خوراکی و وسایل معیشتی لازم بخرند. بعد که تأمین شد، به زواید بپردازند.»

حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی( 

توی این تاپیک قصد دارم کتبی که توسط مقام معظم رهبری پیشنهاد شده رو معرفی کنم
mamankhanum آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 02-09-2017   #2 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mamankhanum's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : کتب پیشنهادی مقام معظم رهبری

بینوایان اثر ویکتور هوگو:

رهبر معظم انقلاب سالها قبل درباره شاهکار «ویکتور هوگو» اینگونه اظهار داشتند:

«به نظر من بینوایان ویکتور هوگو برترین رمانی است که در طول تاریخ نوشته شده است. من همه‌ رمان‌های طول تاریخ را نخوانده‌ام، شکی در این نیست، اما من مقدار زیادی رمان خوانده‌ام که مربوط به حوادث قرن‌های گوناگون هم هست. بعضی رمان‌های خیلی قدیمی را هم خوانده‌ام. مثلاً فرض کنید کمدی الهی را خوانده‌ام. امیرارسلان هم خوانده‌ام. الف لیله و هزار و یک شب را هم خوانده‌ام. وقتی نگاه می‌کنم به این رمانی که ویکتور هوگو نوشته، می‌بینم این چیزی است که اصلاً امکان ندارد هیچکس بتواند بهتر از این بنویسد یا نوشته باشد و معروف نباشد و مثل منی که در عالم رمان بوده‌ام، این را ندیده باشم یا اسمش را نشنیده باشم ... من می‌گویم بینوایان یک معجزه است در عالم رمان‌نویسی، در عالم کتاب‌نویسی. واقعاً یک معجزه است ...  زمانی که جوان‌ها زیاد دور و بر من می‌آمدند قبل از انقلاب، بارها این را گفته‌ام که بروید یک دور حتماً بینوایان را بخوانید. این بینوایان کتاب جامعه‌شناسی است، کتاب تاریخی است، کتاب انتقادی است، کتاب الهی است، کتاب محبت و عاطفه و عشق است.»

قديمي 02-09-2017   #3 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mamankhanum's Avatar

ارسال پیام خصوصی

مهاتما گاندی اثر رومن رولان:
رومن رولان فرانسوی چندسال بعد از مرگ گاندی، کتابی در رابطه با شخصیت وی نگارش کرد که این کتاب در ایران توسط محمد قاضی ترجمه شده است.

در بخشی از کتاب می خوانیم:

در میان بسیاری از صفات برجسته گاندی جی، به نظر من، دو صفت بیش از همه قابل ذکر است: نترسیدن و نداشتن نفرت. امروز ترس و نفرت بر جهان چیره شده. هیچ صفتی را بدتر از این دو نمی توان برای یک فرد یا یک ملت تصور کرد. نسل گذشته آکنده از ترس و نفرت بود و نسل امروز در سایه آنها رشد می کند. گاندی جی نیم قرن مردم هند را تربیت کرد و به اندیشه آنها جهت داد. ما از شکستها و عقب ماندگیهای اصلی خود خلاص نشدیم اما از او چیزهای بسیاری آموختیم و بخشی از آنچه آموخته ایم هنوز هم باقی است و جزو سنتهای هندی و میراث نژاد ما شده است. مردم ما گاهی با یکدیگر می‌ستیزند؛ من، اما، تصور می کنم، در مجموع، از نفرت به دورند.

از جمله دیگر آثار رولان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

·        نمایشنامه ها (تراژدی ایمان، تئاتر انقلاب، لیلولی)

·        زندگی نامه­ها (بتهوون، هندل، میکل­آنژ، زندگانی تولستوی، گاندی ، میه)

·        تاریخ موسیقی (تاریخ اپرای اروپا پیش از ژان باتیست لولی و آلساندرو اسکارلتی، موسیقی دانان دیروز و موسیقی دانان امروز)

·        رمان (ژان کریستف، جان شیفته،کولا برونیون)

9 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-09-2017   #4 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mamankhanum's Avatar

ارسال پیام خصوصی

دن آرام اثر میخائیل شولوخوف:

«دن آرام» لبریز از حوادث ناگوار و برجسته‌ای است که بر اثر رویارویی‌های شخصی یا اجتماعی وسیاسی پیش می‌آیند.

در بخشهایی از کتاب می خوانیم:

روشچین به دنبال اینگونه نتیجه‌گیری‌ها کوشید تا امکان گریختن از ارتش را مورد بررسی قرار دهد: «می‌توانم به خارجه فرار کنم؟ نه؛ سراسر دنیا در آتش جنگ می‌سوزد. ماموران اطلاعاتی همه جا در جستجوی بیگانه‌های مظنون هستند تا دستگیرشان کنند و توی زندان‌ها به چوبه‌های دار بیاویزندشان. در سراسر دنیا جوان‌های چالاک و زنده‌دل را توی وسایل نقلیه می چپانند.این جوان‌ها فریاد می‌زنند: « بزن بریم پدر آلمانی‌های پس‌فطرت را درآریم و فوری برگردیم پیش دخترهای خنده‌رومون»

آنها را در اقیانوس‌ها به اژدر می‌بندند و این جوان‌های شاد، در آب های یخ‌زده، در میان لکه‌های روغن دست و پا می زنند.در اروپا ستون‌هایی مرکب از همین مردان جوان، ملبس به لباس کاری، شبیه به کفن، به شکل خط زنجیرهای متراکم مطیعانه به استقبال رگبار مسلسل‌ها و بمب‌اندازها و اژدرافکن ها و شعله‌اندازها می‌روند؛ اینها از پس و پیش با آتش مواجه‌اند. بنابراین فرار به خارجه منتفی می‌شود. چطور است که شناسنامه قلابی دست و پا کنم، راهی اتسا شوم و در یکی از کبابی‌های شهر شغل پیشخدمتی پیدا کنم؟

درجای دیگر می خوانیم:

در این هنگام که سالن رستوران تا حدودی خلوت شده بود، نگاه داشا به «بس‌سونف» افتاد که سر یکی از میزها نشسته بود؛ او در حالی که آرنجش را به وسط میز تکیه داده بود به صحبت‌های آکوندین که سیگاری نیمه جویده در دهان داشت و با ناخن خود رومیزی را شیار می‌زد، به دقت گوش می‌داد و در آن حال با چهره رنگ‌پریده و اندیشناک به ناخن آکونین می نگریست.

داشا گمان می کرد که از صحبت‌های آنها توانسته است عبارت: « باید همه چیز پایان پیدا کند» را بشنود. اما در آن دم پیشخدمتی - تاتاری شکم‌گنده ـ بین آن‌دو و داشا حایل شد. کاتیا و نیکولای ایوانوویچ به پا خاستند و داشا را صدا زدند و او هیجان‌زده و ناراحت از کنجکاوی ارضا نشده‌اش، به ناچار از رستوارن بیرون رفت. وقتی به خیابان درآمدند، ناگهان نفس سرد و شیرین یخ بندان چهره‌شان را نوازش کرد. ستاره‌ها در آسمان ارغوانی تیره می‌درخشیدند. پشت سر داشا کسی خنده‌کنان گفت:«مُردم از این شب باشکوه!»

برخی از دیگر آثار شولوخوف عبارتند از:

·        آنها برای سرزمین پدریشان جنگیدند

·        زمین نوآباد ترجمه م.ا.به آذين

·        سرنوشت یک انسان

·        علم کین

·        کره اسب
5 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-09-2017   #5 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mamankhanum's Avatar

ارسال پیام خصوصی

لذات فلسفه اثر ویل دورانت:

لذات فلسفه نام کتابی است ازويل دورانت ، مورخ و فیلسوف آمریکایی است. این کتاب نخستین بار در سال ۱۹۲۹ میلادی با عنوان کاخ‌های فلسفه چاپ شد. ناشران نام کنونی را به نویسنده پیشنهاد می‌دهند، و در چاپ‌های پس از آن، کتاب با این نام منتشر می‌شود. این کتاب شامل نظریات خاص ویل دورانت درباره مسایل اساسی زندگی و سرنوشت بشر است. کتاب لذات فلسفه نخستین بار در سال ۱۳۴۴ هجری خورشیدی با ترجمه عباس زریاب خویی در ایران منتشر گردید.

بخش هايي از اين كتاب :

داستانهای هزار و یک شب نشان می دهد که سرودهای عاشقانه از قرون وسطی جلوتر بوده، ولی ترغیب عفت و پاکدامنی از طرف کلیسا که او را به علت دور از دسترس بودن جذابیت‏ بخشید، مایه نضج غزل عاشقانه گردید، حتی لارشکوفو نویسنده نیش زن می‏گوید :«چنین عشقی برای روح مانند جان برای بدن است»این استحاله‏ میل جسمانی را به عشق معنوی چگونه توجیه کنیم؟ چه موجب می‏شود که این‏ گرسنگی حیوانی چنان صفا و لطف بپذیرد که اضطراب جسمانی به رقت روحی‏ تبدیل شود. آیا رشد تمدن است که به علت تأخیر انداختن ازدواج‏ موجب می‏شود تا امیال جسمانی برآورده نشود و بدرون نگری و تخیل سوق داده‏ شود و محبوب را در لباس رنگارنگی از تخیلات امیال نابرآورده جلوه‏گر سازد؟ آنچه بجوئیم و نیابیم عزیز و گرانبها می‏گردد، زیبایی به قدرت‏ میل بستگی دارد و میل با اقناع و ارضاء ضعیف و با منع و جلوگیری قوی‏ می‏گردد.»

در بخش ديگري از اين كتاب مي­خوانيم:

مرد جوان به دنبال چشمان پر از حیا است و بدون آنکه بداند حس می‏کند که این خودداری ظریفانه از یک لطف و رقت عالی خبر می‏دهد، حیا و در نتیجه عزیز بودن زن و معشوق واقع شدن او برای مرد پاداش‌های خود را پس‏ انداز می‏کند و در نتیجه نیرو و شجاعت مرد را بالا می‏برد و او را به‏ اقدامات مهم وا می‌دارد و قوائی را که در زیر سطح آرام حیات ما ذخیره‏ شده است بیرون می‏ریزد.

از دیگر آثار ویل دورانت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مهم‌ترین اثر او تاریخ تمدن، مجموعه کتابی ۱۱ جلدی است که با همکاری آریل دورانت، همسرش نوشته‌است. از جمله آثار شناخته شده وی در ایران تاریخ فلسفه و لذات فلسفه می باشند.

7 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-09-2017   #6 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت

ammar.95's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله mamankhanum نمايش نوشته ها

توی این تاپیک قصد دارم کتبی که توسط مقام معظم رهبری پیشنهاد شده رو معرفی کنم
بسیار عالی. ولی گویا فقط کتابهای خارجی و ترجمه شده رو که ایشون پیشنهاد کردن دارید معرفی می کنید، البته شاید هم چنین قصدی ندارید اینکه در چند پست اول اینطوری بوده، اتفاقی باشه به هر حال کار جالبیه.
ammar.95 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 02-09-2017   #7 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mamankhanum's Avatar

ارسال پیام خصوصی

سفر به قبله
نویسنده:هدایت الله بهبودی
ناشر: سوره مهر
«این کتاب، شیرین، موجز، باروح و هوشمندانه نوشته شده است. زیارت قبول؛ عزیز نویسنده!». این بخشی از یادداشت رهبر انقلاب بر کتاب است. یادداشت هایی از سفر حج. «نویسنده عزیز» هم هدایت الله بهبودی است. اولین سالی است که بعد از حج خونین، زیارت بیت الله برقرار می شود بهبودی توی دفتر ادبیات مشغول کارش بوده که کسی وارد اتاق می شود و می پرسد: «حج می روی؟»
قديمي 02-09-2017   #8 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mamankhanum's Avatar

ارسال پیام خصوصی

دا خاطرات سیده زهرا حسینی
دا نام کتاب روایت خاطرات سیده زهرا حسینی است که در مورد جنگ ایران و عراق و به اهتمام سیده اعظم حسینی نگاشته شده و توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده‌است. دا، در گویش کردی و لری به معنی مادر است و زهرا حسینی با انتخاب این عنوان سعی کرده به موضوع مقاومت مادران ایرانی در طول جنگ ایران و عراق بپردازد. به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، این کتاب مهم ترین و تأثیرگذارترین کتاب در زمینهٔ خاطره‌نگاری جنگ هشت سالهٔ ایران و عراق محسوب می‌شود.
حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار جمعي از مسئولان حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي و دست اندرکاران توليد و انتشارات کتاب "دا"، مسئله کتاب را يکي از مسائل اصلي، درجه يک و بدون جايگزين در مقوله فرهنگ دانستند و تاکيد کردند: انقلاب اسلامي و دفاع مقدس گنجينه هاي تمام نشدني و ظرفيت هاي عظيمي هستند که بايد از آنها براي نشر و گسترش فرهنگ و ارزشهاي ديني و انقلاب اسلامي در جامعه و جهان، حداکثر استفاده را کرد.
ايشان با تاکيد بر اينکه دفاع مقدس، ظرفيت گرانبهايي براي بارور کردن ادبيات کشور و انتقال معرفت ناب ديني و انقلاب اسلامي به جامعه است، افزودند: کتاب "دا" که حقا و انصافا کتاب بسيار خوب و قابل طرح در سطح جهاني است، مربوط به بخش کوچکي از وقايع جنگ تحميلي است و اين نشان مي دهد که هشت سال دفاع مقدس داراي ظرفيت هاي توليد هزاران کتاب به منظور انتقال فرهنگ و ارزشهاي اسلامي و انقلابي به جامعه و جهان است.

6 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-09-2017   #9 (لینک نوشته)
شمع جمع

persianlord's Avatar

ارسال پیام خصوصی

رهبر ایران بسیار فردی آگاه هست و بخاطر نوع مطالعاتشون ذهنی باز دارن اما خیلی وقته دیگه قدرتی در مملکت ندارن و تصمیماتشون تحت الشعاع قرار میگیره و هر کی ساز خودش رو میزنه
persianlord آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-09-2017   #10 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mamankhanum's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نامیرا؛صادق کرمیار
ناشر: کتاب نیستان
داستانی شخصیت محور است؛ رمانی با خرده روایت هایی از تغییر روش، هدف، آرزو و عاقبت آدم های عصر امام حسین علیه السلام. این روزگار است که آدم ها را در محک انتخاب شدن و انتخاب کردن می گذارد و نویسنده ی نامیرا فقط تصویرساز صادق این رویدادهاست." نامیرا یک دوره ی فتنه شناسی است " برای کسانی که در پی حق هستند و می خواهند بدانند که حق و باطل چگونه جابه جا می شوند.

قديمي 02-09-2017   #11 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mamankhanum's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نور الدین پسر ایران اثر معصومه سپهری:
دست‌نوشته‌ی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر حاشیه كتاب «نورالدین پسر ایران»:

بسم الله الرحمن الرحیم

این نیز یكی از زیباترین نقاشیهای صفحه‌ی پُركار و اعجاز گونه‌ی هشت سال دفاع مقدس است. هم راوی و هم نویسنده حقاً در هنرمندی، سنگ تمام گذاشته‌اند. آمیختگی این خاطرات به طنز و شیرین‌زبانی كه از قریحه‌ی ذاتی راوی برخاسته و با هنرمندی و نازك‌اندیشیِ نویسنده، به خوبی و پختگی در متن جا گرفته است، و نیز صراحت و جرأت راوی در بیان گوشه‌هائی كه عادتاً در بیان خاطره‌ها نگفته میماند، از ویژگیهای برجسته‌ی این كتاب است. تنها نقصی كه به نظر رسید نپرداختن به نقش فداكارانه‌ی همسری است كه تلخی‌ها و دشواریهای زندگی با رزمنده‌ئی یكدنده و مجروح و شلوغ را به جان خریده و داوطلبانه همراهی دشوار و البته پر اَجر با او را پذیرفته است.

ساعات خوش و با صفائی را در مقاطع پیش از خواب با این كتاب گذراندم والحمدلله

«نورالدین پسر ایران» كتاب خاطرات سید نورالدین عافی است؛ پسری شانزده ساله از اهالی روستای خنجان در حوالی تبریز در آذربایجان شرقی كه حضور دفاع مقدس را در گردان‌های خط‌‌شكن لشكر 31 عاشورا به عنوان نیروی آزاد، غواص و فرمانده دسته و در جبهه‌های مختلف تجربه كرده و بارها مجروح شده است. نورالدین نزدیك به هشتاد ماه از دوران جنگ تحمیلی را علیرغم جراحات سنگین و شهادت برادر كوچك‌ترش سید صادق در برابر چشمانش در جبهه ماند و در عملیات‌های متعددی حضور داشت و جانباز هفتاد درصد دفاع مقدس است.
4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-09-2017   #12 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

xman-ir's Avatar

ارسال پیام خصوصی

من توصیه می کنم آقا کتاب "سیرنابخردی"نوشته بارباراتاکمن را هم مطالعه بفرمایند.
قديمي 02-09-2017   #13 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

moony's Avatar

ارسال پیام خصوصی

دن آرام اثر میخائیل شولوخوف:

«دن آرام» لبریز از حوادث ناگوار و برجسته‌ای است که بر اثر رویارویی‌های شخصی یا اجتماعی وسیاسی پیش می‌آیند.

در بخشهایی از کتاب می خوانیم:

روشچین به دنبال اینگونه نتیجه‌گیری‌ها کوشید تا امکان گریختن از ارتش را مورد بررسی قرار دهد: «می‌توانم به خارجه فرار کنم؟ نه؛ سراسر دنیا در آتش جنگ می‌سوزد. ماموران اطلاعاتی همه جا در جستجوی بیگانه‌های مظنون هستند تا دستگیرشان کنند و توی زندان‌ها به چوبه‌های دار بیاویزندشان. در سراسر دنیا جوان‌های چالاک و زنده‌دل را توی وسایل نقلیه می چپانند.این جوان‌ها فریاد می‌زنند: « بزن بریم پدر آلمانی‌های پس‌فطرت را درآریم و فوری برگردیم پیش دخترهای خنده‌رومون»

آنها را در اقیانوس‌ها به اژدر می‌بندند و این جوان‌های شاد، در آب های یخ‌زده، در میان لکه‌های روغن دست و پا می زنند.در اروپا ستون‌هایی مرکب از همین مردان جوان، ملبس به لباس کاری، شبیه به کفن، به شکل خط زنجیرهای متراکم مطیعانه به استقبال رگبار مسلسل‌ها و بمب‌اندازها و اژدرافکن ها و شعله‌اندازها می‌روند؛ اینها از پس و پیش با آتش مواجه‌اند. بنابراین فرار به خارجه منتفی می‌شود. چطور است که شناسنامه قلابی دست و پا کنم، راهی اتسا شوم و در یکی از کبابی‌های شهر شغل پیشخدمتی پیدا کنم؟

درجای دیگر می خوانیم:

در این هنگام که سالن رستوران تا حدودی خلوت شده بود، نگاه داشا به «بس‌سونف» افتاد که سر یکی از میزها نشسته بود؛ او در حالی که آرنجش را به وسط میز تکیه داده بود به صحبت‌های آکوندین که سیگاری نیمه جویده در دهان داشت و با ناخن خود رومیزی را شیار می‌زد، به دقت گوش می‌داد و در آن حال با چهره رنگ‌پریده و اندیشناک به ناخن آکونین می نگریست.

داشا گمان می کرد که از صحبت‌های آنها توانسته است عبارت: « باید همه چیز پایان پیدا کند» را بشنود. اما در آن دم پیشخدمتی - تاتاری شکم‌گنده ـ بین آن‌دو و داشا حایل شد. کاتیا و نیکولای ایوانوویچ به پا خاستند و داشا را صدا زدند و او هیجان‌زده و ناراحت از کنجکاوی ارضا نشده‌اش، به ناچار از رستوارن بیرون رفت. وقتی به خیابان درآمدند، ناگهان نفس سرد و شیرین یخ بندان چهره‌شان را نوازش کرد. ستاره‌ها در آسمان ارغوانی تیره می‌درخشیدند. پشت سر داشا کسی خنده‌کنان گفت:«مُردم از این شب باشکوه!»

برخی از دیگر آثار شولوخوف عبارتند از:

·        آنها برای سرزمین پدریشان جنگیدند

·        زمین نوآباد ترجمه م.ا.به آذين

·        سرنوشت یک انسان

·        علم کین

·        کره اسب
دن آرام فقط با ترجمه شاملو !!!!!!!
به عنوان یه نفر با عقاید چپی برای ترجمه کتاب سنگ تموم گذاشته ، حدود 8 سال !!!
من هم این کتاب را از همین طریق شناختم ، 4000 قفحه است ولی عالیه
moony آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 02-09-2017   #14 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

moony's Avatar

ارسال پیام خصوصی

بینوایان اثر ویکتور هوگو:

رهبر معظم انقلاب سالها قبل درباره شاهکار «ویکتور هوگو» اینگونه اظهار داشتند:

«به نظر من بینوایان ویکتور هوگو برترین رمانی است که در طول تاریخ نوشته شده است. من همه‌ رمان‌های طول تاریخ را نخوانده‌ام، شکی در این نیست، اما من مقدار زیادی رمان خوانده‌ام که مربوط به حوادث قرن‌های گوناگون هم هست. بعضی رمان‌های خیلی قدیمی را هم خوانده‌ام. مثلاً فرض کنید کمدی الهی را خوانده‌ام. امیرارسلان هم خوانده‌ام. الف لیله و هزار و یک شب را هم خوانده‌ام. وقتی نگاه می‌کنم به این رمانی که ویکتور هوگو نوشته، می‌بینم این چیزی است که اصلاً امکان ندارد هیچکس بتواند بهتر از این بنویسد یا نوشته باشد و معروف نباشد و مثل منی که در عالم رمان بوده‌ام، این را ندیده باشم یا اسمش را نشنیده باشم ... من می‌گویم بینوایان یک معجزه است در عالم رمان‌نویسی، در عالم کتاب‌نویسی. واقعاً یک معجزه است ...  زمانی که جوان‌ها زیاد دور و بر من می‌آمدند قبل از انقلاب، بارها این را گفته‌ام که بروید یک دور حتماً بینوایان را بخوانید. این بینوایان کتاب جامعه‌شناسی است، کتاب تاریخی است، کتاب انتقادی است، کتاب الهی است، کتاب محبت و عاطفه و عشق است.»

علامه جعفری کتاب امام حسین ، سهید فرهنگ پیشرو انسانیت را با این جمله شروع می کند :
" حاضر بودم تمام زندگی ام را بدهم تا مردی مثل ویکتو هوگو در مورد امام حسین بنویسد"
بهترین کتابی است که تا بحال در مورد امام حسین خوانده ام و البته فنی و سنگین
moony آفلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-09-2017   #15 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mamankhanum's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله moony نمايش نوشته ها
علامه جعفری کتاب امام حسین ، سهید فرهنگ پیشرو انسانیت را با این جمله شروع می کند :
" حاضر بودم تمام زندگی ام را بدهم تا مردی مثل ویکتو هوگو در مورد امام حسین بنویسد"
بهترین کتابی است که تا بحال در مورد امام حسین خوانده ام و البته فنی و سنگین
آره خودم هم سعی کردم اول کتابهای خوب مثل این که مطالعه کردم رو معرفی کنم.
باز هم اگر کتابهای خوبی میشناسید خوشحال میشم معرفی کنید
2 نفر نوشته را پسندیده اند
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال