خلافت عثمانی در يک نگاه
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > تاریخ و فرهنگ > تاریخ جهان
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

پاسخ
 
LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 03-16-2017   #1 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
captain_haddock's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض خلافت عثمانی در يک نگاه

خلافت عثمانی در يک نگاه
دولت عثمانی بزرگترین و پهناورترین دولت اسلامی پس از فروپاشی خلافت عباسی شناخته می‌شود. این دولت درقرن هفتم هجری (سیزدهم میلادی) در سرزمین آناتولی ظهور کرد. و بيش ازشش قرن بر سرزمینهای اسلامی خلافت کرد، در طی دوران حکومت خود توانست قسمتهای مهمی از اروپا و آسیا را تحت سیطره ی خود قرار دهد. اين امپراطوری در بین سالهای(699-1342هـ) بر سرزمینهای اسلامی حکومت کرده است؛ بعضی از مورخین بر این باورند عهد عثمانی از سال 923 هجری شده و قبل از آن نمی توان اسم خلافت را بر روی آن گذاشت چرا که دولت عباسی تا سال 923 هجری بوسیله ممالیک در مصر پا بر جا بوده و در یک عصر نمی توان دو دولت را خلیفه مسلمین تلقی کرد.
1 ) - اصالت و نسب عثمانیان :
عثمانيان به قبيله تركمني منسوب داده می شود، این قبیله در کردستان زندگی می کردند و حرفه ی آنها دامداری وچوپانی بود. بعد از حمله ی مغولها به فرماندهی چنکیزخان، به سرزمینهای عراق و شرق آسیای کوچک ، بسیاری از قبایل به خاطر نجات از آنها به مکانهای دور دست هجرت کردند. سلیمان پدر بزرگ عثمان نیز در اثناء این حملات در سال 617 هجری از کردستان به سوی آناتول (بلاد ترکیه امروزی) هجرت کرده و در شهر اخلاط (شهری در شرق ترکیه ی امروزی) سکنی گزیدند. سپس او در سال 628 هجری در آنجا وفات کرد و فرزندش ارطغرل را جانشین خود قرار داد، این قبیله که از حمله ی مغول ها فرار کرده بودند، تقریبا نزدیک به 400 خانوار بودند و ارطغرل که رهبری قوم را بر عهده داشت بعد از مرگ پدرش همراه با 100 خانوار و 400 سوار کار جنگی به طرف شمال غربی آناتول حرکت کردند، او در مسیر راه متوجه در گیری و نبرد بین مسلمین و نصاری شد، و متوجه شد که نصاری که از ارتش بیزنطی بودند بر لشکر مسلمانها غلبه کردند، وقتی ضعف سپاه مسلمین را مشاهده کرد، غیرت دینی و اسلامی ارطغرل به جوش آمد، لشکر خود را صف آرایی کرده و وارد میدان نبرد شد با تمام توان وقدرت با لشکر کفر جنگید و آنها را از پای در آورد. بعد از پایان معرکه فرمانده لشکر مسلمین که از سلجوقیان بود، از ارطغرل تشکر کرد و سرزمین های قسمت غربی آناتول(اناضول) را به او عطا کرد و به او اجازه داد با حمله به لشکر رومیها اراضی و سرزمین های قسمت غربی اناضول را وسعت دهد.سلجوقیان توانستند با کمک و یاری هم پیمان قوی خود، رومی ها را از این مناطق دور گردانند. ارتباط و علاقه ی بین سلجوقیان و این دولت تازه تاسیس روز به روز افزایش می یافت و این همکاری دو طرفه تا مدت زمان طولانی ادامه داشت تا اینکه سر انجام در سال 699 هجری ارطغرل وفات نمود و فرزندش عثمان را جانشین او قرار گرفت تا سیاست پدرش در توسعه ی ارضی و سرزمین ها ادامه یابد.
2 ) - تأسیس دولت عثمانی :
در سال 656 هجری ارطغرل صاحب فرزندی شد که اسم یک امپراطوری بزرگ به او نسبت داده می شود. در همان سال ارتش مغول به رهبری هلاکو با بغداد، "پایتخت دولت عباسی" در حال جنگ بودند که حوادث آن بسیار تلخ و دردناک است . لشکر وحشیانه مغول وارد بغداد و دیگر اراضی اسلامی شدند، رحم و عطوفت در آنها معنایی نداشت، از قتل هیچ چیز دریغ نورزیدند؛ مرد و زن، پیر و جوان، کودکان و اطفال، هیچکدام از این حملات جان سالم به در نبردند. مردم از شهرها و روستاها به کوهها پناه می بردند، شهرها و آبادانی ها همه تار و مار شده و به آتش کشیده شد، مساجد و مدارس و مراکز فرهنگی مورد هجوم قرار گرفتند. ابن کثیر می گوید: غیر از اهل ذمه مانند یهود و نصاری کسی دیگر از این معرکه جان سالم به در نبرده است. در لابه لای این ضعف و حملات مغول عثمان به دنیا آمد که بعدها سبب یک امپراطوری بزرگ شد. حکمت خداوند متعال بر این است که بعد از هر سختی، گشایش و فراخ دستی حاصل شود و افرادی به وجود آیند تا این خسارتها و ضررهای که ملت اسلام متحمل شده جبران گردد.بعد از مرگ سلطان سلجوقی و سقوط حکومتش به دست تاتار، مردم دور عثمان بن ارطغرل جمع شده و با او بیعت کرده و او را حاکم خود قرار دادند. عثمان با صبر و ایمانی راسخ راه پدرش را ادامه داده و با جهاد با حاکم بیزنطی توانست محبوبیت خود را نزد مردم روز به روز بیشتر کند وسبب شد گروه های مختلفی دور او جمع شوند. او کم کم توانست از حالت محلی و قبیله ی خارج شده و یک دولت مستقل تشکیل دهد. عثمان قبل از وفاتش هنگامی که در فراش موت بود، به فرزندش اورخان وصایای گرانبهایی کرد که این وصایا لایحه و منهجی شد که دولت های بعدی آن را معیار خود قرار دادند. ان شاء الله در مقالات بعدی، این وصیت گرانبها، که تاریخ آن را به ثبت رسانده برای خوانندگان ذکر خواهیم کرد.
3 ) - عصر قوت و گسترش فتوحات:
می توانیم بگوییم عهد ارطغرل و فرزندش عثمان، زمان ظهور و بدایت دولت عثمانی بوده است. در زمان اورخان فرزند عثمان فتوحات دولت بیشتر شد و ظهور و قدرت امپراطوری عثمانی شکل تازه ای به خود گرفت و لشکر اسلام تقویت شده و روز به روز بر قدرتش می افزود. عصر قوت و فتوحات در دولت عثمانی، به مدت زمان سه قرن می توان تصور کرد، یعنی از ظهور دولت عثمانی تا نهایت حکومت سلیمان قانونی سال (947هـ -1566 میلادی). این عصر در دولت عثمانی از امتیازات خاصی برخوردار است، از مهمترین آنها: گسترش فتوحات اسلامی، بالابردن پرچم جهاد باردیگر، تنظیم دستگاه دولتی و تقویت آن، انتقال خلافت از یک مرحله به مرحله دیگر که باعث قوت این عصر شد.
مهمترین عواملی که سبب شد تا خلفاء عثمانی در این عهد پیروزی و موفقیت شایانی بدست بیارند می توان در نقاط زیر خلاصه کرد:
اولا: قوت ایمان: یکی از ویژگیهای اصلی خلفاء عثمانی که در این عصر بودند قوت ایمان آنها به خدای عزوجل، حرص و پایبندی آنها بر طاعت و عبادت است. این خلفاء همّ و غم شان رضای پروردگار و ایجاد جامعه ی همراه با امن و ایمان بوده است؛ همان طور که عثمان بن ارطغرل در آخرین وصیت خودش خطاب به فرزندش می گوید "إياك أن تفعل أمرًا لا يُرضِي الله ". یعنی: تو را برحذر می دارم از اینکه کاری انجام دهی که رضای خداوند در آن نباشد "و در وصیت دیگر می گوید: "واعلم يا بُني أنَّ طريقنا الوحيد هو طريق الله" بدان ای پسرم: تنها راه و مسیر ما، راهی است که خداوند آن را مشخص کرده است. در بعضی از روایات تاریخی آمده است که سلاطین این عصر در مناجات خود به پروردگارشان پناه می جستند، از اینکه مبادا مرتکب عملی شوند که خشنودی خداوند در آن نباشد. مورخین اعتراف دارند که قوت ایمان بالا در اکثر سلاطین این عصر وجود داشته، و این توکل و اعتماد قلبی آنها به خداوند سبب موفقیت و پیروزی آنها گشته است؛ بدون شک سربلندی هر ملت و دولت به مقدار ایمان و اعتقاد آنها به ذات رب العالمین و اجراء اوامر او بر می گردد.دومین چیزی که سبب شکوفایی این عصر شد: اهتمام آنها به جهاد در راه خدا و فتح بلاد و گسترش سرزمینهای اسلامی است. از وقتی که این دولت تأسیس شد، قضیه ی جهاد وظیفه ی مهم و شرعی برای هر خلیفه بود؛ تا جایی که به هریک از آنها لقب غازی (مجاهد در راه خدا) داده شده بود و حیات آنها دائما همراه با جهاد و نبرد با کفر بود. ناگفته نماند که هدف حکام عثمانی از جهاد و گسترش فتوحات، نشر دین و تبلیغ دعوت حق بود؛ و هیچ گونه قصد و غرض دنیوی یا اقتصادی و یا سیاسی دیگر نداشتند. یکی از مورخین به نام احمد رفیق در این باره می گوید: آنها در انتهای دین داری و تقوا بودند و بر این اعتقاد بودند نشر دین اسلام و تعلیم دادن آن، بر ایشان واجب است. و بر اساس این منهج و اعتقاد، جیش عثمانی بارها بر دولت بیزنطی حمله برد و توانست شهرهای مهمی همچون قسطنطنیه و استانبول را تحت تصرف خود قرار دهد که در عهد سلطان مراد، این شهر یعنی قسطنطنیه پایتخت خلافت عثمانی ها گشت.اهتمام به علم و نزدیکی دستگاه دولتی با علماء، سومین عامل موفقیت عثمانیها می توان شمرد. این دولت مردان حریص بر نشر علم، خاصتا علم دینی و شرعی بودند، چنانچه عثمان اول، موسس دولت عثمانی در نصیحت به فرزندش اورخان می گوید: ای فرزندم تو را وصیت می کنم به علماء این امت، دائما رعایت و حرمت آنها را نگه بدار، با آنها زیاد مشورت کن، چرا که ایشان تورا به جز خیر امر نمی کنند. و این گونه فرزندان و نوه های او این وصایا را لازمه ی سلطنت خود قرار دادند.از مهمترین و باارزش ترین فتوحات در این عصر طلایی، فتح قسطنطنیه به دست محمد فاتح(833-866 هجری) است.چهارمین عامل موفقیت آنها، ایجاد عدل و مساوات بین مردم بود و این سنت خداوندی است که ظلم و ستم باعث نابودی حکومت و عدل و مساوات باعث دوام بیشتر آنها می شود و به همین خاطر گفته شده است حکومت عادل، اگر چه کافر باشد باقی می ماند و حکومت ظالم اگر چه مسلمان باشد از بین خواهد رفت.
4)- عصر ضعف و سقوط و اسباب و علل آن:
بعد از وفات سلیمان قانونی، کم کم ضعف دولت عثمانی آشکار شد، مورخین و تاریخ نویسان از سال 947 تا 1342 هجری قمری، عصر ضعف و انهیار دولت عثمانی می نامنند، آنها بین این سالها در چندین معرکه و نبرد دریایی متحمل شکست و تلفات سنگین شدند، هر چند در این عصر برخی از خلفاء سعی کردند تا اقتدار و قدرت را به دولت عثمانی باز گردانند اما این مدت بسیار کوتاه و مختصر بوده است.
اسباب ضعف و سقوط دولت عثمانی را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:
1- ضعف و سستی بیشتر حکام و والیان در این عصر: این عامل یکی از مهمترین و بارزترین اسباب ضعف دولت و در نهایت سبب سقوط و فروپاشی خلافت عثمانی گشت. گفته شده در این عصر دستگاه دولتی و والیان محلی دچار ضعف شده و آن ایمان و اعتقاد قوی که در عصر اول، دولت مردان عثمانی از آن برخوردار بودند آنها آن را نداشتند. در این عصر قوات عسکری دارای ضعف شده و پست ها ی مهم و کلیدی به افراد نالایق سپرده شد.
2- اهتمام نورزیدن به علم و ضعف علماء عصر: همان طور که قبلا گفته شد سبب موفقیت دولت عثمانی در عصر اول، ارتباط تنگاتنگ دستگاه دولتی با علماء امت بوده، بر خلاف آن در این عصر اهتمام به علماء و علم کم شده و خود حکام هم دیگر مثل سابق اهتمامی به نشر علم شرعی نداشتند و در مقابل به هوی و هوس دنیوی گرفتار شدند و از طرفی دیگر علماء نیز در مسائل شرعی تساهل به خرج داده و از منهج اصحاب رسول الله صلی الله علیه و سلم و سلف صالح خارج شدند و کسب علم، بیشتر جنبه ی افتخار و فخر گرایی به خود گرفته بود.
3- امتیاز دادن به بیگانگان از جمله اسبابی بود که منجر به ضعف و سقوط دولت عثمانی شد. بعضی از قرادادها و اتفاقیات که بین عثمانیها و دول اروپایی بسته شد سبب شد تا آنها بتوانند در دستگاه دولتی نفوذ کرده و مکر و حیله خود را برای نابودی این قدرت ااسلامی به کار گیرند، استعمار توانست با نفوذ در دولت عثمانی و انتشار شعارهای واهی امثال دفاع از حقوق نصاری در بلاد اسلامی، اهداف پلید خود را هر چه بیشتر تحقق بخشد. بیگانگان با ایجاد تفرقه بین قومیت های مختلف اسلامی، خاصتا بین عرب و ترک،توانست چهره این دولت را زشت و آنها را در اذهان مردم نژاد پرست جلوه دهد؛ در حالی که بنای این دولت بر عدالت و نشر اسلام بوده است.بعضی از آثار اسلامی این عصر که هنوز پا برجاست نشان دهنده پیشرفت فرهنگی و اجتماعی در این عصر می باشد از جمله این آثار می توان به معماری قدیمی شهر استانبول اشاره کرد، که بافت این شهر نشان دهنده پیشرفت معماری در این است هنوز معماری زیبای مسجد جامع السلیمانیه و بافت قدیمی این مسجد، قدرت و عظمت دولت مردان عثمانی در ذهن مسلمانان زنده نگه داشته است. حکام عثمانی آثار قدیم مانند مصحف ها و شمشیرها و نیزها و خیلی أز آثار دیگر که یادآور جهد اصحاب رسول الله صلی الله علیه و سلم و تابعین است، جمع آوری کرده و نزد خود نگه داشتند تا به آیندگان نشان دهند که آنها هم در حفظ میراث گذشتگان تلاش و کوشش کرده اند.
__________________
چو ایران نباشد تن من مباد ...
(بدرود ه.م)
captain_haddock آفلاين است   پاسخ با نقل قول
7 نفر نوشته را پسندیده اند
5 نفر نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 03-16-2017   #2 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت
 
poriya_naziarmy's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : خلافت عثمانی در يک نگاه

عثمانی کثیف ترین و فاسدترین حکومت و امپراطوری در طول تاریخ است افرادی که بجز زن بازی و هوسرانی هیچ غلط دیگری نکردند
مقایسه خلافت این زن باز ها با پادشاهان ساسانی و هخامنشی مانند مقایسه حکومت کلمبیا با آمریکاست
poriya_naziarmy آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 03-17-2017   #3 (لینک نوشته)
مدیر تالار تاریخ
 
Archimonde's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : خلافت عثمانی در يک نگاه


نوشته اصلي بوسيله captain_haddock نمايش نوشته ها
.
اگر پست دومتان را خودتان پاک نکرده بودید قطعاً کارت اخطار می گرفتید.

__________________
هر شخصیّت مهم، دو وجۀ تاریخی و فراتاریخی دارد. وجۀ تاریخی که معمولاً وجوه مثبت و منفی را توأمان دارد، حاصل گزاره‌ها، اسناد و مدارک تاریخی است؛ امّا وجۀ فراتاریخی به «فرامتن» تعلّق دارد و ماحصل متغیّرهایی بیرون از تاریخ، و تابع شرایط نزدیک به حال است.

_سهند ایرانمهر
Archimonde آفلاين است   پاسخ با نقل قول
5 نفر نوشته را پسندیده اند
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 03-17-2017   #4 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
ss8248's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : خلافت عثمانی در يک نگاه

دو گفتار از دکتر عبدالله شهبازی درباره حکومت عثمانی:


علل انحطاط و فروپاشی عثمانی دانلود
33صفحه


راز گسترش تمدن اسلامی در اروپا دانلود
7صفحه
ss8248 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 03-17-2017   #5 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
captain_haddock's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : خلافت عثمانی در يک نگاه

نوشته اصلي بوسيله archimonde نمايش نوشته ها


اگر پست دومتان را خودتان پاک نکرده بودید قطعاً کارت اخطار می گرفتید.

اگر قوانین تالار تاریخ منصفانه اجرا شوند اولین نفر خود شما مستلزم دریافت اخطار هستید.
توهین و بی احترامی به اقوام، ادیان و شخصیت های تاریخی ممنوع است.
captain_haddock آفلاين است   پاسخ با نقل قول
5 نفر نوشته را پسندیده اند
2 نفر نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 03-17-2017   #6 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
edmund's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : خلافت عثمانی در يک نگاه

حکومت عثمانی 3-4 تا پادشاه خوب داشت . بقیه سلاطین کاره خاصی نبودند و اگر اتاتورک نبود از ترکیه فعلی هم چیزی نمی ماند و بین متفقین جنگ اول جهانی تقسیم می شد .
__________________edmund آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 03-17-2017   #7 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
lordalireza1998's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : خلافت عثمانی در يک نگاه

به استقلال یونان از عثمانی در سال 1820 اشاره نفرمودید.
عثمانی حکومت جالبیه اما من روسیه تزاری رو بیشتر دوست دارم.
اینم یک عکس از این امپراطوری در اوج وسعتش.(شاه سلیمان اول)
خلافت عثمانی در يک نگاه
__________________
https://www.aparat.com/v/RFKMj
lordalireza1998 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 03-17-2017   #8 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
pahlavan's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : خلافت عثمانی در يک نگاه

نوشته اصلي بوسيله captain_haddock نمايش نوشته ها
اگر قوانین تالار تاریخ منصفانه اجرا شوند اولین نفر خود شما مستلزم دریافت اخطار هستید.
توهین و بی احترامی به اقوام، ادیان و شخصیت های تاریخی ممنوع است.
منصفانه؟!
پس تلویحا قبول دارید که جرمی مرتکب شده اید اما انتظار دارید با دیگران هم مشابه شما برخورد شود.
ما نمیدانیم جرمتان چه بوده است اما از متنی که پیوست کرده‌اید میتوان حدس زد. بهتر بود در درجه
نخست خودتان اعتراف به خوردن رطب میکردید. با این حال اگر چیزی از دیگران دیده اید که نیاز به داوری
دارد بی‌درنگ در جای مربوطه معترض شوید!
pahlavan آفلاين است   پاسخ با نقل قول
5 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 03-17-2017   #9 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
pahlavan's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : خلافت عثمانی در يک نگاه

نوشته اصلي بوسيله captain_haddock نمايش نوشته ها
دولت اسلامی ...سرزمینهای اسلامی... خلیفه مسلمین ... نبرد بین مسلمین و نصاری ... لشکر مسلمانها ... سپاه مسلمین... غیرت دینی و اسلامی ... با لشکر کفر جنگید و آنها را از پای در آورد... اراضی اسلامی ... ملت اسلام ... ان شاء الله در مقالات بعدی... فتوحات اسلامی... بالابردن پرچم جهاد... توکل و اعتماد قلبی آنها به خداوند سبب موفقیت و پیروزی آنها گشته است؛ بدون شک سربلندی هر ملت و دولت به مقدار ایمان و اعتقاد آنها به ذات رب العالمین و اجراء اوامر او بر می گردد... مجاهد در راه خدا... جهاد و نبرد با کفر بود... نشر دین اسلام و تعلیم دادن آن، بر ایشان واجب است... سنت خداوندی ... رسول الله صلی الله علیه و سلم ... بلاد اسلامی
از شما بخاطر تفکرات کمونیستی و تبلیغات ضد دین و مذهبی که در جستارها انجام میدادید انتظار
نداشتم مطلبی را کپی کنید که در آن از دین و مذهب با روش ماکیاولی تا این اندازه استفادۀ ابزاری
شده باشد. یک زمان زندگی وحشیانه چنگیز را تئوریزه و انسانی نشان میدهید و یک زمان علیه‌ش
میشوید و حمایت از وحشیان دیگر میکنید خوب نشان دادن خشونت از اصول زندگی کمونیستها -نه
همه شان- بوده است که کاملا تفکری ضدبشری است. در زمان شاه به چنین کسانی مارکسیستهای
اسلامی میگفتند. به قول هیتلر اگر مارکسیستهای یهودیت (نسخه اروپایی همانها) در جهان حاکم
شوند آن روز، روز نابودی جهان خواهد بود.
pahlavan آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 03-17-2017   #10 (لینک نوشته)
فعال هم میهن
 
nader1368's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : خلافت عثمانی در يک نگاه

نوشته اصلي بوسيله pahlavan نمايش نوشته ها
از شما بخاطر تفکرات کمونیستی و تبلیغات ضد دین و مذهبی که در جستارها انجام میدادید انتظار
نداشتم مطلبی را کپی کنید که در آن از دین و مذهب با روش ماکیاولی تا این اندازه استفادۀ ابزاری
شده باشد. یک زمان زندگی وحشیانه چنگیز را تئوریزه و انسانی نشان میدهید و یک زمان علیه‌ش
میشوید و حمایت از وحشیان دیگر میکنید خوب نشان دادن خشونت از اصول زندگی کمونیستها -نه
همه شان- بوده است که کاملا تفکری ضدبشری است. در زمان شاه به چنین کسانی مارکسیستهای
اسلامی میگفتند. به قول هیتلر اگر مارکسیستهای یهودیت (نسخه اروپایی همانها) در جهان حاکم
شوند آن روز، روز نابودی جهان خواهد بود.
ولی دنیا رو از شر فاشیست ها و بیماران شوونیست که خیالشان معمولا خام است(قطعا همه اشان!) کمونیست ها نجات دادند! در به ثمر رسیدن انقلاب و به درک ابدی واصل شدن رژیم ننگین شاهنشاهی (تفکر رذل و ذلت تام)همچنین افتخار مارکسیست هاست که سهمی داشته اند.
__________________
خلافت عثمانی در يک نگاه
Theodor Adornonader1368 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 03-17-2017   #11 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
captain_haddock's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : خلافت عثمانی در يک نگاه

نوشته اصلي بوسيله pahlavan نمايش نوشته ها
از شما بخاطر تفکرات کمونیستی و تبلیغات ضد دین و مذهبی که در جستارها انجام میدادید انتظار
نداشتم مطلبی را کپی کنید که در آن از دین و مذهب با روش ماکیاولی تا این اندازه استفادۀ ابزاری
شده باشد. یک زمان زندگی وحشیانه چنگیز را تئوریزه و انسانی نشان میدهید و یک زمان علیه‌ش
میشوید و حمایت از وحشیان دیگر میکنید خوب نشان دادن خشونت از اصول زندگی کمونیستها -نه
همه شان- بوده است که کاملا تفکری ضدبشری است. در زمان شاه به چنین کسانی مارکسیستهای
اسلامی میگفتند. به قول هیتلر اگر مارکسیستهای یهودیت (نسخه اروپایی همانها) در جهان حاکم
شوند آن روز، روز نابودی جهان خواهد بود.
به خاطر احترام به نگارنده اصلی مطلب رو بدون کم و کاستی قرار میدهیم حتی اگر با برخی مسائل مطرح شده موافق و هم جهت نباشیم .
ضمنا من متعلق به هیچ ایسم ی نیستم بی خود سعی در جهت دادن نکنید.
captain_haddock آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 03-17-2017   #12 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
pahlavan's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : خلافت عثمانی در يک نگاه

نوشته اصلي بوسيله nader1368 نمايش نوشته ها
ولی دنیا رو از شر فاشیست ها و بیماران شوونیست که خیالشان معمولا خام است(قطعا همه اشان!) کمونیست ها نجات دادند!
البته این تفسیر انگلوسکسونهای جهانخواه و جهانخوار* است تا از کمونیستها آلت دست بسازند.
اگر این حرفها درست بود و هیتلر براستی فاشیست بود هرگز زردپوستان ژاپنی از او حمایت نمیکردند!
این نکته ای است که در مغز کمونیستهای خواهر فروش و وطن فروش جا نمیگیرد.

در به ثمر رسیدن انقلاب و به درک ابدی واصل شدن رژیم ننگین شاهنشاهی (تفکر رذل و ذلت تام)همچنین افتخار مارکسیست هاست که سهمی داشته اند.
این که انقلاب کار کمونیستها و مارکسیستها بود نمیخواهم چیزی بگویم چون اینجا تالار سیاسی نیست.
اما همین اندازه اگر سخن شما را بپذیریم باید گفت باز کمونیستها آلت دست شدند تا دیگران به مقصد برسند!

کمونیستها مانند بمب هستند که هرکسی میتواند ضامنشان را به بفع خودش بکشد اما وقتی منفجر میشوند
خودشان هم از بین میروند و دیگران سود میکنند. وای به حال جهانی که حاکمانش این بمبها باشند دیگر هیچ
کسی نیست کنترلشان کند و پشت سر هم منفجر میشوند.

در ضمن شاهنشاهی تفکر رذل و ذلت تام نیست. اینکه کسی خودش را پادشاه بداند دلیلی بر این نیست که
شاهنشاهی بد باشد. پادشاه از ریشه «پائیتی خْشَتر» اوستایی است که یعنی «پایندۀ شهر» و نگهبان شهر.
کاری که نگهبان میکند بر همه روشن است. این واژه را مقایسه کنید با سلطنت که به معنی سلطه گری است.

*
جهانخوار = استثمارگر
جهانخواه = استعمارگر

ويرايش توسط pahlavan : 03-17-2017 در ساعت 09:11 PM
pahlavan آفلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 03-17-2017   #13 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
pahlavan's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : خلافت عثمانی در يک نگاه

نوشته اصلي بوسيله captain_haddock نمايش نوشته ها
به خاطر احترام به نگارنده اصلی مطلب رو بدون کم و کاستی قرار میدهیم حتی اگر با برخی مسائل مطرح شده موافق و هم جهت نباشیم .
ضمنا من متعلق به هیچ ایسم ی نیستم بی خود سعی در جهت دادن نکنید.
کسی که مطلبی را کپی میکند یعنی با آن موافق است و اگر با برخی مطالبش مخالف است باید متذکر شود.
اکنون میتوانید صداقت خود را نشان دهید و بگویید با کدام بخشهای این جستار مخالفید.
شما اگر هم متعلق به هیچ ایسمی نباشید نظرتان را نسبت به نفی دین و مذهب بارها در جستارهای گوناگون
نشان داده اید که 180 درجه با این جستار مخالف است.
pahlavan آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 03-18-2017   #14 (لینک نوشته)
فعال هم میهن
 
nader1368's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : خلافت عثمانی در يک نگاه

نوشته اصلي بوسيله pahlavan نمايش نوشته ها
البته این تفسیر انگلوسکسونهای جهانخواه و جهانخوار* است تا از کمونیستها آلت دست بسازند.
اگر این حرفها درست بود و هیتلر براستی فاشیست بود هرگز زردپوستان ژاپنی از او حمایت نمیکردند!
این نکته ای است که در مغز کمونیستهای خواهر فروش و وطن فروش جا نمیگیرد.


این که انقلاب کار کمونیستها و مارکسیستها بود نمیخواهم چیزی بگویم چون اینجا تالار سیاسی نیست.
اما همین اندازه اگر سخن شما را بپذیریم باید گفت باز کمونیستها آلت دست شدند تا دیگران به مقصد برسند!

کمونیستها مانند بمب هستند که هرکسی میتواند ضامنشان را به بفع خودش بکشد اما وقتی منفجر میشوند
خودشان هم از بین میروند و دیگران سود میکنند. وای به حال جهانی که حاکمانش این بمبها باشند دیگر هیچ
کسی نیست کنترلشان کند و پشت سر هم منفجر میشوند.

در ضمن شاهنشاهی تفکر رذل و ذلت تام نیست. اینکه کسی خودش را پادشاه بداند دلیلی بر این نیست که
شاهنشاهی بد باشد. پادشاه از ریشه «پائیتی خْشَتر» اوستایی است که یعنی «پایندۀ شهر» و نگهبان شهر.
کاری که نگهبان میکند بر همه روشن است. این واژه را مقایسه کنید با سلطنت که به معنی سلطه گری است.

*
جهانخوار = استثمارگر
جهانخواه = استعمارگر
هیتلر و عابدانش تاج سر ماکیاولی هستند!
بلی اگر غده خطرناک همان فاشیسم رو نکندِ بودند و در احداث کورِ های ادمسوزی با هیتلر جان همکاری می کردند ضمن این که وطن را دو دستی تقدیم نازی ها کرده اند خاکسترشان شایسته ستایش می شد البته اگر از ما هم غیر خاکستر چیزی مانده بود!!
در مسله کشیدن پای ژاپن به جنگ جهانی دوم که صرفا نیت از افتخار دادن به اصطلاحا اتحاد همان تعبیر آدم حساب کردن زردها(!) کنترل امریکا یا تهدید منافع انگلیس بود ضمن این که وقتی نازی ها چنین می پنداشتن که ۶ ماهه همسایه ژاپنی خواهند شد اصلا متحدشان را در جریان قرار ندادن لابد میخواستند سورپرایزشان کنند! ولی کفتار صفتان از سهم خواهی ظاهرا لاشه اماده می ترسیدند در حالی که هیتلر ابدا چنین القا نکرد وارد جنگ با شوروی خواهند شد در طول پروپاگاندای انتی سمیتیستی کمونیستی اش اتفاقی بود که دیر یا زود باید می افتاد خود ژاپنی ها هم مطلع بودند ولی هرگز قرار نبود دست بالاتر از خدایان زمینی(المانها!) در میدان باشد اما بعد از فضاحت و به گل خوردن در استالینگراد فورا نیاز به رفقا شد ولی امپراتوری ژاپن شرافتمندتر از ان بود که بازیچه محض بیماری چون هیتلر شود و به جای در افتادن با شوروی به پیمانش با استالین وفادار ماند و خودرا وارد باتلاق نازی ها نکرد!
nader1368 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 10-25-2017   #15 (لینک نوشته)
هم میهن دوست
 
tyler_durden's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : خلافت عثمانی در يک نگاه

کشورهای مستعمره عثمانی:

1-Bulgaria 545 years
2-Greece 363 years
3-Serbia 539 years
4-Montenegro 539 years
5-Bosnia 539 years
6-Croatia 539 years
7-Macedonia 539 years
8-Slovenia 250 years
9-Romania 490 years
10-Slovakia 20 years
11-Macersit 160 years
12-Moldova 490 years
13-Ukraine at 308 years
14-Azerbaijan 25 years
15 Georgia 400 years
16-Armenia 20 years
17-Cyprus 293 years
18-Northern Cyprus 239 years
19-South Russia 291 years
20 Egypt 459 years
21 Libya 439
22 Tunisia 308 years
23-Algerian 313 years
24-Sudan 397 years
25-Eritrean 350 years
26-Djibouti 350 years
27-Somali 350 years
28-Kenya 350 years
29-Tanzania 250 years
30-North cad 313 years
31 Nigeria 300 years
32-Mozambique 150 years
33-Morocco 250 years (صرفا داشتن نفوذ )
34-year West sahra250 (صرفا داشتن نفوذ)
35-Mauritania 250 years
36-Maliki 300 years
Senegal 37 300 years
38-Gambia 300 years
39-Guinea 300 years
40-Guinea bisv 300 years
41-Ethiopian 350 years
42-Iraq 402 years
43-Syria 402 years
44-Israel 402 years
45-Palestine 402 years
46-Jordan 402 years
47- years 399 Saudi Arabia
48-Yemen 401 years
49-Oman 400 years
50-U.A.E 400 years
51-Qatar 400 years
52-Bahrain 400 years
53-Kuwait 381 years
54-western Iran, 30 years
55-Lebanon 402 years
56-Poland 25 years
57-Gritany to 25 years
58-Albania 435 years
59-Belarusian 25 years
60-Lithuania 25 years
61-Latvia 25 years
62-Kosovo 539 years
63-Voyvodiny 166 years
64- hungary 160 years
tyler_durden آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is فعال
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهاي HTML غير فعال است
Trackbacks are غير فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


ساعت جاري 10:14 AM با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.