تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > سیاست و روابط بین الملل
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

سیاست و روابط بین الملل گفتگو پیرامون "علوم سیاسی" و "روابط بین الملل "

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 03-20-2017   #1 (لینک نوشته)
شمع جمع

motevaselian's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پیام نوروزی رهبری انقلاب به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۶

پیام نوروزی رهبری انقلاب به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۶

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۶، سال جدید را سال «اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال» نام‌گذاری کردند.
متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

بسم‌الله‌ الرّحمن‌ الرّحیم
یا مقلّب القلوب و الابصار، یا مدبّر اللّیل و النّهار، یا محوّل الحول و الاحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال.
اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَةَ وَ اَبیها وَ بَعلِها وَ بَنیها.(۱)

میلاد مبارک حضرت فاطمه‌ی زهرا، صدّیقه‌ی کبریٰ (سلام‌الله‌علیها) را و عید نوروز را به همه‌ی شما هم‌میهنان عزیز تبریک عرض میکنم. عیدتان مبارک باشد هم‌میهنان عزیز، ملّت بزرگ ایران، جوانان عزیز، قشرهای گوناگون مردم! و بویژه تبریک عرض میکنم به خانواده‌های عزیز شهیدان و جانبازان و ایثارگران و همچنین به همه‌ی ملّتهایی که با عید نوروز آشنا هستند و آن را گرامی میدارند.

خدای متعال را بر این فرصت سپاس میگویم که یک بارِ دیگر توفیق داد عید نوروز را به شما ملّت عزیز ایران تبریک عرض کنم؛ امیدواریم که سالِ بسیار خوب و مبارک و بابرکتی و همراه با امنیّت و رفاهی در انتظار ملّت ایران باشد و سال ۹۶، ان‌شاءالله سال خوشی برای همه‌ی ملّت ایران و برای مسلمانان جهان باشد؛ همه‌ی خانواده‌های ایرانی، همه‌ی ایرانیان عزیز ان‌شاءالله در این سالی که در این لحظه آغاز شد، مشمول لطف و رحمت و برکت الهی باشند.

اگر بخواهیم یک ارزیابی‌ای بکنیم از سالی که گذشت -سال ۹۵- باید بگوییم آن سال هم مثل همه‌ی سالهای دیگر شادی‌ها و غمهایی داشت، تلخی‌ها و شیرینی‌هایی داشت؛ منظور تلخی‌ها و شیرینی‌های مربوط به ملّت است، مسائل شخصی مورد نظر نیست. هم شیرینی داشتیم در سال گذشته، شادی داشتیم که این شادی‌ها مربوط است به عزّت ملّی، امنیّت ملّی، همّت جوانانه در میان ملّت ایران و حرکات مؤمنانه‌ی فراگیر در همه جای کشور؛ هم تلخی‌هایی داشتیم که عمدتاً مربوط به مسائل اقتصادی و اجتماعی است که اشاره‌ای به آنها خواهم کرد.

عزّت ایران و ملّت عزیزمان در سال ۹۵ در سراسر سال مشهود بود؛ از آغاز سال تا پایان سال. دشمنان ما در همه جای دنیا اعتراف کردند به اقتدار ملّت ایران، به عظمت ملّت ایران؛ هویّت ملّت ایران خودش را در سراسر قضایای گوناگونِ این سال نشان داد. با یک بی‌احترامی‌ای که از سوی رئیس‌جمهور آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی ایران شد، مردم، پُرشور و با حمیّت و غیرت در روز بیست و دوّم بهمن پاسخ آن را دادند؛ در روز قدس، در ماه مبارک رمضان، اجتماع عظیم مردم، هویّت و هدفهای این کشور را به همه‌ی دنیا نشان داد.

امنیّت کشور در این محیط پُرتلاطم منطقه‌ای بلکه بین‌المللی، یک شاخص بسیار عمده و بزرگی برای ملّت ایران بود. امروز اطراف ما، کشورهایی که همسایگان ما هستند: از شرق کشور و جنوب شرقی کشور، تا شمال غربی کشور، کشورها دچار ناامنی هستند، منطقه دچار ناامنی است، ملّت ایران بحمدالله در طول سال یک امنیّت پایدار را تجربه کرد.

همّت جوانانه‌ای که من اشاره کردم، ناشی از مشاهده و اطّلاع از فعّالیّتهای هزاران گروه جوان در سرتاسر کشور است، که به فعّالیّتهای پُرشور خود، چه در زمینه‌های علمی، چه در زمینه‌های فرهنگی، چه در زمینه‌های ورزشی، چه در زمینه‌های تولیدی، سرگرم هستند و اشتغال دارند، کارهای نو و ابتکارهای نوی را دارند ارائه میدهند و برای آینده‌ی کشور ذخیره فراهم میکنند.

حرکات مؤمنانه‌ای که اشاره کردم، مراد، جلسات دینی پُرشور و گرم و گیرایی است که در سرتاسر سال وجود داشت؛ مربوط به مسائل ائمّه (علیهم‌السّلام)، مربوط به مسائل مهمّ دینی، از اعتکافها و عبادتها و ماه رمضان و پیاده‌روی اربعین و جلسات مهمّ عاشورا و دهه‌ی محرّم؛ اینها نقاط مثبت و شادی‌آفرین کشور ما و برای ملّت ما است.

تلخی‌ها و سختی‌‌ها عمدتاً مربوط به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم است؛ طبقات متوسّط و ضعیف در طول سال درگیر این مشکلات بودند و همچنان هستند؛ چون از وضع مردم مطّلع هستم، لذا تلخی را با همه‌ی وجود حس میکنم؛ تلخی کامِ مردم، بخصوص مردمِ ضعیف و فرودست و طبقات ضعیف که مربوط به مسائل اقتصادی و مشکلات اقتصادی است، مثل گرانی، مثل بیکاری، مثل آسیب‌های اجتماعی که آنها هم عمدتاً منشأ اقتصادی دارند؛ مثل تبعیض‌ها و نابرابری‌ها.

خب، همه‌ی ما مسئولیم؛ هم پیش خدای متعال، هم پیش ملّت بایستی پاسخگو باشیم. من در سال «اقدام وعمل» -که سال ۹۵ بود- از مسئولین محترم خواستم که ستادی برای اقدام و عمل تشکیل بدهند و تشکیل دادند؛ کارهای خوبی هم خوشبختانه انجام گرفت که گزارش آن را به ما دادند؛ لکن آنچه انجام گرفته است، با آنچه مورد انتظار مردم و مورد انتظار ما است، فاصله‌ی زیادی دارد. در سخنرانی(۲) توضیح خواهم داد که بعضی از شاخصها و آمارهایی که ارائه میشود از مقامات مسئول، آمارهای مثبتی است؛ بعضی هم که از طرف خود مسئولین ارائه میشود، آمارهای منفی است؛ اینها را در مجموع بایستی مشاهده کرد.

اقتصاد مقاومتی یک مجموعه است؛ این مجموعه اگر فقط در زیر نام اقتصاد مقاومتی مورد توجّه قرار بگیرد، ممکن است چندان منشأ اثر نباشد؛ من علاج را در این میبینم که این مجموعه را به نقاط مهم تقسیم کنیم و برای هر نقطه‌ی کلیدی و مهمّی یک فصلی از زمان را قرار بدهیم، و از مسئولین و افراد شاخص و از آحاد مردم بخواهیم که همه‌ی همّت خود را بر روی آن نقاط کلیدی متمرکز کنند؛ به نظر من علاج در این است که این نقطه‌ی کلیدی را امسال درست شناسایی کنیم. به اعتقاد من این نقطه‌ی کلیدی عبارت است از تولید، تولید داخلی؛ و اشتغال و عمدتاً اشتغال جوانان؛ اینها آن نقاط کلیدی اصلی است. اگر ما توانستیم روی این دو نقطه متمرکز بشویم و کارها را بر این اساس برنامه‌ریزی و دسته‌بندی بکنیم، تصوّر این است که کار به‌میزان زیادی جلو خواهد رفت و موفّقیّتهای چشمگیر و محسوسی پیش خواهد آمد. من در سخنرانی ان‌شاءالله خصوصیّاتی را که بر این دو نقطه‌ی کلیدی و اساسی مترتّب است توضیح خواهم داد؛ لذا من شعار امسال را «اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال» قرار میدهم؛ یعنی اقتصاد مقاومتی عنوان کلّی است، بعد تولید و اشتغال؛ این مجموع نقاطی است که بایستی همه بر روی آن متمرکز بشوند. مطالبه‌ی من و مطالبه‌ی مردم از مسئولین عزیز و محترم این است که بر روی این دو نقطه متمرکز بشوند و کارها را با برنامه‌ریزی انجام بدهند و ان‌شاءالله در پایان سال نتایج آن را بتوانند به مردم گزارش کنند.

امیدواریم که همه‌ی شما در تحت عنایات حضرت بقیّةالله (ارواحنا فداه) و با دعای ارواح مطهّر شهیدان و امام بزرگوار، سال شاد و خوش و همراه با امنیّت و رفاهی را برخوردار باشید و با خود داشته باشید.

والسّلام علیکم و رحمةالله و برکاته

۱) عوالم‌العلوم، ج ۱۱، ص ۱۴
۲) سخنرانی معظّمٌ‌له در روز اوّل سال نو در حرم مطهّر رضوی (ع)

اگر خواستیم پیش خدا خجل نشویم چه کنیم؟! اینها که توبه می کنند، در بهشت اگر یادشان باشد که در دنیا گناه کرده اند شرمنده اند و این شرم عذاب است و در بهشت جا برای هیچ نحو عذاب نیست ... ذات اقدس اِله کاری می کند که از یاد خود ما می رود،
از صحنه قلب ما برطرف می کند. هم پیش مَلَک می پوشاند و هم پیش فلک، هم پیش انبیا می پوشاند، هم پیش اولیاء...لذا تائب در قیامت وقتی وارد بهشت شد، اصلا یادش نیست که گناه کرده است تا خجل بشود،
ماییم و این رحمت بی انتها...
motevaselian آفلاين است   پاسخ با نقل قول
8 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 03-20-2017   #2 (لینک نوشته)
شمع جمع

motevaselian's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : پیام نوروزی رهبری انقلاب به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۶

motevaselian آفلاين است   پاسخ با نقل قول
7 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 03-20-2017   #3 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت

renly-black's Avatar

ارسال پیام خصوصی

امام خامنه ای،
مظهر خِرَد مطلق اند،
خدا وند ایشان را حفظ فرما یند.
renly-black آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 03-20-2017   #4 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

l.nbz's Avatar

ارسال پیام خصوصی

امسال عکس امام خمینی کنار میز رهبری خیلی خندونه، چون لحظه تحویل سال ظهر بوده قشنگ معلومه امام تا ۱ ظهر خواب بوده.

ایشالا همینطور که گفتید بشه

اما اینبار کار را در اردیبهشت یکسره کـــردیم

پر بزن ای پرنده
l.nbz آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 03-20-2017   #5 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

karoline's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله motevaselian نمايش نوشته ها
مثل اینکه سطر آخر از وسط سطر شروع شده. باید بخش اول این سطر زیر پاکت میرفت و دیده نمیشد، ولی می بینیم که از همون جایی که جدای از پاکت معلومه، ادامه جمله سطر قبل قرار داره. فکر کنم. فوتوشاپ باشه. البته مطمئن نیستما خخخخ
قديمي 03-20-2017   #6 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

m-----h's Avatar

ارسال پیام خصوصی

چه خوب بود کسی هم پیدا میشد و رسیدگی میکرد تا این عنوان ها و نامگذاری به گوش مسئولین هم می رسید

یا حد اقل 10درصد به این اسم ها بها میدادن

دقت کن
هدف واحد است
من، تو .. مثل هم

این شهر پر از تن هاست

ويرايش توسط m-----h : 03-20-2017 در ساعت 04:06 PM
m-----h آفلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 03-20-2017   #7 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mohammadkkk's Avatar

ارسال پیام خصوصی

اسم بسيار زيبايي است!!!
ممنونيم از اين همه تفكر و زحماتي كه بابت چنين نامگذاري دقيق هر ساله اي كه انجام ميشه!
و من الله توفيق...
نوشته را پسندیده است :
6 نفر نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 03-20-2017   #8 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

canary's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ببینید چه اقتصادمون فلک زدس که هر سال رهبر داره یه اسم اقتصادی واسش میذاره!
6 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 03-20-2017   #9 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

asal29's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله l.nbz نمايش نوشته ها
امسال عکس امام خمینی کنار میز رهبری خیلی خندونه، چون لحظه تحویل سال ظهر بوده قشنگ معلومه امام تا ۱ ظهر خواب بوده.

ایشالا همینطور که گفتید بشه
سلام
عیدت مبارک

ایشان عادت دارند به اقامه نماز اول وقت،
خوابیدن بی موقع و غیرضروری هم از عدم توفیق بنده و شماست.
asal29 هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
6 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 03-20-2017   #10 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

asal29's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله karoline نمايش نوشته ها
مثل اینکه سطر آخر از وسط سطر شروع شده. باید بخش اول این سطر زیر پاکت میرفت و دیده نمیشد، ولی می بینیم که از همون جایی که جدای از پاکت معلومه، ادامه جمله سطر قبل قرار داره. فکر کنم. فوتوشاپ باشه. البته مطمئن نیستما خخخخ
سلام
عید شما مبارک

در سایت آیت الله خامنه ای،
۵ تصویر از موقعیتهای مختلف آورده شده:

از وضعتان مطلعم...
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 03-20-2017   #11 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

malakut's Avatar

ارسال پیام خصوصی

اللهم احفظ قائدنا الخامنه ای و وفقه لتحکیم کتابک و سنت رسولک صلی الله علیه و سلم اللهم امدد له فی عمره اللهم علیک بعدوه یا قوی یا عزیز اللهم احفظه من بین یدیه و من خلفه و عن یمینه و عن شماله یا خیر الحافظین

خدایا رهبر ما خامنه ای را حفظ بفرما و او را توفیق بده به پشتیبانی از ایات قران کریم و سنت پیامبرت .
خدایا او را طول عمر عنایت بفرما . خدایا برتو باد به نابودی دشمنان او ای قدرتمند شکست ناپذیر
خدایا او را از روبرو و از پشت و از راست و چپ حفظ بفرما ای بهترین حفاظت کنندگان ...
قديمي 03-21-2017   #12 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

asdfsdfagadfgdf's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ايشون تا الان هر چيزي كه گفتن درست بوده
نه تينكه تا الان ١٠ سال اسم سال ها رو بر محوريت اقتصاد نام گذاري ميكنن و همه چيزم درست بوده و شده

لذا بايد امسال هم اقتصاد مقاومتي ميشد

يعمي مردم مقاومت كنم
مسيولان اقتصاد كنن

اسمش روشه. ديگه

مقاومتي

يعني مردم مقاومت كنن

به به
دامت بركاته
رهبر عظما مسلمين جهان واقعا با درايت هستن
2 نفر نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 03-21-2017   #13 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

arman1939's Avatar

ارسال پیام خصوصی

همیشه هم هر چی سال جدید نامگذاری میشه دقیقا بر عکسش اتفاق میوفته ...
اسم تو اسم شب من ، به شکوه اسم اعظم
متبرک و عزیزی
، مث سجدگاه آدم

arman1939 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 03-21-2017   #14 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

adibdan's Avatar

ارسال پیام خصوصی

فارغ ازسخنان منافقانه بعضی از اکانت ها که قبلا با یک ترفندی مشخص شد که چند تاییشون در واقع یک شخص هستن و قبل تر هم مشخص شد که اصولا بهایی هستن و گفتارشون و منافق بازیشون بحدی رسواست که اصلا اهمییتی نداره .
در سال 95 رهبری بار ها در موضوع اقتصاد سخن گفتن و غیر اینکه چکیده کلامشون نارضایتی از روند تحرک اقتصادی و بخصوص کارهای این دولت بود .
یک نکته مهمی که باید به اون در صحبت های رهبری توجه بشه اینه که رهبری در همه این چهار سال و نه شش سال وقتی صحبت اقتصادی کردن منظورشون فقط یک موضوع بود که اساس تحول اقتصادی کشور منوط به اونه . و اونهم تغییر نگرش سیاسیون و اقتصادیون و فرهنگیان در همه ابعاد و سرریز ان بجامعه در موضوع اقتصادی بوده و هست . و اگر لازم باشه ایشان انقدر ادامه میدن تا این تغییر حتی شده از قاعده براس . یعنی از خواست عمومی بنخبگان سرایت کنه و منجر به تغییر اساسی در نخبگان سیاسی و اقتصادی و فرهنگی بشه .
ما در حوزه نخبگانی اکثریت تربیت شده و شکل گرفته دورانی هستند که نفت بفروش میرفت و دلار و ارز وارد میشد و اقتصاد بر این پاشنه میچرخید .
در واقع یک تکنیک ثابت در اداره کشور که سابقه صد ساله داشته و دولت ها امدند و رفتند و هرچند شعار های متفاوتی دادند . ولی رویه همان بود که بود . و این دولت اخری یعنی روحانی ریشه همه اشکالش بدولت قبل برهم زدن این رویه از طریق تقابل با غرب بوده و هست .
حالا رهبری در یک نگاه واقع بینانه تنها سرمایه نخبگانیی که در جهت تغییر در دست داره به هر حال همین سیاسیونی هستند که ریزش و رویش میکنن .
و متاسفانه اکثریت مطلق قابلیتی جز همان روش همیشگی اداره کشور را ندارن . بنا بر این تنها راه چاره بردن این تف کر بمیون مردمه . تا اونها با اراده و انتخابشون کم کم نخبه هایی را شکل بدن که از اون قالب سنتی در بیان .
همه حرف رهبری به من و شما همینه . که درک درستی از این تغییر تاکتیک پیدا کنیم و با این درک در انتخابات شرکت کنیم و لاجرم بسیاری از این سیاسیون را بکنار بگذاریم و بازنشسته کنیم .
حقیقت اقتصاد مقاومتی هم چیزی نیست جز اداره کشور بر اساس استعداد های مردمی که تبدیل به پول و نهایتا مالیات میشه .
مثل یک ساختمان مسکونی که با شارژ اهالی اداره میشه . طبیعیه که هرچه شارژ بموقع و به اندازه باشه چرخ امورات ساختمان بهتر میگرده .

که البته یک نکته مهم در اون هست . طبیعیه که شروع این عملیات با سختی ها و تغییر ذائقه هایی همراهه . ولی حتما تغییر تاکتیک الزامیه
هیچ کشوری نمیتونه همیشه در یک سطح ثابت بمونه و با روش های قدیمی نمیشه کشور را بروز اداره کرد .
شروع این اقتصاد مقاومتی با هدفمندی یارانه ها کلید خورد و در ادامه به شفافیت اقتصادی بنگاه های حقیقی و حقوقی و نهایتا مالیات دقیق بر در امد منتهی میشه .
دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره .
قديمي 03-21-2017   #15 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

asal29's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله asdfsdfagadfgdf نمايش نوشته ها
ايشون تا الان هر چيزي كه گفتن درست بوده
نه تينكه تا الان ١٠ سال اسم سال ها رو بر محوريت اقتصاد نام گذاري ميكنن و همه چيزم درست بوده و شده

لذا بايد امسال هم اقتصاد مقاومتي ميشد

يعمي مردم مقاومت كنم
مسيولان اقتصاد كنن

اسمش روشه. ديگه

مقاومتي

يعني مردم مقاومت كنن

به به
دامت بركاته
رهبر عظما مسلمين جهان واقعا با درايت هستن
سلام
عید شما مبارک.

به نظرم بهتر است بجای تمسخر شخصی که
هیچ شناختی از شخصیت و سیاستش ندارید،
وقت خود را به مطالعه اختیارات و خط مشی ایشان صرف کنید
تا مورد خنده و سرزنش دیگران قرار نگیرید،
براستی هر فردی که در جامعه ایران زندگی میکند،
و بدون شناخت رهبر کشورش،به او بهتان میزند،در حالیکه
زحمت شناخت ایشان را به خودش نمیدهد،لایق سرزنش خواهد بود.
3 نفر نوشته را پسندیده اند
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال