ممنوع بودن ازدواج با محارم در قرآن دلیل علمی داره؟
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > ادیان و مذاهب > گفتمان دینداران و منتقدین
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

گفتمان دینداران و منتقدین بحث و گفتگو درخصوص اصول و بنيان هاي اديان از ديدگاه منتقدين و معتقدين

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 04-20-2017   #1 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

marxism's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض ممنوع بودن ازدواج با محارم در قرآن دلیل علمی داره؟

ممنوع بودن ازدواج با محارم در قرآن دلیل علمی داره؟
در آلمان با اکثریت مسیحی ازدواج با محارم ممنوع است
میخواستم از لحاظ مذهبی بدونم در قران بی دلیل ممنوع شده یا دلیل علمی هم داره؟
آیا علم چنین روابطی رو زیان بار دانسته یا نه؟

marxism آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 04-20-2017   #2 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت

phonix7's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : ممنوع بودن ازدواج با محارم در قران دلیل علمی داره؟

نوشته اصلي بوسيله marxism نمايش نوشته ها
در آلمان با اکثریت مسیحی ازدواج با محارم ممنوع است
میخواستم از لحاظ مذهبی بدونم در قران بی دلیل ممنوع شده یا دلیل علمی هم داره؟
آیا علم چنین روابطی رو زیان بار دانسته یا نه؟

ازدواج با محارم غیر از اینکه غیر اخلاقی از لحاظ زنتیکی باعث بیماریهای وحشتناکی میشه در تاریخ هم فقط در فرعونها دیده شده چون میخواستند خون خدایان با خون بشر مخلوط نشود که همه شان بیماریهای زنتیکی وحشتناکی داشتند مثلا سرشان خربزه ای بود و صرع داشتند و در جوانی میمردند دلیل بوجود امدن بیماری این است وقتی دو نفر با دی ان ای مشابه ازدواج کنند صفات بیماریزای زنتیکی که در شرایط عادی مغلوب هستند بصورت خالص در میایند و جهش های زنتیکی عجیب و غریب بوجود میاید
phonix7 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 04-20-2017   #3 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mbk1's Avatar

ارسال پیام خصوصی

به شناسه خداوند پرمهر بسیار مهربان
"ﻭﻻ ﺗﻨﮑﺤﻮﺍ ﻣﺎ ﻧﮑﺢ ﺍﺑﺎﺅﮐﻢ ﻣﻦ ﺍﻟﻨﺴﺎﺀ ﺍﻻ ﻣﺎ ﻗﺪ ﺳﻠﻒ ﺍﻧﻪ ﮐﺎﻥ ﻓﺎﺣﺸﻪ ﻭ ﻣﻘﺘﺎ ﻭﺳﺎﺀ ﺳﺒﯿﻼ ۲۲"
"…هم نه میآمیزید چه آمیخت پدرهاتان از زنها جز چه پیش انجام شد اگرستش بود زشتکاری هم دشمن داری هم بدی راهی ۲۲"
بینید برخی چیزها را خداوند دشمن داشت که بایستی از آن کارها پرهیز کنیم که زشتکاری هست هم بدترین شیوه هاست,چه ناخوشی که در پی دارند خداوند آگاهتر هست,
خداوندا مرا از برپادارنده های پیوست نماز گذار
بسم الله الرحمن الرحیم " وَ مِنَ النَّاسِ مَن يَتَّخِذُ مِن دُونِ اللّهِ أَندَاداً يُحِبُّونَهُمْ كَحُبِّ اللّهِ وَالَّذِينَ آمَنُواْ أَشَدُّ حُبًّا لِّلّهِ وَلَوْ يَرَى الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِذْ يَرَوْنَ الْعَذَابَ أَنَّ الْقُوَّةَ لِلّهِ جَمِيعاً وَأَنَّ اللّهَ شَدِيدُ الْعَذَابِ165 البقره"
خداوندا مرا دوست داشته تر به خودت کن نه دیگری که ناگواراییت از همه سخت تر است هم توانایت از همه بیشتر
mbk1 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 04-21-2017   #4 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

marxism's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله mbk1 نمايش نوشته ها
به شناسه خداوند پرمهر بسیار مهربان
"ﻭﻻ ﺗﻨﮑﺤﻮﺍ ﻣﺎ ﻧﮑﺢ ﺍﺑﺎﺅﮐﻢ ﻣﻦ ﺍﻟﻨﺴﺎﺀ ﺍﻻ ﻣﺎ ﻗﺪ ﺳﻠﻒ ﺍﻧﻪ ﮐﺎﻥ ﻓﺎﺣﺸﻪ ﻭ ﻣﻘﺘﺎ ﻭﺳﺎﺀ ﺳﺒﯿﻼ ۲۲"
"…هم نه میآمیزید چه آمیخت پدرهاتان از زنها جز چه پیش انجام شد اگرستش بود زشتکاری هم دشمن داری هم بدی راهی ۲۲"
بینید برخی چیزها را خداوند دشمن داشت که بایستی از آن کارها پرهیز کنیم که زشتکاری هست هم بدترین شیوه هاست,چه ناخوشی که در پی دارند خداوند آگاهتر هست,
خداوندا مرا از برپادارنده های پیوست نماز گذار
فکر کنم شما خارجی باشید که فارسی مینویسید من متوجه متن شدم اما پاسخ شما هیچ ارتباطی با علم نداشت
این که کار زشت و بدی هست گناه هست در قران آمده اما به چه دلیل بد است چه؟
من خواستار یک پاسخ علمی از درون قران هستم
اوست الله ﺩﺍﻧﺎ ﺑﻪ ﻧﻬﺎﻥ ﻭ ﺁﺷﮑﺎﺭ پس پاسخ علمی از قران بنویسید

ويرايش توسط marxism : 04-21-2017 در ساعت 02:45 PM
قديمي 04-21-2017   #5 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

karoline's Avatar

ارسال پیام خصوصی

فکر کنم شما خارجی باشید که فارسی مینویسید من متوجه متن شدم اما پاسخ شما هیچ ارتباطی با علم نداشت
الزامی نداره که حتمن بحثی علمی بشه از مسئله فهمید:

1.انسان دارای دو بعد روحی و جسمی هست، و ممکنه مسئله ای برای جسم مضر یا مفید نباشه، ولی برای روح فوق العاده مضر یا مفید باشه.

2.علم بشر هم بسیار محدوده، و ممکنه تأثیر مثبت بسیاری از احکام رو درک نکنه.
قديمي 04-21-2017   #6 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mbk1's Avatar

ارسال پیام خصوصی

به شناسه خداوند پرمهر خیلی مهربان
"… 28 ﻭ 29 ﻣﻦ ﺳﻮﺭﺓ ﺍﻟﺤﺪﻳﺪ : ﻳَﺎ ﺃَﻳُّﻬَﺎ ﺍﻟَّﺬِﻳﻦَ ﺁَﻣَﻨُﻮﺍ ﺍﺗَّﻘُﻮﺍ ﺍﻟﻠَّﻪَ ﻭَﺁَﻣِﻨُﻮﺍ ﺑِﺮَﺳُﻮﻟِﻪِ ﻳُﺆْﺗِﻜُﻢْ ﻛِﻔْﻠَﻴْﻦِ ﻣِﻦْ ﺭَﺣْﻤَﺘِﻪِ ﻭَﻳَﺠْﻌَﻞْ ﻟَﻜُﻢْ ﻧُﻮﺭًﺍ ﺗَﻤْﺸُﻮﻥَ ﺑِﻪِ ﻭَﻳَﻐْﻔِﺮْ ﻟَﻜُﻢْ ﻭَﺍﻟﻠَّﻪُ ﻏَﻔُﻮﺭٌ ﺭَﺣِﻴﻢٌ . ﻟِﺌﻼ ﻳَﻌْﻠَﻢَ ﺃَﻫْﻞُ ﺍﻟْﻜِﺘَﺎﺏِ ﺃَﻻ ﻳَﻘْﺪِﺭُﻭﻥَ ﻋَﻠَﻰ ﺷَﻲْﺀٍ ﻣِﻦْ ﻓَﻀْﻞِ ﺍﻟﻠَّﻪِ ﻭَﺃَﻥَّ ﺍﻟْﻔَﻀْﻞَ ﺑِﻴَﺪِ ﺍﻟﻠَّﻪِ ﻳُﺆْﺗِﻴﻪِ ﻣَﻦْ ﻳَﺸَﺎﺀُ ﻭَﺍﻟﻠَّﻪُ ﺫُﻭ ﺍﻟْﻔَﻀْﻞِ ﺍﻟْﻌَﻈِﻴﻢِ... "
"..ای هران همانها دلارام شدید, بیمداشته باشید خداوند را ,هم دلارام شوید به فرستاده اش, میآورد میدهدتان ,دوسخت نگهداری از مهرش, هم میگذارد تاتان روشنی ,راه میروید بهش, هم درست میسازد تاتان ,هم خداوند بسیار درستسازی مهربانی . برای که نه میداند سزاوار نوشتار{تورات دریافته ها,انجیل دریافته ها,قرآن دریافته ها} ,که نه اندازه میگیرند ,بر چیزی, از بیشتردهی خداوند,هم که اگرست بیشترداشتن بدست خداوند,میآورد میدهدش کسی میخواهد, هم خداوند دارای بیشترداشتن خیلی بزرگ گران هست ۲۸،۲۹ آهن"
بینید من همان نشانه آیه پیشین را آوردم گذاشتم که زن دگر پدر ما جور مادر ما هست هر چند تن او جور بستگان خونی ما نباشد جور برادر خواهر پدر مادر خواهر برادر خواهر خواهر,, که برخی چیزها از دسترس دانش ما بیرون هست ,بایستی تنها فرمانکش باشیم نه که بپرسیم چرا چنین فرمانی داریم,نمونه اگر با خواهر پیوند همسری نداریم به سود ما هم خواهر ما هست که خداوند گفت,یا با زن دگر پدر ما که نزاده ما را پیوند همسری نداریم به سود ما هم آن زن هست,که دگر روز اگر خداوند خواسته پدر ما درگذشت آن زن به همسری کسی دگر درآید که فرزند یا پدرش یا نواده یا پدر بزرگهاش نباشد, تنها بایستی گوش به فرمان خداوند باشیم تا این سرا هم دگر سرا آسیب نبینیم,
خداوندا مرا از فریب پرسرکشها شیطانها در دلارامی ات جا ده هم پناه تویی که بخششهای فراوان به ما کردی هم مرا برپاساز پیوست نماز دار

ويرايش توسط mbk1 : 04-21-2017 در ساعت 04:16 PM
نوشته را پسندیده است :
قديمي 04-21-2017   #7 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

marxism's Avatar

ارسال پیام خصوصی

"… 28 ﻭ 29 ﻣﻦ ﺳﻮﺭﺓ ﺍﻟﺤﺪﻳﺪ : ﻳَﺎ ﺃَﻳُّﻬَﺎ ﺍﻟَّﺬِﻳﻦَ ﺁَﻣَﻨُﻮﺍ ﺍﺗَّﻘُﻮﺍ ﺍﻟﻠَّﻪَ ﻭَﺁَﻣِﻨُﻮﺍ ﺑِﺮَﺳُﻮﻟِﻪِ ﻳُﺆْﺗِﻜُﻢْ ﻛِﻔْﻠَﻴْﻦِ ﻣِﻦْ ﺭَﺣْﻤَﺘِﻪِ ﻭَﻳَﺠْﻌَﻞْ ﻟَﻜُﻢْ ﻧُﻮﺭًﺍ ﺗَﻤْﺸُﻮﻥَ ﺑِﻪِ ﻭَﻳَﻐْﻔِﺮْ ﻟَﻜُﻢْ ﻭَﺍﻟﻠَّﻪُ ﻏَﻔُﻮﺭٌ ﺭَﺣِﻴﻢٌ . ﻟِﺌﻼ ﻳَﻌْﻠَﻢَ ﺃَﻫْﻞُ ﺍﻟْﻜِﺘَﺎﺏِ ﺃَﻻ ﻳَﻘْﺪِﺭُﻭﻥَ ﻋَﻠَﻰ ﺷَﻲْﺀٍ ﻣِﻦْ ﻓَﻀْﻞِ ﺍﻟﻠَّﻪِ ﻭَﺃَﻥَّ ﺍﻟْﻔَﻀْﻞَ ﺑِﻴَﺪِ ﺍﻟﻠَّﻪِ ﻳُﺆْﺗِﻴﻪِ ﻣَﻦْ ﻳَﺸَﺎﺀُ ﻭَﺍﻟﻠَّﻪُ ﺫُﻭ ﺍﻟْﻔَﻀْﻞِ ﺍﻟْﻌَﻈِﻴﻢِ... "
"..ای هران همانها دلارام شدید, بیمداشته باشید خداوند را ,هم دلارام شوید به فرستاده اش, میآورد میدهدتان ,دوسخت نگهداری از مهرش, هم میگذارد تاتان روشنی ,راه میروید بهش, هم درست میسازد تاتان ,هم خداوند بسیار درستسازی مهربانی . برای که نه میداند سزاوار نوشتار{تورات دریافته ها,انجیل دریافته ها,قرآن دریافته ها} ,که نه اندازه میگیرند ,بر چیزی, از بیشتردهی خداوند,هم که اگرست بیشترداشتن بدست خداوند,میآورد میدهدش کسی میخواهد, هم خداوند دارای بیشترداشتن خیلی بزرگ گران هست ۲۸،۲۹ آهن"

بینید من همان نشانه آیه پیشین را آوردم گذاشتم که زن دگر پدر ما جور مادر ما هست هر چند تن او جور بستگان خونی ما نباشد جور برادر خواهر پدر مادر خواهر برادر خواهر خواهر,, که برخی چیزها از دسترس دانش ما بیرون هست ,بایستی تنها فرمانکش باشیم نه که بپرسیم چرا چنین فرمانی داریم,نمونه اگر با خواهر پیوند همسری نداریم به سود ما هم خواهر ما هست که خداوند گفت,یا با زن دگر پدر ما که نزاده ما را پیوند همسری نداریم به سود ما هم آن زن هست,که دگر روز اگر خداوند خواسته پدر ما مرد آن زن به همسری کسی دگر درآید که فرزند یا پدرش یا نواده یا پدر بزرگهاش نباشد, تنها بایستی گوش به فرمان خداوند باشیم تا این سرا هم دگر سرا آسیب نبینیم,
خداوندا مرا از فریب پرسرکشها شیطانها در دلارامی ات جا ده هم پناه تویی که بخششهای فراوان به ما کردی هم مرا برپاساز پیوست نماز دار

پذیرفتن یک دستور بصورت مطلق کار درستی نیست، انسان عقل داره و حیوان نیست که چوب بزنند در یک مسیر مستقیم حرکت کند.
تفاوت انسان و حیوان در همینه که انسان متفکر است و میتواند شک کند و شک کردن باعث پیشرفت انسان شده است

اگر یک کاری بد است دلیل بد بودنش هم باید مشخص بشه این از نظر من جنون امیز هست که انسان عقلش رو بندازه دور و استفاده نکنه

خداوند باید در قران دلیلی مناسب برای گناه بودن ازدواج با محارم گفته باشند.
خداوند انقدر بزرگ و دانا هستند که مسائل بزرگ تری را در قران موشکافی کردن مثله جزئیات آفرینش هستی در 6 روز - پس باز کردن مسئله ممنوعیت ازدواج با محارم که دیگر برای آفریننده کاری نداره .
قران برای روشنگری و هدایت بشر آمده پس باید یک دلیلی برای گناه بودن ازدواج با محارم امده باشد

حتی حجاب مو و بدن زن بی دلیل نبوده و خداوند اشاره میکنند چرا زن باید حجاب و روبنده استفاده کند پس ممنوعیت ازدواج با محارم هم باید به دلیلی باشد
قديمي 04-21-2017   #8 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

marxism's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله karoline نمايش نوشته ها
الزامی نداره که حتمن بحثی علمی بشه از مسئله فهمید:

1.انسان دارای دو بعد روحی و جسمی هست، و ممکنه مسئله ای برای جسم مضر یا مفید نباشه، ولی برای روح فوق العاده مضر یا مفید باشه.

2.علم بشر هم بسیار محدوده، و ممکنه تأثیر مثبت بسیاری از احکام رو درک نکنه.
اون یکی که فارسی رو به سبک متون باستانی مینویسه
حوصله اشعار تو یکی رو ندارم
اگه میتونی دلیل علیمی از قران برام پیدا کن حتی محدودت به قران نمیکنم میتونی به توراه و کتاب مقدس و همه کتب دینی در جهان مراجعه کنی

من کنجکاو شدم بدونم خداوند چه دلیل داشته که کاری رو بد و گناه دانسته
قديمي 04-21-2017   #9 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

karoline's Avatar

ارسال پیام خصوصی

اگه میتونی دلیل علیمی از قران برام پیدا کن حتی محدودت به قران نمیکنم میتونی به توراه و کتاب مقدس و همه کتب دینی در جهان مراجعه کنی

این شعر نیست، اگر عقل داشته باشی، ولی خب توضیح بیشتر هم برایت سودی ندارد، زیرا خیلی ساده توضیح دادم و اگر قرار بود بفهمی، متوجه می شدی.
karoline آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 04-21-2017   #10 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

marxism's Avatar

ارسال پیام خصوصی

Question پاسخ : ممنوع بودن ازدواج با محارم در قران دلیل علمی داره؟

....
نوشته اصلي بوسيله karoline نمايش نوشته ها
...
نوشته اصلي بوسيله phonix7 نمايش نوشته ها
ازدواج با محارم غیر از اینکه غیر اخلاقی از لحاظ زنتیکی باعث بیماریهای وحشتناکی میشه در تاریخ هم فقط در فرعونها دیده شده چون میخواستند خون خدایان با خون بشر مخلوط نشود که همه شان بیماریهای زنتیکی وحشتناکی داشتند

شما سه نفر دلیل علمی از قران یا دیگر کتب دینی بیرون نکشیدین
خب بنظر میرسه phonix7 اعتقاد داره ازدواج با محارم دلیل غیر دینی داره و دلیلی علمی اینکه چنین روابطی باعث اختلالات ژنتیکی میشه

یعنی شماها باورتون شده ازدواج با محارم مشکلات ژنتیکی ایجاد میکنه؟
خب اینو میتونید با لینک کردن به سایتی غیر ایرانی ثابت کنید؟

منتشر یک یا چند لینک معتبر هستم که این دلیل علی رو اعتبار ببخشه

قديمي 04-21-2017   #11 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mbk1's Avatar

ارسال پیام خصوصی

شما سه نفر دلیل علمی از قران یا دیگر کتب دینی بیرون نکشیدین
خب بنظر میرسه phonix7 اعتقاد داره ازدواج با محارم دلیل غیر دینی داره و دلیلی علمی اینکه چنین روابطی باعث اختلالات ژنتیکی میشه

یعنی شماها باورتون شده ازدواج با محارم مشکلات ژنتیکی ایجاد میکنه؟
خب اینو میتونید با لینک کردن به سایتی غیر ایرانی ثابت کنید؟

منتشر یک یا چند لینک معتبر هستم که این دلیل علی رو اعتبار ببخشه

بین چرا کلید کردید؟اگر انگیزان دانشیک بر ناخوش شدن فرزندها هم نبود چون خداوند گفت این کار را انجام ندهید انجامش نمیدهیم,خواه بچه پیدا شده قشنگترین باهوش ترین تندرست ترین از این پیوند جنسی درآید,که خداوند هم اینگونه فرزندی پدیدار نخواهد ساخت,
خداوندا مرا دلارام به گفته ات دار با برپاسازی پیوستن نماز
قديمي 04-21-2017   #12 (لینک نوشته)
" هـمــــای "

sepantman's Avatar

ارسال پیام خصوصی

قرآن که دایره المعارف نیست فهرست را باز کنید و از a-z
دنبال دلایل ممنوعیت بگردید.

انا هدینا السبیل اما شاکرا و اما کفورا

ما راه را به انسان نشان دادیم ، خواه شکرگذار باشد و خواه ناسپاس

- بیدل
sepantman آفلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 04-21-2017   #13 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

marxism's Avatar

ارسال پیام خصوصی

بین چرا کلید کردید؟اگر انگیزان دانشیک بر ناخوش شدن فرزندها هم نبود چون خداوند گفت این کار را انجام ندهید انجامش نمیدهیم,خواه بچه پیدا شده قشنگترین باهوش ترین تندرست ترین از این پیوند جنسی درآید,که خداوند هم اینگونه فرزندی پدیدار نخواهد ساخت,
خداوندا مرا دلارام به گفته ات دار با برپاسازی پیوستن نماز
غذر میخوام دوست غیر ایرانی من - احتمالا افغانی یا پاکستانی
جملات درهم شما قابل فهم نیست من دیگه نمیتونم با شما بحث کنم
قديمي 04-21-2017   #14 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

marxism's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله sepantman نمايش نوشته ها
قرآن که دایره المعارف نیست فهرست را باز کنید و از a-z
دنبال دلایل ممنوعیت بگردید.

انا هدینا السبیل اما شاکرا و اما کفورا

ما راه را به انسان نشان دادیم ، خواه شکرگذار باشد و خواه ناسپاس
اما قرآن پاسخ خیلی از سوالات ساده و ابتدایی رو داده ولی ممنوعتی که درون خودش مشخص شده رو بی پاسخ رها کرده فقط اعلام شده ازدواج با محارم گناه و بد است اما از کتاب آسمانی که کلام خداوند است انتظار میره اگر چیزی و یا عملی ممنوع شد خب دلیلش هم معرفی یشه
(( من نمیگم قران باید دایره المعارف باشه حداقل هر چیزی که ممنوع میکنه باید با دلیل باشه چون این کتاب باید بدون ایراد باشه اگر قرار نبود دلیلی نوشته بشه پس چرا ممنوع شد؟ و چرا در موادر دیگر دلیل نوشته شده؟ ))

خداوند باید در قران دلیلی مناسب برای گناه بودن ازدواج با محارم گفته باشند.
خداوند انقدر بزرگ و دانا هستند که مسائل بزرگ تری را در قران موشکافی کردن مثله جزئیات آفرینش هستی در 6 روز - پس باز کردن مسئله ممنوعیت ازدواج با محارم که دیگر برای آفریننده کاری نداره .
قران برای روشنگری و هدایت بشر آمده پس باید یک دلیلی برای گناه بودن ازدواج با محارم امده باشد
حتی حجاب مو و بدن زن بی دلیل نبوده و خداوند اشاره میکنند چرا زن باید حجاب و روبنده استفاده کند پس ممنوعیت ازدواج با محارم هم باید به دلیلی باشد

پاسخ آفرینش هستی در قران آمده دلیل حجاب نیز امده دلیل حرام بودن شرام هم امده اما یک نوع از ازدواج ها که قبل از اسلام در میان غیریهودی و غیرمسیحی رواج داشته بی دلیل ممنوع شده دلیل این ممنوعه این گناه این کار بد چیست؟
اگر دین اسلام کامل نیست و قرلان پاسخگوی همه سوالات نیست و به آن ممنوعه ای که خودش تایین میکند هم پاسخ مناسبی نمیدهد

پس اگر قران دلیلی برای ممنوعه ای که درون خودش معرفی شده، ندارد
لطفا پاسخی غیر دینی بدهید

کی گفته ازدواج با محارم مشکلات ژنتیکی ایجاد میکنه؟ اگر میتونید چند لینک غیر فارسی معرفی کنید

قديمي 04-21-2017   #15 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

moony's Avatar

ارسال پیام خصوصی

سلام
این کار را یا کلا مفهوم گناه را ؟
کنجکاو شدید یا از قبل تصمیم خودتون را گرفتید و می خواهید ما را روشن کنید ؟
به هر حال
منظور شما از علم علوم تجربی است و اگر قرار بود همون تحربیات بشر را خدا بیاد جلو جلو بگه که نیاز نبود صبر می کردند تا بشر خودش با تجربه بهش برسه
قرار بوده این کتاب مطالبی که خود بشر نمی توانسته برسد را برای او بیاورد
این که الان تجربه بشر مصرات بعضی محرمات یا مطابقت یعضی یافته های علمی با مطالب قران را یافته در واقع پرداختن به حواشی است ، اصل مطلب قران چیز دیگری است
moony آفلاين است   پاسخ با نقل قول
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال