دخترم رفتارهای پسرانه ای دارد، نمی دانم چه کنم؟
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > خانواده و زندگی > خانواده و زندگی زناشویی
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

خانواده و زندگی زناشویی مباحث مربوط به خانه و خانواده ، ازدواج ، زندگی زناشویی ، و بهره گیری از تجارب دیگر کاربران

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 08-12-2017   #1 (لینک نوشته)
همیار تالار تفریح و سرگرمی

starlight's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض دخترم رفتارهای پسرانه ای دارد، نمی دانم چه کنم؟

دختر 13 ساله ای دارم که که رفتارهای کاملا پسرانه ای دارد، از طرز لباس پوشیدن تا لوازم، مدل مو و ... . حالا که دارد بزرگ می شود نمی دانم چگونه با اون برخورد کنم؟

سوال کاربر
دختر 13 ساله ای دارم که رفتارش کاملا پسرانه است. طرز لباس پوشیدن، علایق و لوازمش درست مثل پسرهاست و هیچ علاقه ای به بودن در جمع های دخترانه ندارد. از بچگی همبازی هایش پسرها بودند و به جای عروسک، عاشق ماشین و تفنگ بود. ما آن موقع به علایقش احترام می گذاشتیم و خیلی مشکل حادی به نظرمان نمی رسید، اما الان که دارد بزرگ می شود، خیلی نگرانش هستیم.

پاسخ کارشناس
دوست عزیز، نقش های جنسی یا ترجیحات و رفتارهای مربوط به جنسیت که جامعه پسند هستند، توسط محیط و عوامل بیولوژیک تعیین می شوند. خانواده ها از زمان تولد به شکل های مختلف، تفاوت های جنسیتی را تقویت می کنند، از جمله خرید لباس ها با رنگ مشخص، اسباب بازی ها با رفتارهای متفاوت، به گونه ای که دختران را آسیب پذیرتر نشان می دهند، در نتیجه از آن ها مراقبت بیشتری می کنند و به پسران مجال بروز پرخاشگری بیشتری را می دهند و آن ها را مستقل بار می آورند. با بزرگ شدن کودک، به رفتارهای متناسب با جنسیت توجه بیشتری می شود.

علت های احتمالی

در صورتی که به هر دلیلی رفتارهای متناسب با جنسیت کودک ارزشمند در نظر گرفته یا تقویت نشود، کودک رفتارهای متناسب با جنسیت خود را نشان نمی دهد و با جنسیت دیگر، همانندسازی می کند. همچنین در صورتی که محیط، رفتارهای مربوط به جنسیت خاصی را بیشتر تقویت کند؛ برای مثال در خانواده ای که داشتن پسر ارزشمند تلقی می شود، ممکن است رفتارهای پسرانه در دختران توسط اطرافیان بیشتر تقویت شود، در این صورت احتمال این که کودک به نشان دادن رفتارهای پسرانه تمایل بیشتری داشته باشد، افزایش می یابد.

صحبت کنید و تشویق هم فراموش نشود

رفتارهای پسرانه در دختران و سازگارانه یا ناسازگارانه در نظر گرفتن آن ها، به طور عمده تحت تاثیر فرهنگ قرار می گیرد. اگر با توجه به محیط و فرهنگ خاص منطقه ای که در آن زندگی می کنید، رفتارهای فرزندتان در بزرگسالی برایش مشکلاتی ایجاد می کند، با او صحبت کنید و الزامات فرهنگی را با منطق به او یادآور شوید و رفتارهای متناسب با جنسیت اش را تشویق کنید و از طریق ارزشمند ساختن جنسیت او، به فرزندتان کمک کنید رفتارهای مربوط به جنسیت خود را بپذیرد.

شاید همبازی دختر ندارد

گاهی وجود همبازی های پسر و نبود دخترانی که با آن ها صمیمی باشد، سبب گرایش به رفتارهای پسرانه می شود. در این صورت فرزند شما صرفا با همبازی های خود همانندسازی کرده است، آن چه درباره همه کودکان رخ می دهد. فراهم کردن فرصت صمیمیت با همکلاسی ها و شرایط مدرسه، رفتار او را تعدیل خواهد کرد و خطری وجود ندارد.

هشدار

با این وجود، مشاهده علایمی نیز هشدار دهنده است : در مواردی که فرزندتان در حضور همجنس های خود احساس معذب بودن می کند و همواره می گوید که جنسیت او اشتباه بوده است و او اصلا دختر نیست و حتی گاهی ادعا می کند وقتی بزرگ شد مرد می شود. در صورت مشاهده چنین نشانه هایی به روان شناس یا روان پزشک مراجعه کنید.

منبع : khorasannews.com

starlight آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 08-12-2017   #2 (لینک نوشته)
مـدیر ارشـد هـم میـهن

Rayan's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : دخترم رفتارهای پسرانه ای دارد، نمی دانم چه کنم؟

- انتخاب "استایل" پسرانه در حد ظواهر، میتواند بعنوان یک انتخاب و سلیقه بلامانع و حتی جالب باشد و نوعی انتخاب در بین هزاران تیپ مختلف.

اما اضافه شدن سبک رفتاری پسرانه، به قول متن، موضوع را وارد مباحث روانشناسی میکند و از دید اطرافیان هم غالباً سبک زندگی جذابی نیست.

.
.
.
Rayan هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 08-12-2017   #3 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mbk1's Avatar

ارسال پیام خصوصی

به شناسه خداوند پرمهر بسیار مهربان
".. ﻟﻘﺪ ﻛﺎﻥ ﻟﺴﺒﺈ ﻓﻲ ﻣﺴﻜﻨﻬﻢ ﺁﻳﺔ ﺟﻨﺘﺎﻥ ﻋﻦ ﻳﻤﻴﻦ ﻭﺷﻤﺎﻝ ﻛﻠﻮﺍ ﻣﻦ ﺭﺯﻕ ﺭﺑﻜﻢ ﻭﺍﺷﻜﺮﻭﺍ ﻟﻪ ﺑﻠﺪﺓ ﻃﻴﺒﺔ ﻭﺭﺏ ﻏﻔﻮﺭ 15 ‏.."
"..تاپیش بود براسباء در ایستگاهشان نشانه ای، دوباغهایی فرابارهء راستیُ چپی، خورید از توشهء پرورنده تانُ خوش بجاآورید تاش، سرزمینی پاکیزه ایُ پرورنده ای بسیار آمرزنده ۱۵.."
بینید هیچ جایی نگرانی نیست، زنهای استخوان بند که کارم بارها بهشان وابسته شد از در رفتگی مچ پا ،،مردهای تنبل هم دارند،،
بایستی از این ویژگی شان بهره درست گرفت،،،
بدیدم گردنبند های طلا برای دختر بچه ها گذارند یا خوراکی بدهند بپزند، ایشان دل بسته گونه شان که زن هست میشود،،‏
"خداوندا""اللهم"مرا از یادت مبر با برپایی پیوستن نماز هم پرهیز از پلیدیها
بسم الله الرحمن الرحیم " وَ مِنَ النَّاسِ مَن يَتَّخِذُ مِن دُونِ اللّهِ أَندَاداً يُحِبُّونَهُمْ كَحُبِّ اللّهِ وَالَّذِينَ آمَنُواْ أَشَدُّ حُبًّا لِّلّهِ وَلَوْ يَرَى الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِذْ يَرَوْنَ الْعَذَابَ أَنَّ الْقُوَّةَ لِلّهِ جَمِيعاً وَأَنَّ اللّهَ شَدِيدُ الْعَذَابِ165 البقره"
خداوندا مرا دوست داشته تر به خودت کن نه دیگری که ناگواراییت از همه سخت تر است هم توانایت از همه بیشتر

ويرايش توسط mbk1 : 08-12-2017 در ساعت 09:05 PM
mbk1 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 08-12-2017   #4 (لینک نوشته)
کاربر فعال

sahar20's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ما تو خوابگاهمون یه دختره بود.که کامل شبیه پسرا بود.ازصداش گرفته تا جسمش ...به دختره های ریزه میزه و سفید علاقه داشت:دی
کلا صداش میزدن امیر

ويرايش توسط sahar20 : 08-12-2017 در ساعت 11:17 PM
sahar20 هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 08-12-2017   #5 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت

lava's Avatar

ارسال پیام خصوصی

احتمال گرایش همجنسگرایانه یا ترنس بودن هم وجود داره
lava آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 08-12-2017   #6 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

ramin23's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ما یه دختر همسایمونه...خونمون که تازه اومده بود من نمیدونستم این دختره پنج شیش سالی ازم بزرگتر بود...فک کنم هفده هجده سال داشت ولی بی روسری با لباس مردونه میگشت همه هم میدونستن دختره(ما تو روستا زندگی میکنیم...الان یکم شبیع شهر شده)...تازه بعضی وقتا پسرآ رو میزد...میگفتن ممه هاشو با روسری میبنده سفت...خلاصه بعد چن سال یه گاگولی اومد که نمیشناختش باهاش ازدواج کرد..الانم بچه داره..و لباس زنونه میپوشه...

فک میکنم بعضی دخترآ ادای پسرا رو در میارن یا برعکس...بخاطر جو محیط...ولی اگه به ازدواجن یا محیطشون درست بشه خصلت و حقیقت خوشون نشون میدن...البته بعضی دخترآ قلدرتر و بعضی پسرآ مهربونترن ولی این دلیل کافی و جامعه ای برای دسته بندی نیست...
ramin23 هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 08-12-2017   #7 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت

mohandes.davoudi's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله sahar20 نمايش نوشته ها
ما تو خوابگاهمون یه دختره بود.که کامل شبیه پسرا بود.ازصداش گرفته تا جسمش ...به دختره های ریزه میزه و سفید علاقه داشت:دی
کلا صداش میزدن امیر
زیروبندش را چک کرده بودین
mohandes.davoudi آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 08-13-2017   #8 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

karoline's Avatar

ارسال پیام خصوصی

مرحوم دانیلو، اگر الان بود، تنها توصیه اش این بود: بکشش!

karoline آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 08-13-2017   #9 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

..setare..'s Avatar

ارسال پیام خصوصی

فکر نمیکنم توی این سن خیلی مشکل ساز باشه
من هم از نه سالگی تا اوایل نوجوانی ادای پسرها رو در میوردم فوتبال بازی میکردم و دوست داشتم حتی راه رفتنم مثل پسرها باشه، قدرت نمایی هم میکردم، توی مدرسه نیمکت رو تنهایی بلند میکردم و.....
این به این دلیل بود که سه تا برادر بزرگتر از خودم داشتم و سه تایی باهم خیلی خوش بودن باشگاه و تفریح و اردوهای مشترک داشتن من هم دوست داشتم مثل اون ها باشم اما همیشه مانعم میشدن حق هم داشتن، میرفتم تو کوچه باهاشون فوتبال بازی میکردم برادرم میومد نصیحتم میکرد اما میدید حرف تو گوشم نمی ره دعوام میکرد و من هم مدتها قايمکی فوتبال بازی کردم زمانی که برادرم نبود، یادمه یک پسری هم بود بنام حسن، خیلی پسر خوب و مودبی بود فوتبالش هم خیلی خوب بود گاهی او صوباسا میشد من هم تارو ميزوگي ...
دوران خوشی بود که سپری شد و من هم کم کم گرایشاتم عوض شد و روحیاتم کاملا دخترانه شد، حسن هم چندی پیش ازدواج کرد و کارت عروسی رو به منزل مادرم فرستاده بودن...
گاهی به دلیل توجهات زیاد در منزل به فرزند پسر، یا خود وجود فرزند پسر بزرگتر باعث میشه فرزند بعدی از او تقلید کنه و .. خیلی دلایل ديگه
.

بسم الله الرحمن الرحیم
به همین یک آیه دلخوشیم
..setare.. آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 08-13-2017   #10 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

..setare..'s Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله sahar20 نمايش نوشته ها
کلا صداش میزدن امیر
زمان تحصیل در دوران راهنمایی همچین موردی داشتیم اما چون سن کم بود صدا دخترانه بود
ولی رفتارها خیلی پسرانه بود

وقتی دعوا میکرد یک سیلی میزد که تا یک هفته سرگیجه می گرفتی
بعد از مدتی فهمیدیم او دو جنسه است و بعد هم که بنده خدا ترک تحصیل کرد .. و تقریبا پنج شش سالی میشه که زن گرفته
..setare.. آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 08-13-2017   #11 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

north's Avatar

ارسال پیام خصوصی

من باشم کمی کتکش میزنم!!!!!!!!!!!

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال