وقاحت و بلاهت ثروتمندان!
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > هم اندیشی
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

هم اندیشی هم اندیشی و همفکری

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي يك هفته پيش   #1 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

mahmood976's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض وقاحت و بلاهت ثروتمندان!

وقاحت و بلاهت ثروتمندان!
پولدارترین آدما رو من دیدم.
از نزدیک. صحبت های خصوصی شون رو شنیدم.
خیلی گند و کثافت کاری هاشون رو میدونم. پرونده های مخفیشون رو میدونم.
یجورایی خیلی چیزا میدونم!

آدم با دیدن وقاحت و بلاهت این افراد درمیمونه!
البته همشون اینطور نیستن، ولی خیلی هاشون.

طرف همه جور گند و کثافت کاری کرده و میکنه، به رئیس من میگفت بیا فلان زمین رو بدیم بیمارستان بزنن اینم واسه آخرتمون که تامین بشه

یعنی فکر میکنن واقعا با یه بیمارستان زدن و بخشی از اون پولهای حرامی که درآوردن رو مثلا رشوه بدن به خدا و عالم ملکوت، آخرتشون هم بقدر کافی درست و درمون میشه

انسانهای دیگر رو زیر پا له میکنن جامعه رو به فساد میکشن، به ثروت و قدرت میرسن، بعد میخوان با چندتا اینطوری خرج کردن حسابشون رو پاک کنن.

بعضی وقتا فکر میکنن اصلا بنوعی نعوذ بالله خود خدا هستن یا حداقل نمایندگان برحقش روی زمین!
اونا میگفتن پول رو خدا به هرکسی نمیده... (این بخش صریح) پس اگر به ما داده ما یجورایی برتر هستیم (این بخش ضمنی و توی ذهنشون).

یا بعضیا بوده گفتن اگر ما به زیردستامون کار ندیم حقوق ندیم از گرسنگی میمیرن بدبختا

یه وقتا گریم میگیره میگم خدایا کجایی اینا خودشون رو جای تو میدونن! فرعونن. تو روزی میدی اینا میگن ما روزی میدیم!

والا ما هم که آخه چیز زیادی نداریم قدرتی نداریم جایگاهی نداریم که جلوی این آدما چیزی بگیم کاری بکنیم. فقط باید سکوت کنیم و گوش کنیم و نظاره
و شاید صبر! صبر کنیم تا سحری که شاید دور نباشد
mahmood976 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
7 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي يك هفته پيش   #2 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

mahmood976's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : وقاحت و بلاهت ثروتمندان!

بخاطر همینه که من توی زندگی دنبال قدرتهای برتر هستم.
قدرت هایی درونی.
قدرت هایی که واقعا مرد رو مبدل به یک مرد بزرگ میکنن.
قدرتهایی که از ثروت برتر باشن بهتر باشن کاراتر باشن.

من یه آدمو میبینم میفهمم کیه چیه. معمولا!
اون مغزهای فاسد و اون افکار پلیدشون رو میخونم.
متنفرم از این همه تظاهر و غرورهای شیطانی. از این همه وقاحت.
و بلاهت هایی که نمیشه باهاشون کاری کرد.
باید بذاری تا زمان خودش معلوم کنه که هرکس واقعا چیه و به کجا خواهد رسید، واقعا به چی دست پیدا کرده توی زندگیش، خودشو به کجا رسونده، و واقعا برتری و موفقیت چیه.

گهگاه حس میکنم به اون قدرتها نزدیکم.
قدرتهایی که انسان رو برتر از تمام اینها میکنه.
ولی متاسفانه افراد خیلی کمی باور دارن این چیزها رو.
اکثر مردم ایمان ندارن.
ایمان به عظمت انسان.
به شان ذاتی انسان.
به قدرتهای اصیل انسان.
میگن انسان اسیر پوله نیازمند ثروته!
و هیچ راه دیگر خوشبختی نیست.

نمیدونم.
مطمئن نیستم.
ولی من حس میکنم ماوراء ای هست، چه در درون انسان و چه در برون. شاید درون هم همون ارتباط با برونه. شاید برون در درون ماست.
حس میکنم قدرتی هست ناظر و قادر که اگر بجنبه هیچ قدرتی جلودارش نیست.
قدرتی که تمام ثروت ها در مقابلش مثل یه شوخیه.

و همهء این آدما از چیزی که فکر میکنن ناقص تر و آسیب پذیرترن.
دور و اطرافمون هر روز یکیشون میمیره. یکیشون سرطان میگیره. یکیشون دستگیر و زندانی میشه... همینطور ادامه داره، ولی بازم تقریبا هیچکدام به خودشون نمیان دیدگاه و رویه خودشون رو اساسا عوض نمیکنن، فقط تا همین حده که فکر رشوه دادن به عالم ماوراء میفتن، مگر اینکه دیگه خیلی پیر و فرتوت باشن و داس حضرت عزراییل رو بالای سرشون کاملا حس کنن! من دیدم آدمایی اینطوری، میشناسم، که آخر عمری نمازخون هم شدن! تا همون چند وقت پیشش اینطور نبود، از من خواسته بودن توی اینترنت براشون ویدئوی سکس با کودکان پیدا کنم، عقده داشت که یک عمر با تمام زحمات و ثروتش نتونسته بود گرایش های منحرف جنسی خودش رو ارضاء کنه، مثل سگ تشنه زبونش بیرون بود خجالت هم نمیکشید اون پیرمرد

عقده هایی دارن.
داستانهایی دارن.
من دیدم. میدونم.
حتی پرونده هاشون رو. پرونده هایی که هیچوقت بصورت عمومی افشا نمیشه.

آدما کثیفن.
آدم حالش بهم میخوره.
آدما ابله هستن.
معلوم نیست بالاخره به چی ایمان دارن یا ندارن.
حرف ها و اعمالشون هر دو پر از تناقضه.

جهانی پر از دروغ، تظاهر، ...

در این جهان به دنبال قدرت انسان میگردم.
چه کسی میتونه دوام بیاره، خاموش باشه، تا آخر عمرش فقط تحمل کنه...
مگر کسی که ایمان راستین قوی ای داشته باشه.
ولی منم اون ایمان راستین قوی رو فکر نمیکنم داشته باشم.
ولی چیزهایی هست که حس میکنم!
بوی قدرت ها رو حس میکنم.
قدرت هایی اصیل تر، عمیق تر، پاک تر.
قدرت انسان!
قدرتهایی که به انسان داده شده، تا برای خوشبختی نیازی به این همه پست شدن نداشته باشه، نیازی به این همه گول زدن خود و دیگران نداشته باشه، و خدایش آنقدر کودکانه و حقیر نباشد!
نوشته را پسندیده است :
قديمي يك هفته پيش   #3 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

mahmood976's Avatar

ارسال پیام خصوصی

آدم هیچی نیست، حتی اگر دنیای ثروت باشی بازم یه آدم ضعیف و آسیب پذیری.
خیلی از اینا به فلاکت هایی افتادن و می افتن که امثال ما آدمهای معمولی تجربه نمیکنیم (البته اگر بقدر کافی سالم باشیم).
یکیشون رو اطلاعات گرفته بود یه شب نگه داشته بود توی سلولی با شرایط تحقیرآمیز، اون طرف مسن است، اومده بود پیش رئیس من بنوعی گریه میکرد التماس میکرد اصلا که یه کاری براش بکنه، میگفت نمیخوام آخر عمری گیر اینجور جاها بیفتم من دوام نمیارم میمیرم
آدم با اون هیکل با اون ثروت و شهرت که توی شهر ما همه میشناسنش آوردن اسمش هم ابهت داره باهاش پز میدن، داشت گریه میکرد مثل سگ ترسیده بود ریده بود به خودش بدبخت
آدمایی که همینطوریش همه جلوشون دولا راست میشن، بهشون بگی بالای چشمت ابروست تهدیدت میکنن با پولشون با رابطه و نفوذشون، البته آدمای معمولی رو معمولا، نه آدمایی که از نظر قدرت مثل خودشون باشن.

بعد این آدمای شهر ما که ثروت و قدرتی دارن چندتاشون با هم خصومت و جنگ شون شد، یه سری زیرآب یه سری دیگه رو زدن، پرونده ها افشا شد، حتی گندهایی دراومد و پای آدمایی وسط کشیده شد که اون اولی ها هم نمیخواستن نمیدونستن. خیلی ها رو احضار کردن بازجویی کردن دستگیر کردن تاجاییکه خبر دارم.
فک کنم هنوز یه امیدی به این مملکت هست، چون حداقل این پرونده ها رو پیگیری میکنن. هنوز خر تو خر کامل نشده
ولی بدجور فساد هست بدجور رشوه خواری و خلاف قانون هست.
رئیس خود من رفته بود واسه یه کاری به اداره ای، اومده بود میگفت مملکت بر فنا رفته دیگه درست بشو هم نیست تموم شد! رئیس من که خودش یه جایی توی نظام بوده.

ثروتمندان فاسد سقوط خواهند کرد.
دیر یا زود.
سرنوشت خوبی ندارن. دلتون نخواد جای اونا باشید.
این دنیا فقط یه چشمه است نشون میدن، این که چیزی نیست. حالا ببین وقتی بمیرن چه حساب و کتابی ازشون میکشن! یعنی بدبختن.
آدمی که با یک شب توی زندان خوابیدن گریه اش درمیاد فرومیپاشه، از خدا نمیترسه اونوقت از مرگ و بعدش نمیترسه! اینه که اینها پر از بلاهت و حماقتن!
نوشته را پسندیده است :
قديمي يك هفته پيش   #4 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

mahmood976's Avatar

ارسال پیام خصوصی

من ناراحت نیستم اگر کار و درآمد خوبی ندارم اگر ازدواج نکردم اگر ماشین ندارم اگر حتی تا آخر عمرم شاید از یه چیزایی محروم بمونم، چون میبینم همین که مثل این افراد نشدم جای اونا نیستم حساب و کتابی که گردن اوناست گردن من نیست خوشحالم میبینم ارزششو داره. همین که شعور و بینشی دارم که نمیذاره به هر فساد و ظلم و کثافتی دستی دستی خودمو آلوده کنم.
هرچند زندگی سخته بهرحال. برای همه!
ولی تا مقاومت نکنی تا هزینه نکنی تا رنج هایی رو خودت با اختیار خودت نپذیری، به جایی و چیزی نمیرسی، اگر برسی همین امثال ثروت ظاهری این آدمهای نادانه که فقط یکسری خوشی های سطحی و متزلزل این دنیا رو بهت میده که به بادی بنده. یه دفه میبینی زیر پات خالی میشه، مثل خیلی ها که تاحالا شده. آدم میشناسم واسه خودش کسی بوده مقام داشته الان سالهاست توی زندانه رئیسم گهگاهی میگه به کارتش توی ندامتگاه 50 هزار تومن 100 هزار تومن پول میفرستم. میگه همه ولش کردن، حتی زن و بچه اش.
خدا نکنه خدا آدم رو گرفتار کنه زیر پاش رو بزنه. با کله میره توی سنگ! مثل همون داماد ما که آخرش سقوط کرد هرچی داشت مفت از دست داد.
آیا واقعا تمام این هستی با این عظمت و پیچیدگی، این زمین این حیات این انسانها، آیا حساب و کتابی نداره آیا معنا و هدفی بالاتر از همین زندگی و لذت های ظاهری و سطحی دنیا نداره؟
من نمیدونم مطمئن نیستم، ولی بنظرم آدم باید احتیاط کنه! اومدیم و چیزی بود، اونوقت چی توی دستت هست؟ حداقل دستت پر نباشه از گند و کثافت، روحت فاسد نشده نباشه بوی تعفن نده.
بنظر شما آیا اونها احمق نیستن؟
نوشته را پسندیده است :
قديمي يك هفته پيش   #5 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

_nazli_'s Avatar

ارسال پیام خصوصی

اون ها که احمق هستند بدون شک ... [آدم هایی ک در این تاپیک ازشون گفتید]

ولی شما هم عجیب دلتون پر بود!:(

یـادته؟

یادت رفته از بـس دیگه نـبودیـم . . .

انصافانه ست ؟!

_nazli_ آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي يك هفته پيش   #6 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

lordalireza1998's Avatar

ارسال پیام خصوصی

همیشه از خدا خواستم قبل از اینکه نعمتی رو لطف کنه به من بده اول جنبه اش رو بده.

بی جنبگی خیلی بده.
قديمي يك هفته پيش   #7 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

mahmood976's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله _nazli_ نمايش نوشته ها
اون ها که احمق هستند بدون شک ... [آدم هایی ک در این تاپیک ازشون گفتید]

ولی شما هم عجیب دلتون پر بود!:(
خب من آدم باهوشی هستم.
هرچیزی میگم ابعاد و اهداف چندگانه و پیچیده ای داره اکثرا.
این نیست که فکر کنید فقط عقده دارم مثلا چون خودم ثروت ندارم محرومیت هایی دارم بیام بخوام دیگران رو مسخره کنم. ولی شاید این عامل هم نقشی داشته باشه خودم نمیدونم
بهرحال میدونم که در جامعه این بلاهت و وقاحت ها کاملا گسترده است و شاید حتی بنوعی اکثریت بهش دچار باشن خیلی ها این اهداف و افکار رو دنبال میکنن. اینه سعی میکنم این مسائل رو به رخ بکشم و شاید بتونم تاثیری داشته باشم، یعنی تاثیر مثبتی روی دیدگاه و افکار و اعمال بعضی افراد حداقل، و اینکه جامعه اینطور بی مهابا داره در این تفکر مادیگری و ظاهربینی محض پیش میره، در این بی بند و باری و لذت طلبی و عقده های کور... اگر بتونم نقش مفیدی داشته باشم، ثواب میبرم، و کارمای مثبت و این حرفا، شاید خیلی هم زیاد، و بتونه برای خودم در زندگی حالا چه این دنیا چه دنیای دیگر خیلی مفید باشه. درواقع همش بخاطر خودمه! چه اون آدمای احمق چه من، درواقع هردو خودخواه و جاه طلب هستیم، شاید من حتی بیشتر از اونا، ولی من شاید باهوش تر بودم یا هرچی بنوعی خلاصه در این مسیر و بینش قرار گرفتم که به این نتیجه رسیدم که برای ارضای خودخواهی و جاه طلبی هم راه های سالم تر و امن تری هست، راه هایی که تقریبا مشروع هستن، حداقل خیلی بیشتر مشروع هستن و مشکلات و خطرات به مراتب کمتری دارن، قدرت ها و راه های دیگری برای خوشبختی هم هست،...

ولی گهگاه متوجه میشم که جامعه خیلی خیلی آلوده شده، مردم اکثریتشون مسخ شدن.
متاسفانه شاید حتی این حرفا هم نتونه عملا اونها رو به خود بیاره و تاثیر زیادی بذاره.
اما ما رسالت و نقش خودمون رو سعی میکنیم انجام بدیم. حداقلش اینه که از یکسری حرفای مفت و تظاهرها و فریب شون جلوگیری میکنم. بذار حداقل تاریخ روشن باشه!
متاسفانه خیلی آدمها اونقدر فاسد شدن که دیگه تا اون چوب و کتک سرشون نیاد آدم نمیشن.
یه وقتا فکر میکنم تقریبا همه فاسدن. همه پلیدن. همه حیوان شدن. و من یکه و تنها هستم جزو معدود آدمهایی که سعی میکنن هنوز جور دیگری فکر و زندگی کنن.
فکر میکنم همه بنوعی از من بدشون میاد بنابراین، دشمنی میکنن باهام.
بله واقعیت اینه که آدمهای ناسالم از کسی که اینطور خار توی چشمشون باشه بدشون میاد.
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي يك هفته پيش   #8 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

mahmood976's Avatar

ارسال پیام خصوصی

من نمیگم ثروت بده، ولی ثروت اون چیز ساده و معجون جادویی خوشبختی ای نیست که خیلی ها فکر میکنن و تبلیغ میکنن.
ثروت اثرات جانبی شدیدا گمراه کنندگی و فسادآور و غفلت آور در خودش داره.
باید آدم واقعا پر و درونا پر دانش و بینش و قوی ای باشی که تحت تاثیر افسون ثروت حتی کمی هم منحرف نشی، دچار غفلت نشی.
یه مثال میزنم. من خودم زمانی بود یه ارثی بهم رسیده بود تا سالها خیالم از بابت مخارجم راحت بود حتی نیازی به کار کردن نداشتم. ولی اون زمان به ندرت به این فکر میکردم که این خداست که روزی منو میده، چون پول چندین سال رو پیشاپیش داشتم، خیالم راحت بود، زیاد به خدا و روزی و این حرفا فکر نمیکردم، و فکر میکردم من الان دیگه خیلی خوش شانسم خیلی خوشبختم اینطوری از بقیهء مردم یجورایی برتر هستم، البته نه اینکه آدم بی اعتقادی باشم، ولی این باعث شده بود در سطح زندگی کنم و قدرتهای درونی و بینش من رشد نکنه. ولی الان هست در زندگی که حس میکنم واقعا معجزه های کوچک و بزرگ خدا رو در زندگی میبینم، که این خداست که هر روز روزی آدمو میده، و اینکه هیچ چیزی در زندگی قدرت و حمایت خدا و ماوراء نمیشه. بعد هم بالاخره چون با مردم و این چالش ها سر و کار داشتم باعث شده پخته تر بشم بیشتر رشد کنم فهمیده تر بشم، و حتی حس شفقتم تقویت بشه.
و الان خیلی بهتر میفهمم باور میکنم بعضی گفته های بزرگان و قدیسین رو. مثلا اینکه حضرت مسیح (ع) فرموده «برای ثروتمندان چه دشوار است که به پادشاهی خدا راه یابند! - رد شدن شتر از سوراخ سوزن آسانتر است تا وارد شدن ثروتمندی به پادشاهی خدا»
حالا میفهمم منظورش چی بوده چرا.
ولی متاسفانه توی جامعه ما میبینی ثروت رو حتی بنوعی تقدیس میکنن!
کسی نگفته ثروت به خودی خودش بده، ولی اونقدرها هم که تصور میشه بی نقص نیست، و خودش خیلی مسائل پیچیده و خطیر داره. بهتره آدم ثروتمند نباشه تا اینکه ثروتمند باشه ولی گرفتار این غفلت ها و وابستگی ها و دلبستگی هایی باشه که توسط ثروت بوجود میان.
ضمنا توضیح بدم که منظور از ثروت، داشتن پول و مال و منال خیلی بیشتر از نیازهای پایه و ضروریه. وگرنه یک مقدار پول و مادیات برای زندگی متوسط و معمولی که همه نیاز دارن بالاخره و فقر هم برای اکثریت مردم چیز خوبی نیست خودش منجر به از بین رفتن دین و ایمان میشه. ولی بعضیا خب شرایط خاص دارن خودشون خاص هستن شاید فقر حتی براشون بنوعی انتخابی و مایهء بالا رفتن مقامشون هم باشه، اما اینا افراد خاص هستن با شرایط خاص مسلما؛ کار افراد عادی نیست.
نوشته را پسندیده است :
قديمي يك هفته پيش   #9 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

mahmood976's Avatar

ارسال پیام خصوصی

آدم وقتی حساب بانکش چند صد میلیون پول داره، وقتی دم و دستگاه و تشکیلات داره ده ها نفر بنوعی زیردستش کار میکنن ازش حقوق میگیرن، خب معلومه کسی که تحت این شرایط دچار غفلت نشه دچار غرور نشه حس برتری نکنه واقعا آدم کار درستیه!
اینه که اکثریت یا حداقل خیلی از ثروتمندان دچار اون غفلت و غرور و خودبینی هستن.
حالا تازه خیلی هاشون که اساسا با ظلم و حقه بازی و حرام خوری و راه های نامشروع پولدار شدن، اصلا چه انتظار دیگری ازشون میره!
ثروت چیز خطرناکیه.
بخصوص چون ثروت یه قدرت برونیه.
بنابراین آدمهایی که درونا ضعیف باشن هم میتونن به این قدرت دست پیدا کنن.
و وقتی دست پیدا کردن، اون قدرت باعث میشه تعادل و کنترل درونی اونا هم کاملا بهم بریزه.
چنین آدمایی دیگه امید خیلی کمی هست به اینکه خودبخود درست بشن! اونا معمولا تا آخر عمرشون کم و بیش همونطور میمونن، حداقل تازمانیکه همچنان ثروتمند هستن. چنین آدمهایی رشد شعور و معنویتشون تقریبا متوقف شده، برای همیشه!
و خطر بزرگ ثروت و بیماری های خطرناکی که خیلی ها رو بهشون مبتلا میکنه اینه داستانش.
ولی خب باز طبق معمول مردم فقط ظاهر قضیه رو میبینن. فقط مادیات و تجمل و لذت های گذرا. خوشبختی و همه واقعیت و زندگی رو در همینها خلاصه میکنن!

بخاطر همین بنده معتقد هستم قدرتهای اصیل و درونی اهمیت و اولویت خیلی بیشتری دارن نسبت به قدرتهای برونی و دست دوم مثل ثروت.
آدم باید اول قدرتهای درونیش رو زیاد کنه.
ولی اکثرا اولویت رو به ثروت میدن و اول به دنبال ثروت میرن، که در نتیجه اکثریتشون تا آخر هم جز همین قدرتهای برونی دنبال چیز دیگری نخواهند رفت.
حالا بستگی داره اون آدم از قبل چقدر قدرتهای درونی داشته باشه چه تربیت و ذاتی داشته باشه. بعضی آدما پولدار میشن آنچنان بد نیستن، ولی بعضیا واقعا نفهم و مزخرف هستن، و پلیدها و شیاطین هم بینشون هست که از همه بدترن. کسانی که توسط ثروت مسخ شدن، و امیدی به نجاتشون نمیره! ثروت به جونشون بسته است. تصور زندگی بدون ثروت رو هم نمیتونن بکنن و به شدت ازش تنفر دارن و میترسن، بخاطر همین بخاطر حفظ و افزایش این ثروت دست به هر کاری میزنن.
نوشته را پسندیده است :
قديمي يك هفته پيش   #10 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

sobhnaz's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله mahmood976 نمايش نوشته ها
پولدارترین آدما رو من دیدم.
از نزدیک. صحبت های خصوصی شون رو شنیدم.
خیلی گند و کثافت کاری هاشون رو میدونم. پرونده های مخفیشون رو میدونم.
یجورایی خیلی چیزا میدونم!

آدم با دیدن وقاحت و بلاهت این افراد درمیمونه!
البته همشون اینطور نیستن، ولی خیلی هاشون.

طرف همه جور گند و کثافت کاری کرده و میکنه، به رئیس من میگفت بیا فلان زمین رو بدیم بیمارستان بزنن اینم واسه آخرتمون که تامین بشه
این حکایت هم وصف حال این آدمهاست که شما توصیف کردین اینا اهل حساب کتاب هستن حتی با خدا
امام صادق(ع) فرمود: شنیدم گروهی کم‌مایه شخصی را بسیار تعظیم کرده، فضایل و کمالاتی را برای او بر می‌شمرند. دوست داشتم او را از نزدیک ـ به نحوی که مرا نشناسد ـ ببینم تا ارزشش را بفهمم.
روزی او را در اجتماع انبوهی دیدم که مردمان نادان بی‌دانش دور او را گرفته بودند. من به صورت ناشناس، کناری ایستادم و به او و مردم نگاه می‌کردم و او می‌کوشید تا خود را از جمع بدر آورد! عاقبت خود را خلاص کرد و من برای انجام خواسته خود او را تعقیب کردم.
وی در دکان نانوایی توقف و نانوا را غافلگیر کرد، دو قرص نان برگرفت و رفت. من از او در شگفت شدم ولی گفتم شاید با نانوا حسابی دارد. آنگاه رفت تا به دکان بقالی رسید. آنجا نیز دو انار دزدید و سخت مواظب بود که بقال نبیند. باز از این منظره تعجب کردم ولی با خود گفتم شاید با بقال معامله و حسابی دارد و اصلا چه حاجتی به دزدی دارد آن هم دزدی دو دانه انار! همچنان او را رها نکردم تا به خرابه‌ای رسید که بیماری در آنجا افتاده بود. دو قرص نان و دو انار را نزد وی گذاشت و از آنجا گذشت.
او از جلو و من از پی رفتیم تا از دروازه شهر گذشتیم. به بیرون شهر که رسیدیم وی را صدا زدم و به او گفتم: مدتی بود نام تو را شنیده و مشتاق دیدار تو بودم و امروز به ملاقات تو رسیدم ولی کارهایی از تو مشاهده کردم که فکر مرا مشغول و نگران ساخته و اینک از آن امور از تو پرسش می‌کنم تا این نگرانی رفع بشود. من تو را دیدم که از نانوایی دو قرص نان دزدیدی. سپس به انار فروشی گذشتی و دو انار هم از او ربودی!
پاسخ داد قبل از هر چیز بگو ببینم کیستی؟ گفتم: مردی از فرزندان آدم و از امت محمد(ص).
گفت: از کدام خانواده‌ای؟ گفتم: از اهل بیت رسول خدا(ع).
گفت: اهل کدام شهری؟ گفتم: مدینه پیامبر.
گفت: نکند تو جعفر بن محمد هستی؟ گفتم: همانم.
گفت: چه فایده! نواده پیامبری که از دین بی‌خبر است و علم جد و پدرت را ترک کرده‌ای، زیرا کاری که در خور مدح است و کننده آن شایسته تمجید و ستایش است جا نداشت که مورد انکار و ناسپاسی قرار بگیرد.
گفتم: جهل من از کجا واضح شد و بی‌خبری من از دین کجاست؟
گفت: همین که خدا آیه 160 سوره مبارکه «انعام» می‌فرماید: «مَنْ جاءَ بِالْحَسَنَهِ فَلَهُ عَشْرُ أَمْثالِها وَ مَنْ جاءَ بِالسَّیِّئَهِ فَلا یُجْزى إِلاَّ مِثْلَها؛ کسی که کار نیکی انجام دهد 10 ثواب دارد و کسی که کار بدی انجام بدهد زیاده از همان یک گناه بر او نیست».
من با دزدی کردن دو قرص نان دو گناه کردم، چنانکه با ربودن دو انار دو گناه دیگر انجام دادم. پس روی هم چهار گناه کردم ولی خود از آنها نخوردم بلکه دو انار و دو قرص نان را صدقه دادم و هر یک به مقتضای آیه قرآن 10 حسنه دارد که می‌شود چهل ثواب. بنابراین از یک سو چهار گناه و اما از دیگر سو چهل حسنه به جا آوردم و چهار حسنه، مقابل چهار گناه خارج شود. در نتیجه سی و شش حسنه برای من باقی می‌ماند.
من در جوابش گفتم: مادرت در سوگ تو گریه کند! تو خود جاهل کتاب خدایی! مگر نشنیده‌ای که خداوند بزرگ در آیه 27 سوره مبارکه «مائده» می‌فرماید: «إِنَّما یَتَقَبَّلُ اللَّهُ مِنَ الْمُتَّقِینَ؛ همانا خداوند، عمل خوب را از پرهیزکاران می‌پذیرد و شرط پذیرفته شدن عمل تقوا است»؛ و تو با دزدیدن دو قرص نان دو گناه کردی و با ربودن دو انار دو گناه دیگر، با صدقه دادن آنها نه تنها حسنه‌ای را انجام ندادی بلکه چون بدون رضایت صاحبانش به فقیر دادی چهار گناه دیگر بر آن چهار گناه افزودی.
او همچنان خیره خیره به من نگاه می‌کرد و از من نپذیرفت، من نیز او را رها کردم و گذاشتم.
sobhnaz آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي يك هفته پيش   #11 (لینک نوشته)
شمع جمع

arashbamdad2's Avatar

ارسال پیام خصوصی

خلایق هرچه لایق جمهوری اسلامی حکومت مستضعفان ما نمیتوانیم فکر مردم را عوض کنیم

هیچ چیزی فقر و بدبختی رو افزایش نمیده مگر فقر

http://myth.tarikhema.org/
arashbamdad2 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي يك هفته پيش   #12 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

mahmood976's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله arashbamdad2 نمايش نوشته ها
خلایق هرچه لایق جمهوری اسلامی حکومت مستضعفان ما نمیتوانیم فکر مردم را عوض کنیم

هیچ چیزی فقر و بدبختی رو افزایش نمیده مگر فقر
آمریکا اوج سرمایه داری و لیبرالیسم دنیاست، اوج ثروت و پیشرفت اقتصادی و علم و فناوری و نظامی دنیا هم اونجا جمع شده، ولی در عین حال جزو ظالم ترین و جنایت کارترین کشورهای دنیاست در بعد خارجی. بسیاری از سیاستمدارانش فاسد و عملا پیرو شیطان هستند.
ثروت و قدرت بدون معنویت، به بشریت خوشبختی نمیده.
ممکنه یه جاهایی رو خوب آباد کنه، ممکنه یه عده رو خوب خوشحال کنه، ولی در جاهای دیگری هم موجب ظلم و بدبختی و جنایت میشه.
این فریب شیطان است!
شیطان آدمهای ظاهربین و ضعیف و سطحی رو راحت تر فریب میده.
آدمایی که فقط دو قدم جلوی پاشون رو میتونن ببینن.
قديمي يك هفته پيش   #13 (لینک نوشته)
شمع جمع

arashbamdad2's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله mahmood976 نمايش نوشته ها
آمریکا اوج سرمایه داری و لیبرالیسم دنیاست، اوج ثروت و پیشرفت اقتصادی و علم و فناوری و نظامی دنیا هم اونجا جمع شده، ولی در عین حال جزو ظالم ترین و جنایت کارترین کشورهای دنیاست در بعد خارجی. بسیاری از سیاستمدارانش فاسد و عملا پیرو شیطان هستند.
ثروت و قدرت بدون معنویت، به بشریت خوشبختی نمیده.
ممکنه یه جاهایی رو خوب آباد کنه، ممکنه یه عده رو خوب خوشحال کنه، ولی در جاهای دیگری هم موجب ظلم و بدبختی و جنایت میشه.
این فریب شیطان است!
شیطان آدمهای ظاهربین و ضعیف و سطحی رو راحت تر فریب میده.
آدمایی که فقط دو قدم جلوی پاشون رو میتونن ببینن.
یه دوره حکومت طبقه کارگر مثل حکومتهای کمونیستی یا شبه کمونیستی باید در ایران

حاکم بشه تا مردم با تمام وجود احساس کنند این حرفهای بزرگان چقدر پوچ و احمقانه است
arashbamdad2 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي يك هفته پيش   #14 (لینک نوشته)
شمع جمع

sillence's Avatar

ارسال پیام خصوصی

سلام بر نى نى مون!
sillence آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي يك هفته پيش   #15 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

moshool's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ثروتمند بودن ملاک فاسد بودن نیست ! ثروتمند بودن بد نیست ! ثروتمند موظف به کمک به فقرا نیست !

moshool آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
نوشته را نپسندیده اند :
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال