به ایران شلیک نکنیم - صفحه 2
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > هم اندیشی
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

هم اندیشی هم اندیشی و همفکری

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 4 روز پيش  
همیار تالار بانوان

asemoni's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض به ایران شلیک نکنیم

گاهی می بینیم که دانشجو، کارمند، راننده تاکسی، نگهبان توالت عمومی، رئیس بانک تا چشمشان به یک خارجی می افتد. شروع می کنند:
- اوه! ایران ایز نات گود! خارج ایز اوکی!

وقتی تا این اندازه دست به خودتخریبی می زنیم چرا انتظار داریم همه چیز بشود عین سوئیس!
باور کنیم اگر از این شرایط ناراضی هستیم ما خودمان هم بخشی از زمینه های بروز آن هستیم و مدام انگشت شماتت را به سوی دیگران دراز نکنیم.

اینجا کشور ماست. تنها کشوری که داریم.
هر جای دیگر برویم مهاجر به حساب می آییم. اینجا تنها کشوری است داریم؛ با همین خیابان های پرچاله چوله، ماشین های کم کیفیت، بیکاری، ریزگرد. با همین «پشمینه پوش های تُند خُو»ی طالبان و داعش که می خواهند به زور هم شده ما را ببرند به بهشت.
با همین روشنفکرهایش که شیطان پرستی را در شلوار جین «جورج کلونی» کشف می کنند و از تلویزیون به خورد خلایق می دهند.
با همین مدیرانی که مدرسه و دانشگاه ها را با کارخانه بسته بندی پفک و پوشک اشتباه گرفته اند. با همین آدمها که ...

من هم در همین کشور دارم زندگی می کنم. بیش از خیلی از چه گوارهای بی نام و نشان اینترنتی اتفاقاً با نام و نشان و عکس خودم این رفتارها و کردارهای خودم و دیگران را نقد کرده ام. فحش شنیده ام. تلخی و تشر چشیده ام.
بیکاری را تجربه کرده ام. کامم از پارتی بازی و جایگزینی رابطه به جای ضابطه تلخ شده و ...

اینها را نمی نویسم که در مسابقه «کی از همه بدبخت تره» مدال طلا بگیرم. می نویسم چون با علم به همه این چالش ها عمیقاً و تا اطلاع ثانوی باور دارم که با فحش دادن، با تحقیر، با سرزنش کشورمان چیزی درست نمی شود. شما فقط یک مورد را نشانم بدهید و بگویید:

- به لطف خدا و همت هموطنان توانستیم با مقادیری فحش این مشکل را حل کنیم!

برخی هم تا پایشان می رسد آنور آب شروع می کند به خاک بر سر کردن کشوری که همانجا بزرگ شده اند و پا گرفته اند.
می نویسند «نمونید توی اون خراب شده»!
درست با همین ادبیات گزنده و بی رحمانه!
به همین اندازه توام با قدرنشناسی و ناسپاسی نسبت به سرزمینی که در آن حرف زدن، راه رفتن و حتی دشنام دادن را یاد گرفتند!

که چه بشود؟ چه مشکلی حل می شود؟ جز خالی کردن دل و زیر پای جوان هایی که شاید هنوز می خواهند بمانند و اینجا را آبادتر کنند.

_مگر آلمانی ها که در جنگ دوم جهانی به فجیع ترین شکل ممکن شکست خوردند جملگی شال و کلاه کردند و وطن شان را به امان خدا رها کردند؟ و شروع کردند به فحش دادن؟
مگر ژاپنی ها که دو شهرشان در نتیجه بمباران اتمی خاکستر شد راه حل را در گریختن و فحش و ناسزا به همدیگر و مسئولان دیدند؟

مشکل فقط داعش و آمریکا و اسرائیل نیست، بخشی از مشکل خود ما هستیم که دست به خودزنی رقت باری زده ایم و ول کن ماجرا هم نیستیم.

خود ما برای این کشور چه کرده ایم که این همه طلبکارش هستیم؟ دلیل هممیبافیم که همه جا با اینجا فرق دارد !
مخاطب این نوشته «شما» نیستید. «شما» با همه ما فرق می کنید.

_توجه کنید : این سبک حمله و هجوم به کشور و تخریب اعتماد به نفس نسل جوان، خطرناک تر از هر حمله انتحاری بلوک شرق و غرب است.
و عضویت افتخاری در گروهک داعش برای صدمه زدن به کشور است.

حرف آخر اینکه «ایران» مادر همه ماست. شاید همیشه مادر مهربانی نبوده، گاهی پشت دستمان را با قاشق داغ کرده، گاهی فلفل توی دهانمان ریخته اما مادر ماست. تاب نیاوریم و فحاشی به او نپذیریم. بخصوص اگر از همزبان باشد.
اگر دلمان می سوزد و رنج می کشیم از این شرایط، به جای سنگ زدن به این مادر همیشه زخم خورده، همیشه تحقیر شده، همیشه به تاراج رفته، کمکش کنیم. سخت تر کار کنیم. شرافتمندانه تر زندگی کنیم.

خم شویم و یک مُشت خاک برداریم، این خاک نیست، خاکستر سزاوارترین فرزندان این سرزمین است.
چپ و راست و مسلمان و یهودی و مسیحی ...
لطفاً به مادرمان فحش ندهیم.
اگر گاهی حالش بد است، اگر تب دارد، اگر لباسش ژنده و پاره است، اگر صورتش پر لک و زیر چشم هایش گودرفته است، اگر بوی گریه می دهد و ناخن هایش از فرط کندن گور همیشه خونین است، شاید «یک» دلیل اش این باشد که ما فرزندهای خوبی نبوده ایم.
بچه های ناسپاسی که هر وقت، هر کس دل چرکین مان کرد، مادرمان را نفرین کرده ایم

احسان محمدی
یکیست

سعدی
asemoni آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 4 روز پيش   #16 (لینک نوشته)
فعال هم میهن

Eybaba's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : به ایران شلیک نکنیم

مقاله شاعرانه عریض و بی محتوا

مردم ژاپن و آلمان از پایه ژاپنی و آلمانی بودند. اگر در جنگ جهانی شرکت کردند با هدف پیروزی و اطاعت از پیشواشون جلو رفتن و در عین حال پی شکست رو به تنشون مالیده بودن و راه بازسازی رو با سعی و تلاش یافتند.

اینجا ایرانی هست که نیروی کارش از افغانستان میاد.
ابزارآلات و البسه اش از چین میاد.
علم و دانش رو از هر گوشه و کناری به هرطریقی از خودی و بیگانه میدزده و فقط مدیریتش در حد ادعا که اگر من نباشم کس دیگه ای بهتر از من نیست تا بر منطقه حکمرانی کنه.

جلسه مدیریت بحران میگیرن اونم بعد از چندین شبی که زلزله اومده، از مردمشون که گرسنه تو سرما دارن میمیرن چه انتظاری دارن؟؟؟
قديمي 4 روز پيش   #17 (لینک نوشته)
کلیبیناری

mojtabaw000w's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله Eybaba نمايش نوشته ها
رسیدن بخیر !
با سلام و عرضم اینکه چند روز پیش داشتم یادتان میکردم که گفتم یسری به ترولکده بزنم ان عکس " تا میاییم مطلب تایپ شدمونو بفرستیم تاپیک میپره " از خنده روده برم کرد
پاینده باشید و موفق

my great lord
why you created this people
why you created people

به ایران شلیک نکنیم
!... am i wrong ? cause i wanna get it on till i die ...!
mojtabaw000w آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 4 روز پيش   #18 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

s.zee's Avatar

ارسال پیام خصوصی

من نمی‌دونم که ایرانی‌ها چه وجه‌ای از کشورشون در برخورد با توریست‌های خارجی به‌نمایش می‌گذارند، البته که توریست‌های خارجی فقط کافیه که قبول کنند به ایران بیاند و بعد از اون خودشون چند مکان توریستی انتخاب می‌کنند و از آنها دیدن می‌کنند، پس مردم چندان نباید تاثیری بر جذب یا دفع گردشگرها داشته باشند تا جایی هم که دیدم و شنیدم از کشورشون تعریف می‌کنند، همونطور که یک تبریزی خطه خودش رو از بقیه استان‌ها سرتر می‌داند، یا یک مازنی یا یک لرستانی در کل این رقابتی که بین مردم سرزمین‌های ایران می‌بینیم در برخورد با گردشگران خارجی نتیجه مثبت دارد چون هرکدوم می‌خواهند سرزمین خودشان رو بهترین جلو بدند. اما یک نکته که سرزمین ایران با وجود ناهمواری‌ها و عوارض یک طبیعت متفاوت نسبت به همه سرزمین‌های اطرافش شاید در کل آسیا داشته باشد، هست مواردی از زمینشناسان سوئدی که ایران را «بهشت زمین‌شناسی» خوانده‌اند، این نکته حایز توجه است که طبیعت و سرزمین ایران از سیاست و دولت و حاکمیت ایران جداست و یک موضوع جغرافیایی و زمین‌شناسی است.
من به‌شخصه مدتی در شبکه‌های اجتماعی چندزبانه عکس‌هایی از طبیعت و فرهنگ و تاریخ ایران قرار می‌دادم, فیدبک‌هایی دریافت می‌کردم که همراه با تحسین و شگفتی و تعجب و تمجید بود و برخی می‌گفتند که نظر ما کلا درباره ایران عوض شد و قبلاً چیز دیگری فکر می‌کردیم(چیزی که در رسانه‌ها نشون می‌دهند.) این افراد از کشورهای متفاوت بودند: روسیه، چین، آمریکا، لهستان، پرتقال، اوکراین، کشورهای شمال آفریقا، کره، ژاپن، کانادا، ایتالیا، حتا دوستان ایرانی هم کامنت یا پیام می‌گذاشتند که من ایرانی بودم و اینجاها رو نمی‌شناختم؟ و باور نمی‌کردند که اینجا ایران خودشون هست، بین این‌ها موارد برجسته‌ای هم بود، مثل شهروند چینی که با دیدن کالکسیون عکس‌های پائیزی ایران گفت: من با اطمینان می‌گم که ایران زیباترین سرزمین آسیا است. ایشون یکبار به تهران و شیراز سفر توریستی داشت و کشورهای زیادی رفته بود. در کل بلحاظ جغرافیایی و طبیعت ایران حقیقتا یک بهشت است، قشنگ‌ترین فصل‌ها زیباترین کوه‌ها تنوع نژادی و فرهنگی بسیار دلنشین و سرزمینی واقعا جذاب و جالب.
قديمي 4 روز پيش   #19 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

yase-tanha's Avatar

ارسال پیام خصوصی

زیاد و طولانی بود حس خوندنش نبود
زندگی رفتن و از بودن خود دور شدن است
زندگی شیرین است

yase-tanha آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 4 روز پيش   #20 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

rastafa's Avatar

ارسال پیام خصوصی

متن یه خورده شعارزده بود ولی خب تا حد زیادی قبولش دارم.
کسایی که همه چیز رو سیاه میبینن اصلا دید دقیقی ندارن. به نظرم اتفاقا اکثریت مردم از رفاه نسبی برخوردار هستن. همین اینترنت که الان ما نشستیم پاش رو مردم گذشته تو خواب هم نمیدیدن.
درسته که مشکلات زیاده و بیکاری و پارتی بازی و فساد و ... هست اما بزرگترین مشکل که وضعیت رو تحمل نا پذیر میکنه به نظرم همین نا امیدی و بی هدفی که تو جامعه وجود داره.
rastafa آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 4 روز پيش   #21 (لینک نوشته)
مردی از تبار باد

wooer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله robinhood نمايش نوشته ها
ببینید جاذبه های گردشگری ایران بسیار زیاد است یکبار با توریستها صحبت کنید متوجه دلیل امدنشان به ایران میشود خیلی از توریستها تنها با دیدن معماری سنتی تاریخی یزد عاشق ایران میشوند ولی خیلی از ایرانیان حتی نمیدانند چنین جاذبه ی وجود دارد! این تنها بخش کوچکی از جاذبه های ایران است که کلیه کشورهای همسایه ایران در حسرتش هستند و نمونه های امروزی و جعلیش را برای جذب توریست ساخته اند اما موفقیتی نداشته اند چرا که جهانگردان ترجیح میدهند از اثار واقعی دیدن کنند!
+در تصویر زیر نمونه تلاش امارات در شهر دوبی جهت جذب توریست با ساخت منطقه ای تاریخی مشابه تخت جمشید را میبینید:
به ایران شلیک نکنیم
صزف دیدن معماری سنتی نمی تونه خواسته های یک گردشگرو تامین کنه
اینجا زامبی وار گردشگر رو شبیه یه کیسه پول متحرک میبینن و هرکی به یه نحوی سعی میکنه تیغ بزنه
و.. خلاصه کافی نیست
wooer آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 4 روز پيش   #22 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

aramy's Avatar

ارسال پیام خصوصی

تا حالا براتون پیش اومده مثلا یه نفر دو ساله از ایران رفته بعد بخاطر معالجه دندونش میاد ایران میگه اه چرا دکترای اینجا اینطورین ؟ یا مثلا از بازار برمیگرده میگه اه چرا تاکسی های اینجا فلانطوری هستن ؟ انگار مثلا خودشون تا دو سال پیش همینجا زندگی نمی کردن
aramy آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 4 روز پيش   #23 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

arrnold's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله suzanna نمايش نوشته ها
چه چیزهای مثبتی دارد؟ بگویید،،،،◇◇◇☆☆◇◇◇☆☆ ☆◇◇◇☆☆☆◇◇◇☆☆☆◇◇◇ ☆◇◇◇☆☆☆☆

البته قبل از انقلاب ۵۷ چیزهای مثبت زیاد داشت ولی فکر نکنم الان چیزهای مثبتی دیگه باقی مانده باشد
کنار دریارو میگی ؟
arrnold آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 4 روز پيش   #24 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

arrnold's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله yase-tanha نمايش نوشته ها
زیاد و طولانی بود حس خوندنش نبود
ای بابا
توهم مثل حوصله نداری!
arrnold آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 4 روز پيش   #25 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

pioneer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

من با نفس پست اول مشکلی ندارم .
قبولش دارم .

اما مشکلی که وجود داره اینه که همیشه تفنگ دست مردم بوده
و علت تمام این بدبختیها و بیچارگی ها و مشکلاتی که در کشور
رایج هست هم به خاطر مردم بوده . این مردم هستند که سالیان سال
باید اقتصاد مقاومتی رو توی زندگیشون داشته باشن. چه اسم سالشون
باشه چه نباشه. این مردم هستند که همیشه باید از حداقلی ها بهره ببرند
و با حداقلی ها راضی باشند. این مردم هستند که همیشه باید بهشون
شلیک بشه !

چرا ؟
چرا همیشه تفنگ دست مردمه ؟

...Pioneer
.
.
.

pioneer آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 3 روز پيش   #26 (لینک نوشته)
همیار تالار بانوان

asemoni's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله pioneer نمايش نوشته ها
من با نفس پست اول مشکلی ندارم .
قبولش دارم .

اما مشکلی که وجود داره اینه که همیشه تفنگ دست مردم بوده
و علت تمام این بدبختیها و بیچارگی ها و مشکلاتی که در کشور
رایج هست هم به خاطر مردم بوده . این مردم هستند که سالیان سال
باید اقتصاد مقاومتی رو توی زندگیشون داشته باشن. چه اسم سالشون
باشه چه نباشه. این مردم هستند که همیشه باید از حداقلی ها بهره ببرند
و با حداقلی ها راضی باشند. این مردم هستند که همیشه باید بهشون
شلیک بشه !

چرا ؟
چرا همیشه تفنگ دست مردمه ؟

البته این مسئول و مدیر هم از خود این مردمن !
وقتی مدیر یه انجمن مهندسی در یه دانشکده یه دانشگاه دولتی بودجه ای که به گروه اختصاص میدن صرف خودش و دوستانش میکنه همین پسر ۲۰ ساله که عضوی از جامعه هست فردا پس فردا وقتی پیشرفت کرد در غالب دیگه همین کار ادامه میده
وقتی کارخونه داری که به جای ابلیمو طبیعی و تازه فقط اب ُ اسید قاطی میکنه و دست مردم میده و فکر نمیکنه همین مواد غذایی سر سفره خونواده خودشم میاد ،از همین مردمن
وقتی که کارمند یه اداره در شهرستانی کم جمعیت برای کار راه انداختن رشوه میگیره بعد همین اقا از دزدی و اختلاس بالادستی ها میناله و میگه همه اینها مثل همن! از همین مردمن

البته که بعضی مسئولین که خودشونم یه زمانی یک فرد عادی بودن !در قبال اموزش و نظارت مسئولند ، اگه خب قانون مندی در بعضی امور باشه و یا سیستم درستی از اموزش و پرورش داشتیم که مهمترین مکان برای تربیت و یادگیری بچه هاست ! این مشکلات کمتره ولی به نظر من خیلی از ما ایرانی ها یک شیوه خاصی داریم از رفتار و منش ! که تغییر دادنش کار هر کسی نیست:دی
و اگه بخوام با بازه زمان کمتری بگم نه به قبل انقلاب مربوطه و نه بعدش همیشه همینن ! شاید یه نظارت و سختگیری قوی و دیکتاتور گونه مثل رضا خانی جواب بده
asemoni آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 3 روز پيش   #27 (لینک نوشته)
کاربر فعال

sun_boy2's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله wooer نمايش نوشته ها
به عقل گردشگری که ایران رو انتخاب میکنه باید شک کرد
سلاملکم.خوبین؟
به عقل کسی که بدون فکر حرف میزنه باید شک کرد.
چرا نباید بیان؟
1.ارزونه
2.زیباست
3.امنه
4.مردم خوش رفتارن
sun_boy2 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 3 روز پيش   #28 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

mahmood976's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله rastafa نمايش نوشته ها
همین اینترنت که الان ما نشستیم پاش رو مردم گذشته تو خواب هم نمیدیدن.
بله خصوصا برای بیکارها خوبه حداقل سرشون گرم میشه یا میتونن چیزی یاد بگیرن!
افرادی مثل ملکوت فکر میکنن باید جلوی این سرگرمی و امکانات مردم رو گرفت تا همه برن عملگی و بیگاری کنن و اقتصاد کشور شکوفا بشه
ازدواج هم بکنن با 8 تا بچه
mahmood976 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 3 روز پيش   #29 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

rastafa's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله sun_boy2 نمايش نوشته ها
سلاملکم.خوبین؟
به عقل کسی که بدون فکر حرف میزنه باید شک کرد.
چرا نباید بیان؟
1.ارزونه
2.زیباست
3.امنه
4.مردم خوش رفتارن
درسته که اینطوریه اما خیلی از کشور های دیگه هم هستن که این شرایطو دارن.
در مقابلش ایران مشکل ارتباطات بانکی و حجاب اجباری رو داره که تا هر دوی اینا حل نشه به نظرم گردشگری در ایران در همین حد کمش باقی میمونه.
rastafa آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 3 روز پيش   #30 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

pioneer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله asemoni نمايش نوشته ها
البته این مسئول و مدیر هم از خود این مردمن !
وقتی مدیر یه انجمن مهندسی در یه دانشکده یه دانشگاه دولتی بودجه ای که به گروه اختصاص میدن صرف خودش و دوستانش میکنه همین پسر ۲۰ ساله که عضوی از جامعه هست فردا پس فردا وقتی پیشرفت کرد در غالب دیگه همین کار ادامه میده
وقتی کارخونه داری که به جای ابلیمو طبیعی و تازه فقط اب ُ اسید قاطی میکنه و دست مردم میده و فکر نمیکنه همین مواد غذایی سر سفره خونواده خودشم میاد ،از همین مردمن
وقتی که کارمند یه اداره در شهرستانی کم جمعیت برای کار راه انداختن رشوه میگیره بعد همین اقا از دزدی و اختلاس بالادستی ها میناله و میگه همه اینها مثل همن! از همین مردمن

البته که بعضی مسئولین که خودشونم یه زمانی یک فرد عادی بودن !در قبال اموزش و نظارت مسئولند ، اگه خب قانون مندی در بعضی امور باشه و یا سیستم درستی از اموزش و پرورش داشتیم که مهمترین مکان برای تربیت و یادگیری بچه هاست ! این مشکلات کمتره ولی به نظر من خیلی از ما ایرانی ها یک شیوه خاصی داریم از رفتار و منش ! که تغییر دادنش کار هر کسی نیست:دی
و اگه بخوام با بازه زمان کمتری بگم نه به قبل انقلاب مربوطه و نه بعدش همیشه همینن ! شاید یه نظارت و سختگیری قوی و دیکتاتور گونه مثل رضا خانی جواب بده
یک زمانی من این حرفو قبول داشتم که میگفت برای ایرانی جماعت باید زور بالا
سرش باشه همیشه . ولی مدتیه که موافقش نیستم . چون درحال حاضر نسل
به نوعی عوض شده . و اون دیدگاها و انگیزه ها و خواسته های گذشته رو دیگه
نداره . ولی مهمترین چیزی که باعث میشه این زنجیره عقب موندگی بینمون هنوز
باشه اینه همه از رو دست قبلی نگاه میکنند. یا از رو دست مسئولین نگاه میکنند
وقتی کسی که سمت داره دچار مشکل هست قطعا منه نوعی میگم خوب فلانی
که اینجوری بوده خورده و برده چرا من نبرم ؟ من اگر نبرم حق منو یکی دیگه میبره
این جور افکار و طرز فکرا هست که یه جامعه رو خراب میکنه مثل جامعه ما . هرکسی
در هر رده و مکانی باشه اگر کوچکترین فرصتی پیدا کنه به راحتی طبق منافع شخص
خودش فعالیت میکنه ولو اینکه ضرر هنگفتی به دیگران وارد بشه . اینجا شخص محوری
رشد پیدا کرده نه گروه محوری و احتماع محوری .
به قول شما این مورد درست بشو نیست. واقعا نمیدونم باید چکار کرد درین موقعیت
pioneer آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال