شما مردم ایران چه مشکلاتی دارید؟ - صفحه 4
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > هم اندیشی
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

هم اندیشی هم اندیشی و همفکری

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 01-15-2018  
هم میهن دوست

marxism's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض شما مردم ایران چه مشکلاتی دارید؟

شما مردم ایران چه مشکلاتی دارید؟

من اخبار سایتهای خبری و رسانه ملی رو که نگاهی میندازم همچنین تصاویری که مردم از جشن و مراسمات خودشون منتشر میکنن
بنظرم شما کمترین مشکلی دارین
در مقایسه با آلمان وضعیت آلمان بدتره اینجا بیکاری زیاد شده گرانی هم هست مهاجر زاده های ترک تبار و افغانی جرم و جنایت رو افزایش دادن تازه با اینکه آلمان ها اهل تجملات نیستن و خیلی سرفه جویی هم میکنن بازم طبقه متوسط ایران وضعیتشون بهتر از آلمان هست
شما دوشواری در زندگی کردن ندارید برای مثال همین که خیلی هاتون وقت زیادی برای فعالیت روزانه در هم میهن میزارید نشان میده مشکلات و مشغولیت ذهنی کمتری دارید
در ژاپن مردم بیشتر کار میکنن و وقت تفریح کمتره تا زندگی کنن
من که متوجه نمیشم شما در ایران چه مشکلی دارید؟
سال نو یا یلدا که میشه همیشه میرید لباس نو میخرید اجیل و همه چیزهای مرتبط رو میخرید
همیشه بریز و بپاش دارید و بیشتر از ایرانیان المان اهل مسافرت یا میهمانی و دوره همی هستید
شما مردم ایران چه مشکلاتی دارید؟ میشه بگید چطور میتونید مشکل داشته باشید وقتی در هم میهن همتون سرحال و خوش مشغول تاپیک زدن هستید؟

پیشنهاد من به شما این تاپیکهای جالب برای بحث کردن هست

marxism آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 01-16-2018   #46 (لینک نوشته)
آغازگر برتر گفتگو

nasr12's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : شما مردم ایران چه مشکلاتی دارید؟

مااینجا هیچ مشکلی نداریم فقط داف مانکنی زیادداریم می خواهیم صادرشون کنیم به کل دنیا تحریم های ظالمانه امریکانمی گذارد..
قديمي 01-16-2018   #47 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

arashbamdad2's Avatar

ارسال پیام خصوصی

من در کشورمان مشکلی نمیبینم در همه ی امور مستقل و خود کفا شدیم فقط اگر روابطمون بجای اروپا با همسایگانمون بهتر بشه میتونیم صادر کننده بشیم و مشکلات اشتغال هم حل میشه یک المانی که به همه دنیا محصول صادر میکنه مشکل اشتغال نداره ولی یک ایرانی که از همه جا محصول وارد میکنه بیکار

http://rastabamdad.blog.ir/
arashbamdad2 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 01-16-2018   #48 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

samaritan1's Avatar

ارسال پیام خصوصی

مشکل مردم اینجا با تمام مردم کشورهای توسعه یافته و به اصطلاح جهان اولی فرق داره حتی نسبت به چند قرن پیش خودشون هم فرق کردن همه خوشون رو وابسته به حکومت و دولت میدونن فکر میکنن اونا باید براشون کار و شغل ایجاد کنند اونا باید نون بیارن سر سفرشون در صورتی که هیچ ملتی از ملتهای موفق جهان اینگونه رفتار نکرده همشون خودشون برا خودشون شغل و کسب و کار و رفاه رو ایجاد کردن و مقداری از درامد خودشون رو هم حتی به دولت و حکومت دادن تا شرایط اجتماعی و زیرساخت ها رو تامین کنن تا امنیت خودشون رو حفظ کنن .....مردم من ناشکر ترین ملت جهان در طول چندین قرن اخیر بودن و هر روز هم ناشکر تر میشوند................متوجه نیستند که دنیا هر از چندگاهی متحول میشه و از سنتی به مدرن تبدیل میشه از عصر حجر و آهن تاکنون این تکرار های سنتی و مدرن بوده و خواهد بود و ملتها باید خودشون رو باهاش وفق بدن و شغلو کسب و کارهای سنتی را به مدرن تبدیل کنن ......هنوز ملت من میخواهند با مغازه های آهنگری و نجاری و سبکهای کشاورزی و معماری و کارگری و امثالهم سنتی خود به عنوان کسب و کار امرار معاش کنند ...نمیخواهند متوجه شوند که تمام مشاغل گذشته وسنتی ما به کل در دنیا منقرض شده و دنیا وارد فصل جدیدی از مدرن خود شده است دیگر کسی سبزی فروشی کیلویی ندارد قصابی به این شکل ندارد ..اصلا مشاغل جدید و تنوع محصولات خوراکی و مصرفی جدید نیاز روز بشریت شده است که ما عمده آنها را دیده ایم و وارد میکنیم و تا چند دهه دیگر مجبور خواهیم بود با آنها زندگی کنیم و اگر آنها را برسی نکنیم و به عنوان مشاغل جدید فرا نگیریم و در کشورمان اجرایی نکنیم تا چند دهه دیگر ملت در نهایت فقر و نارضایتی و تنبلی و سردرگمی و توقعات بی جا خود را خواهند دید و فقط مصرف کننده و در خدمت کشورهای دیگر خواهند بود................مردم من نمیخواهند درک کنند که تمام شد دورانی که با یادگیری یک حرفه و فن تا آخر عمر در همان شغل بودی و امرار معاش میکردی و هیچ تغییری در سبک و سیاق آن نمیدادیم .....ما در عصری زندگی میکنیم که تا پایان عمر شاید لازم باشد بارها و بارها شکل شغل یا اصل شغلمان را تغییر دهیم و این کار شخص خود ما هست و هیچ ربطی به حکومت و دولتها ندارد .....مگر برای پدران ما کسی غیر از خودشان شغل ایجاد کرده ..........

و یک نکته امیدوار کننده را نیز عرض کنم در هیچ جای دنیا به اندازه کشور عزیز ما ایران شرایط ایجاد شغل وجود ندارد آنقدر شرایط ایجاد شغل زیاد است که اگر سالیانه هزاران نفر را عنوان تبعه جدید برای کارگری به کشورمان جذب کنیم باز هم کم باشد میگویید کجا و چطور .....ساده عرض کنم چونکه کشور ما د ر مرکز آسیا و در میان کلی کشور قرار دارد که به شدت سنتی هنوز مانده است و هر شغل هنوز به شکل شغل مادر محصولات خود را به بازار عرضه میکند به اصطلاح خام فروشی میکند از کشاورزی گرفته تا صنایع معدنی و غیره با یک مثال این مطلب را شفاف میکنم مثلا در فلان کشور اروپایی حدود 75 نوع پنیر تولید میکنند چه شرکتی چه در کارگاههای کوچک خانگی اما در ایران هنوز 10 رقم آن را تولید نمیکنیم و اینها همه زمینه شغلی هستند یا بحث سبزی و اینها که حداقل میتواند چنداین میلیون شاغل ایجاد کنند که هنوز چه در بحث داخلی چه صادراتی خام عمل میکنیم بنده میتوانم از شرایط حاضر برای هر قشری آنقدر شغل تعریف کنم که با هر نوع سرمایه چه داشته باشند و چه نداشته باشند مشغول به کار شوند و حتی آدم در کشور برای انجام آنها کم هم بیاوریم ......بلکه مشکل ملت من این است که حال ندارند فکر کنند و بفهمند دنیا عوض شده و باید تغییر کرد و کسب و کار جدید راه انداخت در همان زادگاه و شهر خود...............اگر ملت من میفهمیدند به تعداد خانه های موجود و اعضای انها کارگاه تولیدی و نیروی کار وجود دارد ظرف مدت دو سه سال به جهان اولی تبدیل میشدند ......لطفا از دوش حکومت و دولت پیاده شوید و اجازه بدهید آنها به کارهای خودشان برای رساندن خدمات اجتماعی فقط بپردازند زحمت نباشید کمک باشید
samaritan1 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 01-16-2018   #49 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahmood976's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله samaritan1 نمايش نوشته ها
مشکل مردم اینجا با تمام مردم کشورهای توسعه یافته و به اصطلاح جهان اولی فرق داره حتی نسبت به چند قرن پیش خودشون هم فرق کردن همه خوشون رو وابسته به حکومت و دولت میدونن فکر میکنن اونا باید براشون کار و شغل ایجاد کنند اونا باید نون بیارن سر سفرشون در صورتی که هیچ ملتی از ملتهای موفق جهان اینگونه رفتار نکرده همشون خودشون برا خودشون شغل و کسب و کار و رفاه رو ایجاد کردن و مقداری از درامد خودشون رو هم حتی به دولت و حکومت دادن تا شرایط اجتماعی و زیرساخت ها رو تامین کنن تا امنیت خودشون رو حفظ کنن .....مردم من ناشکر ترین ملت جهان در طول چندین قرن اخیر بودن و هر روز هم ناشکر تر میشوند................متوجه نیستند که دنیا هر از چندگاهی متحول میشه و از سنتی به مدرن تبدیل میشه از عصر حجر و آهن تاکنون این تکرار های سنتی و مدرن بوده و خواهد بود و ملتها باید خودشون رو باهاش وفق بدن و شغلو کسب و کارهای سنتی را به مدرن تبدیل کنن ......هنوز ملت من میخواهند با مغازه های آهنگری و نجاری و سبکهای کشاورزی و معماری و کارگری و امثالهم سنتی خود به عنوان کسب و کار امرار معاش کنند ...نمیخواهند متوجه شوند که تمام مشاغل گذشته وسنتی ما به کل در دنیا منقرض شده و دنیا وارد فصل جدیدی از مدرن خود شده است دیگر کسی سبزی فروشی کیلویی ندارد قصابی به این شکل ندارد ..اصلا مشاغل جدید و تنوع محصولات خوراکی و مصرفی جدید نیاز روز بشریت شده است که ما عمده آنها را دیده ایم و وارد میکنیم و تا چند دهه دیگر مجبور خواهیم بود با آنها زندگی کنیم و اگر آنها را برسی نکنیم و به عنوان مشاغل جدید فرا نگیریم و در کشورمان اجرایی نکنیم تا چند دهه دیگر ملت در نهایت فقر و نارضایتی و تنبلی و سردرگمی و توقعات بی جا خود را خواهند دید و فقط مصرف کننده و در خدمت کشورهای دیگر خواهند بود................مردم من نمیخواهند درک کنند که تمام شد دورانی که با یادگیری یک حرفه و فن تا آخر عمر در همان شغل بودی و امرار معاش میکردی و هیچ تغییری در سبک و سیاق آن نمیدادیم .....ما در عصری زندگی میکنیم که تا پایان عمر شاید لازم باشد بارها و بارها شکل شغل یا اصل شغلمان را تغییر دهیم و این کار شخص خود ما هست و هیچ ربطی به حکومت و دولتها ندارد .....مگر برای پدران ما کسی غیر از خودشان شغل ایجاد کرده ..........

و یک نکته امیدوار کننده را نیز عرض کنم در هیچ جای دنیا به اندازه کشور عزیز ما ایران شرایط ایجاد شغل وجود ندارد آنقدر شرایط ایجاد شغل زیاد است که اگر سالیانه هزاران نفر را عنوان تبعه جدید برای کارگری به کشورمان جذب کنیم باز هم کم باشد میگویید کجا و چطور .....ساده عرض کنم چونکه کشور ما د ر مرکز آسیا و در میان کلی کشور قرار دارد که به شدت سنتی هنوز مانده است و هر شغل هنوز به شکل شغل مادر محصولات خود را به بازار عرضه میکند به اصطلاح خام فروشی میکند از کشاورزی گرفته تا صنایع معدنی و غیره با یک مثال این مطلب را شفاف میکنم مثلا در فلان کشور اروپایی حدود 75 نوع پنیر تولید میکنند چه شرکتی چه در کارگاههای کوچک خانگی اما در ایران هنوز 10 رقم آن را تولید نمیکنیم و اینها همه زمینه شغلی هستند یا بحث سبزی و اینها که حداقل میتواند چنداین میلیون شاغل ایجاد کنند که هنوز چه در بحث داخلی چه صادراتی خام عمل میکنیم بنده میتوانم از شرایط حاضر برای هر قشری آنقدر شغل تعریف کنم که با هر نوع سرمایه چه داشته باشند و چه نداشته باشند مشغول به کار شوند و حتی آدم در کشور برای انجام آنها کم هم بیاوریم ......بلکه مشکل ملت من این است که حال ندارند فکر کنند و بفهمند دنیا عوض شده و باید تغییر کرد و کسب و کار جدید راه انداخت در همان زادگاه و شهر خود...............اگر ملت من میفهمیدند به تعداد خانه های موجود و اعضای انها کارگاه تولیدی و نیروی کار وجود دارد ظرف مدت دو سه سال به جهان اولی تبدیل میشدند ......لطفا از دوش حکومت و دولت پیاده شوید و اجازه بدهید آنها به کارهای خودشان برای رساندن خدمات اجتماعی فقط بپردازند زحمت نباشید کمک باشید
عجب
ببخشید برعکسش هم هست.
این حکومته که باید از دوش مردم پیاده بشه!
شما فراموش کردید مثل اینکه حکومت ما یک حکومت ایدئولوژیک نیمه استبدادی است که بخاطر این ادعاها و شعارها و آرمان های ماورایی یک ملت رو اسیر خودش کرده هر روز با بقیهء دنیا بحران و تحریم درست میکنه واسه ما.
اگر حکومت به اون ماهیت و کارکرد اصلی خودش که در کشورهای پیشرفته اروپایی مثلا هست برگرده، یک چیز حداقلی باشه، چشم اونوقت ملت هم فکری به حال خودشون میکنن!
mahmood976 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 01-17-2018   #50 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

samaritan1's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله mahmood976 نمايش نوشته ها
عجب
ببخشید برعکسش هم هست.
شما فراموش کردید مثل اینکه حکومت ما یک حکومت ایدئولوژیک نیمه استبدادی است که بخاطر این ادعاها و شعارها و آرمان های ماورایی یک ملت رو اسیر خودش کرده هر روز با بقیهء دنیا بحران و تحریم درست میکنه واسه ما.
اگر حکومت به اون ماهیت و کارکرد اصلی خودش که در کشورهای پیشرفته اروپایی مثلا هست برگرده، یک چیز حداقلی باشه، چشم اونوقت ملت هم فکری به حال خودشون میکنن!
من بی طرف صحبت میکنم دوست من وقتی مقایسه میکنیم دولتها را ملتها را هم باید مقایسه کنیم،،،ما چنان تصور میکنیم که جهان اول از روز اول همه ملتشان هم حکومتشان اینچنین بوده دوست من یک مطالعه تاریخ گذشته صد سال پیش بیشتر جهان اول را داشته باشی به حرف من میرسی تازه این دوران گذر از سنتی به مدرنیسم برای ما خیلی راحتر و ساده ار از آنها دارد میگذرد بروید راجع به فشارها و دردهایی که مردومانشان در آن دورانها بخوانید آنوقت میفهمید که آنها دورانی گذارنده اند
قديمي 01-17-2018   #51 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

samaritan1's Avatar

ارسال پیام خصوصی

عجب
ببخشید برعکسش هم هست.
من متوجه نشدم این جواب شما چه ربطی به این داره که فرد تلاش کنه و یک شغل جدید برای خودش در زمینه های خوراک و امثالهم ایجاد کنه
قديمي 01-17-2018   #52 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahmood976's Avatar

ارسال پیام خصوصی

من متوجه نشدم این جواب شما چه ربطی به این داره که فرد تلاش کنه و یک شغل جدید برای خودش در زمینه های خوراک و امثالهم ایجاد کنه
ببخشید ایدئولوژی و سیاست حکومت و روابطش با بقیهء کشورها در اقتصاد نقشی نداره؟ نقش بزرگی نداره؟ و اقتصاد ربطی به خوراک و امثالهم نداره؟ ضمنا مگه انسان حیوانه که فقط خوراک بخواد توی دنیای امروز؟ چرا ما باید از امکانات و نیازهای روز محروم باشیم؟
و نمیدونم لابد از نظر شما همهء مردم باید برن توی کار پرورش قارچ و بلدرچین و این حرفا!
این همه شغلها و تخصص های دیگه لازم نیست باید گذاشت کنار لابد.
خب اینو از اول میگفتن آدم تکلیف خودشو بدونه این همه صرف وقت و انرژی و هزینه واسه تخصص ها و اهداف دیگه نکنیم!
قديمي 01-17-2018   #53 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت

djmosi's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ببینید بخشی از مشکل ما اقای روحانی و تیم ضعیف اقتصادیشه که بجای اشتغال به جوونا بفکر بقول اقای قالیباف بفکر اون شش درصد قشر پولدار هست تا بفکر جونا ایشون پول بیت المالو میدن هواپیمای لوکس برای چی لاکن تقاظا دارم هوادارن جواب بدن الان تو خیابون میبینید که اختلاف تبغاتی چقدر زیاد شده اما روحانی بد قیافه بازم از رو نمیره و طرفدارنش بفکر خوشگذرونی هستن چرا فلان شهر کنسرت نیست چرا فلان خواننده اراجیف که من حیفم میاد بگم شعر که هنره اینا ندارن ایا مشکل جون اینا هستن ؟یا اینکه به عقل بیان بگن نه مشکل جوون اشتغال و مسکن و غیره هستن منم میدونم که اینا که طرفدارنش شبا رو از شکم سیری دبیر میخوابن چون مشکل اقتصادی ندارن اما همین الانم اگه روحانی رو برکنار کنن و لباس روحانیت رو ازش بگیرن ما کس دیگری رو داریم که بتونه اون اقتصاد ما رو توی همین شرایط تحریم چ غیره و زالک را شکوفا کنه وسلام
djmosi آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 01-19-2018   #54 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

samaritan1's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ببخشید ایدئولوژی و سیاست حکومت و روابطش با بقیهء کشورها در اقتصاد نقشی نداره؟ نقش بزرگی نداره؟ و اقتصاد ربطی به خوراک و امثالهم نداره؟ ضمنا مگه انسان حیوانه که فقط خوراک بخواد توی دنیای امروز؟ چرا ما باید از امکانات و نیازهای روز محروم باشیم؟
و نمیدونم لابد از نظر شما همهء مردم باید برن توی کار پرورش قارچ و بلدرچین و این حرفا!
خب اینو از اول میگفتن آدم تکلیف خودشو بدونه این همه صرف وقت و انرژی و هزینه واسه تخصص ها و اهداف دیگه نکنیم!
من که هم همین رو عرض کردم دوست من دانش و علم و تخصص خودتون رو تو هر زمینه ای که هست به پول تبدیل کنید مثلا اشخاص موفق جهان و مشاغل موجود در دنیا رو دنبال کنید همه مهارت شخصی افراد بوده نه دولتها و حکومتها ،،،،،من نگفتم همه بروند دنبال شکم و خوراک ،،،،حداقل از چین یاد بگیرند که خودشان مسامانی ندارند ولی تمام رسومات و ابزار مسلمانان جهان را تولید میکنند ،،،‌،، البته میدانم میخ آهنی نرود در سنگ گاو نر میخواهد و توانا بود هر که دانا بود ....
قديمي 01-19-2018   #55 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

samaritan1's Avatar

ارسال پیام خصوصی

در راستای جواب شما که مبنای اقتصاد رو روابط خارجی میدونیین عرض کنم مغنی اسقلال رو بیشتر مطالعه کنید ما کشوری هستیم که بالای سی استان داره که میشه هر استان رو مانند یک کشور تصور کرد ،،،یعنی ما الآن میتونیم با بالای سی کشور روابط اقتصادی داشته باشیم که تمام نیازهای همدیگر رو برطرف کنن اگر این ملت دریایت میداشتند و همه در کار هم دخالت نمیکردند و وارد شغل همدیگر نمیشدند و هر استان محصولات خاص خود را تولید و به استانهای دیگر صادر میکرد و نمونه آنها در استانهای دیگر تولید نمیشد و یک استان نیز به عنوان مغز و مرکز همه اساانها و طراح و مدیر تولیدات آنها بود و در زمینه تمام علوم و فنون تخصصی و فنی مختص در هر استان کار میشد به فهم واقعی اسقلال میرسیدیم و روابط خارج از مرزهای اصلی ایران با بقیه دنیا به کل بی معنی و فقط دنبال مغزها از سرتاسر دنیا بودیم که جذبشات کنیم،،،،،ما آینده درخشانی داریم اگر غور نزنیم و بجای مخالفت دنبال تلاش برای آبادانی باشیم اگر هر شخص تصمیم بگیرد شغلی ایجاد کند که باعث شود دیگران هم باور کنند میشود مسئله حل میشود وسلام
قديمي 01-19-2018   #56 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

midas's Avatar

ارسال پیام خصوصی

شوخی کردی دیگه ..؟

داداش من خودم تنهایی اندازه نصف مردم آلمان مشکل دارم ..
قديمي 01-19-2018   #57 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahmood976's Avatar

ارسال پیام خصوصی

در راستای جواب شما که مبنای اقتصاد رو روابط خارجی میدونیین عرض کنم مغنی اسقلال رو بیشتر مطالعه کنید ما کشوری هستیم که بالای سی استان داره که میشه هر استان رو مانند یک کشور تصور کرد ،،،یعنی ما الآن میتونیم با بالای سی کشور روابط اقتصادی داشته باشیم که تمام نیازهای همدیگر رو برطرف کنن اگر این ملت دریایت میداشتند و همه در کار هم دخالت نمیکردند و وارد شغل همدیگر نمیشدند و هر استان محصولات خاص خود را تولید و به استانهای دیگر صادر میکرد و نمونه آنها در استانهای دیگر تولید نمیشد و یک استان نیز به عنوان مغز و مرکز همه اساانها و طراح و مدیر تولیدات آنها بود و در زمینه تمام علوم و فنون تخصصی و فنی مختص در هر استان کار میشد به فهم واقعی اسقلال میرسیدیم و روابط خارج از مرزهای اصلی ایران با بقیه دنیا به کل بی معنی و فقط دنبال مغزها از سرتاسر دنیا بودیم که جذبشات کنیم،،،،،ما آینده درخشانی داریم اگر غور نزنیم و بجای مخالفت دنبال تلاش برای آبادانی باشیم اگر هر شخص تصمیم بگیرد شغلی ایجاد کند که باعث شود دیگران هم باور کنند میشود مسئله حل میشود وسلام
ببخشید من الان رشته ام کامپیوتر و برنامه نویسی است بطور مثال.
با اینترنت و منابع جهانی زیاد کار داریم. به کارمون زیاد ربط داره. منابع اطلاعاتمون، کمک گرفتن، ابزارهامون... اینا همه یک بخش عمده اش از طریق اینترنت جهانی است. حالا از یک طرف که فیلترینگ بی قاعده و اصول داخلی، از یک طرف هم تحریم های خارجی، اینا همه واسه ما دردسر و محدودیت ایجاد میکنه. اگر اینا نبود مسلما کارمون خیلی راحت تر و سریع تر میشد. حتی میشد از طریق اینترنت از منابع خارج از کشور کسب درآمد کرد (مثلا با قرار دادن نرم افزارهای داخلی در مارکت های خارجی).
این چیزی که شما میگی بنظرم تاحدی فقط شدنی است. در دنیای امروز عملا ارتباطها و نیازهای بشریت اونقدر گسترده و پیچیده است که اینکه فکر کنیم یک کشور میتونه تنهایی و فقط در داخل خودش همه کار بکنه همه چیز تولید کنه و خودش رو تامین کنه اقتصاد و امنیت و ثبات خوبی داشته باشه، بنظرم ساده اندیشی است.
کشور ما هم مشکلات و کمبود کم نداره. یکیش مثلا کمبود منابع آب و خشکسالی است. و اینها تاحالا خوب مدیریت نشده. مدیریت ضعیف بوده. بازم یکی از دلایلش این بوده که خیلی به مسائل خارجی و تقابل با قدرتهای دنیا پرداخته شده و هزینه و بودجهء زیادی صرف این کار شده، وگرنه همین منابع رو میتونستن به داخل اختصاص بدن و از خیلی تحریم ها و محدودیت ها و خسارت ها جلوگیری بشه. پس نمیشه بگی ربطی نداره. بالاخره حکومت این همه بودجه و منابع مملکت دستش هست، بخش بزرگی رو داره بخاطر ایدئولوژی خودش هزینه میکنه، بخشی هم باعث محدودیت و هزینه و فشار بر روی عموم ملت میشه. این پولها مال کیه، یعنی باید بی خیال بشیم؟ وقتی مردم این بی عدالتی ها و بی کفایتی رو میبینن طبیعتا بدبینی و ناامیدی بوجود میاره، و انگیزهء مردم هم کم میشه.
شما از یک دنیایی خیلی ساده شده و خیالی صحبت میکنید دوست عزیز! در عمل واقعیت ها گسترده تر و پیچیده تر از این حرفها هستن.
قديمي 01-19-2018   #58 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

marxism's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله midas نمايش نوشته ها
شوخی کردی دیگه ..؟

داداش من خودم تنهایی اندازه نصف مردم آلمان مشکل دارم ..
مشکل شخصی همه دارن در آلمان هم هر کسی بالاخره مشکلاتی داره
ولی نمیشه بگی چون تو مشکل داری پس ایران مشکلاتی داره
marxism آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 01-21-2018   #59 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

samaritan1's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ببخشید من الان رشته ام کامپیوتر و برنامه نویسی است بطور مثال.
با اینترنت و منابع جهانی زیاد کار داریم. به کارمون زیاد ربط داره. منابع اطلاعاتمون، کمک گرفتن، ابزارهامون... اینا همه یک بخش عمده اش از طریق اینترنت جهانی است. حالا از یک طرف که فیلترینگ بی قاعده و اصول داخلی، از یک طرف هم تحریم های خارجی، اینا همه واسه ما دردسر و محدودیت ایجاد میکنه. اگر اینا نبود مسلما کارمون خیلی راحت تر و سریع تر میشد. حتی میشد از طریق اینترنت از منابع خارج از کشور کسب درآمد کرد (مثلا با قرار دادن نرم افزارهای داخلی در مارکت های خارجی).
این چیزی که شما میگی بنظرم تاحدی فقط شدنی است. در دنیای امروز عملا ارتباطها و نیازهای بشریت اونقدر گسترده و پیچیده است که اینکه فکر کنیم یک کشور میتونه تنهایی و فقط در داخل خودش همه کار بکنه همه چیز تولید کنه و خودش رو تامین کنه اقتصاد و امنیت و ثبات خوبی داشته باشه، بنظرم ساده اندیشی است.
کشور ما هم مشکلات و کمبود کم نداره. یکیش مثلا کمبود منابع آب و خشکسالی است. و اینها تاحالا خوب مدیریت نشده. مدیریت ضعیف بوده. بازم یکی از دلایلش این بوده که خیلی به مسائل خارجی و تقابل با قدرتهای دنیا پرداخته شده و هزینه و بودجهء زیادی صرف این کار شده، وگرنه همین منابع رو میتونستن به داخل اختصاص بدن و از خیلی تحریم ها و محدودیت ها و خسارت ها جلوگیری بشه. پس نمیشه بگی ربطی نداره. بالاخره حکومت این همه بودجه و منابع مملکت دستش هست، بخش بزرگی رو داره بخاطر ایدئولوژی خودش هزینه میکنه، بخشی هم باعث محدودیت و هزینه و فشار بر روی عموم ملت میشه. این پولها مال کیه، یعنی باید بی خیال بشیم؟ وقتی مردم این بی عدالتی ها و بی کفایتی رو میبینن طبیعتا بدبینی و ناامیدی بوجود میاره، و انگیزهء مردم هم کم میشه.
شما از یک دنیایی خیلی ساده شده و خیالی صحبت میکنید دوست عزیز! در عمل واقعیت ها گسترده تر و پیچیده تر از این حرفها هستن.
مشکل اینجاس که فکر میکنید این مشکلات مانند فیلتر و غیره فقط مختص کشور ماست نه اینا جزو خدماتی هستش که عده ای مانند شما و سازندگان اینترت خلق تا مسیر درآمدزایی ها رو که میخوان تأمین کنن شما هم باید یاد بگیری و جستجو کنی مسیر رو که این مشکلات شما رو به اون درآمدها میرسونن مشکل یعنی درآمد یعنی خلق و کشف ،،،،مثلا فیلتر زمینه ایجاد چیزهایی رو تأمین میکنه که فیلتر نباشن یعنی ایجاد کلی مشاغل جدید یا راحت بگویم دلالها و کارچاق کنها و واسته ها این مشکلات در کشورهایی مثل امریکا برای دسترسی به خیلی از شبکه ها و فروشگاههای کشورهای دیگر برای عده ای از مردم هست و همین باعث ایجاد نرم افزارها و امثالهم از آنها در جهان شده که درآمدهای زیادی ایجاد کرده،،،،،،داستان تکه سنگ و تراشیدن آن و درآوردن فرشته از دل آن را فراموش نکنید
قديمي 01-21-2018   #60 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

rastafa's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله lordalireza1998 نمايش نوشته ها
Hallo
Wie geht es Ihnen?
Alles gut...
Was ist neues mit deinem Deutsch? Hast du viel gelernt?
rastafa آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال