8 معمای مرموز و عجیب و غریب دنیا
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > تاریخ و فرهنگ > تاریخ جهان
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

پاسخ
 
LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 02-12-2018   #1 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
Shina's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض 8 معمای مرموز و عجیب و غریب دنیا

8 معمای مرموز و عجیب و غریب دنیا
معمای مرموز و پدیده های مرموزی در دنیا وجود هستند که هیچ جوابی برای آنها یافت نشده است. شاید برخی از آنها افسانه باشند ولی دسته ای از آنها در زندگی های واقعی اتفاق افتاده اند که در ادامه برایتان خواهیم گفت.8  معمای مرموز و عجیب و غریب دنیا

سیکادا 3301
سیکادا 3301 نام گروهی ناشناخته است که در اوایل سال 2012 در اینترنت مشهور شد. آنها تصویری را منتشر کردند که از علاقه مندان دعوت می کرد راز نهفته در آن را آشکار کنند. این پیام از خوانندگان در سراسر جهان دعوت می کرد تا به این معما پاسخ دهند. تاکنون، هیچ اطلاعاتی در ارتباط با این گروه تاکنون منتشر نشده است. افرادی که ادعا کرده اند پاسخ این معما را یافته اند نیز هیچ اطلاعاتی از این گروه در دست ندارند.
8  معمای مرموز و عجیب و غریب دنیا

همهمه در تاوس
صدای همهمه در تاوس در میان گروهی از ساکنین شهر نیومکزیکو در دهه 90 میلادی مشهور شد. این عده صدایی با بسامد پایین را گزارش کردند. این صدا به دلیل نزدیکی به روستای تاوس به این نام مشهور شد، در حالی که صدایی مشابه در نقاط دیگری در جهان نیز گزارش شده است. در اوایل دهه 50 میلادی، صداهای مشابهی در چندین شهر در انگستان گزارش شده بود. نتایج تحقیقات منابع این صداها را مشخص نکرده است.
8  معمای مرموز و عجیب و غریب دنیا

نور هِسدالن
نور هِسدالن که از توپ های کوچک و منحنی های نوری تشکیل می شد، به دلیل چندین رخداد در آسمان نروژ در دهه 80 میلادی مشهور شد. با این حال، با کمتر دیده شدن این پدیده از محبوبیت آن کاسته شد. این پدیده همچنان ادامه دارد، اما کسی اطلاعاتی در ارتباط با منشا این نورهای غیرمنتظره و ناگهانی در دست ندارد
8  معمای مرموز و عجیب و غریب دنیا

سیگنال Wow!
این سیگنال نام یک سیگنال رادیوییِ با باند محدود است که در سال 1977 توسط SETI (موسسه جستجو برای هوش فرازمینی) کشف شد. این سیگنال فقط یک بار دیده شد و هنوز برای دومین بار گزارش نشده است. این اسم از دانشمندی گرفته شده که کلمه Wow را همراه با علامت تعجب بر روی نسخه چاپی سیگنال یادداشت کرده است.
8  معمای مرموز و عجیب و غریب دنیا

گوه آلومینیومی ایو
گوه آلومینیومی ایو شی ای است که گمان می رود در فاصله 2 کیلومتری در شرق شهر "ایو" در رومانی یافت شده است. طبق گزارش ها، در سال 1974 مجاور رودخانه ی مورِس پیدا شده و یابندگان آن مدعی شدند که آن را در عمق 10 متری زمین پیدا کرده اند. این شیِ گوه مانند به طرزی شگفت آور از 12 عنصر گوناگون ساخته شده است. در حقیقت، این شی غیرعادی است، چرا که آزمایشات نشان داده قدمت آن به قبل از اکتشاف خود آلومینیوم برمی گردد.
8  معمای مرموز و عجیب و غریب دنیا

کودکان سبز وول پیت
افسانه دو کودک سبز در وول پیت به قرن 12 در انگستان باز می گردد. بنا به گزارش ها، این خواهر و برادر به استثنای پوست سبز رنگشان کاملا عادی بودند. پوست آن دو سرانجام رنگ سبز خود را از دست داد و رنگ طبیعی یافت و زبان انگلیسی را فرا گرفتند. طبق گفته دختر نجات یافته، او و برادرش اهل محلی در زیرِ زمین به اسم سرزمین سنت مارتین بودند.
8  معمای مرموز و عجیب و غریب دنیا

وقلوهای پالاک
در سال 1957، خواهران جوانا و ژاکلین پالاک در تصادفی تاسف بار در "نرثام برلند" انگستان جان خود را از دست دادند. سال بعد، مادر این دو خواهر صاحب فرزندی دوقلو با نام های جنیفر و گیلیان شد. هر دو دختر اطلاعاتی را ارانه می دادند که متعلق به دو خواهر بزرگتر بود. آنها همچنین اسباب بازی هایی را طلب می کردند که هرگز ندیده بودند و به دو خواهر بزرگتر تعلق داشت. برخی ادعا کرده اند که روح دوقلوهای بزرگتر در کالبد دوقلوهای کوچکتر وجود دارد.
8  معمای مرموز و عجیب و غریب دنیا

انتشار سیگنال مزاحم ماکس هِدروم
در عصر روز 22 نوامبر 1987، دو سیگنال تلویزیونی از ایستگاه هایی در شیکاگو دزدیده شد، که با عنوان «سیگنال مزاحم ماکس هدروم» مشهور شد. سارق سیگنال که شبیه شخصیت تلویزیونی ماکس هدروم گریم کرده بود، قادر بود ایستگاه های تلویزیونی را به مدت 3 ساعت تصاحب کند. در اولین تداخل، هیچ صدایی شنیده نمی شد، در حالی که در دومین تداخل، عباراتی نامفهوم و غیر مرتبط شنیده می شد. هیچ شخصی در این ارتباط دستگیر نشد.
8  معمای مرموز و عجیب و غریب دنیا
فرارو
Shina آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is فعال
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهاي HTML غير فعال است
Trackbacks are غير فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


ساعت جاري 06:00 AM با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.