چطور با بد بودن آدما کنار میایید؟
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > هم اندیشی
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

هم اندیشی هم اندیشی و همفکری

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 5 روز پيش   #1 (لینک نوشته)
The Whistleblower

Leonardo's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض چطور با بد بودن آدما کنار میایید؟

چطور با بد بودن یا شاید بهتر باشه بگم بی احساسی آدما کنار میاید؟ این فکریه که زندگی رو به کام آدم تلخ میکنه.
من خیلی راحت با فناپذیری کنار اومدم ولی با این یکی نمیتونم.

پ.ن: خب دیدم بازار تاپیکهای اینچنینی گرمه گفتم منم یه تاپیک بزنم.
پ.ن 2: خودمم جزو همین آدمایی که توصیف کردم میدونم!

نوشته اصلي بوسيله mahmood976 نمايش نوشته ها
انسان موجودی شارلاتان دوزاری دروغگوی بدردنخور است
البته عمدتا!
بعضی وقتا بعضیا به درد میخورن.
بعضی وقتا انسانها خوبی هایی میکنن.
آدم دلش به همین فهمیدگی ها و خوبی ها مگه خوش بشه.
خب چطور با این عقیده(خط اول نقل قول) کنار میاید؟
ضمنا دوست دارم بدونم کدوم خوبی ها؟ اگرم باشه بقول شما خیلی ناچیزن اینجور موارد.

Leonardo آفلاين است   پاسخ با نقل قول
13 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 5 روز پيش   #2 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

ramin23's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : چطور با بد بودن آدما کنار میایید؟

البته آدم کامل نمیتونه با این جهان که انسان هم جزوی از آن است کنار بیاد!!
منظور از کامل کنار آمدن یعنی بیخیالی و شادی کامله...به همین خاطر ما به دلایل مختلف گاهی از این جهان میرنجیم و احساس مظلومیت،تنهایی و دردمندی میکنیم...

لکن اولین و مهمترین مرحله برای بهبود و رضایت نسبی خود قبول این حقیقته!!

دووم تغییر دادن تعاریف است!!
یعنی اینکه ما به چه کسی میگوییم خوب!!
آیا کسی که بدنبال نفع شخصی است انسان پلیدیست!یا اینکه انسان سالم حقیقتا باید اینچنین باشد!
شما فیلم بازی تاج و تخت و دیدین،کدامشان بیشتر روح شما را اذیت کرد!
کدامشان بنظر آدم های خوبی آمدند!؟

وقتی به این تعاریف رسیدی میزان خواسته روحی و منطقیت از دیگران کمتر میشود و اینچنین وقتی کسی بر ضدت کار کرد بجای دلگیر شدن آن را میپذیری و احتمالا خواستار تلافی میشوی....

اما باز هم خوب بودن ملاک نسبی دارد!
بنظر من خوب بودن یعنی داشتن احساس محبت و همدردی نسبت به دیگران،که باعث میشه ما بیش از حد خودخواه،بی رحم و پست نباشیم...
و اینکه خودمان باشیم و زیاد سخت نگیریم...یعنی بخاطر ماهی سه میلیون تومن مواد فروش نشویم که سه هزار نفر را بدبخت کنیم...و اینها ممکن نیست مگر کمی تا قسمتی نسبت به دیگران احساس محبت کنیم!

سوم اینکهشما تا وقتی از لحاظ روحی و جسمی احساس قدرت نکنید همیشه دنبال این هستین که جهان بهتر شود...ولی بدانید که جهان بهتر نمیشود پس بهتر است شما بهتر شوید...

در کل سخت نگیرید
ramin23 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
5 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 5 روز پيش   #3 (لینک نوشته)
کاربر عضو

mahdi1370's Avatar

ارسال پیام خصوصی

باهوش مستقل و قدرتمند(جسمی و روحی) باشید.
mahdi1370 هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 5 روز پيش   #4 (لینک نوشته)
گل سرخ

ava222's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله leonardo نمايش نوشته ها
چطور با بد بودن یا شاید بهتر باشه بگم بی احساسی آدما کنار میاید؟ این فکریه که زندگی رو به کام آدم تلخ میکنه.

بد بودن آدما بزرگ ترین رنج من هم هست ...
خیلی سخت می گذره بهم وقتی آدمای ضعبف و ستم دیده می بینم .
آدمایی که دیگران به نحوی حقشونو ضایع کردن .
سعی کردم خودم قوی باشم و شخصیتی که برای قوی بودنش
تلاش کردم ولی در عین حال درونم رنج زیادی می برم از بدی دیگران.
قديمي 5 روز پيش   #5 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahmood976's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله Leonardo نمايش نوشته ها
اینها سالهاست انگیزه ای شده برای من تا خودم رو قوی تر و سخت تر کنم.
هرچی قوی تر و سخت تر بشی، دیگران کمتر میتونن بهت ظلم کنن، و کمتر آسیب میبینی و رنج میکشی.
همین.
هیچ راه دیگری هم بنظرم وجود نداره!
بهرحال باید یک طوری قوی و سخت شد.
باید پوستت رو کلفت کنی. از ظالمان کلفت تر. و قوی تر از بیشتر دیگر افراد بشی.
خواهی نخواهی عدهء زیادی این راه رو نمیرن، ولی افرادی مثل من میرن.
حال اگر این راه نبود شاید خیلی زور میزدیم بالاخره یک راه دیگری کشف میکردیم! مثلا شاید میزدیم توی خط عرفان و معنویت و مسیح شدن و این حرفها
بهرحال انسان است و اراده و تلاش. باید از هوش و اراده و تمام ظرفیت ها و نیروهای شناختی و عملیاتی خودش استفاده کنه.
به گمانم بالاخره یک راهی پیدا میشود. اکثرا. شاید چون خدا اینطور قرار داده. خدا همهء راه ها را که نبسته!

فکر میکنم من الان به درجهء جنگندگی رسیدم یا بهش نزدیک شدم. به درجهء رویارویی علنی. یعنی اونقدر قوی و سخت و مطمئن شدم که میتونم با ظالمان و استثمارگران وارد جنگ مستقیم بشم. همین حرفهایی که میزنم و فریادهام، بنوعی رجزخوانی و حریف طلبی و اعلان جنگه. البته در یک دنیای مجازی مثل اینجا که بهرصورت خواص و محدودیت های خودشو داره. در دنیای واقعی قضیه اش خب فرق های مهمی داره و هرجا حساب و کتاب خودش رو. اینجا بیشتر فاز نبرد اندیشه و افشاگریه. همین هم یک نبردی هست برای خودش. کلی انرژی و یک ذهن ورزیده و روانی برانگیخته در وضعیت جنگندگی نیاز داره. چیزی که در میدان جنگ واقعی هم لازمه! ولی بهرصورت اینجا محدودتره و کمتر جدی. مثلا امکان صدمه و کشت و کشتار وجود نداره، که یکی از پارامترهای مهم در تصمیمگیری است که آیا وارد جنگ بشی یا نه. چون این مسئله (جنگ فیزیکی و احتمال کشتن یا کشته شدن) تبعات جدی و سرنوشت ساز داره، هم برای خودت هم دیگران و هم از نظر اخلاقی/معنوی نیاز به دلایل و مجوز کافی داره.
mahmood976 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 5 روز پيش   #6 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

farzadrasidi9619's Avatar

ارسال پیام خصوصی

او زمان کی تمام انسان ها به من یک گونه بودند او زمان من به خود بیسیار خوشحال بودم یک مقدار کی زمان گذشته شد به خود در احساس تنهایی شودم او زمان بود که به خود یک ببر بنگال خریده کردم او ببر به من همه کس بود فکره ای من ان است یک تعداد افراد به میثلی خود یافته شوم به میثلی فیلم lost به یک جزیره ای دور رفته شویم
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 4 روز پيش   #7 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

sun_boy2's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض به نام مهربون..

به ادمهای خوب فکر کن و خوبی ادمها رو ببین...
یعنی اگه بهت بدیم کرد بگرد دنبال یه رفتار خوبی توش اگه نبود ببخش و رهاش کن وگرنه درد زیادی رو متحمل میشی.
گرچه همه ما یه بخش ادم بد داریم که به دیگران ظلم میکنه...

sun_boy2 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 4 روز پيش   #8 (لینک نوشته)
شمع جمع

schumpeter's Avatar

ارسال پیام خصوصی

زندگی یک بازی است . یک صفحه شطرنج . کافی است قواعد بازی را بدانیم و هوشمندانه حرکت کنیم و توانایی های (مهره های) خودمان را هوشمندانه به کار بگیریم . برای تمرین بیشتر کافی است فیلم مسابقه دو شطرنج باز حرفه ای را نگاه کنیم !
حال این وسط عده ای خودشان را به بی خیالی می زنند و اعتقادی به حرکات هوشمندانه ندارند پس توسط دیگران کیش و مات می شوند . عده ای سر سری بازی می کنند و باز هم کیش و مات می شوند و عده ای این قدر هوشمندانه بازی می کنند که می توانند بر اکثریت مطلق مشکلات غلبه پیدا کنند .

بنده معتقدم برای مقابله با مشکلات از جمله انسان های بد نباید جنگنده و مهاجم و وضعیت تهاجمی داشته باشیم . به قول سان تزو کسی که شمشیر را زمین نگذارد با همین شمشیر نابود می شود . فقط کافی است قبول کنیم بازیکن هستیم و باید دقایق زندگی ما و حرکاتی که انجام می دهیم با فکر قبلی و نقشه قبلی باشد . در چنین حالتی با چنین انسان هایی دچار اصطکاک نمی شویم که بخواهیم حالت تدافعی یا تهاجمی بگیریم .

+
شخصا معتقدم انسان های درونگرا در این حوزه به مراتب موفقتر از انسانهای برونگرا هستند .
schumpeter آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 4 روز پيش   #9 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

narges70's Avatar

ارسال پیام خصوصی

من سوالم اینه آیا همه آدم ها بد هستند و فقط ما خوبیم؟
هر ادمی هم خوبی داره هم بدی اینکه بدی ادما نصیبمون بشه یا خوبی شونن دست ماست .البته جدیدنا موارد نقض هم پیدا میشه چون بی بند و باری اخلاقی داره تو کشورمون رواج پیدا میکنه
نوشته را پسندیده است :
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 4 روز پيش   #10 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahmood976's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله schumpeter نمايش نوشته ها
بنده معتقدم برای مقابله با مشکلات از جمله انسان های بد نباید جنگنده و مهاجم و وضعیت تهاجمی داشته باشیم . به قول سان تزو کسی که شمشیر را زمین نگذارد با همین شمشیر نابود می شود . فقط کافی است قبول کنیم بازیکن هستیم و باید دقایق زندگی ما و حرکاتی که انجام می دهیم با فکر قبلی و نقشه قبلی باشد . در چنین حالتی با چنین انسان هایی دچار اصطکاک نمی شویم که بخواهیم حالت تدافعی یا تهاجمی بگیریم .
همه چیز باید داشته باشی!
شمشیر هم داشته باشی ولی لازم نیست مدام دستت بگیری یا کسی اصلا بدونه شمشیر داری. حتی میتونی شمشیر رو قایم کنی زیر لباست، چون یه وقت ممکنه لازم بشه.
در طول تاریخ در سیاست و جنگ های پنهان و آشکار و سرد و گرم، تمام این ابزارها و روشها بکار گرفته شده.
مسلما زیرکی و سیاست خیلی خوبه و بجای خودش کاراست، ولی باید قدرت جنگندگی و دفاعی و بازدارندگی هم داشته باشی که این خودش مکمل و پشتیبان سیاست هم هست. این واقعیتی هست که همیشه بوده تا همین الان هم همینه. بطور مثال هیچ کشور قدرتمندی نیست که نیروی نظامی قوی و قدرت ترساندن حریفان رو نداشته باشه، در عین اینکه شاید از این نیرو به ندرت استفادهء عملی و مستقیم بکنه.
انسانی که قدرت جنگ داشته باشه، پشتش گرم تره و بخاطر همین در سیاست هم اعتمادبنفس و کارایی بیشتری میتونه داشته باشه.
یک زمانی هم هست طرف مقابل وسط بازی به روت شمشیر میکشه میزنه صفحهء شطرنج و تمام مهره ها رو پخش و پلا میکنه! بخصوص اگر بفهمه تو ضعیف و ترسو هستی و قدرت دفاع از خودت رو نداری.
نوشته را پسندیده است :
قديمي 4 روز پيش   #11 (لینک نوشته)
شمع جمع

schumpeter's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله mahmood976 نمايش نوشته ها
همه چیز باید داشته باشی!
شمشیر هم داشته باشی ولی لازم نیست مدام دستت بگیری یا کسی اصلا بدونه شمشیر داری. حتی میتونی شمشیر رو قایم کنی زیر لباست، چون یه وقت ممکنه لازم بشه.
در طول تاریخ در سیاست و جنگ های پنهان و آشکار و سرد و گرم، تمام این ابزارها و روشها بکار گرفته شده.
مسلما زیرکی و سیاست خیلی خوبه و بجای خودش کاراست، ولی باید قدرت جنگندگی و دفاعی و بازدارندگی هم داشته باشی که این خودش مکمل و پشتیبان سیاست هم هست. این واقعیتی هست که همیشه بوده تا همین الان هم همینه. بطور مثال هیچ کشور قدرتمندی نیست که نیروی نظامی قوی و قدرت ترساندن حریفان رو نداشته باشه، در عین اینکه شاید از این نیرو به ندرت استفادهء عملی و مستقیم بکنه.
انسانی که قدرت جنگ داشته باشه، پشتش گرم تره و بخاطر همین در سیاست هم اعتمادبنفس و کارایی بیشتری میتونه داشته باشه.
یک زمانی هم هست طرف مقابل وسط بازی به روت شمشیر میکشه میزنه صفحهء شطرنج و تمام مهره ها رو پخش و پلا میکنه! بخصوص اگر بفهمه تو ضعیف و ترسو هستی و قدرت دفاع از خودت رو نداری.
قدرت به عنوان یک جز از مهارت های این بازی به نام زندگی است . از 16 مهره این بازی یکی قدرت یا همان توان تدافع و تهاجم نام دارد اما با همین مهره به تنهایی نمی توان 16 توانایی مقابل را شکست داد . به همین دلیل به جای لفظ مدافع یا مهاجم از لفظ بازیکن استفاده می کنم زیرا بازیکن از قدرتش در کنار سایر توانایی ها به بهترین وجه و هوشمندانه استفاده می کند اما جنگجو صرفا به شمشیر اتکا می کند و با شمشیر می میرد .

به همین دلیل بازیکن گاهی حمله می کند ، گاهی دفاع و گاهی وانمود می کند که باخته است زیرا یک نقشه تمیز چیده است و طرف مقابل را با اطلاعاتی هدفمند که منتشر می کند (بر اساس حرکات) به دام می اندازد و نابود می کند . مثل وقایع متعدد تاریخی که لشکرهای عظیم و قدرتمند و مجهز از مشتی سرباز با لباس پاره و گرسنه شکست می خوردند زیرا یک طرف ماجرا هوشمند بود .

+
موافق نظر شما هستم و این مطلب ادامه مطلب شما قلمداد می کنم . بازیکن کسی است که مهارت هایش را می شناسد ، تقویت می کند و به طور هماهنگ و با فکر و نقشه از انها استفاده می کند که چنین افرادی مسلما کم و اندک هستند به همین دلیل بسیاری درگیر مشکلات متعدد می شوند و از چاله به چاه می افتند و این سیر متوالی ادامه دارد و در نهایت چیزی از این بازی لذت بخش (زندگی) نمی فهمند .

ويرايش توسط schumpeter : 4 روز پيش در ساعت 01:07 PM
schumpeter آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 4 روز پيش   #12 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

bluegirl97's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : به نام مهربون..

نوشته اصلي بوسيله sun_boy2 نمايش نوشته ها
به ادمهای خوب فکر کن و خوبی ادمها رو ببین...
یعنی اگه بهت بدیم کرد بگرد دنبال یه رفتار خوبی توش اگه نبود ببخش و رهاش کن وگرنه درد زیادی رو متحمل میشی.
گرچه همه ما یه بخش ادم بد داریم که به دیگران ظلم میکنه...
امضای بسیار قشنگی داری.لایک

bluegirl97 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 4 روز پيش   #13 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahmood976's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله schumpeter نمايش نوشته ها
به همین دلیل بسیاری درگیر مشکلات متعدد می شوند و از چاله به چاه می افتند و این سیر متوالی ادامه دارد و در نهایت چیزی از این بازی لذت بخش (زندگی) نمی فهمند .
جالبه این جمله ات نشانهء نکات مهمی است!
اینکه بنظرت این بازی لذت بخشه نشون میده احتمالا آدمی تجارت پیشه و بیشتر دنبال پول و جایگاه و مقام و این حرفها هستی و البته تاحد زیادی هم درش موفق.
ولی بنده بعکس این بازی برام بیش از این جدی و شبیه جنگ و کشت و کشتاره، و در نظرم چندان زیبا و لذت بخش نیست، اما تنها چیز و مواقعی که برام جذابه و لذت داره موقعی هست که میبینم قوی تر میشم و موقعی که چیزهایی که سابقا قدرت رویارویی در برابرشون رو نداشتم در مقابلم کوچک شدن و برشون احاطه پیدا کردم، اینطور مواقع هست که از پیشرفت و قدرت و شکوه خودم لذت میبرم. ولی خود این بازی در نظر بنده زیبا و لذت بخش نیست به خودی خودش. این یک جنگ و خشونت و کشتاره. حتی اگر من درش پیروز بشم ولی میدونم که ضعیفان و مظلومان زیادی در این میدان در خون خود غلتیده اند، و این یک منظرهء افسوس انگیز و کریه است، چیزی پلید است که انسانهای پاکدل نمیتواند از آن خوششان بیاید.
البته بنده نمیگم که شما لزوما آدم پلید یا بیرحمی هستی، ولی شاید وارد و متوجه تمام ابعاد این نبرد نیستی! مثل خیلی های دیگه که فقط سرگرم اهداف شخصی معمول هستن و به چیزهای دیگری توجه زیادی ندارن و اهمیت زیادی نمیدن.
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 4 روز پيش   #14 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

m622's Avatar

ارسال پیام خصوصی

اتفاقاً تایپیک خوبیه و یه چیزیه که خیلی وقته فکر منم مشغول کرده .....بچه های هم میهن نظر بدید استفاده کنیم از علم و تجربه تون تا به بهتر شدن روابطمون کمک کنه
m622 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 4 روز پيش   #15 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

djmosi's Avatar

ارسال پیام خصوصی

حیوونا و گیاها هم احساس دارن اما بگی به جنابعالی احساس نداره یه حرف قابل تعملی هست ترکش کن تا زندگیت به فنا نره از ما گفتن بود
djmosi آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را نپسندیده اند :
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال