رابطه ترس و رفراندوم !
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > سیاست و روابط بین الملل
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

سیاست و روابط بین الملل گفتگو پیرامون "علوم سیاسی" و "روابط بین الملل "

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 02-13-2018   #1 (لینک نوشته)
کاربر فعال

tmma2020's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض رابطه ترس و رفراندوم !

رابطه ترس و رفراندوم !
رابطه ترس و رفراندوم !

طرح موضوع رفراندوم از سوی روحانی، نشانه چیست؟ آیا رفراندوم تدبیری برای خروج از بن بست است یا بیش از همه، ترس از هویدا شدن سهل اندیشی و شکست است؟

واقعیت این است که سیاست خارجی، میدان مانور روحانی برای وعده دادن و همراه ساختن افکار عمومی با ایده مرکزی دولت خود (تعامل با آمریکا) بوده است. در چند ماه آینده دو اتفاق بسیار مهم به وقوع می‌پیوندد. اول) با لبه خروج آمریکا از برجام، قدرت مانور روحانی در سیاست خارجی به صفر نزدیک می‌شود. دوم) در محیط اجتماعی، قضاوت افکار عمومی نسبت به ایده مرکزی دولت روحانی و کارآمدی ایشان برای حل مشکلات اقتصادی کشور و معیشت مردم، نهایی می‌شود. برآیند دو موضوع مذکور در افکار عمومی، منجر به شکل گیری تجربه_تاریخی عدم اعتماد به آمریکا و اثبات سهل اندیشی و ناکارآمدی جریان متمایل به آمریکا می‌گردد. این مهم، همه ترس و کابوس روحانی است. روحانی و جریان غربگرا، نگران رسیدن مردم به دور برگردان تجربه_تاریخی عدم اعتماد به آمریکا هستند.

بنابراین طرح موضوع رفراندوم، ترس از شکل گیری تجربه_تاریخی و فرار به جلو برای عدم پاسخگویی به مردم است. ای کاش روحانی به جای این همه ترس، شجاعت برخورد مقتدرانه با آمریکا برای احقاق حقوق ملی را داشت.
سراج

رابطه ترس و رفراندوم !
tmma2020 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 02-13-2018   #2 (لینک نوشته)
فعال هم میهن

haghnegar's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : رابطه ترس و رفراندوم !

ترس از رفراندوم آزاد را بجز شخص روحانی، سران مملکت و رسانه های ارزشی! هم دارند که سعی میکنند با انواع توجیهات و بهانه ها، از برگزاری آن جلوگیری کنند درحالی که مدعی هستند اکثریت ملت از بیخ، طرفدارشان هستند!!! :-)
haghnegar آفلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-13-2018   #3 (لینک نوشته)
کاربر فعال

tmma2020's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله haghnegar نمايش نوشته ها
ترس از رفراندوم آزاد را بجز شخص روحانی، سران مملکت و رسانه های ارزشی! هم دارند که سعی میکنند با انواع توجیهات و بهانه ها، از برگزاری آن جلوگیری کنند درحالی که مدعی هستند اکثریت ملت از بیخ، طرفدارشان هستند!!! :-)
سلام
اتفاقا این توهم بیشمار بودن نزد جریان خاصی در کشور حاکم هست و از سال 88 این حضرات همچنان در این توهم به سر میبرن
اصل انتخابات یک چیز هست که همه اون رو قبول دارن و در ایران خدا رو شکر تا الان تعداد زیادی انتخابات انجام شده
اما اینکه موضوع انتخابات چی باشه و مطرح کردن اون از بابت چی باشه چیز دیگری است
اگر منظور شما اصل نظام هست که این مردم بارها ثابت کردن و در همین راهپیمایی اخیر هم نشون دادن با وجود همه مشکلات و تبعیض ها و فسادها در نزد برخی مسئولین همراه با اصل نظام هستند.
اما اگر مطرح کردن رفراندوم باز هم مثل مطرح کردن برخی کسیال دیگه که در دوره روحانی زیاد هم بوده برای گمراه کردن ذهن مردم و یا پیشبرد طرحی جدید برای بقای تفکر غربگرایی حضرات باشه که این موضوع چیز دیگری است.
اما چیزی که من تو این 5 سال از آقای روحانی و تیم ایشون دیدم هر وقت جنجالی بپا میکنن یا گندی زدن میخوان تو این جنجال مخفیش کنن یا میخوان گندی رو بزنن دارن دارن فضا سازی میکنن.
وگرنه اگر آقای روحانی واقعا معتقد به انتخابات هست همین الان شرایط یک انتخابات
آزاد رو فراهم کنن مردم در مورد مثلا یارانه ها و عدم لغو اون نظر بدن
یا اصلا اگر ایشون خیلی به خودشون مطمئن هستن یه انتخابات ریاست جمهوری زود رس برگزار کنن.ببینم ایشون با همین روند که مدعی هستن همه چیز خوبه همه چیز عالیه بازم رای میارن
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-13-2018   #4 (لینک نوشته)
فعال هم میهن

haghnegar's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله tmma2020 نمايش نوشته ها
سلام
اتفاقا این توهم بیشمار بودن نزد جریان خاصی در کشور حاکم هست و از سال 88 این حضرات همچنان در این توهم به سر میبرن
اصل انتخابات یک چیز هست که همه اون رو قبول دارن و در ایران خدا رو شکر تا الان تعداد زیادی انتخابات انجام شده
اگر منظور شما اصل نظام هست که این مردم بارها ثابت کردن و در همین راهپیمایی اخیر هم نشون دادن با وجود همه مشکلات و تبعیض ها و فسادها در نزد برخی مسئولین همراه با اصل نظام هستند.
اما اگر مطرح کردن رفراندوم باز هم مثل مطرح کردن برخی کسیال دیگه که در دوره روحانی زیاد هم بوده برای گمراه کردن ذهن مردم و یا پیشبرد طرحی جدید برای بقای تفکر غربگرایی حضرات باشه که این موضوع چیز دیگری است.
اما چیزی که من تو این 5 سال از آقای روحانی و تیم ایشون دیدم هر وقت جنجالی بپا میکنن یا گندی زدن میخوان تو این جنجال مخفیش کنن یا میخوان گندی رو بزنن دارن دارن فضا سازی میکنن.
یا اصلا اگر ایشون خیلی به خودشون مطمئن هستن یه انتخابات ریاست جمهوری زود رس برگزار کنن.ببینم ایشون با همین روند که مدعی هستن همه چیز خوبه همه چیز عالیه بازم رای میارن
مگر نمیگویید مردم! با شرکت در راهپیمایی 22 بهمن باشکوه!!، ثابت کردند از بیخ طرفدار نظام هستند؟؟؟ پس برگزاری رفراندوم به نفع نظام خواهد بود چون بدون شک و شبهه و ساندیس و سیمکارت و درخت و فیلتر و اتوبوس و کارت هدیه، میتوانند نشان دهند مردم چقدر طرفدارشان هستند و چقدر به این سیستم معتقدند.... من اگر بدانم مردم طرفدارم هستند حتماً نظرسنجی برگزار میکنم تا همه بفهمند من چقدر محبوب هستم! اما وقتی با انواع توجیه و بهانه(نظیر آنچه فرمودید! ) سعی میکنند رفراندوم نکنند معلوم است خودشان هم به آنچه در صداوسیمای میلی! و رسانه های ارزشی! ادعا میشود باور ندارند و میترسند از صندوق رفراندوم، واقعیات تلخ بیرون بیآید و نتوانند سرشان را بالا بگیرند!!!
قديمي 02-13-2018   #5 (لینک نوشته)
کاربر فعال

tmma2020's Avatar

ارسال پیام خصوصی

مگر نمیگویید مردم! با شرکت در راهپیمایی 22 بهمن باشکوه!!، ثابت کردند از بیخ طرفدار نظام هستند؟؟؟ پس برگزاری رفراندوم به نفع نظام خواهد بود چون بدون شک و شبهه و ساندیس و سیمکارت و درخت و فیلتر و اتوبوس و کارت هدیه، میتوانند نشان دهند مردم چقدر طرفدارشان هستند و چقدر به این سیستم معتقدند.... من اگر بدانم مردم طرفدارم هستند حتماً نظرسنجی برگزار میکنم تا همه بفهمند من چقدر محبوب هستم! اما وقتی با انواع توجیه و بهانه(نظیر آنچه فرمودید! ) سعی میکنند رفراندوم نکنند معلوم است خودشان هم به آنچه در صداوسیمای میلی! و رسانه های ارزشی! ادعا میشود باور ندارند و میترسند از صندوق رفراندوم، واقعیات تلخ بیرون بیآید و نتوانند سرشان را بالا بگیرند!!!
آقای حق نگار عزیز اگر شما به نظام اسلامی اعتقاد ندارید اشکالی نداره
ولی حداقل شان هم وطنان خودتون رو این قدر پایین نیارید دیگه این نوع حرف زدنها و توهین ها اثری نداری اینکه مردم تو روز تعطیل خودشون پاشن برن بیرون برای ساندیس و این مزخرفات نه در شان مردم ایران هست و نه با عقل جور درمیاد.نمیدونم شما برای اعتقاداتتون چقدر ارزش قایل هستید ولی مطمئنا این مردم اعتقاداتشون بیشتر از این مخرفاتی که گفتید ارزش داره.
اما نکته دیگه اینکه من جایی ندیدم در دنیا برای نظام سیاسی و اعتقادی اون هر مثلا چهل سال رای گیری کنن که تو ایران بخواد چنین کاری بشه ولی قطع به یقین میگم اگر هم چنین رای گیری انجام بشه باز هم مردم به نظام جمهوری اسلامی رای میدن
قبلا هم گفتن این توهم بیش پنداری شما و دوستانتون هست که ایران رو فقط در تهران و افرادی مثل خودتون میبینید.یه کم از لاک خودتون بیرون بیاید میبینید با وجود تمام مشکلات مردم نسبت به قبل آگاه تر شدن و میدونن ریشه بسیاری از این مشکلات امروز کشور نه نظام سیاسی بلکه سیاستمداران و دولتمردان فاسد اون هستند که از قضا هر چی فساد و گند کاریاشون بیشتر میشه ادعاشون بیشتر میشه و باز هم از قضا هر چی این افراد هر روز فربه تر میشن و ضدیتشون با نظام بیشتر میشه بیشتر مورد توجه و عنایت حضراتی مثل شما میشن.
باز هم میگم اگر قرار بر بحث منطقی هست حرف زدن ساندیسی و توهم زده بجای نمیرسه ایران رو ببینید و واقعیتهای اون رو
ممنون
قديمي 02-13-2018   #6 (لینک نوشته)
فعال هم میهن

haghnegar's Avatar

ارسال پیام خصوصی

آقای حق نگار عزیز اگر شما به نظام اسلامی اعتقاد ندارید اشکالی نداره
ولی حداقل شان هم وطنان خودتون رو این قدر پایین نیارید دیگه این نوع حرف زدنها و توهین ها اثری نداری اینکه مردم تو روز تعطیل خودشون پاشن برن بیرون برای ساندیس و این مزخرفات نه در شان مردم ایران هست و نه با عقل جور درمیاد.نمیدونم شما برای اعتقاداتتون چقدر ارزش قایل هستید ولی مطمئنا این مردم اعتقاداتشون بیشتر از این مخرفاتی که گفتید ارزش داره.
اما نکته دیگه اینکه من جایی ندیدم در دنیا برای نظام سیاسی و اعتقادی اون هر مثلا چهل سال رای گیری کنن که تو ایران بخواد چنین کاری بشه ولی قطع به یقین میگم اگر هم چنین رای گیری انجام بشه باز هم مردم به نظام جمهوری اسلامی رای میدن
قبلا هم گفتن این توهم بیش پنداری شما و دوستانتون هست که ایران رو فقط در تهران و افرادی مثل خودتون میبینید.یه کم از لاک خودتون بیرون بیاید میبینید با وجود تمام مشکلات مردم نسبت به قبل آگاه تر شدن و میدونن ریشه بسیاری از این مشکلات امروز کشور نه نظام سیاسی بلکه سیاستمداران و دولتمردان فاسد اون هستند که از قضا هر چی فساد و گند کاریاشون بیشتر میشه ادعاشون بیشتر میشه و باز هم از قضا هر چی این افراد هر روز فربه تر میشن و ضدیتشون با نظام بیشتر میشه بیشتر مورد توجه و عنایت حضراتی مثل شما میشن.
باز هم میگم اگر قرار بر بحث منطقی هست حرف زدن ساندیسی و توهم زده بجای نمیرسه ایران رو ببینید و واقعیتهای اون رو
ممنون
من نگفتم برای ساندیس و سیمکارت رفتند(به تاپیک "چه کسانی در راهپیمایی 22بهمن شرکت کردند" مراجعه کنید)... گرچه معتقدم همه از روی علاقه قلبی نیامدند اما فرض میکنم اصلاً بقول شما همه شرکت کنندگان در راهپیمایی ها، از اعماق وجودشان عاشق سیستم فعلی هستند و باز هم بقول شما اکثریت مطلق مردم هم در این مراسم شرکت میکنند... پس برگزاری رفراندوم طبعاً هیچ نگرانی ندارد چون با این حساب، از صندوق رفراندوم، تأیید نظام فعلی بیرون می‌آید نه؟! ... چرا بهانه و توجیه برای برگزارنشدن رفراندوم میآورید درحالی که معتقدید مردم به این حکومت علاقه دارند؟؟؟؟!!!! خب بگذارید رفراندوم آزاد برگزار شود و مردم سرنوشت سیاسی خود را (مثل 40سال قبل) انتخاب کنند... این یک منطق خیلی ساده است و بعید است کسی با این منطق مخالف باشد مگر آنکه.......!
6 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-13-2018   #7 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

henry888's Avatar

ارسال پیام خصوصی

سلام
تو چرا اینقدر خنگی. مگه روحانی میگه سر نظام اسلامی رفراندوم بشه. دعوا سر رهبر بعدی .
henry888 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 02-13-2018   #8 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mohammadkkk's Avatar

ارسال پیام خصوصی

اين هم بازي جديدي است واسه قدرت كه مردم دوباره بازنده اش هستند.

................

جمشيد
اگه پاييز اينقدي كه تو ميگي خوبه
چرا ما هر سال روز اول پاييز دلمون خالي ميشه...
چرا همه رفته بودناشون رو ميزارن واسه پاييز؟
چرا پاييز هيچكي برنميگرده...!
mohammadkkk آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 02-13-2018   #9 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

didar's Avatar

ارسال پیام خصوصی

آا وجود تمام مشکلات مردم نسبت به قبل آگاه تر شدن و میدونن ریشه بسیاری از این مشکلات امروز کشور نه نظام سیاسی بلکه سیاستمداران و دولتمردان فاسد اون هستند که از قضا هر چی فساد و گند کاریاشون بیشتر میشه ادعاشون بیشتر میشه و باز هم از قضا هر چی این افراد هر روز فربه تر میشن و ضدیتشون با نظام بیشتر میشه بیشتر مورد توجه و عنایت حضراتی مثل شما میشن.
ممنون
مگر دولتمردان از بدنه نظام جداهستند به گفته شما وقتی دولتمردان فاسد آنقدر فاسد و گندکاریشون زیاد شده که نمی شود کاریش کرد پس باید فاتح آن نظام را خواند

مگر راهی باشد که بشود دولتمردان فاسد را از پیکر نظام جداکرده وبه مجازات رساند اگر می شود بگوجدا سازی فاسدان ومجازات در یک نظام به چه صورت است که مردم امیدوارباشند که در پاکسازی و مجازات استثنا ئی وجود نخواهد داشت و آقا وآقا زاده فاسد فرقی ندارد که وابسته به چه حزب ودسته ای باشد .
didar آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 02-13-2018   #10 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

kouhyar_iran's Avatar

ارسال پیام خصوصی

سلام
چرا مردم رو خر فرض میکنید؟!
مگر روحانی جدای از نظام است؟!
مگر رهبری حکم او را دو بار امضا نکرده؟!
مگر شورای نگهبان او را دو بار تایید نکرده؟!
یکی از وظایف رهبری عزل و نصب ریاست جمهور است
اگر روحانی فاسد است چرا رهبری عزلش نمیکند؟!
چرا تمام روسای جمهور بعد از انجام وظایفشان منفور و ضربه گیر نظام در برابر انتقادات میشن؟!
..
گاو مریض شیر فاسد میدهد
بین خامه و ماستی که از آن شیر مشتق میشود تفاوتی نیست
هر دو کشنده و خراب هستند!
kouhyar_iran آفلاين است   پاسخ با نقل قول
6 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-13-2018   #11 (لینک نوشته)
فعال هم میهن

marde_barani's Avatar

ارسال پیام خصوصی

جناح حاکم هرگز جرات انجام رفراندوم را نخواهد داشت و سعی میکند به حیله های مختلف از ان فرار کند زیرا نتیجه این رفراندوم را بخوبی میداند !

رابطه ترس و رفراندوم !
marde_barani آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 02-13-2018   #12 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

bisavad's Avatar

ارسال پیام خصوصی

رفراندوم با نظارت سازمان ملل
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-14-2018   #13 (لینک نوشته)
کاربر فعال

tmma2020's Avatar

ارسال پیام خصوصی

من نگفتم برای ساندیس و سیمکارت رفتند(به تاپیک "چه کسانی در راهپیمایی 22بهمن شرکت کردند" مراجعه کنید)... گرچه معتقدم همه از روی علاقه قلبی نیامدند اما فرض میکنم اصلاً بقول شما همه شرکت کنندگان در راهپیمایی ها، از اعماق وجودشان عاشق سیستم فعلی هستند و باز هم بقول شما اکثریت مطلق مردم هم در این مراسم شرکت میکنند... پس برگزاری رفراندوم طبعاً هیچ نگرانی ندارد چون با این حساب، از صندوق رفراندوم، تأیید نظام فعلی بیرون می‌آید نه؟! ... چرا بهانه و توجیه برای برگزارنشدن رفراندوم میآورید درحالی که معتقدید مردم به این حکومت علاقه دارند؟؟؟؟!!!! خب بگذارید رفراندوم آزاد برگزار شود و مردم سرنوشت سیاسی خود را (مثل 40سال قبل) انتخاب کنند... این یک منطق خیلی ساده است و بعید است کسی با این منطق مخالف باشد مگر آنکه.......!
مجددا سلام
مگین سلام سلامتی میاره
من میگم تمام کسانی که در راهپیمایی شرکت میکنن به نوعی معتقد به نظام هستند اما معترض معترض به ناکارآمدی دولتمردان اینکه مردم در این راهپیمایی شرکت میکنن یعنی به این بصیرت رسیدن که فرق قایل باشن بین دلتمردان و عملکرد اونها ونظام و رویه اون
امام خدایی اگر دست من همین فردا این انتخابات رو برگزار میکردم اگرچه قبل هم گفتم چنین عملی معمولا مرسوم نیست که برای نظام سیاسی کشوری دوره ای رای گیری شود
ولی اگر من مسئول بودم حتما این کار رو میکردم تا برای همیشه ثابت بشه ایران تنها تهارن نیست و کلیت کشور با همه مشکلات با نظام موافق هستن شاید درصد اون با اول انقلاب کمی متفاوت باشه ولی مردم همراه نظام هستن همین راهپیمایی به نظر من تا حدی میتونه نشون دهنده این موضوع باشه.
اما نکته دیگه اینکه صرف برگزاری انتخابات افی نیست اگر شما مخالف سیستم جمهوری اسلامی هستید باید جایگزین مناسب اون رو ارایه بدید که مبتنی بر فرهنگ ایرانی و اسلامی ما باشه چون مثلا نه به جمهوری اسلامی در ازای چه نوع حکومتی اری به چی تا مدلی ارایه نشه این حرفها فقط به نظر من نق زدن سیاسی تلقی میشه
ممنون
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال