شواهد تکان دهنده از اجرای 2030/ آموزش جنسی بدهید تا بچه‌هایتان ایدز نگیرند!
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > سیاست و روابط بین الملل
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

سیاست و روابط بین الملل گفتگو پیرامون "علوم سیاسی" و "روابط بین الملل "

پاسخ
 
LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 02-20-2018   #1 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
iran84's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض شواهد تکان دهنده از اجرای 2030/ آموزش جنسی بدهید تا بچه‌هایتان ایدز نگیرند!

شواهد تکان دهنده از اجرای 2030/ آموزش جنسی بدهید تا بچه‌هایتان ایدز نگیرند!
بعد از پذیرش سند توسعه پایدار 2030 توسط رئیس جمهور در مهر ماه سال 1394، اتفاقات جدید و بعضا عجیبی در حیطه آموزش مسائل جنسی در کشور رخ داد. کتاب هایی منتشر شد، ان جی او هایی (گروه های مردم نهاد) در این زمینه ایجاد و یا فعال شدند، نهادهای به اصطلاح بین المللی، تمام عیار دست به کار شدند، گروهی از کامش شناس ها (سکسولوژیست) در اقصی نقاط کشور، کارگاه آموزش جنسی برگزار کردند و حتی دستگاه های دولتی، مبادرت به انجام آموزش هایی کردند که سابقه نداشت. اما آیا این حجم از عملکرد، برآمده از تقاضای مردم و نیاز جامعه بود؟ آیا شیوه عملکردها در این زمینه، بر اساس کار کارشناسی متخصصین متعهد بود؟ آیا برای اجرای این پروژه، تحلیل هزینه فایده صورت گرفته بود؟ اساسا به چه دلایلی، آموزش جنسی به مردم، به خصوص به کودکان و نوجوانان تجویز شد؟
سه علت عمده برای تجویز این آموزش ها را بررسی می کنیم.

آموزش جنسی بدهید تا بچه هایتان ایدز نگیرند!
هیچ عاقلی نیست که بخواهد فرزندان این آب و خاک دچار بیماری خطرناک ایدز شوند، اما چه چیزی را باید به دانش آموزان، آموزش داد تا ایدز نگیرند؟

انتقال ایدز از سه طریق عمده صورت می گیرد: نخست مادر به جنین و نوزاد، سپس خون (معمولا سرنگ مشترک در معتادان تزریقی) و فراورده های خونی (مانند بلایی که جنایتکاران فرانسوی بر سر بیماران ایرانی آوردند) و راه سوم نیز: ارتباط جنسی. در مورد انتقال از مادر، آموزش به کودک و نوجوان ضرورتی ندارد و در مورد انتقال خون و فرآورده های خونی نیز به دلیل آزمایش های دقیقی که بر روی آنها صورت می گیرد، احتمال انتقال ویروس عامل ایدز، قریب به صفر است. پس برای آموزش، می ماند اعتیاد تزریقی و سپس بحث ارتباط جنسی. حال در این دو مورد باید چه چیزی را به دانش آموز یاد بدهیم؟

علی القاعده در مورد اعتیاد تزریقی باید به دانش آموز گفت: «به سراغ مواد نرو! اگر رفتی، زیاد مصرف نکن! زیاد مصرف کردی، تزریقی نشو! تزریقی شدی، از سرنگ آلوده ی دوستت استفاده نکن!

خواستی استفاده کنی، ابتدا آن را ضدعفونی کن! ضدعفونی نکرده استفاده کردی، برو تست ایدز بده! مثبت شدی، رابطه ی جنسی برقرار نکن! رابطه ی جنسی برقرار کردی، لااقل از وسیله ای استفاده کن که طرفت ایدز نگیرد!»

در مورد ارتباط جنسی نیز باید به دانش آموز گفته شود که «رابطه جنسی نداشته باش. خواستی رابطه داشته باشی از وسیله ای استفاده کن که ایدز نگیری! اگر به این وسیله نیاز پیدا کردی، اینگونه تهیه کن و این را هم بدان که وسیله مزبور، بدین صورت استعمال می شود. نهایتا گمان هم نکن که آن نوع رابطه جنسی منجر به ایدز نمی شود، بلکه احتمال این که از آن طریق مبتلا شوی، بیشتر از این طریق است. البته این را هم بدان که آن یکی فعل جنسی و آن دیگری، تو را به ایدز مبتلا نخواهد کرد. شاید باورش برایت سخت باشد ولی فلان فعل جنسی هم منجر به ایدز نمی شود!»

در نگاه نخست واضح است که این آموزش ها آسیب زا هستند، چرا که به صورت ضمنی به عموم دانش آموزان القا می شود که در معرض ابتلا به اعتیاد و فحشا هستند. آموزش هایی که معمولا مانع رفتارهای غلط نیز نمی شوند، بلکه تنها آنها را بهداشتی می کنند. البته که این آموزش ها می توانند زمینه ترویج این سوءرفتارها را نیز فراهم کرده و به عنوان مثال به نوجوان القا کنند که در صورت رعایت برخی ملاحظات، رابطه نامشروع هم برایش مشکلی ایجاد نمی کند! همچنین از آنجا که آموزش های مزبور، رابطه ی جنسی را خارج از چارچوب نهاد خانواده مورد بررسی قرار می دهند، ناخودآگاه این تلقی را در مخاطب خود ایجاد می کنند که «ازدواج تنها راه مجاز ارضای نیاز جنسی نیست»، از این طریق از روابط نامشروع، قبح زدایی کرده و انحرافات جنسی را از معضلی اجتماعی، به مسئله ای فردی یا بین فردی تنزل می دهند.
البته به صرف این که این آموزش ها آسیب زا هستند، نمی توان مانع آنها شد، چرا که ممکن است خطر، آنقدر بزرگ باشد که مجبور شویم با تحمل این آسیب ها مانع خسارت بزرگتر شویم و به قول معروف، دفع افسد به فاسد کنیم. حال، خطر ابتلای دانش آموزان به ایدز چقدر است و تا کنون که آموزش های جنسی منظمی صورت نگرفته، چه نسبتی از دانش آموزان به ایدز مبتلا شده اند؟

آخرین تخمین از مبتلایان به ویروس عامل ایدز نشان می دهد که تا پایان سال 1395، 56 هزار و 882 نفر در کشور مبتلا به ایدز بوده اند، یعنی 7 نفر از هر 10 هزار ایرانی. از این تعداد 25 هزار و 472 نفر شناسایی شده اند (45 درصد کل بیماران) و مابقی از بیماری خود بی اطلاع هستند. در طول این سالیان نیز 9 هزار و 477 نفر از مبتلایان به ایدز مرده اند. از مجموع مبتلایان شناسایی شده، 66 درصد، معتاد تزریقی بوده اند که از طریق سرنگ مشترک بیمار شده اند، 19 درصد از طریق رابطه جنسی (که عمدتا همسران مردان معتاد تزریقی هستند) و 1.5 درصد نیز از طریق مادر به کودک، ویروس عامل ایدز را گرفته اند. از بین مجموع بیمارانی که شناسایی شده اند، ۸۴ درصد مرد و ۱۶ درصد زن هستند (1). البته در چند سال اخیر، درصد زنان مبتلا به ایدز شناسایی شده، افزایش داشته که عمدتا ناشی از کنترل اپیدمی ایدز در مردان معتاد تزریقی بوده است (طبق مطالعات متعدد اکنون در کشور، بیش از نیمی از معتادان تزریقی به سرنگ استریل دسترسی دارند. این میزان در برخی مطالعات تا 70 درصد نیز عنوان شده (2)) در واقع پایین آمدن کفه «انتقالِ ناشی از سرنگ مشترک» بوده است که سبب شده کفه «انتقال جنسی» بالا برود.

در این میان قریب به 500 نفر از مبتلایان شناسایی شده، زیر 20 سال دارند (3) که ما در اینجا تسامحا تمام آنها را دانش آموز حساب می کنیم، (در حالی که از 6 تا 18 سالگی دانش آموز شمرده می شوند) و مبتلایان شناسایی نشده در این سنین را نیز 600 نفر به شمار می آوریم.

حال باید دید از مجموع این 1100 مبتلا به ایدز در سنین زیر 20 سال، چه تعداد از طریق رابطه جنسی و اعتیاد تزریقی مبتلا شده اند؟

با توجه به این که عمده شیوه ابتلا در این رده سنی، از طریق مادر به جنین است، در بدبینانه ترین حالت فرض می گیریم که نیمی از این 1100 نفر از طرق جنسی و اعتیاد، به ایدز مبتلا شده باشند. حال با توجه به وجود جمعیت بیش از 12 میلیون و 600 هزار دانش آموز در کشور (4)، متوجه خواهیم شد که شیوع ایدز در بین دانش آموزان، کمتر از 9 هزارم درصد است و از هر صدهزار دانش آموز، نهایتا 4 نفر از طریق اعتیاد و رابطه جنسی به ایدز مبتلا شده اند.

حال با این وصف کدام عقل سلیم است که برای جلوگیری از ابتلای 4 نفر به ایدز، صدهزار دانش آموز را در معرض قبیح ترین مسائل جنسی و مطالب آسیب زای مرتبط با اعتیاد قرار دهد؟ چرا باید برای این آمار اندک، آموزش های جنسی را به کل جامعه ی دانش آموزی تسری داد؛ آن هم در حالی که بسیاری از کودکان و نوجوانان مبتلا به این بیماری، جزء گروه های پرخطر (High Risk) هستند، در نقاط خاصی از شهرها زندگی می کنند، بی خانمان هستند و اساسا معلوم نیست که به مدرسه بروند یا خیر؟! آیا بهتر نیست، به جای عمومی کردن این آموزش های آسیب زا، صرفا به آموزش گروه های در معرض خطر بپردازیم؟!

شواهد تکان دهنده از اجرای 2030/ آموزش جنسی بدهید تا بچه‌هایتان ایدز نگیرند!

آنچه گذشت تا حدودی وضع بیماری ایدز در کشور را نشان می دهد. حالا باید دید که این وضعیت، چه تناسبی با عملکردهای وزارت بهداشت دارد؟
iran84 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-20-2018   #2 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
iran84's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : شواهد تکان دهنده از اجرای 2030/ آموزش جنسی بدهید تا بچه‌هایتان ایدز نگیرند!

واقعا مشخص نیست که برچه اساس آموزش های ایدز به مهدکودک ها، مراکز پیش دبستانی، دبستان ها و دبیرستان ها کشیده شده است؟ (5) چرا علیرغم شیوع بسیار پایین ایدز در بین نوجوانان، ایران اولین کشوری بوده که در آسیای جنوب غربی و شمال آفریقا به طرح همگانی (all-in) پیوسته و همراه با یونیسف، به کودکان و نوجوانان 13 و بعضا 10 سال به بالا آموزش ایدز می دهد؟ (6) چرا شئونات اخلاقی در این آموزش ها رعایت نمی شود و چرا با عملکردهای بی خردانه از مفاسد اخلاقی قبح زدایی می شود؟ بر چه اساس و به چه حقی، آموزش پرورش با وزارت بهداشت تفاهم نامه امضا کرده که به فرزندان مردم آموزش ایدز بدهد تا ایشان به عنوان سفیران سلامت، آموزشهای آسیب زای مزبور را به سایر دانش آموزان و خانواده‌های خود منتقل کنند؟! (7) راه انداختن اتوبوس های ایدز در تهران و شهرستان ها، چه تناسبی با الگوی انتقال این بیماری در کشور دارد؟ (8) مقصود از راه اندازی خودپرداز ارائه کاندوم در برخی مراکز بهداشتی شهر مشهد چیست؟ (9) چه شده است که اکنون در «رویکرد نوین آموزش اچ آی وی» به مربیان بحث ایدز، توصیه می شود که دیگر «ﭘﺎﯾﺒﻨﺪي ﺑﻪ ﺧﺎﻧﻮاده» را به عنوان راه ﭘﯿشگيری از اﺑﺘﻼ ﺑﻪ اچ آي وي ﻣﻄﺮح نکنند؟! (10)

شواهد تکان دهنده از اجرای 2030/ آموزش جنسی بدهید تا بچه‌هایتان ایدز نگیرند!

شواهد تکان دهنده از اجرای 2030/ آموزش جنسی بدهید تا بچه‌هایتان ایدز نگیرند!

شواهد تکان دهنده از اجرای 2030/ آموزش جنسی بدهید تا بچه‌هایتان ایدز نگیرند!

در حالی که صرفا 19 درصد انتقال ویروس از طریق جنسی بوده و همان نیز عمدتا از مردان معتاد به همسرانشان بوده، چرا باید مراکز کاهش آسیب (و البته افزایش فحشا) با رویکردی ضددین، مشغول خدمت رسانی به زنان روسپی باشند؟ چنان که مدیر یکی از مراکز کاهش آسیب مورد حمایت وزارت بهداشت در اظهاراتی تکان دهنده گفته است: «کار مرکز، امر به معروف و نهی از منکر نیست. ما نمی توانیم به زن بگوییم تن فروشی نکن! مشاور مذهبی هم نداریم. کار ما کاهش آسیب است. ما تنها می توانیم سرنگ و کاندوم رایگان در اختیار زنان قرار دهیم تا رابطه ایمن تری برقرار کنند. حتی به آن ها می گوییم، اگر می خواهی رابطه داشته باشی از میان ۲۰ رابطه، ۵ رابطه ی سالم با پول زیاد انتخاب کن!» (11)

چرا باید افرادی که عقاید و افکاری فاسد دارند، در مورد بحث ایدز تصمیم گیری کنند؟

دکتر مینو محرز در مهر ماه سال 1394 در سخنرانی خود در نشست تخصصی «سلامت زنان و رفتارهای پرخطر» می گوید: «ما از نظر علمی کلمه ی تن فروش را یک انگ می دانیم. چون همان جور که گفتم جزء اولین شغل ها بوده! (لابد مِن باب «الفضل لِلمتقدّم!») ما می گوییم صنعت سکس و اسم آن خانم را نمی گوییم تن فروش؛ بلکه می گوییم زن کارگر جنسی! بنابراین خواهشم این است که این کلمه را به کار نبریم... ما صنعت سکس می گوییم و کارگر جنسی، حالا چه زن و چه مرد! ... ما نباید بر روی این زنان انگ بگذاریم، نباید سعی کنیم شغل آنها را عوض کنیم! بلکه باید آنها را سالم نگه داریم تا جامعه مصون بماند!»

نگارنده قبلا از «فقر فهم فرهنگی» برخی از مدیران وزارت بهداشت نوشته بودم، اما وقتی اظهارنظرهای وقیحانه و بی پایه این متخصص بیماری های عفونی را از نظر می گذرانیم به خوبی در می یابیم که دیگر اینجا مسئله، فقر فهم فرهنگی نیست، بلکه علنا با «بی شعوری فرهنگی» مواجهیم. با کمال تاسف این فرد، عضو کمیته کشوری ایدز و رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران است و حقیقتا اگر خروجی تصمیمات چنین افرادی، چیزی جز این بود که اکنون شاهد آنیم، جای تعجب داشت.

شواهد تکان دهنده از اجرای 2030/ آموزش جنسی بدهید تا بچه‌هایتان ایدز نگیرند!
استقبال سایت معاند تریبون زمانه از اظهارات سخیف دکتر محرز

بی شک مسئولان وزارت بهداشت باید به جای مدنظر قرار دادن تعهدات بین المللی (به خصوص تعهدات سند توسعه پایدار 2030) و پیروی کورکورانه از دستورالعمل های ترجمه ای و خوش رقصی برای آژانس های سازمان ملل، بساط این آموزش ها را جمع کرده و بر اساس شواهد علمی و با مدنظر قرار دادن مشخصات فرهنگی مردم ایران، به مبارزه با ایدز بپردازند.

به بچه هایتان آموزش جنسی بدهید تا به آنها تجاوز نشود!
از دلایل دیگری که برای لزوم آموزش جنسی شمرده می شود، بحث کودک آزاری جنسی (Sexual Child Abuse) است. در بهترین حالت توصیه می کنند که باید به بچه ها یاد بدهیم که نقاط خصوصی بدنت کدام است و بگوییم مراقب باشد که کسی به آن نقاط دست درازی و تعرض نکند. اما مشخصا با این اقدام برای کودک سوالاتی پیش می آید: برای چه تعرض کنند؟ چه سودی به حالشان دارد؟ و ...
در واقع این آموزش سبب می شود که آنچه به ذهن کودک خطور هم نکرده است، برای او تبدیل به مسئله شده، مقدمه ای شود برای کنجکاوی های بیشتر. مسئله ای که خود می تواند خطراتی را برای کودک به دنبال داشته، همچنین اسباب فساد اخلاقی وی را در بزرگسالی فراهم آورد؛ چرا که به فرموده حضرت امام على (ع): «مَن کَثَّر فِکرَه فِى المَعاصى دَعَته إِلَیها» (12) کسى که در مورد گناهان زیاد فکر کند، گناهان او را به سوى خود می کشند. همچنین با ارائه آموزش های اینچنینی، فضای مدارس نیز برای پرده دری های بیشتر آماده می شود. (معلمین و دانش آموزان، توصیف های نغزی از فضای کلاس ها هنگام تدریس این مباحث دارند، که البته امکان انتشارشان وجود ندارد!)

همچنین معدود مطالعاتی که در مورد میزان شیوع کودک آزاری جنسی صورت گرفته، نشانگر شیوع بسیار اندک این آسیب در شهرهای مورد مطالعه بوده است (13). از همین رو عقلانی نخواهد بود که به خاطر این تعداد اندک، ذهن، دل و ضمیر پاک میلیون ها کودک این سرزمین درگیر چنین مباحثی شود؛ به خصوص که می توان مراقبت های لازم را به والدین کودکان آموزش داد تا فرزندانشان اساسا در معرض آزار جنسی قرار نگیرند. البته همین آموزش های آسیب زا را می توان برای کودکان در معرض آسیب، مثلا کودکانی که والدین معتاد دارند، تجویز نمود (14). اگرچه در کارایی این آموزش ها در این موارد نیز تردیدهای اساسی وجود دارد؛ چرا که معمولا این کودک آزاری ها با توسل به زور صورت می گیرد و مشخصا فنون رزمی در این آموزش ها جایگاهی ندارد و بر فرض وجود نیز، کمکی به این کودکان بی گناه نخواهد کرد!

متاسفانه آموزش و پرورش به بهانه پیشگیری از کودک آزاری جنسی، برنامه های بیشرمانه ای را برای دانش آموزان کلاس های اول تا سوم ابتدایی ترتیب داده است که اعتراض والدین دانش آموزان را نیز به دنبال داشته. اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران، بر اساس مجوزی که مورخ 12/09/1396 صادر شده، تحت عنوان «مداخلات مددکاری اجتماعی» و «نظام مراقبت های اجتماعی» به این آموزش ها پرداخته است و در برخی از شهرستان ها نیز آموزش های مزبور با همکاری آموزش و پرورش و برخی از ان جی او ها ارائه شده است.

به دانش آموزان، آموزش جنسی بدهید، تا اطلاعات جنسی را از منابع غیر معتبر دریافت نکنند!
مسئولان پیگیر آموزش جنسی می گویند: «دیگر آن زمان گذشته است که اگر ما اطلاعات مربوط به مسائل جنسی را در اختیار نوجوان قرار ندهیم، او نتواند این اطلاعات را کسب کند. می رود از فضای مجازی و فیلم های مبتذل آن اطلاعات را به دست می آورد و همین مسئله سبب انحراف وی می شود»

اما در مورد این استدلال نیز باید چند نکته را متذکر شد: نخست این که آیا واقعا نوجوان برای دریافت اطلاعات جنسی است که به سراغ فضای مجازی و فیلم های مبتذل می رود؟

در پاسخ باید گفت: موضوع برای دختر و پسر متفاوت است. پسر عمدتا برای پاسخ به نیاز جنسی به سراغ این مفاسد می رود، در حالی که دختر بیشتر برای کنجکاوی، به این عمل غیر اخلاقی می پردازد. پس لااقل پسران، برای علم آموزی و دانش اندوزی به سراغ این منابع نمی روند و اگر معلمین به آنها اطلاعات معتبر بدهند هم، تا آن زمان که به نیاز طبیعیشان پاسخ داده نشود، ابدا تضمینی وجود ندارد که دست به دامان این منابع نشوند و از تاثیرات منفی آنها در امان بمانند.

در مورد دختران نیز باید گفت که پاسخ دادن به کنجکاوی هایشان آنچنان فایده ای ندارد، زیرا اساسا کنجکاوی حد یقفی ندارد. بر فرض که دختری، پاسخ سوالاتش را از معلم و مدرس گرفت، حال اگر باز کنجکاویش در سطحی بالاتر گل کرد چه؟! پس آموزش با هدف ارضای کنجکاوی دانش آموز، آن هم در بحثی مانند مسائل جنسی، هرگز معقول به نظر نمی آید. این کنجکاوی ها نیز معمولا، پس از ازدواج دختران به صفر می رسد، نه لزوما به این دلیل که پاسخ سوال هایشان را گرفته اند، بلکه به این علت که نیاز جنسی- عاطفیشان ارضا شده است.

البته آموزش برخی مسائل، مانند «نکات بهداشتی در سنین بلوغ»، «نحوه ی صحیح مواجهه و تعامل با جنس مخالف» و «تکالیف شرعی پس از بلوغ» لازم است که بهتر است همین آموزش ها نیز از طریق والدین و روحانیون مبلغ صورت گیرد. همچنین موضوعاتی از قبیل «نحوه ی پاسخ به سوالات جنسی کودک و نوجوان»، «تغذیه ی نوجوانان در سنین بلوغ»، «مسائل پیرامون خواب و استحمام کودک و نوجوان» و «حفظ حدود و حریم ها در مسائل جنسی» نیز باید به والدین کودکان و نوجوانان آموزش داده شود.

با وجود این توضیحات، این سوال همچنان باقی می ماند که: چرا برخی از مسئولین در داخل کشور مجدانه پیگیر ورود آموزش جنسی به مدارس هستند؟

واقعیت این است که برخی از مسئولین و کارشناسان، با وجود حضور فیزیکی در ایران، در فضای فرهنگی غرب تنفس می کنند و گمانشان بر این است که وضعیت خانواده و بالتبع آمار انحرافات جنسی در ایران مانند کشورهای غربی است و ما نیز باید به شیوه آنها عمل کنیم.

خوب است که در این مجال مروری اجمالی بر وضعیت اخلاق جنسی و شیوه های آموزش جنسی در آمریکا داشته باشیم.
iran84 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 02-21-2018   #3 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
iran84's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : شواهد تکان دهنده از اجرای 2030/ آموزش جنسی بدهید تا بچه‌هایتان ایدز نگیرند!

آموزش جنسی در آمریکا
در آمریکا از هر 10 هزار نفر، 40 نفر به ایدز مبتلا هستند (15). یک نفر از هر 8 کودک آمریکایی، قربانی کودک آزاری جنسی شده است (16) و صرفا سه درصد از جوانان، رابطه جنسی را به بعد از ازدواج موکول می کنند (17). قریب به نیمی از جمعیت بالای 18 سال آمریکا نیز مجرد هستند (18).

شواهد تکان دهنده از اجرای 2030/ آموزش جنسی بدهید تا بچه‌هایتان ایدز نگیرند!
از هر 30آمریکایی تنها یک نفر، رابطه جنسی را به بعد از ازدواج موکول می کند
در این شرایط دو روش عمده برای آموزش جنسی در آمریکا وجود دارد. نخست آموزش جامع جنسی (Comprehensive Sexuality Education) و دیگری روش خویشتنداری و ریاضتی (Abstinence Only Sex Education). حامیان روش نخست معتقدند که باید وسایل جلوگیری از بارداری در اختیار نوجوانان باشد و راه های جلوگیری از ابتلا به بیماری های مقاربتی به آنها آموزش داده شود، اما حامیان روش دوم معتقدند که دانش آموزان نباید پیش از ازدواج، رابطه ی جنسی داشته باشند، همچنین با آموزش روش های جلوگیری از بارداری به دانش آموزان نیز مخالفت می کنند. تفاوت بین این دو رویکرد و تاثیر آنها بر رفتار نوجوانان، همچنان در آمریکا یک موضوع بحث برانگیز باقی مانده است (19) و هر دو گروه شواهدی مبنی بر اشتباه بودن رویکرد مقابل دارند.
طرفداران آموزش «مدل غربی خویشتنداری» معتقدند که آموزش جامع جنسی، منجر به بیشتر شدن آمار فساد جنسی، بیماری های مقاربتی و بارداری های نامشروع خواهد شد. از سوی دیگر نیز طرفداران آموزش جامع جنسی استدلال می کنند که از هر 30 آمریکایی، تنها یک نفر رابطه جنسی را به بعد از ازدواج موکول می کند، پس باید به آنها مسائل جنسی را کاملا آموزش داد. همچنین بر اساس مطالعات صورت گرفته مدعی هستند که آموزش جامع جنسی، منجر به افزایش فعالیت جنسی نوجوانان و یا افزایش ابتلا به بیماری های مقاربتی نشده است، مسئله ای که البته می تواند تا حدودی صحیح باشد؛ زیرا در جامعه ای مثل آمریکا، با بی بندوباری های گسترده و ولنگاری های بی حد و مرز، چه بسا این آموزش های آسیب زا نیز نتوانند کمکی به بدتر شدن وضع موجود بکنند!

شواهد تکان دهنده از اجرای 2030/ آموزش جنسی بدهید تا بچه‌هایتان ایدز نگیرند!
نمونه ای از تمسخر آموزش خویشتنداری در آمریکا، توسط طرفداران آموزش جامع جنسی
معلم خطاب به دانش آموزان: "رابطه ی جنسی نداشته باشید، چون باردار می شوید و می میرید!"

نهایتا گذشته از این که کدام یک از دو روش فوق اشتباه تر است، آنچه گفته شد عبرت هایی برای کارشناسان و مسئولین مذکور دارد که می تواند برای جبران گذشته به آنها کمک کند:

قطعا این موضوع بسیار جالب و تامل برانگیز است که در جامعه ای مانند آمریکا نیز، کارشناسان زیادی به آسیب زا بودن آموزش های جامع جنسی اذعان دارند و همین مسئله منجر شده است که 37 ایالت از 50 ایالت آمریکا، به مباحث خویشتنداری بپردازند (20). تاسف آور آن که طبق سند 2030، روش آموزش جامع جنسی در کشور ما پیگیری می شود.

این هم که در آمریکا پس از مطالعه و فهم شرایط اجتماعی، اقدام به آموزش می کنند، خود درس مهمی برای مسئولین مربوطه در کشور ما است و به عنوان نمونه مسئول آموزش و پرورش شهرستان فنوج زاهدان باید بگوید که بر اساس کدام مطالعه و یا چه شواهدی به این نتیجه رسیده که باید دوره ی آموزشی پیشگیری از آزار و سوء استفاده جنسی از کودکان را برای دانش آموزان 7 تا 12 ساله، اعم از دختر و پسر برگزار نماید؟! (21)

نهایتا هم خوب است مسئولین بدانند که هیچ یک از این دو نوع آموزش، توفیقی در توقف رشد فساد اخلاقی نداشته اند و صرفا در برخی مقاطع زمانی، وضع فاجعه بار آمار بارداری های ناشی از زنای نوجوانان و موارد اقدام به جنایت سقط جنین تعدیل شده است. اکنون نیز آمریکا بیشترین آمار بارداری های دختران 15 تا 19 ساله را در بین کشورهای توسعه یافته دارد (22).

اما یکی از دلایلی که باعث شده این آموزش ها صرفنظر از محتوایشان، در عمده کشورهای غربی توفیقی نداشته باشند این است که آگاهی نسبت به مضرات یک رفتار اشتباه، لزوما مانع وقوع آن رفتار نخواهد شد. به عنوان مثال چرا پزشکان زیادی وجود دارند که سیگاری هستند؟ آیا این پزشکان نمی دانند که بدن به سیگار نیاز ندارد و سیگار عامل انواع و اقسام بیماری های خطرناک است؟

سیگار می تواند باعث مرگ شود و انحراف جنسی هم در صورت ابتلای فرد به ایدز می تواند به مرگ بینجامد؛ اما کدام یک از این دو، فی نفسه جاذبه ی نفسانی بیشتری دارد؟ قطعا انحراف جنسی که مربوط به یک نیاز حقیقی و غریزی قدرتمند است، جاذبه ی بیشتری نسبت به سیگار دارد. حال وقتی که آگاهی از خطر مرگ با مصرف سیگار، لزوما نمی تواند مانع سیگار کشیدن شود، قطعا آگاهی از خطر مرگ به دنبال انحرافات جنسی نیز به طریق اولی نخواهد توانست مانع وقوع این انحرافات شود.
غرض این که باید متوجه بود که موضوع مسائل جنسی به خصوص در نوجوانان و جوانان مجرد، بیش از آن که عرصه ی کارکرد علم و تعقل و آموزش باشد، میدان تاخت و تاز نفس است و مطرح شدن موضوع انحرافات جنسی و مضرات آن، نه تنها لزوما منجر به عدم تمایل به این انحرافات نمی شود، بلکه می تواند با گشودن عرصه ای برای ماجراجویی در پیشاروی فرد، او را به ارتکاب فعل خطا متمایل نیز بکند.


ای کاش مسئولین این را متوجه می شدند که به نظر می رسد عمده مفاسد اخلاقی که اکنون در جامعه وجود دارد، ناشی از بی توجهی به نیاز جنسی- عاطفی نوجوانان و جوانان باشد. یعنی معمولا فرد پس از آن که نمی تواند به این نیاز خود از طرق مشروع پاسخ بدهد، به ورطه گناه افتاده و روز به روز به انحرافات اخلاقی وی افزوده می شود تا جایی که مفاسد اخلاقی وی، بروز اجتماعی می یابد.

مشخصا برای پیشگیری از این روند، ابتدا باید نیاز فرد برآورده شود و صدالبته در مواجهه با یک نیاز حقیقی، قدرتمند و طبیعی، توصیه های اخلاقی کار خاصی از پیش نخواهند برد.

اما در برخی از مواقع، دیگر بحث بر سر نیاز جنسی نیست، بلکه موضوع، میل جنسی است. اینجاست که توصیه های اخلاقی کارکرد پیدا می کنند. در این مواقع برای بازگرداندن اسیران شهوات جنسی به مسیر تعادل انسانی، باید یک خودآگاهی در ایشان ایجاد کرد که متوجه شوند، در وجود خود معادن طلا و نقره ای را معطل گذاشته اند و همتشان را مصروف امور کم ارزش کرده اند.


منابع:
1. http://l1l.ir/4kah
2. http://documents.worldbank.org/curat...d061312010.pdf
3. طبق متن نامه دکتر گویا (رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر) خطاب به رئیس وقت شورای فرهنگی- اجتماعی زنان و خانواده در تاریخ 25/11/1394، 498 نفر از مبتلایان به ایدز تا 01/07/1394 زیر 20 سال سن داشته اند.
4. http://tn.ai/1517312
5. مهد کودک و پیش دبستانی سلمان فارسی خنج - خانه
6. https://www.unicef.org/iran/fa/1562_10999.html
7. https://www.isna.ir/news/96061106517/
8. برنامه فعالیت اتوبوس‌های ایدز در تهران و 5 شهر اعلام شد
9. http://l1l.ir/4kai ص 80
10. http://l1l.ir/4kak ص 11
11. http://aftabnews.ir/fa/news/374016/
12. غرر الحکم، ج5، ص 321
13. نوروزي، فاطمه (1372). بررسي پيشينه كودك آزاري و بي توجهي با توجه به تفاوت هاي جمعيت شناسي و ارتباط آن با شدت افسردگي در دانش آموزان دبيرستان هاي دولتي تهران، پايان نامه كارشناسي ارشد، دانشگاه علوم پزشكي تهران.
توفیقی، حسن (1374). بررسـی مـوارد کـودک آزاری جنسـی در تهران، مجله پزشکی قانونی، سال دوم، شماره 5 ،13-12.
Nilchian F, Sadri L, Jabbarifar SE, Saeidi A, Arbab L. Evaluation of orofacial lesions relating child abuse, Esfahan, Iran: A quantitative approach. Dent Res J (Isfahan) 2012;9:748–751.
14. http://www.ensani.ir/storage/Files/2...42-9494-31.pdf
15. https://www.avert.org/professionals/...th-america/usa
Donna K. Hammaker ,‎ Thomas M. Knadig. Health Care Management and the Law: Principles and Application. Page 546
16. Child Sexual Abuse Statistics
17. 4 Cool Statistics About Abstinence in the USA | WaitingTillMarriage.org
18. 8 facts about love and marriage in America | Pew Research Center
19. https://en.wikipedia.org/wiki/Sex_ed..._United_States
20. https://www.guttmacher.org/state-pol...-hiv-education
21. http://www.childf.com/newsurl/364/%8...C/default.aspx
22. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4852976/
iran84 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 02-21-2018   #4 (لینک نوشته)
فعال هم میهن
 
haghnegar's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : شواهد تکان دهنده از اجرای 2030/ آموزش جنسی بدهید تا بچه‌هایتان ایدز نگیرند!

کاری به سند 2030 ندارم اما بطور کلی :
آموزش مسائل جنسی (با رعایت سن و سال) در مقاطع مختلف چه عیبی دارد؟؟
اینهمه سال درباره ایدز به مردم اطلاعات ندادند چه شد؟ ایدز ریشه کن شد یا در اثر نادانی، چنان گسترده شد که هنوز آمار دقیق از مبتلایان نیست؟؟؟!!!!
این تابو که فرزندان ما نباید آموزش جنسی ببینند باید شکسته شود... در عصر ارتباطات که دسترسی به انواع محتوا فراهم شده، خریت است اگر فکر کنیم با ندادن آموزش جنسی، چشم و گوش بچه ها اصطلاحاً باز نمیشود!!!... اتفاقاً ندادن آموزش جنسی مناسب در مقاطع مختلف، موجب می‌شود بچه ها با فضای ناسالم مجازی چیزهای غلطی یاد بگیرند که هرگز از ذهنشان پاک نشود و جامعه در آینده دچار بحران شود
__________________
شواهد تکان دهنده از اجرای 2030/ آموزش جنسی بدهید تا بچه‌هایتان ایدز نگیرند!
از تاریخ 10 اسفند به مدت نامعلوم از شما دوستان خداحافظی میکنم... انشاالله اگر زنده ماندم و موفق شدم برمیگردم و اگر نه، از همین طریق از شما خداحافظی میکنم و برایتان آرزوی موفقیت دارم
به امید دیدار..... خدانگهدار
haghnegar آفلاين است   پاسخ با نقل قول
11 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-21-2018   #5 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
iran84's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : شواهد تکان دهنده از اجرای 2030/ آموزش جنسی بدهید تا بچه‌هایتان ایدز نگیرند!

نوشته اصلي بوسيله haghnegar نمايش نوشته ها
کاری به سند 2030 ندارم اما بطور کلی :
آموزش مسائل جنسی (با رعایت سن و سال) در مقاطع مختلف چه عیبی دارد؟؟
اینهمه سال درباره ایدز به مردم اطلاعات ندادند چه شد؟ ایدز ریشه کن شد یا در اثر نادانی، چنان گسترده شد که هنوز آمار دقیق از مبتلایان نیست؟؟؟!!!!
این تابو که فرزندان ما نباید آموزش جنسی ببینند باید شکسته شود... در عصر ارتباطات که دسترسی به انواع محتوا فراهم شده، خریت است اگر فکر کنیم با ندادن آموزش جنسی، چشم و گوش بچه ها اصطلاحاً باز نمیشود!!!... اتفاقاً ندادن آموزش جنسی مناسب در مقاطع مختلف، موجب می‌شود بچه ها با فضای ناسالم مجازی چیزهای غلطی یاد بگیرند که هرگز از ذهنشان پاک نشود و جامعه در آینده دچار بحران شود
سلام
مطلب را بخوانید!
آیا در ایران علتایدز این ماجراست و بیشترین قربانی را گرفته!
بعد نوع دیدگاه ها واقعا جالب است!
iran84 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 02-21-2018   #6 (لینک نوشته)
فعال هم میهن
 
haghnegar's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : شواهد تکان دهنده از اجرای 2030/ آموزش جنسی بدهید تا بچه‌هایتان ایدز نگیرند!

نوشته اصلي بوسيله iran84 نمايش نوشته ها
سلام
مطلب را بخوانید!
آیا در ایران علتایدز این ماجراست و بیشترین قربانی را گرفته!
بعد نوع دیدگاه ها واقعا جالب است!
خواندم و همانطور که گفتم مخالفم... در قسمتی که مشکی کردید آموزش جنسی را مروج فحشا دانسته که این غلط در غلط است... در عصر ارتباطات، سکوت و آموزش ندادن اوضاع را بدتر می‌کند... آیا سالها سیاست عدم صحبت درباره ایدز، جلوی آن را گرفت؟؟!!
haghnegar آفلاين است   پاسخ با نقل قول
6 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-21-2018   #7 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
bad_goyim's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : شواهد تکان دهنده از اجرای 2030/ آموزش جنسی بدهید تا بچه‌هایتان ایدز نگیرند!

اساسا ایدز هیچ خطری ندارد، برای کسی که همجنسباز و معتاد نیست و زندگی عادی دارد. اینها تماما برای هنجارشکنی بوده و هست. اینها رسما دیگر دارند آموزش درباره همجنسبازی و انواع دیگر جنسیت را در دروس کودکان میگنجانند.
__________________

شواهد تکان دهنده از اجرای 2030/ آموزش جنسی بدهید تا بچه‌هایتان ایدز نگیرند!bad_goyim آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
4 نفر نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 02-21-2018   #8 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
canary's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : شواهد تکان دهنده از اجرای 2030/ آموزش جنسی بدهید تا بچه‌هایتان ایدز نگیرند!

نوشته اصلي بوسيله bad_goyim نمايش نوشته ها
اساسا ایدز هیچ خطری ندارد، برای کسی که همجنسباز و معتاد نیست و زندگی عادی دارد. اینها تماما برای هنجارشکنی بوده و هست. اینها رسما دیگر دارند آموزش درباره همجنسبازی و انواع دیگر جنسیت را در دروس کودکان میگنجانند.
میگن به جای پاک کردن صورت مسئله باید اونو حل کرد ولی مشکلی اینجاست که گاهی حل کردن یک مسئله هزار تا مسئله جدید ایجاد میکنه و تمام هزینه های انسانی،اخلاقی و مالی رو صرف حل این مسئله های جدید میکنه.
پدر و مادری بچشونو محدود نمیکنن و اون بارداری ناخواسته رو تجربه میکنه.دولتی که سقط جنین رو محدود نمیکنه و ملیون ها بچه ی سقط شده رو رو دست ملت میذاره،زنی که بعد از سقط جنین افسردگی میگیره و هزینه درمانی رو دست مملکت میذاره و همینطور مشکلات جدید یکی یکی پدید میان.
canary هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 02-21-2018   #9 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
iran84's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : شواهد تکان دهنده از اجرای 2030/ آموزش جنسی بدهید تا بچه‌هایتان ایدز نگیرند!

نوشته اصلي بوسيله haghnegar نمايش نوشته ها
خواندم و همانطور که گفتم مخالفم... در قسمتی که مشکی کردید آموزش جنسی را مروج فحشا دانسته که این غلط در غلط است... در عصر ارتباطات، سکوت و آموزش ندادن اوضاع را بدتر می‌کند... آیا سالها سیاست عدم صحبت درباره ایدز، جلوی آن را گرفت؟؟!!
نتایج تحقیقات بعضا اینو نشون میده


در آمریکا از هر 10 هزار نفر، 40 نفر به ایدز مبتلا هستند (15). یک نفر از هر 8 کودک آمریکایی، قربانی کودک آزاری جنسی شده است (16) و صرفا سه درصد از جوانان، رابطه جنسی را به بعد از ازدواج موکول می کنند (17). قریب به نیمی از جمعیت بالای 18 سال آمریکا نیز مجرد هستند (18).

شواهد تکان دهنده از اجرای 2030/ آموزش جنسی بدهید تا بچه‌هایتان ایدز نگیرند!
از هر 30آمریکایی تنها یک نفر، رابطه جنسی را به بعد از ازدواج موکول می کند
در این شرایط دو روش عمده برای آموزش جنسی در آمریکا وجود دارد. نخست آموزش جامع جنسی (comprehensive sexuality education) و دیگری روش خویشتنداری و ریاضتی (abstinence only sex education). حامیان روش نخست معتقدند که باید وسایل جلوگیری از بارداری در اختیار نوجوانان باشد و راه های جلوگیری از ابتلا به بیماری های مقاربتی به آنها آموزش داده شود، اما حامیان روش دوم معتقدند که دانش آموزان نباید پیش از ازدواج، رابطه ی جنسی داشته باشند، همچنین با آموزش روش های جلوگیری از بارداری به دانش آموزان نیز مخالفت می کنند. تفاوت بین این دو رویکرد و تاثیر آنها بر رفتار نوجوانان، همچنان در آمریکا یک موضوع بحث برانگیز باقی مانده است (19) و هر دو گروه شواهدی مبنی بر اشتباه بودن رویکرد مقابل دارند.
طرفداران آموزش «مدل غربی خویشتنداری» معتقدند که آموزش جامع جنسی، منجر به بیشتر شدن آمار فساد جنسی، بیماری های مقاربتی و بارداری های نامشروع خواهد شد. از سوی دیگر نیز طرفداران آموزش جامع جنسی استدلال می کنند که از هر 30 آمریکایی، تنها یک نفر رابطه جنسی را به بعد از ازدواج موکول می کند، پس باید به آنها مسائل جنسی را کاملا آموزش داد. همچنین بر اساس مطالعات صورت گرفته مدعی هستند که آموزش جامع جنسی، منجر به افزایش فعالیت جنسی نوجوانان و یا افزایش ابتلا به بیماری های مقاربتی نشده است، مسئله ای که البته می تواند تا حدودی صحیح باشد؛ زیرا در جامعه ای مثل آمریکا، با بی بندوباری های گسترده و ولنگاری های بی حد و مرز، چه بسا این آموزش های آسیب زا نیز نتوانند کمکی به بدتر شدن وضع موجود بکنند!

شواهد تکان دهنده از اجرای 2030/ آموزش جنسی بدهید تا بچه‌هایتان ایدز نگیرند!
نمونه ای از تمسخر آموزش خویشتنداری در آمریکا، توسط طرفداران آموزش جامع جنسی
معلم خطاب به دانش آموزان: "رابطه ی جنسی نداشته باشید، چون باردار می شوید و می میرید!"

نهایتا گذشته از این که کدام یک از دو روش فوق اشتباه تر است، آنچه گفته شد عبرت هایی برای کارشناسان و مسئولین مذکور دارد که می تواند برای جبران گذشته به آنها کمک کند:

قطعا این موضوع بسیار جالب و تامل برانگیز است که در جامعه ای مانند آمریکا نیز، کارشناسان زیادی به آسیب زا بودن آموزش های جامع جنسی اذعان دارند و همین مسئله منجر شده است که 37 ایالت از 50 ایالت آمریکا، به مباحث خویشتنداری بپردازند (20). تاسف آور آن که طبق سند 2030، روش آموزش جامع جنسی در کشور ما پیگیری می شود.

این هم که در آمریکا پس از مطالعه و فهم شرایط اجتماعی، اقدام به آموزش می کنند، خود درس مهمی برای مسئولین مربوطه در کشور ما است و به عنوان نمونه مسئول آموزش و پرورش شهرستان فنوج زاهدان باید بگوید که بر اساس کدام مطالعه و یا چه شواهدی به این نتیجه رسیده که باید دوره ی آموزشی پیشگیری از آزار و سوء استفاده جنسی از کودکان را برای دانش آموزان 7 تا 12 ساله، اعم از دختر و پسر برگزار نماید؟! (21)
منابع هم سایت های این وری نیست
iran84 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 02-21-2018   #10 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
bad_goyim's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : شواهد تکان دهنده از اجرای 2030/ آموزش جنسی بدهید تا بچه‌هایتان ایدز نگیرند!

نوشته اصلي بوسيله canary نمايش نوشته ها
میگن به جای پاک کردن صورت مسئله باید اونو حل کرد ولی مشکلی اینجاست که گاهی حل کردن یک مسئله هزار تا مسئله جدید ایجاد میکنه و تمام هزینه های انسانی،اخلاقی و مالی رو صرف حل این مسئله های جدید میکنه.
پدر و مادری بچشونو محدود نمیکنن و اون بارداری ناخواسته رو تجربه میکنه.دولتی که سقط جنین رو محدود نمیکنه و ملیون ها بچه ی سقط شده رو رو دست ملت میذاره،زنی که بعد از سقط جنین افسردگی میگیره و هزینه درمانی رو دست مملکت میذاره و همینطور مشکلات جدید یکی یکی پدید میان.
بله تمام مسائل اساسا بقول خارجی‌ها یک trade-off هست. این شلوغ کاری‌ها که ما یک مورد از یک چیزی را هم نمیخواهیم در واقع یکطرفه کردن مساله و ضرر از طرف دیگر هست. البته کسانی که این کمپین‌ها را راه میاندازند (و نه مردم عادی) خوب این چیزها را میفهمند ولی تنها جنبه شوراندن ملت را برای آنها دارد.
bad_goyim آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 02-21-2018   #11 (لینک نوشته)
هم میهن دوست
 
r.salari's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : شواهد تکان دهنده از اجرای 2030/ آموزش جنسی بدهید تا بچه‌هایتان ایدز نگیرند!

والا من نه می گم سکوت و پاک کردن صورت مسئله جوابه، نه در موقعیتی هستم که بخوام بدنم برای بچه ها چه روشی بهتره. فقط می خواستم بگم این طرح جامع آموزش جنسی رو هم لیبرال های ما از لیبرال های غربی یاد گرفتن، یعنی این لیبرال های ما اینو هم از خودشون ندارن.
r.salari آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 02-21-2018   #12 (لینک نوشته)
فعال هم میهن
 
haghnegar's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : شواهد تکان دهنده از اجرای 2030/ آموزش جنسی بدهید تا بچه‌هایتان ایدز نگیرند!

نوشته اصلي بوسيله iran84 نمايش نوشته ها
نتایج تحقیقات بعضا اینو نشون میده


منابع هم سایت های این وری نیست
آموزش مسائل جنسی با ترویج رابطه جنسی فرق دارد... الآن بسیاری از جوانان در ایران رابطه جنسی برقرار میکنند اما آمار مشخص و دقیقی درباره آنها نیست... حتی درباره تعداد دقیق مبتلایان به بیماریهای مقاربتی هم آمار نداریم... آیا آموزش دادن به معنای ترویج است؟؟!! پس آموزش دفاعی در دوران دبیرستان لابد ترویج استفاده از کلاشینکف و جنگ و خونریزی است نه؟؟!!!!!!!!!!
haghnegar آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 02-21-2018   #13 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
iran84's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : شواهد تکان دهنده از اجرای 2030/ آموزش جنسی بدهید تا بچه‌هایتان ایدز نگیرند!

نوشته اصلي بوسيله haghnegar نمايش نوشته ها
آموزش مسائل جنسی با ترویج رابطه جنسی فرق دارد... الآن بسیاری از جوانان در ایران رابطه جنسی برقرار میکنند اما آمار مشخص و دقیقی درباره آنها نیست... حتی درباره تعداد دقیق مبتلایان به بیماریهای مقاربتی هم آمار نداریم... آیا آموزش دادن به معنای ترویج است؟؟!! پس آموزش دفاعی در دوران دبیرستان لابد ترویج استفاده از کلاشینکف و جنگ و خونریزی است نه؟؟!!!!!!!!!!
روش آموزش جامع فرق دارد
تو مطلب هم که نوشته شده!
دکتر مینو محرز در مهر ماه سال 1394 در سخنرانی خود در نشست تخصصی «سلامت زنان و رفتارهای پرخطر» می گوید: «ما از نظر علمی کلمه ی تن فروش را یک انگ می دانیم. چون همان جور که گفتم جزء اولین شغل ها بوده! (لابد مِن باب «الفضل لِلمتقدّم!») ما می گوییم صنعت سکس و اسم آن خانم را نمی گوییم تن فروش؛ بلکه می گوییم زن کارگر جنسی! بنابراین خواهشم این است که این کلمه را به کار نبریم... ما صنعت سکس می گوییم و کارگر جنسی، حالا چه زن و چه مرد! ... ما نباید بر روی این زنان انگ بگذاریم، نباید سعی کنیم شغل آنها را عوض کنیم! بلکه باید آنها را سالم نگه داریم تا جامعه مصون بماند!»

نگارنده قبلا از «فقر فهم فرهنگی» برخی از مدیران وزارت بهداشت نوشته بودم، اما وقتی اظهارنظرهای وقیحانه و بی پایه این متخصص بیماری های عفونی را از نظر می گذرانیم به خوبی در می یابیم که دیگر اینجا مسئله، فقر فهم فرهنگی نیست، بلکه علنا با «بی شعوری فرهنگی» مواجهیم. با کمال تاسف این فرد، عضو کمیته کشوری ایدز و رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران است و حقیقتا اگر خروجی تصمیمات چنین افرادی، چیزی جز این بود که اکنون شاهد آنیم، جای تعجب داشت.

شواهد تکان دهنده از اجرای 2030/ آموزش جنسی بدهید تا بچه‌هایتان ایدز نگیرند!
داره میگه شغل!

مسئولان پیگیر آموزش جنسی می گویند: «دیگر آن زمان گذشته است که اگر ما اطلاعات مربوط به مسائل جنسی را در اختیار نوجوان قرار ندهیم، او نتواند این اطلاعات را کسب کند. می رود از فضای مجازی و فیلم های مبتذل آن اطلاعات را به دست می آورد و همین مسئله سبب انحراف وی می شود»

اما در مورد این استدلال نیز باید چند نکته را متذکر شد: نخست این که آیا واقعا نوجوان برای دریافت اطلاعات جنسی است که به سراغ فضای مجازی و فیلم های مبتذل می رود؟

در پاسخ باید گفت: موضوع برای دختر و پسر متفاوت است. پسر عمدتا برای پاسخ به نیاز جنسی به سراغ این مفاسد می رود، در حالی که دختر بیشتر برای کنجکاوی، به این عمل غیر اخلاقی می پردازد. پس لااقل پسران، برای علم آموزی و دانش اندوزی به سراغ این منابع نمی روند و اگر معلمین به آنها اطلاعات معتبر بدهند هم، تا آن زمان که به نیاز طبیعیشان پاسخ داده نشود، ابدا تضمینی وجود ندارد که دست به دامان این منابع نشوند و از تاثیرات منفی آنها در امان بمانند.

در مورد دختران نیز باید گفت که پاسخ دادن به کنجکاوی هایشان آنچنان فایده ای ندارد، زیرا اساسا کنجکاوی حد یقفی ندارد. بر فرض که دختری، پاسخ سوالاتش را از معلم و مدرس گرفت، حال اگر باز کنجکاویش در سطحی بالاتر گل کرد چه؟! پس آموزش با هدف ارضای کنجکاوی دانش آموز، آن هم در بحثی مانند مسائل جنسی، هرگز معقول به نظر نمی آید. این کنجکاوی ها نیز معمولا، پس از ازدواج دختران به صفر می رسد، نه لزوما به این دلیل که پاسخ سوال هایشان را گرفته اند، بلکه به این علت که نیاز جنسی- عاطفیشان ارضا شده است.

البته آموزش برخی مسائل، مانند «نکات بهداشتی در سنین بلوغ»، «نحوه ی صحیح مواجهه و تعامل با جنس مخالف» و «تکالیف شرعی پس از بلوغ» لازم است که بهتر است همین آموزش ها نیز از طریق والدین صورت گیرد. همچنین موضوعاتی از قبیل «نحوه ی پاسخ به سوالات جنسی کودک و نوجوان»، «تغذیه ی نوجوانان در سنین بلوغ»، «مسائل پیرامون خواب و استحمام کودک و نوجوان» و «حفظ حدود و حریم ها در مسائل جنسی» نیز باید به والدین کودکان و نوجوانان آموزش داده شود.

با وجود این توضیحات، این سوال همچنان باقی می ماند که: چرا برخی از مسئولین در داخل کشور مجدانه پیگیر ورود آموزش جنسی به مدارس هستند؟
من با این دیدگاه با عذرخواهی از شما کاملا موافقم
هیچ معنا ندارد این مسائل در مدارس مطرح شود
iran84 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 02-21-2018   #14 (لینک نوشته)
هم میهن دوست
 
sasan34's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : شواهد تکان دهنده از اجرای 2030/ آموزش جنسی بدهید تا بچه‌هایتان ایدز نگیرند!

بنظرمن حتی باید به کودکان از سنین مهدکودک آموزشهای مربوط به نقاط حساس جنسی بدن را آموزش داد. با توجه به جنون جنسی روبه ازدیاد در ایران و وفور گزارشات آزارهای جنسی در همه نقاط کشور ، باید خطر را جدی در نظر بگیریم و سعی کنیم کودکانمان را از دست افراد روانی مصون کنیم . پیشگیری بسیار بهتر از درمان هست.
sasan34 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 02-21-2018   #15 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
iran84's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : شواهد تکان دهنده از اجرای 2030/ آموزش جنسی بدهید تا بچه‌هایتان ایدز نگیرند!

نوشته اصلي بوسيله sasan34 نمايش نوشته ها
بنظرمن حتی باید به کودکان از سنین مهدکودک آموزشهای مربوط به نقاط حساس جنسی بدن را آموزش داد. با توجه به جنون جنسی روبه ازدیاد در ایران و وفور گزارشات آزارهای جنسی در همه نقاط کشور ، باید خطر را جدی در نظر بگیریم و سعی کنیم کودکانمان را از دست افراد روانی مصون کنیم . پیشگیری بسیار بهتر از درمان هست.
این اسمش پیشگیری نیست
اگر قرار بود نتبجه بده در کشورهای خارجی نتیجه می داد
iran84 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را نپسندیده اند :
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is فعال
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهاي HTML غير فعال است
Trackbacks are غير فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


ساعت جاري 04:26 AM با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.