خبر خوش رئیس دانشگاه آزاد برای فارغ التحصیلان جوان دوره دکتری + جزئیات
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > دانشگاه ، فناوری و علوم پزشکی > دانشگاه و دانشجویان
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

دانشگاه و دانشجویان بحث و گفتگوی دانشجویان عزیز و بررسی مسائل مربوط به دانشجویان و دانشگاه

پاسخ
 
LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 03-12-2018   #1 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
fompack's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض خبر خوش رئیس دانشگاه آزاد برای فارغ التحصیلان جوان دوره دکتری + جزئیات

خبر خوش رئیس دانشگاه آزاد برای فارغ التحصیلان جوان دوره دکتری + جزئیات
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تصمیم ما بر این است از افرادی که بالای ۷۵ سال سن دارند و همچنان در دانشگاه آزاد تدریس می‌کنند قدردانی کرده و به ازای قطع همکاری با هر عضو هیئت علمی بازنشسته، سه عضو هیئت علمی جوان جذب کنیم.
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاداسلامی در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی که با دستور کار بررسی طرح ساماندهی اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، با تبریک ایام ولادت حضرت زهرا (س) و فرا رسیدن سال‌نو، اظهار داشت: از اینکه در جمع نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی حضور دارم بسیار خرسندم و از وکلای ملت که مدافع حقوق موکلان خود هستند، قدردانی می‌کنم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به موضوع عدم تمدید قرارداد 168 نفر از اعضای هیئت علمی واحد علوم و تحقیقات که از سوی خانم فاطمه سعیدی نماینده مردم تهران در مجلس در این جلسه مطرح شد، اظهار داشت: این 168 نفر کسانی هستند که از بین 400 عضو هیئت علمی نیمه وقت واحد علوم و تحقیقات روال جذب آنها به طور کامل طی نشده و موضوعی که برای آنها پیش آمده اخراج یا لغو قرداد نبوده، بلکه همکاری با آنان موقتا به صورت حق التدریسی ادامه دارد تا روال جذب شان براساس آئین نامه طی شود.

وی ادامه داد: براساس قانون، دانشگاه تا پیش از احراز شرایط علمی و عمومی اعضای هیئت علمی فقط یک سال اجازه همکاری با آنان را دارد و بیش از این مدت، همکاری با اعضای هیئت علمی که شرایط عمومی و علمی آنها احراز نشده، خلاف قانون است و بنده هم قانون را در مورد این 168 عضو هیئت علمی اجرا کردم.
**باید تدبیری برای 20 هزار دانش‌آموخته دکتری داشته باشیم

فرهاد رهبر تاکید کرد: باید تدبیری برای 20 هزار دانش‌آموخته دکتری که تربیت کرده‌ایم، داشته باشیم.در حال حاضر این 20 هزار فارغ التحصیل دکتری پشت در جذب هیئت علمی در دانشگاه‌ها قرار گرفته‌اند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: علاوه بر این 20 هزار دانش آموخته دکتری، 47 هزار دانشجوی دکتری در حال تحصیل داریم که بخش قابل توجهی از آنها به امید عضویت در هیئت علمی دانشگاه‌ها درس می‌خوانند؛ هر چند که چنین تصور و آینده‌نگری از سوی فارغ التحصیلان دوره دکتری الزاما هدف‌گذاری درستی نیست.

فرهاد رهبر درباره کسانی که مشمول طرح ساماندهی اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفتند،گفت: همانطور که درباره 168 عضو هیئت علمی واحد علوم و تحقیقات توضیح دادم، گروه اول کسانی هستند که به عنوان عضو هیئت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی به کار گرفته شده‌اند، اما مراحل جذب آنها به طور کامل طی نشده و براساس قوانین و ضوابط ما نمی‌توانیم بیش از یک سال با آنها همکاری داشته باشیم، اما می‌توانیم همکاری‌مان را به صورت حق‌التدریسی ادامه بدهیم تا مراحل احراز شرایط عمومی و علمی این افراد طی شود.

**جزئیات طرح ساماندهی اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد

وی اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی دارای 30 هزار عضو هیئت علمی است که 26 هزار نفر آن اعضای هیئت علمی تمام وقت مختص دانشگاه آزاد هستند و 4 هزار نفر دیگر به صورت تمام وقت و نیمه وقت در دانشگاه‌های دولتی مستخدم هستند و همزمان به صورت تمام وقت، نیمه وقت و یا حق التدریسی در چند واحد با دانشگاه آزاد اسلامی همکاری دارند و برخی از این افراد گروه دومی هستند که در طرح ساماندهی، وضعیت قراردادی آنها به صورت حق‌التدریس در آمده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در توضیحی درباره گروه دوم، اظهار داشت: براساس ماده 21 آیین نامه استخدامی اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری، «ساعت خدمت اعضا 40 ساعت در هفته می‌باشد که ساعات حضور آنان مطابق با برنامه ابلاغی مؤسسه، در طول روزهای کاری هفته توزیع میگردد.» حال سوال اینجاست افرادی که در دانشگاه تهران یا دانشگاه صنعتی شریف، صنعتی امیر کبیر و... عضو هیئت علمی تمام وقت هستند چگونه می‌توانند 40 ساعت حضور خود در دانشگاه ها را پر کنند و 40 ساعت هم در دانشگاه آزاد اسلامی تدریس داشته باشند؟‌برخی از این اساتید کلاسی را که باید 16 جلسه در آن حضور داشته باشند را به دستیاران خود می‌سپارند.

**باید قوانین را اجرا کنیم حتی اگر فحش بخوریم یا شائبه سیاسی‌کاری مطرح کنند

فرهاد رهبر خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: اجازه بدهید بنده به عنوان مجری قوانینی که شما در مجلس وضع کردید، به قانون عمل کنم ولو اینکه به من فحش بدهند یا شائبه سیاسی کاری مطرح کنند.

وی ادامه داد: گروه سومی که مشمول طرح ساماندهی اعضای هیئت علمی شده‌اند، کسانی هستند که از دانشگاه‌های دیگر بازنشسته شده‌اند و مجددا به استخدام دانشگاه آزاداسلامی در آمده‌اند. تصمیم ما بر این است از افرادی که بالای 75 سال سن دارند و همچنان در دانشگاه آزاد تدریس می‌کنند قدردانی کرده و به ازای قطع همکاری با هر عضو هیئت علمی بازنشسته، سه عضو هیئت علمی جوان جذب کنیم.اگر تشخیص مجلس این است که به جای جوانان با همین اساتید بازنشسته همکاری‌مان را ادامه بدهیم، ما حاضریم این کار را انجام دهیم.
فرهاد رهبر در پاسخ به اظهارنظر یکی از نمایندگان مردم در خانه ملت که طرح ساماندهی اعضای هیئت علمی را شتابزده قلمداد کرده بود، گفت: این روند به هیچ وجه شتاب‌زده نبوده و سیاست‌گذاری آن از نیمه ترم اول 96 آغاز و به واحدها اطلاع‌رسانی شد تا در برنامه‌ریزی برای نیمسال دوم سال تحصیلی 97-96 خلأیی در واحدها ایجاد نشود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: ما در برنامه‌ریزی و اجرای سیاست‌ها هیچ عجله و شتابی نداریم، اما فرصت‌ها همچون ابر در حال گذر هستند و اگر از فرصت‌ها به درستی بهره‌برداری نکنیم، نمی‌توانیم به مشکلات مردم رسیدگی کنیم.

وی افزود: از بین 2 هزار و 800 عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی که مشمول این طرح شدند، عده معدودی جوسازی کردند، به عنوان نمونه درباره استادان دانشگاه تهران که در دانشگاه آزاد اسلامی هم تدریس دارند، چندی پیش معاون آموزشی دانشگاه تهران در نامه‌ای به دکتر رهایی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد خواسته بود که استادان دانشگاه تهران که در دانشگاه آزاد همکاری دارند را معرفی کند تا موضوع مورد بررسی قرار بگیرد.

** حضورم در دانشگاه آزاد در قالب حکم ماموریت موقت و با اجازه دانشگاه تهران است

فرهاد رهبر در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه رئیس و معاونان دانشگاه آزاد اسلامی همگی اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های دولتی هستند و براساس طرح ساماندهی حضور آنها هم در این دانشگاه دارای اشکال است، تصریح کرد: بنده با افتخار عضو هیئت علمی تمام وقت دانشگاه تهران هستم و برای حضور در دانشگاه آزاد اسلامی با دانشگاه تهران مکاتبه کرده‌ام و موافقت این دانشگاه را در قالب حکم ماموریت موقت اخذ کردم. حضور به عنوان رئیس دانشگاه آزاداسلامی آیین‌نامه استخدامی اعضای هیئت علمی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: 8 ساعت موظفی هیئت علمی خود را به طور کامل در دانشگاه تهران می‌گذرانم، در مورد حضور دکتر رهایی، دکتر پورعباس، دکتر طهرانچی، دکتر رنجبر و سایر معاونان دانشگاه آزاد اسلامی هم موضوع به همین روال است.

فرهاد رهبر در پایان این نشست با قدردانی از حسن نظر نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دانشگاه آزاداسلامی از پیگیری آنها نسبت به مسائل دانشگاه آزاد اسلامی ابراز رضایت و خرسندی کرد.
fompack آفلاين است   پاسخ با نقل قول
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is فعال
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهاي HTML غير فعال است
Trackbacks are غير فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


ساعت جاري 05:46 AM با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.