آیا واقعا بچه های نسل جدید باهوش تر از نسل های قبلی هستند؟
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > طنز ، تفریح و سرگرمی > مطالب جالب و خواندنی
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

پاسخ
 
LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 04-16-2018   #1 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
fompack's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض آیا واقعا بچه های نسل جدید باهوش تر از نسل های قبلی هستند؟

آیا واقعا بچه های نسل جدید باهوش تر از نسل های قبلی هستند؟
نسل آی جین. نسل هزاره سوم، نسل هوشمند، نسلی که با تلفن همراه هوشمند و اینترنت متولد شده است. نسل هزار سوم و بچه های نسل جدید باهوش ترین نسل روی کره زمین تا به امروز به دلیل هوش زیاد خود فرمول شکاف نسل ها را بر هم زده و آن را به هم پوشانی نسل ها تبدیل کرده است. نسلی که به ما یاد می دهد یا باید همیشه در حال یادگرفتن و پیشرفت باشیم یا هر چه زودتر از گردونه زندگی خارج شویم.
دهه چهلی ها معمولا همراه بودند، فداکار و مشارکت پذیر، دهه پنجاهی ها تحمل کننده های خوبی بودند و تقریبا با هر چیزی کنار می آمدند، دهه شصتی ها پر انرژی بودند و یاد گرفتند در برابر نسل قبلی بایستند و حق خود را طلب کنند. دهه هفتادی ها سرکش شدند، دهه هشتادی ها تقریبا رها و حالا که نوبت به دهه نودی ها و بچه های نسل جدید رسیده به نظر می رسد خیلی بیشتر از سن شان می دانند طوری که تقریبا والدین در برابر آن ها احساس ناتوانی می کنند.

اختلاف یا شکاف نسل ها که به تفاوت های دو نسل پشت سر هم معمولا با فاصله زمانی ۲۵ ساله بوجود می آید یک امر بسیار طبیعی است. ربطی هم به فرهنگ شرقی یا غربی ندارد. زمانی که ما در کشمکش با ورود بچه های نسل جدید بعد از انقلاب یعنی دهه شصتی ها به جامعه بودیم یک معلم انگلیسی می گفت چه قدر بچه های ایران خوب هستند. ما در انگلستان حتی بچه های دبستانی را نمی توانیم کنترل کنیم.

این همه تغییر بین نسل ها از کجا می آید؟ آیا راهی وجود دارد تا بتوانیم یک راه ارتباطی بین دو نسل پیدا کنیم؟ آیا بچه های نسل جدید باهوش تر هستند؟ در نت نوشت امروز بخوانید.بچه های امروز سرکش و غیرقابل کنترل هستند؟
بچه های امروزی یا بچه های نسل جدید بخصوص دهه اخیر تا چشم خود را باز کرده اند تلفن همراه، ماهواره و اینترنت و شبکه های اجتماعی جزء جدایی ناپذیر زندگی و حتی آموزش و پرورش شان شده است. در واقع بچه های امروز با وسایل ارتباطاتی هوشمند امروز متولد می شوند. بسیاری از نوجوانان امروزی مخالفانی هستند که حتی نام نسل Z را برخود گذاشته اند. آخرین حرف الفبای زبان انگلیسی که در یونانی هم معنای زنده همیشه جاوید می دهد. یا به قول خودشان اند end. آیا باید آن ها را iGen یا نسل هزاره سوم بنامیم یا نمونه ای جدید که دیگر حتی برده شبکه های اجتماعی نیست و تقریبا با هر چیزی مخالفت خود را نشان می دهد.

بعد از حادثه تیراندازی در مدرسه استومن داگلاس در ایالت فلوریدا اما گونزالز دختری ۱۸ ساله با موی سر تراشیده، شلوار جین پاره می پوشد و با هشتک NeverAgain# (دوباره هرگز) عضو جنبش منع قانونی اسلحه در ایالت متحده آمریکا شده است که جمهوری خواهان را به چالش می طلبد. یا نوئمی وادلر Noemi Wadler یازده ساله که با گفته اش روی آنتن زنده تلویزیون «یک دختر امروزی آمریکایی – آفریقایی داستانشان تیتر صفحه اول روزنامه ها نیست» به یکی از چهره های معروف این نسل مشهور شده است. یا دیوید هوگ David Hogg دانش آموز دیگری از مدرسه داگلاس فلوریدا است که بارها با سیاستمداران محلی پس از حمله مسلحانه در مدرسه درگیر شده و بال و پر آن ها را ریخته است.

آیا باید آن ها را سرکش و افسارگسیخته نامید یا اعتقاد داشت این کودکان وبچه های نسل جدید با روش خودشان اعتراض می کنند. جولی لیتکوت هایمز Julie Lythcott-Haims نویسنده کتاب «چگونه یک بزرگسال تربیت کنیم؟» اعتقاد دارد هر چند وسایل ارتباط جمعی تاثیرات مفیدی داشته ولی استفاده مداوم از آن ها و عدم تعامل اجتماعی مستقیم آثار مخرب خود را در نوجوانان دارد نشان می دهد.

لیزا دامور Lisa Damour روانشناس نیز می گوید هر چند شیفته چنین تغییرات شگرفی در نسل جدید شده است ولی وقتش است بدانیم نسل جدید نسل متفاوتی است. به عقیده او نسل امروز صریح صحبت می کند، واضح و روشن پیامش را بیان و در سخت ترین شرایط بسیار خونسرد رفتار می کند.

بچه های نسل جدید باهوش تر هستند؟
بچه های نسل جدید که امروز در سراسر جهان به آی جین iGen معروف است که شاید بتوانیم به دلیل استفاده از اینترنت و تلفن های هوشمند معادل آی جین را نسل هوشمند بنامیم، از زمانی که به دنیا می آید در معرض انواع و اقسام اطلاعات قرار دارد. نسل هزاره سوم با اینترنت و تلفن هوشمند متولد شده است، خوب می داند چگونه از خودش مراقبت و از حقش دفاع کند.

آمارهای جدید نشان می دهد حاملگی در دختران نوجوان، استفاده از الکل و سیگار، تصادفات رانندگی در جوامعی مثل آمریکا بین ۳۰ تا ۶۰ درصد نسبت به دهه ۷۰ میلادی کاهش نشان می دهد. آمارهای بررسی شده بین سال های ۱۹۷۶ تا ۲۰۱۶ در آمریکا نشان می دهد رفتارهای پرخطر جنسی و تصادفات ناشی از استفاده الکل در نسل امروز کاهش چشمگیری داشته است. یکی دیگر از ویژگی های نسل جدید این است که دیرتر مشغول به کار و ترک خانواده و شروع زندگی مستقل می شوند. هر چند آن ها مثل نسل های پیش از خود شاد نیستند و آمار خودکشی در نسل امروز نسبت به نسل های قبلی افزایش نشان می دهد. در عین حال نسل جدید بودن در اتاقش و کارکردن با تلفن همراه را با بودن در یک مهمانی ترجیح می دهد. در واقع نسل امروز بودن با تلفن همراهش را به هر چیزی دیگری ترجیح می دهد.

همین مساله باعث شد تا یونیسف تحقیقی را در مورد استفاده از تلفن های هوشمند انجام دهد. مطالعات که در دسامبر ۲۰۱۷ به طور رسمی منتشر شد اعلام کرد که استفاده معمول – یعنی نه زیاد نه کم – نه تنها تاثیر منفی بر رشد فکری کودکان و نوجوانان ندارد بلکه آن ها را باهوش تر می کند.

همه محققان، روان شناسان و جامعه شناسان متفق القول اعتقاد دارند نسل امروز نسل باهوش تری نسبت به نسل های پیشین است. آن ها خیلی خوب قوانین را می فهمند، شرایط را خیلی خوب تجزیه تحلیل می کنند، هنگام مکالمه و بحث و اظهار نظر با بزرگسالان کم نمی آورند، در صورتی که به فرد بزرگتر از خودشان اعتماد کنند به خوبی با او کنار می آیند و تعامل اجتماعی برقرار می کنند. آن ها با اینترنت و تلفن هوشمند کارهای خارق العاده ای انجام می دهند. تقریبا هر چیزی را با اینترنت تلفن همراه شان جست و جو می کنند و اطلاعات دقیقی نسبت به آن دارند.

در صورتی که آنان را خوب درک کنیم می توانیم بگوییم امروز نمی توان از شکاف نسل ها که باید از هم پوشانی نسل ها صحبت کرد. نسل امروز در جامعه آمریکا برخلاف اجداد خود که نژاد پرستی را رواج می داد، به این آگاهی رسیده است که ورود یک سیاه پوست را به کاخ سفید یک امر بدیهی و یک حق طبیعی بداند.

چه باید بکنیم؟
والدین کودکان و نوجوانان و بچه های نسل جدید باید نسل امروز را همان گونه که هست قبول کنند. از او بخواهند مسئولیت کارها و تصمیم گیری هایش را به عهده گیرد. با او گفت و گو داشته باشند. آن ها را در کارها و مشورت های خانوادگی حتی از سنین کم مشارکت دهند. نسل امروز با سرعت و قدرت به پیش می رود و والدین باید آموزش های لازم را ببینند تا از آنها عقب نیفتند. چرا که نسل امروز آن قدر توانایی دارد در حالی که تلفن همراه هوشمند در دستش است به بزرگسالان یاد بدهد چه کنند و چه نکنند. در واقع نسل امروز نسلی فوق العاده و باهوش ترین نسل بشر تا به امروز بر روی کره زمین است. والدین امروزی تنها نباید به فکر تربیت فرزندان خود باشند بلکه باید همراه با فززند خود بزرگ شوند.

نسل امروز آنقدر باهوش است که شکاف بین نسل ها را از بین برده و بزرگسالان جامعه را که نتوانند پا به پای آن ها یاد بگیرند، خود را تربیت کنند و درک بهتری از زندگی داشته باشند به راحتی پشت سر می گذارد. نسل امروز به ما می آموزد تا آخرین لحظه عمر باید در فکر آموزش و پرورش خود باشیم در غیر این صورت سریع تر کهنه شده از گردونه زندگی خارج می شویم و در موزه جای می گیریم.

منبع:

nytimes.com
fompack آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 04-16-2018   #2 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
mamankhanum's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : آیا واقعا بچه های نسل جدید باهوش تر از نسل های قبلی هستند؟

اینها اولین نسلی هستند که به والدین خودشون آموزش میدهند...
تکامل انسان نسل به نسل دارد اتفاق می‌افتد و بعلت تغییرات زیاد این تکامل کاملا محسوس هست.
__________________

Always Do Your Best
What You Plant Now,You Will Harvest Later
mamankhanum آفلاين است   پاسخ با نقل قول
5 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 04-16-2018   #3 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
mia12a's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : آیا واقعا بچه های نسل جدید باهوش تر از نسل های قبلی هستند؟

به نام خدا.

طبق یافته های دانشمندان و تحقیقاتی که کردند و از تلویزیون شنیدم،هر10 سال معادل یک دهه،3 واحد هوشی به ضریب هوشی افراد اضافه می شود.یعنی بچه های دهه 80 از 70 باهوش تر و 90 از 80باهوش تر هستند.اینو خودم در نزدیکام دیدم،واقعا بوده.منطقیه.
__________________
إنَّ اللّه عَزَّ و جَلَّ بَعَثَنِي رحمَة لِلْعالَمینَ وَ لِأَمْحَقَ الْمَعَازِفَ وَ المَزَامِیرَ وَ امُورَ الْجَاهِلِیَّةِ وَ الأَوْثَانَ الکافی،ج396،6

خداوند عزّ و جلّ مرا برای رحمت به جهانیان و نابود ساختن آلات موسیقی،امور(مرسوم) جاهلیت و بتها به نبوت مبعوث ساخت.
mia12a آفلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 04-16-2018   #4 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
m0in's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : آیا واقعا بچه های نسل جدید باهوش تر از نسل های قبلی هستند؟

بله خیلی زیاد و به طور عجیبی هم باهوش هستن
مخصوصا بعضیاشون رو آدم میبینه مخش سوت میکشه
ما بچه بودیم شبیه مُنگل ها بودیم .بچه های الان اصلا یه چیز دیگه اند.
m0in آفلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 04-16-2018   #5 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
lordalireza1998's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : آیا واقعا بچه های نسل جدید باهوش تر از نسل های قبلی هستند؟

نمیشه گفت باهوشن. اطلاعاتشون زیاده.
__________________
https://www.aparat.com/v/RFKMj
lordalireza1998 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 04-16-2018   #6 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
ramin23's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : آیا واقعا بچه های نسل جدید باهوش تر از نسل های قبلی هستند؟

نسل جدید از پنج سالگی توسط اطلاعات و ارتباطات مجازی جهان دیده میشود!
این جهان دیدگی قبل از گرفتار شدن به شخصیت ها و باورهای وارد شده او را مخالف تر،کنجکاوتر،دیرباورتر و صریح تر میکند!

نسل امروز در اوج احترام و آزادی پرورش می یابد و این باعث میشود دارای عزت نفس و خلاقیت بی سابقه ای بشود!

نسل امروز در اوج راحتی،سلامت تغذیه و سلامت روانی بسر میبرد و همین کافیست که او نسبت به نسل های قبل از همه لحاظ بهتر باشد!


بنظر میرسد این جهش در دهه های بعدی کند یا متوقف شود!چونکه این شرایط خوب دیگر خیلی خوبتر از این نمیشود در نتیجه به روند یکنواخت وارد میشود!
ramin23 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 04-16-2018   #7 (لینک نوشته)
کاربر عضو
 
abdolmanaf.'s Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : آیا واقعا بچه های نسل جدید باهوش تر از نسل های قبلی هستند؟

آره این مقاله رو چند وقت پیش به زبان اصلی خوندم. گسترش رسانه های مجاری در عین اینکه باعث کاهش فرزندان ناخواسته و حاملگی در سنین پایین و مصرف مواد و سو مصرف الکل شده، از سوی دیگر افسردگی و میل به خودکشی را هم بیشتر کرده. به هر حال این یک شمشیر دولبه است و رسیدن به تعادل همیشه سخت.

بچه های امروزی بیشتر متکی به خانواده خودشان هستند. نویسنده می گفت در دهه هفتاد و هشتاد اکثر بچه ها بعد هجده سال مستقل می شدند اما الان وابستگی شان به خانواده خیلی بیشتر شده. دقت کنیم که کسانی که بنیان گذاران رسانه های مجازی امروزی بودند همچون گیتس و جابز و غیره خیلی زود از خانواده خودشان جدا و مستقل شدند. جابز هنوز هجده سال نداشته که خانواده را ترک کرد و رفت دنبال سرنوشت خودش.

به هر حال اینکه افراد دنبای بیرون را کمتر می بینند و کمتر دنبال ماجراجویی هستند می توانند جلوی خیلی موفقیت ها و کشف ها و شناخت ها را بگیرد. درست است که وب اطلاعات زیادی را در دسترس شما قرار می دهد اما به قول آن نویسنده و تحلیلگر، بیشتر "اقیانوس هایی به عمق یک بند انگشت" درست می کند که معمولا نمی شود به بازده کافی آن امیدوار بود. اینکه فردی در گستره ای کمتر در دنیای واقعی شناخت هایی عمیق تر کسب کند بی شک پُرثمرتر خواهد بود تا در فضای وب نصفه و نیمه به هر موضوعی یک گاز مختصر بزند و اظهار نظرهای بیخود در باب چیزی که در باب آن خوب آگاهی و شناخت کسب نکرده بکند.
abdolmanaf. آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 04-16-2018   #8 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
mia12a's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : آیا واقعا بچه های نسل جدید باهوش تر از نسل های قبلی هستند؟

نوشته اصلي بوسيله ramin23 نمايش نوشته ها
نسل جدید از پنج سالگی توسط اطلاعات و ارتباطات مجازی جهان دیده میشود!
این جهان دیدگی قبل از گرفتار شدن به شخصیت ها و باورهای وارد شده او را مخالف تر،کنجکاوتر،دیرباورتر و صریح تر میکند!

نسل امروز در اوج احترام و آزادی پرورش می یابد و این باعث میشود دارای عزت نفس و خلاقیت بی سابقه ای بشود!

نسل امروز در اوج راحتی،سلامت تغذیه و سلامت روانی بسر میبرد و همین کافیست که او نسبت به نسل های قبل از همه لحاظ بهتر باشد!


بنظر میرسد این جهش در دهه های بعدی کند یا متوقف شود!چونکه این شرایط خوب دیگر خیلی خوبتر از این نمیشود در نتیجه به روند یکنواخت وارد میشود!
به نام خدا.

درود.این که کودک و بچه در سنین اول زندگی با فرآیند و مفهوم فناوری اطلاعات و ارتباطات آشنا باشه و تا سطحی درگیر آن شود،چیزی خوبی نیست.در خبرها خوندم و از زبان کارشناسان حوزه رسانه،در آمریکا اگر بچه ای قبل از 13 سالگی از شبکه اجتماعی استفاده کند و ابزارهای مرتبط،سرپرست خانواده مورد بازخواست قرار می گیره و بچه از آن خانواده گرفته می شود.البته حدس می زنم این محدودیت سنی در آینده کمی تغییر کند چون همان طور که در پست قبلیم گفتم در هر 10 سال،3 واحد هوشی به ضریب هوشی افراد متولد شده اضافه می شود.این افزایش،خود افزایش درک محیط پیرامونی رو هم به دنبال میاره به صورت کلی.بماند استفاده از ابزار ها و دسترسی راحت به آن ها،محیط خانواده و ... و در ارتباط گیری با مفاهیم نو کمک بهتری می کنه.من این طور برداشت می کنم.هر سنی اقتضائات زمانی و مکانی خود را دارد و این که در کشورهای پیشرفته مانند آمریکا،شبکه های اجتماعی در دسترس کودک به سادگی آنچه که در کشورهای جهان سوم مثل ایران رخ می دهد نیست و در چارچوبی دقیق پی ریزی شده.
مورد بعدی گفتید در اوج احترام و آزادی پرورش می یابند،مصداق هاش رو هم بیان کنید؟ اگر مصداق هایی و تعاریفی که در ذهن دارید،درست است،حرف شما بدون شک درسته.
مورد آخر اوج سلامت تغذیه و سلامت روانی.بحث سلامت تغذیه حداقل در ایران و کشورهای مانند آن در اوج قرار نداره.بلکه نیاز به خیلی اصلاحات داره.پرسشی که برام پیش اومده در مورد اوج سلامت روانی اینه که طبق یافته های دانشمندان که از تارنمایی مانند zoomit.ir و ... خوندم استفاده از ابزار wifi به تنهایی باعث ناباوری،خشک شدن مغز و کاهش قدرت آن،مشکلات روحی و روانی زیاد از جمله پرخاشگری و مشکلات فراوان دیگر می شود.من در اطرافیانم می بینم بچه 4 5 ساله به طور مداوم با تلفن همراه در حال بازی است،به اینترنت متصل میشه و بازی بارگیری می کنه،فیلم می بینه و ... جدا از مضرات تلفن همراه،نور آبی صفحه،استفاده های مختلف از آن و کلی چالش های دیگر حداقل در ایران سلامت روانی در بین سنین خردسالی هم رعایت نمیشه آن چنان که شما ادعا می کنید.هممون میدونیم خیلی از پدر و مادرها یعنی بیشترشون برای این که بچه رو از خودشون برهانند و از سرخودشون وا کنند،براشون یک تلفن،تبلت و ... فراهم می کنند و زندگیشون تحت الشعاع آن ها قرار می گیره.اما من حداقل فعلا ندیدم در این اوضاع که این نوع کودکان در فرآیند ارتباطیشون اختلال آنچنانی ایجاد بشه.البته مضراتی که گفتم تدریجیه ولی باز هم تو ذهنم این مسائل هست.نظر شما چیه؟ حرفام اشتباهه؟
mia12a آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 04-16-2018   #9 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
moony's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : آیا واقعا بچه های نسل جدید باهوش تر از نسل های قبلی هستند؟

هوش هم مثل هر چیز دیگری پرورش داده بشه بیشتر رشد می کند تا سرکوب بشود
الان شرایط پرورش هوش یهتره
همین
__________________
می گویند حکومت ایران از قدرت امریکا هراس دارد؛ در پاسخ می گوییم اگر ما از شما هراس داشتیم، چگونه در دهه پنجاه شما را از ایران بیرون ریختیم و در دهه نود نیز شما را از کل منطقه بیرون راندیم.انسانى ترىن کتاب در مورد امام حسين

آیا واقعا بچه های نسل جدید باهوش تر از نسل های قبلی هستند؟

ويرايش توسط moony : 04-16-2018 در ساعت 03:31 PM
moony آفلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 04-16-2018   #10 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
patriotman's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : آیا واقعا بچه های نسل جدید باهوش تر از نسل های قبلی هستند؟

واقعا با هوش ترن ،ولی از مزیت محروم بودن از یه سری چیزا که در زمان وجود داشت ، بی بهره هستن.
بالا رفتن سطح فرهنگ والدین، آموزشهای دوران بارداری و مراقبتهای ویژه درباره بارداری و مسایل جانبیش و وجود مراکز آموزش مادران ، مکملهای دارویی و غذایی که در دوران بارداری به جنین و بعدش به نوزاد ارایه میشه ، و ....
فاکتورهایی هستن که باعث میشن بچه‌های نسل جدید باهوش تر باشند.

ويرايش توسط patriotman : 04-16-2018 در ساعت 03:22 PM
patriotman آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 04-16-2018   #11 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
mostafa_1366's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : آیا واقعا بچه های نسل جدید باهوش تر از نسل های قبلی هستند؟

خیر به هیچ عنوان اینطور نیست این که مثلا بلدن با موبایل کار کنن دلیل بر باهوش بودن نیست فراموش نکنید دو نسل قبل تر از اینا کسایی بودن که موبایل نداشتن اما اینقدر باهوش بودن که اینترنت و کامپیوتر و موبایل رو اختراع کنن.
__________________آیا واقعا بچه های نسل جدید باهوش تر از نسل های قبلی هستند؟
آیا واقعا بچه های نسل جدید باهوش تر از نسل های قبلی هستند؟
mostafa_1366 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 04-16-2018   #12 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
hyd111's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : آیا واقعا بچه های نسل جدید باهوش تر از نسل های قبلی هستند؟

رودخانه روانست و ما هم جاری ...
__________________
le genti Segui il tuo corso, e lascia dir

آیا واقعا بچه های نسل جدید باهوش تر از نسل های قبلی هستند؟
hyd111 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 04-16-2018   #13 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
shadow.world's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : آیا واقعا بچه های نسل جدید باهوش تر از نسل های قبلی هستند؟

به نظر من نمیشه گفت باهوش ترند میشه گفت در محیط و تحت شرایط بسیار متفاوتی در حال رشد هستند. اکثر پدر مادرها الان تحصیلات دارند تو هر خونه ایی سیستم های ارتباط جمعی فراوان وجود داره اسباب بازی بچه ها موبایل و تبلت شده کارتن ها هدف مند و اموزنده ساخته میشن برنامه ها با نگاه روانشناختی روی انتن میرن چند وقت پیش کارتن بی خانمان رو داشت پخش میکرد برادرزاده ام هی میپرسید عمو مادرش چرا نیست پدرش چرا مرد و...
کلاس درس های ما 60 نفره بود معلم های ما فوقش دیپلم داشتن ولی الان ....
__________________
دو قدم مانده که پاییز به یغما برود
این همه رنگ قشنگ از کف دنیا برود
هرکه معشوقه برانگیخت گوارایش باد
دل تنها به چه شوقی پی یلدا برود!
گله ها را بس کن
تا بجنبیم تمام است تمام
من وتو باورمان نیست که نیست
آیا واقعا بچه های نسل جدید باهوش تر از نسل های قبلی هستند؟
shadow.world آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 04-16-2018   #14 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
m0in's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : آیا واقعا بچه های نسل جدید باهوش تر از نسل های قبلی هستند؟

نوشته اصلي بوسيله ramin23 نمايش نوشته ها
ن

نسل امروز در اوج احترام و آزادی پرورش می یابد و این باعث میشود دارای عزت نفس و خلاقیت بی سابقه ای بشود!

نسل امروز در اوج راحتی،سلامت تغذیه و سلامت روانی بسر میبرد و همین کافیست که او نسبت به نسل های قبل از همه لحاظ بهتر باشد!

دقیقا ..
بچه های الان خیلی آزاد هستن و بهشون بها داده میشه در صورتی که نسل ما رو سرکوب میکردن
مثلا یک بار ما تو کلاش خیلی ساکت و دست به سینه نشسته بودیم.ناگهان بادی وزید ودرب کلاس رو باز کرد .یکی از بچه ها گفت "انگار درش اتوماتیکه"
معلم فورا بلند شد و یه سیلی محکم به صورت اون بچه زد و به همین مقدار اکتفا نکرد بلکه اون دانش آموز بیچاره رو از دو گوشش گرفت و از زمین بلند کرد و در هوا آویزونش کرد و پرتش کرد زمین
یعنی همش سرکوب و تنبیه.در صورتی که معلمای الان به روی بچه میخندن و اجازه میدن دانش آموز خودشو بسط بده ولی هی مارو منقبض میکردن و سرکوب.
m0in آفلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 04-16-2018   #15 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
ramin23's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : آیا واقعا بچه های نسل جدید باهوش تر از نسل های قبلی هستند؟

نوشته اصلي بوسيله mia12a نمايش نوشته ها
به نام خدا.

درود.این که کودک و بچه در سنین اول زندگی با فرآیند و مفهوم فناوری اطلاعات و ارتباطات آشنا باشه و تا سطحی درگیر آن شود،چیزی خوبی نیست.در خبرها خوندم و از زبان کارشناسان حوزه رسانه،در آمریکا اگر بچه ای قبل از 13 سالگی از شبکه اجتماعی استفاده کند و ابزارهای مرتبط،سرپرست خانواده مورد بازخواست قرار می گیره و بچه از آن خانواده گرفته می شود.البته حدس می زنم این محدودیت سنی در آینده کمی تغییر کند چون همان طور که در پست قبلیم گفتم در هر 10 سال،3 واحد هوشی به ضریب هوشی افراد متولد شده اضافه می شود.این افزایش،خود افزایش درک محیط پیرامونی رو هم به دنبال میاره به صورت کلی.بماند استفاده از ابزار ها و دسترسی راحت به آن ها،محیط خانواده و ... و در ارتباط گیری با مفاهیم نو کمک بهتری می کنه.من این طور برداشت می کنم.هر سنی اقتضائات زمانی و مکانی خود را دارد و این که در کشورهای پیشرفته مانند آمریکا،شبکه های اجتماعی در دسترس کودک به سادگی آنچه که در کشورهای جهان سوم مثل ایران رخ می دهد نیست و در چارچوبی دقیق پی ریزی شده.
مورد بعدی گفتید در اوج احترام و آزادی پرورش می یابند،مصداق هاش رو هم بیان کنید؟ اگر مصداق هایی و تعاریفی که در ذهن دارید،درست است،حرف شما بدون شک درسته.
مورد آخر اوج سلامت تغذیه و سلامت روانی.بحث سلامت تغذیه حداقل در ایران و کشورهای مانند آن در اوج قرار نداره.بلکه نیاز به خیلی اصلاحات داره.پرسشی که برام پیش اومده در مورد اوج سلامت روانی اینه که طبق یافته های دانشمندان که از تارنمایی مانند zoomit.ir و ... خوندم استفاده از ابزار wifi به تنهایی باعث ناباوری،خشک شدن مغز و کاهش قدرت آن،مشکلات روحی و روانی زیاد از جمله پرخاشگری و مشکلات فراوان دیگر می شود.من در اطرافیانم می بینم بچه 4 5 ساله به طور مداوم با تلفن همراه در حال بازی است،به اینترنت متصل میشه و بازی بارگیری می کنه،فیلم می بینه و ... جدا از مضرات تلفن همراه،نور آبی صفحه،استفاده های مختلف از آن و کلی چالش های دیگر حداقل در ایران سلامت روانی در بین سنین خردسالی هم رعایت نمیشه آن چنان که شما ادعا می کنید.هممون میدونیم خیلی از پدر و مادرها یعنی بیشترشون برای این که بچه رو از خودشون برهانند و از سرخودشون وا کنند،براشون یک تلفن،تبلت و ... فراهم می کنند و زندگیشون تحت الشعاع آن ها قرار می گیره.اما من حداقل فعلا ندیدم در این اوضاع که این نوع کودکان در فرآیند ارتباطیشون اختلال آنچنانی ایجاد بشه.البته مضراتی که گفتم تدریجیه ولی باز هم تو ذهنم این مسائل هست.نظر شما چیه؟ حرفام اشتباهه؟
با درود

در مورد سن استفاده از رسانه پنج سال یک تمثیل بود منظورم سن خیلی پایین و نوجوانی بود،بنظر استفاده از فضای مجازی حداقل از ده سال به بعد بهتر است!البته اونم بعضی وقتا خطرناکه بخاطر خیلی چیزآ مثل مسائل جنسی و مسائل خشونت بار!
ولی خب استفاده از تلفن همراه و استفاده از تلفن بزرگترآ از سنین خیلی پایین شروع میشه،و اگه بچه حتی روزی یه کلیپ نسبتا هنجارشکن(حتی یه کلیپ طنز معمولی) ببینه باعث ذهن آزاد میشه،حالا بگذریم از ماهواره و انیمیشن های عجیب و غریب!


نمونش و دوستان گفتن،مثلا آموزش و پرورش،ما تو دبستان مجبورمون میکردن علی رغم میلمون موهامونو از ته بزنیم،این یک مثال خیلی سطحیه،بقول مهران مدیری اونموقع مدرسه مثل تنازع برای بقاء بود:)
الان کودک پادشاهی میکنه،انواع اسباب بازی انواع پرخاشگری بی پیگرد انواع اظهارنظر و توجه شدن به آن و هزاران مورد دیگر!!

سلامت تغذیه بهتر(بگذریم از تنقلات گاها مضر)که هیچ شکی توش نیست،سلامت روان هم همونطور که در بالا گفتم کاملا واضح است!
الان با خانواده و اطرافیان خیلی بیشتر با کودک ارتباط کلامی برقرار میکنند و این دروغ است که میگویند کودک امروز به حال خودش رها شده زمان گذشته کودک تو کوچه بزرگ میشد اگر دوست همسنی پیدا میکرد یک ارتباط کودکانه غیر تکاملی برقرار میکرد!ولی از طرف خانواده و افراد بزرگتر کمترین توجه و ارتباط واقعی برقرار میشد،البته هر دو تا معایب و فوایدی دارند ولی الان مهد کودک هست و ارتباط با کودکان تر و تمیز و سالم تر و در خانه ارتباط با خانواده بعنوان یک شخصیت واقعی قابل توجه است!
ramin23 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is فعال
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهاي HTML غير فعال است
Trackbacks are غير فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


ساعت جاري 06:39 AM با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.