بانکداری عامل بدبختی در دنیا (یهودیان چگونه بر بانک های دنیا حکومت میکنن؟)
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > تاریخ و فرهنگ > تاریخ جهان
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 05-17-2018   #1 (لینک نوشته)
شمع جمع

behnam99h's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض بانکداری عامل بدبختی در دنیا (یهودیان چگونه بر بانک های دنیا حکومت میکنن؟)

به نام خدا

چیزی که این جا میخونین،در مورد تاریخ بانکداری مرکزی هست و اینکه یهودیان چطور تونستن بانک های دنیارو کنترل کنن.این همه تورم و بدهی از کجا اومده؟این همه فقر به کجا بر میگرده؟البته اینارو خودم ننوشتم،من فقط اثر آقای مایک کینگ (Mike King) را،به نام Bancarotta،ترجمه میکنم.جالب ترین نکته این کتاب اینه که موضوع رو در قالب یک داستان نمادین توضیح میده بطوری که اثرات اقتصادی فعالیت بانکدار ها،کاملا قابل فهمه.تموم چیز هایی که در این داستان هست،کامل در تاریخ رخ داده!اینم جلد کتاب آقای مایک کینگ:

کتاب های دیگر آقای مایک کینگ:

The Bad War:در مورد حقیقت جنگ جهانی دوم،چیزی که تو کتابای تاریخ به ما گفته نمیشه!نتایج جنگ جهانی دوم بر روی دنیای بعد از جنگ غیر قابل انکاره،پس دونستن حقیقت خیلی ضروریه!

Planet Rothschild: سیاره ی راچیلد.در مورد اینکه چطور خانواده ی یهودی صهیونیست و بانکدار راچیلد بر دنیا حکومت میکنن.در مورد ثروتمند ترین خانواده ی دنیا!

و کتاب های دیگه مثل،سگ دیوانه ی انگلیسی (چهره ی حقیقی وینستون چرچیل)،چهره ی حقیقی سه روزولت!

خودتون میتونین به سایت اقای مایک کینگ مراجعه کنین.

NEW WORLD ORDER / WORLD WAR II / CONSPIRACY / ECONOMICS / NEWS

البته متن اصلی خیلی خیلی جذاب تر از ترجمه ی منه،ضمن اینکه من مترجم نیستم،اما نهایت تلاشمو میکنم تا یچیزی در بیاد که قابل فهمه!
جالب اینه که این فرد اول کتاب هاش نوشته حاضر 100 دلار به کسی بده که بتونه رد کنه حرفاشو!

اهان راستی،خود آقای مایک کینگ یه ژورنالیست آمریکایی هست!

ويرايش توسط behnam99h : 05-17-2018 در ساعت 02:34 AM
behnam99h آفلاين است   پاسخ با نقل قول
8 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 05-17-2018   #2 (لینک نوشته)
شمع جمع

behnam99h's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : بانداری عامل بدبختی در دنیا (یهودیان چگونه بر بانک های دنیا حکومت میکنن؟)

خب داستان رو شروع میکنیم،البته بهتره بگم ترجمه ی داستان.اینجا من به زبان عامیانه ترجمه میکنم،نه کتابی،چون خود اقای مایک کینگ هم کتاباشو بیشتر به زبان غیر رسمی و دوستانه.
داستان از دروازه های ورودی سرزمین پیتزا و پاستا شروع میشه (حداقل این اسمیه که نویسنده انتخابش کرده)،وقتی که مردخای (یک اسم یهودی و البته یک شخصیت یهودی در داستان)،یک جیب زن ساده با رویاهای دور و دراز از راه میرسه.با ظاهری ژولیده و گرسنه،به نگهبان دروازه میگه که یک پناهنده ی سیاسیه که از سرزمین دوری اومده که اونجا استبداد سر به فلک میکشه.خودشو میندازه به پای نگهبان و بهش التماس میکنه که بذاره پادشاه رو ببینه.
پادشاه خوب و ساده به نام ویتو،با مهمون جدید ملاقات میکنه و بهش حق پناهندگی در پادشاهی پیتزا و پاستا رو میده.اووو،با یه هیاهو و غوغایی،با طبل و شیپور،خبر ورود مهمان جدید در کل سرزمین پخش میشه.
مردم پیتزا و پاستا،انسان هایی سختکوش،صنعتی،و خوشبخت هستند.از مهمون بیچاره،با گرمی و مهمون نوازی که همیشه بخاطرش معروف بودن،استقبال میکنن.بعضیاشون قصابن،بعضیا نانوا،بعضیا خیاط،بعضیا کشاورز،بعضیا آرایشگر،و خلاصه در انواع زمینه ها فعالیت میکنن.با سخت کوشی کار میکنن و با سکه های طلا و نقره ای که تصویر پادشاه بر اون ها حک شده داد و ستد میکنن.

به پادشاهی پیتزا و پاستا خوش آمدید!

اولین تجارت نگهداری سکه!!!

مردخای فرصت های فوق العاده ای رو در سرزمین پیتزا و پاستا میبینه.بهش مجوز میدن که یه مغازه در شهر باز کنه.مردخای قصد داره یه سیستمی رو طراحی کنه که در اون سکه های طلا و نقره ی مردم رو در جای امنی نگهداری کنه.
برای اینکه توجه مردم رو جلب کنه،یه غرفه کوچیک در میدون شهر باز میکنه،کلمه ی ایتالیایی که معنی غرفه یا مغازه میده banca (بانکا) هست.غرفه ی کوچیک میشه bancarella.در واقع کلمه ی بانک هم از همین جا اومده. (چیزی که نویسنده میگه).
همین طور که ماریو،کشاورز گوجه فرنگی از کنار بانکارلای مردخای میگذره،مردخای صداش میکنه،

مردخای:هِی ماریو!منو یادت میاد؟هفته پیش یه سطل گوجه فرنگی ازت خریدم!

ماریو:اووو،سلام مردخای.حالت چطوره؟می بینم که یه بانکارلا (مغازه ی کوچیک) داری؟خیلی خوبه!

مردخای:ممنون حالم خوبه!اوو،آره،یه مغازه ی جدید باز کردم تو شهر.اووم،چطوره یه معامله ای با من بکنی؟

ماریو:البته،حالا با این مغازه ی کوچیکت چه نوع معامله ای میکنی؟

مردخای:تموم سکه های طلا و نقرتو در جای امنی،تو صندوقم نگهداری میکنم.اینطوری دیگه هیچوقت نگران نیستی که کسی اونارو بدزده،هر وقتم خواستی میتونی بیای و از ذخیره هات برداشت کنی.

ماریو:بنظر ایده ی خوبیه.ههههه،زنمم دیگه نمیتونه پولامو برداره!!!حالا چقدر پول میگیری که این سکه هارو نگهداری؟

مردخای:اوو،ماریو،دوست خوبم،بهترین قسمتش همینجاس،من هیچی پول ازت نمیگیرم،این خدمت کاملا رایگانه.

ماریو:جدی؟سکه هامو مجانی نگه میداری؟

مردخای:درست شنیدی.اما صب کن،هنوز مونده.الان بهت میگم دیگه چیکار میکنم.بسته به اون مقدار سکه ای که اینجا میذاری،هر ماه یه مقدار پولی رو بهت میدم،که بهش میگن سود.

ماریو:
اووووو،درست شنیدم؟سکه هامو نگه میداری تازه پولم بهم میدی؟؟

مردخای:دقیقا!

ماریو:اما مردخای،دوست من!خودت چطوری زندگی میکنی؟چطوری خوراک و پوشاکتو فراهم میکنی؟از اینکه همچین پیشنهاد مهربانانه ای دادی ممنونم،اما من نمیتونم اینطوری ازت سو استفاده کنم،قلب پاک و مهربونی داری دوست من،اما متاسفانه تاجر خوبی نیسی!

مردخای:بذار برات توضیح بدم چطوری پول در میارم.ببین ماریو،وقتی من پولایی را که سپرده گذارا دیگه نیاز بهشون ندارنو اینجا میذارن،به اونایی که بهش نیاز دارن قرض میدم ،25 درصد سودم ازشون میگیرم.20 درصدشو برای خودم که در واقع دارم تجارتو ترتیب میدم بر میدارم،و 5 درصد دیگشو به سپرده گذارا میدم.همه ی اونایی که پول قرض گرفتن،پس پرداخت میکنن،چون مسیحی های خوبی هستن (طعنه).به علاوه،پادشاهم قرض بگیرای بد قول رو دزد محسوب میکنه و اونارو به زندان بدهکارا میندازه.فهمیدی؟

ماریو:اوووو،چه ایده ی تجاری خوبی!اونایی که به سکه نیاز دارن میتونن از کسایی قرض بگیرن که بهش نیازی ندارن،تو هم اینجا به عنوان واسطه یه پولی میگیری،منم 5 درصد!درسته؟

مردخای:دقیقا!

ماریو:بیا این 5000 لیره سکه رو بگیر!!!

مردخای:عالیه،سکه هارو بعد از ظهر بیار خیابون 123 پپرونی،تا تو صندوقم بذارم!

ماریو:باشه!!!!

و همین طور مردخای اولین سپرده گذارشو پیدا میکنه.همونطور که تصور میکنید،خبر این نقشه ی "پول راحت در اوردن" تو کل پادشاهی مث بمب میترکه!روز به روز مردم ساده ی شهر،برای ذخیره ی سکه هاشون و گرفتن 5 درصد سود،دم بانکارلای مردخای صف میکشن،تا سکه های طلا و نقره ی اضافیشون رو به مردخای بدن.شبا هم مردخای تموم سپرده ها رو به صندوق امنش منتقل میکنه!

تجارت مردخای آروم آروم رونق پیدا میکنه.مردم ساده و خوب شهر،نمیدونن چه چیزی در انتظارشونه!!!
قديمي 05-18-2018   #3 (لینک نوشته)
شمع جمع

behnam99h's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : بانکداری عامل بدبختی در دنیا (یهودیان چگونه بر بانک های دنیا حکومت میکنن؟)

وام،وام،وام!!

همینطور که سپرده ها آروم آروم وارد میشن،مردخای شروع میکنه جنبه ی دیگه ای از تجارتشو تبلیغ کنه،ینی قسمت قرض دادن پول.یه تابلو بالای بانکارلای خودش میزنه که روش نوشته،100 لیره همین امروز تو جیبتون!/بازپرداخت در 12 ماه/فقط 10.40 لیره هر ماه!
همون طور که سپرده گذارا جذب شده بودن،قرض بگیرا هم برای گرفتن پول یا همون وام،جذب میشن و خبرش همه جا پخش میشه.سپرده گذارا میدونن که پولشون قرض داده میشه،اما اطمینان دارن که قرض بگیرا دوباره پرداخت میکنن.سپرده گذارا در واقع شرکای مالی مردخای هستن.خلاصه تجارت خیلی سریع رشد میکنه!!
در اولین مراحل کلاه برداری،اثرات مخرب ویروس بدهی،چندان آشکار نشده،اما همینطور که رباخواری گسترده تر میشه،اولین مشکل قرض بگیرا این خواهد بود که به مقدار کافی سکه دسترسی داشته باشن تا وام های مردخای رو پرداخت کنن.
همونطور که شاید خودتونم متوجه بشید،اون مبلغ پایه وام،ینی بدون حساب کردن سودش،به صورت فیزیکی ینی همون سکه،یجایی در گردشه،اما اون مقدار سودی که بهش اضافه شده،اصن به صورت سکه وجود نداره.هر کسیم که تاحالا با کارت اعتباریش (Credit Card) پول قرض گرفته میدونه که قرض گرفتن پول کار سه سوته،پرداخت 25 درصد سودش پدر آدمو در میاره!

بدهی های فزاینده مردم پیتزا و پاستا تازه کوچکترین مشکلشون خواهد بود!

مردخای ریاضی دانی بسیار باهوش و ماهره.میدونه که بعضی وقتا سپرده گذارا به دلایل مختلفی برداشت های گنده ای میکنن،از طرف دیگه هم میدونه این سپرده گذارا یدفعه تموم سکه هاشونو هم زمان برداشت نمیکنن،خب دارن سود میکنن،برای چی باید همچین کاری بکنن؟!طبق محاسباتش بیشترین مقداری که در طول یه چند روز برداشت میشه،30 درصد کل سپرده هاس.تا موقعی که این مقدار سکه رو به عنوان سپرده نگه داره،میتونه به خواسته های مردم برای برداشت جواب بده،اینطوری دیگه هیچکس نگران نمیشه و کسی نمیگه که بانکارلای مردخای ورشکسته شده!
خب،تجارت مردخای داره میوفته رو غلتک و رونق پیدا میکنه اروم اروم به شهرتش،به عنوان فردی قابل اطمینان،اضافه میشه!!! اما پتانسیل ثروتمند شدنش هنوز محدوده،چرا؟چون که فقط باید سکه قرض بده در حالی که یه مقدارشم باید نگه داره که جواب سپرده گذارارو بده که میخوان برداشت کنن.خب زمانس رسیده که عملیات رباخواری رو توسعه بده،چطوری؟با پول کاغذی!!!

بانکداری عامل بدبختی در دنیا (یهودیان چگونه بر بانک های دنیا حکومت میکنن؟)بانکداری عامل بدبختی در دنیا (یهودیان چگونه بر بانک های دنیا حکومت میکنن؟)

نقشه ی مردخای برا جایگزینی فلز با کاغذ،کلا کلاهبرداریشو به سطح جدیدی میرسونه

قديمي 05-20-2018   #4 (لینک نوشته)
شمع جمع

behnam99h's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : بانکداری عامل بدبختی در دنیا (یهودیان چگونه بر بانک های دنیا حکومت میکنن؟)

تولد پول کاغذی!!!

یه روز لویجیِ مردشور،به بانکارلای مردخای اومد،که یه برداشت انجام بده.

لویجی:سلام مردخای!!

مردخای:هی،لویجی،دوست من.حالت چطوره؟امروز چه کمکی میتونم بهت بکنم؟

لویجی:100 لیره میخوام برداشت کنم برای اینکه برم از کارلو یه اسب بخرم.

مردخای:البته،همین الان برات آمادش میکنم....ااا میدونی لویجی،کارلو هم سکه هاشو همینجا پس انداز میکنه.وقتی که بهش پرداخت کردی،حتما میادش که تو حسابش پس انداز کنه.برا اینکه تو وقت صرفه جویی بشه،چرا من 5 تا 20 لیره ای کاغذی بهت ندم که بری بدی به کارلو؟؟اگه دلش خواس میتونه بیاد کاغذارو با سکه عوض کنه،یا اصلا اینکارو نکنه و از همون کاغذا استفاده کنه برا خریدن چیزایی که نیاز داره.همه ی سکه ها همین جاس،برا همین هر موقعی که بخواید میتونید کاغذارو با سکه عوض کنید.این کاغذا به خوبی و ارزشمندی طلا هستند!!!!

لویجی:ایده ی فوق العاده ایه!میدونی چیه مردخای؟200 لیره ی به صورت کاغذی بده تا باهاش خرید های دیگه ایم بکنم.همه تاجرا تو شهر تو رو میشناسن و بهت اطمینان دارن.مطمئنم که این کاغذا رو قبول میکنن.تازه خیلیم راحت تره حملشون.

خلاصه،لویجی جیبشو پر از کاغذ هایی میکنه که خیلی حملشون راحته و میره به طرف طویله ی کارلو تا اولین داد و ستد کاغذی دنیارو انجام بده!

کارلو:سلام لویجی!هنوزم علاقمندی که اون اسبو بخری؟

لویجی:البته.برات 100 لیره اوردم (در حالی که 5 تا کاغذ 20 لیره ای رو داره میده به کارلو)

کارلو:این چیه؟

لویجی:مردخای گـُلدمَن (اینو خودم اضافه کردم به متن:گلدمن به معنای مرد طلا و اسمای دیگه مثل سیلور من به معنای مرد نقره،یا سیلوراستاین،یا گلداستاین و این جور چیزا که مربوط به طلا و نقره و اشیای قیمتی میشه،فامیلی هایی هستن که بیشتر یهودیان اروپایی و آمریکایی ور میدارن،جالبه،هر جا کسیرو دیدین فامیلش همیناس،به احتمال خیلی خیلی زیاد یهودیه!مثل آل گلدستاین که یک کارگردان یهودی فیلم های پورنوگرافیه!) اینارو برام چاپ کرد.این کاغذا در واقع نماینده 100 لیره ی طلا و نقره ای هستند که مردخای تو صندوقش نگه داشته.میتونی بری اونجا و با سکه عوضشون کنی،یا اگرم نخواسی میتونی همین کاغذارو خرج کنی.همه به گُلدمن اطمینان دارن،پس این طلاها به ارزشمندی همون سکه ها هستن.

کارلو:اوو چه ایده ی هوشمندانه ای!خیلی نقل و انتقالشونم راحت تر از سکه هس.حتی میتونم این کاغذارو تا کنم و بذارم تو جیبم.اون مردخای گلدمن یه نابغس!

پول کاغذی به ارزشمندی سکه ی طلا

نه تنها کارلو با خوشحالی کاغذارو قبول میکنه،حتی نمیره که با سکه عوضشون بکنه.در عوض،یه مقدارشو میده به سرجیوی نجار که یه طاقچه ی 50 لیره ای تو خونش درست کنه.سرجیو هم یکمی از این کاغذا داره،کارلو هم هیچ مشکلی نداره که این 50 لیره رو بده به سرجیو.خیلی سریع راحتی استفاده از این کاغذا باعث میشه که داد و ستد با کاغذ بشه نحوه متداول و معمول داد و ستد در سرزمین پیتزا و پاستا.

کارلو:من 100 لیره کاغذ دارم.میشه این 100 لیره رو بدم بهت تو هم 50 لیره بهم پس بدی؟

سرجیو:منم 50 لیره کاغذ همرام دارم.اووم،میتونیم بذاریم اون سکه ها همون جا پیش مردخای بمونن.

کارلو:خوبه.این کاغذا چه ایده ی خوبی هستن واقعا!خرید و فروشو خیلی راحت میکنن.

به وقتش،اطمینان مردم به اینکه این کاغذای به ارزشمندی طلا رو 100 درصد میشه رفتو با سکه عوض کرد،اینقدر زیاد میشه،که حتی اونایی هم که از مردخای پول قرض میگیرن (وام میگیرن) پول کاغذی رو به جای فلز ترجیح میدن.اینجاس که آروم آروم کلاهبرداری داره داغ میشه!!!!

وقتی که وام ها فقط به شکل سکه به مردم داده میشد،موسسه ی قاچاقچی مردخای گلدمن (همچنین معروف به مردخای سیلورمن)،فقط محدود به رباخواری با سود بالا بود.همونطور که خودتون متوجهین،خیلی سخته ادم طلا و نقره رو از معدن استخراج کنه بعد تازه بیاد سکه ضرب کنه،نمیشه از تو هوا سکه طلا و نقره تولید کرد.اما حالا دیگه با این کاغذایی که مثلا نماینده ی اون سکه ها هستن،و کاملا هم مردم اونو به عنوان ارز اصلی پذیرفتن و بهش اطمینان دارن،کلا بازی تغییر میکنه.مردخای الان دیگه میتونه حتی بیش از اون مقدار سکه ایم که تو صندوقش نگه داشته،پول چاپ کنه و به مردم قرض بده. (و البته ارز رسمی کشورم همون کاغذایی هستن که مردخای روشون امضاء میکنه)

بانکداری عامل بدبختی در دنیا (یهودیان چگونه بر بانک های دنیا حکومت میکنن؟)بانکداری عامل بدبختی در دنیا (یهودیان چگونه بر بانک های دنیا حکومت میکنن؟)

بارون پول میاد!اما واقعا مقدار کافی سکه ی طلا و نقره تو صندوق مردخای هست که این اسکناس های کاغذی رو پشتیبانی کنه؟؟؟؟!!!

با ما همراه باشید تا ادامه ترجمه.نگران نباشید،همش با داستان پیش نمیره،به جاهایی میرسیم که به دنیای واقعی سوییچ میشه.نویسنده این داستانو میگه برا فهمیدن بهتر.اما وقتی بفهمین اینو،تازه میفهمین که کل این بدبختی ها و این جنگ ها برا چیه،سودش برا کیه.مردم بدبختن که سودش بره تو دست کیا؟

ويرايش توسط behnam99h : 05-20-2018 در ساعت 02:47 AM
قديمي 05-21-2018   #5 (لینک نوشته)
شمع جمع

behnam99h's Avatar

ارسال پیام خصوصی

بانکداری ذخیره کسری (Fractional Reserve Banking)

همونطور که گفته بودیم،وقتی سکه های فلزی ارز کشور بودن،مردخای نمیتونس بیش از مقدار سکه طلا و نقره ای که به عنوان سپرده نگه داشته بود،وام بده.حتی اون موقع هم،باید یه مقداریشو نگه میداشت که به درخواست های مردمی که میخوان برداشت کنن بتونه جواب بده.اما وقتی که از هیچی پول کاغذی ساخت و به قرض بگیرا قرض داد!! (البته به اضافه ی سود) مردخای دیگه تا اخرای آسمون هم جا داره که پول چاپ کنه و به مردم قرض بده،در واقع میشه گفت پتانسیل ثروتش نامحدوده!!!!
در نتیجه،تقریبا میتونیم بگیم،شکل اولیه ای از نوعی کلاهبرداری متولد شد،که امروزه متخصصان محترم و آکادمیک ها بهش میگن بانکداری ذخیره کسری.مردخای فقط یه کسری کوچیکی از سپرده هارو میذاره به صورت پول کاغذی بمونه و حتی یه کسری بسیار بسیار کوچکتری از سپرده ها به سورت سکه ی فلزی (چون مردم پول کاغذی رو ترجیح میدن) و بقیش رو وام میده،ماشالا پولم که دیگه میتونه چاپ کنه!(برای اطلاعات بیشتر در مورد بانکداری ذخیره کسری میتونین همین اسمو سرچ کنین،البته بعدا بیشتر توضیح داده میشه)همون طور که گفتیم چون مردم پول کاغذی رو ترجیح میدن،مردخای الان دیگه میتونه بیادو از سکه ها به عنوان صندلی استفاده کنه و پشت میزش بشینه و به مردم پول کاغذی قرض بده و پول کاغذی بگیره!این کار نه تنها باعث میشه سکه های مردم در خطر جدی قرار بگیره،بلکه این پول کاغذی که به صورت مصنوعی داره تو اقتصاد پمپاژ میشه (با وام هایی که مردخای عرضه میکنه)،قیمتارو میکشونه بالا و تورم ایجاد میکنه!
فهمش خیلی آسونه.وقتی که موجودی پول بی ارزش شده بیشتر از موجودی کالاها و خدمات میشه،طبیعتا بازارم خودشو تنظیم میکنه و قیمتا طبق نسبت تولید-ارز میاد بالا.کاملا واضحه بازار میبینه مردم الان پول بیشتری دستشونه (به لطف وام هایی که مردخای داده) اما مقدار کالاهای اونا هنوز همونقدر مونده،قیمتا میاد بالا،یه اتفاق کاملا قابل انتظاریه،نمیشه سر بازارو کلاه گذاشت.خلاصه کلاهبرداری مردخای باعث میشه که اون سکه های واقعی به همراه یک مقدار نامحدودی از پول کاغذی که از وام ها و سودش گرفته،بذاره جیبش.مردخای یک،مردم صفر!! اما،اما،اما...دیر یا زود باید این بازی تموم بشه!

به نمودار نگاه کنین.خب اون بالای نمودار که نوشته Money Supply (موجودی پول) ینی کل پولی که در اقتصاد در گردشه،و Dept Money ینی پول بدهی،یعنی کل اون پولی که باید پس داده بشه به کی،به مردخای دیگه،که به صورت وام داده به مردم.اینجا اومده به عنوان مثال موجودی پولو گرفته 10 تریلیون.اون پایین نوشته Currency،ینی 1 تریلیون پولی که بدهی نیست،debt money که 9 تریلیونه بدهیه.مجموع کل بدهیا 9 تریلیونه.وقتی پول بدهی افزایش پیدا کنه (با وام هایی که مردخای میده با سودش) آروم آروم دیگه ارز کشور میشه همون پول بدهی،در واقع ارز الکی و مجازی،پولایی که همینطوری چاپ شدن.این بدهیام هیچوقت تموم نمیشن،برا همین مردم همیشه تو قرضن.اینم از نتایج سیستم بانکداری ذخیره کسری!!

ادامه دارد...
4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 05-21-2018   #6 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

marmarin's Avatar

ارسال پیام خصوصی

آقا ، عالیه ، ادامه بدین
قديمي 05-21-2018   #7 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

mahdi1370's Avatar

ارسال پیام خصوصی

اگر اصل کتاب رو دارید لطفا لینک دانلودش رو اینجا قرار بدید. ممنون.
mahdi1370 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 05-21-2018   #8 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

nightowl's Avatar

ارسال پیام خصوصی

ایشان هم مانند دیگر یهودی ستیزان و نژادپرستان، همان جفنگیات تکراری و بی پایه و همان دروغ های کثیف معمول را سرهم میکند.

برای نمونه، این یک واقعیت تلخ تاریخی است که یهودیان فراری از اسپانیا که به ایتالیا مهاجرت کردند، حتی پس از پذیرفته شدن در ایتالیا نیز در بسیاری از مواقع بسیاری از حقوق عادی را نداشتند. برای نمونه مالکیت زمین برای آنان غیرقانونی بود. لذا اینها به میادین شهر میرفتند و کسب و کار خود را به صورت دست فروشی و روی نیمکت ها و غیره انجام میدادند. ریشه ی کلمه ی "banca" نیز به معادل ایتالیایی همین "bench" بازمیگردد و نه غرفه. واژه ی "bancarotta" که عنوان کتاب ایشان نیز هست به معنای "نیمکت شکسته" است.

دستکاری فکت های تاریخی برای نپرداختن به همه ی جنبه های تاریخی ماجرای این قوم و روایت ماجرا به گونه ای که انگار همه چیز برای اینها گل و بلبل بوده و به عمد از خانه های خود تبعید شده اند و به عمد به سرزمین بیگانه آمده اند و به عمد روی نیمکت ها بساط میکنند... داستانی یکجانبه و دروغین ساخته که خب طبیعی است مخاطب بیسواد را به اشتباه دچار کند.
nightowl آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 05-21-2018   #9 (لینک نوشته)
شمع جمع

behnam99h's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله nightowl نمايش نوشته ها
ایشان هم مانند دیگر یهودی ستیزان و نژادپرستان، همان جفنگیات تکراری و بی پایه و همان دروغ های کثیف معمول را سرهم میکند.

برای نمونه، این یک واقعیت تلخ تاریخی است که یهودیان فراری از اسپانیا که به ایتالیا مهاجرت کردند، حتی پس از پذیرفته شدن در ایتالیا نیز در بسیاری از مواقع بسیاری از حقوق عادی را نداشتند. برای نمونه مالکیت زمین برای آنان غیرقانونی بود. لذا اینها به میادین شهر میرفتند و کسب و کار خود را به صورت دست فروشی و روی نیمکت ها و غیره انجام میدادند. ریشه ی کلمه ی "banca" نیز به معادل ایتالیایی همین "bench" بازمیگردد و نه غرفه. واژه ی "bancarotta" که عنوان کتاب ایشان نیز هست به معنای "نیمکت شکسته" است.

دستکاری فکت های تاریخی برای نپرداختن به همه ی جنبه های تاریخی ماجرای این قوم و روایت ماجرا به گونه ای که انگار همه چیز برای اینها گل و بلبل بوده و به عمد از خانه های خود تبعید شده اند و به عمد به سرزمین بیگانه آمده اند و به عمد روی نیمکت ها بساط میکنند... داستانی یکجانبه و دروغین ساخته که خب طبیعی است مخاطب بیسواد را به اشتباه دچار کند.

To attract new customers, Mordecai sets up a small stand in the busy
town square. The Italian word for bench or stand is "banca".

اقای مایک کینگ کلمه ی bench رو هم اوردن تو متنشون و البته stand.اینم متنیه که تو خود کتاب هست.پس اونی که شما میگین رو نویسنده تایید کرده تو متنش.

دوما شما فقط محکومش کردین یا شایدم منو محکوم کردین به یهودستیز یا نژاد پرست،حالا جدا از اینکه این حرفا چطور باعث میشه اقای مایک کینگ بشه نژاد پرستو یهود ستیزو اینا خودش یه حرفیه.کلا هر گونه انتقادی از یهودیان و قدرتی که دارن شمارو تبدیل به یه یهودستیز میکنه،کسایی که تو قدرتن بالاخره یه استراتژی برای دفاع از خودشون باید داشته باشن،چی بهتر از زدن برچسب به مردم،البته مردمی هم که پیرو اونا هستن ازشون تقلید میکنن.سوما جالبه دقت کنین که نوع مستند کردن اقای مایک کینگ سرچ اینترنتی هست.ینی به شما یه عبارتیرو پیشنهاد میکنه برای سرچ،خواننده خودش بره تو سایتای مختلف اعم از سایتای تحت کنترل یهودیان،و خودش مطالعه بکنه.و البته جایزه ای هم گذاشته برا کسانی که بتونن ردش بکنن این واقعیات رو.واقعیاتی که بهم لینکشون کنی خیلی بیشتر از اون داستانی که تو رسانه ها میگن معنی میده.بخاطر این حرفی که زدین لازمه که حتما لینک کتاب هاشو بدم.
5 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 05-21-2018   #10 (لینک نوشته)
شمع جمع

behnam99h's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله mahdi1370 نمايش نوشته ها
اگر اصل کتاب رو دارید لطفا لینک دانلودش رو اینجا قرار بدید. ممنون.

- HIDDEN ACCESS (2)

این لینک کتاب های نویسنده هست.بدون هیچ تعصبی رو یک ایدئولوژی خاص مطالعه کنید و حتما اون عبارتایی که نویسنده برا سرچ گذاشته رو سرچ بکنید و بیشتر مطالعه کنید.در ضمن اگر اشتباهی تو ترجمه من بود،ممنون میشم اگه اطلاع بدین!
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 05-21-2018   #11 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

darkmatter's Avatar

ارسال پیام خصوصی

این تاپیک فاشیستی است؛ هیتلر و گوبلز هم همین حرفها را می زدند ( که البته جهانیان بر ضدشان قیام کردند و
با مشت آهنین ؛ افراد نژادپرست و آنتی سمیتیست را سرکوب کردند )
darkmatter آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
5 نفر نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 05-21-2018   #12 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت

juliette's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض Re: بانکداری عامل بدبختی در دنیا (یهودیان چگونه بر بانک های دنیا حکومت میکنن؟)

بگذار خودش را خفه کند ( منظورش یهودیان هستن)
juliette آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 05-21-2018   #13 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت

juliette's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض Re: بانکداری عامل بدبختی در دنیا (یهودیان چگونه بر بانک های دنیا حکومت میکنن؟)

بگذار خودش را خفه کند ( منظورش یهودیان هستن)
وینستون چرچیل
juliette آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 05-21-2018   #14 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

pahlavan's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله nightowl نمايش نوشته ها
اینها به میادین شهر میرفتند و کسب و کار خود را به صورت دست فروشی و روی نیمکت ها و غیره انجام میدادند. ریشه ی کلمه ی "banca" نیز به معادل ایتالیایی همین "bench" بازمیگردد و نه غرفه. واژه ی "bancarotta" که عنوان کتاب ایشان نیز هست به معنای "نیمکت شکسته" است.

نام بانک باید از نام بُنک ایرانی گرفته شده باشد. سپاهیان هم خوراک و ابزارهای مورد نیازشان را
در جایی بنام «بُنه» می‌گذاشتند.

سپه برگرفت و بنه برنهاد / ز یزدان نیکی‌دهش کرد یاد
(فردوسی)

بنکدار و بنگاه هم از همین گرفته شده است و بُن بمعنی ریشه است. واژۀ مرتبط با آن میتواند
چک باشد. چَک واژه‌ای ایرانی است به معنی برات یا دستور کتبی. این واژه هنگامی که از اروپا
به ایران برگشت تلفظ cheque چِک را به خود گرفت درحالیکه در اشعار همواره چَک تلفظ میشده
است.
بگویش که تا پیش رودِ تَرَک / شما را فرستاد، بهرام چک

اما اینکه رباخواری چگونه است و آیا یهودیان مبدع آن بوده‌اند خبری ندارم.
pahlavan آفلاين است   پاسخ با نقل قول
6 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 05-21-2018   #15 (لینک نوشته)
شمع جمع

behnam99h's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله darkmatter نمايش نوشته ها
این تاپیک فاشیستی است؛ هیتلر و گوبلز هم همین حرفها را می زدند ( که البته جهانیان بر ضدشان قیام کردند و
با مشت آهنین ؛ افراد نژادپرست و آنتی سمیتیست را سرکوب کردند )

خوشحالم که این بحثو مطرح کردین و به کلمه یهود ستیز یا antisemite اشاره کردین.امیدوارم بدونید اکثر کسانی که این در مورد این کلمه کتاب نوشتن،خود یهودیا هستن.برید تو ویکیپدیا سرچ کنید،،اون پایین قسمت منابع رو بخونین،اکثرش،میشه گفت تقریبا همش منابع یهودی هست.مث این میمونه که شما بخواین کشمکش بین اسرائیل و فلسطین رو فقط از منابع فلسطینی بررسی بکنی!کل دنیا محکومه به این که هر چی اینا میگن رو قبول بکنن.این نویسنده ای که دارم کتابشو ترجمه میکنم،تو کتاب killing america کاملا نوشته یهودیان چطوری رسانه های آمریکا رو خریدن،تو ویکیپدیا سرچ کنید CBS-New York Times-Washington Post-PBS-NBC-ABC و غیره،برین تو قسمت مشخصاتش بخونین،اون افرادی سردمدار این مراکز هستن رو سرچشون کنید،به این واقعیت پی میبیرین.طبق کتاب های خود یهودیان که در مورد یهودستیزی نوشتن،چون که خیلی باهوش بودن،غیر یهودیان بهشون حسودی میکردن و این باعث میشد که اونارو اذیت و ازار کنن.تو تاریخ اگه نگاه کنین میبینین که بیش از 100 مورد یهودیان از کشور های اروپایی اخراج شدند،طبق کتاب یهودیا،اینا همش مشکل غیر یهودیا بوده،و یهودیا از هر انسانی روی کره ی زمین پاک تر و معصوم تر هستن.واقعا کسی که باهوش باشه این حرفو مسخره میبینه.جالبه که منابع این کتابا بازم یهودی هست،ینی یه باند یهودی نشستن کتاب نوشتن،تو کتاباشون کتابای همدیگرو به عنوان منبع قرار دادن،که کسی بهیچ وجه نره اون طرف قضیه رو نگاه کنه.دنیا امروز دنیای کثیفیه.
یهودیان میان تو دیر یاسین فلسطین شکم زنان باردارو پاره میکنن،جنین هارو میکشن (این چیزیه که خودشون تایید کردن،حتی انیشتینم یه نامه مینویسه که اینکارو محکوم کنه) اونموقع رهبر گروه تروریستی صهیونیستی ایرگون،که پشت این بوده و از کشتار ابراز رضایت میکنه،جایزه صلح نوبل دریافت میکنه و میشه نخست وزیر اسرائیل.یهودیا میان قانون میذارن هر کسی هلوکاستو انکار کنه،باید بره زندان،تو 16 کشور اروپایی و خود اسرائیل،بعد یه عده اراذل اوباش میان تو خیابونا بمباران شهر آلمانی درسدن رو در اواخر جنگ جهانی دوم،جشن میگیرن.این شهرو با بمبای اتش زا بمباران میکنن،اونم شب هنگام که همه خوابن.فقطم اهمیت فرهنگی هنری داشته.فرض کن روی ساختمونا بنزین بریزن یدفه اتیش بزنن.حتی اون زن و بچه هایی هم که از ترس رفتن تو پناهگاه با این خیال که در امان باشن،زنده زنده میسوزن.اونموقع یه عده میان از اقای بمب افکن هریس و متفقین تشکر میکنن برای اینکار.خوبه عکساشم ببینید،پرچم های اسرائیل و امریکا و شوروی و انگلیسو میبینید اولیش که تو خود کشور آلمانه.

تو کشور آلمان،به آلمانی نوشته،هر چیز خوبی از بالا میاد،منظورش بمبه!!!

به پرچم ها دقت کنین؛همچنین پرچم اسرائیل.از اقای ارتو هریس دارن تشکر میکنن.برین سرچ کنین.

واقعا نمیخواسم این عکسو بذارم،اما بعضی وقتا برای نشون دادن عمق کثیفی این و اون لازمه.رو بدنشون از اقای هریس که چندین آلمانی رو زنده سوزوند تشکر میکنن.طبق معمول اراذل اوباش فمینیست که میخوان توجه مردا رو بخودشون جلب کنن!اینا دنبال آزادی و دموکراسین.

اینارو زندان نمیفرسن،اینا که برا جامعه خطری ندارن،حتی کلمه ی آلمانی ستیز ما تو ویکیپدیا نداریم،اینا تو خود خاک المان دارن این حرفارو میزنن.سرچ کنین بمباران درسدن،ببینید،برا خود مردم بیگناه اون شهر چطوری بوده.برخلاف همه ی اینها،دو تا پیرزن،که واقعا حرف زدنشون شیرین هست رو به جرم انتی سمیتیسم و نژاد پرستی انداختن تو زندان،چون که گفتن هلوکاست دروغه!سرچ کنید ursula haverback.همون زنی هست که انداختنش زندان.اینا براشون خطرناکن،چون که نژادپرستن،میخوان یهودیارو منقرض کنن!!!!خخخخ شایدم میترسن دروغاشون فاش بشه که برا یه همچین چیزی قانون گذاشتن.اگه واقعا راسته،پس مدرک هست که ازش محافظت میکنه نه قانون!!!!دوست دارم نفاق رو ببینی،نفاق این قوم کثیف رو ببینی!

مشت اهنینی که ازش حرف میزنی اینه.مشت اهنینشون سوزوندن زن و بچه و مردم بیگناه و تجاوز کردن به زنان بعد از فتح برلینه،و البته با ترغیب و تشویق یهودیان.فقط برام یه جمله از گوبلز و هیتلر بیار که میگه میخواد کل یهودیان رو نابود کنه.یه جمله بیار که نژاد پرستی هیتلر رو نشون میده.هیتلر نژاد پرست نبود.خوبه یه نگاهی به المپیک سال 1936 تو برلین بندازی.دونده ی سیاه پوست جسی اونز برنده میشه،طبق معمول رسانه های امریکایی میگن هیتلر به اون سیاهپوسته اعتنایی نکرد و از شدت خشم از استادیوم رفت بیرون.خود سیاه پوسته میگه بهترین دوره ی زندگیم اون دوره ای بود که تو آلمان بودم.میگه هیتلر به من بی اعتنایی نکرد،از جایگاه بلند شد و برام دست تکون داد منم براش دست تکون دادم.بعدا هم میگه این هیتلر نبود که به من بی اعتنایی کرد،روزولت بود،که حتی یه تلگراف تبریکم برام نفرستاد!!!!

دنیایی که یهودیان روش حکومت میکنن وارونس،اراذل اوباش میشن ادمای خوب،اونایی که واقعا دنبال آزادین و میخوان با قدرت یهودیان بجنگن میشن ادمای بد.اینم یادت نره که تاریخو فاتحان مینویسن،وقتی کتابای مایک کینگ رو بخونی متوجه میشی!

پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال