هنوز هم اعتماد می کنید؟
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > عمومی و اجتماعی > گفتگوي آزاد
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

گفتگوي آزاد بحث و گفتمان آزاد در مورد رویدادهای روز اجتماع و سایر مباحث عمومی

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 05-17-2018   #1 (لینک نوشته)
سرپرست تالار گفتگوي آزاد

marjan1's Avatar

ارسال پیام خصوصی

Lightbulb هنوز هم اعتماد می کنید؟

هنوز هم اعتماد می کنید؟
هنوز هم اعتماد می کنید؟

این روزها به دلیل شرایط موجود بد بینی به محیط اطراف دامن خیلی از ماهارو گرفته و متاسفانه این خوب نیست .

دهه ی شصت یا حتی هفتاد اگر کسی میگفت به من کمکی بکن مثلا من نمیتونم این خرید هارو تا منزل ببرم همه پیش قدم میشدند و کمک میکردند اما متاسفانه در روزگار امروز انقدر اتفاق های ناجور میبینیم حتی یه لحظه هم به اینکه کمکی به کسی بکنیم فکر نمیکنیم چون میترسیم طرف خلافکار باشه .

سوال اینه
آیا هنوز هم میتونید اعتماد داشته باشید و به غریبه ها کمک کنید؟
قديمي 05-17-2018   #2 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

setare72's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : هنوز هم اعتماد می کنید؟

مثلا کمکی ک تو پست اول نوشتین؟
اره
من خودم پیش قدم میشم قبل اینکه ازم بخوان تاحالاهم مشکلی پیش نیومده

در زندگی غصه از دست دادن ‌هیچ چیز را نخورید، طبیعت قانونی دارد که وقتی چیزی را از شما میگیرد، حتما از قبل جایگزینی برای آن دارد ...

setare72 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
6 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 05-17-2018   #3 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

m0in's Avatar

ارسال پیام خصوصی

کمک غیز مالی نیاز به اعتماد نداره
m0in آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 05-17-2018   #4 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

targol1999's Avatar

ارسال پیام خصوصی

سلام. اکثر کسایی که کمک میخوان، گدا هستن و از ترفندهای مشابه استفاده می کنند و که در تهران و شهرستانها هم سبکهای مشابه استفاده میشه.

من بهشون اعتماد نمی کنم و به فقیری حاضرم کمک کنم که بشناسمش.
ای شفاعت خواهِ مشتی تیره روز\\\///لطف کن شمع شفاعت برفروز
targol1999 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 05-17-2018   #5 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

hasti68's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نمی‌دونم بستگی به شرایط داره
از این دست کمک که شما مثال زدین شاید خیلی کم پیش بیاد و در اون مواقع هم اگر تنها باشم، معمولا عجله دارم و از طرفی هم چیزایی که می‌شنوم، کمک نمیکنم اما اگر کسی همراهم باشه .. مشکلی نمی‌بینم
در مورد کسانی هم که گدایی میکنن، ممکنه واقعا اون شخص نیازی نداشته باشه اما همیشه یه چیزی ذهنم رو قلقلک میده، اونم اینکه کسی حاضره با وجود تواناییِ مالی بازم انقدر خودشُ پایین بیاره و دستشُ جلوی کسی دراز کنه ؟! فک نمیکنم کسی قلبا راضی به همچین کاری بشه مگر اینکه به هر حال از بعدی مشکل داشته باشه، بنابراین به این افراد هم اگر داشته باشم حتما کمک میکنم حالا ممکنه خیلی کم و اندک باشه ..
hasti68 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 05-17-2018   #6 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

deepnorth's Avatar

ارسال پیام خصوصی

بله. مدت ها است که یاد گرفته ام می باید ارزش های خودم را خودم تعیین کنم و اگر بخواهم به ساز اجتماع یا انتظار بازخورد کاری را انجام بدهم در نهایت می بایست از یک جایی به بعد گوشه ای بنشینم و دچار پوچی بشوم. آدم وقتی هر کاری را برای خوشایند خودش انجام بدهد نتیجه آن برایش اهمیت ندارد. چون او در لحظه از کاری که میکند خرسند است. انتظار پاداش، دیده شدن یا اینکه همه با ما صادق اند یا نه، فقط در روند عملکرد مثبت انسان و البته آرامشی و تمرکز درونی او اخلال ایجاد میکند؛ وگرنه هیچ آدمی علم غیب ندارد که بخواهد با هر کس و هر چیزی رو به رو شد مدت ها وقت خودش را به بررسی خفایا و اسرار درونی آن چیز یا آدم اختصاص بدهد.

زن کامل نوع انسانی والاتری از مرد کامل است، هر چند بسیار کمیاب تر از مرد است.

نیچه، انسانی بسیار انسانی، پاره 377

deepnorth آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 05-17-2018   #7 (لینک نوشته)
باصفای هم میهن

mohammad.hasan's Avatar

ارسال پیام خصوصی

بله
السلام علیک یا اباعبدالله الحسین
هنوز هم اعتماد می کنید؟
mohammad.hasan آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 05-17-2018   #8 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

marmarin's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله marjan1 نمايش نوشته ها
هنوز هم اعتماد می کنید؟

این روزها به دلیل شرایط موجود بد بینی به محیط اطراف دامن خیلی از ماهارو گرفته و متاسفانه این خوب نیست .

دهه ی شصت یا حتی هفتاد اگر کسی میگفت به من کمکی بکن مثلا من نمیتونم این خرید هارو تا منزل ببرم همه پیش قدم میشدند و کمک میکردند اما متاسفانه در روزگار امروز انقدر اتفاق های ناجور میبینیم حتی یه لحظه هم به اینکه کمکی به کسی بکنیم فکر نمیکنیم چون میترسیم طرف خلافکار باشه .

سوال اینه
آیا هنوز هم میتونید اعتماد داشته باشید و به غریبه ها کمک کنید؟

در اغلب موارد ، من دوست دارم کمک کنم ،اما کمک نمیکنم ، چون جامعه نا امنه .
گرسنه و درمانده زیاده ، در چنین شرایطی دزدی و غارت خیلی زیاد میشه طبیعتا و عقل حکم میکنه که خیلی محتاط باشیم .

بارها شده ، توی یه مسیر ، میخواستم پیاده ای که منتظر تاکسی هست و میدونم اونجا تاکسی خور نیست ،رو سوار کنم ،اما ترسیدم و اینکارو نکردم .
قديمي 05-17-2018   #9 (لینک نوشته)
دخــــتــــر هـــــــــزاره

afg123654's Avatar

ارسال پیام خصوصی

من کفش خریدم گذاشتم کنار کوچه و رفتم دست بچه بشورم کمتر از دقیقه به پشتم حواسم نبود کفش رو بردند

کمک پیشکش حداقل به مال مردم دست نزنند

ولی در کل خودم تا جایی از دستم بر بیاد کمک میکنم

عشق یعنی من ِ سرمایی ِ تب دار و مریض
ژاکتم را بدهم تا که تو سرما نخوری
afg123654 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 05-17-2018   #10 (لینک نوشته)
سرپرست تالار گفتگوي آزاد

marjan1's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله setare72 نمايش نوشته ها
مثلا کمکی ک تو پست اول نوشتین؟
اره
من خودم پیش قدم میشم قبل اینکه ازم بخوان تاحالاهم مشکلی پیش نیومده
نوشته اصلي بوسيله m0in نمايش نوشته ها
کمک غیز مالی نیاز به اعتماد نداره
نوشته اصلي بوسيله deepnorth نمايش نوشته ها
بله. مدت ها است که یاد گرفته ام می باید ارزش های خودم را خودم تعیین کنم و اگر بخواهم به ساز اجتماع یا انتظار بازخورد کاری را انجام بدهم در نهایت می بایست از یک جایی به بعد گوشه ای بنشینم و دچار پوچی بشوم. آدم وقتی هر کاری را برای خوشایند خودش انجام بدهد نتیجه آن برایش اهمیت ندارد. چون او در لحظه از کاری که میکند خرسند است. انتظار پاداش، دیده شدن یا اینکه همه با ما صادق اند یا نه، فقط در روند عملکرد مثبت انسان و البته آرامشی و تمرکز درونی او اخلال ایجاد میکند؛ وگرنه هیچ آدمی علم غیب ندارد که بخواهد با هر کس و هر چیزی رو به رو شد مدت ها وقت خودش را به بررسی خفایا و اسرار درونی آن چیز یا آدم اختصاص بدهد.
ممنون از شما برای شرکت در بحث. اما من متاسفانه برای کوچکترین کمکی به غریبه ها میترسم و نمیتونم اطمینان کنم دلیلش هم خبر های بدیه که میشنوم و متاسفانه توی این روزگار بیشتر افراد خود واقعیشون نیستن و متظاهر هستن. ادم راستگو خیلی کم پیدا میشه به همین دلیل اطمینان کردن خیلی سخته .
marjan1 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 05-17-2018   #11 (لینک نوشته)
سرپرست تالار گفتگوي آزاد

marjan1's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله hasti68 نمايش نوشته ها
نمی‌دونم بستگی به شرایط داره
از این دست کمک که شما مثال زدین شاید خیلی کم پیش بیاد و در اون مواقع هم اگر تنها باشم، معمولا عجله دارم و از طرفی هم چیزایی که می‌شنوم، کمک نمیکنم اما اگر کسی همراهم باشه .. مشکلی نمی‌بینم
در مورد کسانی هم که گدایی میکنن، ممکنه واقعا اون شخص نیازی نداشته باشه اما همیشه یه چیزی ذهنم رو قلقلک میده، اونم اینکه کسی حاضره با وجود تواناییِ مالی بازم انقدر خودشُ پایین بیاره و دستشُ جلوی کسی دراز کنه ؟! فک نمیکنم کسی قلبا راضی به همچین کاری بشه مگر اینکه به هر حال از بعدی مشکل داشته باشه، بنابراین به این افراد هم اگر داشته باشم حتما کمک میکنم حالا ممکنه خیلی کم و اندک باشه ..
ممنون بابت نظرتون . بله منم تا چندی پیش دید شمارو داشتم اما الان متاسفانه خیلی سخت به غریبه ها اطمینان میکنم دلیلشم عدم صداقتیه که خیلی زیاد دارم توی دور و اطرافم میبینم
marjan1 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 05-17-2018   #12 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

rahg0zar's Avatar

ارسال پیام خصوصی

بدبینی بیش از حد یک نوع مرضه.
rahg0zar آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 05-17-2018   #13 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

deepnorth's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله marjan1 نمايش نوشته ها
ممنون از شما برای شرکت در بحث. اما من متاسفانه برای کوچکترین کمکی به غریبه ها میترسم و نمیتونم اطمینان کنم دلیلش هم خبر های بدیه که میشنوم و متاسفانه توی این روزگار بیشتر افراد خود واقعیشون نیستن و متظاهر هستن. ادم راستگو خیلی کم پیدا میشه به همین دلیل اطمینان کردن خیلی سخته .
درک می کنم. اما این قضیه دو بعد دارد: کمک های کوچک، کمک های بزرگ. کمک های کوچک معمولا نه تاثیر خاصی روی کمک کننده می گذارند و نه تاثیری خیلی فاحشی بر فرد کمک شده دارد. پس در این موارد مشغول کردن ذهن صرف نمی کند.

اما در باب کمک های بزرگ تحقیق و پرس و جو و کسب شناخت پیش از انجام آن ضروری است چون این نیرو و توان می تواند در جایی که واقعا نیاز هست صرف بشود. روند معمول هم همین است که کمک ها از یک حدی که قرار است بیشتر شود با چشمان باز و با سندو مدرک معتبر انجام بشود.

اما در باب تعامل و همکاری با افراد فکر می کنم همیشه بُعد منفی و بدنما و تاری که خاص روابط انسان و سرشت بشر است همیشه در این روابط وجود داشته باشد. امکان ندارد ما آدمی باشیم با شبکه گسترده ای از روابط و تعاملات اما هیچ وقت اصطحکاکی با کسی نداشته باشیم. چون نفس اصطحکاک مایه حرکت و پیش روی است در حیات بشر. این وسط می ماند تصیمیمات و خرد خود ما که چه تدابیری برای کم کردن این اصطحکاک ها اتخاذ کنیم و همچنین نوع نگاه ما به دنیا. اگر دنیا و آدم ها را با تمام خوبی ها و بدی هایش بپذیریم و به یک تعریف واقع گرایانه از بشر به عنوان مجموعه از صفات و مشخصه های عمومی دست پیدا کنیم، تحمل ما در رویایی با آن نیمه بد و بدنما از واقعیت جهان خیلی بیشتر می شود. باید حساسیت عاطفی و عصبی مان نسبت به برخوردهای ناخوشایند آدم ها را کم کنیم: سطح حساسیت عاطفی و نوع تفسیر ما از رویدادها به مرور زمان می تواند در کشش عصبی و مغزی ما خیلی تاثیرگذار باشد.

ويرايش توسط deepnorth : 05-17-2018 در ساعت 05:50 PM
deepnorth آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 05-17-2018   #14 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

milord's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نگرانیتون قابل قبوله به نظرم در شرایطی که ریسک وجود داره .

گاهی اوقات کمک کردن به افراد در شرایطی ریسک پذیر خواهد بود . مثلا در یک کوچه خلوت تاریک بخوایم کمک کنیم و... دراین شرایط به نظر من باید خیلی حواس جمع بود و بدبین بود مگر اینکه خلافش ثابت بشه مخصوصا بانوان که خیلی خیلی شرایطشون با آقایون فرق داره .

اما در شرایط عادی که ریسک و خطری وجود نداره خب مشکلی نیست.
milord هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 05-17-2018   #15 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

baptiste's Avatar

ارسال پیام خصوصی

کمک های کوچکی مثل هل دادن ماشین و کمک در حمل بار و ... هست و هیچ مشکلی ندارد اما در سطوح بالاتر آیا می توان به یکدگیر اعتماد کرد؟ در سپردن مال ، در خصوص امن بودن جامعه برای کودکان و بانوان ، در خصوص اعتماد متقابل برای شراکت و تجارت و ... ؟!

بنده می گویم خیر. میزان اعتماد عمومی در بین ایرانیان در پایین ترین سطح خودش است. شاید زیر 10% مردم به هم می توانند اعتماد کنند در حالی که 40سال پیش این درصد بالای 50% بود. به دلایل مختلف این اعتماد عمومی مردم به هم کاهش یافته و این خطرناک است و متاسفانه خود مردم عامل این ماجرا هستند و با انجام انواع و اقسام خیانت ها ، دزدی ها و کلاهبرداری ها ؛ اعتماد عمومی را می شکنند و طبیعی است من نوعی و دیگری نتوانیم به راحتی به یک شخص غریبه اعتماد کنیم.

+
یکی از دلایل خوشحال و شادبودن برخی کشورها (3عامل اصلی) ؛ همین اعتماد عمومی است. فرضا مردم دانمارک از سطح اعتماد عمومی بالایی برخوردارند و به یکدیگر خارج از خانواده و دوست و ... اعتماد می کنند و مطمئن هستند طرف مقابل خیانت نمی کند.
baptiste آفلاين است   پاسخ با نقل قول
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال