«محمد ثلاث» اعدام شد
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > سیاست و روابط بین الملل
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

سیاست و روابط بین الملل گفتگو پیرامون "علوم سیاسی" و "روابط بین الملل "

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 4 هفته پيش   #1 (لینک نوشته)
آغازگر برتر گفتگو

afsaneh61's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض «محمد ثلاث» اعدام شد

«محمد ثلاث» اعدام شد

راننده اتوبوسی که ۳ مأمور ناجا را در جریان آشوب‌های پاسداران به قتل رسانده بود در زندان قصاص شد.
آفتاب‌‌نیوز : راننده اتوبوسی که 3 مآمور ناجا را در حادثه پاسداران به قتل رسانده بود قصاص شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، محمد ثلاث در تاریخ 1396/11/30 و در پی تجمع غیرقانونی آشوب‌گران در گلستان هفتم از خیابان پاسداران، با راندن اتوبوس به سمت مامورین ناجا، آنان را هدف تهاجم عمدی خود قرار داده که منتهی به شهادت سه نفر از ماموران به اسامی گروهبان یکم رضا امامی، گروهبان یکم محمدعلی بایرامی و سرباز وظیفه رضا مرادی شده بود.

«محمد ثلاث» اعدام شد

نامبرده در جریان تحقیقات، ضمن اقرار به عمدی بودن اقدام خود از جمله راندن و هدایت اتوبوس به سمت ماموران ناجا، علت را عصبانیت و خشم اعلام کرده است. با انجام تحقیقات در دادسرای ویژه جنایی تهران و صدور کیفرخواست، پرونده به شعبه‌ی نهم دادگاه کیفری یک تهران ارجاع و متهم به همراه وکیل تعیینی خود در جلسه دادگاه حضور یافت. دادگاه طی دادنامه‌ی مورخ 1396/12/28متهم را از بابت سه فقره قتل عمدی به سه بار قصاص نفس محکوم نمود و فرجام‌خواهی محکوم‌علیه طی دادنامه‌ی مورخ 1397/2/3 صادره از شعبه‌ی 39 دیوان عالی کشور مردود شناخته شد. متعاقباً با وصول پرونده به دادسرا و با عنایت به تقاضای اولیای دم هر سه شهید، مراحل استیذان از رییس قوه قضاییه برای اجرای قصاص نفس طی شد و حکم قصاص سحرگاه روز دوشنبه مورخ 1397/3/28 اجرا گردید.

در جوامعی که آزادی وجود ندارد، اگر رای دادن چیزی را تغییر می‌داد، اجازه‌ی رای دادن نداشتید. «محمد ثلاث» اعدام شد
afsaneh61 هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
10 نفر نوشته را پسندیده اند
2 نفر نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 4 هفته پيش   #2 (لینک نوشته)
آغازگر برتر گفتگو

afsaneh61's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : «محمد ثلاث» اعدام شد

البته وکیلش خانم طاهری گفته که اصلا هیچ مدرکی وجود نداره که محمد ثلاث راننده بوده حتی شاهدانی میخواستند شهادت بدن ولی اجازه نداشتند بهرحال این اولین باری نیست که شخصی بی گناه اعدام میشه هروقت کسی اعدام میشه من یاداون جوان 19 ساله به نام ارش میفتم که بی دلیل در زندان اعدام شد اونم سراتفاقات سال88
4 نفر نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 4 هفته پيش   #3 (لینک نوشته)
سرپرست تالار شعر و شاعران

Samino's Avatar

ارسال پیام خصوصی

این که یه بار اعتراف کرد بعدش تکذیب کرد و گفت زیر فشار اعتراف کردم...
بخدا همش بازیِ سیاسیه !
اون اتوبوس کار هر کی بود اصلا توجیه نداره ....ولی اینکه کلا" این قضیه مشکل اینا با دراویش از کجا شروع شده و چرا ادامه داره جای تامله ...
هر کسی گه با این دراویش یه برخورد هم داشته باشه و دیده باشه میفهمه واقعا آدمهای بی آزاری هستن

بدونِ امضا ...

تا اطلاع ثانوی !
Samino هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 4 هفته پيش   #4 (لینک نوشته)
آغازگر برتر گفتگو

afsaneh61's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله samino نمايش نوشته ها
این که یه بار اعتراف کرد بعدش تکذیب کرد و گفت زیر فشار اعتراف کردم...
بخدا همش بازیِ سیاسیه !
اون اتوبوس کار هر کی بود اصلا توجیه نداره ....ولی اینکه کلا" این قضیه مشکل اینا با دراویش از کجا شروع شده و چرا ادامه داره جای تامله ...
هر کسی گه با این دراویش یه برخورد هم داشته باشه و دیده باشه میفهمه واقعا آدمهای بی آزاری هستن

یه وکیل که هیچ وقت اصالت کارشو زیر سوال نمیبره وکیل گفته موکلش زیر بارشکنجه اعتراف کرده ادم شرم میکنه تو این کشور زندگی میکنه ما زندگی نمیکنیم داریم وقتمونو تلف میکنیم
5 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 4 هفته پيش   #5 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

asasan's Avatar

ارسال پیام خصوصی

وکیلش با قاطعیت گفته محمد ثلاث بیگناه هست
واقعا فکر کردید اعترافهایی که از زندانیهای امنیتی تحت شکنجه گرفته میشود حجت است؟!!!
قضیه دراویش هم مثل قضیه کازرون هست،دو نفر از خودیها رو بین معترضین میفرستن تا اغتشاش کنن و بعد بگن اینا معترض نیستن و اغتشاش گر هستن و براحتی حکم سرکوب و اعدام صادر میکنن
ثلاث اعدام شد اما راننده ای که این اقدام وحشیانه رو انجام داد الان نشسته پشت لپ تابش و منتظر حکم جهادی بعدیه!!!
3 نفر نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 4 هفته پيش   #6 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

erteash's Avatar

ارسال پیام خصوصی

خدارو شکر همه تو ایران خوبن و همه اعدام ها و زندان ها دروغه !!!!!!!!
erteash آفلاين است   پاسخ با نقل قول
9 نفر نوشته را پسندیده اند
2 نفر نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 4 هفته پيش   #7 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

malakut's Avatar

ارسال پیام خصوصی

خدا رو شکر کاش زودتر از این ها این میکروب به جهنم اصل میشد

وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

و بزودی کسانی که ستم کردند خواهند دانست بازگشت ان ها به کجاست

ایه 227 سوره الشعرا
قديمي 4 هفته پيش   #8 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

asef110's Avatar

ارسال پیام خصوصی

جالبی ماجرا اینه که قطب دراویش نسبت به این مساله سکوت کرده
تا جایی که وکیل متهم به شدت از سکوت وی انتقاده کرده:
#نورعلی_تابنده ؛قطب والامقام سلسله گنابادی

جناب آقای #هرسینی، نماینده جناب آقای دکتر نورعلی تابنده در امور حقوقی و اجتماعی سلسله گنابادی؛ میرود که نام سلسله شما به ناحق مُهرِ "درویش داعشی" بخورد!

سکوت و بیتفاوتی شما و یارانتان و هم مسلکان موکل بنده آقای #محمد_ثلاث برای بسیاری از همکارانمان سئوال برانگیز است.

چیزی نمانده است که سر بیگناهی بالای دار رود. من پرونده موکلم آقای محمد ثلاث را با دقت و صرف وقت مطالعه کرده ام و درآن چندین ادله دال بر بیگناهی او وجود دارد. اگر فقط به او حق دفاع دریک محکمه منصفانه داده شود اثبات بیگناهی او را من به تنهایی به عهده میگیرم. ولی غیبت شما ضربه به حیثیت سلسله شما میزند!

....

همکار عزیز جناب آقای هرسینی
تلاشهای من برای تماس با جنابعالی برای هماهنگی بی اثر مانده و در این روزهای خطیر دسترسی به شما غیرممکن گشته است. لذا بناچار در این نامه سرگشاده از شما دعوت میکنم که دست از این سکوت و خاموشی و بی تفاوتی بردارید. شمارا چه میشود....

اکنون تردید نباید داشت که اگر خون این مرد مظلوم که پدر دو فرزند بیگناه است ریخته شود شک ندارم که دامن تمام کسانی را که با سکوت خود مهر تایید برآن زدند خواهد گرفت. آه فرزندان بیگناه او تا عمر دارید شمارا رها نخواهد کرد.

#زینب_طاهری |۹۷/۳/۲۸

ذخیره‌ای بنه از رنگ و بوی فصل بهار

که می‌رسند ز پی رهزنان بهمن و دی
asef110 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 4 هفته پيش   #9 (لینک نوشته)
مدیر تالار عکس

Sanam's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله afsaneh61 نمايش نوشته ها
یه وکیل که هیچ وقت اصالت کارشو زیر سوال نمیبره وکیل گفته موکلش زیر بارشکنجه اعتراف کرده ادم شرم میکنه تو این کشور زندگی میکنه ما زندگی نمیکنیم داریم وقتمونو تلف میکنیم
گویا چند بار از دادگاه درخواست کرده بوده که ببرنش پزشکی قانونی تا مشخص بشه چجوری ازش اعتراف گرفتن
وکیلش گفته چند قسمت از جمجمه ش ضربه شدید خورده که حتی بیناییش مشکل پیدا کرده بوده
همینطور از ناحیه دنده و انگشت دست هم شکستگی داشته

پ . ن : بعضیا چجوری میخوان اون دنیا پاسخگوی گرفتن جون یک انسان باشن اگه به ناحق باشه ؟!
که با دست که هیچ ،
با دندان هم باز نشود ...

«محمد ثلاث» اعدام شد
Sanam آفلاين است   پاسخ با نقل قول
12 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 4 هفته پيش   #10 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

asef110's Avatar

ارسال پیام خصوصی

اگر او قاتل بوده که اعدام و مجازات شد و آن دنیا هم باید جواب خونهایی که ریخته رو بده.

اگر هم قاتل نبوده عذاب سخت الهی در انتظار اعدام کنندگان و نیز سکوت کنندگان و حامیان ظلم است.
asef110 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 4 هفته پيش   #11 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

m0in's Avatar

ارسال پیام خصوصی

یکی از فرضیه ها اینه که قاتل جزو دراویش نبوده ولی اینا محمد ثلاث رو به عنوان قاتل معرفی کردند تا قتل اون عده بیفته پای دراویش
حالا چرا از بین دراویش دستگیر شده محمد ثلاث انتخاب شده تا به قربان گاه بره؟ جواب ساده است چون محمد ثلاث شغل خودش رانندگی اتوبوسه و اذهان عمومی رو اینجوری میشه قانع کرد که کار، کار خودشه

من از یک کانال خبری شنیدم که شاهدین در محل حادثه گفتن راننده اتوبوس جوان بوده و موی مجعد داشته و محمد ثلاث نبوده
خدا داند!
m0in آفلاين است   پاسخ با نقل قول
6 نفر نوشته را پسندیده اند
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 4 هفته پيش   #12 (لینک نوشته)

Samino's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله malakut نمايش نوشته ها
خدا رو شکر کاش زودتر از این ها این میکروب به جهنم اصل میشد

وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

و بزودی کسانی که ستم کردند خواهند دانست بازگشت ان ها به کجاست

ایه 227 سوره الشعرا

با این آیه همه قرآنی که زحمت کشیدید یاد گرفتید و مرقوم فرمودید ای کاش ادبیات و گفتار و انسانیت رو هم به اندازه تقویت میکردید ...
کسی که از مرگِ یه انسان خوشحال بشه واقعا جای تعجب داره ...هیچ فرقی نمیکنه اون انسان بد باشه یا خوب ...که اونم مربوط به شما نمیشه باز و شما در اون حد نیستید که بد بودن یا خوب بودن کسی رو تایید بکنید !
ابراز تاسف دقیقا برازنده شما و امثال شماست !
9 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 4 هفته پيش   #13 (لینک نوشته)

Samino's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله asef110 نمايش نوشته ها
جالبی ماجرا اینه که قطب دراویش نسبت به این مساله سکوت کرده
تا جایی که وکیل متهم به شدت از سکوت وی انتقاده کرده:
#نورعلی_تابنده ؛قطب والامقام سلسله گنابادی

جناب آقای #هرسینی، نماینده جناب آقای دکتر نورعلی تابنده در امور حقوقی و اجتماعی سلسله گنابادی؛ میرود که نام سلسله شما به ناحق مُهرِ "درویش داعشی" بخورد!

سکوت و بیتفاوتی شما و یارانتان و هم مسلکان موکل بنده آقای #محمد_ثلاث برای بسیاری از همکارانمان سئوال برانگیز است.

چیزی نمانده است که سر بیگناهی بالای دار رود. من پرونده موکلم آقای محمد ثلاث را با دقت و صرف وقت مطالعه کرده ام و درآن چندین ادله دال بر بیگناهی او وجود دارد. اگر فقط به او حق دفاع دریک محکمه منصفانه داده شود اثبات بیگناهی او را من به تنهایی به عهده میگیرم. ولی غیبت شما ضربه به حیثیت سلسله شما میزند!

....

همکار عزیز جناب آقای هرسینی
تلاشهای من برای تماس با جنابعالی برای هماهنگی بی اثر مانده و در این روزهای خطیر دسترسی به شما غیرممکن گشته است. لذا بناچار در این نامه سرگشاده از شما دعوت میکنم که دست از این سکوت و خاموشی و بی تفاوتی بردارید. شمارا چه میشود....

اکنون تردید نباید داشت که اگر خون این مرد مظلوم که پدر دو فرزند بیگناه است ریخته شود شک ندارم که دامن تمام کسانی را که با سکوت خود مهر تایید برآن زدند خواهد گرفت. آه فرزندان بیگناه او تا عمر دارید شمارا رها نخواهد کرد.

#زینب_طاهری |۹۷/۳/۲۸

آخه این چه حرفیه ...
این سکوت از روی اجباره !
شما فکر میکنید اگه مثلا سکوت نکنن و بریزن بیرون این مسئله حل میشه ؟
قطعا اوضاع خرابتر میشه
نفرات بیشتری کشته و محکوم و اعدام میشن به همشون اَنگِ ارتباط با دستهای آلوده اونورِ آب میزنن !
این سکوت به نفعِ در حالِ حاضر
خون به ناحق ریخته شده رو کسِ دیگه ای باید پاسخگو باشه و این رو زمان مشخص میکنه !
قديمي 4 هفته پيش   #14 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

s.zee's Avatar

ارسال پیام خصوصی

...هنوز دارم گریه میکنم، گفتند ساعت ۳ صبح اعدام میشود و من تا صبح نخوابیدم.
s.zee آفلاين است   پاسخ با نقل قول
5 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 4 هفته پيش   #15 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

r.salari's Avatar

ارسال پیام خصوصی

خیلی جالبه که وقتی این بی شرف سوار اتوبوس شد از رو مامورهای پلیس رد شد حقوق بشربازهای ما صدا ازشون در نیومد ولی حالا که این بی شرف رو از طناب دار آویزون کردن دوباره قرتی های حقوق بشر ما شروع کردن به پفیوزگری خودشون.
نوشته را نپسندیده اند :
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال