خراسان جزی از خاک افغانستان هست؟ - صفحه 4
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > تاریخ و فرهنگ > تاریخ ایران
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

نمايش نتيجه هاي نظرسنجي ها: با تغییر نام افغانستان به خراسان موافق یا مخالف !؟
موافقم 4 30.77%
مخالفم 9 69.23%
رای دهنده: 13. شما نمي توانيد در اين نظرسنجي راي دهيد

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 07-06-2018  
محروم از فعالیت

ariella's Avatar

ارسال پیام خصوصی

رنگین کمان خراسان جزی از خاک افغانستان هست؟

افغانستان در گذشته خراسان نام داشت و حالا که به استقلال رسیدن آیا از لحاظ تاریخی و مذهبی و فرهنگی خراسان بزرگ جزی از اففانستان (کشور خراسان) نیست؟ منصفانه به ماجرا نگاه کنیم خراسان در ایران در ارتباط با افغان ها هست و اگه در یک رفراندوم دموکراتیک و آزاد نظر مردم رو بگیرن شاید رای به بازگشت به سرزمین مادری بدن ملت خراسان بزرگ شاید بخوان سرنوشت خودشون رو خودشون تایین کنن من به عنوان یک انسان روشنفکر و آزاد اندیش میگم اگه ملتی نخوان با ملت ایران متحد و زیر یک پرچم باشن خب بزاریم زندگیشون رو کنن کی با من موافق هست؟
ariella آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
6 نفر نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 08-22-2018   #46 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

shadow.world's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : خراسان جزی از خاک افغانستان هست؟

نوشته اصلي بوسيله ariella نمايش نوشته ها
پان ایرانیست هستی؟ یه ناسونالیست با عکس روحانی شیعه
ملی گرایی و مذهب روبروی هم هستن و در تاریخ همیشه دین و میهن دوستی ضد هم بودن
پان ایرانیسم نمیتونه مذهبی باشه و خداباوری داشته باشه
عکست و عقایدت تناقض دارن
این پست شما نشون میده چه افکاری دارید. افکار تفرقه افکنانه و هدف دار . اگر هم مشکلی بین ملی گرا ها و مذهبیون هست بخاطر افرادی هست که این دو گروه رو مقابل هم قرار میدن ما هم به شیعه بودن افتخار میکنیم هم به ایرانی بودنمون.

جنابعالی تا دیروز پان ترک بودی امروز پان افغان شدی .
افغان ها هم اگه یک ذره انصاف و قدرشناسی داشتن حداقل به کشوری که 50 ساله بار وحشیگریهای داخل اون چارچوبی که انگلیس و شوروی اسمش رو افغانستان گذاشتن به دوش کشید احترام میگذاشتن. اوندین قتل و غارت کردین. کار کارگرهای ایرانی رو گرفتین بیکاری رو ترویج دادین. مواد مخدر وارد کردین جوانان مارو معتاد کردین. آدمکشی کردین . با پول ایران افغانستان را ساختین فرودگاه جاده شهر و .... آب هیرمند رو بر کشوری که پدرتان بود بستید . هامون رو خشک کردید و حالا که به دلیل کاهش ارزش پول دارید به زادگاهتون برمیگردید خنجر بر پشت ملتی میزنید که هرچه دارید از اونها دارید . برای شما همون پاکستان خوبه که داره نسلتون رو منقرض میکنه نه ایران که بخاطر اینکه به چشم برادر کوچیکه یا فرزندش به شما نگاه کرد بهش خیانت میکنید

به رفقای تورانی و مغول و تاتارت سلام برسون
بیدار شدم به خواب دیدم خود را

خراسان جزی از خاک افغانستان هست؟

ويرايش توسط shadow.world : 08-22-2018 در ساعت 11:29 AM
shadow.world آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 08-22-2018   #47 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

shadow.world's Avatar

ارسال پیام خصوصی

من امیدورا هستم که ایران تغییر میکنه و روزی از سیاه روزی تان خوشحالی میکنم من نمیتوانم دروغ بگویم من برای همه ستم ها و افغان ستزی های ملت فارس از زیر و رو شدن ایران ناراحت نمیشم
اگر از روز اول برخود انسانی با افغان ها میشد و کودکان افغان هم درس میخواندن مشکلات بعدی در ایران بوجود نمی امد

ان شا الله که ملیت های ایران با کمک اسرائیل و امریکا به حقوق اولیه انسانی خودشون میرسند و هسایه هاش مشا هم یه نفس راحتی میکشند
پاکستان و ایران دشمنان ملت افغانستان هستن
شما ایرانی ها و ان پاکستانی ها از حامیان هرج و مرج در افغانستان هستن و بارها از طالبان حمایت کردین
شما دائم جنگ شیعه و سنی راه می اندازید و همه مشکلات ملت بزرگ افغانستان به دلیل وجود پاکستان و ایران هست
شما خدا نشناس هستین و شیعه بودنتان هم دروغین است که اگر شیعه بودین با شیعیان مهاجر بدرفتاری نمیکرین

چه فکر غلط میکنی که ایرانی ها باهوش ترین های جهان و خوب ترین ها هستن!
شما اگر زرنگ و توانا بودین مملکت خود را به اینجا نمیرساندین که همه چیزتان تحریم باد و ریال بی ارزش بشود
فقط برنج ورد و خرج برنج هم کامل تحریم بشه از شما راحت میشیم که از گرسنگی و قحطی ریشه کن بشید

کنگره ملیتهای ایران فدرال ایجاد شد و از میان خود شما ایرانی ها حتی فارس ها تشکیلش دادن و به امید خدا ایران روزی انقدر کوچک میشود که قدرت مداخله در منطقه را نداشته باشد
اگر اقلیم کردستان بتواند کردستان شما را جذب کند خراسان هم ملت افغان جذب میکنند

نشانه دیگری از هدف دار بودن مطالب شما
در هر پستت ایرانی ها رو ملت فارس خطاب میکنی و میخوایی اینطور وانمود کنی که ایران مساوی فارس بوده
اولا پارس نه فارس

دوما ایران از ابتدای تاریخش خانه اقوام مختلف و نژادهای مختلف بوده و راز ماندگاریش هم همینه در هر برهه تاریخ این یک قومی از اقوام ایران بودن که کشور رو از دشمنان نجات دادن گاهی ترک ها گاهی لر ها گاهی خراسانیها گاهی سیستانیها گاهی پارسها و... اینجا خانه اصلی اقوام و نژادهای غیر سامی منطقه هست کشورهای جعلی مثله کشور تو نتیجه خطکشیهای استعمارگران و جنگ جهانی اوله پس زیاد جوش نزن ترفندتاشکاره به بهانه مساوی قرار دادن فارس با ایران نمیتونی به هدفت برسی
3 نفر نوشته را پسندیده اند
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 08-22-2018   #48 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

shadow.world's Avatar

ارسال پیام خصوصی

از برادران عزیز پلیس و دستگاههای امنیتی کشور عزیزم که همیشه طبق وظیفه ذاتیشون این سایتها رو تحت پایش دارن خواهش میکنم اینگونه تفرقه افکنی ها رو پیگیری بفرمایند شاید بی اهمیت به نظر بیاد ولی ظاهرا یک جریان خزنده ایی است که داره از طریق نفوذ در تریبون های مختلف ایجاد اغتشاش میکنه و احتمالا زیر نظر نماینده اسراییل در منطقه در کشور آ... قرار. داره. ممنون از توجهتون خدا قوت موفق و موید باشید
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 09-04-2018   #49 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

enkidu's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله octagon نمايش نوشته ها
تو که داری چیزایی رو که انگلیسیا به خوردتون دادن تکرار میکنی.که افغانستان کشوری در همسایگی ایران بوده و ازین حرفا. اگه یه کشور یا ملت مستقل بودید چطور زبان ما رو میفهمید آخه؟وقتی میفهمید ینی ایران و افغانستان از اول یکی بودن

لطفا از طرف ما حرف نزن.شعار هایی آذری ها میدن رو شنیدی؟ میگن اول جانم فدای ایران بعد میگن آذربایجان.حقا که غیرتشون غیرت عباسه. بنده به عنوان یک ترک زبان میگم که ما ترک ها هیچ علاقه ای به جدایی از ایران نداریم و اونایی به عنوان پان ترک محسوب میشن عده ای کم هستن که دهنشون رو بزودی گل میگیریم

زکی

ما چند تا فامیل تو مشهد داریم. مشهدی جماعت رو میشناسی؟ کافیه این حرف ها رو بشنون سرت رو میخورن. از یه مشهدی نمیتونی یه ذره پول بکنی میخوای خاکش رو بکنی؟؟ ناموسا با چند نفر از خراسان حرف زدی که بگن ما میخوایم افغانی بشیم؟

مواظب باش افغانستان جزیی از ایران نشه چون چون این صد سال استقلال چیزی جز درد و رنج و اشغال براتون نداشته.
یه ضرب المثل داریم که میگه آغازینا(آغزیوا) باخ تیکا(لقمه) توت.
چالما قاپیمی ، چالار لار قاپینی
اگر به دنبال تجزیه ایران باشی افغانستان خودت تجزیه میشه

ایشان افغان نیست.

چه گوارا: برای فرستادن افراد به جایگاه تیرباران به اثبات قضایی نیازی نیست… این‌‌ها روش‌های پیش پا افتاده بورژوایی هستند. این یک انقلاب است ! و یک انقلابی می‌بایست به یک ماشین کشتار سرد تبدیل شود
!:
enkidu آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 09-05-2018   #50 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

c.o.c's Avatar

ارسال پیام خصوصی

افغانستان در گذشته خراسان نام داشت و حالا که به استقلال رسیدن آیا از لحاظ تاریخی و مذهبی و فرهنگی خراسان بزرگ جزی از اففانستان (کشور خراسان) نیست؟ منصفانه به ماجرا نگاه کنیم خراسان در ایران در ارتباط با افغان ها هست و اگه در یک رفراندوم دموکراتیک و آزاد نظر مردم رو بگیرن شاید رای به بازگشت به سرزمین مادری بدن ملت خراسان بزرگ شاید بخوان سرنوشت خودشون رو خودشون تایین کنن من به عنوان یک انسان روشنفکر و آزاد اندیش میگم اگه ملتی نخوان با ملت ایران متحد و زیر یک پرچم باشن خب بزاریم زندگیشون رو کنن کی با من موافق هست؟

واژه ی خراسان، نخستین بار در زمان ساسانیان بکار رفته است در سکه های قباد اول و بعد از وی. خراسان هیچ وقت یک کشور نبود، بلکه یک جهت جغرافیایی بود مانند باختر و نیمروز و خاور... طبق متن پهلویِ شهرستانهای ایرانشهر، در کوست خراسان، شهرهایی وجود داشت مانند هرات و نیشابور و... اما تنها منظور یکی از جهت های 4 گانه در ایرانشهر بوده و نه کشوری خاص و مستقل.

به قول شاعر:
خورآسد پهلوی باشد خور آید
عراق و پارس را خور زو برآید

خراسان را بود معنی خورآیان
کجا از وی خور آید سوی ایران

ويرايش توسط c.o.c : 09-05-2018 در ساعت 01:37 PM
c.o.c آفلاين است   پاسخ با نقل قول
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال