آیا قسمتی از احساسات درون قلب قرار دارن؟
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > ادیان و مذاهب > گفتمان دینداران و منتقدین
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

گفتمان دینداران و منتقدین بحث و گفتگو درخصوص اصول و بنيان هاي اديان از ديدگاه منتقدين و معتقدين

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي يك هفته پيش   #1 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

bisavad's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض آیا قسمتی از احساسات درون قلب قرار دارن؟

آیا قسمتی از احساسات درون قلب قرار دارن؟
برخی هنوز فکر می کنن بخشی از احساسات درون قلب قرار دارن.پرسش من از اونا اینه که تکلیف اونایی که قلب مصنوعی دارن چیه؟احساس ندارن؟!

مدیریت تاپیک بنده را حذف و پست اول را داخل این تاپیک که قبلا زده بودم قرار داد.اونایی که میتونن بیان تو اینجا و جوابمو بدن
https://forum.hammihan.com/thread296699.html
bisavad آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي يك هفته پيش   #2 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

sarinparamis's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : آیا قسمتی از احساسات درون قلب قرار دارن؟

احساس در رگ و ريشه بدن هست مربوط سيستم عصب انسانه
sarinparamis آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي يك هفته پيش   #3 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

bisavad's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض کمکم کنید تا پاسخ این شبهه را پیدا کنم

یه شبهه ای چند وقتیه ذهنمو کلا به خودش مشغول کرده و هرجور سعی می کنم توجیهش کنم نمیشه.خیلی سعی کردم جوابش رو پیدا کنم اما نتونستم.اگه کسی جوابش رو داره بگه.به سایتها و اشخاص دیگه هم منو حواله ندید.اگه کسی احساس میکنه تو یه سایتی جواب شبهه من وجود داره بخونه و اینجا برداشت خودش رو بنویسه.
اما متن شبهه:

(در آیه ی 46 سوره ی حج از قلب به عنوان مرکز تفکر نام برده شده و از همین آیه نیز برداشت میشود که منظور از قلب قلبی است که درون سینه جا دارد تا کسی نگوید که منظور از قلب در اینجا روح است.
از طرفی هم نمی توان پذیرفت که حتی قلب محل برخی از احساسات باشد چون دیده نشده که احساسات و عواطف افرادی که قلب مصنوعی دارند دچار تقصان شده باشد.
از طرفی نیز در هیچ جای قرآن از مغز به عنوان ابزار تفکر نام برده نشده. اگر قرآن از طرف خدا بود چرا باید چنین اشتاه واضی در آن باشد؟!)

خلاصه بدون تعارف عرض کنم که اگه کسی نتونه ثابت کنه که منظور از قلب در این آیه قلبی که درون سینه وجود دارد نیست اعتقادم نسبت به اسلام رو از دست میدم.
4 نفر نوشته را پسندیده اند
5 نفر نوشته را نپسندیده اند :
قديمي يك هفته پيش   #4 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

m0in's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : کمکم کنید تا پاسخ این شبهه را پیدا کنم

شما شتر صالح و عصای موسی رو پذیرفتی ولی اینو نمیتونی پذیری؟
این که ازونا عجیب تر نیست!
m0in آفلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند
3 نفر نوشته را نپسندیده اند :
قديمي يك هفته پيش   #5 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

darkmatter's Avatar

ارسال پیام خصوصی

16 پاسخ : کمکم کنید تا پاسخ این شبهه را پیدا کنم

نوشته اصلي بوسيله bisavad نمايش نوشته ها
یه شبهه ای چند وقتیه ذهنمو کلا به خودش مشغول کرده و هرجور سعی می کنم توجیهش کنم نمیشه.خیلی سعی کردم جوابش رو پیدا کنم اما نتونستم.اگه کسی جوابش رو داره بگه.به سایتها و اشخاص دیگه هم منو حواله ندید.اگه کسی احساس میکنه تو یه سایتی جواب شبهه من وجود داره بخونه و اینجا برداشت خودش رو بنویسه.
اما متن شبهه:

(در آیه ی 46 سوره ی حج از قلب به عنوان مرکز تفکر نام برده شده و از همین آیه نیز برداشت میشود که منظور از قلب قلبی است که درون سینه جا دارد تا کسی نگوید که منظور از قلب در اینجا روح است.
از طرفی هم نمی توان پذیرفت که حتی قلب محل برخی از احساسات باشد چون دیده نشده که احساسات و عواطف افرادی که قلب مصنوعی دارند دچار تقصان شده باشد.
از طرفی نیز در هیچ جای قرآن از مغز به عنوان ابزار تفکر نام برده نشده. اگر قرآن از طرف خدا بود چرا باید چنین اشتاه واضی در آن باشد؟!)

خلاصه بدون تعارف عرض کنم که اگه کسی نتونه ثابت کنه که منظور از قلب در این آیه قلبی که درون سینه وجود دارد نیست اعتقادم نسبت به اسلام رو از دست میدم.

لغت شبهه اشتباه است , با به کار بردن لغت شبهه , نشان می دهی که پیش فرض

ذهنی داری و سعی می کنی به هر وسیله ؛ به توجیه تایید کننده باورهایت برسی .
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي يك هفته پيش   #6 (لینک نوشته)
شمع جمع

jalalislami's Avatar

ارسال پیام خصوصی

اما متن شبهه:

کلی سایت پاسخ به شبهات وجود داره که میتونی بپرسی ولی تو هدفی از بازنشر یک شبهه داری

آیه 46 سوره حج | مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی
آیه 46 سوره حج - ویکی‌پرسش
شبهه : مغز یا قلب؟!

قلب مركز تفكر؟ | مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی
https://islamtxt.net/?p=611
https://ahlesonnat.com/%DA%86%D8%B1%...7%D9%86%D8%AF/
آیا قلب مرکز تفکر است؟ آیا منی از پشت و سینه می آید؟

خیلی منافقی و شیطنت میکنی همش یا شریعت رو به چالش میکشی یا روحانیت رو میخوای تخریب کنی یا با بازگویی شبهه میخوای پخشش کنی و یه عده رو گمراه کنی

بر اساس متن سایت زندیق تاپیک زدی البته با کمی دستکاری در متن و مقداری اضافات

تو اگه جویای حقیقی بودی خب در گوگل جستجو میکردی مگه میشه جستجو کنی و چیزی پیدا نکنی؟ یه بچه 10 - 12 ساله هم این روزا راحت با فیلتر شمن همه جا سرکش میکشه بعد تو از شبهه اطلاع داری ولی پاسخش رو جستجو نکردی و لین نذاشتی

برو خودتی چیه کاربرا رو خر فرض کردی؟ این معنی حقه بازی و نیرنگ رو بزار کنار اینقد با تشیع و اسللام دشمنی نکن
jalalislami آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
3 نفر نوشته را نپسندیده اند :
قديمي يك هفته پيش   #7 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

yandex's Avatar

ارسال پیام خصوصی

......
متن و ترجمه آیه رو قرار بدین بی زحمت .
yandex آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي يك هفته پيش   #8 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

bisavad's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله jalalislami نمايش نوشته ها
کلی سایت پاسخ به شبهات وجود داره که میتونی بپرسی ولی تو هدفی از بازنشر یک شبهه داری

آیه 46 سوره حج | مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی
آیه 46 سوره حج - ویکی‌پرسش
شبهه : مغز یا قلب؟!

قلب مركز تفكر؟ | مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی
https://islamtxt.net/?p=611
https://ahlesonnat.com/%da%86%d8%b1%...7%d9%86%d8%af/
آیا قلب مرکز تفکر است؟ آیا منی از پشت و سینه می آید؟

خیلی منافقی و شیطنت میکنی همش یا شریعت رو به چالش میکشی یا روحانیت رو میخوای تخریب کنی یا با بازگویی شبهه میخوای پخشش کنی و یه عده رو گمراه کنی

بر اساس متن سایت زندیق تاپیک زدی البته با کمی دستکاری در متن و مقداری اضافات

تو اگه جویای حقیقی بودی خب در گوگل جستجو میکردی مگه میشه جستجو کنی و چیزی پیدا نکنی؟ یه بچه 10 - 12 ساله هم این روزا راحت با فیلتر شمن همه جا سرکش میکشه بعد تو از شبهه اطلاع داری ولی پاسخش رو جستجو نکردی و لین نذاشتی

برو خودتی چیه کاربرا رو خر فرض کردی؟ این معنی حقه بازی و نیرنگ رو بزار کنار اینقد با تشیع و اسللام دشمنی نکن
تو اگه پاسخی واسه پرسشم داشتی لینک نمیذاستی و اینقدر تند نمی شدی.من که توهین نکردم که از کوره در میری؟!
تا لحنتو عوض نکنی جواب پستات رو نمیدم
نوشته اصلي بوسيله yandex نمايش نوشته ها
متن و ترجمه آیه رو قرار بدین بی زحمت .
آیه 46 سوره حج

أَفَلَمْ يَسِيرُوا فِي الْأَرْضِ فَتَكُونَ لَهُمْ قُلُوبٌ يَعْقِلُونَ بِهَا أَوْ آذَانٌ يَسْمَعُونَ بِهَا ۖ فَإِنَّهَا لَا تَعْمَى الْأَبْصَارُ وَلَٰكِنْ تَعْمَى الْقُلُوبُ الَّتِي فِي الصُّدُور

ترجمه

آيا در زمين گردش نكرده‌اند، تا دلهايى داشته باشند كه با آن بينديشند يا گوشهايى كه با آن بشنوند؟ در حقيقت، چشمها كور نيست ليكن دلهايى كه در سينه‌هاست كور است.

نوشته اصلي بوسيله m0in نمايش نوشته ها
شما شتر صالح و عصای موسی رو پذیرفتی ولی اینو نمیتونی پذیری؟
این که ازونا عجیب تر نیست!
اگه تو قرآن گفته بود همه ی شترها از دل کوه بیرون میان حق با شما بود.

نوشته اصلي بوسيله darkmatter نمايش نوشته ها
لغت شبهه اشتباه است , با به کار بردن لغت شبهه , نشان می دهی که پیش فرض

ذهنی داری و سعی می کنی به هر وسیله ؛ به توجیه تایید کننده باورهایت برسی .
خب شما بذار به حساب یه عادت،خیلی از کلمات را ما از روی عادت میگیم بدون اینکه به معانیشون دقت کنیم.ِ
نوشته را پسندیده است :
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي يك هفته پيش   #9 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

octagon's Avatar

ارسال پیام خصوصی

Thumbs down پاسخ : کمکم کنید تا پاسخ این شبهه را پیدا کنم

یه شبهه ای چند وقتیه ذهنمو کلا به خودش مشغول کرده
شبه که زیاد واست پیش میاد

عرض شود که این از آیه

أَفَلَمْ يَسِيرُوا فِي الْأَرْضِ فَتَكُونَ لَهُمْ قُلُوبٌ يَعْقِلُونَ بِهَا أَوْ آذَانٌ يَسْمَعُونَ بِهَا فَإِنَّهَا لَا تَعْمَى الْأَبْصَارُ وَلَكِن تَعْمَى الْقُلُوبُ الَّتِي فِي الصُّدُورِ ﴿46﴾

آيا در زمين گردش نكرده‏اند تا دلهايى داشته باشند كه با آن بينديشند يا گوشهايى كه با آن بشنوند در حقيقت چشمها كور نيست ليكن دلهايى كه در سينه‏هاست كور است (46)

خب بریم سراغ آناتومی بدن

مرکز احساسات عاطفی در بدن در دستگاه لینبیک قرار داره.این دستگاه به کمک هیپوتالاموس و با توجه به محیط و شرایط بدن پاسخ داده و هورمون مربوط به احساسات مختلف بدن رو تولید میکنه.این احساسات بسیار پیچیده اس و انواع مختلفی از رو شامل میشه.احساسات مختلف باعث بروز واکنش های مختلف در بدن میشه که همه با نوع تپش قلب شروع میشه.به عنوان مثال وقتی جواب دندان شکنی رو میشنویم مغز با ارسال پیام های هورمونی و عصبی به قلب باعث تغییر نوع ضربان و سرازیر شدن خون به سمت مغز و خود قلب میشه. جریان خون بوجود اومده و تپش بیش از حد قلب باعث ایجاد حس ناخوشی در فرد شده در نتیجه بدن برای فشار های عصبی آماده میشه.

قلب شاید مرکز تولید احساسات نباشه اما صدرصد مرکز بروز احساسات مختلف هستش. و این مطلب برای این بیان شده که ساده باشه و برای مردمی در 1400 سال پیش که اطلاعی از پیچیدگی های مغز ندارن,قابل فهم.

اینم یه متن بلندتر از عرایضم تحقیق شده توسط دانشگاه های ویرجینیا ,تورکو,آلتو و تمپرر
Why Do We Feel Intense Emotions In Our Chest? | IFLScience

اینم بلند ترش
https://www.health.harvard.edu/heart...and-your-heart

اینم مطلب مرتبط
https://www.scientificamerican.com/a...s-chest-pains/

البته تحقیقات همچنان ادامه داره.

از همون اول در لباس شکاک و نصیحت گر وارد شدی و هدفت کاملا معلوم بود.بین عوام مقبول بشی و بعد ضربه از پشت بزنی بازیگر خوبی نیستی
octagon آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي يك هفته پيش   #10 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

octagon's Avatar

ارسال پیام خصوصی

Cool پاسخ : کمکم کنید تا پاسخ این شبهه را پیدا کنم

صلب و ترائب هم که در قرآن اشاره شده است , از همین سنخ سوال است , که البته
شیوخ سعی کرده اند به زور توجیهاتی بیاورند.
چشاتو باز کنی جواب رو میبینی!
octagon آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي يك هفته پيش   #11 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

bisavad's Avatar

ارسال پیام خصوصی

اینم شد جواب؟! تهش اینه که ثابت کنی قلب یکی از مراکز بروز احساساته.مانند خیلی دیگر از اعضای بدن.مثلا یکی از مراکز بروز احساسات پوست صورته که هنگام احساسات مختلف رنگش تغییر میکنه.تو آیه رسما قلب رو ابزار تفکر میدونه.خب جنابعالی بفرما اگه قلب مرکز تعقل یا حتی احساسات(نه بروز احساسات) است پس تکلیف اونایی که قلب مصنوعی دارن چی میشه؟!
نوشته را پسندیده است :
قديمي يك هفته پيش   #12 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

bisavad's Avatar

ارسال پیام خصوصی

صلب و ترائب هم که در قرآن اشاره شده است , از همین سنخ سوال است , که البته
شیوخ سعی کرده به زور توجیهاتی بیاورند.
میشه خواهش کنم فقط درباره ی خود قلب در قرآن صحبت کنی؟ آخه یه عده بدشون نمیاد بحثو به شتر صالح و صلب و ترائب بکشونن و کلا منحرفش کنن از بحث اصلی
قديمي يك هفته پيش   #13 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

bisavad's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله octagon نمايش نوشته ها

عرض شود که این از آیه

أَفَلَمْ يَسِيرُوا فِي الْأَرْضِ فَتَكُونَ لَهُمْ قُلُوبٌ يَعْقِلُونَ بِهَا أَوْ آذَانٌ يَسْمَعُونَ بِهَا فَإِنَّهَا لَا تَعْمَى الْأَبْصَارُ وَلَكِن تَعْمَى الْقُلُوبُ الَّتِي فِي الصُّدُورِ ﴿46﴾

آيا در زمين گردش نكرده‏اند تا دلهايى داشته باشند كه با آن بينديشند يا گوشهايى كه با آن بشنوند در حقيقت چشمها كور نيست ليكن دلهايى كه در سينه‏هاست كور است (46)

خب بریم سراغ آناتومی بدن

مرکز احساسات عاطفی در بدن در دستگاه لینبیک قرار داره.این دستگاه به کمک هیپوتالاموس و با توجه به محیط و شرایط بدن پاسخ داده و هورمون مربوط به احساسات مختلف بدن رو تولید میکنه.این احساسات بسیار پیچیده اس و انواع مختلفی از رو شامل میشه.احساسات مختلف باعث بروز واکنش های مختلف در بدن میشه که همه با نوع تپش قلب شروع میشه.به عنوان مثال وقتی جواب دندان شکنی رو میشنویم مغز با ارسال پیام های هورمونی و عصبی به قلب باعث تغییر نوع ضربان و سرازیر شدن خون به سمت مغز و خود قلب میشه. جریان خون بوجود اومده و تپش بیش از حد قلب باعث ایجاد حس ناخوشی در فرد شده در نتیجه بدن برای فشار های عصبی آماده میشه.

قلب شاید مرکز تولید احساسات نباشه اما صدرصد مرکز بروز احساسات مختلف هستش. و این مطلب برای این بیان شده که ساده باشه و برای مردمی در 1400 سال پیش که اطلاعی از پیچیدگی های مغز ندارن,قابل فهم.

اینم یه متن بلندتر از عرایضم تحقیق شده توسط دانشگاه های ویرجینیا ,تورکو,آلتو و تمپرر
why do we feel intense emotions in our chest? | iflscience

اینم بلند ترش

اینم مطلب مرتبط

از همون اول در لباس شکاک و نصیحت گر وارد شدی و هدفت کاملا معلوم بود.بین عوام مقبول بشی و بعد ضربه از پشت بزنی بازیگر خوبی نیستی
اینم شد جواب؟! تهش اینه که ثابت کنی قلب یکی از مراکز بروز احساساته.مانند خیلی دیگر از اعضای بدن.مثلا یکی از مراکز بروز احساسات پوست صورته که هنگام احساسات مختلف رنگش تغییر میکنه.تو آیه رسما قلب رو ابزار تفکر میدونه.خب جنابعالی بفرما اگه قلب مرکز تعقل یا حتی احساسات(نه بروز احساسات) است پس تکلیف اونایی که قلب مصنوعی دارن چی میشه؟!
قديمي يك هفته پيش   #14 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

bisavad's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله octagon نمايش نوشته ها

عرض شود که این از آیه

خب بریم سراغ آناتومی بدن

why do we feel intense emotions in our chest? | iflscience

اینم بلند ترش

اینم مطلب مرتبط

قديمي يك هفته پيش   #15 (لینک نوشته)
شمع جمع

silencee's Avatar

ارسال پیام خصوصی

اينكه مغز مركز تفكر تلقي شده يك برداشت ماديگرايانه است، چون كساني كه روح را به عنوان يك موجود مجرد قبول ندارند همه امور ادراكي انسان را مربوط به مغز مي‌پندارند، ولي حقيقت آن است كه گرچه مغز به عنوان ابزار و وسايل ادراك نقش اساسي دارد، ولي درك و معرفت عقلي، حسي، وهمي و خيالي انسان بوسيله روح و نفس ناطقه انجام مي‌شود و مغز در واقع ابزار و وسيله كار روح است و خودش مركز تفكر و ساير ادراكات نيست...
ایا سخنان افرادی که از حالت کما و نیمه مرگ زنده مانده اند را شنیده اید؟
و ایا میدانید که حقیقت ادمی روح هست و ...
silencee آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال