تعریف هنر از دید بنده!
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > هم اندیشی
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

هم اندیشی هم اندیشی و همفکری

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 07-11-2018   #1 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahmood976's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض تعریف هنر از دید بنده!

تعریف هنر از دید بنده!
هر مهارتی میتونه یک نوع هنر هم تلقی بشه.
هر نوع قدرت و دستاورد و مهارتی رو بنظر بنده میشه هنر دونست. ولی به شرط اینکه کاربرد مفید داشته باشه و بصورت درست و مفید ازش استفاده بشه. مثلا حتی هنر جنگیدن و توانایی کشتن هم بجاش میتونه مفید باشه. ولی بری آدم بی گناه رو بکشی اونوقت دیگه چه هنری؟ در این صورت شاید اسمش رو فقط بشه گذاشت مهارت و قدرت کشتن مثلا!
بنظرم هنر اون مهارت و قدرت و توانایی ای هست که سودمند و کاربردی باشه و در جهت درست و مفید استفاده بشه.
خیلی چیزها رو که میگن هنر بنظر بنده بی معنی و سرکاریه، چون کاربرد و سودمندی واقعی چندانی ندارن. حالا اونایی هم که در جهت منفی استفاده بشن طبیعتا بدتر! مسلما هنر نیستند دیگه. هنری که در جهت نادرست استفاده بشه و در مجموع مضر باشه دیگه هنر نیست. هنر باید مثبت باشه.
طبیعتا هم اینکه چه چیزی مثبت باشه یا منفی، تحت تاثیر دیدگاه و عقاید و باورهای شخص هم هست، نمیشه ازش جدا کرد. مثلا من اگر به دین و خدا اعتقاد داشته باشم طبیعتا روی این مسئله تاثیر میذاره. چون هنر اگر این مسائل و پارامترهای برونی رو در نظر نگیریم فقط میشه همون مهارت/توانایی/قدرت.

شرط دیگر برای هنر بودن اینه که با اراده و زحمت خود آدم بدست آمده باشه.
طبیعتا مهارت/توانایی ای که بدون زحمت بدست آمده باشه یا اراده و اختیار خود آدم درش دخالتی نداشته، هنری هم نیست.

Bruce Lee

هرچه ما از نظر درونی فقیرتر باشیم بیشتر تلاش میکنیم تا از نظر برونی خود را غنی کنیم

بروس لی

mahmood976 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
2 نفر نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 07-11-2018   #2 (لینک نوشته)
محروم از فعالیت

yandex's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : تعریف هنر از دید بنده!

به نظر من هنر باید هنر باشد هنری که هنر نباشد هنر نیست .

یک عده فکر میکنن رقص باباکرم هم هنره . یک شاخه زرشک
yandex آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 07-11-2018   #3 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahmood976's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله yandex نمايش نوشته ها
به نظر من هنر باید هنر باشد هنری که هنر نباشد هنر نیست .

یک عده فکر میکنن رقص باباکرم هم هنره . یک شاخه زرشک
خداییش اون رقص عربیش خیلی ماهرانه خیلی جذاب بود آدم توی کف میمونه
نه یه مهارت و استعدادی واقعا داره دختره. ولی موضوع اینه همونطور که گفتم نمایش عمومی این چیزها خوب و مفید نیست برای جامعه و نه برای خودش.
اینطور مهارت ها فقط واسه شوهر باید استفاده بشه.
از این جهت بنده شباهت و توافق زیادی با اسلام و آخوندها دارم
نوشته را پسندیده است :
قديمي 07-11-2018   #4 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mbk1's Avatar

ارسال پیام خصوصی

به شناسه خداوند پرمهر بسیارمهرآور
نوشته اصلي بوسيله mahmood976 نمايش نوشته ها
خداییش اون رقص عربیش خیلی ماهرانه خیلی جذاب بود آدم توی کف میمونه
نه یه مهارت و استعدادی واقعا داره دختره. ولی موضوع اینه همونطور که گفتم نمایش عمومی این چیزها خوب و مفید نیست برای جامعه و نه برای خودش.
اینطور مهارت ها فقط واسه شوهر باید استفاده بشه.
از این جهت بنده شباهت و توافق زیادی با اسلام و آخوندها دارم
بین! بندهء خداوند باشیم، چرا برای این دختره آگهی دادی که نمایشِ عربی اش خوب هست؟ چرا رویم از این نمایش ها نگاه کنیم،، اینها هنر نیست، همان بندگی پرسرکش شیطان هست، که از خداوند میخواهم آتشش خرمن پاک بودن دلارام ها را نگیرد، وگرنه یک آتشسوزی میشود، جور ساختمان پوشاک فروشیِ پارسال تهران لاسکو ،،که آتشنشانی هم هماوردش نشد،،، یا oil tankerِ سانچی در seaِ چین
"اَللّهم""خداوندا" مرا بندهء خودت دار چشم دل سیر از خانواده روگردان از آلوده سازها، سرنگون برپاساز دوختن یادت نماز
بسم الله الرحمن الرحیم " وَ مِنَ النَّاسِ مَن يَتَّخِذُ مِن دُونِ اللّهِ أَندَاداً يُحِبُّونَهُمْ كَحُبِّ اللّهِ وَالَّذِينَ آمَنُواْ أَشَدُّ حُبًّا لِّلّهِ وَلَوْ يَرَى الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِذْ يَرَوْنَ الْعَذَابَ أَنَّ الْقُوَّةَ لِلّهِ جَمِيعاً وَأَنَّ اللّهَ شَدِيدُ الْعَذَابِ165 البقره"
خداوندا مرا دوست داشته تر به خودت کن نه دیگری که ناگواراییت از همه سخت تر است هم توانایت از همه بیشتر
mbk1 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 07-11-2018   #5 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahmood976's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله mbk1 نمايش نوشته ها
به شناسه خداوند پرمهر بسیارمهرآور

بین! بندهء خداوند باشیم، چرا برای این دختره آگهی دادی که نمایشِ عربی اش خوب هست؟ چرا رویم از این نمایش ها نگاه کنیم،، اینها هنر نیست، همان بندگی پرسرکش شیطان هست، که از خداوند میخواهم آتشش خرمن پاک بودن دلارام ها را نگیرد، وگرنه یک آتشسوزی میشود، جور ساختمان پوشاک فروشیِ پارسال تهران لاسکو ،،که آتشنشانی هم هماوردش نشد،،، یا oil tankerِ سانچی در seaِ چین
"اَللّهم""خداوندا" مرا بندهء خودت دار چشم دل سیر از خانواده روگردان از آلوده سازها، سرنگون برپاساز دوختن یادت نماز

دیگه اینا در حد محدود آگهی میدم چون فکر میکنم تقریبا تاثیری توی چیزی نداره

ضمنا زیاد جانماز آب نکشم که دورو و متظاهر نباشم

من از این کلیپ ها زیاد دارم. رقص، پورن، همه جور حتی چیزایی که نشنیدی و نمیدونی چیه

ولی فقط شخصیه به کسی نمیدم در جامعه انتشار فحشا نمیکنم جون تو

بابا ما هم دل داریم به خدا ولی زن نداریم
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 07-11-2018   #6 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mbk1's Avatar

ارسال پیام خصوصی

"باسم اَللّه اَلرّحمن اَلرّحیم
...يَا أَبَتِ إِنِّي قَدْ جَاءَنِي مِنَ الْعِلْمِ مَا لَمْ يَأْتِكَ فَاتَّبِعْنِي أَهْدِكَ صِرَاطًا سَوِيًّا 43
يَا أَبَتِ لَا تَعْبُدِ الشَّيْطَانَ ۖ إِنَّ الشَّيْطَانَ كَانَ لِلرَّحْمَٰنِ عَصِيًّا 44 مريم .."
"به شناسه خداوند پرمهر بسیارمهرآور
...ای پدرم! اگرِمرا، گام آمده مرا از دانش! چه نبود آورده میشودت، وارفرمان گیر مرا! راه بَرَمِت راستراهی یکسره ای ۴۳
ای پدرم نه بندگی می‌کنی پُرسرکشُ! اگرِ پرسرکش بود براپُرمهر بسیارسرپیچنده ای ۴۴ مریم.."

نوشته اصلي بوسيله mahmood976 نمايش نوشته ها

دیگه اینا در حد محدود آگهی میدم چون فکر میکنم تقریب 43 ا تاثیری توی چیزی نداره

ضمنا زیاد جانماز آب نکشم که دورو و متظاهر نباشم

من از این کلیپ ها زیاد دارم. رقص، پورن، همه جور حتی چیزایی که نشنیدی و نمیدونی چیه

ولی فقط شخصیه به کسی نمیدم در جامعه انتشار فحشا نمیکنم جون تو

بابا ما هم دل داریم به خدا ولی زن نداریم
بینید از بندهء خداوند گفتن بود، همانند سفارش دلسوزانهء ابراهیم آشتی خداوند برش باد، به پدر بت پرستُ بندهء پرسرکش شیطان،، روز بازخواست همه مان را خداوند درگیر میکند،،
"اَللّهم""خداوندا" مرا همانند همنشین های دهنهء کوه کنجی گزین از دگریها همانند مروارید درون درپوشش با پیوسته یادت گفتنُ برپاسازی پیوست نماز خم شده سرنگون برابرت
mbk1 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 07-11-2018   #7 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

porsche's Avatar

ارسال پیام خصوصی

Art is a diverse range of human activities in creating visual, auditory or performing artifacts (artworks), expressing the author's imaginative, conceptual idea, or technical skill, intended to be appreciated for their beauty or emotional power.[1][2] In their most general form these activities include the production of works of art, the criticism of art, the study of the history of art, and the aesthetic dissemination of art.

هنر ، یک محدوده متنوع از فعالیت های انسان در خلق بصری، سمعی یا اجرای مصنوعات به بیان مولف ایده تخیلی و مفهومی . یا مهارت فنی ، به نیت مورد تقدیر قرار گرفتن زیبایی آنها ( هنرمندان ) یا قدرت احساسی است . در کلی ترین حالت فعالیت آنها شامل محصولات کار هنری ، انتقاد از هنر ، مطالعه تاریخ هنر و انتشار طبع ظریف و زیبای هنر است .

Music, theatre, film, dance, and other performing arts, as well as literature and other media such as interactive media, are included in a broader definition of art or the arts.[1][3] Until the 17th century, art referred to any skill or mastery and was not differentiated from crafts or sciences. In modern usage after the 17th century, where aesthetic considerations are paramount, the fine arts are separated and distinguished from acquired skills in general, such as the decorative or applied arts.

موسیقی ، تئاتر ، فیلم و رقص و دیگر هنرهای اجرایی ، و نیز ادبیات و سایر رسانه ها و واسطه ها مانند رسانه تعاملی ، شامل یک توضیح گسترده تر از هنر هنرهاست . تا قرن هفدهم ، هنر به هر مهارت و استادی اطلاق میشد و از صنایع دستی و علوم جدا تلقی نمیشد . در کاربرد مدرن بعد از قرن هفدهم ، جایی که زیبایی هنر مهم ترین عنصر در نظر گرفته شده است . ظرافت هنرها به طور کلی از مهارت های اکتسابی به مانند هنرهای ترئینی و کاربردی جدا و متمایز شده است .
porsche آفلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 07-12-2018   #8 (لینک نوشته)
مردی از تبار باد

wooer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

رقص فنه ،هنر نیست کلا

یونان توهمی بیش نیست
آیا هرم تئوتی اوآکان را کورش ساخت؟
اهرام مصر را کورش کبیر ساخت و فراعنه در ان سکنا گزیدند
wooer آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 07-12-2018   #9 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

atarod's Avatar

ارسال پیام خصوصی

در جامعه کنونی تنها هنر خوب ماندن و مهربانی ست
atarod آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 07-12-2018   #10 (لینک نوشته)
مردی از تبار باد

wooer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نباید مرز بین هنر و فن را نادیده گرفت هیچ هنری محدود نیست اگر محدود شد و بتوان ساختارش را تشریح کرد هر چیزی می تواند باشد بجز هنر و هنر لزوما هم نباید زیبا باشد که خب الان طوری شده مردم هر چیز زیبایی رو میبنن برچسب هنر بهش میزنن
این کیفیت بی مرز(هنر) یک معیار دیگه ش زمان هست
اگر با گذر زمان فاسد شد (از هر نظر..از اعتبار و ارزشش کم شد) هم هنر نیست حتی اگه اثر یه هنرمند و دنباله آثار هنری پیشینش باشد
wooer آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 07-13-2018   #11 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

s.zee's Avatar

ارسال پیام خصوصی

دوبار متن‌هایی نوشتم هربار درفت کردم متن‌ها رو و نفرستادم، فهمیدم نوشتن از «ریاضیات»، «فلسفهٔ ریاضی»، «منطق» و «فلسفهٔ منطق» راحت‌تر از نوشتن از «هنر» و «فلسفهٔ هنر» و تعریفِ هنر است، هنر جادو و دست‌نیافتنی است به جنسِ خدا، ساحر و سحرکننده، بی‌قاعده اما منظم، کامل و کامل کنندهٔ خود، از هر عجیبی عجیب‌تر حتا از ریاضی.
s.zee آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال