کیهان: اگر نفت ایران صادر نشود،هم تنگه هرمز بسته می شود، هم اروپا و اسرائیل در تیررس
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > سیاست و روابط بین الملل
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

سیاست و روابط بین الملل گفتگو پیرامون "علوم سیاسی" و "روابط بین الملل "

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي يك هفته پيش   #1 (لینک نوشته)
آغازگر برتر گفتگو

afsaneh61's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض کیهان: اگر نفت ایران صادر نشود،هم تنگه هرمز بسته می شود، هم اروپا و اسرائیل در تیررس

کیهان: اگر نفت ایران صادر نشود،هم تنگه هرمز بسته می شود، هم اروپا و اسرائیل در تیررس
یکی از رسانه‌ها نوشته بود در صورت بسته شدن تنگه هرمز، آمریکا می‌تواند بدون حضور در خلیج‌فارس و از اقیانوس هند با بهره‌گیری از موشک‌های دور‌برد به ایران حمله کند که باید گفت حتی اروپا هم در تیررس موشک‌های دور‌برد ما قرار دارد چه رسد به عربستان و بحرین و تل‌آویو و حیفا و‌...!
کیهان نوشت: دیروز آقای دکتر ولایتی که با پیام ویژه رهبر معظم انقلاب به روسیه رفته است در مصاحبه‌ای تاکید کرد که اگر ایران نتواند نفت خود را صادر کند، هیچ کشور دیگری در خلیج‌فارس هم قادر به صدور نفت خود نخواهد بود.

این اظهار نظر در صورتی که عملیاتی شود نه فقط موثر‌ترین برخورد در مقابل زورگویی‌های آمریکا و متحدانش است، بلکه تنها راه موثر است که باید هرچه زودتر اعلام و اقدام شود. در صورت بستن تنگه هرمز، آمریکا و اروپا برخلاف آنچه ادعا می‌کنند توان مقابله با این اقدام قانونی و حرکت انقلابی ما را ندارند. آنها در اتاق شیشه‌ای نشسته‌اند و در منطقه گروگان ما هستند.

یکی از رسانه‌ها نوشته بود در صورت بسته شدن تنگه هرمز، آمریکا می‌تواند بدون حضور در خلیج‌فارس و از اقیانوس هند با بهره‌گیری از موشک‌های دور‌برد به ایران حمله کند که باید گفت حتی اروپا هم در تیررس موشک‌های دور‌برد ما قرار دارد چه رسد به عربستان و بحرین و تل‌آویو و حیفا و‌...!

در جوامعی که آزادی وجود ندارد، اگر رای دادن چیزی را تغییر می‌داد، اجازه‌ی رای دادن نداشتید. کیهان: اگر نفت ایران صادر نشود،هم تنگه هرمز بسته می شود، هم اروپا و اسرائیل در تیررس
afsaneh61 هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
4 نفر نوشته را پسندیده اند
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي يك هفته پيش   #2 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

erteash's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : کیهان: اگر نفت ایران صادر نشود،هم تنگه هرمز بسته می شود، هم اروپا و اسرائیل در

افرین افرین
احسنت بر خون اریایی و غیرت علوی که در وجودتون
این سخنان چند نفع داره ، اولا اون اسراییل مفلوک و عربستان از هم پاشیده ، دست و پاشون رو جمع میکنند
هم قیمت نفت میره بالا سود میکنیم :)
#اگر_سپاه_نبود_کشور_هم_نبود
به پاس این غربت
و
دقیقه های چشم انتظار
بیا که تشنه دیدارم
erteash آفلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي يك هفته پيش   #3 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

stivi's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : کیهان: اگر نفت ایران صادر نشود،هم تنگه هرمز بسته می شود، هم اروپا و اسرائیل در

حتما این کار رو بکنن سریعاً .
قديمي يك هفته پيش   #4 (لینک نوشته)
شمع جمع

zelda1990's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله politeboy نمايش نوشته ها
این همه شهید دادیم برای عدالت ..جوانی که مادر منتظر بود عروسی پسر رشیدش ببینه ولی سالهاست در خونه اش بازه منتظره پسرش برگرده ولی هنوز پیکرش پیدا نشده

امریکا و اسراییل هدفشون اینه میخوان ایران هم مثل کشورهای عربی گاوشیرده خودشون بکنن و میلیارد میلیارد بگیرن بعد هم منت بگزارن که ما محافظت میکنیم ازتون و هزاران حرف
......................

ایران و ایرانی به غیرت معروفه

ایا میدونستید در صورت بسته شدن تنگه هرمز چی میشه

میدونستید 100 درصد نفت قطر و کویت از این تنگه 99 درصد نفت امارات و89 درصد نفت عربستان از این تنگه

قضاوت با خودتون
شما میدونستی عربستان و کویت توی همین سالهای اخیر یه خط لوله کشیدن تا دریای سرخ که در صورت بسته شدن تنگه هرمز بتونن نفت خودشون رو صادر کنن.
شما میدونستی امارات یه خط لوله کشید به اسم فجیره که نفتش رو از خلیج فارس به دریای عمان میرسونه. شما میدونستی بحرین داره خودشو به خط لوله عربستان وصل میکنه. شما میدونستی عراق نفتش رو از طریق ترکیه به اروپا صادر میکنه و عملا رگ حیاتیش دیگه تنگه هرمز نیست. شما میدونستی که فقط قطر و ایران هستن که محتاج تنگه هرمزن و سایر کشورهایی که نامبردید دهیچ احتیاج مبرمی به عبور از تنگه هرمز ندارن(اطلاعاتتون در حد بیست سال پیشه). شما میدونستی که اگه یه آبراه بینالمللی رو نا امن کنید ذیل بند هفتم منشور سازمان ملل قرار میگیری که در اون هرکشوری حق داره به ایران حمله نظامی کنه و کارش قانونی محسوب میشه. شما میدونستی که در سال شصت و هفت زمانی که ایران با عملیات مین ریزی تنگه هرمز رو نا امن کرد اولین کشوری که حاضر شد کشتی کشورهای دشمن ایران رو اسکورت کنه همین کشور دوست و برادر روسیه(البته شوروی در آن زمان) بود. شما میدونستی وقتی یه مین به نفتکش بریجتون کویتی الاصل با پرچم آمریکا اصابت کرد آمریکا به تلافیش دو تا سکوی نفتی ایران رو به صورت 100درصد منهدم کرد.بعدش دوتا ناوچه ایرانی رو غرق کرد و یک هواپیمای اف 4 ایرانی رو زد.
نه داداش من از خانواده شهدا نگو چون من خودم پدرم 4 سال جنگیده و عموی من جانبازه. من توی محله ای به دنیا اومدم که چهار هزارتا شهید داده(منطقه هفده تهران-محله فلاح-میدون گلچین) تعداد شهدایی که محله من داده از تعداد شهدای خیلی از استانهای ایران بیشتره.
من خانواده شهید همسایه های دیوار به دیوارمون بودن. تمام شهدای محلمون هم بازی دوران کودکی پدر من بودن. من میدونم جنگ چیه؟ تو فقط حرفش رو میزنی
zelda1990 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي يك هفته پيش   #5 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

erteash's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله zelda1990 نمايش نوشته ها
شما میدونستی عربستان و کویت توی همین سالهای اخیر یه خط لوله کشیدن تا دریای سرخ که در صورت بسته شدن تنگه هرمز بتونن نفت خودشون رو صادر کنن.
شما میدونستی امارات یه خط لوله کشید به اسم فجیره که نفتش رو از خلیج فارس به دریای عمان میرسونه. شما میدونستی بحرین داره خودشو به خط لوله عربستان وصل میکنه. شما میدونستی عراق نفتش رو از طریق ترکیه به اروپا صادر کنه و عملا رگ حیاتیش دیگه تنگه هرمز نیست. شما میدونستی که فقط قطر و ایران هستن که محتاج تنگه هرمزن. مشا میدونستی که اگه یه آبراه بینالمللی رو نا امن کنید ذیل بند هفتم منشور سازمان ملل قرار میگیری که در اون هرکشوری حق داره به ایران حمله نظامی کنه و کارش قانونی محسوب میشه. شما میدونستی که در سال شصت و هفت زمانی که ایران با عملیات مین ریزی تنگه هرمز رو نا امن کرد اولین کشوری که حاضر شد کشتی کشورهای دشمن ایران رو اسکورت کنه همین کشور دوست و برادر روسیه(البته شوروی در آن زمان) بود. شما میدونستی وقتی یه مین به نفتکش بریجتون کویتی الاصل با پرچم آمریکا اصابت کرد آمریکا به تلافیش دو تا سکوی نفتی ایران رو به صورت 100درصد منهدم کرد.بعدش دوتا ناوچه ایرانی رو غرق کرد و یک هواپیمای اف 4 ایرانی رو زد.
نه داداش من از خانواده شهدا نگو چون من خودم پدرم 4 سال جنگیده و عموی من جانبازه. من توی محله ای به دنیا اومدم که چهار هزارتا شهید داده(منطقه هفده تهران-محله فلاح-میدون گلچین) تعداد شهدایی که محله من داده از تعداد شهدای خیلی از استانهای ایران بیشتره.
من خانواده شهید همسایه های دیوار به دیوارمون بودن. تمام شهدای محلمون هم بازی دوران کودکی پدر من بودن. من میدونم جنگ چیه؟ تو فقط حرفش رو میزنی
شما اگه کمی با صنعت انتقال سوخت اشنایی داشتی میدونستی این حرف ها هم ادعایی بیش نیست ! و اون حجم از نفت نه زمینی منتقل میشه از ترکیه نه با لوله
این حرف مثل اینه که شما بخوای با ظرف چهارلیتری ، هی اب ببری و حمام کنی
در صورت اجرا علاوه بر تاخیر ، هزینه بسیار زیادی هم خواهد داشت
erteash آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي يك هفته پيش   #6 (لینک نوشته)
شمع جمع

zelda1990's Avatar

ارسال پیام خصوصی

با یکسری کامنتها یاد "میدونی چرا" میافتم
قديمي يك هفته پيش   #7 (لینک نوشته)
شمع جمع

zelda1990's Avatar

ارسال پیام خصوصی

عزیز دلم من خودم هفت ساله توی شرکت پیمانکاری در زمینه نفت و گاز و پالایشگاه کار میکنم.رزومه ارسال کنم؟
راستی شما چیکاره ای؟
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي يك هفته پيش   #8 (لینک نوشته)
شمع جمع

zelda1990's Avatar

ارسال پیام خصوصی

فقط یک نمونه
خط لوله حبشان فجیره قابلیت بارگیری 1.5 میلیون بشکه نفت در روز رو داره.
پایپ لاین نفت رو با شیلنگ کولر اشتباه گرفتی. میدونی خط 48 اینچ یعنی چی؟ یعنی یه آدم میتونه توش راه بره
تازه تمهیداتی توی تلمبه خونه هاشون دیدن کا قابلیت افزایش یک خط لوله دیگه هم داره یعنی دوبرابر ظرفیت در موقع لزوم.

ويرايش توسط zelda1990 : يك هفته پيش در ساعت 11:31 AM
قديمي يك هفته پيش   #9 (لینک نوشته)
سرپرست تالار دانش و فناوری

taksis's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله erteash نمايش نوشته ها
افرین افرین
احسنت بر خون اریایی و غیرت علوی که در وجودتون
این سخنان چند نفع داره ، اولا اون اسراییل مفلوک و عربستان از هم پاشیده ، دست و پاشون رو جمع میکنند
هم قیمت نفت میره بالا سود میکنیم :)
#اگر_سپاه_نبود_کشور_هم_نبود
اره کشور هفت هشت ده هزار ساله لنگ سپاه مونده بوده که بیاد نگهش داره تا ۴۰ سال پیش که سپاه نداشته یه لنگه پا بوده.
من اگر روزی یه درصد علم به این قضیه پیدا کنم که اگر سپاه نبود کشور هم نبود فردا صبحش با اولین پرواز بای بای
البته یه جوراییم درست میگی اینهمه بدبختی ما صدقه سر وجود ایناست خودشون داستان درست میکنن خودشونم جمعش میکنن.
حالا بشین تا تنگه هرمز بسته شه.بستنش کاری نداره بسته نگه داشتنش مهمه وگرنه فاضلاب خونه مام سالی یه بار بسته میشه
قديمي يك هفته پيش   #10 (لینک نوشته)
شمع جمع

zelda1990's Avatar

ارسال پیام خصوصی

از شما politeboy بابت تند خویی خودم عذر میخوام یک لحظه عصبی شدم
ولی باور کنید واقعیت اون چیزی نیست که ولایتی توی تریبون میگه و الا چرا جلسات پشت درهای بسته باشه؟ خوب همون تریبون رو بردارن ببرن توی جلسه اصلی؟ امثال ولایتی تنها چیزی که از جنگ دیدن همون میزهای مذاکره برای صلح بوده
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي يك هفته پيش   #11 (لینک نوشته)
شمع جمع

fateme1995's Avatar

ارسال پیام خصوصی

با درگیری هیچ چیز حل نخواهد
زمان زمانه گفتگو و صحبت هست

مقامات بلند پایه باید بشیند سر یک میز و در مورد مشکلات خود صحبت کنند.
بستن تنگه هرمز باعث میشه ما با چندین کشور اعلام جنگ کنیم

این درست نیست
ای اولین عشق تو ای آخرین یار دیوونه ی من خدا نگهدار
fateme1995 هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي يك هفته پيش   #12 (لینک نوشته)
شمع جمع

zelda1990's Avatar

ارسال پیام خصوصی

لطفا همگی دوستان این پیج رو با دقت مطالعه کنن.
لازم به ذکر است استعدادی که نویسنده در مقاله نوشته مربوط به سال 1391 می باشد و ما امروز در سال 1397 قرار داریم یعنی شش سال قبل(یادش بخیر دوران احمدینژاد و قطعنامه های کاغذ پاره و 1 دقیقهpls و دوباره بستن تنگه هرمز)
https://www.khabaronline.ir/detail/2...Economy/energy

ويرايش توسط zelda1990 : يك هفته پيش در ساعت 11:55 AM
قديمي يك هفته پيش   #13 (لینک نوشته)
مردی از تبار باد

wooer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

اگر لازم باشد تنگه هرمز که سهل است دریای عمان را میبندیم

یونان توهمی بیش نیست
آیا هرم تئوتی اوآکان را کورش ساخت؟
اهرام مصر را کورش کبیر ساخت و فراعنه در ان سکنا گزیدند
wooer هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي يك هفته پيش   #14 (لینک نوشته)
شمع جمع

zelda1990's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله wooer نمايش نوشته ها
اگر لازم باشد تنگه هرمز که سهل است دریای عمان را میبندیم
ای بابا
هر چی ما میگیم نره اینا میگن بدوش
یک ساعت نشستم از لحاظ تجربه تاریخی نا امن کردن تنگه هرمز گفتم از لحاظ توانایی عملیاتی گفتم اما بازهم این کامنت برق از سه فازم میپرونه.
عزیزم دریای عمان کجا ایران کجا؟ برای فقط نا امن کردن و نه بستن دریای عمان میدونید چه تدارکات و تجهیزاتی لازمه؟ میدونید این کار نماد اعلام جنگ به بشریت تلقی میشه و حق تلافی رو به تمام کشورهای دنیا میده؟ اصلا حق با شما. چطوری میخواین این کار رو بکنید. دریای عمان که تنگه هرمز نیست. از لحاظ وسعت و حفاظت خیلی سخت تر از تنگه هرمزه. فقط یه نمونش اینه که چطور میخواین اونجا مین بریزید؟ نکنه میخواید سوار لنج ماهیگیری بشید با خوندن" کاکا دریا موجه" تمام شناورهای گشتی دنیا که برای مبارزه با دزدان دریایی سومالی اونجان رو گول بزنید؟
بعد هم مین های چهار تنی روقاطی ماهی های خراب شده داخل دریا بریزید. یک مطالعه کوچیک در رابطه با کشتی ایران اجر داشته باشید.
نوشته را پسندیده است :
قديمي يك هفته پيش   #15 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

yandex's Avatar

ارسال پیام خصوصی

من نمیدونم دقیقا کجای اسلام به کوچک شمردن قابلیت ها و توانایی های دشمن توصیه شده که یک عده تحلیلات فضایی از خودشون ارائه میدن !

اگر الان آمریکا تصمیم به محو ایران بگیره تا 2 ساعت آینده کشوری به نام ایران وجود خارجی نخواهد داشت .
yandex هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال