و اینک جنگ روانی
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > سیاست و روابط بین الملل
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

سیاست و روابط بین الملل گفتگو پیرامون "علوم سیاسی" و "روابط بین الملل "

پاسخ
 
LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 07-23-2018   #1 (لینک نوشته)
هم میهن دوست
 
omarn02's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض و اینک جنگ روانی

و اینک جنگ روانی
بعد از پایان یافتن جنگ تحمیلی 8 ساله، همه می‌دانستیم که جنگ در شکل دیگری به ملت ایران که می‌خواهد انقلابی و اسلامی باقی بماند تحمیل خواهد شد. جنگ در قالب «تهاجم فرهنگی» ادامه یافت و هنوز هم ادامه دارد.

اکنون مدتی است که همزمان با تهاجم فرهنگی، تهاجم دیگری نیز شروع شده که هم ماهیت ضد فرهنگی دارد و هم از جنس تبلیغات گوبلزی است. در این تهاجم که باید نام آن را جنگ روانی علیه نظام جمهوری اسلامی گذاشت، تلاش گردانندگان پشت پرده و طراحان این است که نام و یاد سردمداران رژیم منحط و وابسته پهلوی را زنده کنند و با مقایسه‌ای تردستانه و مغالطه گرانه چنین وانمود نمایند که انقلاب یک اشتباه بود و ادامه همان رژیم به نفع کشور و ملت است. اینان در این جنگ روانی، زنده کردن نام و یاد بعضی عناصر حاضر در صحنه‌های انقلابی و حتی مدیریت کشور در سال‌های اول بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را هم به عنوان چاشنی به تبلیغات خود اضافه می‌کنند و با آوردن نکاتی از آنها درصدد بر می‌آیند چنین نتیجه گیری کنند که پیش بینی‌های آنها و نقطه نظرهایشان درباره انقلاب درست بوده و به توصیه‌های این افراد باید عمل می‌شد.
در روزهای اخیر به مناسبت درگذشت یکی از افرادی که در سال‌های اول انقلاب دچار مشکلاتی شده بود، فیلم‌هائی از او توسط یک عنصر کاملاً مشکوک به فضای مجازی راه یافته که با نسبت دادن اقدامات خلاف به نظام جمهوری اسلامی تلاش می‌شود آن شخص و آن جریان فکری مظلوم جلوه داده شوند و انقلاب و نظام جمهوری اسلامی در ذهن‌ها به عنوان ظالم، زیر سوال برود. متاسفانه عامل انتشار این فیلم‌ها که معجونی از دروغ و مغالطه هستند، مدت‌ها توسط بعضی از افراد و دستگاه‌های وابسته به نظام جمهوری اسلامی حمایت شد و اکنون نیز با اینکه با تلاش‌های به عمل آمده توسط دلسوزان، چهره این فرد و این جریان افشا شده است، متاسفانه هنوز با دست باز به آماده سازی خوراک برای جنگ روانی علیه انقلاب و نظام جمهوری اسلامی مشغول است. تاسف بالاتر اینکه حامیان اصلی این فرد و این جریان هم اکنون مناصب مهمی را اشغال کرده‌اند و چه بسا هنوز هم درحال پشتیبانی این جریان خطرناک باشند.
ملاحظه می‌شود که در جنگ روانی به راه افتاده علیه انقلاب و نظام جمهوری اسلامی، عناصری از دست اندرکاران داخل نظام نیز مشارکت دارند و این به معنای مظلومیت این نظام است. عده‌ای تحت عنوان «دفاع از نظام» مرتکب اقدامات افراطی می‌شوند، عده‌ای در لباس دین سخنانی می‌گویند که موجب وهن دین است و جماعتی هم لابد تحت عنوان آزاداندیشی، به افراد و جریان‌های نفوذی که درحال فراهم آوردن خوراک برای جنگ روانی علیه انقلاب و نظام جمهوری اسلامی هستند قربه الی‌الله کمک می‌کنند!
سر برآوردن جنگ روانی در شرایطی که رئیس‌جمهور آمریکا آشکارا با زشت‌ترین زبان تهدید علیه انقلاب و نظام جمهوری اسلامی سخن می‌گوید، کاملاً طبیعی است. در خارج از ایران و در داخل، کسانی که سودای قدرت در سر می‌پرورانند طبعاً شرایط به وجود آمده را موقعیت مناسبی برای ابراز وجود و تلاش برای رسیدن به اهداف خود می‌یابند و جنگ روانی را نیز ابزار مناسبی برای تامین آن می‌دانند. آنها از این واقعیت غافلند که ذهن تاریخی مردم ایران هرگز وابستگی و انحطاط و جنایات رژیم پهلوی را فراموش نخواهد کرد کما اینکه جنایات گروهک تروریستی منافقین بدتر از داعش را که نوچه همین جماعتی بود که اکنون با مظلوم‌نمائی درصدد احیاء خود می‌باشد، از یاد نخواهد برد. همنوائی با صدام در 8 سال جنگ تحمیلی و حمایت از منافقین با آن همه جنایت که در سال‌های 59 و 60 مرتکب شدند و سپس به حزب بعث عراق پیوستند و در برابر مردم ایران که برای حفاظت از کشورشان با بعثی‌ها می‌جنگیدند، صف آرائی کردند چیزهائی نیستند که از حافظه تاریخی ملت ایران پاک شوند. این جنگ روانی هر قدر هم که گسترده باشد، نمی‌تواند مردم را با گروه‌هائی که در سخت‌ترین شرایط جنگ و تحریم و فشارهای غرب و شرق ملت و کشور را تنها گذاشتند آشتی بدهد. حساب معدود افرادی که مایل هستند علیرغم سوابقی که دارند ژست روشنفکری بگیرند و «همرنگ جماعت» شدن را به مصلحت امروز خود می‌دانند از توده مردم جداست. مردم ایران، این جنگ روانی را هم پشت سر خواهند گذاشت و همزمان با پیگیری مطالباتی که دارند و تلاش برای رفع ایرادهائی که در حاکمیت و مجریان می‌بینند، با جنگ روانی دشمن نیز مقابله می‌کنند و برای حفاظت از نظام جمهوری اسلامی که دستاورد تاریخی خودشان است از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.
یادداشت جمهوری اسلامی/
omarn02 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is فعال
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهاي HTML غير فعال است
Trackbacks are غير فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


ساعت جاري 05:16 AM با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.