آیا این کار رانت خواری و خلاف قانون نیست؟
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > هم اندیشی
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

هم اندیشی هم اندیشی و همفکری

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 08-16-2018   #1 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahmood976's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض آیا این کار رانت خواری و خلاف قانون نیست؟

آیا این کار رانت خواری و خلاف قانون نیست؟
اون زمان که تو ایران‌خودرو بودم کارایی میکردم که پشم و پیل بازرسی و حراست و تدارکات ریخته بود.
پیمانکار بودم،پایین ترین قیمتو میزدم که کارو خودم بردارم
مثلاً بودجه و پول حقوق کارگرا میومد تو حساب من فرض کن ۴ میلیارد.
دوره مالی رو کرده بودم پنجم به پنجم ایراخودرو سی و یکم پولو میریخت به حساب من
در عرض یک روز ۴ میلیارد رو میدادم واحد می‌خریدم سه روز بعد همرو می‌فروختم مثلا چهار میلیارد و سیصد میلیون به کسایی که خودم می‌شناختم.
حقوق کارگرا رو تمام کمال پرداخت میکردم حال میکردن، سود خودمم کرده بودم...
پیمانکارای دیگه عقل نداشتن از سرو ته حقوق کارگر میزدن که یه چیزی بره تو جیب خودشون.کارگرا ناراضی میشدن.
ولی من چهره محبوب بودم اونجا قسم میخوردن رو اسمم
میگم این طرف هم گیر بد کسی افتاده، ول کن معامله نیستم

ولی در این تاپیک دیگه با شخص کاری نداریم لطفا بحث اون کاربری که این حرفا رو زده مطرح نکنید!

فقط چون مشکل داشتن و خلاف قانون بودن این کار رو زیر سوال بردن میخوام بحث و بررسی بشه ببینیم واقعا مشکل داره یا نه.

چون یک شخصی در این مورد فرموده اند:
اینکه پنجم حقوق میداده و بین یکم تا پنجم با اون پول کار میکرده به خودی خود جرم نیست
و پاسخ بنده به ایشان:
ببخشید مگه اون پول حقوق کارگرها نبوده در حکم امانت نبوده؟
مگه کسی حق کار کردن با و منفعت شخصی بردن از امانت رو داره؟
مگر حق داری با امانت ریسک کنی به خطرش بندازی بخاطر منافع خودت؟
رانت خواری اصلا به چی میگن؟ شما تعریفش رو میدونی؟
یعنی از امکانات و امتیازات مقام و منصب و مسئولیت خود برای انتفاع شخصی استفاده کنی!
یک کسی که مسئول جایی هست حقش همون حقوق و مزایای قانونی هست که میگیره.
این شخص ممکنه مثلا بودجهء سازمانی زیر دستش باشه، حالا بیاد از این بودجه کار شخصی بکنه سود شخصی ببره، این میشه یک امتیاز و فرصت نابرابر و ناحقی که دیگران ندارن، حتی اگر ریسک از بین رفتن اون سرمایه هم وجود نداشته باشه. این یک شکل از رانت است. مثال دیگر مثلا مسئول شهرسازی که میدونه برای فلان منطقه فلان طرح هست و به زودی اون طرح پیاده میشه و قیمت زمین ها و املاک اونجا چند برابر میشه، و این آگاهی و اطلاعات رو همه ندارن بلکه ایشان و عده ای دیگر به واسطهء شغل و مسئولیت هاش از چنین چیزی مطلع است، حالا میره خودش اونجا هرچی میتونه ملک و زمین میخره و یا به دوست و آشنا و بستگان و فامیل خودش اطلاع میرسونه و راهنمایی میکنه تا اینطوری سود کلانی ببرن... این میشه رانت!
قبول نداری یعنی؟
طرف حتی اگر صرفا از چیزی که بخاطر شغل و مسئولیتش میدونه برای انتفاع شخصی استفاده کنه میشه رانت، چه برسه به اینکه از دارایی های مربوط به شغل و مسئولیتش که زیر دستش هست برای انتفاع شخصی بهره ببره.
میدونی کمترین مشکلی که اینطور کارها داره اینه که فرصت غیرعادلانه و نابرابر است و باعث میشه عده ای بدون لیاقت و زحمت واقعی به ثروت های کلان برسن.
در کشورهای پیشرفته و متمدن مثل کشورهای اروپایی طرف کارهای خیلی کمتر از اینها میکنه به دادگاه کشیده میشه و خلعش میکنن.

Bruce Lee

هرچه ما از نظر درونی فقیرتر باشیم بیشتر تلاش میکنیم تا از نظر برونی خود را غنی کنیم

بروس لی

mahmood976 هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
3 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 08-16-2018   #2 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

boyka's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : آیا این کار رانت خواری و خلاف قانون نیست؟

متاسفانه اون کاربر. کلاه برداری،رشو دادن..اینا رو زرنگی می دونند..
وبعد حرف از فساد در نظام میزنه.. اول خودتو اصلاح کن.
6تا سوال کردم ازش هیچکدوم رو نتونست جواب بده

از هیتلر پرسیدند :پست ترین انسانها چه کسانی هستند ؟
گفت : کسانی هستند که در تصرف کشورهایشان ، با بیگانه ها همکاری می کنند ، زیرا که میهن مادر است و آنها زمینه سازی کردند تا بیگانه بر مادرشان مسلط شود ... !

ويرايش توسط boyka : 08-16-2018 در ساعت 12:17 PM
boyka هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 08-16-2018   #3 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mamankhanum's Avatar

ارسال پیام خصوصی

رانت و فساد هست اما متاسفانه اگر کسی پیدا میشد که جلوی اینها را بگیرید، اینقدر ساده نمینشستند تعریف کنند و بخندند.
سال گذشته موضوع مشابهی پیش آمده بود و یکی از کارگران جزئی ایران‌خودرو یکسری از این بخور و ببر های مدیران را توسط یک نامه دست نوشته پخش کرده بود.
بازرسی کل ایران‌خودرو از تمام کارگران نمونه دستخط گرفته بود و به روش های گوناگون آن کارمند بخت برگشته را شناسایی و به جرم افشا اسرار دولتی و دخالت در امور مدیریتی سازمان جریمه و اخراج کرد به آن مدیر هم هیچکس نگفت بالای چشمت ابرو.همین چند ماه پیش از کوروش شنیدم ترفیع گرفته و وارد واحد مدیریت کل شده.
وقتی میگویند فساد به مغز استخوان سیستم رخنه کرده همین هست،رانت و دزدی تبدیل به قانون شده و نهاد های ذی صلاح بجای مجازات مجرم افشا کننده جرم را مجازات میکنند.
هرکس پتانسیلی دارد دیگر اگر من و شما هم ۲۰ سال میان همچین افرادی کار میکردیم شک نکنید مثل آنها می‌شدیم وگرنه هیچکس مادرزادی خلافکار و دزد نیست.
حال که تحریم‌ها آغاز شده این فساد ها صد برابر میشود ! فقط ببینید به بهانه دور زدن تحریم ها چه اعتباراتی گرفته شود و چه مبالغ کلانی جا بجا شود مخصوصا خودروسازی ها که انحصاری و ام الفساد سازمان های دولتی هستند.
قديمي 08-16-2018   #4 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mamankhanum's Avatar

ارسال پیام خصوصی

تازه اینی که برای شما تعریف کرده آنقدری روتین هست و عمومیت دارد که برای همه عادی هست
یعنی هممون میدانیم که پیمانکاری همین هست.وقتی مبلغ کلانی وارد حساب شما میشود محال هست بدون دستکاری به صاحبانش که کارگران باشد برسد
دیگر کمترین و پیش پا افتاده ترین حالتش این هست که اعتبار حساب شما بالا می‌رود و میتوانید وام های بزرگی بگیرید.
وگرنه از مدیران و هیئت مدیره ی ایران‌خودرو چیزهایی برای من تعریف کرده که اگر به شما می‌گفت تاپیک های گوناگون که هیچ تا بحال سر به بیابان گذاشته بودید
mamankhanum آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 08-16-2018   #5 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

r.salari's Avatar

ارسال پیام خصوصی

کاربر مورد نظر یه دزد و کلاه بردار به تمام عیار است.
قديمي 08-16-2018   #6 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mahmood976's Avatar

ارسال پیام خصوصی

اما در اون مورد خاص، ببینین کارگرها مستقیما کارگر ایران خودرو نبودن و کارگر این پیمانکار بودن، و این پیمانکار ممکنه با کارگرها به صورت کتبی یا شفاهی یا حتی حرف زور! توافق کرده باشه که بهشون پنجم حقوق بده،
مسئله توافق بر سر تاریخ نیست. مسئله اینه که، تاجاییکه میدونم و عقل و منطقم میگه، مالی که متعلق به شما نیست و تحت مالکیت کس یا کسان دیگری است یا بعنوان یک قرارداد و ماهیت فعالیت و حیطه و هدف و مسئولیت و مقام شغلی خاصی به شما داده میشه، معمولا اختیار هرکاری باهاش کردن ندارید، اغلب که اصلا مشخصه و فقط یک کار خاص یا یک محدوده و اهداف کارهای خاصی رو حق دارید باهاش انجام بدید، اونوقت شما بیای در یک کار کاملا نامرتبط ازش استفاده کنی و کلی سود کلان شخصی ببری؟!
خیلی از این موارد حتی اگر بصورت صریح در قانون یا قرارداد منع نشده باشن، ولی بازهم بر اساس اصول و تعریف های پایه و عرف و غیره ممنوع هستند.

پولی که ایران خودرو به این فرد میداده بابت قرارداد پیمان کاری بوده و فکر نکنم قانونا بشه این کار رو جرم حساب کرد، تقریبا تمام شرکتهای خصولتی که متصل به یک نهاد دولتی هستن همین کار رو میکنن، این کار اخلاقا درست نیست اما قانونا ممکنه خلاف محسوب نشه.
خودش اشاره کرده که بابت حقوق کارگرها بوده.
و ایشون لابد تحت این عنوان این پول رو ازشون میگرفته.
اونوقت مالک واقعی این پولها چطور میشه که خودش باشه و هرکاری دلش میخواد باهاش بکنه؟
بنظرم مشکل داره.
اگر قرار بود این پیمانکار و تحت قرارداد مربوطه، اختیارات و مالکیت نامحدود داشته باشه خب سیستم رو اینجوری پیاده نمیکردن دیگه چرا بیاد تحت این عنوان حقوق کارگرها رو از شرکت اصلی بگیره؟ وقتی اون شرکت تحت این عنوان میداده یعنی انتظاری جز تحویل مستقیم این پولها به کارگرها نداشته و طبق قوانین و قرارداد پیمانکاری اختیارات و مالکیت بیشتری برای پیمانکار تعریف نشده بوده.
البته من حقوقدان و وکیلی چیزی نیستم، ولی بنظرم این قوانین و قراردادها در اینطور موارد تکلیفشون مشخصه و یک چهارچوب و اصول کلی دارن.
قرار نیست هرکس بیاد قرارداد پیمانکاری ببنده و تحت عناوین و اسم هایی پول بگیره اما خارج از اون حیطه و اونم صرفا برای انتفاع شخصی بهره برداری کنه. وگرنه که نیازی به این اسم و عناوین نبود خب یک چیز خیلی کلی تر و بدون جزییات تعریف میکردن بعنوان قوانین و قراردادهای مربوطه.

مسلما کسی که طرف قرارداد شماست و مالک است، باید بدونه شما تحت چه سیستمی کار میکنید و چه قوانین و محدوده ای دارید، و باید باهاش موافقت کنه. و اگر بدونه فرضا شما پولی رو این وسط در حیطهء دیگری سرمایه گذاری و استفاده میکنید شاید اصلا حاضر نباشه با شما قرارداد پیمانکاری ببنده. اگر بفهمه با حقوق کارگرها بخاطر انتفاع شخصی معامله و ریسک میکنید، شاید حاضر نباشه با شما قرارداد ببنده. شاید اصلا دلش نخواد شما با پولهای اون یک شبه اینقدر ثروت شخصی بدست بیارید! اون یک سود متعارفی در تصور و انتظار خودش و بر اساس قوانین و عرف در ذهن خودش داره، نه کارهای عجیب و غریبی که شما در عمل میکنید و شعبده بازی هاتون.

پس اینها رو طرف دیگر هم موقع قرارداد باید بدونه و باهاش موافقت کنه و در چهارچوب قرارداد هم بقدر کافی مشخص و بدون ابهام باشه که حق چنین کارهایی رو هم دارید.
تازه یه مسئلهء دیگر هم هست و اون اینکه بعضی وقتها حتی اطلاع و توافق دو طرف قرارداد هم به تنهایی کافی نیست و بعضی توافق ها و قراردادها بخصوص اگر تحت عنوان قانونی خاصی باشن محدوده و قوانین عمومی خودشون رو دارن که قانون مملکت مشخص کرده و نباید زیرپا گذاشته باشن. همهء اینها بار حقوقی و خیلی مسائل دیگر دارن. مثلا یکی از مسائل مربوطه میتونه بحث های مالیاتی باشه. اون سودی که طرف ها از اون قرارداد و فعالیت میبندن طبق قانون مشخص و تعریف شده که چقدر و چطور باید مالیاتش رو بدن، ولی اون سود نامتعارف و خارج از چهارچوب مورد انتظار و بدون نظارت و کنترل چی؟
الکی نیست به خدا حساب و کتاب داره این چیزا! بخصوص درمورد شرکتها و فعالیت های بزرگ کشوری و ملی و این حرفها.
mahmood976 هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 08-16-2018   #7 (لینک نوشته)
مردی از تبار باد

wooer's Avatar

ارسال پیام خصوصی

جایی که همه میدزدن، دزدی نکرد فعل شنیع است و هنجار شکنی.

یونان توهمی بیش نیست
آیا هرم تئوتی اوآکان را کورش ساخت؟
اهرام مصر را کورش کبیر ساخت و فراعنه در ان سکنا گزیدند
wooer آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 08-16-2018   #8 (لینک نوشته)
سرپرست تالار دانش و فناوری

taksis's Avatar

ارسال پیام خصوصی

خنگ!
تو انجام کاری رو با مبلغ معین برای یه سازمان برمی‌داری
سازمان بودجه رو به توئه پیمانکار میده
توام حق و حقوق پرسنل رو سر وقت پرداخت می‌کنی بالاتر از حقوق مزایای مصوب ام پرداخت میکنی و اون واحد کار خودشو بخوبی انجام و تحویل میده.
اینکه طی این مدت بودجه ی دریافت شده از سازمان رو چکار میکنی ربطی به سازمان مادر نداره اون اصن براش مهم نیس اگه بود برون سپاری نمی‌کرد ،ربطی به کارگر ام نداره اونم داره سر موعد حق خودشو میگیره.
قانون مملکت که تو میگی مگه چی گفته ؟؟ گفته تولید سرمایه از بودجه و مالیه ی عمومی آیین نامه ام داره مام کار خارج از آیین نامه نکردیم.
اصن برا اینکه بهتر درک کنی از ایران‌خودرو بیا بیرون یه شرکت خصوصی رو در نظر بگیر
فرض کن تو خودت یه شرکت داری مثلا امور نطافتشو میسپری به پیمانکار با مبلغ معینی اون کارفرما ام قبول می‌کنه
تو ماه به ماه اون مبلغ معین رو میدی پیمانکار کارو تحویل میگیری پیمانکار ام حقوق خدمه شرکتشو میده اینکه با پولی که از تو میگیره چکار می‌کنه کجا سرمایه گذاری می‌کنه به کسی ربطی نداره دیگه

new branch is in progress by our holding

Where You Can Let Your Freak Flag Fly In Tehran

ويرايش توسط taksis : 08-16-2018 در ساعت 01:49 PM
taksis هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 08-16-2018   #9 (لینک نوشته)

taksis's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله boyka نمايش نوشته ها
متاسفانه اون کاربر. کلاه برداری،رشو دادن..اینا رو زرنگی می دونند..
وبعد حرف از فساد در نظام میزنه.. اول خودتو اصلاح کن.
6تا سوال کردم ازش هیچکدوم رو نتونست جواب بده
دیروزم گفتم شماها همتون از من بدترید منتها هنوز دستتون به جایی بند نشده که بتونید ازش استفاده کنید
منم قدیما از این حرفا زیاد میزدم که درست کاری و صداقت و فلان
3 نفر نوشته را پسندیده اند
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 08-16-2018   #10 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

boyka's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله taksis نمايش نوشته ها
دیروزم گفتم شماها همتون از من بدترید منتها هنوز دستتون به جایی بند نشده که بتونید ازش استفاده کنید
منم قدیما از این حرفا زیاد میزدم که درست کاری و صداقت و فلان
تو از کجا می دونی دستمون بند نیست..
یا شغلم چیه!!!
کافر همه را به کیش خود پندارد..
boyka هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 08-16-2018   #11 (لینک نوشته)

taksis's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله boyka نمايش نوشته ها
تو از کجا می دونی دستمون بند نیست..
یا شغلم چیه!!!
کافر همه را به کیش خود پندارد..
دِ نیس دیگه چرا بیخودی ادا آدمای تنگو درمیارید ؟ میشه کسی تو بخش دولتی مقام و مدیریتی داشته باشه و اتومات وارد یه سری داستانا نشه ؟!
اصن سالم کار کنه به اون سطح میرسه ؟
۲۰ سال خودم بودم دیدم چی به چیه کی به کیه چه خبره یخورده سرتونو از اون ایده آل ها و آرمان ها بکشید بیرون ببینید چه خبره تو مملکت
قديمي 08-16-2018   #12 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mamankhanum's Avatar

ارسال پیام خصوصی

خنگ!
تو انجام کاری رو با مبلغ معین برای یه سازمان برمی‌داری
سازمان بودجه رو به توئه پیمانکار میده
توام حق و حقوق پرسنل رو سر وقت پرداخت می‌کنی بالاتر از حقوق مزایای مصوب ام پرداخت میکنی و اون واحد کار خودشو بخوبی انجام و تحویل میده.
اینکه طی این مدت بودجه ی دریافت شده از سازمان رو چکار میکنی ربطی به سازمان مادر نداره اون اصن براش مهم نیس اگه بود برون سپاری نمی‌کرد ،ربطی به کارگر ام نداره اونم داره سر موعد حق خودشو میگیره.
قانون مملکت که تو میگی مگه چی گفته ؟؟ گفته تولید سرمایه از بودجه و مالیه ی عمومی آیین نامه ام داره مام کار خارج از آیین نامه نکردیم.
اصن برا اینکه بهتر درک کنی از ایران‌خودرو بیا بیرون یه شرکت خصوصی رو در نظر بگیر
فرض کن تو خودت یه شرکت داری مثلا امور نطافتشو میسپری به پیمانکار با مبلغ معینی اون کارفرما ام قبول می‌کنه
تو ماه به ماه اون مبلغ معین رو میدی پیمانکار کارو تحویل میگیری پیمانکار ام حقوق خدمه شرکتشو میده اینکه با پولی که از تو میگیره چکار می‌کنه کجا سرمایه گذاری می‌کنه به کسی ربطی نداره دیگه
خب تو درست توضیح نمی‌دهی فقط چانه ات که گرم می‌شود می‌شینی تعریف کردن ! منظور را درست نمیرسانی و سو تفاهم ایجاد می‌شود.
بگو زمانی پیمانکار و مدیرعامل یک شرکت تابعه ی هولدینگ ایران‌خودرو بودم با مبلغ بودجه ی معین.
ایران‌خودرو بودجه را به حساب شرکت من واریز میکرد و کار را از من تحویل می‌گرفت من هم بودجه را در قسمت های دیگر سرمایه گذاری میکردم طبق فلان قانون و آیین نامه .
خللی در تحویل کار یا امور پرسنل و شرکت ایجاد نمیشد
این ایراد قانونی ندارد به هر حال پول شرکت خودت بوده.
بانک هم وقتی پول مردم را امانت میگیرد با آن سرمایه گذاری میکند .
اما ایراد اخلاقی دارد چون این شرایط برای خیلی‌ها پیش نمی‌آید که بتوانند از آن استفاده کنند.به نوعی فساد هم هست از لحاظ قانون فساد و خلاف نیست اما از لحاظ اخلاقی هست.
قديمي 08-16-2018   #13 (لینک نوشته)

taksis's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله mamankhanum نمايش نوشته ها
خب تو درست توضیح نمی‌دهی فقط چانه ات که گرم می‌شود می‌شینی تعریف کردن ! منظور را درست نمیرسانی و سو تفاهم ایجاد می‌شود.
بگو زمانی پیمانکار و مدیرعامل یک شرکت تابعه ی هولدینگ ایران‌خودرو بودم با مبلغ بودجه ی معین.
ایران‌خودرو بودجه را به حساب شرکت من واریز میکرد و کار را از من تحویل می‌گرفت من هم بودجه را در قسمت های دیگر سرمایه گذاری میکردم طبق فلان قانون و آیین نامه .
خللی در تحویل کار یا امور پرسنل و شرکت ایجاد نمیشد
این ایراد قانونی ندارد به هر حال پول شرکت خودت بوده.
بانک هم وقتی پول مردم را امانت میگیرد با آن سرمایه گذاری میکند .
اما ایراد اخلاقی دارد چون این شرایط برای خیلی‌ها پیش نمی‌آید که بتوانند از آن استفاده کنند.به نوعی فساد هم هست از لحاظ قانون فساد و خلاف نیست اما از لحاظ اخلاقی هست.
عجب بدبختی ای داریم بابا !!! کدوم اصول اخلاقی چی میگید شماها ؟؟
شما هنوز معنی پیمانکاری و کار پیمانی رو نمیدونید چیه !
برادر خود تو مگه پیمانکار ارتش نیست ؟ درآمد شرکتشو از کجا تامین می‌کنه پس اگه این غیر اخلاقیه ؟؟
درآمد پیمانکار یا شرکت پیمانکاری از طریق سرمایه گذاری های خارجی که با بودجه شرکت انجام میشه تامین میشه وگرنه طرف اسکل که نیست بیاد کاری رو با کف قیمت یا پایینتر از کف قیمت برداره انجام بده که.دولت مزایده می‌ذاره کسی که پایینترین قیمتو بده قبول میکنه.
تو میای پروژه رو قبول میکنی که بتونی از شرکت مادر بودجه بگیری،بودجه رو سرمایه گذاری می‌کنی و مطالبات شرکت رو پرداخت میکنی سودی که از اون سرمایه گذاری بدست اومده میشه سود شرکت و پیمانکار.چون خود اون پروژه سود نداره که بالاتر گفتم با کف قیمت داره انجام میشه.
این سیستم پیمانکاری تو کل کشوره.اصن فلسفه وجود پیمانکار همینه.
این فرصت برا بقیه پیش نمیادم دیگه مشکل خودشونه کسی نیومد درخونه دنبال من بگه داداش بیا بشو مدیر عامل ما یا بشو پیمانکار ما.یه فرقی بین منی که شش صبح میرم بیرون یازده شب میام خونه با اونی که صبح تا شب تو خونه خوابیده باید باشه.اگه بیزنس پلن دارن برن شرکت پیمانکاری راه بندازن برا خودشون کسی جلو کسی رو نگرفته که.
نوشته را پسندیده است :
قديمي 08-16-2018   #14 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mohammadkkk's Avatar

ارسال پیام خصوصی

به قول حكيم باباطاهر؛
اگر دردم یکی بودی چه بودی
وگر غم اندکی بودی چه بودی
به بالینم طبیبی یا حبیبی
ازین هر دو یکی بودی چه بودی
mohammadkkk هم اکنون آنلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 08-16-2018   #15 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mamankhanum's Avatar

ارسال پیام خصوصی

عجب بدبختی ای داریم بابا !!! کدوم اصول اخلاقی چی میگید شماها ؟؟
شما هنوز معنی پیمانکاری و کار پیمانی رو نمیدونید چیه !
برادر خود تو مگه پیمانکار ارتش نیست ؟ درآمد شرکتشو از کجا تامین می‌کنه پس اگه این غیر اخلاقیه ؟؟
درآمد پیمانکار یا شرکت پیمانکاری از طریق سرمایه گذاری های خارجی که با بودجه شرکت انجام میشه تامین میشه وگرنه طرف اسکل که نیست بیاد کاری رو با کف قیمت یا پایینتر از کف قیمت برداره انجام بده که.دولت مزایده می‌ذاره کسی که پایینترین قیمتو بده قبول میکنه.
تو میای پروژه رو قبول میکنی که بتونی از شرکت مادر بودجه بگیری،بودجه رو سرمایه گذاری می‌کنی و مطالبات شرکت رو پرداخت میکنی سودی که از اون سرمایه گذاری بدست اومده میشه سود شرکت و پیمانکار.چون خود اون پروژه سود نداره که بالاتر گفتم با کف قیمت داره انجام میشه.
این سیستم پیمانکاری تو کل کشوره.اصن فلسفه وجود پیمانکار همینه.
این فرصت برا بقیه پیش نمیادم دیگه مشکل خودشونه کسی نیومد درخونه دنبال من بگه داداش بیا بشو مدیر عامل ما یا بشو پیمانکار ما.یه فرقی بین منی که شش صبح میرم بیرون یازده شب میام خونه با اونی که صبح تا شب تو خونه خوابیده باید باشه.اگه بیزنس پلن دارن برن شرکت پیمانکاری راه بندازن برا خودشون کسی جلو کسی رو نگرفته که.
حالا هرچه که هست من سردرنمیاورم به اندازه کافی در خانه مغز مرا با این حرفهای کاری خورده ای همان بهتر اول صبح میروی اخر شب برمی‌گردی
من میدانم که تو به بحث های کاری و شغلی و اقتصادی علاقه ی زیادی داری و هرجا مینشینی همین هست اما اینجا جای این حرفها نیست !
تو وقتی با همکارانت، شرکایت،دوستانت و کلا افرادی که توی کار هستند میشینی تک و تعریف میکنی میفهمند چه میگویی و با شرایط و باطن ادارات و سازمانها آشنا هستند.دستشان توی کار بوده و آنها هم حرفی برای گفتن دارند.
ولی در این سایت این افراد وجود ندارند که تو با آنها همکلام شوی و با هم گفتمان کنید اکثر کاربران زیر ۳۰ سال هستند محصل اند دانشجو اند یا شغل آزاد دارند و غیره... و با دیدگاه و منطق خودشان تحلیل می‌کند
باعث می‌شود برچسب های مختلف بخوری.
پس هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد .
صبح تا شب سرت با کار و این مسایل گرم هست کافیست دیگر در فضای مجازی و خانه سعی کن ازشون دوری کنی
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال