خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > ادیان و مذاهب
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

ادیان و مذاهب بحث هایی در باب دین و مذهب بررسی و تبادل اطلاعات مسائل و موارد موجود

پاسخ
 
LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 09-12-2018   #1 (لینک نوشته)
هم میهن دوست
 
jalalislami's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟

خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟
خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟


دعوت میکنم در بحث شرکت کنید و اگر اطلاعاتی در اختیار دارین به اشتراک بزارین


کلیمیان ایران
خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟


این فقط یک نظریه هست و من فکر میکنم وازه ها بی ارتباط با هم نیستن و با شناخت واژه ها و ریشه یابی و درک بهتر مفاهیم میتوان حقایق را پیدا کرد.
اگر مخالف این نظریه هستید بنویسید چرا؟

کعبه (הכעבה) خانه الله که یک مکعب است میتواند با ابزار دعای کلیمیان مومن در ارتباط باشه؟
کلیمیان ایران و جهان در مراسم مذهبی از مکعب تِفیلین (תפילין) استفاده میکنن و مسلمانان در مراسم مذهبی حج به دور کعبه میچرخند
همه ادیان و عرفان ها اشتراکاتی دارند از عرفان کابالای یهوی یا عرفان اسلامی همگی حکمت هایی هستند و با این روش به شناخت خداوند نزدیک میشوید.
زیرا عرفان یک مرحله بالاتر و برتر از دین است.
شما میتوانید یک دین دار با ایمان باشید اما عارف شدن کار هر کسی نیست.
آئین یهود و با مسیحیت و اسلام اشتراکاتی اصولی و بنیادی دارند.
همچنین زبان عبری در مسیحیت و اسلام ریشه زده است و قابل تفکیل نیستند


توجه کنید از ترکیب چند واژه چه به دست می آید:


Kabba+allah = Kabballah
کعبه(کابا) + الله(الا) = کابالا یا کابالله


قبله برگرفته از قباله (qiblah)یا (کعبه الله) استhttps://en.wiktionary.org/wiki/qibla
https://en.wiktionary.org/wiki/Kabballah

خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟


فراموش نکنید واژه ها در طول زمان و در مناطق مختلف دچار دکرگونی میشوند و با لهجه های مختلفی به کار گرفته میشوند.


ساختار کعبه خانه الله بی ارتباط با عرفان کابالا یهود است؟
کابالا فقط یک عرفان نیست و یک علم است که با اعداد و ریاضی سر و کار دارد


همانطور که در مکعب تِفیلین (תפילין) ستاره حضرت داوود پنهان شده در کعبه نیز ستاره حضرت داوود پیدا میشود؟


تحقیق کنید و بگویید که KAABA LAH و سنگ سیاه (Black Stone) چه ارتباطی با هم دارند؟.

خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟


برای بزرگ تر دیدن روی تصویر کلیک کنیدبر اساس دیدگاه لوریا سفیروتها را مراحل خلقت در هر یک از دنیاهای چهارگانه موازی در ارتباط هستند. سفیروتها به عنوان اراده خدا بیان می‌شوند. آن‌ها نباید به عنوان خداهای مختلف مورد بررسی قرار گیرند بلکه به عنوان ۱۰ آشکار شدن یک خدا می‌باشند. نامهای آن‌ها به ترتیب عبارتند از:
 • کتر (تاج، مرحله بعد از آگاهی)
 • چوکما (حداکثر پتانسیل ذهن)
 • بینا (فهم پتانسیل)
 • دعات (علم)
 • چسد (محبت)
 • گوورا (استحکام)
 • رشامیم یا تیفرت (بخشش)
 • نتزاچ (پیروزی)
 • هد (ارزش)
 • یسود (پایه)
 • ملکوت (پادشاهی)
سفیروتها به عنوان اخلاقیات نیز مطرح می‌شوند. از این رو ۱۰ سفیروت به عنوان ۱۰ اصل اخلاقی معرفی می‌شوند. هر کدام از آن‌ها به تنهایی ممکن است بیش از حد شدید شوند و به بی‌اخلاقی منجر شوند. هر یک از سفیروتها با اعداد یک تا ۱۰ و سیاره‌های منظومه شمسی نیز مرتبط هستند.


در مسیحیت هم صلیب شان به مکعب ختم میشود.
به راستی راز کعبه خانه الله و کعبه تِفیلین و کعبه صلیبی چیست؟
چرا کعبه ها پنجره ندارن؟ و فقط یک راه ورود دارند؟
خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟


راز این مکعب یهود چیست که در مسیحیت و اسلام پر کاربرد است؟
در کتاب زوهر فکر میکنم به اسرار مکعب اشاره شده باشه درسته؟

ويرايش توسط jalalislami : 10-27-2018 در ساعت 04:38 AM
jalalislami آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
3 نفر نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 09-12-2018   #2 (لینک نوشته)
هم میهن دوست
 
jalalislami's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟

اگر هنوز بی خدا هستید و ایمان ندارید

آیا خبر دارید اسلام و مسیحیت که پیروی دین یهودیت هستن همگی یک رازهایی دارن که به خواست خداوند در دوره های مختلفی آشکار میشود


همه ادیان و عرفانها اشتراکاتی دارند از عرفان کبالای یهوی یا عرفان صوفی اسلامی همگی حکمت هایی هستند و با این روش به شناخت خداوند نزدیک میشوید.
زیرا پدید آورنده هوشمند انقدر بزرگ و پیچیده است که از درک ان ناتوان هستیم و بایست کم کم به حقایق دست یابیم.


اگر دقت کرده باشید ساختار خانه خدا یک مکعب است که فقط یک درب ورودی و خروجی دارد که حضرت ابراهام به این دلیل کعبه را بدون پنجره و فقط با یک درب ساختن تا کتب مقدس و دعا درون کعبه نگهداری بشود ولی به مرور زمان باورهای کفر امیز جایگزین شدن و بتها به خانه خدا نفوذ کردن.


در دین یهودیت نیز از "کعبه تِفیلین" (Tefillin Kaaba) استفاده میشود که یهودیان و غیریهودیان برای درک بهتر خداوند و آشنایی با اسرار علمی کعبه با عرفان کبالا کار میکنند.
کبالا تنها یک مرحله نخست از خداشناسی پیشرفته است و ربطی به خرافات رابط و شایعات موجود ندارد.


مسلمانان روشن فکر، مذهبی پیشرو و انعطاف پذیر و بروز شده دارند و بعضی وقتها بجای اینکه قران را با چشم بخوانند دعای قرانی رو روی سر میگذارند و تکرار میکنند و سرشان را تکان میدهند.


این همان شیوه دعای پیامبران یهودی و پیروانشان است که درون کعبه تِفیلین یک دعای نوشته شده میگذارند و با بند چرمی روی سر میبندن و با زمزمه دعا، سرشان را تکان میدهند تا به یک حالت روحانی وارد بشوند


خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟


کعبه همان صلیب در مسیحیت و مکعب در یهودیت است.
اگر با قیچی از مقوا یک صلیب در بیاورید شما ۶ مربع دارید که با تا کردنشان میتوانید یک کعبه بسازید.


یک مورد جالب الم (الف، لام، میم) در قران است که در تورات و کتاب مقدسبه معنی آدم یا انسان (به عبری: אלם) است.


الف (א) - لام (ל) - میم (ם)


أَلَمْ تَرَ كَيْفَ فَعَلَ رَبُّكَ بِأَصْحَابِ الْفِيلِ
[انسان] آیا ندیدی که خدای تو با اصحاب فیل (سپاه فیل سوار ابرهه) چه کرد
خب جای تعجب ندارد که الم در قران به معنی آدم یا انسان باشد این یک کلمه جدید نبوده و خیلی قبل تر در دین یهود بوده و مورد پذیرش کتاب مقدس هم می باشد.


حالا اگر یک عده تمایل دارند با مسیحیت و یهودیت ستیز کنند گویی تلاش کند نخستین اجر های یک دیوار بلند اجری را به بیرون بکشند تا فقط آجرهای خودشان بماند!
ولی دیوار دین را به پایین خواهند کشید.


خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟


از کعبه در اسلام و مکعبی که در یهودیت از ان استفاده میشود میتوان ستاره شش ضلعی حضرت داوود را پدید اورد
مکعب خودش از ۶ مربع تشکیل شده و ستاره مقدس حضرت داوود درون همین تِفیلین پدید می آیدخانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟
نام داوود در الفبای عبری قدیم دارای دو مثلث بوده استاین ستاره مقدس از دو مثلث تشکیل شده که ایمان "یهودیان و غیریهودیان کبالایست" بر این است که میگویند ستاره حضرت داوود با عدد ۷ ارتباط دارد و از ۶ جهت بعلاوه مرکز در ارتباط است.


خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟
از دیگر ایمان های یهودی-کبالایی این است که مثلثی که راس آن به طرف بالا می باشد، منسوب به عالم بالا (علیا)، یادنیای روحانی است، جایگاه سمت راست، ابراهام آوینو نام گرفته و آن مظهر دوستی و مهمان نوازی است. واژه عبری یا سفیروت آن חסד (حِسد) است، انرژی آن ایجاد عشق و احسان، روز آن یکشنبه و سیاره حاکم و تاثیرگذار آن خورشید است.
دومین جایگاه پایین سمت چپ اسحق آوینو نام دارد، منسوبات آن کنترل نفس اماره، واژه عبری آن גבירה (گورا) میباشد. انرژی آن قدرت و توانایی، روز آن دوشنبه و سیاره حاکم بر آن "ماه" می باشد.
سومین جایگاه وسط در راس مثلث بالایی یعکوب آوینو نام گرفته، منسوبات آن شکوه و جلال و زیبائی. واژه عبری آن תפיארת (تفیرت) می باشد. انرژی حاصله آن زیبایی است. روز آن سه شنبه و سیاره حاکم بر آن مارس می باشد.
مثلثی که راس آن به طرف پائین می باشد، منسوب به عالم پائین (سفلی) است و متشکل از سه جایگاه، چهارمین جایگاه سمت راست مشه ربنو نام گرفته است و مظهر آن ابدیت است. واژه عبری یا سفیروت آن נצה (نِصح) و انرژی آن امید، فروتنی و پیروزی است. روز آن چهارشنبه، سیاره تاثیرگذار بر آن مرکوری می باشد.
پنجمین جایگاه سمت چپ پائین اهرون نام گرفته است. کهن گادول مظهر کمال و ایثارگری. واژه عبری آن היד (هود) و انرژی حاصله آن صداقت، سرسپردگی، پاکی و بی آلایشی است. روز آن پنجشنبه و سیاره حاکم بر آن ژوپیتر است.
ششمین جایگاه وسط در راس مثلث پائینی یوسف هصدیق نام دارد و مظهر پایه و اساس است. واژه عبری آن יסוד (یسود) می باشد. انرژی آن حقیقت و صداقت؛ جمعه روز آن و سیاره حاکم بر آن ونوس می باشد.


خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟

هفتمین جایگاه از انطباق دو مثلث علیا (به عربی: علی) و سفلی در کانون ماغن داوید شکل خواهد گرفت. نام آن داوید، مظهر پادشاهی است. واژه عبری آن מלכות (ملخوت) و انرژی حاصله آن فروتنی، ایمان و ایجاد تعادل می باشد. روز آن شبات و سیاره حاکم بر آن ساترن است و نشانگر حد تکامل برای بشر و یا به عبارتی یکی شدن و یا ملحق شدن به ذات الهی است.


لازم به توضیح است که نفوذ و تاثیرات کیهانی به عبارتی هفت سیاره های حاکم همراه با دوازده علامت های منطقه البروج، مستقیما با این هفت سفیرا مربوط و متصل می باشند. ضمنا به غیر از ماه و خورشید که هر کدام تنها بر یک ماه و علامت آن در طول سال تسلط و نفوذ دارند، پنج سیاره دیگر هر کدام بر دو ماه و دیگر علائم آن مسلط هستند.


خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟


واژه صیون ציון از دیگر معنایی است که برای ماغن داوید در نظر گرفته شده است. در فرهنگ لغات صیون نام کوهی است در جنوب اورشلیم و نام دژی که بعدها مقر فرماندهی داوید شد و به نام شهر داوید تغییر نام پیدا کرد. اما از دید عرفانی این کلمه צ نمادیست از کلمه צדיק به معنی صادق و پاک، مرتبط با دنیای روحانی و معنوی (دنیای علیلا) و نیز יון (یَوَند) به معنی یونان، مرتبط با دنیای غیر روحانی و فرهنگ مادیگرایی، سیاهی و عالم خاکی (دنیای نفیلا) که در مورد آن این چنین تعبیر نموده اند:صیون نیرویی یا انرژی است که باعث استقرار و پایداری تورا در جهان خواهد شد. به عبارت دیگر این سمبول، مظهر صداقت و سربلندی (پادشاهی) بنی ایسرائل و نشانگر افکار، کردار و پندار مقدسی الهی (تورا) می باشد و به تعبیری دیگر صیون روشنی بخش نور تورا (آگاهی) در جهل و سیاهی است و به عنوان جایگاهی مقدس می تواند כבוד הקדוש ברוך הוא (جلال و حرمت) یا شخینای (ملکوت) خداوند را متجلی نماید. با استناد بر تفیلا قبل از عبارت מודים אנחנו לך این چنین بیان شده است: ואתה, ברחמיך הרבים, תחפץ בנו ותרצנו. ותחזינה עינינו בשובך לציון ברחמים امیدواریم تو با رحمت های بی کرانت از ما رضایت کامل داشته باشی و چشمان ما شاهد بازگشت تجلی مقدس تو در صیون باشد.
علمای یهود بر این باورند که تا مادامی که این جایگاه در یروشالیم مستقر نگردد، هرگز شخینای خداوند بر عالم متمرکز نمیشود. درنتیجه بشریت قادر نخواهد بود از رحم و شفقت خداوند بهره مند شود نیز به مرز تکامل نایل گردد.


ضمنا واژه صیونت یا צנור (سنیور) به کسی اطلاق میشود که بتواند امکانات ظهور و استقرار صیون را در سرزمین مقدس فراهم آورد. اوراهام، ایسحاق، یعقوب، مشه و جانشین وی یهوشوع در زمره شخصیت هایی بودند که موفق شدند زمینه استقرار صیون را در سرزمین مقدس فراهم آورند. دیری نپایید با تاسیس پادشاهی داوید و خاندانش در اورشلیم و با برپایی بیت همیقداش (معبد سلیمان)، جایگاه صیون شکل گرفت و به مدت 400 سال بشریت در صلح و سلامت کامل بسر برد.


ضمن آنکه این باور وجود دارد که این نیرو باعث حیات و بقا و منشا تمامی برکات نشات گرفته از صیون می باشد و زمانی در دسترس قرار خواهد گرفت که با انجام مراسم تفیلا و میصووت (دعا و نیایش و انجام اعمال نیک) بتوانند در این امر شتاب بیشتری بخشند.
قرن هاست بعضی از اقوام کهن مانند هندوها، ماغن داوید را با نام مهره سلیمان میشناسند و در علوم عرفانی خود از آن بهره می جویند. همچنین در مطالعات عمیق خود راجع به مباحث آن موفق شده اند کتبی را منتشر کنند.
همچنین این سمبول به شکل اهرام ثلاثه، مظهر تمدن مصر باستان بکار گرفته شده بود و امروز با گذشت هزاران سال، راز آن در پرده ای از ابهام مخفی مانده است.
تمام تغییرات و تحولاتی که در انسان رخ میدهد، در اعماق پنهانی درون اوست و به این دلیل، حکمت صوفی در اسلام و کبالا در یهودیت را علم نهفته میخوانند.


هرچند که افراد متعصب و افراطی تلاش میکنند صوفیسم و کبالا را تخریب کنند و یک مجموعه انحارفات و خرافات را به دین و عرفان بچسبانند ولی اگر بصورت مستقل تحقیق کنید عرفان از دین جدانیست ولی عارف یک سطح بالاتر تر از دین دار است.


دین دار یک مجموعه حرکات و وظایف را حفظ میکند و تکرارشان میکند ولی در علوم اسلامی و یهودی، انسان از بیرون و درون خودش را به خدا نزدیک میکند و برای شناخت هستی و خویش بصورت تخصصی و علمی تلاش میکند.
خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟
نماد ستاره داوود در سِفیروت (درخت زندگی) در حکمت کبالا می باشد که به این قسمت از درخت کِتِر (به عبری: כֶּתֶר) بمعنی تاج٬ است و در انتهای درخت کبالا ملکوت (מלכות) را میبینید که به معنی پادشاهی خداوند است.


خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟
در کتاب مهم زوهر به کنیسه اسرائیل (בית הכנסת הישראלי) ملکوت (malakut) میگویند
با خواندن قرآن و تحقیق مستقیم درباره عرفان های الهی میتوانید خودتات اسرار ساختار کعبه را کشف کنید که چرا حضرت ابراهیم چنین مکانی را ساخته اند.

ويرايش توسط jalalislami : 10-27-2018 در ساعت 05:07 AM
jalalislami آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
4 نفر نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 09-13-2018   #3 (لینک نوشته)
معاون شبکه اجتماعی
 
Bozorgmehr's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟

سلام بشما

تشکر از دعوتتون ولی من نمیدونم توجه شما چرا به این موضوعات جلب شده ، نباید مطالبی را بگوئید با مطالبی که استارت میکنید در حال انجام کار اشتباهی هستید و منم صحبتی ندارم برایتان بگویم ، این علم فقط به اسباط بنی اسرائیل داده شده و در اختیار دیگران قرار نمیگیرد ، بقیه فقط در بالاترین حالت فقط ظاهرش رو میبینند و به اسرار درون آن راهی ندارند.
__________________
خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟
Bozorgmehr آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 09-13-2018   #4 (لینک نوشته)
هم میهن دوست
 
jalalislami's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟

نوشته اصلي بوسيله Bozorgmehr نمايش نوشته ها
سلام بشما

تشکر از دعوتتون ولی من نمیدونم توجه شما چرا به این موضوعات جلب شده ، نباید مطالبی را بگوئید با مطالبی که استارت میکنید در حال انجام کار اشتباهی هستید و منم صحبتی ندارم برایتان بگویم ، این علم فقط به اسباط بنی اسرائیل داده شده و در اختیار دیگران قرار نمیگیرد ، بقیه فقط در بالاترین حالت فقط ظاهرش رو میبینند و به اسرار درون آن راهی ندارند.
چرا این را بصورت عمومی مطرح نکنم؟
هم میهن چنین کاربردی داره که موضوعات مختلف رو طرح کنیم
میخوام این مسئله وارد فضای عمومی اینترنت بشه و دربارش بحث کنیم

کبالا یکی از علوم است و بنظر میرسه برخی از دانشمندان دین توانستن کبالایست با درجه بالایی بشن

آیا معتقد هستین حضرت ابراهیم با علم یهود، کعبه را ساختن

بشر کنجکاو است و تلاش میکنه اسرار پنهان رو کشف کنه


به هر حال من نمیگم حالا بریم علم کبالا را یاد بگیریم فقط میخوام بدونم ساختار کعبه الله با کابالا و ستاره حضرت داوود ارتباطی داره؟
شما تمایلی به شرکت در بحث ندارید؟ چرا؟
jalalislami آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 09-13-2018   #5 (لینک نوشته)
هم میهن دوست
 
jalalislami's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟

سیاره مارس (mars) یا همان مریخ چه ارتباطی با کعبه خانه الله داره؟ چرا در کتاب تنخ یهودیان و کتاب مقدس مسیحیان به اِلوهیم اشاره شده ؟ اِلوهیم که جمع خدا میشود یعنی خدایان

در کتب مورد اشاره ایشان فرشتگانی (الهه هایی) پر قدرت و اختیارات سازندگی بودن


از طرفی گروه مذهبی و خدا باور رائلیان معتقد هستن که اِلوهیم موجوداتی فرابشری هوشمند بودن که از سیاره مریخ امدن و همه انسان ها را افریدن.
اِلوهیم خودشان خالقی برتر دارند که از طرف خدای برتر خدای خدایان ماموریت داشتن تا بشریت را بوجود اورند


حتی در یک فیلم به اسم Prometheus به این که خدا وجود دارد خدای برتر که خدای خدایان (اِلوهیم) است کمی اشاره شده و ادعا شده علم بشر ناقض است عقل بشر ناقض است و از رسیدن به پاسخ نهایی و درک حقایق ناتوان است و رسیدن به پاسخ میتواند به نابودی مطلق این خود بودن پرسشگر ختم شود


فیلم دیگری به اسم Annihilation نیز به همین مورد اشاره کرد که تلاش برای رسیدن به انتهای مسیر برای درک کامل و برای سرک کشیدن در کار خداوند همان نابودی مطلق فرد است هر چه قرار است بشود میشود

انسان زمانی پاسخ را از تاریکخانه آزاد کرده است که خود را در این مسیر فنا و نابود کند یعنی تغییر ماده به ماده ای دیگر ولی دیگر انسان وجود ندارد که پاسخ را درک کند.
اگر خداوند بشریت را همچون دایناسوها نابود کند موجوات انسانی با فیزیکشان و هویتشان محو میشوند ولی ماده به ماده دیگر تبدیل میشودسیاره مریخ به کعبه اشاره دارد و هرچقد هم بشریت پیشرفت کند چه افکار خداباروانه داشته باشد و چه نداشته باشد پاسخ نهایی زمانی آزاد میشود که خود آدمی وجود نخواهد داشت که قدرت درک و تفکر داشته باشد.
یعنی پاسخ نهایی که مناسب پرسش هایی همچون خدا وجود دارد یا نه؟ منشاء چه است؟ شکل و فرمی دارد؟ پس از مرگ کامل و تجزیه شدن بدن و انتقال ماده به ماده دیگر داده میشود
هر موجود زنده فیزیکش که نابود میشود جذب طبیعت خواهد شد (جزی از هستی)و این فرایند انتقال ادامه دارد

ويرايش توسط jalalislami : 09-13-2018 در ساعت 05:28 PM
jalalislami آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 09-13-2018   #6 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
mbk1's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟

"باسم اَللّه اَلرّحمن اَلرّحيم
... الانسان ، 9
إِنَّمَا نُطْعِمُكُمْ لِوَجْهِ اللَّهِ لَا نُرِيدُ مِنْكُمْ جَزَاءً وَلَا شُكُورًا.."
"به شناسه خداوند پرمهر بسیارمهرآور
...اگرِچه میخورانیمتان برارُخی خداوند، نه کنارمیگذاریم ازتان بخششیُ نه خوش بجاآوری هایی.."

نوشته اصلي بوسيله x-agnostic نمايش نوشته ها
محققان در کتب مختلف اعلام کرده اند دین اسلام کپی شده از روی یهودیت است.
بینید همین نشانه آیه ای که آوردم از انجام کار خداوندِ پرمهرْ پسندْ. که خوراندنِ یکجا نشینن مسکین، بیپدر يتیمُ، دورافتاده اسیر چه اندازه دلنشین هست، از "..لتجدنهم احرص الناس علی حیاة.." یا داریم در سخن خداوند قرآن که "..والآخرة خیر و ابقی.." یا "..وللآخرة خیر لک من الاولی"، بی کاست خداوند سفارش به یاد او هم دگرسرا داشته،،،"..لا تمدن عینیک الی ما متعنا .."
بینید بندهء بیکاست خداوند یگانه پرمهر بسیارمهرآور گمان دارم، آغازگر جستار همش چخان سر هم کرده،،
اگر خانهء خداوند چهارگوش هست، بدیدم چون ساده ساخته شده ،از گرماُ سرما از جانورها در پناه باشند، هم آنجا پیوست نماز برپا سازند،همنشین خانه ای برای بندگی یگانه خداوندِ توانا، که با گذشت زمان ساختش بهتر شد برای پذیرایی شمار بیشترِ آشتی کننده ها با "اَللّه""بی کاست خداوند"
"اَللّهم""بی کاست خداوندا" مرا از کسهایی نکن که خواهند تیشه به ریشهء آیینت زنند خودشان را فرورفته در آتش خشمت بینند،هم مرا پیوسته به یادت سرنگون برپاساز پیوست نماز گذار سمت همنشین خانه ات مکه
__________________
بسم الله الرحمن الرحیم " وَ مِنَ النَّاسِ مَن يَتَّخِذُ مِن دُونِ اللّهِ أَندَاداً يُحِبُّونَهُمْ كَحُبِّ اللّهِ وَالَّذِينَ آمَنُواْ أَشَدُّ حُبًّا لِّلّهِ وَلَوْ يَرَى الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِذْ يَرَوْنَ الْعَذَابَ أَنَّ الْقُوَّةَ لِلّهِ جَمِيعاً وَأَنَّ اللّهَ شَدِيدُ الْعَذَابِ165 البقره"
خداوندا مرا دوست داشته تر به خودت کن نه دیگری که ناگواراییت از همه سخت تر است هم توانایت از همه بیشتر
mbk1 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 09-13-2018   #7 (لینک نوشته)
هم میهن دوست
 
jalalislami's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟

نوشته اصلي بوسيله mbk1 نمايش نوشته ها
"باسم اَللّه اَلرّحمن اَلرّحيم
... الانسان ، 9
إِنَّمَا نُطْعِمُكُمْ لِوَجْهِ اللَّهِ لَا نُرِيدُ مِنْكُمْ جَزَاءً وَلَا شُكُورًا.."
"به شناسه خداوند پرمهر بسیارمهرآور
...اگرِچه میخورانیمتان برارُخی خداوند، نه کنارمیگذاریم ازتان بخششیُ نه خوش بجاآوری هایی.."

به نام بی نام او


آیا حضرت ابراهام همچون دیگران جز افراد برگزیده و متمیاز بودن که علومی از طرف او در اختیار داشتن؟
jalalislami آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 09-13-2018   #8 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن
 
mbk1's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟

"باسم اَللّه اَلرّحمن اَلرّحيم
... الانسان ، 10
إِنَّا نَخَافُ مِنْ رَبِّنَا يَوْمًا عَبُوسًا قَمْطَرِيرًا..."
"به شناسه خداوند پرمهر بسیارمهرآور
...اگریم میترسیم از بالاکشاننده مان روانه روزی بسیارخشک چسبانی »همانند پشگلی» بسیاردستُ پا گیری ۱٠ پیدا.."

نوشته اصلي بوسيله jalalislami نمايش نوشته ها
به نام بی نام او


آیا حضرت ابراهام همچون دیگران جز افراد برگزیده و متمیاز بودن که علومی از طرف او در اختیار داشتن؟
بینید "..و لله الاسماء الحسنی" هر چه شناسه های نکوست برای بی کاست خداوند است، چرا میگویید بی نام؟؟؟
دربارهء چهارگوش بودن همنشین خانهء خداوند، در سخنِ بی کاست خداوند، چیزی به میان نیامد،،

در سخن خداوند به غوزک پا «کعبین» گفته شد، هر برآمده غوز شده، همانند خانه ای برآمده، کعب خوانده میشود،،
بدیدم ابراهیم آشتیِ بی کاست خداوند برش باد، تنها یک کعبه یا همنشین خانه ای ساده،برآمده غوزک مانند، ساخت برای گردآمده شدن دلارام ها به "اَللّه" در آنجا،سد در سد نمیدانم،،، نه که جور امروزین اندازهء بلندیِ ۶ تن بالا بلند بوده باشد،،،

"عُمره" میشود بازسازی ،اینکه سال به سال این همنشین خانه بازسازی شود برای جای دهیِ مردم بیشتر!!
پس رمزُ رازِ پیچیده برایش نسازید!
"اَللّهم""بی کاست خداوندا" مرا از بجای آورنده های برپاسازیِ پیوست باهات، نماز دار ،نه زیرُ رو کننده ای کافر روگردانی
mbk1 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 09-14-2018   #9 (لینک نوشته)
همیار تالار تاریخ و فرهنگ
 
avini's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟

اعتقاد به برتر بودن عرفان نسبت به دین ریشه در سکولاریسم دارد . در این اندیشه انسان گمراه تصور میکند عرفان برای خواص است و دین برای عوام ، لذا از انجام فرائض دینی شانه خالی میکنند و به چند ورد و دعا بسنده میکنند . همین تفکرات پوچ و خیالی موجب ظهور فرقه هایی مانند کابالا و تصوف و حلقه و ... شده است . در میان شیعیان چنین مرسوم است که انجام دستورات شریعت (دین) بین جمیع مسلمین (خاص و عام) (عارف و روحانی و پزشک و کارگر و کوچک و بزرگ و ...) واجب است . اما در فرقه های انحرافی چون دستورات دینی مانعی بزرگ در برابر خواسته های نفسانی است بنابراین چاره ای جز کنار گذاشتن آن ندارند و برای توجیه این عمل شیطانی دلایل گوناگونی مطرح میکنند .

اعتقاد به برتر بودن طریقت (عرفان) نسبت به شریعت (دین) آغاز انحرافی بزرگ در عقاید شخص است .
avini آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 09-14-2018   #10 (لینک نوشته)
همیار تالار تاریخ و فرهنگ
 
avini's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟

کعبه اولین خانه ای است که روی زمین ساخته شد و متعلق به تمام نسلها و نژادهاست ، لذا نمیتوان آن را سمبل و نماد یک قوم یا متعلق به یک طایفه و نژاد معرفی کرد و همچنین برآمده از تفکر و ایده ی هیچ بنی بشری نیست بلکه شکل و هدف و محل آن ریشه الهی دارد و پیش از آنکه قومیت و ملیت و تفکری بوجود آید کعبه وجود داشت (بنابر روایتی حتی پیش از خلقت انسان) بعد از آنکه آئین منحوس کابالا باعث شد کعبه به بتخانه تبدیل شود از فرط نحس و پلید بودن کابالا هم کعبه و هم شهر آن با خاک یکسان شد و حضرت ابراهیم علیه السلام مامور شد تا کعبه را در همان نقطه از نو بنا کند .
avini آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 09-14-2018   #11 (لینک نوشته)
همیار تالار تاریخ و فرهنگ
 
avini's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟

اهرام مصر ، برج بابل ، باغ سمیرامیس و ... را میتوان به کابالائیسم چسباند چرا که همه اینها ریشه در نژادپرستی و ظلم دارند . این بناها که دست ابلیس در ساخت آنها کاملا هویداست دقیقا در نقطه مقابل کعبه قرار دارند . برای ساخت کعبه کسی شلاق نخورد و استخوانی در میان آجرهای آن خرد نشد و برای تفاخر هیچ قومیتی بوجود نیامد و سمبل اعلام وجود و قدرت هیچ حاکمی نبود . پس مصادره این شکل ساده و بی آلایش به نفع کابالائیسم (نژاد پرست و قدرت طلب و ظالم و انحرافی و شیطانی) بیشتر به یک جوک احمقانه شبیه است .
avini آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 09-14-2018   #12 (لینک نوشته)
معاون شبکه اجتماعی
 
Bozorgmehr's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟

یکی از تشابه های جالب بین اسلام و یهود کلاهی است که یهودیان هنگام انجام مراسم مذهبی بر سر میگذارند و کیپا نام دارد و انواع مختلفی دارد ، مشابه این کلاه در کشورهای مسلمان بخصوص حاجیانی که از زیارت کعبه برمیگردند دیده میشود و طاقیه نام دارد


خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟
خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟
Bozorgmehr آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 09-15-2018   #13 (لینک نوشته)
همیار تالار تاریخ و فرهنگ
 
avini's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟

نوشته اصلي بوسيله bozorgmehr نمايش نوشته ها
یکی از تشابه های جالب بین اسلام و یهود کلاهی است که یهودیان هنگام انجام مراسم مذهبی بر سر میگذارند و کیپا نام دارد و انواع مختلفی دارد ، مشابه این کلاه در کشورهای مسلمان بخصوص حاجیانی که از زیارت کعبه برمیگردند دیده میشود و طاقیه نام دارد


خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟
خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟
در آخر این مبحث چه چیزی اثبات خواهد شد
avini آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 09-15-2018   #14 (لینک نوشته)
هم میهن دوست
 
jalalislami's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟

در آخر این مبحث چه چیزی اثبات خواهد شد
ریشه های مسیحیت و اسلام در یهودیت است و علم کبالا مورد استفاده دانشمندانی همچون حضرت ابراهیم (אַבְרָהָם) حضرت داوود (דָּוִד) حضرت موسی (מֹשֶׁה) بوده
کبالا و صوفیسم برای طبقه نخبه است و دین برای عوام

اما از میان عموم مردم هم افراد ممتاز ظهور میکنند ولی به اندازه پیامبران نمیتوانند کبالا را بفهمند.
کبالا صرفا یک عرفان نیست یکی از علوم الهی است و کبالایستها خیلی هنر کنند تازه نوک کوه یخ را ببینند

کبالا مجموعه ای از ستاره شناسی، اعداد و محاسبات و ریاضی و مفاهیم است شما تحت تاثییر سایتهای یهود ستیز هستین یه چیزی شنیدین دائم میگید کبالا شیطان پرستی هست
همین سایتهای ضد یهود مقالاتی رو ترجمه میکنن که زمانی مسیحیان افراطی منتشر میکردن و در ستیز با یهودیان بودن
ببین عزیزم یهودیت دو به بخش میشه دین و عرفان که اسلام هم پیروی دین یهود و عرفان یهود است
با ریشه یابی تصوف در هند و ایران و فلسطین و ترکیه میفهمید کبالای یهود همان صوفیسم است!!!
صوفیسم را نمیتونید از اسلام جدا کنید
کبالا به درستی درک نشده و شما ادم متعصبی هستین بجای بحث سازنده فقط ستیزه جویی میکنید
الان زبان عبری و عربی و فارسی اشتراکاتی دارن همینطور دین یهود و اسلام اشتراکاتی دران عرفان اسلامی و عرفان یهودی یکی هستن
کبالا انقدر سنگین هست که کمتر کسی میتونه درکش کنه و شروع میکنن به دروغ گویی و افسانه سرایی


+


بزرگمهر حق با تو بود هر چی بیشتر بحث ادامه پیدا میکنه بیشتر متوجه میشم جامعه ما اماده نیست و اب در هاون کوبیدن است
کبالا علمی که در اختیار برگزیده ها است باعث وحشت و واکنش میشه چون انسان از چیزهایی که توان درکش رو نداره و ناشناخته هست میترسه
مثله ندایی در تاریکی که ترس داره و شروع میکنن به خیال بافی و افسانه سرایی که هیولایی در تاریکی است!!!!
کبالا برای برخی در اعماق تاریکی است و برخی روشنفکر میشوند و کبالا را در روشنایی آنچه که است میبینند

ويرايش توسط jalalislami : 09-15-2018 در ساعت 02:27 AM
jalalislami آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را نپسندیده اند :
قديمي 09-15-2018   #15 (لینک نوشته)
هم میهن دوست
 
jalalislami's Avatar
 

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟

نوشته اصلي بوسيله Bozorgmehr نمايش نوشته ها
یکی از تشابه های جالب بین اسلام و یهود کلاهی است که یهودیان هنگام انجام مراسم مذهبی بر سر میگذارند و کیپا نام دارد و انواع مختلفی دارد ، مشابه این کلاه در کشورهای مسلمان بخصوص حاجیانی که از زیارت کعبه برمیگردند دیده میشود و طاقیه نام دارد


خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟
خانهٔ کعبه الله ارتباطی با علم کابالا دارد؟

حالا متوجه شدم چرا مخالفت کردی چنین موضوعی خیلی برای کاربران سنگین است
الان شروع میکنن به بازنشر مقالات ترجمه شده مسلمانان ترکیه و مسیحیان ضد یهود و چند عکس سرگرم کننده از مراسمات مخوف!!! شیطانی!!! و چمیدانم خون خواری و کودک کشی
چیزایی که کشیش ها و مسیحیان توهمی و ناسیونالیستهای برتری سفید (مخالف جهانی شدن) چند دهه پیش سر هم بندی میکردن الان ترجمه میشن و بعنوان حقیقت به خورد ملت میدن (مثله مسائلی همچون سلطه ایلومیناتی و موجودات خزنده فرازمینی (Reptilians) درون جسم رهبران جهان)بزرگمهر حق با تو بود هر چی بیشتر بحث ادامه پیدا میکنه بیشتر متوجه میشم جامعه ما اماده نیست و اب در هاون کوبیدن است
کبالا علمی که در اختیار برگزیده ها است باعث وحشت و واکنش میشه چون انسان از چیزهایی که توان درکش رو نداره و ناشناخته هست میترسه
مثله ندایی در تاریکی که ترس داره و شروع میکنن به خیال بافی و افسانه سرایی که هیولایی در تاریکی است!!!!
کبالا برای برخی در اعماق تاریکی است و برخی روشنفکر میشوند و کبالا را در روشنایی آنچه که هست میبینند

ويرايش توسط jalalislami : 09-15-2018 در ساعت 01:51 AM
jalalislami آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is فعال
شکلکها فعال است
كد [IMG] فعال است
كدهاي HTML غير فعال است
Trackbacks are غير فعال
Pingbacks are فعال
Refbacks are فعال


ساعت جاري 06:19 PM با تنظيم GMT +4.5 مي باشد.