اگر قران برای همه نازل شده پس چرا بعضی ایات بصورت رمزی بیان شده مثل الم -الر و....
تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum            

بازگشت   تالار گفتگوی هم میهن - Hammihan Forum > تالارهای موضوعی > ادیان و مذاهب > قرآن و عترت
ثبت نام آموزش کار با هم میهن آپلود عکس علامت گذاری بفرم خوانده شده بی پاسخ!
عضویت در هم میهن شبکه اجتماعی پخش زنده لیست کاربران کاربران آنلاین تبلیغات

پاسخ

LinkBack ابزارهاي موضوع نحوه نمايش
قديمي 09-26-2018   #1 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

haftaban's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض اگر قران برای همه نازل شده پس چرا بعضی ایات بصورت رمزی بیان شده مثل الم -الر و....

اگر قران برای همه نازل شده پس چرا بعضی ایات بصورت رمزی بیان شده مثل الم -الر و....
چرایی ایات رمزی در قران

اگر فقها نمی تونن رموز قران را پیدا کنن از کجا معلوم ایات دیگر که فقها فکر می کنند رمزی نیستند رمزی نباشند ؟ مثلا ایات حجاب که فقها می گن حجاب اجباریه .از کجا معلوم اون ایه رمزی نباشه
haftaban آفلاين است   پاسخ با نقل قول
نوشته را پسندیده است :
قديمي 09-26-2018   #2 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

canary's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : اگر قران برای همه نازل شده پس چرا بعضی ایات بصورت رمزی بیان شده مثل الم -الر و

1-قرآن برای همه نازل شده.
2-همه قرآن برای همه نازل شده
3-همه قرآن از هر جهت و با هدف کاملا یکسان برای همه نازل شده.
بین این سه گزاره فرق وجود داره و اون چیزی که من در پست اول شما دیدم بیشتر با گزاره سوم هم خونی داره ولی من تا به حال ندیدم کسی از مذهبیون دستکم طراز اول چنین ادعایی کنه!
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 09-26-2018   #3 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

bisavad's Avatar

ارسال پیام خصوصی

پيش فرض پاسخ : اگر قران برای همه نازل شده پس چرا بعضی ایات بصورت رمزی بیان شده مثل الم -الر و

خدا با آوردن حروف مقطعه خواسته حالی ما کنه که من با همین الف و لام و میم و را و صاد و... این قرآن رو ایجاد کردم.این حروف در اختیار شما هم هست.پس اگر می توانید با استفاده از این حروف الفبا کتابی مانند قرآن ایجاد کنید.

https://forum.hammihan.com/thread305126.html
bisavad آفلاين است   پاسخ با نقل قول
2 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 09-26-2018   #4 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

didar's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله haftaban نمايش نوشته ها
چرایی ایات رمزی در قران

اگر فقها نمی تونن رموز قران را پیدا کنن از کجا معلوم ایات دیگر که فقها فکر می کنند رمزی نیستند رمزی نباشند ؟ مثلا ایات حجاب که فقها می گن حجاب اجباریه .از کجا معلوم اون ایه رمزی نباشه
در دین الهی هیچ اجباری نیست .
didar آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 09-26-2018   #5 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

xman-ir's Avatar

ارسال پیام خصوصی

قرآن برای همه است ائمه هم جزئی ازهمه هستندحروف رمزی سری است بین عاشق ومعشوق.مثل "یاسین"که شاید"یاحسین"باشدکه بی سرشده است!!!
4 نفر نوشته را پسندیده اند
قديمي 09-26-2018   #6 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mbk1's Avatar

ارسال پیام خصوصی

"باسم اَللّه اَلرّحمن اَلرّحيم
.. آل عمران ، 195
فَاسْتَجَابَ لَهُمْ رَبُّهُمْ أَنِّي لَا أُضِيعُ عَمَلَ عَامِلٍ مِنْكُمْ مِنْ ذَكَرٍ أَوْ أُنْثَىٰ ۖ بَعْضُكُمْ مِنْ بَعْضٍ ۖ فَالَّذِينَ هَاجَرُوا وَأُخْرِجُوا مِنْ دِيَارِهِمْ وَأُوذُوا فِي سَبِيلِي وَقَاتَلُوا وَقُتِلُوا لَأُكَفِّرَنَّ عَنْهُمْ سَيِّئَاتِهِمْ وَلَأُدْخِلَنَّهُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِي مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهَارُ ثَوَابًا مِنْ عِنْدِ اللَّهِ ۗ وَاللَّهُ عِنْدَهُ حُسْنُ الثَّوَابِ.."
"به شناسه خداوند پرمهر بسیارمهرآور
...وارخواهدپاسخ آری دهد بالاکشاننده شان، که اگرم نه پرپرمیکنم کنشِ کننده ای ازتان، از نری یا ماده ای، برخیتان از برخی، وارهمانها دورِسرارونده شدندُ بیرون شوند از سرزمینهاشانُ آزاربینند در آزادراهمُ، کُشان شدندُ کشته شدند، تازیرُرو کُنم دورسازیشان بدیهاشانُ، تادرون میکنمشان پنهان باغهایی کنارمیباشد از زیرشان روانرودها، پوششی از نزد خداوندُ، خداوند نزدش نکوشدهء پوشاندن ۱۹۵ خاندان عمران بازسازی کننده .."

نوشته اصلي بوسيله xman-ir نمايش نوشته ها
قرآن برای همه است ائمه هم جزئی ازهمه هستندحروف رمزی سری است بین عاشق ومعشوق.مثل "یاسین"که شاید"یاحسین"باشدکه بی سرشده است!!!
بینید دسته بندی شدهء سوره "يس" از "ی +س" ساخته شده، که "یاسین"میخوانیم آن را،،،
خداوند معشوق هست، نه بنده هاشان،،
دلبستگی به درگذشته ها چه کارامدی دارد؟ اگر خداوند کنار گذارد که ما را نیست کند میانجیگریِ درگذشته ها سودی دارد؟ یا اگر بی کاست خداوند ما را خواهد خوشی رساند دگری چه کاره هست؟؟؟؟ "..أأتخذ من دونه آلهة؟؟؟..."
"اَللّهم""بی کاست خداوندا" تویی که خواستی به همهء نوشتارت دلارام باشیم، چه فرمان شده ها محکمات، چه همسان شده ها متشابهات، که گرنه تو نمیدانی سرآغازشان هم کسهایی که خود آگاهشان کنی، مرا از پذیرنده ها کن هم همیشه به یادت سرنگون برپاساز پیوست نماز
بسم الله الرحمن الرحیم " وَ مِنَ النَّاسِ مَن يَتَّخِذُ مِن دُونِ اللّهِ أَندَاداً يُحِبُّونَهُمْ كَحُبِّ اللّهِ وَالَّذِينَ آمَنُواْ أَشَدُّ حُبًّا لِّلّهِ وَلَوْ يَرَى الَّذِينَ ظَلَمُواْ إِذْ يَرَوْنَ الْعَذَابَ أَنَّ الْقُوَّةَ لِلّهِ جَمِيعاً وَأَنَّ اللّهَ شَدِيدُ الْعَذَابِ165 البقره"
خداوندا مرا دوست داشته تر به خودت کن نه دیگری که ناگواراییت از همه سخت تر است هم توانایت از همه بیشتر
mbk1 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 09-26-2018   #7 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

kasrav's Avatar

ارسال پیام خصوصی

این حروف رمز نیستند.
kasrav آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 09-26-2018   #8 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

motofaker's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله mbk1 نمايش نوشته ها
.. آل عمران ، 195
فَاسْتَجَابَ لَهُمْ رَبُّهُمْ أَنِّي لَا أُضِيعُ عَمَلَ عَامِلٍ مِنْكُمْ مِنْ ذَكَرٍ أَوْ أُنْثَىٰ ۖ بَعْضُكُمْ مِنْ بَعْضٍ ۖ فَالَّذِينَ هَاجَرُوا وَأُخْرِجُوا مِنْ دِيَارِهِمْ وَأُوذُوا فِي سَبِيلِي وَقَاتَلُوا وَقُتِلُوا لَأُكَفِّرَنَّ عَنْهُمْ سَيِّئَاتِهِمْ وَلَأُدْخِلَنَّهُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِي مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهَارُ ثَوَابًا مِنْ عِنْدِ اللَّهِ ۗ وَاللَّهُ عِنْدَهُ حُسْنُ الثَّوَابِ.."
...وارخواهدپاسخ آری دهد بالاکشاننده شان، که اگرم نه پرپرمیکنم کنشِ کننده ای ازتان، از نری یا ماده ای، برخیتان از برخی، وارهمانها دورِسرارونده شدندُ بیرون شوند از سرزمینهاشانُ آزاربینند در آزادراهمُ، کُشان شدندُ کشته شدند، تازیرُرو کُنم دورسازیشان بدیهاشانُ، تادرون میکنمشان پنهان باغهایی کنارمیباشد از زیرشان روانرودها، پوششی از نزد خداوندُ، خداوند نزدش نکوشدهء پوشاندن ۱۹۵ خاندان عمران بازسازی کننده .."

بینید دسته بندی شدهء سوره "يس" از "ی +س" ساخته شده، که "یاسین"میخوانیم آن را،،،
خداوند معشوق هست، نه بنده هاشان،،
دلبستگی به درگذشته ها چه کارامدی دارد؟ اگر خداوند کنار گذارد که ما را نیست کند میانجیگریِ درگذشته ها سودی دارد؟ یا اگر بی کاست خداوند ما را خواهد خوشی رساند دگری چه کاره هست؟؟؟؟ "..أأتخذ من دونه آلهة؟؟؟..."
"اَللّهم""بی کاست خداوندا" تویی که خواستی به همهء نوشتارت دلارام باشیم، چه فرمان شده ها محکمات، چه همسان شده ها متشابهات، که گرنه تو نمیدانی سرآغازشان هم کسهایی که خود آگاهشان کنی، مرا از پذیرنده ها کن هم همیشه به یادت سرنگون برپاساز پیوست نماز
ببینید بنده خدامن با محکم و پذیرنده بار چند دیدم اینرا و نمودم اندیشه پاک که تو دلارام چه گویائی و لکن سرنگون آمدم و در تصویر این که پیوسته نماز دارم و بیکاری دیگر بر پدیرنده نخواهم که ناگو۱ریش سر تر از توانائی همه همسان و متشابه است
قال اللهُ الحَكيمُ فِى كِتَابِهِ الكَرِيم :
بِسْمِ اَللّٰهِ اَلرَّحْمٰنِ اَلرَّحِيمِ. ن وَ اَلْقَلَمِ وَ مٰا يَسْطُرُونَ. مٰا أَنْتَ بِنِعْمَةِ رَبِّكَ بِمَجْنُونٍ، وَ إِنَّ لَكَ لَأَجْراً غَيْرَ مَمْنُونٍ. وَ إِنَّكَ لَعَلىٰ خُلُقٍ عَظِيمٍ. 1
یعنی میفرمایند قلم و نوشتن با آن بسیار مهم است و نباید نامفهوم چیری نوشت که بگویند مجنونی .
و یا لااقل یک تاپیک بر پا سازید و گرامریات و واژات این گویائی عجیب خود را به ما اموزیده گردانید

ويرايش توسط motofaker : 09-26-2018 در ساعت 10:42 PM
motofaker آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 09-26-2018   #9 (لینک نوشته)
شهروند هم میهن

mbk1's Avatar

ارسال پیام خصوصی

... الصف ، 7
وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنِ افْتَرَىٰ عَلَى اللَّهِ الْكَذِبَ وَهُوَ يُدْعَىٰ إِلَى الْإِسْلَامِ ۚ وَاللَّهُ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِينَ.."
...نیز کیست تاریک کننده تر از کسی بیمایه سفت کند بر خداوند دروغُ؟ او فراخوانی میشود سمتِ آشتیُ، خداوند نه راه میبرد برپاشدهء تاریک کُنان ۷ نوبتی چیده .."

نوشته اصلي بوسيله motofaker نمايش نوشته ها
[color=
ببینید بنده خدامن با محکم و پذیرنده بار چند دیدم اینرا و نمودم اندیشه پاک که تو دلارام چه گویائی و لکن سرنگون آمدم و در تصویر این که پیوسته نماز دارم و بیکاری دیگر بر پدیرنده نخواهم که ناگو۱ریش سر تر از توانائی همه همسان و متشابه است
قال اللهُ الحَكيمُ فِى كِتَابِهِ الكَرِيم :
بِسْمِ اَللّٰهِ اَلرَّحْمٰنِ اَلرَّحِيمِ. ن وَ اَلْقَلَمِ وَ مٰا يَسْطُرُونَ. مٰا أَنْتَ بِنِعْمَةِ رَبِّكَ بِمَجْنُونٍ، وَ إِنَّ لَكَ لَأَجْراً غَيْرَ مَمْنُونٍ. وَ إِنَّكَ لَعَلىٰ خُلُقٍ عَظِيمٍ. 1
یعنی میفرمایند قلم و نوشتن با آن بسیار مهم است و نباید نامفهوم چیری نوشت که بگویند مجنونی .
و یا لااقل یک تاپیک بر پا سازید و گرامریات و واژات این گویائی عجیب خود را به ما اموزیده گردانید
[/color]
بینید آنچه که بندهء خداوند اینجا میبینم، زدُ خوردِ نگرش هست، نه زدُ خوردِ نگارش! این که پیدای پیداست!
از بندگیِ "اَللّه" همینست که میبینیدم، هم از بندگی "من دونه" برام ناز هزینه میشود!!؟
"اَللّهم""بی کاست خداوندا" مرا بر آفرینیِ سفت سخت دار"..علی خلق عظیم.." نه بر سرگردانیِ فرفره ای،با یادت گفتن با برپایی پیوست نماز سرنگون، هم بخش مرا از همسویی نابجام با دگریها تویی گذارندهء سخنت قرآن،هم گذارندهء زمین هم زیستها، که میرانی همه راُ، دوباره زیستن برای بازخواست در دگرسرای ماندگار دهی
mbk1 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
قديمي 09-26-2018   #10 (لینک نوشته)
هم میهن دوست

mohammad159's Avatar

ارسال پیام خصوصی

نوشته اصلي بوسيله haftaban نمايش نوشته ها
چرایی ایات رمزی در قران

اگر بابت وجود حروف مقطعه میگی خوب دیگه قرآن برای همه نیس که استدالت تا دم در خونه ات هم نمیره چون قرآن آنچه که موجبات سعادت دنیوی و اخروی انسانهاست را روشن بیان کرده مگر اینکه دنبال بهانه باشیم یا به قول شما دنبال رمز گشایی های من درآوردی از قرآن باشیم قرآن کتاب چیستان نیست کتاب هدایت است برای هرکس که بدون تعصب باشد ، یادمه یکی میخواست بگه چون تعداد کلمه امام و مشتقاتش ۱۲ تاست و ۱۲تا ماه در قرآن گفته شده این یعنی ۱۲ امام شیعه و خدا رمز امیز بیان کرده گفتم از ۱۲ کلمه امام در قرآن ۳ تاش مربوط به امام های کفر هست و از ۱۲ ماه هم ۴ تاش حرام هستن .طرف فک کنم با تحلیلش توی افق محو شد
mohammad159 آفلاين است   پاسخ با نقل قول
پاسخ

ابزارهاي موضوع
نحوه نمايش

قوانين ارسال